Er- Japan nog steeds de grootste scheepsbouwer ter wereld Vrijhandelszone niet produkt voor produkt beoordelen ARTSENBEZOEKER Van Nelle's Thee KOUSEN GRATIS Hunkmcüel J&itiS Verzoek aan onze abonnees Nog „Zij schenkt wel een bizónder lekker kopje thee!"- Tram op Amsterdamse Damrak kantelde ijzigingen in Jordaans kabinet Bijeenkomst Raad van Europa Problemen als een geheel beschouwen VERPLEEGSTER VERPLEEGHULPEN PHARMACEUTISCHE IMPORTFIRMA Aannemingsbedrijf Bakker Smit Steegoversloot 81, Dordrecht, tel. 9739, na 6 uur 5863 (K 1850) slechts 3 dagen KAM PI OEN-ADVERTENTIE (Geraden! Van Nelle!) WOENSDAG 23 OKTOBER 1957 Door foute ivisselstand Slechts enkele lichtgewonden NOORDELIJKE KAPPERS GAAN KRACHTEN METEN BURGEMEESTER VAN AKERSLOOT OVERLEDEN VERBINDING ROTTERDAM— NIJMEGEN VORDERT M RIANTE 4-KAMERFLATS VAN NELLE-KWALITEIT bij aankoop van 3 paar eenzelfde paar Deze zeer bijzondere aanbieding geldt voor alle soorten Grote keus in Rayon, Nylon, Enkalon en Perion, zowel wandelkousen als kristalkousen, vanaf. 1.45 tot 5.95 infninniiitniiiiiPiiiiHiuniniinininminiitiinniniinnmitHnimnimmni hier is uw MAANDELIJKSE BON voor de kosteloze plaatsing van een Wat kost het toch weinig moeite om Uzelf en Uw gasten eens echt te verwennen! Van Nelle's thee! Dat is het hele geheim. Neem Van Nelle's meestermelange „Golden Cup" bijvoorbeeld, in het gouden pakje de fijnste en geurigste Ceylon-thee die U ooit- gedronken hebt! Een thee, zó krachtig, zó in-geurig, zó vol van smaak als alléén van Nelle weet te brengen! Eigenlijk is iedere man, jong of oud, een liefhebber van sigaren. De vele mannen, die de laatste tijd aan de sigaar zijn gegaan, hebben dat bij zichzelf ontdekt. Ga óók aan de sigaar en geniet ervan! Rook met versland, rook met smaak, rook sigaren! lllliiKiitlfd Japan was in de eerste negen maanden Daarna volgden Duitsland met 827,220 van het lopende jaar, evenals in 1956, de ton 85.770 ton), Nederland met 606.165 grootste producent van schepen ter ton 20.324 ton), de Ver. Staten met wereld, zo blijkt uit statistieken van 1601.178 ton 209.130 ton), Frankrijk Lloyd's te Londen. In Japan werden in de eerste negen maanden van dit jaar schepen met een ge zamenlijke tonnenmaat van 1.725.000 bruto register ton te water gelaten. Engeland kwam op de tweede plaats met een pro- duktie van 953.000 ton en Duitsland op de derde plaats met 872.000 ton. In de over eenkomstige periode van 1956 waren de produktiecijfers van deze drie landen resp. als volgt: Japan 1.178.000 ton, Engeland 887.000 ton en Duitsland 754.000 ton. In het derde kwartaal van het lopende jaar bedroeg de Japanse produktie 635.609 ton, de Engelse 358.517 ton en de Duitse 328.621 ton. Daarna volgden Zweden met 120.868 ton, Frankrijk met 99.747 ton, Ne derland met 88.595 ton, d? Ver. Staten met 87.134 ton. Italië met 70.198 ton, Spanje met 45.112 ton, Denemarken met 37 349 ton, Noorwegen met 35.774 ton, Polen met 32.608 ton, Joegoslavië met 24.681 ton en Finland met 14.867 ton. De tonnenmaat der in aanbouw zijnde schepen was einde september j.l, het grootst in Engeland. Hier was 2.240.731 ton scheepsruimte in aanbouw of 179.968 ton meer dan aan het einde van het vorige kwartaal. Japan kwam op de tweede plaats met 1.480.255- ton. (Een stijging van 5.145 ton ten opzichte van einde juni j.l.) en Italië op de derde plaats met 881.202 ton (daling van 37.083 ton). 521.306 ton 39.397 ton), Zweden 490.949 ton 27.347 ton), Noorwegen 322.473 ton 49.727 ton), Spanje 237.069 ton 2.127 ton), Finland 226.172 ton 81.809 ton), Polen 199.937 ton 30.439 ton), Denemar ken 178.538 ton 29.610 ton), België 155.320 ton 5.794 ton) en Joegoslavië met 138.906 ton 8.341 ton). Van de scheepsruimte, die einde sep tember j.l. over de gehele wereld in aan bouw was, was 3.618.231 ton voor export bestemd. Hiervan was 26,8 pet in aan bouw in Japan, 13,2 pet in Duitsland, 11 pet in Italië, 10,6 pet in Engeland, 8,3 pet in Zweden en 7 pet in Nederland. De grootste importeurs van nieuwe schepen zijn Liberia. Panama en Noorwegen. 1 (Van onze Amserdamse redactie) Waarschijnlijk tengevolge van een ver keerde wisselstand is gistermorgen om ongeveer kwart over 8 een tram van lijn 5 op het Damrak te Amsterdam bij de Bijenkorf uit de rails gelopen. De achter- wagen sloeg om en kwam vervolgens te recht op een auto, die behoorlijk werd gekraakt. Gelukkig zaten er maar weinig mensen in de tram. De meesten kwamen er met de schrik af; enkelen liepen lichte snij- en schaafwonden op, die ter plaatse konden worden verbonden.' Het tramver keer had in het drukke spitsuur uiteraard veel vertraging. De tram moet een tamelijke snelheid hebben gehad, toen zij de wissel wi'de passeren. Plotseling bemerkte de bestuur der. dat hij uit de rails hobbblde en snij dend door het asfalt tot stilstand kwam. De achterwagen zwiepte mee, brak van de voorwagen los en maake toen een zwenking naar het trottoir, waar op dat moment gelukkig geen voorbijgangers lie pen. De tram zeulde het voetpad op en kan telde toen. Met een smak kwam de vagen boven op een Renaultje, terwijl ook een fiets het leven liet. Onmiddellijk was hulp aanwezig om de passagiers uit de tram te halen. De voorwagen werd meteen weer in de rails gezet, terwijl twee kraanwagens later alle moeite hadden om de achterwagen in haar baan te zetten. Zowel de directeur, ir. Ybema, als de onderdirecteur, ir. Wijt, van het Gemeen tevervoerbedrijf, evenals hoofdcommis saris Van der Molen getuigden van hun belangstelling. De Jordaanse ministers Bishara Ghaseb (openbare werken) en Ali Hindawi (op voeding en justitie) zijn gisteren afgetre den. De redenen voor de ontslagneming zijn niet bekend gemaakt, maar men meent, dat zij van persoonlijke aard zijn. De regering heeft overleg gepleegd met enkele parlementaire afgevaardigden en oud-piinisters over een mogelijke reorga nisatie van het kabinet. Later is officieel bekend gemaakt, dat koning Hoessein de benoeming van drie nieuwe ministers heeft goedgekeurd. Het zijn: Walid Salah. bouwnijverheid, ont wikkeling en justitie; Ahmed Tarawni. onderwijs; Salim Bakheet, openbare wer- enk. Salah en Tarawni zijn oud-ministers. Bakheet is een afgevaardigde. „Zowel de zes landen van de Europese gemeenschappelijke markt als de andere landen van Europa hebben belang bij de totstandkoming van een vrijhandelszone. Wij moeten ons hierbij wei realiseren dal wij tegelijkertijd iets zullen verliezen en iets zullen winnen. Wij dienen anderzijds echter niet uit het oog te verliezen dat er een winst zal zijn voor Europa als een heid want onze gezamenlijke kracht in de wereld zal belangrijk toenemen", al dus heeft de Belgische minister van eco nomische zaken Jean Rey :.i de raadge vende vergadering van de Raad van Euro pa verklaard. Volgens spreker moet men bij de on derhandelingen over de vrijhandelszone niet produkt voor produkt aan een on derzoek onderwerpen. Hij was ook scep tisch gestemd ten aanzien van de methode waarbij sector na sector in de vrijhandels zone zou overgaan. Men zal het beste doen In de „Harmonie" te Groningen zal aanstaande maandag de vijfde noordelijke kappersdag „Nokada" worden georgani seerd. Wedstrijden' in dames- en heren- kappen staan op hët programma, tevens is aan deze dag een tentoonstelling ver bonden. Ter gelegenheid van het eerste lustrum heeft men twee buitenlandse grootmees ters op het gebied van coiffures uitgeno digd voor demonstraties: Kurt Bolls uit Hamburg voor het herenvak en Kunwar Simon uit Bremen voor het damesvak. de problemen als een geheel te beschou wen, zoals bij de onderhandelingen met betrekking tot de Euronese markt is ge beurd waarbij de sleutel voor de vrijhan delszone dan moet zijn de instelling van een veiligheidsmechanisme in de vorm van garantieclausules. Tenslotte verklaarde minister Rey nog zonder pessimisme de werkzaamheden aangaande de verdere integratie van Euro pa tegemoet te zien. Volgens de Engelsman John Hay is van sommige zijden de mening geuit dat de schepping van een vrijhandelszone vooraf gegaan zal moeten worden door een her ziening van de wisselkoersen. Thans is het ogenblik evenwel slechts gekozen deze weg te bewandelen, daar dit slechts aan leiding zal geven tot neuwe speculaties. Wat de landbouw betreft merkte spreker op dat zich grote moeilijkheden zouden kunnen voordoen voor sommige leden van de vrijhandelszone die geen deel uitma ken van de gemeenschap van zes. Dit geldt bijv. voor de landbouw van Dene marken tegenover Nederland. Wat deze landen betreft zou een bijzonder verdrag tot stand moeten komen. In het St.-Elisabethgasthuis te Alkmaar is maandag op 60-jarige leeftijd overleden de heer G. J. J. van den Heuvel, bur gemeester van Akersloot. De overledene, op 3 december 1896 te 's Hertogenbosch geboren, werd in 1920 '-ene d tot ge- meenterecretaris te Akersloot. Drie jaar later volgde zijn benoeming tot burge meester aldaar. De Rijkswaterstaat heeft thans aanbe steed de aanleg van de aarden baan tus sen Zoelen en Tiel van de in aanleg zijnde rijksweg RotterdamMeterenTiel. Te vens is aanbesteed de verharding van het gehele wegvak tussen Meteren en Tiel. Wanneer deze werkzaamheden zijn vol tooid zal de verbinding tussen Rotterdam en Tiel bestaan uit 'n ononderbroken auto weg, welke later nog zal worden doorge trokken naar Nijmegen via Eist, dus dwars door de Betuwe. Voorlopig zal het verkeer tussen Rot terdam en Nijmegen echter nog oer pont de Waal moeten oversteken. Het heeft hiervoor de keus tussen de bij Och- ten of het dubbele motorveer TielWa- mel. Tot mijn grote droefheid overleed heden, geheel on verwacht, nog voorzien van de genademiddelen der H. Kerk. mijn inniggeliefde Vrouw GEERTRUTD A JOHANNA VAN DER POL geb. Oosterling in de leeftijd van 75 jaar. L. VAN DER POL Gouda, 22 oktober 1957. Blekerssingel 24. Rozenkransgebed woens dag-, donderdag- en vrij dagavond om 8 uur in de kerk aan de Kleiweg. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden in de parochiekerk van O. L. Vrouw Hemelvaart aan de Kleiweg op zaterdag 26 ok tober. te 6.30, 7.30 en 8.15 uur de gelezen H.H. Missen en om 10 uur de plechtige H. Mis van Requiem, daarna zal vanuit de kerk de be grafenis plaats hebben in het familiegraf op het r.-k. kerkhof aan de Graaf Flo- rtsweg. om circa 11.15 uur j) Maandag 28 oktober ho- pen de Heer L. Arts het heuglijke feit te herden ken, dat hij vóór 50 Jaren en Mej. M. Bouwmeester, dat zij vóór 40 jaren in dignst traden bij Meijer Blessing. Receptie van 2.30 tot 4 uur Irenezaal. Restaurant Engels, Groothandelsge bouw. Wegens uitbreiding gevraagd diploma B; tevens intern. RUSTHUIS NIEUWDAM C. P. Tielestraat 7 b, Rotterdam met slechts f 4.000 - eigen geld aangebo den met vrije vesti ging te Bennekom aan de Edeseweg. Schitterende ligging tn bosrijke omgeving vlakbij station Ede- vVageningen. Garages beschikbaar. Geen overdrachtskosten. Geheel ingerichte modelflat dagelijks (beh. 's zondags) van 2—6 uur te bezichti gen. waar U tevens alle gewenste inlich tingen worden ver strekt, alsmede bij Fa. H de Koster Zn.. Gijsbr. v. Am- meistraat 31, Hilver sum tel 029S0-Ü774 De krant kunt, U niet missen geen dag! zoekt Vereisteni medische of pharmaceuttsche kennis; enigszins bekend met de Franse taal. Geboden wordt: prettige, zelfstandige werkkring met eigen rayon en auto. Brieven met volledige Inlichtingen onder nummer 85158 te richten aan het bureau van dit blad. Geeft ons blad aan uw vrienden of kennissen, die nog niet op onze cu.iint geab nneerd zijn, eens ter lezing. Wijst hen aens op een artikel dat speciaal uw aandacht heeft getrokken. In het zeer fraai gelegen uitbreidingsplan van Capelle aan den IJssel wordt wederom door het Aannemingsbedrijf Bakker Smit te Dordrecht een 20-tal zeer moderne woningen gebouwd, waarvan het ontwerp werd gemaakt door het Architectenbureau Herman P. C. Haan en P. de Hoog te Rotterdam. Capelle aar. den IJssel is een welvarende mooie plaats, vooral door zijn ligging langs de oever van de IJssel, De verbindingen met Rotterdam zijn gelijk te stellen met de buitenwijken van Rotterdam zelf, doordat de af tanden to! Rotterdam slechts 6 km bedragen. De woningen bevatten begane grond: grote woonkamer met eethoek, keuken met Bruynzeelkeukeninrichting, warmwatergeiser en kelderkast, hall, gang, W.C. en de nodige kasten. De vloeren van hall. gang W.C. en keuken zijn van manner. Verdieping: 4 slaapkamers, badkamer met ,douche-bak en complete douche-installatie met mengkraan, koud en warmwateraansluiting en vaste wastafel, overloop en de nodige kasten. Tuin. Alle woningen hebben grote achtertuinen met terras en schuur met kolenberging. Nadere inlichtingen worden U gaarne verstrekt door het Gaarne stellen wij ieder in de gelegenheid zich met ons en onze medewerkers in verbinding te stellen. Voor het geven van inlichtingen zullen wij daartoe op vrijdag 25 oktober des avonds van 7.30—10 uur aanwezig zijn ln de Raadhuiskamer van het Holbeinrestaurant aan de Coolsingel 65 te R'dam. (Ontvangst bij de portier). iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiEiiiiiiiiiiiim (met uitzondering van een enkel merkartikel.) ROTTERDAM; Hoogstraat 157 - West-Kruiskade 67 - Jonker Fransstraat 132 Beijerlandselaan 120-122 - Kat. Lagedijk 392-394. Gevr. v.d.e.n. flinke hulp in de huishouding, zelfst. kunnend© werken 150._ per maand, 111 gezïn met grote kinderen. Br. Mevr. v. Aalst, ScheveningseW©* 7 bk Den Haag. Personeel gevraagd Gevr. net meisje voor dag of dag en nacht met huiselijk verkeer, 's Avonds en weekends vrij.Geen was. Werkster aanwezig. Mevr. Matti. Heemraadssingel 251. T®** 39938. Handel en Bedrijf Bruidsfotoreportage in kerk stadhuis en thuis, 's Morgensg® maakt, 's Avonds gereed. F°* K. van Vuuren. Hoogstraat 1"°' Schiedam. - Poroeüte theepotten prima k^^1 liteit in diverse moderne kleu ren 1.59, 1.89 2.10, 3.50. Bok horst, Groenelaan 36, Hoogstr^J. Rieten poppenwagens, rotan penwiegen in alle maten. Bo<o schapmanden met. en zonder ki heeft Bokhorst, Groenelaan Hoogstraat 34. - Huurt voor uw feesten ®tc-J?ls- derne klapstoelen en tafels. werk, kop en schotels, koffie» tels 10 liter enz. Bij de le Bch* damse Verhuufinrichting Sin» - Rosman, Frans Halsplein 43' Tel. 65800. Iedereen scooterist. Goggo 1&° 695.-. Garantiebewijs 50 voorradig. Vraag folders Av scooterspaarpolis (3 pet. ren j Motorhome Henk Vink, MaaSl®- en Vlaardingen. T efl Inlijsten van platen. f°to.sripg aquarellen. Mooie sorter staaf lijsten. Schilderij UJ s.~j- Scherpe prijzen en toch 2 J garantie. G. van Loenen. A r- 41-43, tel. 60192. Showroom/Vi© dingerstraat 6. Jftt van het minimum-formaat (20 woorden), geldig uitsluitend ln de maand NOVEMBER 1957. Te bezorgen bij het bureau van ons blad. Advertentie-tekst bijvoegeo benevens 25 cent voor administratie eD porto als brieven onder letter of nummer opgezonden moeten Naam en adres: Nieuwe Schiedamsche Courant de Oók al aan sigaar t 't Is snel sparen bij Van Nelle! Vraag onze cadeaulijst met cadeaus, die de moeite waard zijn. Bij 1 pak koffie 25 punten. Bij 1 pakje thee 10 punten. GOLDEN CUP (Ceylon melange) f 1.08 per 100 gram CHINA CUP (CHINA-MELANGE) f 4.08 per 100 gram AFTERNOON (HET RODE PAKJE) f 0.90 per 100 gram SILVER CUP (ENGELSE MELANGE) f 0.80 per 400 gram PLANTAGE THEE f 0.?0 per 100 gram

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 8