Scherpe aanval van Cabot Lodge op de Sovjet-Unie De Jolie madame de Paris" in Holland In Parijs heerst optimisme over welslagen van Mollet KRUISWOORD-PUZZEL 'm m Dankbetuiging CHAUFFEURS A N.V. WE Ndunota RIS H UIS PLAATST EEN KAMPIOEN „UNIQUE" 3a A KAMPIOl VERHOEF Het Midden-Oosten in de branding Y.S. juichen onderzoek van toestand aan Syrisch-Turkse grens toe De Franse kabinetscrisis HOGERE UITKERING ALGEMEN# OUDERDOMSWET M ff beter en effectiever TT Voor 't zelfde geld Garage „WALDO pagina If Voor 4 maanden Huurverhoging erin verwerkt ,Tarzan" lichtte de politie in TROUWEN" MERCEDES-TAXI's J WIJ VRAGEN VEILING VAN DIVERS* INBOEDELS BELANGRIJKE KUNSTVEILING N.V. VENDU NOTARISHUIS AUTOVERHUUR STOOMVER- REINIGT en NSC ZATERDAG 26 OKTOBER 1957 Wapens uitgereikt NATO-oefening in Turkije Pakistan achter Turkije VREDESKRUIS VAN AKEN KOMT NAAR MAASTRICHT Damascus meldt incidenten Beroep op Saoed In verband met de 1 augustus j.l- plaats gehad hebbende huurverho ging heeft de regering destijds toe gezegd ook de uitkeringen aan be jaarden ingevolge de Algemene Ouderdomswet te zullen verhogen. In het heden verschenen Staats blad no. 404 is een dusdanige alge mene maatregel van bestuur op genomen. De verhoging van de uit keringen bedraagt 68,12 voor ge huwden en 59,28 voor ongehuw- den. De uitkeringsbedragen wor den daarmede resp. 1524 en 936 gulden per jaar. De verhoging gaat met terug werkende kracht in op 1 augustus 1957. 3 7 9 /s '6 '7 '1 z7 ze S7 7- 7/ PETRUS GERARDUS FRANCISCUS VAN GEENE mr - HARINGVLIET 96 - ROTTERDAM - TELEF. 121440 Met auto's of rijtuigen van UNIQUE „trouwen zal U nooit berouwen". 4 x beter en effectiever dan welke binnenwerkse raamvoorziening ook is zonwering aan de buitenzijde der ramen. LogischAls de zonnestralen eenmaal de ruit zijn gepasseerd, is de warmte binnen. De cijfers, vastgelegd in het Rapport „Klimaatregeling in woningen en werkruimten" vanT.N.O. (Organisatie voor Natuurwetenschappelijk Onderzoek) .te Delft, bewijzen het zonneklaar! Let op de naam BARA in de zelfkant! De firma, die kleding met meeste zo*» J- In de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft de Ameri kaanse afgevaardigde, Cabot Lodge, gisteren een rede gehouden, die door diplomaten werd aangeduid als de scherpste, die hij in zijn vierjarige loopbaan bij de V.N. heeft gehouden. Lodge viel de Sovjet-Unie bitter aan toen hij antwoordde op de beschuldigingen, dat de V.S. agressieve en imperialistische bedoelingen heeft in het Midden-Oosten. De Amerikaanse afgevaardigde beschuldigde de Sovjet-Unie er van een „kunstmatige oor logsvrees" te scheppen door middel van de Syrisch-Turkse situatie in de hoop expansie-doeleinden van Moskou te verwezenlijken en om het Midden-Oosten in dezelfde situatie te brengen als de gevangen naties van Oost-Europa. De Algemene Vergadering hervatte gisteren het debat over de Syrische klacht over de Turkse bedreiging van zijn veiligheid. Cabot Lodge herhaalde de toezegging, dat de V.S. de landen in het Midden-Oosten die door een aanval van de Sovjet-Unie worden bedreigd te hulp zullen snellen. Er mag geen twijfel bestaan over de mogelijkheid van deze hulpverlening, aldus Lodge. „Wij zijn sterk en onze bondgenoten zijn sterk". De Sovjet-minister van buitenlandse zaken aanhoorde Lodge's rede uiterlijk onbewogen. Toen de Amerikaanse af gevaardigde zijn rede beëindigd had, werd er luid geapplaudiseerd. Cabot Lodge zei verder nog, dat de Sovjet-Unie in het afgelopen jaar door de V.N. driemaal is veroordeeld vanwege de acties in Hongarije en dat het een jaar geleden is, dat Sovjet tanks „Hongaarse vrijheidsstrijders neerschoten in de straten van Boeda pest". Lodge noemde de Sovjet-Unie „de chronische wetschennerde brandstichter" en „de man die in de parade de pas niet kan houden en uitroept: „iedereen is uit de pas be halve ik". De Amerikaanse gedelegeerde ver klaarde, dat zijn regering het onder zoek van de toestand aan de grens tus sen Turkije en Syrië toejuicht. Kort nadat Cabot Lodge zijn redevoering had beëindigd, werd bekendgemaakt, dat de Syrische minister van buitenlandse za ken, Salah Eddin Bitar, die gisteren eveneens het woord zou voeren, zijn naam van de sprekerslijst liet schrap pen. Dit maakte de weg vrij voor een vroe ge verdaging van de zitting hetgeen te gemoet kwam aan de wensen van de westelijke mogendheden geen zitting te hebben tijdens het weekeinde waarin in Turkije algemene verkiezingen wor den gehouden. Bij afwezigheid van een formele Sy rische resolutie om een commissie van onderzoek naar de Turks-Syrische grens te zenden werd een westers voor stel om de secretaris-generaal, Dag Hammarskjoeld als bemiddelaar aan te wijzen, ingehouden. De vergadering werd verdaagd tot maandagavond 9 uur. Uit Damascus werd gisteren bericht, dat volgens officiële kringen de Syri sche autoriteiten wapens distribueren aan de leden van de burgerlijke weer baarheidsbeweging en plannen maken voor militaire oefeningen in de straten van Damascus. Uit welingelichte bron te Cairo is vernomen, dat generaal Abdel Hakim Amer, opperbevelhebber van de Egyp tische strijdkrachten, gisteren naar Da mascus is vertrokken. Zoals men weet is Amer tevens opperbevelhebber van de Syrisch-Egyptische strijdkrachten. Te Izmir in Turkije is gisteren be kendgemaakt, dat van 31 oktober tot 2 november een gecombineerde NATO- oefening aan de zuidwest kust van Tur kije zal gehouden worden. Aan deze oefening, die de codenaam „red epoch" draagt, zullen o.m. vliegtuigen van de Britse luchtmacht en eenheden van de Amerikaanse zesde vloot deelnemen. In dit communiqué wordt gezegd, dat Turkije nauwe samenwerking met ko ning Saoed wil onderhouden. Koning Saoed spreekt de hoop uit, dat de span ning tussen beide landen door zijn po gingen zal worden verminderd. De Syrische minister van buitenland se zaken Bitar heeft beweerd, dat er geen bemiddeling bestaat en dat de boodschap van koning Saoed te vaag was om aanvaarding of verwerping van Syrië' te verkrijgen. De president van Pakistan, Iskander Mirza, die gisteren op doorreis in Istan bul vertoefde, heeft gisteren verklaard, dat zijn land er trots op is een bondge noot van Turkije te zijn door middel van het Bagdad-pact. „Wij zullen elke verbintenis, voortvloeiend uit het pact nakomen, wij zullen ons gegeven woord nooit verraden", zo zei hij tegenover verslaggevers. Het vredeskruis uit de Dom van Aken komt zondag, op het feest van Christus Koning, naar Maastricht. Om vijf uur is er een korte plechtig heid in de Koepelkerk. Daarna wordt het kruis in processie dwars door het cen- tfum van de stad, naar de St.-Servaas- kerk gedragen, waar het op het pries terkoor zal worden geplaatst De plechtigheden worden georganiseerd door de onlangs opgerichte Pax Christi- groep in Maastricht, samen met „Ka tholiek Maastricht", onder leiding van mr. G. Dahmen. (Van onze correspondent) PARIJS, hedenmorgen. Guy Mollet is bezig met het samenstellen van de lijst van zijn ministerie Maandagmiddag wil hij de regeringsverklaring aan de Kamer voorlezen. Hij zal met een groot ministerie voor den dag komen, want de partijen, die in het ministerie vertegenwoordigd zijn, krijgen behalve veel porte feuilles een minister van Staat toegewezen. De hulp van de M.R.P. wordt beloond met 't vice-premierschap voor de heer Pflimlin, die ook „financiën krijgt. Aan het hoofd van het ministerie, dat voorlopig op een levensduur van vier maanden rekent, staat dus de minister-president, de vice-minister- president en een viertal ministers van Staat. Een „supercollege" dus, dat de partijen waarborgt, dat men zich aan de afspraken zal houden. over de afloop der stemming. maandag. Veel kamerleden erkla' en eerst maandag als de rege«n8 ,g pat* ring bekend is geworden, zu' ,egtitu t tijen over hun houding bij de i" ho" ujen uver nuu uuuu.tis <j - po0"1, beslissen. De kabinetsformateur der dan toch nog van het grootste ^nOe° onafhankelijken onthouding onafhankelijken omnouains verkrijgen in plaats van tegen dat ie Maar heden heeft men uitgerekena. beslissing van de MRP om aan de „om5' deel te nemen in de groepsbi.Te van donderdagavond, waaraan 0 achteI1j toren deelnamen, weliswaar mei twintig tegen eenentwintig stemm genomen, zoals wij hebben verme na dat, als men alleen de stemmen n(jerS merleden telt, de voor- en tegen gep- even sterk blijken te zijn geweest tie entwintig tegen eenentwintig Hoe stemming in de Kamer uitvallen-rjnS veel stemmen zal de voorgestelde r missen bij de andere fracties a(f., upa- desisten, Poujadisten enz? Zelts H evef niem stemmen van de MRP t8 maar weinig stemmen in de Par In Turkse militaire kringen werd gisteren voorts vernomen, dat Turkije gecombineerde militaire oefeningen in zuidoost-Turkije en het oostelijk bek ken van de Middellandse Zee voorbe reidt. Deze oefeningen zullen worden gehouden na de algemene verkiezingen van zondag. Zoals wij gisteren ir. een deel van onze oplaag reeds hebben gemeld, heeft de Jordaanse regering de burgerbevol king gewaarschuwd op alles voorbereid te zjjn. De instructies voor burgerlijke verdediging die in de hoofdstad Amman zijn uitgegeven omvatten maatregelen voor luchtbescherming. Het orgaan van de Sovjet communis tische partij, de Pravda, heeft gisteren bevestigd, dat maarschalk Rokossofsky opperbevelhebber is geworden in het Tra-nskaukasisch militair gebied. Het bericht stond in drie regels onder aan de laatste pagina gedrukt. Radio-Dada-scus meldde gisteren, dat een Turkse mijn, die op Syrisch grond gebied was neergelegd, is ontploft en een bewoner van een grensdorp heeft verwond. Twee Turkse soldaten die de grens waren overgestoken, zijn gear resteerd. Tenslotte verklaart de zender, dat vier Turkse vliegtuigen boven Sy risch gebied hebben gevlogen. Een commentator van Radio-Moskou heeft gisteren gezegd, dat de toestand aan de Syrisch-Turkse grens ernstiger wordt. Hij maakte melding van „nieu we Turkse troepenconcentraties en her haalde schendingen van het Syrische luchtruim door vliegtuigen van de Amerikaanse marine". De Turkse en Amerikaanse diploma ten trachten besprekingen van de Sy rische klacht in de V.N. te verijdelen door het uitbuiten van het bemidde lingsaanbod van koning Saoed van Saoedi-Arabië. Het gevaar voor agres sie tegenover Syrië is nog steeds aan wezig, aldus de commentator. De Egyptische advocaten hebben be sloten een gevechtsgroep ter verdedi ging van Syrië te vormen, aldus meldde het blad „Al Ahram". De inschrijving van vrijwilligers zou in Cairo reeds be gonnen zijn. Koning Saoed van Saoedi-Arabië heeft gisteren een beroep gedaan op de Syrische en Turkse regering om mede te werken met zijn pogingen om de spanning tussen beide landen te ver minderen. De Turkse delegatie bij de V.N. maak te gisteren de tekst bekend van het ge meenschappelijk Turks-Saoedi-Arabi sche communiqué da-t is uitgegeven na de besprekingen tussen koning Saoed en de Turkse minister van staat. Fa-tin Bustu Zorlu. Pierre Balmain is haast de enige couturier die niet met een zwaarwich tig, zuur gezicht r°n(j- loopt. Integendeel, hij is een en al levensvreugde. Men ziet hem aan dat hij geslaagd is in het leven en dat hij daar nog al tijd intens van geniet, maar op zo'n argeloze en haast kinderlijke manier, dat niemand hem dat suc ces misgunt. Balmain werd een paar maanden voor het uitbre ken van de oorlog van 14 in Savoye geboren. Hij bracht daar zijn kinderja ren door. Toen hij 10 jaar was werd hij intern op het Lycée van Chambéry. Negen jaar later trok hij met zijn einddiploma in zijn zak naar Parijs. Wat hij eigenlijk precies wou worden wist hij niet goed; daar hij op de schoolban ken zijn tijd gedeeltelijk door had gebracht met tekenen, besloot hij het in die richting te zoeken, maar als decorateur, cou turier of architect? Zijn moeder vond dit laatste vak het meest serieuze en stuurde haar zoon naar de Beaux Arts. Maar zijn studie nam hem niet helemaal in be slag; hij dwaalde uren lang door Parijs en thuis gekomen tekende hij de ene silhouet na de andere. En hij bedacht hoe hij de Parisiennes gekleed zou wilien zien. Eenmaal zo ver duurde het niet lang of hij maakte daar enkel schetsen van. Lucien Le- ilong en Jeanne Lanvin zagen daar echter niets in, maar Robert Piguet, de Zwitser die als niemand voor hem of na hem de „petite robe" wist te ma ken, kocht er drie waar voor hij Balmain 30 frank per schets gaf. Zo aangemoedigd liet Balmain zijn tekeningen ook aan Molyneux zien, die hem al gauw voor stelde halve dagen bij hem te komen werken. Na korte tijd raadde hij hem aan, de Beaux Arts in de steek te laten en modelist te worden in zijn huis. Vijf jaar lang bleef Bal main er, toen ging hij over naar Lucien Lelong, waar hij in 1939 geheel alleen een collectie maakte. Maar de oorlog brak uit en het was eerst in 1941 dat Balmain weer in Pa rijs terug kwam. Bij Le long vond hij een nieuwe modelist. Christian Dior geheten. Vier jaar lang verzorgden ze samen de collectie, toen begon Bal main in 1945 voor zich zelf. Hij deed dit kleintjes aan, alleen met eigen geld. Zijn eerste collectie sloeg meteen in. Ze munt te uit door iets bijzonder vrouwelijks en tegelijker tijd was ze zeer gedistin- gueerd. Deze beide dingen heeft Balmain al zijn col lecties door behouden. Hij komt nooit in het voor jaar met rokken die bijna op de grond hangen om zes maanden later model len te lanceren die nau welijks de knieën bedek ken. Zijn collecties vol gen elkaar altijd logisch op. Moderedactrices kla gen soms, dat hij nooit met iets gloednieuws komt. Maar zijn klanten 'trekken zich daar niets van aan. Ze weten dat een toilet van Balmain haar flatteert en dat is toch wat ze voor alles zoeken. Het is dus begrijpelijk, dat het kleine apparte mentje waar hij zijn cou- turehuis opende uitge groeid is tot verschillen de verdiepingen, maar daar liet hij het niet bij. In Noord- en Zuid-Ame- rika stichtte hij zaken; voor elk daarvan ont werpt hij een afzonder lijke collectie en zijn „Jolie Madame de Paris" heeft daar evenveel suc ces als in Parijs, zelf al is ze niet helemaal dezelfde. Vermoedelijk zal de „Jolie Madame" dat van daag in Amsterdam ook hebben waar het grootste gedeelte van zijn collec tie getoond wordt. En stel lig zult u daar wei het een en ander over lezen in onze vrouwenpagina. Maar daarom juist wou ik eerst even wat van de breedgeschouderde Bal main, met zijn gulle lach vertellen, die het zonder geld en zonder protectie alleen door zijn talent en zijn hard werken, tot een der voornaamste Parijse couturiers bracht. DINY K.—W. Dat is wel nodig, want de kamerleden staan bijzonder onwennig tegenover de tot dusver onbekende figuur van een mi nisterie voor vier maanden. Dat tijdelijk karakter van het ministerie is tenslotte het ei van Columbus geweest. Tenminste als alles maandagavond goed afloopt. Don derdag zat men nog in zak en as en oreerde men, dat het parlement zou moe ten erkennen geen regering te kunnen vormen. Aan Maurice Schuman is de goede gedachte te danken, dat een Kamer die de begotingsbehandeling moet onder nemen, in vier maanden tijds toch niet de tijd zal hebben om, m.u.v. de beperkte grondwetsherziening, veel wetgevende ar beid te verrichten, waar het eerste werk het saneren van de financiële toestand moet zijn. Waarom elkaar dan nog te bestrijden over de voornemens van de tegenstander, zoals de sociale voorstellen van minister Gazier, of de onderwijs wetten van minister Billères! Guy Mollet heeft onmiddellijk de reddingsgordel aangegrepen om de crisis op te lossen en de MRP deed dat ook om een op lossing te vinden voor de verdeeldheid in eigen boezem. Het redmiddel werd door de socialistische leider met des te meer geestdrift aangegrepen, waar hij wist, dat het aantal van zijn tegenstan ders bij de onafhankelijken voortdurend toenam en ongeveer driekwart van hun aantal ging bereiken. De spanning is geweken en het besef groeide, dat men nu over en weer z®er royaal zou zijn. De aanwezigheid in het kabinet van deze of gene ongewenste minister zou toch eerst voor de dag ko men als het viermaandsministerie reeds tot de geschiedenis zou behoren. De socialisten zouden geen zware of fers hebben te brengen. Vanzelfspre kend zou Lacoste in Algiers en Le- jeune in de Sahara kunnen blijven. Zo (bijna ongemerkt) zou ook Gazier kun nen aanblijven en als hij het zou wil len ook de radicaal Billères. De MRP zou beloond worden met buitenlandse zaken (Schuman, die dit ministerie wel licht zal delen met Pineau) en de ver antwoordelijke man voor financiën en economie, Pflimlin zou bijgestaan wor den door de nodige staatssecretarissen. In elk geval zou de MRP de mede-ver antwoordelijkheid krijgen voor de fi nanciële toestand. Er worden reeds lange ministerlijsten verspreid, maar die hebben het bezwaar, dat ze niet van de kabinetsformateur afkomstig zijn, die nog wel de hele zaterdag nodig zal hebben om zijn kabinet in elkaar te knutselen. In Parijs schijnt alles weer van een leien dakje te gaan, majr niettemin is er nog heel wat onzekerheid overgebleven maar weinig siciumcu m „a g8*1 ontbreken om de mogelijkheid v r t8 meerderheid voor de regering in Se brengen. De beste kans voor Guy Mollet het feit, dat men de crisis »ee., uii- moede is, terwijl een zeer uitgebrc ,ei\' nisterie het middel biedt om de aaLet s1" den tot voorstemmen te brengen. gument, dat het toch maar vooiee' maanden is, werkt ook in het van Guy Mollet. - De Sociaal-Economische Raad heeft zich met het desbetreffende ontwerpbesluit kunnen verenigen en wil te zijner tijd nog overwogen zien in hoeverre de uitkom sten van de algemene woningtelling van 1956 tot correcties van de pensioenbedra gen aanleiding geven. Minister Suurhoff is echter van oordeel, dat het in het algemeen niet gewenst is eenmaal ingegane herzieningen van de pensioenbedragen later nog eens te cor rigeren. Op deze wijze zou er een voort durende onrust rondom de hoogte van de pensioenbedragen ontstaan Uit van de zijde van het Centraal reau voor de Statistiek verkregen d* reau voor ae ötausueK. tingen is ook wel gebleken dat w uitkomsten van de algemene won ziii' ling 1956 geen nauwkeurige gegeveni len zijn te putten omtrent de huurp van de bejaarden met de laagste 1 mens. ni De 29-jarige elektro-monteur WiHeIJJlaH had niet gedacht, dat zijn om zich van een bedrag van - siuK' meester te maken, zo totaal zou m id- ken. Hij had onlangs gehoord, dat 0o' jarige M te Groenekan (U.) een b Qtd bedrag aan geld in huis zou ebben, „ij zich hiervan meester te maken net- de hulp in van Luitje K., onder zfb'peS8 meraden bekend als „Tarzan hield zich, alsof hij wel iets voo:r plan voelde maar waarschuwde de «,s tie. Toen de beide mannen zich otV' september jl. naar het huis van W p8 gaven, hadden ze een strop- ujs, oude man was niet alleen ve» ook zijn vrouw was aanwezig. H K. aanbood er dan maar twee ne 1Êt5 slaan, voelde de monteur daar toch e, voor. Hij reed door en bleef in de ving van het huis, waarna hij nog y, keer terugging, evenwel zonder treden. De ter plaatse aanwezige re H S 6 <P /O /Z 'H /6> 2/ 2Z 2b 2H 2b 3o 3/ iZ 3b 3y 35" 36 5(9 VO HZ Hi vy HS y6 y7 HHP HCf Su 5t 52 Si sy SS Só> Óo 6/ bi óy or 6ó> Met grote droefheid geven wij u kennis, dat na een langdurig, geduldig gedragen lijden, voorzien van de genademiddelen der H. Kerk, is overleden, onze lieve zorgzame Vader, Behuwdvader, Grootvader, Broer, Behuwdbroer en Oom, de Heer Weduwnaar van Clara Wijzenbroek Oud-koster van de parochiekerk van de H. Liduina in de ouderdom van 82 jaar. Wij hevelen de ziel van onze dierbare Overledene in uw godvruchtige gebeden aan. Schiedam: G. C. A. VAN GEENE Th. C.M. VAN GEENE-Zoetelief J. C. VAN GEENE A. M. VAN GEENE-Vierboom G. C. A. VAN GEENE M. J. VAN GEENE-de Vries Haarlem: Zr. M. LAURENTIA (Mariastichting) Schiedam: E. B. L. HEUCHEMER-van Geene J. Th. HEUCHEMER Voorburg: L. G. PINKSE-van Geene J. L. PINKSE en kleinkinderen Schiedam, 25 oktober 1957. Gasstraat 18. Rozenkransbidden zaterdag- en zondagavond te 8 uur ten sterfhuize Gasstraat 16. De H.H. Uitvaartdiensten zullen gehouden worden op maandag 28 oktober a.s. in de parochiekerk van het H. Hart van Jesus, Lekstraat 55. De stille H.H. Missen zijn te 7 en 7.45 uur en de gezon gen H. Mis van Requiem te 10 uur, waarna de begrafenis zal geschieden vanuit de kerk op de r.-k. begraafplaats te Schiedam. ff rijdt u met onze luxe Telefoon 67570 b.g.g. 69915 SINGEL 41—45 Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank aan allen die blijk van medeleven hebben gegeven bij de ziekte en de teraardebestelling van onze Dochter, Zuster en Verloofde ANS TIMMERMAN FAMILIE J. TIMMERMAN FRANS HENGST Schiedam, 26 oktober 1957. Middelharnissestraat 36B. A NOORDVEST 13 TELEFOON 68208-68831 Ruime douchegelegenheid aanwezig. Horizontaal: 1 voorzetsel, 3 prema tuur. 10 soort onderwijs. 12 voedsel, 14 snavel, 15 tocht. 16 vrucht, 17 vertrek, 20 vreemde munt, 22 voertuig, 23 draad, 26 mast, 28 dierentuin, 29 titel, 31 hoofdstad, 33 boom, 35 gevangenis. 36 bergplaats, 37 poging tot koop. 39 voor zetsel, 41 voorzetsel, 42 voorgeslacht, 43 voorzetsel, 45 tijdperk, 46 produktiviteit, 47 ambtshalve, 48 lichaamsvocht, 50 nauw, 52 maalinrichting. 53 geestdrift, 55 vaarwel, 56 zangnoot. 57 scheikun dige verbinding 58 voornaamwoord, 60 afscheiding, 61 Engelse stad, 63 mand, 64 gewicht 66 troefkaart, 67 lidwoord. 69 spil. 70 oudheidkundige, 71 geheel de uwe. Verticaal: 1 voorzetsel. 2 getemd, 4 kelner, 5 grondsoort, 6 godsdienst. 7 voertuig, 8 heester. 9 dezelfde, 10 zoete drank. 11 herkauwer, 13 bundel, 16 her sens, 18 vogel 19 tijdverdrijf. 20 voor naamwoord. 21 voormalig Hollands dorp, 23 maat. 24 aanwijzing, 25 plechti ge handeling, 27 Turkse titel, 30 be dorven, 32 misdrijf, 34 vrouwenver blijf. 38 spoedig. 39 huid, 40 handel, 44 vis. 47 riviertje. 49 Goois dorp, 50 Gel ders dorp, 51 muzieknoot, 54 lichaams deel 55 vertegenwoordiger, 58 deel van Sumatra, 59 als 50 vert., 60 kledingstuk, 61 bijbelse naam, 62 sportterm, 63 af keuring, 64 niet deelbaar door twee, 65 zangnoot, 66 tijdsbepaling, 68 deel van de bijbel. Oplossingen kunnen ingezonden wor den tot donderdagmiddag. Over de puz zel-rubriek kan niet gecorrespondeerd worden. De oplossing van de Blad-puzzel van verleden week is: Horizontaal: 2 ma (of pa), 4 Ada, 7 nadeel, 11 tram, 12 Leo. 14 Edam, 16 Hun, 17 daar. 18 ra, 20 kader. 23 via, 26 steenarend. 28 ornament, 30 Spa, 32 ree, 33 ladingen, 37 rails, 39 eb, 41 en 43 ongeluk, 44 of. Verticaal: 1 panter, 3 aard, 5 daad, 6 A.D., 8 Ems, 9 ei, 10 leurder, 13 on geveer," 15 Madera, 16 harnas, 19 akst, 21 atol, 22 eend, 24 innen, 25 A.D., 27 amp, 29 tegel, 31 agio, 34 ir, 35 na, 36 elan, 38 s.g., 40 beu. 42 nok. De prijs is deze week voor: D. v. d. Heuvel, Daltonstraat 52, Schiedam. 1 Er wordt een postwisseltje toegezonden. wegens Sterfgeval op DONDERDAG 31 OKTOBER en VRIJDAG 1 NOVEMBER 1957, te 10 uur voorm. ten overstaan van Notaris J. K. WARMENHOVEN. In deze velling komen o.m. voor: Diverse fraaie Ameublementen als SLAAPKAMERS, EETKAMERS, SALONS en BANKSTELLEN; Llts-jumeaux, Ledikanten en Divans; Gar derobe- e.a. kasten; Vaste wastafels; Buffetten, Dressoirs, Salonmeubelen, Bijzetmeu- belen; Blanke Schrijftafels en Boekenkasten; Textielgoederen, Serviesgoederen, Kristal en Glaswerk, Keukengereedschappen; KODAK 8 mm. Filmopneemapparaat, Projector en Scherm, Partij LUNCHROOMFAUTEUILS en Garderobe-rekken; Piano's, Toonbank, Haarden en Kachels; Koelkasten en Baden; Voorts Goud- en Zilverwerken. KIJKDAGEN: DINSDAG en WOENSDAG a.s. van 10 tot 4 uur. GEBOUW HARINGVLIET 96 TE ROTTERDAM Voorlopige Aankondiging Verschillende Nalatenschappen en uit bezit van de Weledelgeb. Heer F. DE CHARRO e.a. op 28 NOVEMBER 1957 en volgende dagen. SCHILDERIJEN - CHINEES, JAPANS en EUROPEES PORSELEIN en AARDEWERK - KRISTAL, KOPER en TINWERKEN - PERZISCHE TAPIJTEN - ANTIEKE e.a. MEUBE LEN - JUWELEN. GOUD- en ZILVERWERKEN. Beperkte Inzending voor deze Velling van uitsluitend belangrijke objecten en Nalatenschappen Is vrijblijvend mogelijk tot 8 NOVEMBER a.s. INLICHTINGEN: Dir. J. P. A. Koks HARINGVLIET 96 ROTTERDAM TELEFOON 122440 Burg. Knappertlaan 10—12—14—18 Tel. 68817 - Schiedam Charl. Kerksingel 66 Tel. 73051 - Rotterdam Gouvernestraat 20 Tel. 30597 - Rotterdam Neem dus mar kiezen! En...neem ze met het beroem de BARA mar- kiezendoek. Waterkerend, schimmelwerend en met vaste kleur- sterktecijfers A RaAJ BAEKERS' TEXTIELFABRIEKEN N.V. Fabrikante van Bara Markiazandoak - Bara-Lita Matrasdamaat E I] N D H O v4#(t Bara-Casa Gordii"' Lessen Erkend autorijschool eb huur. Balvers, tel. 6339^^ Modevakschool. Midd werkerk, St.-LidulnasU* 65812. Lessen in teken gj 20 woorden 50 ets, elk woord meer 5 ets extra tot een maximum van 50 woorden bij vooruitbetaling Handel en Bedrijf Porcelite theepotten prima kwa liteit in diverse moderne kleu ren 1.59. 1.89, 2.10. 3.50. Bok horst, Groene laan 36, Hoogstr. 34. Rieten poppenwagens, rotan pop penwiegen in alle maten. Bood schapmanden met en zonder klep heeft Bokhorst, Groenelaan 36. Hoogstraat 34. Chemisch reinigen le klas werk maandag gebracht, zaterdag klaar. Verspeek in de Zon, Hoofdstraat 143. Onzichtbaar stoppen. Alle voor komende brand- en motgaten, winkelhaken en scheuren worden door ons onzichtbaar gestopt. Billijke prijzen. Spoedige afleve ring. Hoogstraat 113, Schiedam. Tel. 67709 (filiaal Roeloff). Laat nu uw bromfiets revide ren, vlug en billijk, eventueel an dere bromfiets beschikbaar. Mo tor- en rijwielhandel Engelen, Celsiusstraat 42, Schiedam. Gaat u trouwen? Huren is voor delig. Komt u eens kijken. Wij hebben nieuwe japonnen tn wit en gekleurd. Voor herencolberts met streeppantalon. Alles com pleet. Overschiesestraat 60b. Eer ste Schied. Kleding Verhuur. Kapsalon Helene brengt u de be tere haairverzorging. Stroomper- manent 5.-, stroomloos, de per manent voor elk haar. f 7,50 compleet alles in begrepen. Gra tis halen en brengen per auto Een gulden reductie op vertoon van deze advertentie. Kapsalon Helene Rembrandtlaan 12, Schiedam, tel. 67170. ,tV»' Fabriek: SINGEL TELEFOON 6®92' fjjt Afh. zonder prijsvc Stoomgoederen bin J i dagen geree"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 14