Huurkoopzwendel bracht groot aantal inbraken aan het licht katholieke ONZE DAGELIJKSE Bij nacht en ontij Verloren knoop deed arrestant bekennen Muziekschool te Amersfoort geopend PAGLNA 6 DECEMBER 1957 Krachtige, zuivere „kant- en-klaar" kippenbouillon! Proef deze nieuwe Maggi bouillon. Vergelijk ze gerust met welke kippenbouillon U maar wilt... véél beter, véél smakelijker! Soepen, sausen, ragout... elk gerecht wordt echt iets aparts met Maggi Kippenbouillon en ook als drinkbouillon smaakt ze voortreffelijk. J Elk doosje bevat twee tabletten, voor 1 liter zuivere kippenbouillon in speciaal smaak-behoudende verpakking. „Kip'Mekker GEMEENTE-SECRETARIS PLEEGDE VERDUISTE RINGEN Vijf jaar terug 's-G RA VENDEEL HER DENKT WATERSNOODRAMP PATER H. GEURTJENS OEZE WEEK-, Duinkerken was erger: tragiek van een mislukte start Wereldraad van miljonairs Nederland heeft de oudste beurs ter wereld van hun inbraken, was ook hier de buit gering. De grootste slag sloegen zij in Naald wijk, waar de opbrengst van één nacht „werken" f 2700 bedroeg. Door de zaak tegen de 36-jarige koop man A. van W., die enige tjjd geleden i het Huis van Bewaring terecht kwam wc gens het knoeien met huurkoopcontracten is de reihcrche te Rotterdam op het spoor gekomen van twee in brekers die, voor zover thans bekend is. twaalf inbraken hebben gepleegd, o.a. in Rotterdam, Den Haag, Naaldwijk, Moor drecht, Rhoon en Pijnacker. De politie vermoedt, dat de mannen nog mser op hun kerfstok hebben; het onderzoek wordt voortgezet. Eén der verdachten is de 39-jarige koop man R. S., die maandag j.l. werd gearres teerd, omdat hij als vertegenwoordiger in dienst bij Van W. ook een aandeel Zou hebben gehad in de huurkoopaffaire. T;.; dens een verhoor bleek, dat S. sinds jul van dit jaar steeds met eenzelfde man b;j nacht en ontij in zijn auto op pad ging Een en ander werd in verband gebrach met een opzienbarende inbraak, die maan den geleden was gepleegd in een dorp;e nabij Rolde, de streek waar verdachte ge boren is. De dader, die goed met de plaatselijke omstandigheden bekend moest zijn, verdween met een bedrag van f 1290 maar liet een knoop van zijn jas achter. Deze is de inbrekers noodlottig gewor den. Aan de jas van S. ontbrak een dergelijke knoop. Bovendien werden bij hem thuis enige gouden voorwerpen in beslag ge nomen, die van 'n inbraak in Moordrecht afkomstig waren. S. bekende de twee in braken. Twee dagen later werd zijn medeplich tige, de 39-jarige bankwerker F. B. uit Rotterdam aangehouden en toen konden stuk voor stuk de andere „kralen" wc- den opgelost. Hoofdzakelijk ha t 'erf de mannen het voorzien op alleenstaande* huizen en boerderijen. Hun laatste in braak dateerde van vorige week donder dag, toen zij aan de Nassauhaven een huis binnendrongen. Zoals bij de meeste In Amersfoort is zaterdag een in sa menwerking tussen particulieren en over heid gestichte muziekschool, gevestigd in een gerestaureerd pand in de Muur huizen. geopend. Dr. J. Daniskas, rijks inspecteur van het muziekonderwijs, die zaterdag bij de officiële opening van de school het ministerie van onderwijs, kun sten en wetenschappen vertegenwoordig de, vond. dat men in Amersfoort baan brekend werk heeft verricht. De voorzitter van de Stichting Amers- foortse Muziekschool, de heer H. J. J. Lips, betoogde, dat particulieren alleen nooit hadden kunnen bereiken wat nu door samenwerking met de overheid is volbracht. ren 20.15 Beeldhouwwerken. 21.00 Voord-r. 24.00- 1.15 Nachtmis. FRANS—BELG. progr.: 19.00 Kunstoverz. 19.30 TV-feuill. 20.00 N'ws. 2(140 Ballet. 20a0 Ge- var. progx. 21.44 TV -spel 22.14 Film 2250 TV- spel. 23.40 Kerstcespr. 23.o5 Eurovisie: Nacftt- mlvL\AMS-BELG progr.: 19.00 De Scepter v. Ottokar. 19.03 Interv. 19.30 Nws. 20.00 Koorzang 20.15 Zangrecitai. 20.30 T.V- spel. 22.00 Voordr 2240-2350 Geen uitz 23.50 - l.OOMiddernacht- mis. vesiingsbureau om, zich in i xt bezit van woonruimte te stellen. Er is reeds her haalde malen tegen gewaarschuwd, ook van gemeentewege, niet clandestien een pand te betrekken. Het drietal zal de Kerstdagen in het tehuis voor onbehuis- den aan De La Reyweg in Den Haag door moeten brengen. (Van onze correspondent) De in 1956 benoemde gemeente-secre taris van Grauw en Laugendam in Zeeuwsch-Vlaanderen, de 27-jarige A. Th, H. D. heeft zich dezer dagen bij de gemeente-politie van Middelburg aange meld en daar bekend gelden die toebe horen aan de gemeente, te hebbèn ver duisterd. Toen hij enkele dagen .geléden zijn woonplaats verliet, was de fraude nog niet ontdekt. Dit kwam aan het licht tijdens zijn afwezigheid, toen het verifi catiebureau van de Vereniging van Ne derlandse gemeenten een controle-on derzoek instelde. Het bedrag dat is verduisterd, beloopt ongeveer tienduizend gulden. Het gemeentebestuur van 's Graven deel is voornemens op zaterdag 1 februa ri 1958 bijzondere aandacht te schenken aan 'de herdenking van de watersnood, omdat het dan vijf jaar geleden is, dat de ramp zich voltrok. De minister van Verkeer en Waterstaat, mr J Aigera. zal aan deze herdenking deelnemen. In het St.-Elisabcth-ziekenhuis te Til burg is zondagmiddag vrij onverwacht overleden pater H. Gcurtjcns M.S.C., di recteur van het Volkenkundig Missiemu seum in die stad ~n schrijver van ver schillende volgenkundige boeken over de Indonesische Archipel. De thans overledene is vanaf 1903 tot 1933 misionaris geweest in het toenmalige Nederiandsch-Indië, in hoofdzaak op Nw - Guinea en de Kei-eilanden. Hij heeft de eerste spraakkunst samengesteld van de Marindinese talen en de talen van de Kei eilanden. Na zijn terugkeer in Nederland in 1932 werd hij benoemd tot directeur van het Volkenkundig Missiemuseum te Tilburg. Pater Geurtjens heeft sinds die tijd vele lezingen over Nieuw Guinea ge houden. Pater Geurtjens werd in 1875 te Deurne geboren en studeerde aan de seminaria van zijn congregatie in Nederland, Frankrijk en België en was na zijn priesterwijding enige1 tijd leraar te Tilburg. In 1903 ver trokken pater Geurtjens en pater dr. M. Neyens als eerste Missionarissen van het H. Hart naar Ned. Nieuw Guinea. Tot 1920 werkte pater Geurtjens op de Kei-eilan den en Fordate. Daarna tot 1932. toen hij repatrieerde, op het eigenlijke Nieuw- Guinea (Merauke. Okaba) Hij verwierf grote bekendheid door zijn wetenschappelijke publikaties over deze gebieden. In 1925 was hij benoemd tot rid der in de orde van Oranje Nassau.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 6