(sociale wegwijzer) SPORTSPEL SPANNING BLACK BEMIDDELT BIJ NASSER Nog steeds suède jasjes Standenlijst van de 2e, 3e en 4e klassen PAGINAJ, MAANDAG 11 NOVEMBER 1957 INDONESISCH SCHILDER WERK IN OPEN ZEE DE ..GRONINGEN" IN SINGAPORE JAN DERKSEN DE SNELSTE (Van onze Amsterdamse redactie) In de salons van het huis met de groe ne lantaarn aan de Heerengracht te Am sterdam, waar gevestigd is de firma J. H. Poelmann, heeft de leerfabrikant Gel- mok uit Assen donderdagmiddag een col lectie suède ensembles en jasjes voor da mes en heren getoond. De modellen zijn gemaakt van schapen en geitenleer en van de huid van de zogenaamde haarschaap, welke in tivee kwaliteiten voorkomt, nl. Persian" en rennasuède. De mannequins lieten zien suède korte overjasjes in de natureltinten - beige tot bruin - zwart en blauw en voorts enige mantelpakjes en een lange over jar in een bijzonder fraaie groene tint. Vele modellen waren voor zien van een tricot-uitmonstering aan mouwen en kraag waardoor het pluizen van het suède wordt voorkomen. Voor de heren waren er sportieve en gemakkelijke jackets en autocoats, eveneens vaak met deze uitmonstering. Zij kan worden ver vangen evenals de suède kragen zelf. Het suède is bestand tegen chemisch reini gen drycleanabie, zoals men dat noemt en is niet vlekkerig van kleur. De getoonde modellen verenigden in zich een praktische waarde en een charman te uitvoering. beuren voor de omgeving van de Maas steden, o.m. bij de Rottemeren, langs de IJ&selbochten en in de Krimpenerwaard. Verder wordt gewezen op de grote re creatieve waarde van de Biesbosch, die een massaal bezoek zou kunnen verwer ken, zonder dat het karakter van dit ge bied verloren zou gaan. Uitgebreide aandacht besteedt bet rap port aan het poldergebied, dat tussen de HaagsLeidse agglomeratie en Alphen en Gouda besloten ligt. Aan dit gebied moet, volgens het rapport een bijzonder grote betekenis worden toegekend, voor opgesteld. dat het landschap goed wordt verzorgd en wordt ontsloten voor de re creatie, o.m. door de aanleg van rijwiel paden. Verder wordt het aantrekkelijke gebied van Alblasserwaard in dit plan betrok ken en de omgeving van Vianen. Grote verwachtingen worden gekoesterd omtrent Goeree, als dat eiland eenmac een vas te oeververbinding heeft gekregen. Ten slotte wordt aandacht besteed aan het Deltagebied. B(f hef opsommen van de verels- ten, waaraan een recreatiegebied moet vol doen, komen gedeputeerden o.m. tot de conclusie, dat verreweg het merendeel van de stedelingen werkelijke rust (en geen gezellige drukte) zoekt bü de vlucht uit de stad. Voorts wordt o.m. opgemerkt dat ten gerieve van de gezinnen met kin deren de afstand tussen woning en re creatiegebied niet te groot mag zijn. Het 566 ton metende Nederlandse vracht schip „Lampong" is zaterdag uit Indo nesië in Singapore aangekomen met aan beide zijden de woorden „Handen af van West-Irian" op de romp geschilderd. Van de zijde der bemanning werd mee gedeeld, dat bij het Indonesische Poeloe Damboe vier mannen in een motorboot je langszij waren gekomen en de leuze op het schip hadden geschilderd. Zij de zen dit vlug en grondig en waren verdwe nen voordat iemand iets bon doen. „Groningen'* in Singapore. Hr. Ms. onderzeebootjager „Groningen'' is gisteren in Singapore aangekomen voor een bezoek. Wereldkampioen Jan Derksen heeft zondag middag te Gent een internationale sprintwed strijd gewonnen. Nadat hij in de series Van Steenbergen en Potzernhelm had verslagen de Belg bereikte later via de herkansing de finale kreeg hij Arie van Vliet. Van Steen bergen en de Belgische kampioen Debakker als tegenstanders. Alle ritten a deux eindigden in een zege voor Derksen, twee daarvan in de zeer snelle tijd van 9,8 sec. over de laatste ron de. Van Vliet klasseerde zich als tweede, Van Steenbergen werd derde. Debakker vierde, de Zwitser Von Bueren vijfde en Potzernheim zesde. In het Brusselse Sportpaleis heeft de Belgi sche amateur Leemans zaterdagavond de Prix des Jeunes gewonnen, een wedstrijd in vier series van 12 ronden en een finale over 5 km. Leemans werd eerste in de finale in 7 min. 8 sec., vóór Seneca (B.), Captein (Ned.) Van der Ruit (Ned.) en Uyterhoeven (B.). Op het program stond nog een wedstrijd BelgiëNederland in vier manches. Voor Bel gië reden Vlaeyen, Impanis Van Looy en Van Steenbergen, voor Nederland Van Vliet, Derk sen, Schulte en Van Est. De gedetailleerde uitslag: Puntenrace; 1 Ne derland 23 p., 2 België 27 p. Achtervolging over 1880 meter: 1 België in 1 min. 6,4 sec.. 2 Ne derland oP 35 meter. Kilometer 1' Italienne 1 België 59.2 sec., 2 Nederland 60 2 sec. Afval- wedstrijd: 1 België 14 p., 2 Nederland 22 p. Eindklassement: België 5 p., 2 Nederland 7 p. In deze wedstrijd heeft Arie van Vliet af scheid genomen van het Brusselse publiek, dat hem langdurig heeft toegejuicht. Een koppelwedstrijd over 50 km. had het volgend resultaat: 1 Van Steenbergen—Seve- reyns (B.) 59 min. 57 sec. 2 Van VlietSchulte (Ned.) 3 Van LooyLauwers (B.), 4 Rijc- kaertDe Corte (BA, 5 Verplaetse—Foré (B.), 6 Van AerdeSorgeloos (B.), 10 Derksen-- Van Est (Ned.) op twee ronden.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6