BEIEREN DE Verontrustende WIL TERUG DOODSTRAF toeneming van NAAR moorden en roofovervallen W m Postzegels OT&SHttLfflïS Vergadering in Oost-Berlijn DUITS-EVANGELISCHE KERK VERWERPT HET MARXISME m De Algerijnse kwestie A-A-RESOLUTIE VERWORPEN 'N BLAD WAAR PIT IN ZIT! V oorspellingen in 1958 DRUK WEEKEND OP BRIONI £1 Bond van transport arbeiders uit federatie gezet Geloofsbrieven weer niet aanvaard Politieke commissie VN doet beroep op Midden- Oosten HET WIL TOCH WEL WAT ZEGGEN... m Pineau wrijft zich in de handen EVEN AANDACHT VOOR Brazilië niet tot NATO uitgenodigd Tito ontving V.S.-ambassadeur Westduitse liberalen °P bezoek bij Smirnof ZATERDAG 7 DECEMBER 1957 PAGINA 6 De Amerikaanse vakbonden De Hongaarse delegatie in de VN De Palestijnse vluchtelingen RUND ES POST dat REVUE - dit jonge, pittige familieblad - in korte tijd een vaste plaats heeft gekregen in de harten van honderdduizenden jonge huisgezinnen Géén wonder! Een staf van enthousiaste reporters is dag en nacht in touw om U steeds het beste van het beste te brengen - in woord en beeld - in Uw REVUE •- LUCHTLIJN MOSKOU KOPENHAGEN GEOPEND B E EG Nieuwe uitgiften m DE TREINRAMP IN NOORD-BRAZILIE (Van onze correspondent) BONN, november. Toen de Parlementaire Raad zich destijds, in opdracht van de westelijke bezettende mogendheden, beraadde over de grondwet van de in het leven te roepen Westduitse Bondsrepubliek, kwam ook het vraagstuk van de doodstraf aan de orde. De afgevaardigden waren destijds nog zeer sterk onder de indruk van de moord op miljoenen onschuldige mensen, die het misdadige nationaal- socialistisch regime op zijn geweten had. Zo kwam het grondwetsartikel tot stand: ,,De doodstraf is afgeschaft". willen niet wachten totdat de hervorming van het strafrecht aan de orde komt, want dat kan nog wel anderhalf of twee jaar duren. Het is dan ook hun bedoeling het wetsontwerp aangaande de doodstraf reeds spoedig aan het parlement voor te leggen. In de beide eerste wetgevingsperioden van het parlement van de bondsrepubliek is er tweemaal een poging gedaan om de doodstraf weer in te voeren. Beide malen echter werd dit door de Bondsdag gewei gerd. Daarbij werden enkele motieven naar voren gebracht, die rechtsfilosofisch, historisch en etisch-politiek op zeer hoog plan stonden. Het meest schitterende plei dooi leverde de afgevaardigde van de Vrije Duitse Partij, dr. Merkatz, die later minister van justitie werd en in het nieu we kabinet minister is voor aangelegen heden de Bondsraad (Kamer van regerin gen der bondsstaten) betreffende. Sedertdien hebben de gevallen van moord en roofmoord in de Bondsrepu bliek in aantal en als verschijnsel een enorme omvang aangenomen. De gewa pende overvallen op banken en winkels, waarbij burgers of politiebeambten wer den gedood of gewond, zijn de laatste tijd bijzonder veel voorgekomen. Ook de moordaanslagen op taxichauffeurs namen in de grote steden sterk toe. Daarvóór had aan de Rijn een moordenaar van verliefde paartjes" er duchtig de schrik in gebracht. Het was zijn specialiteit ver liefde paartjes te vermoorden, die op stille plekjes zaten of wandelden. Daarbij komen dan nog inbraken, zowel overdag ais 's nachts en overvallen m stille stra ten, waarbij de misdadigers steeds van wapens gebruik maakten. Deze gebeurtenissen hebben een grote indruk gemaakt op de bevoikmg. Be instituut voor °Pime"ond®rz?^ Jl,®" vastgesteld, dat 81 pet. van de bevolking vóór de doodstraf is en dat slechts 6 pcL ertegen is. De overige 13 Pct-bad geen uitgesproken mening over de kwestie- Over dit niet mis te verstane resultaat van het onderzoek verbaast zich me mand, want bij alle gesprekken over dit thema hoort men de mening verkondu- aen dat alleen de doodstraf een effec tief' afschrikwekkend middel is, temeer daar het vooral jonge mensen zijn, meestal zelfs half-volwassenen, die tot een moord komen. Bovendien zal zeker de herinnering aan de oorlog nog nawerken, toen ondanks de verduistering de inbraken, r^foverval en moorden niet toenamen. „De Nazi jusui tie 'is zo streng tegen de mtódadigers op- «etreden, dat men zich voor hen veilig afschrikken". De leden van de Beierse ChristeRjk- Sociale Unie (C.S.U.) hebben nu in de Bondsdag besloten een wetsontwerp in te dienen ter her-invoering van de dood- Dp Amerikaanse Bond van Vervoers- personeel is gisteren uit '^Tezet^De- federatie van vakverenigingen gezet. B ze federatie bestaat uit de twec grote vak bonden: de Amerikaanse Arbeidcrsfe deratie (A.F.L.) en het congres van mom triëic Organisaties (C.I.O.) De fader.V telt 15 miljoen leden. De bond van ver voerspersoneel telt anderhalf miljoe Zoals bekend was er een proces gaan de tegen de leiders van de bond van ver voerpersoneel, waarbij zij ervan werden beschuldigd zich bij voortduring aan curruptie schuldig te maken en daden van geweld te plegen. Deze beschuldigingen werden gisteren door een Raad van Beroep bevestigd. De bond van vervoerpersoneel staat thans o*nd€r s-enaatsto^zicht als gevolg van deze beschuldigingen. In de proces sen zijn de vroegere president van de bond, Dave Beck, en de nieuw-gekozen president James Hoffa, betrokken. Een groep leden van de bond tracht thans de verkiezing van Hoffa als president ongeldig te doen verklaren. Beek zal zich moeten verantwoorden terzake van belastingontduiking. Hoffa is ervan be schuldigd telefoongesprekken te hebben onderschept. straf. Omdat het hier gaat om een grond wetswijziging, moet het twee-derde ge deelte van de 497 parlementsleden, dus 332 afgevaardigden, vóór de doodstraf z(jn, wil het ontwerp worden aangeno men. Omdat echter de grootste oppositiepar tij, nl. de sociaal-democraten met 169 vertegenwoordigers tégen de doodstraf zijn, is het voorstel al van tevoren ge doemd te worden verworpen, want ook de Vrije Democraten zullen met hun 41 ver tegenwoordigers zeer waarschijnlijk alle maal tegenstemmen wat de Christelijk- Democratische Unie en de Duitse Partij betreft, zullen in ieder geval de meeste intellectuelen in hun gelederen niets van de doodstraf willen weten. De nieuwe minister van justitie van de Bondsrepubliek, Schafer (CSU), is per soonlijk voorstander van de doodstraf, maar het is geenszins zijn bedoeling deze voorkeur ook als minister te doen gelden, want wanneer hij dergelijke plannen zou hebben, zou hij op een grote weerstand van de meerderheid van het kabinet stui ten. Schafer speelt daarentegen met de gedachte in het kader van de komende herziening van het Westduitse strafrecht aanzienlijke verzwaringen voor te stellen van de strafsancties voor gewelddadige misdrijven, waarbij vooral een drastische verhoging van de strafminima in zijn be doeling ligt. In dit streven zal Schafer zonder twijfel de steun krijgen van alle leden van bet parlement. - De Beierse afgevaardigden zullen daar mee echter niet tevreden gesteld zijn. Zij De commissie van de V.N. voor de ge ioofsbrieven heeft gisteren opnieuw ge weigerd, de geloofsbrieven van de Hon gaarse delegatie goed te keuren. Een voorstel om over de kwestie „geen be slissing te nemen", werd met zes stem men tegen één (de Sovjetrus Soholef), bij twee onthoudingen (Birma en Liberia) aanvaard. De Amerikaan Wadsworth verklaarde dat de Algemene Vergadering in septem ber jl. had geconstateerd, dat het huidige regime door Sovjetrussische militaiire in terventie in Hongarije aan de macht is gekomen. Intussen was er niets gebeurd waardoor dit oordeel kon worden veran derd. Daarop stelde Sobolef de kwestie van de geloofsbrieven van de afvaardiging van nationalistisch China aan de orde. doch de commissie sprak zich met zes tegen twee stemmen Sovjet-Rusland en Bir ma bij één onthouding IJsland uit tegen iedere actie om de nationalis tische afgevaardigden door communist! sehe te vervangen. Er zal dus een Bondag-debat komen over de doodstraf en men mag aannemen, dat de C.D.U. als zusterpartij van de CSU zal stemmen voor het verwijzen van de kwestie naar een commissie van rechts geleerden. Daar zal men de zaak echter waarschijnlijk niet als dringend aanmer ken. Re speciale politieke commissie der V.N. heeft gisteren met 49 stemmen vóór en geen tegen, b(j 21 onthoudingen, een resolutie aanvaard, waarin op de landen in het Midden-Oosten een beroep wordt gedaan „plannen op te stellen ter onder steuning van grote aantallen Palestijnse zoveel mogelijk het werk van de betrok ken V. N.-commissie te steunen. Voorts wordt er bij de leden der V.N. op aangedrongen het hulpwerk aan de vluchtelingen zodanig te steunen, dat het program niet behoeft te worden besnoeid. Aa« secretaris-generaal Hammarskjoeld werd verzocht, zijn sp-eciale aandacht aan deze kwestie té wijden, opdat het vereiste 1 bedrag binnenkomt. De Arabische landen hadden bezwa ren tegen deze resolutie gemaakt. De Synode van het Verbond van Duits- Evangelische kerken, die in Oost-Berlijn vergadert, heeft alle leden van de bij het Verbond aangesloten kerkgenoot schappen meegedeeld, dat 7-Ü zich duide lijk van het Marxisme en Leninisme moe ten distantiëren. Er werden op de vergadering twee re soluties aangenomen. In de eerste resolutie wordt gezegd, dat de christenen vóór alles Gods wil moeten doen. Het is onmogelijk voor een christen óm z-owel in God te geloven als in een conceptie van de wereld, waarin Gods bestaan ontkend wordt. In de tweede resolutie wordt de eis ge steld, dat de leden van de kerkgenoot schappen de vrijheid krijgen om de bijbel in alle sectoren van het particuliere en sociale leven in het openbaar te versprei den. In deze resolutie eisen de opstel lers ook het recht voor de kerk op om vrij haar eigen kerkelijke wetten te kun nen invoeren, haar eigen functionaris sen te kiezen en haar eigen gelden te beheren. Op de vergadering van de Synode werd voorts van Westduitse kerkelijke zijde de beschuldiging van de Oostduitse regering verworpen, dat de protestantse kerk in Duitsland de politiek van het Westen en in het bijzonder die van de NATO propageert. De W-es td ui tie predikant Wilm zei, dat hij een brief aan premier Grote- wohl van Oost-Dui-tsland had gezonden, waarin hij de vraag had gesteld naar de mogelijkheid van een bespreking over de ernstige meningsverschillen tus sen -kerk en staat. Zoals bekend hebben de Oostduitse auto riteiten twee leiders van de Evangelische kerk in Maagdenburg gearresteerd op be schuldiging van clandestiene geldhandel. INHtJUkV iÉIMMM Bij de Fokkerfabrieken op Schiphol is men met de seriébouw begonnen van de Friendshipverkeersvliegtuigen. Op hr_ bijgaande overzicht van de Montagehal zien we de eerste machines in wording; het toestel rechts is o.m. bestemd voor -~se luchtvaartmaatschappij „Aer Lingus". De politieke commissie van de Verenig de Naties heeft gisteren geweigerd bij Frankrijk aan te dringen op het openen van onderhandelingen om een einde te maken aan de reeds drie jaar durende strijd in Algerije, alsmede om het recht van zelfbeschikking der Algerijnen te er kennen. Zoals bekend waren er twee ontwerp resoluties ingediend: één van het Afro- Aziatisolve blok en één van de Latijns- Amerikaanse landen. In de eerste ont- werp-resolutie werd aangedrongen op het openen van onderhandelingen en op er kenning van het zelfbeschikkingsrecht der Algerijnen. Het Latijns-Amerikaanse ont werp beoogde slechts een oplossing „door passende middelen". De Afro-Aziatische ontwerpresolutie werd verworpen doordat een aantal door Canada, Ierland en Noorwegen voorge stelde amendementen werd aanvaard, waardoor de oorspronkelijke tekst funda menteel werd veranderd. Het beginsel van zelfbeschikking werd door deze amen dementen geschrapt, terwijl de term on derhandelingen werd vervangen door „doeltreffende besprekingen". Deze ver anderingen werden met 37 tegen 36 stem men, bij zeven onthoudingen aanvaard. Toen vervolgens over de gehele aldus geamendeerde resolutie werd gestemd, was het resultaat, dat 37 stemmen voor en 37 stemmen tegen werd uitgebracht. Zes landen onthielden zich van stemming. Deze stemverhouding betekende, dat de ontwerpresolutie was verworpen. Frankrijk nam niet deel aan de stem ming. De Latijns-Amerikaanse groep trok vervolgens haar ontwerp-res-Qlutie, waarin alleen werd aangedrongen op een oplossing „door passende middelen", in doch zij behield zich het recht voor, haar voorstel aan de Algemene Verga dering voor te leggen, als de Algerijnse kwestie aan de orde komt. Toen de geamendeerde Afrikaans-Azia tische ontwerpresolutie was afgewezen, vroeg de tun-esische afgevaardigde Mon- gi Slim om een stemming over het onge wijzigde ontwerp, waarvan hij een der indieners was. De commissie ging hierna uiteen om zich hierover te beraden. Het feit, dat het debat zonder een he- N FRANKRIJK, waar men. gezien all® tegenslagen, die het ondervindt, weinig optimisme zou verwachten, zijn de genen, voor wie de toekomst een open boek is, nogal optimistisch. Deze diegenen zijn niet gering in aan tal. D« Franse fiscus heeft in zijn klad boekje de namen staan van niet minder dan 400.000 personen, voor wie het voor spellen van de toekomst een min of meer winstgevend beroep is. Natuurlijk is slechts een gering aantal zo fortuinlijk, om een zekere faam te genieten. Maar dan worden ze, vooral wanneer ze in Parijs wonen, door vel-en aux sérieux genomen. Ze verspreiden 'n de Lichtstad licht omtrent hetgeen ons boven het hoofd hangt en sommigen heb ben zich zelfs een reputatie verworven. sluit is geëindigd, betekent volgens waar- Van hen zijn voorspellingen voor jaren, de achter ons liggen, nauwkeurig gecontro leerd en het bleek, dat ze notabene waren uitgekomen. Althans, achteraf kon men zeggen, dat ze toch min of meer gelijk hadden gehad. nemers, dat er de komende dagen inten sief achter de schermen zal worden on derhandeld om te komen tot een formule, die aanvaardbaar voor Frankrijk is. Vol gende week komt de kwestie in de Alge mene Vergadering aan de orde. Minister Pineau van Frankrijk wreef zich in de handen en glimlachte breed, toen hem om commentaar werd gevraagd over het resultaat van het debat, dat negen dagen heeft geduurd. Hij noemde de uit slag „de best mogelijke" en hij voegde hieraan toe: „Wij zijn er volmaakt ge lukkig mee". DE TENTOONSTELLING van postzegels met christelijke motieven welke vandaag en morgen te Tilburg wordt gehouden, vormt een mooie gelegenheid om hier nog eens te wijzen op een bijzonder terrein van de filatelie n.l. het verzamelen van postzegels naar de afbeeldingen welke erop voorkomen en als onderdeel daarvan het bijeenbrengen van zegels, die motieven te zien geven, verband houdende met christendom en gods dienst. Het is een gebied, dat vooral ons katho lieken aanspreekt, omdat de voorstellin gen en tekeningen veelal verband houden met onze godsdienst. Deze postzegels brengen de verzamelaar onwillekeurig in nauwer contact met Christus, Maria en de heiligen; ze leren hem iets begrijpen van de christelijke kunst door de eeuwen heen, van kerkgeschiedenis en bijbelwe tenschap en ze geven hem enig inzicht in de wijze, waarop andere christenvolken hun godsdienst belijden. Het bovenstaande kliinkt de gewone verzamelaar misschien min of meer ge leerd in de oren. Toch zal de serieuze filatelist bij het bekijken van deze post zegels niet zelden bewust of onbewust onder de indruk komen van de voorstel lingen door kunstenaarshand vervaar digd. Om een voorbeeld te noemen: hoe gevarieerd zijn de Maria-afbeeldingen op Vandaag ts de luchtlijn Moskou-Ko penhagen geopend. Het eerste Sovjetrus sische straalvliegtuig, van het type tu-104 was een kwartier op de dienst regeling voor, toen het op Kastrup land de. Er wordt op deze lijn uitsluitend met straalvliegtuigen gevlogen, Het eerste toe. stel maakte de reis in twee uur en acht minuten. Aan boord bevond zich maarschalk Pa vel Zjigaref, directeur van de Sovjetrus sische luchtvaart maatschappij „Aerof- lot", die naar Londen doorvliegt voor be- spekingen over een luchtverbinding met Groot-Brittannië. g'ttr Van de omstreeks Kerstmis in België jaarlijks verschijnende reeks met een toe slag ten gunste van de t.b.c.-bestrijding kunnen we hier reeds een tweetal zegels afdrukken. Ontworpen door de kunste naar Jan van Noten geeft de serie dit maal tekeningen te zien van voorstellin gen ontleend aan Belgische legenden en folklore. postzegels; het zijn soms miniatuurtjes en ze verkondigen telkens op een andere manier de liefde en aanhankelijkheid, die de volkeren door de eeuwen heen voor de Moeder Gods hebben gehad. Zou nu een verzamelaar, die zo'n zegel beziet, dit allemaal zo maar langs zich heen laten gaan, zou hij volstaan met de postzegel zonder meer in zijn album te plakken. We geloven er niets van! Is het verzamelen van gewone postze gels veelal uitermate leerzaam, het bij eenbrengen van zegels met christelijke motieven verheft bovendien ongemerkt de geest, men raakt op de hoogte van zaken, die nauw met onze godsdienstbe leving verband houden en waar men anders niets van te weten kan komen dan door bepaalde studies, waar nu een maal niet iedereen de tijd toe heeft of voor in de gelegenheid is. V/ij kunnen dan ook de filatelist, die zich nog niet op dit terrein bewoog, ad viseren om naast zijn gewone collectie ook eens een desnoods beperkte eenvou dige verzameling op te zetten van zegels naar christelijke motieven. Men zal er stellig evenveel genoegen en ontspan ning in vin-den als in een verzameling volgens het oude recept. De tentoonstelling in Tilburg bij gele genheid van het tienjarig bestaan van „St.-Gabriel", de Nederlandse vereni ging van verzamelaars van postzegels met christelijke motieven, wordt gehou den in het parochiehuis „Heuvel"; ze is heden tot 23 uur geopend en morgen (zondag) van 11 tot 23 uur. Ook diver se reeds eerder bekroonde buitenlandse inzendingen zullen worden geëxposeerd. Door de P.T.T. is tevens een postkan toor ingericht, waar poststukken van een speciaal stempel kunnen worden voorzien. Wanneer we tenslotte vermelden dat men ook kan kennis nemen van de nieu we ongeveer 400 pagina's tellende cata logus „Christelijke motieven op postze gels" dan lijkt o.i. een bezoek voor de verzamelaar en voor elke andere be langstellende alleszins de moeite waard. België. Op 25 november werd een 30 fr. uitgegeven bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de organisatie van kinderverpleegsters. Op de zegel ziet men Koningin Elizabeth afgebeeld, as sistentie verlenend bij een operatie, naar een tekening van Allard l'Olivier. Naar gemeld wordt zal naar aanlei ding van de wereldtentoonstelling te Brussel volgend jaar een serie van 16 postzegels verschijnen met voorstellin gen ontleend aan het werk der Ver. Na ties. De reeks zou alleen gebruikt kun nen worden voor verzending van post uit het paviljoen van de Ver. Naties op de tentoonstelling. Duitsland (Berlijn). In een op lage van 2 miljoen exemplaren kwam een 20 Pf. (rood) in omloop met een toeslag van 10 Pf. ten bate van de ver eniging, welke zich het lot van zieke moeders aantrekt. Men vindt er het por tret van de overleden vrouw van de bondspresident mevr. Elly Heuss-Knapp op afgebeeld, terwijl op de achtergrond twee rustende moeders te zien zijn. De deze week verschenen 50 Pf. (olijf groen en donkerbruin) bij de herden king van de 100-ste sterfdag van Chris tian Daniel Rauch is aan het hoofd van deze rubriek afgedrukt. Rauch was een beroemde beeldhouwer, die honderden standbeelden en monumenten heeft ver vaardigd, w.o. dat van Goethe te Frank furt, Luther in Wittenberg, Durer te Neurenberg en Frederik de Gróte in Berlijn de bekendste zijn. Saargebied. De zegels van het Saar- gebied zullen in het vervolg alle een waarde-aan- duiding in franken geven. Zodoende kwam er reeds een serie van twintig waarden met bondspresident Heuss erop in om loop, welke de nieuwe franken- aanduiding dragen en die, vergeleken met de vroegere Heuss-serie, ook een gewijzigde kleur vertonen. F r a n k r ij k. De jaarlijkse kerstze gels met een toeslag ten gunste van het Rode Kruis bestaan ditmaal uit een 15 7 fr. (blauw en rood) met als afbeelding een bedelaar en een blinde met zijn hond en een 20 8 fr. (bruin en rood), waarop een bedelaar op krukken en een blinde vrouw voorkomen. De voorstel lingen zijn naar tekeningen van Y. Cal- lot. Van maandag a.s. af zijn de zegels verkrijgbaar. Israël. Naar gemeld wordt zal de reeds geruime tijd geleden hier aange kondigde reeks met afbeeldingen van schepen, begin volgend jaar verkrijg baar worden gesteld. MtM SPUTNIK NO. 1 met aarde en maan op een zegel van de Duitse Democratische Republiek en daarnaast een nieuwe Ita liaanse zegel met FILIPPINO LIPPI. 11 a 1 ië. Het feit dat de schilder Fi- lippo Lippi 500 jaar geleden werd gebo ren, werd ook postaal herdacht met de emissie van een 25 L. (bruin). Men ziet er de beeltenis op van deze kunstenaar, die o.m. leerling was van Botticelli, deze assisteerde bij het beschilderen van de Sixtijnse kapel en die later zelf talrijke schilderstukken voor kerken vervaar digde. Hij was een der kundigste histo rie-schilders en een der voornaamste meesters der laat-renaissance schilder kunst. Hij overleed in 1504 te Florence. Nederland. Een nieuwe portzegel van 1.75 (ontwerp van Krimpen) is dezer dagen in omloop gekomen. Ned. Antillen. Ter gelegenheid van het internationale geofysische jaar, in verband waarmede op het eiland Cu racao twee waarnemingsstations zijn op gericht., nl. een Nederlands geodetisch astronomisch station en een Amerikaans kunstmaan-waarnemingsstation, zal een bijzondere postzegel verschijnen. De frankeerwaarde is 15 ct„ de kleur blauw. De zegel is ontworpen door prof. R. Roe- lofs te Delft en gedrukt bij N.V. Joh. Enschede te Haarlem. Van 10 december af is deze postzegel tegen 30 ct. (Ned. courant) ook aan de filatelistenloketten hier te lande verkrijgbaar. Oostenrijk. De dag van de post zegel, welke hier op 30 november werd gehouden, bracht een speciale 1 Sch. (olijfgroen) met een toeslag van 25 Gr. bestemd voor de Oostenrijkse Filatelisti sche Unie. Men treft er het postkantoor van Linz op aan, dat in de jaren 1946 tot 1952 werd gebouwd en dat als een van de modernste P.T.T.-kantoren van Oostenrijk wordt beschouwd. ENKELE VOORBEELDEN VAN POSTZEGELS MET CHRISTELIJKE MOTIE VEN. Van links naar rechts: Piëta van Michelangelo (Italië t.g.v. het Maria-jaar) St.-Jean Baptiste de la Salie (Monaco)Toedienen van het H. Doopsel, een uit gifte bij het eeuwfeest van de stichting van de Apostolische Prefectuur in Spaans Guinea; H. Clara van Assisië (Vaticaan); H. Familie van El Greco (Spanjeen een Madonna t.g.v. de moederdag op 8 december in Portugal. Nu 1958 op komst is en het straks voor ons zal liggen in al zijn glorie, als de donkere dagen vóór Kerstmis achter ons liggen, heeft het Parijse blad „France Dimanche" zijn lezers voor de zondag een aantal voorspellingen omtrent 1958 bij hun ontbijt voorgeschoteld, afkomstig van pro feten, die dank zij hun succes geen brood eten, maar wellicht kaviaar. De algemene tendens is optimistisch, We merkten het reeds op. Daar is b.v. Madame Gines Rivier®- Ze heeft voor 1957 het overlijden van e8» groot modeontwerper voorspeld. En laat Dior gestorven zijn. Nu, ze profeteert dit maal, dat er in 1958 geen nieuwe wereld oorlog zal uitbreken. Alhoewel we er bijna midden in zitten, met al die herrie in het Nabije Oosten, doet haar mede deling toch deugd. Maar, zo zei ze, n® diep In haar glazen bol te hebben gekeken- de twee grote politieke blokken zullen i® 1964 op elkaar storten en het zal ver schrikkelijk wezen. Intussen zal in Argen tinië Peron weer aan de macht gekomen zijn. Eisenhower wordt wederom ziek (geen jaar genoemd) en de Sovjet-Russen lanceren een derde Spoetnik, in 195*- Volgens deze wijze madame zullen de aardsatellieten via storingen in het mag" netis-che veld van de aarde het karakter van de in 1958 geboren kinderen groteli)*» beinvloeden. Hoe, dat zag ze-, ilijlobaa* niet duidelijk, want ze deed er wwder he zwijgen bij toe. Arista is een waarzegger-astroloog een naam. Hij voorspelde in 1956 voor d® maanden september en oktober gebeurt®" nissen van het genre van de Spoetnik?' Voor 1958 profeteert hij een herrijz0®1 van de verschillende soorten nationalisten van het genre bruine hemd en zo, tal van maatregelen in Sovjet-Rusland, die voorbereiding van een grote zuivering ?u len zijn, welke in I960 zal plaat6vindem Hij voorspelt tevens het aftreden ^a® Franco en Mao-Tse Toeng, een huwelu* tussen Prinses Margaret en kolonel ToW*- se-nd. een val van de trap van Salazau Portugals dictator en ontbinding van volksvertegenwoordiging in Frankrijk en de instelling "van een sterk, president!® regime. Diverse andere profeten, die stuk voo^ stuk dit jaar een klein beetje gelijk h®hb®jj gekregen, voorspellen voor 1958 o.a. reis naar de maan, een nieuwe 6° Aziatische griep, een driemanschap Gaulle-maarschalk Juin ®n de graaf v Parijs, dat Frankrijk zal reddden. staatsgreep, die een einde zal maken a Frankrij-ks permanente staatsgriep, Noord-Brazilië slechts een, conflict tussen Sovjet-Rusland en de bische wereld, 'n nieuwe Einstein en aUe Brazilië zal niet vragen om toelating tot de NATO, maar is bereid lid te wor den van deze organisatie als het een ver zoek hiertoe ontvangt. Dit deelde de Braziliaanse minister van buitenlandse zaken. Macedo Soares gis teren mee. Door een verkeerde interpretatie van z(in woorden is het gerucht ontstaan dat Brazilië zou zijn uitgenodigd toe te tre den tot de NATO. De Westduitse minister van landsver dediging, Franz Strauss, heeft inmiddels gisteravond te Rome in een gesprek voor een televisie-uitzending verklaard, dat zijn land voorstander is van sa menvoeging van alle NATO luchtmach ten. West-Dufltsland zal dit op de komende NATO-topconferentie te Parijs bepleiten. Strauss voegde hieraan toe, dat We-st- Du-itsland ook de vervoers- en bevoor radingsstelsels der NATO-leden verenigd zou willen zien. Frankrijk zal op df. NATO-topconfe- rentie de vorming voorstellen van een Atlantische wetenschappelijke commis sie. Dit heeft een woordvoerder van het Franse ministerie van buitenland se zaken gisteren gezegd. De Franse minister van buitenlandse zaken, Pineau. heeft tijdens zijn bezoek van september aan Washington de Ame rikaanse minister van buitenlandse zaken Dulius, een schets van het voorstel ge geven. Het Franse plan voorziet in bundeling van wetenschappelijke kennis en coördina tie van het speurwerk. Anders dan wij gisteren meldden, blijkt thans, dat bij de treinbotsing te Pique Carn-eiro in persoon werd gedood. De door ons in onze editie van gisteren gedane opgave was ge- baseerd OP de aan ons door de pers bureaus verstrekte berichten. veel meer. Ze zijn het er inmiddels j, wer®10 maal over eens: oorlog in 1953 geen Communistische leiders uit geheel Joego-Slavië zijn gisteren op het eiland Brioni bijeen gekomen voor een weckend- vergadering, waarin, naar wordt ver wacht, alle aspecten van de Joegoslavi sche politiek ter sprake zullen komen. President Tito, die op Brioni wordt be handeld voor spit, heeft daar geduren de meer dan een week geconfereerd met zijn naaste adviseurs, waaronder vice- president Kardelj en Rankovic, die de vo rige maand als Joegoslavische afgevaar digden naar de communistische bespre kingen in Moskou zijn geweest. Wellicht zal president Tito voor een voltallige vergadering van de 110 leden van het centrale comité spreken over de betrekkingen met Moskou. James Riddleberger, de Amerikaanse ambassadeur in Joego-Slavië, heeft giste ren een bezoek gebracht aan Brioni voor een onderhoud met president Tito en met de Joegoslavische minister van buitenlandse zaken, Popovic. Zij bespraken de Joegoslavische buitenlandse politiek en de voortgezette Amerikaanse hulp aan Joego-Slavië, die onlangs is gesteld op 11 miljoen dollar per jaar. De Amerikaanse regering wacht met de ondertekening van de overeenkomst voor 1958 tot het zeker is, dat president Tito niet naar het Sovjetrussische is teruggekeerd. Er werd na de '>eSI> - kingen geen officieel rapport uitgeg' eV®"' fractiebestuur v8® Het parlementaire iracneoesiu— rg- de Westduitse Vrije Democraten len) is gisteravond de gast geweest vaD Sovjet-ambassadeur Smirnof. het De vrije democraten waren hij D derhoud met de ambassadeur ver yyj* woordigd door de voorzitter van de Democratische partij, dr. Mende, tieleider dr. Bucher en de fractiebes leden Eilers en Lenz. rteged- Dit is de tweede maal, dat ve ^gSt- woordigers van een fractie i® ^ehep\3e° duitse bondsdag zich met Smirnof verstaan. hé De fractieleiders van de socia'|1S(j ihet partij hebben eerder een onderha hem gehad.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6