NEGER-MIS MET TROMMEN Herdenking „Oranjehotel' dit jaar niet op de binnenplaats t EEN VROUWELIJKE ADMINISTR. KRACHI Weet gij fe yf. Belevenissen van een jong gezin door Jörgen Mogensert E tÏÏmiur Outsider Rose des Vents won de Césarewitch Stadsnieuws BRUNOTT t/ootket modebae M&UMt, Kampioenen Avonturen van irof. Créghel Pontificale Hoogmis in Den Haag Achttien lege woningen in Bergen op Zoom Bevredigend resultaat bij „De Schelde" Ned. Bank in de markt voor EBU-valuta's Marosan waarschuwt de Hongaarse bevolking Trouw op de eerste plaats MIDDELGROOT KANTOOR fe R'DAM FORD TAUNUS KAMPIOEN- fa Mej. R. Veenema kampioene amatrices Inbraak MAANDAG 23 SEPTEMBER 1957 PAGINA 8 Europees criterium VAN HOUWELINGEN DERDE BIJ AMATEUR-STAYERS HENDRIKUS THEODORUS JOHANNES MARIE WIJSBROEK HENDRIKUS JOHANNES THEODORUS MARIE WIJSBROEK LIKDOORNS verwijderd met WONDEROLIE Illllllllllllli ADVERTENTIE CWalie Service WINTERMANTELS Voor een paar gulden meer! bü> De schoen van standing 374. Oh mamma, ik heb toch zo'n pijn in mijn maag Ja, Rita, ik zei je nog, dat je niet zoveel limonade moet drinken! Ga nu maar naar boven en rust wat uit. Mamma, is dat nu wat pappa noeiflt „zijn roes uitslapen"? 82-jarige stoorde inbrekers DIEFACHTIGE STOKERS VIERING 30-JARIG BESTAAN S. R. B. BUITENGEWONE JAAR VERGADERING S.B.L.O- Geheel tegen de streng gereglemen teerde gebruiken van de zang onzer kerken in, klonk gisteren tijdens de pontificale Hoogmis t.g.v. de Amate in de H. Hart kerk een mis-compositie geschreven door de inmiddels meer bekend geworden Afrikaanse neger priester Jozef Kimele. Reeds tijdens het He Intern. Kerk- muziekfeest te Wenen hebben we dit werkje kunnen beluisteren en wel on der leiding van de auteur zelf. Waar echter toen het orgel noodgedwongen de plaats innam van de slaginstrumen ten die hier als begeleiding bedoeld zijn, konden we slechts een vage in druk verkrijgen van pater Kimele's intenties. Thans had men zich de moeite getroost om een tweetal in heemse trommen als begeleiding te doen fungeren en kwamen we dus een belangrijke stap in de richting van een landeigen liturgische uiting. Het valt n.l. niet te ontkennen dat deze primi tief-instrumentale kleur behoort bij een natuurvolk dat zijn grote geheimen liefst nog in een oerwoud viert, oer wouden of steppen waar de trom een middel is om met bepaalde ritmen, die tot symbool, of signaal, of herkennings formule zijn verheven, elkander op grote afstanden toe te spreken. Waar tromritmen schier oneindig geva rieerd verder dienen ter ondersteu ning van de inheemse dans zowel van krijgshaftige als van rituele aard zou men doorredenerend ook tijdens het zingen van liturgische zangen, óók in het raam onzer katholieke eredienst, gewijde dansen verwachten die het noodzakelijk muzikaal complement zijn van het ritmisch tumult van slagin strumenten. Zó ver heeft men het in de H. Hartkerk niet laten komen en zo ver reikte ook niet de intenties van Kimele, althans voorzover we dit uit enkele gehectografeerde muziekvelle- tjes konden opmaken. Het was nl. een zeer eenvoudig meerstemmig noten beeld dat hier o.l.v. de (witte) pater Mettrop door een studenten-mannen koor uit Santpoort werd uitgevoerd en waarbij zoals gezegd een tweetal in heems Afrikaanse trommen als enige begeleiding fungeerden. Reeds de aan blik dezer instrumenten is impone rend. Een der twee is zo groot als een mensengestalte en is mede door haar majestueus geluidsvolume „Konings- trom" genaamd, waarmee gezegd is dat ze alleen voor de intocht van de ko ning, of wat men daarmee gelijk stelt, mag fungeren. De andere trom eveneens in elegante peervorm is een volksinstrument, kleiner van afme ting en beduidend hoger van klank. Een tweetal witte paters hanteerden dit slagtuig tijdens de uitvoering zonder muziek, en naar negergebruik wat im proviserend. De ritmen leken ons te uniform, te weinig gedifferentieerd om hier doorlopend te kunnen boeien, maar zij hadden het voordeel een sug gestie te geven van hetgeen bereikt kan worden bij dieper indringen in een materie die voor westerlingen nog een boek met zeven sloten is. De muziek zelf heeft de verdienste, geconcentreerd te zijn in enkele een voudige motieven die zich naar Oosters gebruik veelal herhalen en qua senti ment eerder kinderlijk, dan volgroeid aandoen. Bij de geringe kunstzinnige manifes tatie op de Armate zelf werd hier al thans een poging gedaan om ons Neder landers iets van de geest onzer Afri kaanse geloofsgenoten te leren kennen. M. „Klein golfje" in de daken Van een complex van 65 woningen te Bergen op Zoom staan er 18 al sinds enige tijd leeg. De 18 gezinnen, die er gehuisvest moeten worden zitten er als het ware om te springen, omdat zij, na de mededeling, dat hun een dezer wonin gen was toegewezen zich gereed hebben gemaakt om naar dit nieuwe, complex te verhuizen. En achter deze 18 gezinnen staan vermoedelijk 18 jonge echtparen klaar om de vrijkomende woonruimte te betrekken. De 18 woningen worden niet opgeleverd omdat in de dakelementen een construc tiefout zou zitten met het gevolg dat de daken een kleine golving vertonen, een golving welke voor een leek niet zicht baar is. De architect die het gebruik van deze dakelementen die gegarandeerd waren had voorgeschreven, levert de woningen met dit gebrek, niet op. Het gemeentebestuur van Bergen op Zoom het zijn namelijk gemeentewo ningen heeft zich thans het geval aan getrokken en is in contact met de aanne mer getreden om de voorzieningen te treffen, die nodig zijn om de fout in de dakconstructie op te heffen. De aannemer echter voelt zich niet schuldig en meent waar hij geheel volgens bestek en in op dracht van de architect heeft gewerkt, niet tot het aanbrengen van voorzie ningen verplicht te zijn. Naar men aan neemt zal wel een procedure volgen. In middels wordt voortgebouwd aan het com plex, zodat men vreest, dat over enkele weken 32 nieuwe woningen leeg zullen staan. In eerste 8 maanden van dit jaar De directie van de N.V. Kon. Mij „De Schelde" te Vlissingen verstrekte de vol gende tussentijdse mededeling betreffen de de gang van zaken bij het bedrijf. De resultaten op de afgesloten orders over de eerste acht maanden van 1957 kunnen bevredigend worden genoemd. De volgende opdrachten werden o.a. met goed gevolg afgeleverd: drie dieselelek- trische vrachtschepen, ieder groot 6500 ton d.w„ te weten de „Angara", de „In- digirka" en de „Baikal", bestemd voor Sudo- Import Moskou, het motorvracht schip „Melbury Beacon", groot 10.500 ton d.w. bestemd voor de Crawford Shipping Company, een Scheide-Sulzer scheepsdie- selmotor van 5600 apk, enige Schelde-La Mont verwarmings- en afvoergassenke- tels, enige tandwielkasten voor overbren ging hoofdvermogen koopvaardijschepen en diverse kleinere opdrachten. Sinds 1 januari 1957 is het De Schelde mogelijk gebleken de orderportefeuille verder uit te breiden. Aan grote opdrach ten werd onder-meer ontvangen: drie mo torvrachtschepen waarvan twee van 12.000 ton d.w. en een van 14.200 d.w., verder vier complete voortstuwingsinstal laties bestaande uit ketels, turbines en tandwielkasten, ieder met een normaal vermogen van 13.750 p.k„ 24 tandwiel kasten voor overbrengging hoofdvermogen voor koopvaardijschepen. Door bovengenoemde aanvulling van de orderportefeuille is een goede bezetting van het bedrijf gewaarborgd tot begin 1961. Indien zich geen onvoorziene om standigheden voordoen, kan verwacht worden dat het door de voorzitter van de raad van commissarissen op de jaarver gadering uitgesproken optimisme betref fende het resultaat over 1957 gereali seerd zal worden. De Nederlandsche Bank heeft de laat ste dagen een opmerkelijke kooplust voor bepaalde EBU-valuta aan de dag gelegd Met name trof dit Engelse ponden, Deen se kronen, Franse francs en lires. Vooral vrijdag zijn op deze wijze aanzienlijke be dragen uit de markt genomen. Maar ook zaterdag is er nog vrij veel gedaan. Valutakringen zijn van oordeel dat de ze aankopen een verfraaiing van de ko mende weekbailans ten doel hebben. In de ze indruk is men versterkt door het feit dat de levering uit hoofde van de zater dag gesloten transacties reeds heden moe ten plaatsvinden, zodat deze nog in de cijfers van de nieuwe weekstaat, welke zoals bekend is des maandags na kas- sluiting wordt opgemaakt, kon worden verwerkt. Normaal geschiedt de levering per twee dagen. De transacties van za terdag zouden dan dus dinsdag zijn afge wikkeld. De operaties van de Ned. Bank ver leenden de markt zaterdag een enigszins onoverzichtelijk beeld. In de koersen kwam niet veel verandering. Termijnmarken waren wat vaster. De Hongaarse minister van staat Ma rosan heeft zaterdag gewaarschuwd, dat de „arbeidersmacht" een einde zou ma ken aan eventuele straatdemonstraties op 23 october de eerste verjaardag van het uitbreken van de opstand. Tot ongeveer 5000 mensen, die in het voetbalstadion te Boedapest verzameld waren, zei hij, dat op 23 oktober normaal zal worden gewerkt. „Wij zullen zien wie er niet op zijn plaats aanwezig is. Indien men de straat oploopt, alleen of in groepen, zal de ar beidersmacht daar in tien minuten zijn en de orde handhaven", aldus Marosan. V (Van onze Haagse redactie) De elfde herdenkingsplechtigheid in het „Oranjehotel", de Scheveningse strafgevangenis, is zaterdagmorgen an ders verlopen dan de tien vorige ma len. Door het barre regenweer genood zaakt, moest men n.l. in allerijl een toe vlucht zoeken in een der zalen van de gevangenis, zodat ditmaal de plechtig heid niet op de gebruikelijke wijze op de binnenplaats is gehouden. Ongeveer 1000 nabestaanden, oud-gevan genen en autoriteiten, onder wie minis ter Algera, staatssecretaris Höppener en burgemeester Kolfschoten, luisterden ge deeltelijk over de gangen verspreid naar de herdenkinsrede van prof mr. R P. Cleveringa, voorzitter van de Stichting O- ranjehotel Deze riep aan het slot van zijn rede het Nederlandse volk op de geest van hen die vielen, onder ons vaardig te doen blijven. Na een kort gebed en het zingen van het Wilhelmus defileerden de aanwezi gen langs de dodencel 001 waar velen bloemen neerlegden. 'Van de koninklijke familie waren er telegrammen binnenge komen, die 's middags tijdens de reünie in het Kurhaus door de voorzitter wer den voorgelezen. Bij deze zitting was ook de vertegenwoordigster an HKH. Prin ses Wilhelmina, mej. mr. J. Geldens te genwoordig. Tevens werd het woord gevoerd door staatssecretaris van K. en W., mr. R. Höppener die vooral de jeugd betrok in zijn herdenkingsrede. In de zaal waren n.l. vele middelbare scholieren en het be stuur van Madurodam aanwezig. „De hedendaagse jeugd heeft dezelfde behoeften en verlangens als de ouderen steeds hebben gekoesterd. Daaronder staat trouw op de eerste olaats. De jeugd wil trouw zijn, maar zij eist ook trouw. Zij wil waarachtig zijn, maar eist ook waarachtigheid. Zij vindt zo weinig trouw en waarachtigheid. Dat verklaart en ver ontschuldigt haar geest, die dikwijls op standig is. Het is in het belang van de jeugd, als zij weet en er diep van door drongen to wart; to, bet aas is opgebracht" ris. aldus de staatssecreta- De bijeenkomst werd besloten met het vertonen van de film „Odette" en het zingen van het Wilhelmus. Adrie van Houwelingen, die zich door een tweede plaats in de series in de finale had gereden, is als derde geëindigd in het Europees criterium voor amateur-stayers, dat in Leipzig werd gehouden. Winnaar werd de Italiaan Pizzali, die in de finale, gistermidag, voortdurend op kop was. Na 35 minuten hadden al zijn tegenstanders reeds een ronde achterstand. Van Houwe lingen bereikte pas in de laatste tien mi nuten een der ere-plaatsen. De uitslag was: 1 Pizzali (It.) in één uur: 68,980 km.; 2 Mussone (It.) op 1080 m.; 3 Van Houwelingen (Ned.) op 1810 m.; 4 Meister (O.-Dld.) op 2850 m.; 5 Hermans (Belg) op 3530 m.; 6 Webb (Austr.) op 4300 m.; 1. Smirnow (Rus) op 4700 m.; 8 Zieger (O.-Dld) op 6590 m. Winnaar van een wedstrijd voor ren ners, die zich niet voor de finale hadden geplaatst, werd de Nederlander Buis, die in zijn serie derde was geworden en in dP herkansing werd uitgeschakeld. Na 28 km. werd de strijd wegens regen afgebro ken. Buis had toen een voorsprong van 40 meter op Venclowsky (Tsjechosl.) en van 1580 meter op de Belg Leemans. Denemarken werd Europees kampioen op het nummer ploegachtervolging voor amateurs (4 km.). In de finale versloeg het Hongarije (tijden res-p. 4.47,6 en 4.48,5), België werd derde en grankrijk vierde. Het is met droefheid, dat wij u berichten, dat God tot Zich riep, mijn dierbare Echtgenoot, onze Vader, Schoonzoon, Broer, Zwager en Oom, de heer echtgenoot van mevrouw Leocadia Maria Verspeek In volle overgave en gesterkt door de H.H. Sacramen ten, ging hij van ons heen in de leeftijd van ruim 46 jr. Kethel, 22 september 1957. Kerkweg 6. Mevr. L. M. WIJSBROEK—Verspeek ELLY LEO TINEKE AD JAN LEA HENK JOEP PETER ANNEKE KEESJE AGNES Rozenkransgebed dinsdag- en woensdagavond 7.30 uur ten sterfhuize. De plechtige H. Mis van Requiem, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal opgedragen worden donderdag 26 september a.s. in de parochiekerk van de H. Jacobus te Kethel te 9.30 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk op het r.-k. kerkhof aldaar. Met diep leedwezen geeft het bestuur en de raad van toezicht van de Boerenleenbank te Kethel u kennis van het overlijden van de heer In leven kassier onzer boerenleenbank. De Uitvaartdienst zal gehouden worden op donderdag 26 september te 9.30 uur in de parochiekerk van St.-Jacobus, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het r.-k. kerkhof te Kethel. BOERENLEENBANK TE KETHEL J. Hoogerbrugge, president. A. de Vette, directeur. Kethel, 22 september 1957. vraagt voor zijn afdeling Loonadministratie: Schriftelijke sollicitaties onder opgave van leef tijd te richten onder letters TSR aan Nijgh Van Ditmar, Advertentiebureau, postbus 830, Rotterdam. een nieuwe collectie moderne klokken te,-. met smaakvolle wijzerplaat en zware Bim-Bam slag, waarbij Smiths-Junghans en j 1e klas andere merken. Reeds v.a. 0075 speciale modellen aparte houtsoorten JLtW m 14 dagen lopend WINKELCENTRUM BINNENWEG ROTTERDAM Weg met onhandige lik- do omringen en gevaarlij ke scheermesjes. Ben nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn- middel van L 1.35 bespaart U veel ellende. l-tons bestel 1956, als nieuw, telef. 48793. Van Bockel, Zwaanshals 49-56, Rotterdam. llilllillUllllMllllllliillilllliliiliilltlllllilh Iedereen scooterist! 150, 175, 200 cc. JiLO-scooters v.a. 1395.-. Vraagt folders „weinig contanten direct rijdea". „Motorhome Henk Vink". Maasland en Vlaardingen. Keukenstoelen 10.40. Pracht keus uit diverse modellen bij Plate, Grote Markt 19-21, Schie dam. Te koop: Pfaff naaimachine nr. 30, elektrisch ook voor hand-, opklapbed, 1-pers., met kapok matras; pendule, straalkachel. Van Leeuwenhoeckstraat 43b, be neden. Financier gezocht voor auto-fi nanciering. Hoge rente eh winst aandeel. Br. onder no. 215, De Maasbode, Den Haag. hoe groot een nachte gaal is? Niet langer dan 10 cm. en toch hebben wij bier met een weergaloze zanger te doen. Zo ook is het nuttig effect van een kleine Bijzonder practische en elegante modellen uitgevoerd in een ruime variatie van binnen- en buitenlandse stoffen. toont IJ iets beters En.... in onze hoedenafdeling vindt U de charmante bijpassende hoed. Rotterdam Lijnbaan 51 .Winkel Promenade' 8-66. „Wat zullen we nou hebben?" mopperde de haai in zichzelf. Verbaasd zag hij hoe de kogel langs zijn bek draaide en er toen snel vandoor ging. „Wat?" riep hij, „wil dat kleine blikken bolletje niet opge geten worden? Ha ha, dan zal ik dus boos moeten worden!" En de haai werd boos! Een minuut lang sloeg hij met zijn staart in het rond en alle vissen vluchtten weg, want als de reuze haai boos werd, dan kon je beter een eind uit de buurt blijven. Pro fessor Créghel begreep ook wel, dat hij nog lang niet van het monster verlost was en hij liet de kogel zo snel als het mogelijk was door het water schieten. Maar ach, de reuzehaai vond nu dat hij genoeg geplaagd was en als een wervelwind stoof hij achter de kogel aan. „Wat moet ik beginnen!" dacht Créghel, „zag ik maar iets waar ik me kon verstoppen". Juist toen hij dat dacht, zag hij een heuveltje en in dat heu veltje bevond zich een grote donkere ope ning. „Een grot", schreeuwde Créghel, „daar moet ik in". Hij liet de kogel draaien en stevende in volle vaart op de opening in de rots af. Maar de haai was al vlakbij. Het boze beest maakte zich gereed tot de aanval. „Nu of nooit", dacht het en sperde voor de tweede maal de bek wijd open. Maar de haai had bepaald een ongeluksdag, want op dat ogenblik wist Créghel de grot te bereiken en stuurde hij de kogel erin. velours- hunting 25.90 band 26.90 -.o. Voor lichte voet-correcties: Timtur Walk-Well. Voor moeilijke voeten: Timtur Preserver. (Van onze paardensportmedewerker). DUINDIGT, zondag Onder stromende regen werden op Duindigt de eerste koersen geiopen; daarna kwam de zon door en werden draf- en renbaan wat droger. Met tien paarden alleen Killalane bleek wegens verblijf in België afwezig beloofde de Cesarewitch een mooi nummer te «orden. Roddelaar en Sylvia bleken het meest vertrouwen te hebben maar er viel vanwege de lange afstand van 3600 meter feitelijk van te vorer. weinig van te zeggen. Het is inderdaad een prachtige strijd geworden, waarin tenslotte de outsider Rose des Vents de titel van dit jaar op haar naam heeft geyfaatst, zü het dan na foto-beslissing met Sylvia. Roddelaar kwam als vijfde binnen, doch de brave ruin had steeds het zwaarste werk aan de kop gedaan. Félix zou verder gekomen zijn dan de derde plaats, indien Burell hem eerder had aangezet. Sans Valeur stelde teleur en eindigde op de voorlaatste plaats. In het kampioenschap der tweejarigen lieten Ungersma en Paljas verstek gaan. Daardoor werd de koers meer open. Norica liep na de start een eind weg, doch al spoediig zakte haar tempo, waar door Irish Doll en Yellow Rose naar voren kwamen. De eerste bleek de sterk ste, Alcyone en Chaffy konden zich niet doen gelden. In de Tsatli-prijs voldeed Austrian Gold aan de verwachtingen door Cold Water en Villa Rose achter zich te houden. In de finale Amatrice-kampioenschap 1957 heeft Peterhof weer eens laten zien, waartoe hij in staat is. De 80 meter voor gift werden gestadig ingelopen en in het aanpakken. Het kwam tot een hevige eindstrijd tussen Urban Hollandia en Siera Hanover, welke met minimaal ver schil door de zoon van Notekraker S werd gewonnen. Met klein verschil op Reine du Maire werd Tabor Harvester D derde. De uitslagen laatste rechte einde kon geen der anderen hem houden. Ondanks deze fraaie zege ontging mej. M. A. van Rijswijk de titel, want met 10 punten bleef zij er in deze competitie één achter op mej. R. Veenema, die met Ria Kitty vierde werd. Tarentella en Typhoon leverden een fel duel om de Olga Pluto-prijs en kwa men in deze volgorde binnen, terwijl Rose Marie goede derde was. Nadat Théo Messidor in de slotkoers met Radbout aan de kop had afgerekend, stond voor hem de ze-ge vast. Fan Fan liep een goede koers, evenals Quite Heny en voor beiden waren dan ook de plaatsgelden. Ja de Otoapia-priis wilde Erayiatg niet Oda-prijs, 2040 meter, 9 deelnemers: 1. Victrix V (Leeuwenkamp) 1.37,4; 2.- 1.40; 2. Tea 2.80, C. 10.-; 3. Tassel Friezin 2.50; koppel: 7.60. Tsatli-prijs ren 1900 m. 5 deelnemers: 1. Austrian Gold (Delbrassinne) 60 kg. 2.11.7; 2.— 1.30; 2. Cold Water 54 kg 1.10 C 2.60; 3. Villa Rosa 58 kg. Koppel 1.80. Our Volannprijs 2100 m. 9 deelnemers: 1 Victo Hollandia (Geersen) 1.32.3; 1.60, 1.40; 2 Illustre Hanover 1.40, C 2.90; 3. Uranie Hanover 2.Koppel: 2.10. Olympia B-prijs: 2600 m., 14 deelnemers 1. Urbau Hollandia (Vergay 1.30.9; 6.70, 2.40; 2. Siera Hanover 2.— C 5.40; 3. Ta bor Harvester B 3.80. Koppel 9.70. Kampioenschap tweejarigen, ren 1700 m. 10 deelnemers: 1 Irish Doel (Meynaart) 50 kg. 1.58, 0.60, 1.90; 2. Yellow Rose 50 kg 1.70. C 5.10; 3. Troubelle 50 kg. 3.20; 4. Alcyone 50 kg. Koppel 3.60. Finale Amatrice Kampioenschap 1957, 2100 m. 9 deelnemers: 1. Peterhof (mej. M. A. v. Rijswijk) 1.26.1, 2.70, 1.20; 2. Ralph Erebus 1.20, C 5.30; 3. Otto H. 5. Koppel 5.30. Cesarewitch 3600 m. 10 deelnemers: 1. Rose des Vents (v. d. Harst) 45 kg. 4.16.5; 20.10, 3.10; 2. Sylvia 56 kg., 1.50, C 5.80; 3. Felix 60 kg. 3.90; 4. Ka-liban 51 kg. Kop pel 13.90. Olga Pluto-prijs 2100 m. 10 deelnemers; 1. Tarentella (Leeuwenkamp) 1.26, 2.10, 1.40; 2. Typhoon 1.70 C 5.50; 3. Rose Ma- xto 1.70, Koppel 4.30. Olga Axworthyprijs 2100 m., 10 deel nemers: 1. Theo Messidor (Vergay) 180, 1.20; 2 Fan Fan 1.60 C 5.50; 3 Quite Heny Koppel: 4.80. Toto-omzet 121.630,50. In de woning van de 82-jarige A. v. d. D. in de Charlotte de Bourbon-straat, die alleen thuis was met z'n dochter, is in de nacht van zaterdag op zondag inge broken. Via het balkon en een niet goed afgesloten raam van de badkamer zijn de inbrekers binnengekomen. Zij werden bij hun werk echter gestoord door de heer des huizes, die gerucht had ge hoord en een kijkje kwam nemen in de beneden-kamers. Daardoor is de buit be perkt gebleven tot een bedrag van 20, vermist uit een portemonnee en een blik ken busje. Twee stokers van het Engelse schip „Airo", dat in de Merwehaven ligt zijn door de Schiedamse politie gearresteerd en in het hoofdbureau opgesloten, omdat zij van de tabakszaak van de heer J.B. n de Hoofdstraat een sigaretten-automaat hebben vernield en een aantal pakjes si garetten en tabak hebben gestolen. Toen de politie voor het onderzoek aan boord kwam, hadden zij de gstolen sigaretten nog bij zich. De Schie-damse vrijwillige brigade het redden van drenkelingen heeft dag-av-on-d in „Musi-s Sacrum" het de-rij^ jarig bestaan herdach-t. Deze gelegen h®, iirzn-J QQirHTöff.riorvoin nm /4 vi l/xrlAn t-o' in' werd aangegrepen, om de leden eeos bij elkaar te brengen en in meer tieme kring dit jubileum met een ton®f„ av-on-d te vieren. Ruim honderd vijftig s, niorleden en zes honderd leden ben®®, de zestien jaar telt momenteel de In zijn openingswoord bracht voorzit1' W. Drop dank aan het bedrijfsleven Schiedam, welke de briga-de i-n sta-a-t h®~j, gesteld de nodige materialen a-a-n tesCv yj fen. Het opleiden van de jeugd zal de komende jaren het voornaamste s" ven van de brigade blijven. gj« Schiedams Toneel voerde onder van de heer L. Ja-nse het reeds eerdef onze st-a-d gegeve-n toneelspel van Neena op „Je moet er niet mee spel® Op vlotte wijze gebracht heeft dit de s® wezige een paa-r aangename uurtjes .4 zo-rgd. Met een gezellig samenzijn w deze geslaagde avond weer besloten. Hedenavond zal de Bond v-oo-r Licha^j 1-ijke Opvoeding i-n hotel Beijersberg®n .,- Als belangrijkste agendapunt zal '°e deld worden de reorganisatie - YajajtiSÉ overleg tussen overhei-d en Schieo sportbeweging voor alle aangesloten ^et enigingen van groot belang is, rekeW bestuur op e.qa grote opkom*!.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 8