Hockey-kampioenen verslagen DKS en Meppel door Zutfen resp. Hurry Up, TOGO door de debuterende Delftse Studenten J Nottelman behaalde met drie dravers drie overwinningen DOS-doelpunt viel midden in groot GVAV-overwicht Zeelieden op voetbalschoenen Zo vielen de punten Hein Cujé bewees goede conditie en won de Boulevardloop WYBEUT Rapid met hakken over de sloot Derksen klopte Van Vliet in Ziirich Spechten klopten MOC maar ook Maurits won! Kampioen Schoten is wéér halfweg; EDO hoofdklasser ten koste van Ajax Sammy Mars sterkste op vier kilometer Theo Sythoff beste jongere in Antwerpen Vier zeiltitels werden reeds verdeeld Duizendste wedstrijd in Rotterdam Derde zege van Quick Jonkers klopte clubgenoot Künen in Vught Basketbal-bond stemde de begroting weg MAANDAG 30 SEPTEMBER 1957 PAGINA (Van onze liockeymedewerker) Na de tweede competitiedag krijgt men de indruk dat de kracht- verhoudingen in alle vier afdelingen der eerste klasse enigszins zijn gewjjzigd. Alle kampioenen, die in het veld kwamen werden geslagen en nog enkele favorieten eveneens. Opvallend is vooral het succes der heide studentenclubs en het echec van Meppel, dat nu al twee neder lagen boekte. Men krijgt de indruk dat èr nieuwe favorieten naar voren komen, al is de weg pas ingeslagen en is nog alles mogelijk. TOGO moest capituleren I Lou Mulder op dreef Strafcorners troef DKS stelde teleur Groningsé topscorer EUROPEES KAMPIOENSCHAP VLIEGENDE VLEUGELS" Regen in Apeldoorn AMATEUR-VOETBAL VOETBAL AMATEURS WEST I NOORD OOST WEST II HOCKEY HEREN HOCKEY DAMES ZUID I ZUID II KORFBAL HONKBAL S.V.V. PROMOVEERDE NAAR DE OVERGANGSKLASSE Rokershoest wordt voorkomen en bestreden met Maurick bosloop De Delftse Studenten zijn met een 10- zege op Togo uitstekend van wal gesto ken. Ze hebben op hun zware nieuwe veld prachtig verdedigd en van veel ener gie, ook aanvallend, blijk gegeven, doch ze stuitten ook op een sterke defensie waarin Drijver weer excelleerde. In de eerste helft was Delft iets sterker en groot was de vreugde toen De Lange uit een voorzet van Beek een mooi doelpunt maakte. Die voorsprong werd met succes verdedigd, óók in de tweede helft toen het zware veld goed spel steeds moeilijker maakte. Wat Dudok van Heel en zijn mannen ook probeerden, ze kwamen er niet door. Voor het begin recipieerde het bestuur van Delft. De wedstrijd werd onder an deren bijgewoond door de heren Quar van Ufford en Loggere, het nieuwe lid der elftalcommissie die door afkeuri van Klein-Zwitserland niet tegen HHïl behoefde te spelen. (Van °nze sportcorrespondent) KAALHEIDE, zondag. Het wais voor Rapid JC een grote op luchting toen scheidsrechter Klaas Schip per het einde floot. Het had de Limbur gers moeite gekost om Elinkwijk, dat met niet minder dan 5 invallers in het veld verscheen er onder te houden. Toen de rust met 2-0 was ingegaan, scheen er geen vuiltj-e aan de luch+ te bestaan. Gedurende de gehele eerste helft had Rapiid JC een groot overwicht gehad. Tegen het snelle combinatiespel van de gastheren had Elinkwijk weinig of niets in te brengen gehad. Met grote souplesse in €en hoog tempo sneden de Rapid-voor- waartsen, bij wie Van Melis afwezig was en vervangen door Lenz, door de Utrechtse stellingen heen reeds na minuten was op een kopbal van nt voor Hollink een vrij veld ontstaan, Kraa zag het gevaar, wilde uitlopen, .maar dacht zich weer en deze aarzeling k hem duur te staan, want Holhnk meteen een laag schot, waarbij al bij voorbaat geslagen was: via nenkant van de paal verdween het ieer in de touwen. En in de 25ste minuut kwam de tweede Limburgse Soal. Uit ee zet van Janssen nam Hollink het loer ineens op zijn slof en als «en Pr°! sloeg het in de touwen: 2-0. Daarna za- 'en er nog meer kansen in het spel van ^apid JC, dat in een hoog tempo en met sluitende combinatie op de Utrechtse yes- te bleet afstormen. Maar in de afwerking der aanvallen stelden de Limburgse voor- waartsen teleur. L-enz, Bisschops en Hol link waren telkens een slag te laat om de kansen te benutten. Niettemin zetten de Limburger met her nieuwde moed de tweede helft m, zij zouden hun slag wel slaan. Maar Kraal< hergroepeerde zijn manschappen, verd-edigingstrio Janssen—W. de tong Van Kilsdonk stelden zich heel ver in het veld op en zette de hultenspelyal open. En in de nauwe ruimte diedaarop voor Rapid JC overbleef, lieten de mm burgers zich volkomen insluiten. Utrechtenaren vochten om elke Srond en drongen Rapid JC hoe langer hoe meer terug. En toen Hilger in de 11e minuut met een ver schot via dP binnenkant van de Paal de achterstand had verkleind, kende enthousiasme van de bezoekers geen drenzen meer. Smeets en zijn mannen kregen hun handen vol aan de Utrechtse aanvallers. Weg was d.P rust in de Lim burgse gelederen en het was tekenend voor de nervositeit dat een teruggetrok ken Lenz het leer riskant en onnodig op zijn doelman Cox terugspeelde. Het le verde Van Norden de kans van zijn leven ^P» maar de Utrechtem®ar schrok er blijk- haar zo van, dat hij leer het naast de ver keerde kant van de paal plaatste. Een narrow escape voor Rapid JC- Zo'p kans kreeg Elinkwijk m terug. Kansen kreeg wel Hollink, die e paar maal door de buitenspelval ghPte- Maar zijn schot faalde en zo bleef tot het einde Rapids zege onzeker en Be nauwd. SCHC won te Bilthoven van Amster dam ook met 1—0. Dat het bij 10 bleef was wel bovenal te danken aan de na tionale doelman Lou Mulder die er op oer-zekere wijze alles uithield. Als de aanval van Amsterdam even goed ge weest was als de defensie, dan hadden de withemden glad gewonnen. Maar die aan val was zwak en ook het experiment met Snoep als midvoor ging niet op. Zwier maakte een kwartier na het begin de enige goal. Uitstekend waren de Stichtse backs Both en de zeventienjarige Herberts. Be Fair bleef in de Gooise derby Hil versum de baas. Twee strafcorners, één voor en een na rust beslisten de strijd, beide ingeschoten door D. Terlingen, een jongere broer van de internationaal Jos Terlingen. J nadat. d'Engelbronner zijn hattrick bad bereikt volgden nog twee goals van De Graaf en d'Engelbronner, Good old Groningen won in Assen met 32 Y?n KVA; het typische van deze wedstrijd was dat vier van de -vijf goals uit strafcorners resulteerden, het vijfde scoorde Toxopeus na goed doorzetten. De ruststand was 1—1. Meppel liet zich op eigen veld klop pen door Hurry Up; het spel der kam pioenen was teleurstellend, Hurry Up was sneller en wilskrachtiger en verdien de de zege. Stek was de maker van het beslissende doelpunt waardoor Hurry Up de eerste zege in de eerste klasse boekte. GHBS ging op het goede pad verder en won met 20 van stadgenoot HMC. In zuid werden alle wedstrijden afgelast. Voor de oostelijke eerste klasse noteren we twee verrassende resultaten. Nijme gen won in Wageningen met 1 3, leidde met de rust reeds door treffers van Jur- gens en Jaarsveld en had inderdaad het beste van het spel gehad. Toen Post na de hervatting met een tegenpunt de hoop der Wageningere deed herleven, ging Nij megen het tempo nog verhogen, waarna Erkelens met een derde treffer aan alle twijfel een einde maakte. Zutphen kreeg zowel vóór als na de rust door Bout een doelpunt en al had DKS misschien wel een tegenpunt ver diend Zutphen kwam de zege toe. De pfoeg van DKS stelde teleur. Het meest trekt in noord de zege van de Groninger Studenten, te Tietjerk op LHC, de aandacht en daarbij vooral de cijfers 52 en nog meer het feit dat d'En gelbronner die de vorige week al drie goals tegen HMC scoorde, nu zelfs vier malen de roos trof. Vandaag kan hij trots de universiteit betreden als topscorer van de Nederlandse eerste klasse hockey! Het was deze knaap die al gauw de Studs de leiding gaf, maar toen hield LHC best stand en werd het voor de rust 21 voor Leeuwarden door treffers van Ploegen en Van der Werff. Na rust was het met de vele invallers tellende Friese ploeg weldra gedaan en Raar standje voor het DFC-doel, de Excclsior-rechtsbinncn Delicel heeft in onmogelijke positie toch nog een schot geproduceerd, maar keeper Van den Berg ziet het net naast gaan. (Van onze paardesportmedewerker) MEREVELD, zondag. Met drie dravers, Victor Emanuel, Tabor en Pretty Boy, was Nottelman naar de helaas onder slechte weersom standigheden gehouden laatste mee ting te Mereveld gekomen en alle drie bracht h\j hen ter overwinning. Dat had de rustige Noordhollandse pikeur niet gedacht, want hij had weinig kun nen trainen, daar zijn terrein onder water stond. Niettemin nam hij toch maar 3500 aan prijzengeld mee naar huis. Met Victor Emanuel hing de zege wel even aan een zijden draadje; want toen d,e. zoon van Calumet Erebus aanvankelijk aan enkele flinke aanvallen met succes weerstand had geboden .meende G-eersen met Vivamt Hollandia nog een goede kans te hebben. Hij kwam kort voor het einde zelfs iets voor te liggen, doch heel kalm liet Nottelman zijn Victor de kleine ach terstand weer inlopen en de foto bracht ten gunste van hem de beslissing. Het was kundig vakwerk! In de Beneluxprijs ging het met Pretty Boy gemakkelijk. Hij had alleen af te rekenen met Lord Scotch, die bij zijn ver dediging te veel van zijn krachten had gevergd, zodat Forges nog de tweede plaats kon bezetten. D' Israël L. B. wilde niet van start weg. In de Borculo-prijs werd Tabor aanvan kelijk op de tweede plaats gehouden, want Spencer Nora legde een hoog tempo voor. Doch toen de stoom bij deze op was, kon De sprintwedstrjjd om de_ grote prijs van Zürich, welke zondagmiddag werd gehouden, is in een overwinning voor Jair Derksen geëindigd. Arie van Vliet werd tweede en de Fransman Gaignard derde. Een stayerwedstrijd over 35 km. werd gewonnen door de wereldkampioen De Paepe (Belg) in 30 min. 2,2 sec. Vervol gens klasseerden zich: 2. Timoner (Sp.), 3. Bucher (Zwits.), 4. Godeau (Fr.), 5. Ko- blet (Zw.), 6. Wierstra (Ned.) In het Brusselse sportpaleis werd het overdekte wielerseizoen zaterdagavond geopend met internationale wedstrijden, waaraan door vele grootheden werd deel genomen. Het hoofdnummer bestond uit een internationaal omnium met de eer ste zes renners van het Wereldkampioen schap op de weg: de Belgen Van Steen bergen, De Bruyne en Van Looy en de Fransen Bobet, Anquetil en Darrigade. België wonmet 5 punten voor Frank rijk met 1 punten; de Belgen wonnen zo wel de puntenrace als de tijdrit en de sprint de Fransen de achtervolging. Van Steenbergen en Van Looy waren de sterkste individuele renners. De prijs der jongeren, een wedstrijd met twee series van 5 km. en een finale over 12 ronden, werd gewonnen door onze landgenoot Theo Sythoff uit Rotterdam; de eerste serie werd gewonnen door de Belg Heylingen, die de 5 km. aflegde in 6 min. 59 sec., tweede en derde werden de Belgen Mattihys en Walraevens; Mees Gerritsen (Ned.) werd vijfde. Suthoff won de tweede serie in 6.45 voor de Neder lander Molenijzer en de Belg Kroon, ln de finale over 12 ronden won Sijthoif in 3.37. Everaerts (Belg) werd tweede en (Van onze sport-correspondent) UTRECHT, zondag. De score van de wedstrijd DOS GVAV 4—2 wjjst geheel in de richting van een normaal verloop van deze kamp. Het vreemde is echter, dat de Groningers voor hetzelfde geld met diezelfde cijfers hadden kunnen zege vieren Toen DOS in het midden van de tweede helft met een fortuinlijk doel punt de leiding overnam na een lang durige periode van absoluut beter Gro nings spel, waren de blauwwitten in eens van de kaart. Die onverwachte klap was tè hard aangekomen. Voor DOS, dat een zeer matige wedstrijd speelde, wa, het toen een koud kunst je twee doelpunten verder uit te lopen en ten slotte toch nog op verdiende wijze de volle oogst binnen te halen. Groningers staken met fris spel zeer enthousiast van wal. Het verwonderde niemand va.n de ongeveer twaalfduizend bezoekers dat zij in de twaalfde minuut de score 'openden- DezG goal was overi gens een peentje, want de Utrechtse spil Kraay speelde de bal zó slecht op DeMunck terug, dat Kuiper d® Kaus kreeg de bal te onderscheppen en tussen de palen te berken (0—""l)» Tien minuten later was de thuisclub echter ook vrij fortuinlijk. Van de Bogeit Plaatste uit een hoekschop de bal in de doelmond. De iange Roffel sloeg daarna de bal voor dp voeten van Visser, die de hem geboden Schiet!kans dankbaar benut te (1—1). Tot aan de rust Was GVAV met weliswaar n'et fraai maar wél gede gen spel de betere ploeg- fte blauwwitte defensie had 'n die periode weinig moei te met het onsamenhangen de aanvalsspel van de Ka naries. tiirec, na de rust zette y va.v een zeer fel offen- yaf in. Regelmatig storm- de Groningers op het DOS-bolwerk af. Het was daarom wel erg sneu voor de blauwwitten, dat dwars te gen de verhouding in de Utrechtenaren scoorden en wel in de vierentwintigste minuut. Bij een Utrechtse aanval kwam de bal voor de voeten van Van de Bogert, deze zond een zeer tam schot in, waar Roffel finaal overheen d-ook (z—i). Niet alleen het doelpunt, maar voor al de wijze, waarop het tü?ens riode van GVAV-overwicht tot stand kwam, gaf de blauwwitten een grote morele klap, welke zij niet meer boven zijn gekomen. DOS kon nu plotseling naar hartelust gaan aanvallen. Van der Linden besloo in de vijfendertigste minuut zijn K-nap solowerk met een gaaf doelpunt (3 1) en zorgde vijf minuten later ook voor num mer vier (41). In de laatste minuut was er toch nog een succesje voor GVAV weggelegd. Kru- ger profiteerde van een misverstand tus sen Westphal en De Munck en dat bete kende 42. ROFFEL, misduik De uitslagen van de internationale wed strijd modelvliegtuigen op Teriet zijn als volgt: Klasse model zweefvliegtuigen, type „vliegende vleugels", 1. De Nederlandse ploeg met 1366 pnt, 2. Duitsland 1112 pnt 3. Joego-Ssla-vië 1030 pnt., 4. Engeland 646 pnt. Individuele klasse; 1. J. Osborne, Ne derland 609 pnt, 2. Boretuis, Duitsland 452, 3. Ten Hagen, Nederland 411 pnt Klasse rubbermotormodellen: 1. Mars hall (Engeland) 664 pnt., 2. Schubert (Duiteland) 398 pnt. Klasse zuigermotormodellen: 1. Klinger (Duitsland) 395 pnt, 2. Mars-hall (Engeland) Uytterhoeven (Belg) derde. Gerritsen ein digde op de vijfde plaats. Op de Apel-doornse wielerbaan werd een wedstrijd achter handelsmotoren ge houden. De wedstrijd was vastgesteld op drie manches, doch wegens regen kon de derde manche niet doorgaan. De uitslagen waren: eerste manche over 15 km.: 1. Mehagnoul 16 min. 22 sec.; 2. Pronk, 3. Stakenburg, 4. Schot-man. Twee de manche over 26,5 km.: 1. Mehagnoul 27 min. 41 sec.; 2. Pronk, 3. Stakenburg, Schotman. Eindklassement: 1. Mehag noul 2 p., 2. Pronk 4 p., 3. Stakenburg 6 p., 4. Schotman 2 punten. De Krefelder Hans Junkermann maakte München-Gladbac'h een uitstekend stayer-debuut. Hij klopte zijn landgeno ten Bolton (met 300 meter) en Cramer (met 900 m.) Vierde werd de Nederlander Stakenburg op 1800 meter en vijfde Jan Pronk met 2500 meter. Een wegwedstrijd voor amateurs over 120 km., welke in Bochum is gehouden, heeft een dubbele Nederlandse zege op geleverd. Wilflemse werd eerste in 3 uur 25 mm. 15 sec. Hp klopte Jan Hugens in de sprint. Pas drie minuten later kwam als derde de Brit Neal binnen. De Duitser Vogt werd vierde en de Nederlander Kohlen vijfde. De Pool Jerzy Pa-wlowski heeft in het Pierre de Coobertin stadion te Parijs het wereldkampioenschap schermen op sabel veroverd. De eindstand van de finale- groep was: 1 Jerzy Pawlows-ki (Polen); 2 Rudolf Karpati (Hong.); 3 Tamas Mende- lenyi (Hong.); 4 Jacques Lefevre (Fr.); 5 Zoltan H-orvath (Hong.); 6 Pal Kowacs (Hong.); 7 Andrej Piatowski (Polen). Het internationale prof-tennistoernooi te Londen is gewonnen door de 22-jarige Ken Rosewall, die zoals gemeld in de halve fi nale zijn baas Jack Kramer had versla gen, waarna hij in de eindstrijd Segura met 16 63 64 36 64 klopte. We- reidkampioen-der-profs Gonzales, in de halve finales met 119 1210 64 door Segura uitgeschakeld, moest om de derde plaats ook voor Jack Kramer te capitu leren: 16 64 64. Er waren 9.000 toe schouwers in de Empire-pool op We-mbley en de eerste t.m. vierde prijs waren 4250, 2750, 1500 en 1250 gulden. De partij Ro- sewall-Segura gold ook als fina-le voor het toernooi tussen leraren en „eircus"- profe, in de halve eindstrijden waarvan Rosewall van W-ortington (6—2 64) en Se gura van Caw-thorn (62 61) had ge wonnen. dp schimmel haar gemakkelijk passeren. Spencer Hollandia (Ge-er-s-en) deed braaf zijn "best en kon nog net de tweede plaats belopen. „Dat is binnen", zei Jan de Vlieger, toen hij, na vier kilometer met zij.n Sammy Mars te hebben gelopen, deze als eerste over de eindstreep bracht en dus met 1300 huiswaarts wist te kunnen keren. Op de tweede plaats was niet direct Ty phoon verwacht, maar deze had Sammy Mars in de gaten gehouden en gevolgd. Daardoor geraakte Uranie in de knel en kon slechts het derde geld bemachtigen. Bij de tweejarigen bleek ditmaal Woud duif S de sterkste en won van kop tot finish. In de Lochum-prijs had Sjakie Scott er ditmaal eens flink zin in, al kost te het veel moeite om Urawia en Sweet heart Julia B vóór te blijven. Dp leerlingenfeoers werd gewonnen door de jeugdige Van Huistedie met Quita Ha- n ver, die tactisch zijn kans afwachtte om de koplopers Rosamu-nde en Quilla Lee te passeren. Over(jsel-pr(js, 2240 meter, 10 deelnemers: 1 Vicaline (Haarselhorst) 1.31,2; 3.20. 1.60 2 Tender Erebus B.W.; 3 Vlaamse Gaai S. 1.70, C 5.90; 4 Tilly Hollandia 2.30, Koppel 6.10 Hardenberg-prüs, 1260 meter, 6 deelnemers: 1 Woudduif S (K. Kramer) 1.347.50, 3.70; 2 Wala 2.-, C 3.10; 3 Walter Hollandia, Koppel 14.90. Hasselt-prils, 2120 meter 11 deelnemers: 1 Traviata (Ham) 1.27 7; 2.70. 1.30; 2 Uranus 1.50, C 5.50; 3 Unita Zo-ra 2.20, Koppel 6.40. Sprinters-prijs, 1610 meter, 7 deelnemers: 1 Victor Emanuel (Nottelman) 1.28,1: 2.30 1.30; 2 Vivant Hollandia, 1.90; C 4.10- 3 Vina van Barke, Koppel 6.30. liochem-prijs, 2240 meter, 9 deelnemers: 1 Sjaikie Scott JJoosen) 1.27.5; 8.40, 1.80; 2 Ura nia 1.30, C 4.70; 3 Sweetheart Julia B 2.70 Kop pel 10.-. Borculo-prijs, 2240 meter, 11 deelnemers: 1 Tabor (Nottelman) 1.25 7; 1.60 1.20 2 Spencer Hollandia 1.40, C 3.80; '3 Roland Spencer 2.50, Koppel 3.30. Grote Benelux-prijs, 2240 meter. 7 deelnemers: 1 Pretty Boy (Nottelman) 1.24,6; 2.50, 1.60; 2 Forges 5.70, C 14.50; 3 Lord Scotch, Koppel 21.90 Mereveld's Vier Kilometer, 9 deelnemers: 1 Sammy Mars (De Vlieger) 1.27,1; 1.90 1.30; 2 Tyhoon 1.40 C 3.70; 3 Uranie 1.60; 4 Quite Heny Koppel 3.-. G roenlo-prijs (leerlingen), 2100 meter, 12 deelnemers: 1 Quita Hanover (Huisstede) 1.28.1; 4.30 1.70; 2 Rosamunde 2.70. C 10.90; 3 Quilla Lee 1.80, Koppel 11.80. Toto-omzet: 146.760. Zoals reeds eerder gemeld, zijn na de zeilwedstrijden om de nationale kam pioenschappen op 14, 15 en 22 septem bcr vier deelnemers in het bezit van een titel gekomen. Het zijn Jac. Kraan Joop A. Helder, H. J. de Ruyter cn Ernst J. Holtrop. De eindstanden van de vier klassen zien er als volgt uit: -Internationale Flying Dutchman-klasse: 1. Jac. Kraan met .Mustang" 5710 p., 2 H. S. de Vries met She" 3154 p., 3 C. Lautenschutz met „Flyin'g Dutchie" 2962 p 16 m2 streepklasse: 1 Joop A. Helder met ..Fenris" 4568 p., 2 J. Bol met ..Fenris" 3313 p.. 3 W. van der Horst met .Akidi" 3029 p. Pampusklasse: 1 H. J. de Ruyter met West- einder" 4094 p., 2 G. Biesot met Wervelwind" 2316 p., 3 O. Saur met .Stormvogel" 1914 p. Internationale 12 voetsjollenklasse: 1 Ernst J. Holtrop met ..Tecumshe" 3483 p. 2 J. W. van Weel met „Hatatitla" 1978 p., 3 mej H. F. Ha- geman met „Wildzang 2" 1458 p. In de overige klassen z^n nog geen kampioenen bekend. Op 5 oktober zul len nog wedstrijden worden gehouden, die voor de kampioenschappen mee tellen. De standen in deze klassen zien er als volgt uit: Internationale 12 m2 sharpieklasse: 1 Barth Kraan met Meteor" 3015 p., 2 G. Visser met Aeolus 3" 2316 p., 3 J. C. J. van Staveren met ..Mariandel" 2136 p Valkenklasse: 1 U. de Vries met .Zilver meeuw" 4503 p.. 2 J. M. Snijders met .Barry 3" 3679 p., 3 A. Wester met „De Polle" 3429 p. Internationale finnklasse: 1 J. H H. J. de Jong met „Zomerweelde" 3941 p. 2 W. Maarse met ..Finnig" 3640 p. 3 K. H. Warburg met „Fik Fak" 2335 p. Internationale Olympiajollenkla-sse: 1 H. Wil_ lems met ..Witteraaf" 3640 p.. 2 Jac. F. Stap met ..All Weather" 3339 p.. 3 B. Willems met „Magneet" 3038 p. Vrijheidsklasse: 1 L. Arnons met „Jim" 4103 p. 2 P. Hellema met „Rietepiet" 3648 p. 3 H. Prins met „Tiptop'' 2405 p Sternklasse; 1 T. Amons met „Noreg" 4103 p. 2 J. L. J. B. Sweerts de Lamdas met „N.N." 3648 p 3 mej. K. van der Stadt met „Glasaal" 3501 pi Internationale drakenklasse1 C. Groot met „Vagans Semper" 3719 p. 2 Dr. J. R. Blickman met. ..Tijl Uilenspiegel" 3272 p., 3 ir. J. C. P Hoskes met ..Oranje" 2017 p. Regenboogklasse1 ir. G. A. Bakker met .Cadans" 3660 p., 2 C. van Staveren met „Hol landia" 3200 p., 3 J. Albarda met ..Algri" 2626 p. Een voetbalwedstrijd, waarvan tot het laatste ogenblik niet bekend is, wie tegen wie speelt, zal wel nooit >n de annalen van de KNVB voorko men. Het Sportcentrum voor Zeevarenden te Rotterdam maakt er ech ter meestal een gewoon te van en pas zaterdag ochtend wist men zeker, dat voor de 1.000ste voet balwedstrijd sedert de oprichting van b®t Zee lieden-sportcentrum, de elftallen samengesteld uit de bemanningen van het Duitse m.s. Santa Rosa en het Zweedse m.s. Ceylon tegen elkaar in het veld zouden tre den. De belde eelieden-elf- 161 pnt. De wedstrijd werd gehouden door de tallen hadden aanvanke- Kon. Ned. Vereniging voor Luchtvaart. lijk enige moeite zich (weer) aan te passen aan deze typische landrotten- sport, ook al omdat het veld aan de Schulpweg aan de gladde kant was. Dit bleek vooral, toen één der Duitse achter spelers in het nauw werd gedreven en hij de bal met een forse trap „uit" schoot. Hij deed dit fors, dat één der ruiten van de kantine zich zon der weerstand, maar met veel glasgerinkel gewon nen gaf. Ook had men nogal moeite met het buitenspelprobleem, het geen niet zo verwonder lijk is, als men bedenkt, dat men op de woelige baren meer de ruimte heeft dan op een „eng" voetbalveld. De Zweden bleken het nog niet verleerd te zijn en zij waren vrijwel de gehele wedstrijd in de meerderheid. Dat de sco re tot slechts 2—1 in hun voordeel beperkt bleef, lag voornamelijk aan de Duitse keeper, die met vaak onmogelij ke sprongen en duiken alle verdere averij wist te voorkomen. De heer A. Hogeweg, wethouder van Sociale Zorg en Volksgezondheid, overhandigde namens het gemeentebestuur aan de aanvoerder van het Zweedse team een ets voorstellende de haven van Rotterdam, boven dien schonk hij in zijn kwaliteit van voorzitter van de Stichting „Zee manswelvaren" aan ie der van de spelers een herinneringsmedaille. Eindelijk ook in de le klas A van het Amateur-voetbal een vrijwel com plete speeldag, waarop het Haagse Quick ten koste van Zeeburgia zijn derde zege in successie behaalde en in het debutanten-duel DCG een opmer kelijke nederlaag tegen OSV leed. Nóg verrassender was de nederlaag, die kampioen Velox bij DWV te slikken kreeg en de prestatie-curve van DWV vertoont nu met een nederlaag tegen DCG een overwinning op OSV èn een overwinning op Velox wel een merk waardige lijn. De enige wedstrijd, die ook nu nog niet doorging, was de Rotterdamse derby tussen CW en RFC; en beide ploegen zijn nu na drie weken nog geen enkele maal in het veld geweest. Unitas en -Gouda deelden zonder doel punten, VCS deed kranig werk door bij UW de volle winst te veroveren. WW is blijkbaar in de le klas B nogal wat van plan! Eerst klopte het titel-concurrent WVC en nu versloeg het de kampioen Be Quick (Ztf.) zélf. Koren op de molen van Sneek, dat via een zege op Quick '20 nu onbedreigd leidt. WVC werkte zich ten koste van Achilles naar de tweede plaats, van de debutanten behaalde Quick N. zijn tweede grote zege op Borne, maar kreeg ZAC met nóg grotere cijfers van Hengelo de kous op de kop en ten slotte hield Robur et Velocitas volgens alle regelen der kunst de winst tegen Zwaagwesteinde in eigen huis. De big match tussen De Spechten en MOC om de kop van de le klas C is in een ondubbelzinnige overwinning voor de Eindhovenaren geëindigd en mede door de nederlaag van Boxtel tegen VSV '34 hebben de houtkloppers nu de leiding stevig in handen. Dat het uiteindelijk voor de preten denten (hetzij De Spechten, hetzij tóch MOC de twee rivalen van verleden jaar. hetzijeen ander!) tóch weer een strijd tegen kampioen Maurits wordt, kwam in Lutterade wel uit! Maurits hield, voor de eerste maal in het veld komend, het altijd lastige Bra- bantia onder de duim en sprong ineens naar de vierde plaats. Vlissingens ter reinvoordeel bleek voor Kimbria te zwaar en de ingelaste wedstrijd Roer mondHeer werd afgelast. De standen luiden als volgt; EERSTE KLASSE A: Quick H 3 DWV 3 VCS2 DCG 2 OSV 2 Unitas 1 Gouda 2 CW 0 RFC 0 UW 1 Velox 1 Zeeburgia1 EERSTE KLASSE B: Sneek 4 7 WVC 4 Quick N 2 Be Quick Z 3 WW 3 Hengelo 3 Robur et Velocitas 3 Quick '20 3 ZAC 3 Borne 3 Achilles 2 Zwaagwesteinde 3 5 4 4 4 3 3 2 2 1 1 0 EERSTE KLASSE C: De Spechten 3 6 Boxtel 3 4 MOC '17 3 4 Vlissingen 3 3 Maurits 1 2 Alliance 2 2 VSV '34 2 2 SC EMMA 2 2 Kimbria 3 2 Brabantia 4 2 Roermond 2 1 Heer 2 0 7—2 5—2 4—1 3—3 3—5 0—0 0—2 0—0 0—0 1—3 0—1 1—2 12—3 7—7 83 13—7 9—9 11—9 9—3 7—10 5—9 4—9 1—2 4—13 10—2 9—7 4—4 8—4 2—1 5—5 4—4 3—4 4—11 6—9 4—5 4—7 EERSTE KLASSE A Quick-Zeeburgia Unitas-Gouda UVV-VCS DWV-Velox DCG-OSV EERSTE KLASSE WVC-Achilles Be Quick Z-WVV Quick N-Bome Robur et Velocitas Zwaagwesteinde ZAC-Hengelo Sneek-Quick '20 EERSTE KLASSE Vliss.-Kimbria Mauri ts-Brabantia V.S.V '34-Boxte! Spechten-MOC '17 21 0—0 1—3 1—0 1—3 8 2—1 2—3 4—1 4—2 2—6 5—2 C n—0 2—1 3—2 3—0 TWEEDE KLASSE WFC-OVVO Purmerst.-Watergr.m. West Frisia-HiRC Zaandijk-Zandvoortm. 1—2 0—2 6—1 1—7 TWEEDE KLASSE B Schoten-AFC 36 Baarn-Rapiditas 20 VVB-Hollamd 6—2 HBC-WA 0—4 HMS-HFC 0—1 DERDE KLASSE A Vitesse '22-Beverw. 31 Terrasvog.-Wijk a. Z. 1—3 ADO '20-Egmondia 12 Alcmaria Vict.-ZAP 20 HSV-Velsen 2—0 Alkmaarse B.-CSV 01 DERDE KLASSE B WSV '30-Rood W. A. 1—1 IVV-EVC 4—3 Always Forw.-ZSGO 52 RKEDO-Ziïverm. 53 tDRC-Assend. 42 DERDE KLASSE C RKAVIC-ZVV 3—3 DERDE KLASSE D VIERDE KLASSE G Hillegersb.-NADO-V 0—0 VIERDE KLASSE H DEH-Rockanje 40 TWEEDE KLASSE A Friesland-Frisia 13 Appingedam-Rood G. 3O Gruno-FVC 4—1 Hunsingo-LSC 23 Harliagen-Neptunia 11 Haren-GRC 1—2 TWEEDE KLASSE B Emrrven-Hoogezand 41 Musselkan. -Muntend. 00 Stadskan.-CEC 13 BNC-Nieuw Buinen 24 Noordster-HSC 11 FVV-VAKO 0—5 DERDE KLASSE A Steenwiik-DOG 24 WZS-JRES 1—1 Nicator-Jubbega 73 Emmeloord-Olyphia 31 Bergum-Steenw. B. 13 DERDE KLASSE B Harkema Op.-Gronit. Stanfries-Forward Drachten-Houtigehage Actief-Haulerwijk Peize-Groninger B. Helpman-Hellas VC DERDE KLASSE Zuidlaren -SVBC Erica-Rolder Boys ZBC-Beilen Eext-NAB Asser-Ericase B. VKW-Valthermond DERDE KLASSE B ellin gw olde-PJC ZNC-THOS Kloosterb.-Eenrum BATO-Meeden ASVB-Woltersum Scheemda-Veelerv. 3—1 2—3 0—1 4—1 2—4 2—1 4—1 2—3 1—4 1—1 2—2 2—0 4—1 4—2 3—1 2—6 3—1 1—3 Allen Weerb.-DEC Ultra jectum-D WSV Maarssen-Celeritudo SV-Donar CDN-SDO 1—4 2—1 2—2 2—3 5—1 1—4 3—1 2—3 1—3 TWEEDE KLASSE A VFC-iLFC 3—4 Blauw Zw.-Laakkw. 25 HBS-Wassenaar 2—1 HVV-RKAW 1—2 Vriendensch.-DCV 44 TWEEDE KLASSE B Zwijndrecht-Papendr. 2—2 DCL-SVW 3—1 Fluks-Spartaan '20 20 DERDE KLASSE A Westlandia-GDA 1—1 DERDE KLASSE B Ripperda-VIOS 4—3 Hillegom-VV SB 2—3 DERDF. KLASSE C Leonidas-DHS 12 DHZ-FSV Pretoria 3—1 OW -Excelsior '20 3—0 DERDE KLASSE D Lekkerk.-Transvalia 36 RC'D-ODS 0—4 Overmaas-Dindua 60 VIERDE KLASSE A Teijliagen-Conc.H, 31 SJC-ASC 4—0 DOCOS-Warmunda 1—0 THB-Foreholte 2—2 VIERDE KLASSE B Hoek v. H.-Verburch 51 S VDP W -R A V A 1—3 VELO-Hermandad 62 VIERDE KLASSE E Lenig en Sn.-VDS 20 Schoonh.-St. Volh. 51 Tfe Werve-Nieuwerk. 21 VIERDE KLASSE F Dilettant-Satumus 04 TWEEDE KLASSE RODA-Longa '30 Dierense B.-Labor Vict. B.-Alcides Wierden-Eilermark DERDE KLASSE A BWO-UDI 1—2 Phenix-PW 42 Unisson-Achill. *12 71 DERDE KLASSE B ROHDA-Activia 1—1 Vaassen-Daventria 42 Heerde-Neede 44 DERDE KLASSE C Spel. Doesb.-Doetinch. 80 DCS-WG '25 9—1 Voorst-VVO 0—1 DERDE KLASSE D Oosterb.-Groesbeek 21 Treffers-Uciiom DERDE KLASSE A Leonidas W-Ammelie 32 DERDE KLASSE D Quick B. '31- Stormv. '28 3—1 EERSTE KLASSE WESTEN Hilvers.-Be Fair 0—2 SCHC-Amsterdam 10 Delftse Studs-TOGO 10 OOSTEN Wageaingen-Nijmegen 13 Zutphen-DKS 20 NOORDEN HMC-GHBS 0—2 LHC-Gr. Studs. 25 HV A-Groningen 23 Meppel-Hurry Up 01 OVERGANG WEST BMHC II-Kievitten 11 St'rawberr.-A.dam II 1—2 SCHC II-HDM 0—5 PROMOTIE WEST, HHIJC III-SV '35 4—1 HDM II-HBS 1—2 Hilvers. II-AMVJ 2—0 BMHC m-HIC 3—3 Zandv.-Eechtrop 02 Gooi-Amsterdam III 51 Hilversum III-Fit 21 Pinoké-BMHC IV 1—1 PROMOTIE OOST Hengelo-Deventer 10 EHV-Arnhem II 10 EERSTE KLASSE WESTEN BDHC-R.BC 4—0 Hilvers.-Be Fair Gooi-TOGO OOSTEN Wageningen-Nijmegen Union-PW NOORDEN GCHC-GHBS LHC-HCW HV A-Groningen Meppel-Hurry Up PROMOTIE WEST HDM-HHIJC BDHC II-Strawberr. Gooi II-Amsterdam Laren-Kampong 0—3 2—5 3—1 3—2 2—0 7—0 0—8 3—1 8—1 1—0 2—3 5—0 3—2 TWEEDE KLASSE A TOP-Woenselse B. 25 Taxamdria-Gemert 43 TWEEDE KLASSE B RAC-Rood Wit O-J Intemos-Com. B. 40 DERDE KLASSE A RPC-Deurne 1 DERDE KLASSE B WSC-GW 5 0 C on c- SVD-Baard w. 3—1 St.-Michielsg.-SCB 2 1 DERDE KLASSE C Dongen-VES '35 Hero-RKC DERDE KLASSE Hontenisse-ODÏO Axel-Terneuzen RKFC-Zierikzee Meto-Zeeland Sp. Grensw.-RCS 1—2 1—0 2—0 0—1 1—3 3—1 2—0 TWEEDE KLASSE B Wittenh.-Almania 0—2 PROMOTIE OOST Union II-Apeld. 30 Zutphen-DKS 0—2 Almelo-EHV 2—2 EERSTE KLASSE NOORD-HOLLAND Rohda-Allen W. 10—7 Westerkw.-Luto 111 Blauw Wit-Swift 68 OOST Rigtersbleek-ZKC 6—1 St. Hoger-Noviom. 43 SOS-Vada 4—7 NOORD NKC-Hermes 64 Wordt Kwiek-Vios 14—0 Friso-LDO 2—8 ZUID Odilo-Eindh. 214 Kampioenschap van Nederland: HHC-Schoten 2—5 Beslissing om een plaat» in de hoofdklasse: Ajax-EDO (EDO hoofdklasser 01 Promotie overgangsklasse SC Haarlem 2-TIW 2 1—8 TIW 3-SW 2 4—0 (SW prom.) (Van onze honkbalmedewerker) Landskampioen Schoten is in de strijd om dc titel 1957 met een 5—2 overwinning op HHC goed van start gegaan. Het duurde echter tot de 8e en 9e inning eer de kam pioenen aan de overwinning konden gaan bouwen. Want gedurende het grootste deel van de strijd heeft Schoten tegen een 2—0 achterstand aangekeken. Deze punten had HHC reeds in zijn tweede slagbeurt gescoord na een twee- honkslag van Jongeling, gevolgd door ton- ten van invaller-eerste honkman Zand berg en Klooster, die een aangooi van Keulemans op het derde miste. Ook daarna sloegen de HHC-ers goed op het werpen van Keulemans (7.2.8.). maar_ de_ honksla- gen kwamen te veel door de innings ver spreid om succes te hebben, daar boven dien het Scholenveld verder geen steek liet vallen. Een te zelfverzekerd HHC kreeg in de achtste Schoten slagbeurt de eerste klap. De prima spelende Smidt (14.1.5) zag toen eerst Ringersma falen, waarna^ hij zelf de enige vrije loop uit de wedstrijd toestond. Aanvoerder Keulemans, die de wedstrijd voortreffelijk heeft geooached, produ ceerde toen een daverende honkslag die ver in het linkerveld verdween en die goed was voor 2 punten (22). In zijn laatste slagbeurt zette Schoten het HHC-veld onder zware druk en hieron der bezweek dit veld. Klooster opende deze inning met een honkslag, waarna hij het tweede stal. Wel sneuvelde toen pinch- hitter Van Maaren, doch Klooster kwam op het derde toen Jole faalde bij een korte tik van Lufckien. De verstandhou ding in het HHC-team liet wel een en ander te wensen over en toen Klein daarna een veilige slag gaf (23) was het met HHC gebeurd. Ben Vrenegoor keilde de bal langs het derde en een honkslag van V. d. Berg bezegelde toen het lot van HHC (2—5). In zijn laatste slagbeurt was HHC niet opgewassen tegen de niet uit zijn even wicht te brengen Keulemans, gesteund door prima veldwerk (een fraaie vang van Dinkelberg) en het bleef 52 voor de ti telhouders. De beslissine wie volgend jaar de Hoofd klasse zal completeren is in de beslis- singswedtrijd tussen Ajax en EDO geval len. De foutloos spelende Haarlemmers wonnen deze strijd verdiend met 10 door een in hun vierde slagbeurt gescoord punt. Het punt kwam toen reeds twee spelers waren uitgescvhakeld, waarna Smit op het eerste kwam door een fout van Smith. Een fraaie line-drive van Peters werd ge volgd door een korte tik van Leo Kops, waar Walker niet snel genoeg op inliep en met een fraaie sliding kwam Smit binnen. Ajax heeft dus de fraaie kans op de Hoofdklasse, die het zo lang had, op het laatste moment verloren zien gaan. SVV heeft zich o-p overtuigende wijze in de overgangsklasse gespeeld. De Schie dammers wonnen met niet minder dan 402 van TIW III. Daar het tweede team van TIW van SC Haarlem won is de be slissing hier dus ook gevallen, want SVV en één TIW-team spelen nu het volgend jaar in de overgangsklasse. .(Advertentie) De Middelburger Hein Cujé heeft we derom zjjn goede vorm bewezen. On bedreigd won hjj in Vlissingen voor eigen publiek de 22e Internationale Boulevardloop over 3600 meter. Een week geleden zegevierde hij in de Utrechtse Singelloop over zijn sterke Nederlandse concurrenten. Deze keer waren het niet Künen, Verra of Ooèter- hout, tegen wie hij moest lopen, maar leverde de snelle Belg Jouret, die hét vorig jaar bij de Cross des Nations te Brussel derde werd, de meeste tegenstand- De Nederlandse cracks waren niet naar Vlissingen gekomen. Direct na de start trok Cujé naar de kop door enige Belgen gevolgd. Enkele malen nam Jouret de leiding over, gesteund door Lambrechts en Van de Borre, maar nadat de helft van het parcours over de boulevard, waar een flinke zeewind stond was afgelegd, vielen de Belgen terug, met uitzondering van Jouret, die probeerde in het spoor van Cujé te blijven. Na ruim 2 km moest evenwel ook Jouret lossen. waarna Cujé onbedreigd op de finish afging. De uitslag luidde; 1 Cujé (EMM, Middelburg) 10 min. 18 sec.; 2 Jouret (België) 10 min. 30 sec.; 3 Lambrechts (België) 10 min. 31.9 sec.; 4 Van den Borre (België) 10 min. 32.3 sec.; 5 Cromphout (België) 10 min. 42.6 sec.; 6 Schillemans (Olympia '47, Halsteren) 10 min. 44.1 sec.; 7 Bostelaer (EMM, Middel burg) 10 min. 44.2 sec. Tengevolge van de slechte weersom standigheden was de belangstelling voor de nationale cross, de Maurick bosloop te Vught, sléchts matig. Het parcours van ruim 1 km lengte was door de re genval zwaar geworden. Viermaal moes ten de deelnemers dit parcours afleggen en in de laatste ronde slaagde Jonkers erin zijn tegenstanders achter zich te la ten. Met ruim 50 meter voorsprong ging hij_als eerste over de eindstreep. De uitslag luidde: 1 Jonkers (Sprint. Breda), 4500 meter 14 min. 29.3 sec.; 2 Künen (Sprint Breda) 14.43.2; 3 Veldhuis (Michaelis, Best) 15.45.00; 4 Van Zeeland (AAC, Amsterdam) 14.56.2; 5 Terdaans, (Thor, Roosendaal) 15.09.0. De Nederlandse basketballers staaa voor een dieptepunt in de organisatie van hun sport. Zaterdagavond verwe zen zjj na een langdurige discussie de begroting voor het seizoen 19571958 voorlopig naar de „ijskast", over het algemeen omdat men de nieuwe con tributie van 3.90 per seniorlid en f 1.30 per juniorlid niét meent te kunnen op brengen. Voordat de begroting in stemming werd gebracht had de heer Vijlbrief (Amster dam) voorgesteld een commissie te be noemen, diie de begroting onder de loep zou moeten nemen om bezuinigingen te zoeken. Die commissie kwam er uit eindelijk toch maar pas nadat de be groting was weggestemd: 156 tegen 9 blanco en 29 voor. De punten, die binnen enkele weken onderzocht zullen worden, zijn he+ bondsbureau, het bondsorgaan en het internationaal contact. Op een buitengewone algemeiv verga dering, zo mogelijk te houden voor 13 ok tober, de datum waarop de landelijke competitie moet beginnen, zullen de sug gesties van deze commissie en een paar agendapunten, die zaterdag wegens het vergevorderde uur niet meer in behande ling kwamen, bekeken worden. In zijn openingswoord had de voor zitter, de heer D. H .Schmull een opti mistisch geluid laten horen; „De bekend heid met het spel wordt steeds gróter. Vrijwel alle middelbare scholen hebben thans een installatie om basketbal te be oefenen. De jeugd gaat met grote schre den vooruit. Bij een juiste leiding van de jeugd zal het spelpeil van onze nationale spelers omhoog schieten",

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 7