I de was Expl ongebroken moreel gelijkmaker waard van laaiend élan joeg Fortuna 54 tegen de muur Ajax-voorhoede was PSV viel aan, maar strandde op hermetische verdediging op schot Feijenoord een klasse beter Blauw Wit kwam er nauwelijks aan te pas t ADO miste drie aanvallers NOAD profiteerde gretig van Haagse off-day Bierfles voor Beltman losie Ü.C.G. leed zware nederlaag Weer modder- en sneeuw-scores! Bedrieglijk hoge score Eindhoven s Goed voetbal op een heel slecht veld Noord-Ierland wil niet op zondag spelen Limburgs elftal tegen Rest van Nederland b Twee Rapid-spelers weggestuurd, daarna NAC-revanche en een gewonde arbiter MAANDAG 20 JANUARI 1958 O W.K. VOETBAL PAGINA 6 AMATEUR-VOETBAL 4* n uick N. klopte WVC wéér OOK TV DE ERE-DIVISIE ADO had een totale off-day Twee wedstrijden afgelast P O OM DE NED. DAM-TITEL EEN SPAANSE „DERBY" Sportclub Emmas revanche Sportclub Emma had de kans om in winstpunten gelijk met de leidende Spechten te komen, maar daartoe was een revanche op M.O.C. nodig. Wel. de Treebeekse „kompels" hebben die re vanche uit Bergen op Zoom weg gesleept: en daarmee is op zijn beurt dan M.O.C., aanvankelijk favoriet, wel ongeveer uitgcscha- keld. I u.v.v VOETBAL IN BELGIE Vei N *C2= (Van onze speciale verslaggever) SPANGEN, zondag. De gelijkmaker van Sparta was karakteristiek! In een tomeloos élan en met ongebroken energie liepen de rood-witten heel het laatste half uur van hun duel met Fortuna '54 storm op de Limburgse vesting. De 02 achterstand, binnen 10 minuten na de rust opgelopen, had hun moreel niet aangetast. Integendeel: in een explosie van enthousiasme sneed Sparta ai zijn grote, mentale én fysieke reserves aan. En daarmee drong het een technisch beter Fortuna '54 met de rug tegen de muur, dwong het de Limburgers ook dat gelijke spel af. Nimmer aflatend zetten Hosselaar en Van Linstee op het moment van die gelijkmaker fel door in een scrimmage die zich rechts van Belski's doel afspeelde. En de beide Spartaantjes zagen inderdaad kans om daaruit de bal te bemachtigen: een lage center en de ver opgedrongen links half De Koning joeg de kogel in het net: 22. Waarmee de punten, 10 minuten voor het einde, eerlijk en volkomen terecht waren verdeeld. Er was op het zeer zware, aanvankelijk licht besneeuwde. later in het gewoel van de stijd modderig geworden veld. reeds heel veel van de fysieke conditie gevergd, toen Sparta nog kans zag om reserve-krachten in de strijd te gooien. Veel gevergd ook van de techniek! Maar beide ploegen bleken in het algemeen ruimschoots over de op dit veld vereiste technjsche bekwaamheden te beschik ken, zodat de slechts 12.000 toeschouwers niet alleen een spannende kamp, maar ook goed voetbal te zien kregen. Fortuna '54 verdiende zijn voorsprong na de rust op grond van iets betere techniek, maar ook de gelijke stand bij het eindsignaal was volkomen juist en overeenkomstig de totale krachtsver houdingen, op grond van het overwicht dat Sparta in zijn ongebroken geest drift in de laatste faze van de strijd had veroverd. beging (scheidsrechter Aalbreeht veinsde echter niet6 te zien. maar gaf even later bij een in alle spelregelboekjes als volko men correct aangeduide schouderduw van Appel tegen Terlouw, waarvoor de laatste géén hand wilde hebben, een misplaatste vrije trap). Wie nu meent, dat dit duel dus opnieuw in de „jonge traditie" van bijzondere felheid werd uitgevochten, ver_ gist zich echter. Pas tegen het einde werd de strijd wat vinniger, ofschoon ook toen binnen alle redelijke perken van manne lijke forsheid. Sparta's aanvallen kwamen met meer opportunisme tot stand, maar waren zeker niet minder gevaarlijk. Rechts half Verhoeven begreep het eerst, dat „schieten" op dit veld het parool was: vooral op schuivers hadden de keepers veel moeite, maar Verhoevens kogel dreunde via de paal weg Het waren vooral de lichtgewichtjes De Vries en Bosselaar, die bijzonder beweeg lijk rond dartelden en het leeuwedeel in de Rotterdamse attaques hadden. En het was Wim van der Gijp, die na een kort doch fel bombardement op Belski's doel en drie corners in successie de bal rake lings over de lat mikte. Angenent was de man, van wie het gevaar voor Mühring ontstond: tweemaal verrichtte de Sparta- goalie een schitterende redding op rushes van de Geleense rechtsbuiten. Appel ko gelde een keer rakelings naast, maar Ra- buda moest kopballen van Van Ede en Bosselaar met het hoofd onder de lat weghalen om te illustreren, dat de kansen cn de gevaren zich wisselend voor beide doelen voordeden;, vlak daarop ging Müh_ ring languit in zweefduik om een ver en hard schot van Jongen nog corner te kun nen tippen. Konden al met al de Limburgers met hun iets talrijker en beter geconstru eerde aanvallen wel aanspraak maken op een voorsprong, een doelpunt fabri ceerden zjj pas na de rust, in de 4e minuut, toen Jongen na een rush over links op maat voorzette en Angenent in zweefduik fraai inkopte. En in de 10e minuut werd het ook 0—2, weder om door Angenent- nadat Appel in duel met Terlouw de bal uit een vr\je trap van Angenent goed vrij had ge maakt. Fortuna '54 scheen op rozen te zitten en menige tegenstander zou toen reeds geca pituleerd hébben. Sparta's moreel is ech ter héél sterk. en.dat bleek! In een explo sie van geestdrift sloegen de rood-witten terug, opgestuwd door de half-spelers Verhoeven en De Koning, die nu ver mee opdrongen. Middenvoor Van Ede, die op dit veld niet op snelheid kon komen, ging terug naar zijn rechter wing, de kwikzil- verige wendbaarheid van Bosselaar en Dc Vries werd in het centrum troef. En op slag verloor Fortuna het midden. rugtrekken. Kansen voor de rood-witten: De Vries, Bosselaar en Van Ede schoten rakelings over, Van Linstee erg slecht hóóg over (na een magnifieke Verhoeven- solo). de corners en scrimmages regen zich aaneen en in de 22e minuut schoot De Vries na goed doorzetten raék! Pal daar op beukte Van Ede de lat! En al konden Appel en Jongen, steeds door Ravenstein gelanceerd, een enkele maal het vuur verleggen en al bleven de I rushes van Carlier gevaarlijk (tweemaal i vond hij echter niemand thuis om de kans af te werken) de laaiende aanvalsdrift j waarmee Sparta blééf stormlopen, móést j tot nóg een goal leiden. F.n die kwam dan ook. van de voet van De Koning, zoals reeds gezegd. En het. was een gelijkmaker, die Sparta inderdaad volop verdiende. Fortuna's betere techniek was niet te loochenen. Ondanks de absentie van No- termans (griep) hadden de Limburgers een sterke middenveldbezetting' waar Mun sters, Pieneman en vooral Ravenstein de vloeiende en geraffineerde through-passes lanceerden, vooral naar de vleugelspelers Carter (zeer goed) en Angenent (nóg be ter). Dat leidde tot menige gevaarlijke charge op het Sparta-doel, ook al doordat Appel, die er veel zin in had, op dit moei. lijke veld verrassend goed uit de voeten kwam. Achter een echter weer zeer solide Terlouw en de backs Visser en Van der Lee stond bovendien een keeper Mühring, die vandaag opnieuw geld waard zou zijn geweest (hij is echter amateur). En over amateurs gesproken: op het gevaar dat er weer eens iemand bij Sparta verlegen zit om een onderwerp voor een onheus clubblad-stukje (laten wij aannemen, dat de scribent in dié publikaties wél amateur blijftmoeten wij melden dat bij al het goede werk dat hij deed. Terlouw toch één keer een geheide penalty waard was, toen hij in een obstructie-geval twee flinke overtredingen tegelijk tegen. Carlier Noord-Ierland heeft de FIFA medege deeld, in het eindtoernooi om het- We reldkampioenschap voetbal, dat deze zo mer in Zweden wordt gehouden, niet op zondag te willen spelen. Het reglement van de Noors-Ierse voetbalbond verbiedt het spelen op zondag. In de toernooi-agenda zijn vier zonda gen opgenomen: 8, 15, 22 en de finale op 29 juni. Zo nam hortuna 54 op het besneeuwde Springen de leiding. Henk Angenent, knielend bij de paal, heeft met zijn kopbal in zweefduik de roos getroffen, Bram Appel springt een gat in de lucht, een verslagen Terlouw wendt ■triest het hoofd af. ERE-DIVISIE Rapid J.C.—N.A.C1—2 G.V.A.V.—B.V.Vafg. D.O.SAmsterdam afg. SpartaFortuna '54 22 Blauw WitFejjenoord 14 A.D.O.—"-N.O.AD0—4 M.V.V.V.V.V0—1 Spel. EnschedeElinkwijk 52 P.S.VAjax 0—5 Opnieuw zware en moeilijke velden: besneeuwd of bemodderd en opnieuw een serie „onmoge lijke" uitslagen, ook in de Ere divisie, waar geen week voorbij gaat zonder dat men een klinken de verrassing registreert. De sen satie van deze week kwam dan wel uit het Haagse Zuiderpark, waar kampioenskandidaat ADO een verschrikkelijke off-day had. Dat overkomt élke ploeg wel eens en de tegenstander sleept er dan in de regel twee punten uit. Dat deed in dit geval NOAD, attent genoeg om van het buitenkansje te profiteren. En ook profijt trok uiteraard Enschede, dat op hek- kcsluiter Elinkwijk inderdaad de verwachte revanche nam en nu met 4 punten voorsprong wel heel stevig aan de kop staat. Een heel wonderlijke score viel ook in Eindhoven en dat was dan de derde revanche, met PSV in de niet vermoede rol van slachtoffer. Ajax overtrof met de hoge score zijn moyenne met méér dan het dubbele! En voorts waren er nóg twee revanches, beide eveneens zeer onverwacht. MVV, op eigen veld toch èxtra sterk, moest de beide punten meegeven aan VVV, dat in uitwedstrijden niet op z'n best is. En ook Rapid JC, tot nu toe een „traditionele" winnaar tegen NAC en zeker in eigen Kaalheide, zag zich nu verplicht om de volle winst aan de Bredanaars af te staan! Maarde Limburgers stonden meer dan drie-kwart van de wedstrijd met 9 (negen) man! Elinkwijk intussen sloeg het somber gade.... Want ook in andere wedstrijden liep het anders. Blauw Wit was niet de enige mede-staartclub die won- doch dieverloor. De Ze bra's troffen Feijenoord weer eens in een goede dag en gingen kans loos opnieuw ten onder. Daardoor klom Feijenoord in één keer vier plaatsen, ook voorbij Sparta en Fortuna '54. die elkaar goed in evenwicht hielden. En tenslotte werden er ook in dc Ere-divisje weer twee wedstrijden afgelast: DOSAmsterdam en GVAVBW, waaruit moet worden afgeleid, d I het dan ook wel bar geweest zal zijn. De stand luidt nu aldus: Spel. Enschede 20 29 46—26 Ajax 20 25 39—24 A.D. 020 25 47—34 D.O.S19 23 38—29 V.V.V. 19 22 33—24 Rapid J.C20 22 43—36 Feijenoord 20 22 53—49 Sparta 20 21 45—41 Fortuna '54 20 21 3836 P.S.V20 21 42—43 M.V.V20 20 38—28 N.O.A.D20 13 30—48 G.V.A.V. 19 17 33—41 N.A.C18 15 31—43 Amsterdam18 14 27—35 B.V. V18 12 37—52 Blauw Wit 19 12 28—35 Elinkwijk 20 11 26—50 (Van onze sportcorrespondent) EINDHOVEN, zondag Ajax Is met groot genoegen en vol triomf zondagmiddag weer uit Eindho ven vertrokken, waar het met een be zwaard gemoed naar toe was gekomen. PSV is op eigen terrein een tegenstan der, waarmede rekening gehouden moet worden en de laatste successen in een veld moest verlaten. Kruiver ging mid- voor spelen en D' Hoo.ghe kwam als in valler in de halflinie. Na de rust weer een sterk aanvallend PSV en een slechts tot uitvallen beper kend Ajax, dat echter zo produktief was om in die uitvallen doelpunten te maken. In de zestiende minuut door Den Edel, die een vri.ie trap van Van der Kuil nog maar een wippertje behoefde te geven. serie van zware thuiswedstrijden heb- i Vijf minuten later 'liepen doelman Bek ken de Eindhovcnaren al bijzonder ge- kering en linksback Rensen elkaar bij het vreesd gemaakt. Ajax heeft zich daar- - van niet aangetrokken cn is met een glorieuze overwinning uit de bus geko men, een overwinning, die overigens op een sterker PSV is bevochten, dan men uit de uitslag zou kunnen vermoeden. Twintig minuten voetbalde PSV beter dan zijn tegenstander en de 17.000 toe schouwers. waarvan de vroegkomers een verschrikkelijke sneeuw- en hagelstorm hadden moeten doorstaan, dachten reeds een nieuw en groot succes van PSV te aanschouwen. Weliswaar bleek de Ajax- verdediging zeer hecht, maar tegen zulk een druk va,n een zich fel werende Tre vor Ford. een handige Dillen en een be weeglijke Fransen zou ook Ajax niet be stand zijndacht men. Op dat moment verloor Wiersma zijn eerste duel met BIcyenberg, die de bal naar Van der Kuil plaatste. Deze snelle en handige rechtsbuiten aarzelde geen moment, liep even door en loste een hard schot, dat in het PSV-doel ver dween. Wanneer wij nu schrijven, dat, er geen vuiltje aan de lucht was en dat PSV die achterstand wel zou wegwerken, dagt zeggen wij niets te veel. Maar twaalf minuten later schoot Bleyenberg volko men houdbaar op doel, Wiersma veran derde de bal van richting en daar had ook doelman Bekkering geen antwoord op. opruimen van de bal iin de weg, zodal Bleyenberg in het lege doel kon trappen. En tenslotte, en dat was dan het mooiste doelpunt, solieerde Van der Kuil langs vijf PSV-ers om ook Bekkering te pas seren. Hoe dan ook. men kan deze overwin ning moeilijk onverdiend noemen. De voorhoede van Ajax wist veel en veel beter van de kansen te profiteren en bo vendien kon de verdediging va,n PSV niet aan die van de Amsterdammers tippen. Zaterdag zijn te Utrecht de partijen uit de eerste ronde va,n het persoonlijk dam kampioenschap van Nederland gespeeld. Dp resultaten waren: BomVan der Sluis 02; Drenth—Edink 0—2; KeilerHuis man 1—1; Boer—Van Dijk 0—2; Jurcka— W. Roozenburg 0—2; Dukel—Ansems 0—2; De KluyverAnderson 11. Zondag werden de partijen uit de tweede ronde gespeeld. De uitslagen lui den: Va-n der Sluis—Dukel 1—1; De Vries Jrucka 1—1; Bom—Boer 1—1; Drenth— Keiler 02. Tussen de afd. Limburg van de KNVB en de bondsinstanties ie Den Haag is overeenstemming bereikt betreffende een wedstrijd, ter gelegenheid van het 40-ja- rig bestaan van de afd. Limburg, aan het einde van 'dit seizoen te spelen tussen „Limburg" cn de „Rest van Nederland". Stellig zal het Limburgse elftal met zijn talrijke internationals, wel heel sterk voor de dag kunnen komen. Jammer, dat de afd. Brabant die kans niet gekregen heeft, toen in 1955 vier Brabantse clubs: Willem II, NAC, PSV en Eindhoven kampioen van de vier eerste klassen werden en er stemmen opgingen voor een wedstrijd tussen „Brabant, en de „Rest van Nederland". Sevilla, dat donderdag 23 januari a.s. in de kwartfinales voor de Europese beker tegen Real Madrid, houder van de beker, speelt, heeft deze club gisteren in een competitiewedstrijd met 3—2 ver slagen. Sevilla staat echter nog altijd on der aan de ranglijst! Leider is Atletico Madrid, gevolgd door Barceloha en Real. In het Amateur-voethal kwa men de klappen van sneeuw en regen weer het hardst aan en zelfs in de Ie klassen gingen slechts 7 wedstrijden door. Daar bij was de grootste sensatie van de dag: de verpletterende neder laag. die de nieuwbakken leider D.C.G. op eigen veld. met l7 tegen middenmoter Unitas leed. Een onbegrijpelijk zware neder laag, die zich alleen door een to tale off-day" Iaat verklaren. Daardoor moesten de Amster dammers toestaan, dat, D.W.V., op nieuw winnaar over Gouda, naast hen aan de kop kwam, terwijl uiter aard de papieren van Quick H. en Vclox, wier wedstrijden in de af gelastingenvloed verdronken, aan zienlijk stegen. Zeeburgia moest in derdaad C.V.V. een revanche toe staan en bleef hekkesluiter. Intus sen mag men wel eens op de op mars van C.V.V. naar de leidende regionen gaan letten....! De big match tussen debutant- leider Quick Nijm. en de zwaarste concurrent W.V.C. heeft nieuwe lauweren voor de rood-zwarten uit de Keizer Karei-stad gebracht, want opnieuw bleven zij hun ri vaal de baas en hun voorsprong is nu weer zeer ruim. Even ruim is de voorsprong van good old Achilles in de staartgroep op de beide #"kkesluiterS' want de Assenaren behaalden zelf een nieu we zege op Robur et Velocitas en hetzelfde deed Hengelo op Zwaag- westeinde, waardoor de beide ver liezers nu wel heel dicht bij de degradatie zijn gekomen. De standen luiden nu: EERSTE KLASSE A PSV had de pech, dat Ford bij een veld, moesten de Geleners hun linies te- hoge sprong zijn enkel verzwikte en het I Meditatie van een keeper: „Hoe bitter is soms wéér zo'n doelpunt". De mediterende keeper is Van Heeswijk van Blauw W it en weer zo'n doelpunt was het. derde van Feijenoord, door de twee Zebra-backs en door Meerman en Cor van der Gijp met verschillende gevoelens nagestaard (Van onze sport-correspondent) DEN HAAG, zondag De verzwakking van de A.D.O.-voorhoede door drie invallers heeft ook op de verdediging van de Hagenaars een sterke werslag gehad. Middenvoor en topscorer Carol Schuurman was door zijn bestuur, hangende het onderzoek in het gebeurde in dc wedstrijd tegen V.V.V., voorlopig op non-actief gestuurd. Theo Timmermans en Den Engelse moesten wegens blessures verstek laten gaan. Clavan had zijn dag niet en toen de verdediging fouten ging maken, waardoor NOAD in de 22c en 26e minuut een 02 voorsprong kon nemen, stuikte heel de Haagse ploeg in elkaar. Dat noemt men dan een „off-day" En vandaar die onverwachte, bovendi enzo grote, ja eigenlijk ongelooflijke -4 nederlaag, die A.D.O. vandaag tegen NOAD leed. Met drie invallers in de gelederen slaag de de Haagse voorhoede er geen ogenblik in, de Tilburgse defensie, waarin spil Wal- hout de beste man was, in gevaar te bren gen; zelden zat er een kans op een door braak in. Maar even zwak opereerde ook de Haagse achterhoede, waar het kenne lijk aan vertrouwen mankeerde. Er wer den legio dekkingsfouten gemaakt sn IjOAE profiteerde daar gretig van. Voor al de slagvaardige middenvoor Meijer speelde een goede partij en hij was het, die in de 22e en 26c minuut NOAD de 0—2 voorsprong gaf. Maar ook Kentie en Van Osch deden goed werk en met name Ken tie bereidde de tweede goal voor. Na de pauze trachtte ADO door een tem poverhoging de achterstand in te lopen, maar Waihout c.s. hielden de deur ge sloten. En toen eerst Staps via de handen punten. (Van onze sport-correspondent OLYMPISCH STADION, zondag Het sprookje is uit! Het sprookje, dat een week lang door Amsterdam circu leerde, inhoudende dat Blauw Wit met zijn krachüger spel teg°n het subtiele Feijenoord goede kansen op een overwinning bezat. Maar de „klein duimpjes" van de Rotterdamse aanval hebben de „reuzen" van de hoofdstedelijke defensie naar een duidelijke 4 1 nederlaag gespeeld. Een nederlaag, zo „eerlijk" als die maar mogelijk was, zonder enige geflatteerdheid. Feijenoord was (soms) een klasse beter dan de Blauw Wit-formatie, die weliswaar een 10 voorsprong behaalde omdat de Rotterdammers de eerste twintig minuten een „warming up" nodig hadden maar er nadien niet meer aan te pas kwam. Blauw Wit begon dus niet onverdienste lijk. Enthousiasme was het wapen, waar mede de Amsterdammers de Rotterdam mers „te lijf" gingen en de Fêijenoord- dcfensie bloosde er toch wel van. Maar meer ook niet 1 Want al dreigde Blauw Wit voortdurend, tot groose daden kwam I het nimmer. Feijenoord gebruikte die eerste 20 minuten om op temperatuur te geraken en was in die periode al veel gevaarlijker. Die eerste 20 minuten konden, gezien het spelbeeld. wel een Blauw Wit voor sprong rechtvaardigen. En er kwam ook een goal 1 Engelander mocht een vrije trap nemen. Hij deed het zo ohtstellend hard, dat 't toch al brokkelige Feijenoord- muurtje bezweek en doqlman Van Pelt niet eens een hand naar het schot behoef de uit te steken. Vreugde onder de 13.000 toeschouwers 1 Het enige wat nog gebeurde was een ontzettende kogel van Sparendam, welke op Van Pelts vuisten belandde, 'waarna Feijenoord op toeren was gekomen. Alleen het spel werd teveel uitgesponnen en er werd matig gevuurd. In de 37ste minuut, toen Feijenoord dc 7de corner van Leo Horn mocht nemen, was het echter raak. Meijers lanceerde de bal voor de voeten van Van Heeswijk en Goedhart allebei op de doel lijn staande die echter niet reageerden. Moulijn deed dat wel en enkele seconden later kon hij door zijn ploegmakkers worden omhelsd. Net voor het half time-signaal kwam Feijenoord vóór te staan. Van der Klink had toen al hinkend de kleedkamer opge zocht en Blauw Wit wikkelde de zaken ver- ook nu weer goed der met tien man af. voor een goal Steenbergens vrije trap bereikte in die 45e minuut het hoofd van Cor van der Gijp cn de Feijenoord-aan- valsleider liet dc bal via de grond in het net. stuiten. Drie minuten van de tweede speclhelft waren slechts nodig om de Feijenoord- overwinningszetel met het welbekende fluweel te bekleden. De Amsterdamse defensie met Royé nu als rechts- en invaller Kersbergen (voor Van der Klink) als linksback kon geen va' krijgen op noemde simpel afwerkte (1—3). En Feije noord nam verder afstand. Een uittrap door het midden expedieerde Pauké Meijers verder naar Kees Rijvers, die zich door de Amsterdamse defensie „slin gerde" om de bal geraffineerd naar de hoek te tikken: 14. Dat vond Feijenoord genoeg. D.W.V 14 19 28—17 D.C.G 14 19 28—21 13 18 24—19 17 28—16 C.V.V 12 16 23—16 O.S.V 13 14 25—23 11 26—25 V.C.S 12 9 18—27 11 7 19—28 Gouda 13 7 14—26 R.F.C 9 5 13—21 13 4 15—31 EERSTE KLASSE B Quick N 14 22 49—29 W.V.C 15 19 36—39 14 18 29—21 14 17 49—32 Be Quick (Z.) 13 16 37—24 13 13 28—33 14 11 19—30 12 19 27—28 W.V.V 12 10 27—31 Z.A.C 12 9 27—35 Zwaagwesteinde 14 8 26—48 Rober et Vel. 13 7 29—42 EERSTE KLASSE C S.C. Emma 15 29 28—19 De Spechten 13 19 27—15 12 17 22—12 12 15 23—21 M.O.C. '17 15 15 15 15 29—27 11 11 19—17 14 11 29—24 13 19 20—18 Valkenswaard 13 19 22—34 14 9 24—43 13 8 18—34 Van doelman Kok inschoot en vervolgens Meijer met een hard afstand-schot zijn hattrick voltooide, was het 04 en het ongelooflijke gebeurd. Reeds ver voor het einde verzoenden de 15.000 toeschouwers zich ermee. De uitslagen van de wedstrijden ge speeld voor de Belgische ere-divisie lui den: CS VerviersBerchem Sport 21: Anderlecht—Daring CB 2—2; Standard- Union St.-Gllloise 4—1; St.-Truiden—Tll- leur 2—2; La GantoiiseFC Luik 2—2; OC Charleroi—RC Mechelen 3—1; Beer schot— Lierse SK 3—0; Antwerp FC— Waterschei 70. Alle clubs hebben 18 wedstrijden ge speeld, behalve Standard en Lierse SK die er 1 minder tellen, Antwerp FC leidt met 26 punten, voor Standard 25, Ander (Van onze sport-correspondcnt) KAALHEIDE, zondag Scheidsrechter Beltman uit Deventer, officier In hot Nederlandse leger, is vandaag wel in de loopgraven geweest! Hjj kwam ervijf krammen rijker U1L Curieuze herinnering aan een bierfles, die een overkokende Limburgse voetbal-vriend hem van de tribune op de schedel mikte. De fles liet een gat ter grootte van een onvervalste zilveren rijksdaalder achter cn de behandel nde geneesheer had aan vijf krammetjes nauwelijks voldoende. Het zal duidelijk zijn, dat de sfeer onder dc 3.000 toeschouwers bij dc revanche tussen Rapid .TC en N.A.C. (de zoveelste ..revanche" in luttele jaren) niet bijster vredelievend was. Het publiek was in zijn staat van opwinding ge raakt omtrent de twintigste minuut van de eerste helft, toen offici-r Beltman kort achtereen twee muitende Rapid-soldaten onder zijn ogen vandaan wees. De eerste was linksback Mommcrtz, op advies van dc neutrale grensrechter Derix, die gezien had dat Mommcrtz dc N.A.C.-speler Overbeke had geslagen. En de tweede was aanvoerder-stopper Smects, wegens natrappen. Tot, dat moment was het binnen de lijnen, waar het door een korte sneeuw jacht nogal glad was, tamelijk fel doch fair toegegaan. N.A.C. leidde, door een doelpunt van Canjels in de 17e minuut, maar het stond nog helemaal niet vast I dat Rapid JC ditmaal niet zijn „tradi- tionele thuis-zege" c.q. zijn al even tra ditionele zege op N.A.C. zou behalen. Maar toen er nog maar 9 man van de 11 over warén, zag bet er wel eventjes an ders uit. Maar er kwam nog een penalty Vlak voor het einde, N.A.C. in de knel Storimans hands. Penalty! Hacnon, bij na hcld-van-de-dag, bezweek onder dc morele last. Schoot recht tegen De Moor aan; laatste kans verkeken.... MEERMAN, lecht en Beerschot 24 en La Gantoise 22 I een soepellopende RijversVan der Gijp -Meerman-combinatie, welke laatstge- Nochtans bleef Rapid goed partij bie den, al scoorde Canjels in de 38e minuut opnieuw. Haenen was intussen gaan stopperen en groeide daar naar de rol van held-van-de-dag. En de Rapid-aan- vallers bleven met hun bekende subtiele combinaties naar bressen in hef, harde N.A.C.-pantser zoeken. Van Melis vond er één, vlak voor de rust, en toen was het 12. Het afgaan en weer opkomen van de heer Beltman in de pauze ging met poli tic-geleide en een paar zitmatjes ge paard, Verder bleef het rustig. Dat bleef het ook in het veld, al werd er nu wel feller dan in de eerste helft gespeeld. Er vielen niet meer vrije trappen dan normaal. N.A.C. miste een paar kansen (Canjels via de lat) en tegen het einde gingen de 9 Rapid-mannen voor een ge lijkmaker sjouwen. Liet de Bredase kee per De Moor die hoge bal van Haneman achter de lijn glippen? Beltman smoorde het gejuich van Rapid-supporters in de kiem. Dié teleurstelling moest een deel van het publiek dan blijkbaar het meest af reageren, Opnieuw ging arbiter Belt- MMMÜ man tussen politie mannen naar de kleedkamer, op nieuw vlogen er zitmatjes, maar de man uit Deventer lachte er om. En toen.... kwam dié bierfles. Een bloe dend gat enz. De politie heeft, de fles in beslag geno men voor onder zoek. de heer Bell man dronk het later met beide ploegen af (niet met bier, doch met koffie). Rapid JC. dal een goede reputatie heeft inzake sporti viteit. is erg met de zaak verlegen. Het bestuur heeft de K.N.V.B. om een onderzoek verzocht. Smeets tenslotte heeft verklaard, dat hij niet heeft nagetrapt, doch bij een vrije trap gezegd had: ,.Op die manier ga ik liever ook het veld uit". waarop Beltman imperatief! geantwoord zou hebben: „Ga je gang". De referee blijft echter bij „natrappen" en vandaar het verzochte K.N.V.B.-onderzoek. SMEETS, „Ga je gang" Mi i ha

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6