Aartsbisdom U1RECHT BISDOM ROTTERDAM i mm BISDOM ROERMOND BISDOM BREDA BISDOM HAARLEM BISDOM DEN BOSCH BISDOM GRONINGEN m ïMmstj N- ZATERDAG 28 DECEMBER 1957 i* PATERS MONTFORTANEN PATERS DER .H. HARTEN PATERS DOMINICANEN Ook in 1958 zullen weer tal van seculiere en reguliere geestelijken, hier in ons land of buiten onze grenzen, al dan niet in de missie, een priester- of kloosterjubileum vieren. De namen van deze jubilarissen vindt men op deze pagina's vermeid. - -\ KRUISHEREN MISSIONARISSEN VAN DE H. FAMILIE PATERS REDEMPTORISTEN PATERS OBLATEN VAN MARIA PATERS MA RISTEN PATERS VAN HET ALLERH. SACRAMENT MINDERBROEDERS CONVENTUELEN KANUNNIKEN VAN ST.-AUGUSTINUS iisl te;: PATERS VAN DEN H. GEEST PATERS KAPUCIJNEN MISSIONARISSEN VAN MILL HILL -v - - - .A PATERS PASSIONISTEN d»1 IK Priesters die in 1958 jubileren W jaar priester op 15 augustus: J. H. A-.A. Brugman, pastoor te P.annerden. 50 jaar priester op 15 augustus: H. S. brugman, em.-pastoor wonende te Et- ten; J. H. Lukens, pastoor te Maria- Parochie, Almelo; A. S. Uijttewaal, pas tor te Doesburg. 40 jaar priester op 15 augustus: Th. A. Ariëns. pastoor te Arnhem (H. Euse- Breukel, pastoor te Ommen; W. H. C. M. Gerritsen, pastoor te Apeldoorn (H. Vic tor); H. A, J. Groothuis, pastoor te Al melo (H. Joseph); B. K. M. Kloppen- borg, pastoor te Oldenzaal (O.L.V. ten Hemelopneming); J. C. J. M. Poell, pastoor te Kockengen en algemeen oeco- noom van het aartsbidom; P. J. Röling, pastoor te Gaanderen (H. Augustinus); ,s. pastoor te Arnhem Wus); H. B. Goossens, pastoor te Hou W (Utr.); J. G. J. Hanenkamp, pastoor Th. C. A. A. M van Ryckevorsel pas- Ie Utrprht m. Martinus): A. Hendrikx, toor te Zeist (H. Familie J.M.J.), G. A. kt •1» H, Utrecht (H. Martinus); A. Hendrikx, ^h-pastpor, wonende te Raalte R.-K. Bejaardenstichting; G. G. van den Hurk, Pastoor te Achterveld; J. A. H. Naber, Pastoor te Broekland; W. H. M. Poel- man, pastoor te Lent; C. S. Uijtewaal, Pastoor te Kabauw; A. M. J. Vink, pas tor te Angeren; G. H. I. Waanders, pas tor te Hengelo (Gld.). 25 jaar priester op 23 juli: C. C. M. 5" jaar priester op 15 augustus: de pa ters Led. J. van Wely, direpteur St.-Ca- marina-apostolaat Zwolle; Constantius Uartendorf, oud-missionaris. Langenboom;, jannes Diekmann. pastoor. Maria Ge boortekerk Nijmegen. 48 jaar priester op 15 augustus: de pa ters Felicianus Bartel, rector zusters Be- toanië, Baexem (L.); Lect. Hyacinthus ïfefier, rector zusters Dominicanessen te Reuver (L.); Maurus Hulsman, Curapao; Cornelius van Kalmthout. Puerto Rico; Constantius Gallé, Curapao; Laurentius v. Rooy, vicaris provinciaal Curasao; Hen van Schaik, pastoor-te Langeveen; Th. Scholten, pastoor te Valburg; H. Th. A. Wouters, pastoor te Nieuw-Wehl. Pater I\icolaus Apeldoorn, prior Albertinum Nijmegen. Op 25 juli 25 jaar priester. rjcus Smits, pastorie Vechtstraai Am sterdam; Magister Thomas de Valk. prof. fct-Thomaskiooster ZwolJe> z.) jaar priester op 25 juli: de paters Angelus Roghmans, prof Albertinum Nij megen; Henricus Marselis kap. St.-Jans- «erk te Schiedam; Leed Benedictus Lo meer prof. Angellcum Rome; Nieolaus Apeldoorn, prior Albertinum Nijmegen; Cornelius Heijnsbroek, Curapao; Arnoud -chiphorst. Zuid-Afrika: drs. Lect. Em- Ï^Uel Jansen, Zuid-Afrika. i- 0 jaar geprofest op 23 september: pa- constantius Siemes, oud-pastoor Goorn. 60 jaar geprofest op 23 september: pa- Mattheus de Bruijn. rector zusters Do- 'htcarjessen, Goor (O.) UP 30 april: pater Adelbert Tohang. sub- Prior h. Hartklooster. Mariaweide. Ven- 58 jaar priester op 16 augustus: N Ap pelman, rector, Havenstraat 12 Poeldijk; W. P. J Janus, em.-pastoor, Overtocht C. 45, Bodegraven, Gem. Zwammerdam. 40 jaar priester op 15 augustus: H. M. J van Houten, pastoor. Hoofdstraat 27b, Hil- legom; A J. Knots, pastoor, Burg. Bau- mannlaan 16!), Oversch-ie; J. J Lauwrier pastoor. Reijerskoop 14, Boskoop; S H Linthorst, pastoor. Statenlaan 12, Rotter- dam-Hillegereberg; C. A. Ouwendijk. pas toor, Pastoor van der Plaatstraat 17. Rijp- wetering; Th. W. Pichot, rector. Oostein de 62. 's-Gravenhage; A: Roozen, rector. Warmoezierstraat 91, 's-Gravenhage. 25 jaar priester op 10 juni: A Buis, ka pelaan, Herenstraat 172, Wateringen; A A. J. Buys, pastoor, Richard Hollaan 12 Leidschendam; N. A. Commandeur, kape laan, Veurstraat 1. Rotterdam; H. C. A. P van Drunen, kapelaan, Statenlaan 12, Rot- terdam-Hillegersberg; A. N. Difinisveld rector, Oude Scheveningseweg 37, Sche- veningen; J. van Duivenvoorde, kapelaan Kuiperehaven 40. Dordrecht; W. L. Eg berts, kapelaan. Kamperfoeliestraat 279, 's-Gravenhage; H. van der Heijden, pas toor, Oud-Beijerland; J. H. M. van Ingen kapelaan. Voorstraat 26, Delft; G. J. van der Knaap, secretaris. Koningin Emma- plein 4. Rotterdam; A. Martens, aalmoeze nier, Juliana van Stolberglaan 15, 's-Gra venhage, P. T. A. Perquin, kapelaan, Slad- houderslaan 15, 's-Gravenhage; H. C. Roo- zenburg, reetor. Hoofdstraat 82, Sassen- heim; P. J. van Steijn, rector, Ledeganck- plein 27, 's-Gravenhage; W. M. C. Ver- schure, pastoor. Havenstraat 150. Rotter dam; C. Vlaar, kapelaan, Herenstraat 172, Wateringen; J Voortwist, kapelaan. Over tocht 79. Bodegraven. Op 23 juli: P. F A. Tillemans, pastoor, Lekdijk A 30, Evcrdingen. Op 23 december: A. C. Cras. kapelaan, Molenstraat 31. Naaldwijk. 12'4 jaar priester op 22 maart: B. J. van Bommel, conrector, R.-K. Middelbare Meisjesschool. Veunseweg 3, Voorschoten; H, W. A. Brans, Mgr. Nolenslaan 12, 's-Gravenhage, kapelaan; N. Bijnsdorp, kapelaan, Oranjelaan 98, Llsse; C. P. van Dam, leraar Seminarie Hageveld, Heem stede; P. M, de Groot, kapelaan, Mathe- nesserdijk 113, Rotterdam; J. W. M. de Jong, kapelaan, Lorentzkade 16a, Leiden; W, A. J. Koenekoop, kapelaan, Assendelft- straat 49, 's-Gravenhage; M. J.. A. de Leur, Drs Leraar seminarie Hageveld, Heem stede; G. A. J. van der Meer, kapelaan, Crooswijkeeweg 38, Rotterdam; A. J. Meijer, kapelaan. Stortenbekerstraat 224. 's-Gravenhage; Th. J. M. Naastepad, dio cesaan aalmoezenier K.A.J., Brouwers gracht 24, 's-Gravenhage; W. F. Perquin, kapelaan, Lange Hüleweg 260, Rotterdam C.V. VV VVsV? -I- to m 50 jaar geprofest op 23 september: de Gabriël Murk, Huissen; prof. Mag. GiinP,etrus Kreling. pastorie Neerbosch; str - Us van Kalmthout, pastoor Vecht- ^..aat St.-Thomaskerk Amsterdam; Anto- dr. b j; IHUUi do XV CI IV i» HIS lit iUOlll) us Zoetmulder rector zusters Dominica- 40^7' Sambeek. Pat r geprofest op 24 september: de 8 Servatius Lemeer, pastoor Rozen- hoff t rk Goorn; prof. Mag. Caspar Friet- dr°nthorststraat 14, Amsterdam; Mag. p. vincentius Kuiper, prof. universiteit "öourg Zwitserland; Alexius Leijgraaf. stoor St.-Dominicuskerk Tiel; Alanus v. if1, H. Hartklookter, Mariaweide. Venlo. UP 20 oktober: de paters Alphonsus Ste- C. J. van der Knaap, secretaris bis dom Rotterdam. Op 10 juni 25 jaar priester. 40 jaar priester op 25 mei: dr. P, Rut ten. Rome. 25 jaar priester op 1 augustus: Th. Scheerder, Zoeterwoude; W. Bogaartz, Zoeterwoude; M. Vergeer, St.-Odiliapeel; G. Aengenent, Amsterdam; A. v. d. Donk, Wuppertal. D.; C. de Vanster, Ona- mia. U.S.A.; J. v. d. Bosch, Onamia U.S.A.; J. van Bree. Belem, Brazilië; J. Verkade. Miracema. Brazilië; G. Jan sen, Bondo. Belgisch Kongo; J. Berkhout, Bandung; A. Kooyman, Bandung. 50 jaar geprofest op 14 september: J. van 't Rood, Neeritter. 25 jaar geprofest op 28 augustus: L. Gielissen. Uden; H. Waldram, Rotter dam; J. Sweerts, Zoeterwoude; Th. Ar noldus, Juiz de Fora, Brazilië; J. van der Pol, Bandung; J. Zijerveld. St.-Aga- tha. 40 jaar geprofest op 4 oktober: P. H. Steenmetz Kaatsheuvel; P. G. v. Keeken. Brazilië. 25 jaar geprofest op 8 september: hoog eerw. pater J. Vis, provinciaal overste. Grave; P. M. Gevers. Goirle; P. H. Hen driks, Amsterdam; P. A. de Koning, Java; P. P, Luypen. Oudenbosch; P. B. de Zwart, Amsterdam; P. W. Smits, Chili. 50 jaar priester op 7 oktober: J. Bazel- mans Brazilië; L, Saut, Wittem; J. Han- rath. Roermond. 25 jaar priester op 27 september: G. v. d. Donk. Paramaribo; R. v. Gessel, Brazilië; M. Verhoeckx, Bergen <N'H.); J. Heinricbs. Bergen (N.H.); Ch. Heine- mann, Amsterdam; G. Cloin," Brazilië; J. Broekhuizen Brazilië; C Donicie, Para maribo; F. v. d. Heijden, Nijmegen; Chr. Wesseling. Seppe, 60 jaar geprofest op 29 september: G. Polman, Brazilië. 50 jaar geprofest op 29 september: A. Strijbos, Roermond; E. Jansen. Wittem; Jac. Hamers, Nijmegen; J, Mulders. Roo- sendaal;P. Rutten, Brazilië. 25 jaar geprofest opp 18 september: A. v. Koningsbrugge, Nijmegen; Th. Larh- bers. Paramaribo; P. v. Oss. Rotterdam; W. Wijnen, Brazilië; A. Donicie. Parama ribo; J. Jonckbloedt, Den Haag; H. Bor- gert. Wittem; A. Oomen. Brazilië; J. Tyn- dall. Paramribo; J. Wetzels, Den Haag; J. Hiel, Roermond; B. Kahmann, Nijme gen; J. Stein. Roermond; J, Dankelman. 's Hertogenbosch. 60 jaar priester op 26 maart; C. C. A. S. H. Bernegau, era. pastoor wonende te Munster-geleen. Op 4 juni: Dr. A. F. H. Derckx, em- pastoor wonende te Heeriep. 50 jaar priester op 4 april: J. H. Gerards em.-pastoor wonende te Vaals; P. M. H- van den Goor, em-pastoor wonende te Echt; Th. F. M. J. Mulder, em.-pastoor wonende te Maastricht; C. J. H. Spierts, pastoor te Terwinselen; drs. A. H. Ver lege Roermond, wonende aldaar., 40 jaar priester op 16 maart: M. J. J. van Eijs, pastqor te Ulestratép; P. J. Frantzen, pastoor te Geleen. H.H. Marcel- linus en Petrus; J. W. Gerards, pastoor te Haelen; mgr. P. J. M. Jpnneskens, ka nunnik van het Kathedraal Kapittel en pastoor-deken van Maastricht; J. Th. Kuipers, pastoor të Reymersfok; mgr. mr. F. J. C. M. Op de Cóul, directeur van het R.-K. Centraal Bureau voor Onder wijs en Opvoeding te 's-Gravenhflëe; M. H. Reijnen, pastoor te Blerick, H. An- tonius; A. P. A. M. de Sévaux, gods dienstleraar St.-Ursulalyceum te Roer mond; M. P. J. Strijkers, kanunnik van het Kathedraal Kapittel en pastoor-deken te Venlo, 25 jaar priester op 1 april: J. H. A, Zuid; A. M. Vulsma, aalmoezenier, Paul Berden, pastoor te Sevenum; P. M. G. Gabriëlstraat 30, Den Haag; A. H. P. A. Wiegen nek, rector, Westeinde 132, 's-Gra venhage. van den Beuken, pastoor te Gr a them; J. A. J. Boost, pastoor te Urmond; F. J. T. Debets, pastoor te Breust-Etjsden; P. J. S«8» 25 jaar priester op 12 juli: Mulle'nders. pater G. 25 jaar priester op 15 april: Em. de Kiefk Tangarare-Brit. Solomon Islds 25 jaar geprofest op 18 april: Jos. Ho ming, pastorie Grocnlo; Bern. RosmiUler. Juvenaat St.-Joseph Hulst, Op 26 juli: J. de Kon. N.D. de Bury. Margency par Andilly (S. et D.) Frank- riik. Op 17 september: A. v. Hal, Viijmense- weg 50, 's Hertogenbosch. 58 jaar priester op 12 juli: W. Corten- raad. 25 jaar priester op 10 juni: P. Hoede- maekers; H, Bemelmans; J. v. d. Hoek; H. Jóngen; J. Meels. 50 jaar priester op 25 augustus: de paters M. Welkenhuysen; J. Weerts; J. Bemelmans en W. Lemmens. 50 jaar geprofest op 19 mei: J. van Aubel. Op 28 juli: Th. Wilshaus; M. Lagro; L. Brouns; M. Rouschop; C. Gerards; G. Boots. 25 jaar geprofest op 8 september: P. Huntjens; W. Siegrist; J. Smeets,; W. Reioders;' P. v. Eunen; J. v. Kunszen; L. v. Kessel; H. Mennens; H. Herberighs; W. v. Eunen; j. Ha*bets Op 11 november: J. de Kroon; J. Muris. 25 jaar proester op 10 juni:A. Beurs- kens. Op 11 juni: H. Kühne; J. v. Rosber gen; Th. v. Buuren; H. Boeraoker. 12H jaar priester op 16 december: J. Nelis; G. v. Duynhouen; H. Piet; J. Jans- sen. 25 jaar geprofest op 29 september; P. Roestenberg; A, Smeulders; J. Derijks; G. Liesting, 12'2 jaar geprofest op 14 maart: Chr. Nissen; J. Kerssemakers; W. Peeters; M. Ruften. Mgr. P. J. M. Jenneskens, deken van Maastricht. Op 16 maart 40 jaar priester. Mgr. mr. F. Op de Coul, directeur r.-k. Centraal Bureau voor Onderwijs en Opvoeding. Op 16 maart 40 jaar priester. Deckers, pastoor te Weert. H.H. Hiërony- mug en Antonius; W. J. Friedrichs, pas toor te Hoensbroek, O. L. Vrouw; A. H. 1 M. Geurts, pastoor te Castenray; J. H. C. A. Habets, pastoor te Stevensweert; P. J. J. Hoogers, pstoor-deken te Grons- i veld; J. E. P. M. Jansen, pastoor te J Neeritter; drs. H. L. W. J. Jochems, di- recteur Bisschoppelijk College te Roer- mond; P. J. Keijbets, pastoor te Eijs; N. M. H. Prompers. pastoor te Broekhem; I J. J, H. Reinartz, pastoor te Noorbeek; I J. J. M. A, Riemersma, pastoor te Berg a. d. Maas; dr. A. P. H. Systermans, pas toor te Ohé en Laak; dr. P. E. J. J. Teeuwen, professor Groot-Seminarie te Roermond; W. P. Wermellng, pastoor te Geleen, Christus Koning; H. J. Wetzeler, pastoor te Spekholzerheide-Gracht. 60 jaar priester op 4 juni: Th. Buys- rogge. em,-pastoor-deken, wonende te Bergen op Zoom; Adr. Vermunt, pastoor te Ulvenhout. 50 jaar priester op 13 juni: E. J. Adri- aansens. em.-pastoor, wonende te Roo sendaal; J. M. van Genk, em.-pastoor, wonende te Voerendaal (L.'); M. D. K. Stoop, rector St.-Elisabeth-gasthuis te Zundert; A. M. Vermunt, pastoor te Os- sendrecht. 40 jaar priester op 25 mei: A. J. Brou wers. em.-rector. wonende te Gilze; J. J. Th. de Cock, pastoor te Halsteren; G. J. P. van Dongen, rector Van Mariadal té Roosendaal; A. C. J. Errnen, pastoor te Welberg; Aug. v. Geerts, pastoor v. H.H. Martelaren van Gorcum te Bergen op Zoom; A. J. B. Hoev.enaars, pastoor te Liesbosch; P. W. van Hooydonk, rector van St.-Laurens te.Ginneken; H. J. van .Mierlo. pastoor van St.-Joseph te Roo sendaal en deken van Roosendaal; C. P. Smoor, pastoor van H. Cornelius te Roo sendaal. 25 jaar priester op 10 juni: C. M. L. Goeseels, kapelaan te Dongen (H. Lau rentius); C. J. Knipscheer, kapelaan te Ginneken (H. Laurentius); L. J. M. Koek, rector van Pensionaat Molen straat; J. R. Lauwerijssen. kapelaan te Steenbergen; A. M. C, Lazeroms, kape laan te Breda (H. Joseph); W. F,. A. M. Maas, rector van O.L.Vr. ter Duinen, Ossendrecht; D. C. F. van Mechelen, ka pelaan te Breda, (H. Theresia); A, M. Mouwen, kapelaan te Oosterhout, St.- Jan; E. A. J. M. Oomens, kapelaan te Breda, (H. Hart); D, Slootmakers, kape laan te Ginneken (H, Laurentiys); A. G. C, Verhoeven, kapelaan te Bergen op Zoom, (H. Maria Hemelvaart).; L. C. J. Verschueren. kapelaan te Oosterhout (H. Antonius). 12'/6 jaar priester op 15 februari: Th. J. A. Brekelmans, kapelaan H. Maria Hemelvaart, Breda; dr. J, A. Goderie Pius-Convict, V. Slichtenhorststraat. j j Nijmegen; dr. C. J. de Jong, professor j Groot Seminarie te Hoeven; A. J. Mri Kimmel, diocesaan geestelijk adviseur K.A.B., St.-Janstraat 16 te Breda; Th. A. J. J. de Kroon, moderator Mo!ler-Ly- i ceum. Bergen op Zoom; P.A.M. Nooyens, kapelaan H. Hartkerk, Oorierhout: C. P. H. Oomen. kapelaan te St.-Willebrord; J. C. A. Oomen. kapelaan te N. Borg- vliet; P. A. M. van Zon, kapelaan Maria- kerk, Ginneken. Op 15 december: Jos. A. J. Ooms, ka pelaan te Breda (Rozenkranskerk); N. H. Verdook, leraar Sem. IJpelaar, N. Ginneken; A. P. Fr. van Wezel, kape laan te Dongen (H. Joseph). 25 jaar priester op 15 augustus: Jo hannes Wagemans, 60 jaar geprofest op 4 oktober: Dona- tus Bakker. 25 jaar geprofest op 10 december: Go- defridus Knibbeler. Öp 14 oktober: Xsidorus van de Wall. Mgr. Gabriël van der Westen, apost. vicaris van Panghal pinang. Op 25 sept. 25 jaar geprajest. 25 jaar priester op 30 juli: de paters Caprasius Franken in Brazilië; Gerardus Thiesen. provinciaal Overste in Brazilië; Fidelis Wijnhoven te Nw. Ginneken. 12'h jaar priester op 12 februari: de paters Walther Rovers in Indonesië; Ful- gentius Brink op de Cook Eilanden; Pius Haarman in Brazilië; Borromeus Mooij te Rome; Theodosius Grondheim in Bra zilië; Donatus Mennen in Brazilië. 50 jaar geprofest op 15 april: pater Camillus Busard te Kortrijk. Op 17 oktober: pater Joannes Gualber- tus Cools te Nw, Ginneken. 40 jaar geprofest op 4 oktober de pa ters Servatius Lahaije te Eindhoven; En- gelmundus Tromp te Pangkalpinang .{In donesië); Cornelius van den Berg te Sint- Oedenrode 25 jaar geprofest op 25 september: mgr. Gabriël van der Westen, ap. vicaris van Pangkalpinang (Indonesië) en de paters Frederik de Leeuw op de Cook Eilanden Prudentius Lindeman op de Azoren; Ca- rolus van Niel op de Cook Eilanden; Em- manuël Werts te 's-Hertogenbosch; Jus- tinus Corstijens in Brazilië; Euthymius van Rooij op de Azoren; Ildefonsus Ver- rijt in Brazilië; Christiaan Peek in Bra zilië; Albertus Arts in Brazilië; Floren- tius de Bok in Brazilië. 55 jaar priester op 16 augustus: B. A. Lasance, Huize St.-Jozefzorg, Esch (em.); J. Nolet, Rustoord St.-Joseph, Beverwijk (em.); P. Roovers, Bejaardencentrum „Vredenburghplantsoen", Rijswijk (em.) Rector J. Nolet. Op 16 augustus 55 jaar priester. Prof. mag. dr. P. Kreling, oud- koogelaar te Nijmegen. Op 23 sept. 50 jaar geprofest «t??- kapelaan H. Hartkerk Nijmegen; dr. Amb' rosiug Sehweigman, prof. Albertinum - "HlUj Nijmegen. 60 jaar priester op 4 juni: J. J. A. M. Giessen, em.-rector, wonende te Vught; G. M. van Hooff, pastoor te Zesgehuchten; J. P. Simonis, pastoor te Milheeze. 50 iaar priester op 15 februari: F. J. A. Diekmann O.P.. pastoor Maria-Geboorte, Nijmegen. Op 13 juni: P. H. van Hooff, em.-pastoor wonende te Veldhoven; J. C. 'F. Janssen, pastoor-deken te Druten; Th. J. F. N, H. van Lierop, pastoor te Mierlo; A. W. Moo- ren, em.-pastoor^twonende te Oeffeit; P. L. L. Verkuijl, em.-pastoor-deken, won- nende te Óss; Pater Philibertus O.F.M. Cap. (J. Th. Klazen), rector zusters Re- demptoristinnen te Velp. Op 15 augustus: H. J. Serrarens O. Praem., pastoor te Haarsteeg. 40 jaar priester op 25 mei: W. J. M. Bergmans, em.-rector, wijnende te Til burg; L. J. A. C. Bijnen, pastoor te Til burg (Noordhoek); H. J. M. van Keme- nade, pastoQr te Reek; mgr. A. v. d. Meij- deh, president Groot-Seminarie te Haa- reri; F. A. J. Pëssers, pastoor te Geldrop (H, Jozef); J. J. M. Sicking, pastoor te Eindhoven (St.-Joris); A. W. Smits, pas toor te Tilburg, Hoefstraat; A. P. W. van Thlel, pastoor te Nijmegen, Hatert; pater Julianus O.F.M. Cap. (P. H. v. d. Rijt), rector Huize Padua te Boekei. 25 jaar priester op 11 maart: pater Ni- 25 Pate jaar geprofest op 18 september: de rs Jordanus Oonk, pastorie St.-Domi- flip 1 Vicijino paoiunti 'cuskerk, Leeuwarden; Joannes Merk, j,aPelaan St.-Dominicu^kerk. Uirecht; drs. jSymundus Schoonderwoerd, leraar.St.- ominicuscollege Neerbosch; Laurentius chiphorst, pastoor H. Hartkerk Nijmegen; y^ctor Bertrandus Melkert. subprior en gof- Albertindm Nijmegen; Humbertus lokman, pastoor Sl.-Aintotiduskerk, Neer- osch; Ludovicus Lampe. pastoor Steiger- r® kerk, Rotterdam; Innocentius Biezeno. "f>Vlcenmeester Dominicanerklooster Huis- !®n'. Hyacinthus Kuhlmann. aalmoezenier Helder, r °P 2 oktober: drs, Servatius Wolfs, di- €c'eur h.b.s. Neerbosch. 25 jaar geprofest op 13 september: Dom j, Holléman, Abdij-Bressoux (B); Dom. r- v. Ouwenkerk, Kongo-Missie. 1 jaar priester op 15 januari: Dom. G. Haer, Seminarie-Sluis; Dom. J. v. lontfort, Kongo-Missie. Mgr. J. J. M. van Susante, plebaan St.-Jaii te 's-Hertogenbosch. Op 18 mei 12 Va jaar kanunnik. casius O.F.M. Cap. (A. J. A. J. Happel). rector H. Jozef te Udenhout. Op 26 maart: L. J. Straathof O.F.M., ka pelaan te Zaltbommel. Op 10 juni: W. J. C. van Amelsvoort, pastoor te Made; Z. H. Exc. mgr. W. M. Bekkers, bisschop-coadjutor; A. J. Boeij- en, pastoor te Katwijk en Klein Linden; H. J. van Gestel, pastoor te Oirschot, Spoordonk; M. D. Lam, pastoor te Waal wijk, H. Antonius; J. F. Maas, pastoor te Mill; P. A, C. Th, Maessen, pastoor te Vught (H. H. Paulus en Antonius); P. A. F. Meulemans, pastoor te Tilburg (Hei kant); P. H. M. Moeskops, pastoor te Til burg (H. Anna); F. A. M. van Roosmalen, pastoor te Beers; O. A. M. A. W. Schelle- kens, pastoor te Ewijk; C. J. Simons, pas toor te Malden; C. A. van Uden, pastoor te Heesch; M. C. v. d. Ven, pastoor te Deurne (H. Gerardus Majella). Op 25 juli: J. M. L. Roghmans O.P.. ka pelaan te Nijmegen (H. Dominicus). Op 30 juli: A. Rijbroek M.S.F., assistent te Alphen, Op 1 augustus: M. D. Vergeer O.S.Cr., 'rector te Odiliapeel; H. G. J. v. d. Berg, kapelaan te Vlijmen. Op 15 augustus: L. F. J. Krjeger S.J kapelaan te Nijmegen (H. Petrus Canisius) I Op 23 september: J. P. V. van Houtert. pastoor te Duizel 12'/2 jaar priester op 25 januari: J. A. Brouwers, secretaris van het bisdom; J. j Th. Coolen, kapelaan te Eindhoven (Fel- llenoord); drs B. F. Dieden, leraar Klein Seminarie te St.-Michielsgestel; F. G. J. I A. van Esch, kapalaan te Best (H. Odul- phus); J. J. P. Goossens, conrector Ma- riënburg te 's-Hertogenbosch; F. J. M. van Gastel, kapelaan te Helmond (H. Jozef); drs H. J. M. Hettema, professor Groot Se minarie te Haaren; W. J. M. Jurriëns, kapelaan te 's-Hertogenbosch (H. Sacra ment); J. M. der Kinderen, kapelaan te Mierlo-Hout: drs A. J. M. Kruijssen. le raar Klein Seminarie te St.-Michielsges tel; A. Kuypers, kapelaan te Helmond (H. H. Bernadette en Antonius); A. J. M. van Loon, kapelaan te Tilburg (H. Theresia); A. J. M. Maas, kapelaan te Oss (H. Hart van Jezus); H. G. Roelofs, kapelaan te Tilburg (H. Familie); F. A. M. Scheepens, kapelaan te Eindhoven (H. Paulus); J. A. M. Schoenmakers, kapelaan te Eindhoven (H. Petrus); P. F. Vallenga, kapelaan te Nuenen; R. C. M.'Vervoordeldonk, kape laan te Tilburg (H. Familie); H. P. A. E. Visschers, kapelaan te 's-Hertogenbosch (H. Sacrament); M. J. Vos, kapelaan te Schijndel (H. Paulus); J. L. Wijnen, rector 50 jaar priester op 15 augustus: P. J. Veltman, deken van het dekenaat Kla- zienaveen, pastoor te Weiteveen, kanun nik van het kathedraal kapittel van Gro ningen; C. A. Vernooy, pastoor te Kloos terburen. 40 jaar priester op 15 augustus: J. H. Streppel, pastoor te Nieuw-Schoonebeek. 25 jaar priester op 23 juli: J. J. An- driessen, pastoor te Zwartemeer; J. F. M. A. Driessen, pastoor te Nw.-Pekela; F. E. M. Sterneberg, pastoor te Dokkum; A. E. F. G. Wolfs, pastoor te Den Hoorn, 40 jaar priester op 21 december: pater B. Visbeek. 25 jaar priester op 25 juli: mgr. J. de Lange, prelaat nullius van Téfé (Brazilië); mgr. H. van Elswijk. bisschop van Mo- rogoro, Brits Oost-Afrika; pater J. Pol man. 50 jaar priester op 13 juni: Philibertus Grave. Op 19 december: Andreas, Grave; Ege- bertus, Tilburg; Gervasius, Tilburg en Placidus, Breda. 25 jaar priester op 11 maart: Dagober- tus. Grave; Reinaldus. Den Bosch; Nico- demus, Helmond; Nicasius, Udenhout; Wilbertus, Borneo; Elrfidius. Sumatra Euphrasius, Eindhoven en Remaclus Oosterhout. 50 jaar geprofest op 3 oktober: de pa ters Justinus Breda en Koenraad. Eind hoven. 25 jaar geprofest op 8 september: de paters Theodericus. Sumatra; Bonifacius. Amsterdam; Corbinianus, Eindhoven; Pe. tronius,. Amsterdam; Wulfram. Ooster hout en Siegfried. Sumatra. 60 jarig kloosterfeest op 3 oktober: de paters Salesius, Tilburg; Joseph. Den Bosch; Romanus. Tilburg; Bavo, Babbe- rich; Macarius, Handel; Josaphat, Han del; Samuel. Handel en Rumoldus. Til burg. 50 jaar priester op 15 augustus: B. Jon- gerius, pastoor te Blaricum. Op 16 augustus: P. A. Kleintjes, Peper straat 17, Beverwijk (em.); W. H. Kooy, St.-Bernardusgesticht, Amsterdam (em); J. A. A. Lassooy, Huize „Padua", Boekei (em.); J. van Muyen, Westerweg 266, Hei- loo (em.); J. Vermeulen, pastoor te Assen delft. 40 jaar priester op 15 augustus: J. A. M. Bekkers, pastoor te Sloten; P. J. Berlage, pastoor te Spanbroek; G. Dessing. St.- Jozeflaan, Smakt (L.) (em.); J W. H. Schmidt, pastoor te Krommenie; J. R. F Versteeg, pastoor te De Kwakel. 25 jaar priester op 26 maart: G. Chr. M. A. van Waesberge, kapelaan te Zaandam. Op 1 april: C. Laurent, legeraalmoeze nier, Prinsengracht 32, 's Gravenhage. Op 10 juni: A. M. Abeln, pastoor te Hu - zen; A. Bregten, kapelaan te Langedijk; S. Broersen, kapelaan te Amsterdam (H. H. Nic. en Barb.); W. A. J. Geels, pastoor te Aerdenhout; mgr. B. J. A. Haanen vlootaalmoezenier, luitenant ter Zee le klas Mariniers, Sorong; J. B. Rosenhart, reet. St.-Jacob, plantage Middenlaan 52, Amsterdam-C; N. J. de Ruyter, kapelaan te Amsterdam (H. Bon.); M. Schipper, reet. „Heliomare" Wijk aan Zee; L. J. van Schijndel, Nw. Binnenweg 33, Rotterdam; (Kapelaan H. Gerardus Majella, Amster dam); P. C. G. Visser, reet. St.-EIisabeth- ziekenhuis, te Alkmaar; Th. J. M. H. Wanna, pastoor te Oude-Schild; J. M. Wijsbroek, kapelaan te Amsterdam, (H. Joannes de Doper). Op 23 juli: P. Cools, leger-aalmoezenier, Haarlemmerhouttuinen 49, Amsterdam. Op 23 december: K. J. J. Herzberg, pas toor te Schoorl; A. C. W. Berkhout, ka pelaan te Volendam; C. -J. Berkhout, rec tor te Halfweg; St.-Annagesticht, Dr. Bau- mannplein 14. 1214 jaar priester op 15 februari: S. J. van Gastelen, kapelaan te Beverwijk (H. Agatha). Op 22 maart: B. M. v.d. Brink, kapelaan te Amstelveen (H. Anna); J. A. H. Buffing, kapelaan te Alkmaar (H. Laur.); C P van Dam, leraar Sem. Hageveld; C. F. A. Ge- raets, hoofd-aalmoezenier Bedrijfs-aposto- laat. Zeestraat 92, Beverwijk; W. J. de Graaff, kapelaan te Amsterdam (O L. Vr. Onb. Óntv.); P. H. Heemskerk, kapelaan te Castricum; A. J. Hogema. kapelaan 'e Beverwijk (O. L. Vr. v. Goede Raad); B. C. Hoogeveen, kapelaan te Den Helder, (H. H. Petrus en Paulus); M. J A de Leur, leraar Sem. Hageveld, Heemstede; S. Schut, kapelaan te Haarlem (H. Lidui- na); W. C. Tamis, kapelaan te Amsterdam (H. H. Petrus en Paulus). Op 8 juni: A. B. B. Douwes, kapelaan te 't Veld. 50 jaar priester op 19 september: z. hoogw. exc. mgr. J. Reesinek. oud-apos tolisch vicaris van Boven Nijl; Oegan da, thans St.-Bonifacius Missiehuis. Hoorn 48 jaar priester op 6 januari: father A. Hendriksen uit Zwaag, miss. in .To- roro, Oeganda. 25 juli: de fathers D. Ammerlaan uit Den Haag, missiehuis Vrijland. Ooster beek; P. Ham uit Dordrecht, Missiehuis Aldengho-or, Haelen; H. Knuwer uit Scha- gen, St.-Joseph's College Mill Hill; F. v. Mgr. W. M. Bekkers, bisschop- coadjutor van 's-Hertogenbosch. Op 11 maart 25 jaar priester. St.-Elisabeth-gesticht te Nuenen en gods dienstleraar r.-k. huishoudschool te Eind hoven, Op 10 februari: W. A. J. Gruijters MSC. ■assistent te Eindhoven (Tivoli). Op 10 april: B. Koertshuis S.M., kape laan te 's-Hertogenbosch (H. Anna). 121-4 jaar kanunnik op 18 mei: mgr J. J. M. van Susante, plebaan St.-Jan te 's-Hertogenbosch. 40 jaar pastoor op 30 juni: J. P. Simonis pastoor te Milheeze. 25 jaar pastoor op 27 januari: A. J. C v. d. Heuvel, pastoor te Someren-Dorp. Op 30 september: A. Driessen, pastoor L Casteren. Op 13 november: B. J. M. Schoenma kers, pastoor te 's-Hertogenbosch (II. Sa crament). Op 1 december: G. Ch. Versteeg O. Praem., pastoor te F.lshout, Op 11 december: H, L. M. Hoek, pastoor te Groesbeek (H. Antonius). 25 jaar professor op 18 augustus: drs J. J. A. M. van Miert, Klein-Semlnarie te St.-Michielsgestel. y- V.» y-'L v - V- - v Mgr. J. Reesink, oud-apost. vicaris van Boven Nijl. Op 19 september 50 jaar priester. d. Made uit Den Haag; miss. in Basan- kusu, Belg. Kongo; A. Verhoeven uit Dui ven. miss. in Jesselton. N. Borneo. 25 jaar priester op 9 juli: de fathers G Aarts uit Gilze, miss. in Nieuw Zeeland; R. Dockx uit Antwerpen. St.-Joseph's Mis siehuis Antwerpen; G. van Dongen uit Blerick. St.-Joseph Missiehuis. Roosen daal; F. Gitmans uit Tegelen, Leger-aal moezenier. Morspoortkazerne. Leiden: A Hermus uit Zevenbergschenhoek; miss in Kisumu. Kenya; z. h. exc. mgr. N. Het- tinga uit Bolsward, bisschop van Rawal pindi, Pakistan; J. Hilders uit Lisse, miss. in Tororo, Oeganda; F. Hulsbosch uit Breda. miss. in Kuching. Scrawak; A Kerkvliet uit Lisse, miss. in Buea, Bi- Kameroen; P. Koster uit Bussum. St.- Bonifacius Missiehuis, Hoorn; J. Verbie- sen uit Tilburg, miss. in Kisumu. Kenya; P Vergeer uit Noorden, N.H.. Missie huis Vrijland, Oosterbeek. 12'/i jaar priester op 24 februari: de fathers H. van Agt uit Eindhoven, mi&s. in Tororo. Oeganda; B. Holthinrichs uit Assen. miss. in de Philljppijnen; G. van de Laar uit Boxtel, miss. in Kisumu. Kenya; Br. Tol uit Volendam, miss. in Tororo, Oeganda. Op 12 juli: de fathers C. Bekema uit Wonseradeel Fr., miss. in Jesselton, N Borneo; J. Bouma uit Joure. St.-Joseph Studiehuis. Tilburg; J. Buers uit Rotter dam, miss. in Kisumu, Kenya; J. var Diepen uit Obdam, miss. in Kisumu, Ke nya; J. Dolphijn uit Keyenburg. miss. in N. Zeeland; P. Grimbergen uit IJmuiden Oost. St.-Joseph Studiehuis. Tilburg: C. Kamps, uit Wateringen, St.-J-oseph Stu diehuis, Tilburg; P. Payens uit Edam, miss. in Malakal; G. Preijde uit Anna Paulowna, miss. in Jesselton. N. Borneo; G. Rottinghuis uit Groningen, miss. in Kuching, Serawak; P. Spee uit Delft, miss. in Kisumu, Kenya; J. Thiellier uit Breda, miss. in Kisumu. Kenya: A, Timmerman uit Leiden, miss. in N. Zeeland; J. Vane man uit Zoeterwoude. miss. in Tororo, Oeganda; C. Witte uit Den Burg, miss. in Kisumu, Kenya; O. de Wolf uit Gro ningen, miss: in Buea, Br. Kameroen. Mgr. N. Hettinga, bisschop van Rawalpindi. Op 9 juli 25 jaar priester. 5# jaar priester op 13 juni: Eleutherius Simons uit Beesel. 40 jaar priester op 28 april: Albertus Pex uit Ohé en Laak. (Vervolg op pagina 6)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1957 | | pagina 11