Gehele voorbereiding hoger en middelbaar onderwijs op losse schroeven lil West-Brabant werkloosheid boven het gemiddelde Halitran 3 Vlees hooit erbij BALANS-OPRUIMING JLnbmclleï Jfatil WOENSDAG GEHAKTDAG ENIGE HANDIGE JONGEMANNEN NIEUW! ÜEXEKE HOOFD van de SORTEERAFDELINU Belevenissen van een jonsf gezin door Jörgen 468 498 DE MAASBODE" HIER ZIJN FEITEN r Annuario-1958 verder gemoderniseerd Instituut Stad en Landschap van Zuid-Holland kreeg nieuw kantoor Hertog Ueverlui feu Moe In naam der vrijheid de vrijheid op het spel gezet Nieuwe Sovjet ambassadeur in Israël Opleidingscentrum voor jeugclleiding Nasoetion naar Sumatra Katholieke Studenten dagen te Nijmegen Meer aandacht voor wegenbouw gevraagd MODERNE FLATBOUW BAARN Huisvesting aangeb. Geen wonder dat de heilbot heil-bot heet! Morgen extra lekkere zuurkool met mager pekelspek en rookworst!! Hoe 't ook zij: KEURSLAGER POOI RiJKSGOEDGEKEURD BADKAMER- en DOUCHECELVERWARMING .T reeds vanaf N I CO N IJ MA? 4 Wl NSC DINSDAG 21 JANUARI 1958 „In naam der vrijheid Doolhof Goed voorteken „Kopse Hof" gaat open Bespreking van „veiligheids- kwesties" Hatta gelooft het niet MILITAIRE OEFEN# IN FRIESLAND v„ Juwelier BLOM P. VUIJK onderschei#! Zuurkool is dubbel zo lekker als U er mager pekelspek bij gebruikt. En vergeet vooral niet de rauwe rookworst bij Uw slager te halen. U weet wel waarom: Dat is 'n enorm verschil in smaak! Maak het U morgen gemakkelijk: Neem zuurkool „compleet" 1 U hebt er geen omkijken naar! Smakelijk eten! Warme wollen stelletjes voor ongekend lage prijzen Halfwollen tricot garnituurtjes 298 298 L wÊ Onderblouses 368 ROTTERDAM: Hoogstraat 157, West-Kruiskade 67, Jonker Fransstraat 132, Beijerlandselaan 120-122, Katendr. Lagedijk 392-394 wiiiffliiiiiiiiiiiniiR»iiiiiniiiiiiiiiiiiiii!i!iiiiifflnii!iiiiiiiinimniiii(imHfi!iiiiiiii!iiiiiiiiiii!ini!ii[niii!iiiiiiniiiui!iiniiiiiniiRmiRiifi voor het verrichten van zetterij-werkzaamheden. Gedacht wordt aan jon gemannen die in mili taire dienst geweest zijn en over flinke werklust beschikken. Aanmelden: afdeling Personeelszaken, Kortenaerstraat 1, Rotterdam. Vakkundige en snelle aanleg wordt verzorgd door: Voor alle elektrische apparaten BROERSVEST 58 De krant kunt U niet missen geen dag! m Ha, ik bel is defect V De raad van Leraren bij het voorbe reidend hoger en middelbaar onderwijs heeft in een adres aan de leden van de tweede kamer een aantal bedenkingen genit tegen het wetsonderwerp over het verlenen van grotere vrijheid van inrich ting van het onderwijs. De raad betuigt rijn instemming met het streven het onderwijs een grotere vrijheid te verschaffen, maar oppert in de eerste plaats bet bezwaar, dat ten aanzien van het voorbereidend hoger- en middelbaar onderwijs wèl de hele pro blematiek van dit onderwijs aan de orde wordt gesteld maar dat zelfs de richt!~g van een oplossing niet wordt aangege ven. Veeleer wordt het gehele V.H.pi.O. op losse schroeven gezet door experimen ten mogelijk te maken waardoor het ka rakter der bestaande schooltynen kan worden ondermijnd De mogelijkheden, welke het ontwern onent, kunnen de denr openzetten voor allerlei willekeur op dit gebied, aldus het adres. Het tweede bezwaar bestaat tegen de wijze, waarop vergunning moet worden verkregen om op grond van een voorge steld project te mogen experimenteren. De Kroon beslist, de Onderwijsraad be hoeft slechts te worden gehoord en een beroepsinstantie wordt niet in het leven geroepen. De adressanten zijn van me- ning. dat de praktijk er op neer zal ko men, dat op het ministerie wordt uitge maakt wat al of niet geoorloofd is. Zo zou, in naam der vrijheid, juist die vrij heid op het spel worden gezet. Daarente gen moet het vanzelf spreken, dat de manier, waarop men van zijn vrijheid kan gebruik maken duidelijk bij de wet moet zijn geregeld. Voorts maakt de raad bezwaar, dat er experimenten op touw kunnen worden ge zet. met een zogenaamde school voor ho ger algemeen vormend onderwijs (HAVO) zonder dat de wet aangeeft wat er mee wordt bedoeld. Het wetsontwerp geeft al evenmin aan, welke rechten er aan het einddiploma van zulk een schooltype ver bonden zijn. Het zelfde geldt voor de bs- voegdheidseisen der aan zulk een school verbonden docenten, terwijl de regels vol gens welke zij zal worden gesubsidieerd geheel aan de Kroon zijn voorbehouden. Het adres stelt de vraag, wie in zulk een doolhof van het ontbreken van de nood zakelijkste begrippen de weg zal kunnen vinden. Een ander bezwaar Is volgens de Raad van Leraren, dat het wetsontwerp in be handeling zou worden genomen aan de vooravond van de indiening van het grote wetsontwerp op het voortgezet onderwijs. Hij is van mening, dat alle problemen welke het voortgezet onderwijs betreffen, in het debat bij het grote wetsontwerp dienen te worden behandeld. Daartoe re kent de raad ook de regeling van de eind examens. Hij acht elk voorlopig geëxpe- rimenteer op dit punt uit den boze. Ge steld het geval, dat de wet op het voort gezette onderwijs in de discussie zou blij ven steken, terwijl het wetsontwerp over het verlenen van grotere vrijheid van in richting van het onderwijs, kracht van wet zou krijgen, dan zou het laatste gedurende vele jaren de toekomst van het V.H.M.O. bepalen en dat is een ge dachte waarmee de raad zich niet gaar ne zou willen verzoenen. De raad verzoekt de leden der Kamer het bedoelde wetsontwerp niet aan te ne men, aangezien de gevaren, welke het voor het V.H.M.O. met zich brengt, te groot zijn om voor die tak van onderwijs zegenrijke gevolgen te kunnen hebben. De vroegere Sovjet-ambassadeur in So fia Michel Bodrof is benoemd tot ambas sadeur in Israël. Hjj volgt Alexander Abramof op. Dit heeft het officiële Sov jet-persbureau Tass maandag bekend ge maakt. De Israëlische radio, die vorige week deze benoeming voorspelde, gaf toen reeds als commentaar, dat de benoeming wellicht een tijdperk van betere betrek kingen tussen Israël en de Sovjet-Unie kan inluiden. Dodrof werd namelijk in 1953 naar Sofia gezonden voor onderhan delingen over hervatting van de diplo matieke betrekkingen tussen Israël en de Sovjet-ambassade in Jeruzalem. De staatssecretaris van onderwijs mr R. Hoppener. zal op dinsdag 28 januari het katholiek opleidingscentrum voor jeugd- leiding „De Kopse Hof" aan de Ubberse Veldweg niet. ver van de St.-Maartens- kliniek te Nijmegen gelegen, officieel ope nen. Dit zal gebeuren nadat de bisschop-co adjutor van 's Hertogenbosch, mgr W M. Bekkers, het gebouw des morgens om half tien zal hebben ingezegend. Vervol gens zal de moderator prof. dr H. M. M. Fortman, hoogleraar aan de r.k. univer siteit, een toespraak houden. Het katholieke opleidingscentrum, waar van mr. M. A. G. Joosten directeur is, begon op 9 oktober 1957 in Valmonte op Berg en Dal zijn cursussen voor de oplei ding van jeugdleidsters en jeugdleiders, die werkzaam zijn in het jeugdzorgwerk, in kampen en internaten voor s ociale jeugdzorg, in inrichtingen voor kinderbe scherming .bij jongerencursussen van de Mater Amabilisscholen, in de jeugdbewe gingen en soortgelijk werk. De leerlingen die minimum achttien jaar moeten zijn, doen hun studie in internaatsverband waarbij hun grote persoonlijke vrijheid wordt gelaten. Nog in de loop van 1957 werd het oplei dingscentrum gevestigd op „De Kopse Hof" een villa, die werd omgebouwd. Het is de bedoeling, dat binnenkort een ge bouw met slaapplaatsen voor veertig cur sisten in de tuin. aangrenzend aan het ge bouw van „De Kopse Hof' 'wordt aange bouwd. Thans volgen zeven en dertig cursisten de lessen Met Pasen zal de eerste groep eindexamen doen en daarna een jaar prak tisch gaan werken. Verwacht wordt, dat in juni 1959 de eerste cursisten hun eind examen zullen doen Verschenen is het nieuwe Annuario Pontificio, het Pauselijk Jaarboek voor 1958, dat tot 15 januari j.l. is bijgewerkt. De modernisering van het bekende boek werk, welke het vorige jaar begonnen was, heeft zich voortgezet. Ter inleiding van elk hoofdstuk vond men in het Annuario van 1957 reeds enige verklarende notities, welke in zes moder ne talen weergegeven waren. Thans ver schijnen ook de overige notities in die talen, terwijl de eigennamen van perso nen, diocesen enz. in de oorspronkelijke landstaal worden gedrukt. De statistieken van het jaarboek ver melden, dat het H. College van Kardina len momenteel uit 57 leden bestaat; er zijn 10 patriarchaten, 308 residentiële, me tropol it an e en 42 gewone aartsbisdom men. Op 15 januari bedroeg het aantal residentiële bisdommen 1267 en het aan tal titulaire aartsbisdommen en bisdom men 882 Het jaarboek vermeldt voorts, dat de Kerk 213 apostolische vicariaten. 117 apostolische prefecturen en 7 missies of districten sul iuris telt. Het aantal tijdens het pontificaat van Z. H. Paus Pius XII opgerichte nieuwe aartsbisdommen en bisdommen is tot 191 gestegen, dat der tot aartsbisdommen ver heven bisdommen tot 45, dat van de tot aartsbisdommen omgevormde apostoli sche vicariaten en prefecturen tot 49 (48 vicariaten en 1 prefectuur), dat van de in bisdommen veranderde apostolische exarchaten, vicariaten, prefecturen en missiën tot 198 (3 exarchaten, 165 vicaria ten, 29 prefecturen en 1 missie „sui iuris"). Buitendien zijn tijdens de rege ring van Z. H. Paus Pius XII 37 nieuwe abdijen en prelaturen „nUilldus" en 5 apos tolische administraturen gevormd. 3 exar chaten voor gelovigen van Oosterse Ritus. 136 apostolische vicariaten, 97 apostoli sche prefecturen en 1 missie „sui iurie". Het eerste exemplaar van het Annua rio is dezer dagen gewoontegetrouw aan de H. Vader aangeboden. De Paus kreeg bij die gelegenheid ook het eerste exem plaar van het overzicht der activiteiten van de H. Stoel in 1957, evenals het jaarboek verzorgd door de „Poliglotta". de Vaticaanse drukkerij. Het lijvige De geruchten, dat er op Sumatra plan nen zijn gesmeed om eventueel een afzon derlijke staat in het leven te roepen of een nieuwe regering, zijn nu officieel be vestigd. Gisteravond heeft de chef-staf van het Indonesische leger, generaal-ma- joor Nasoetion, aan persvertegenwoordi gers verklaard, dat de legerleiding in het bezit is van desbetreffende documenten. Zoals men weet wordt het Initiatief tot deze afscheidingsbeweging toegeschreven aan de voormalige waarnemend stafchef kolonel Loebis, die sedert hij in het na jaar van 1956 een poging deed om de re gering omver te werpen voortvluchtig is en van wie dezer dagen werd gemeld, dat hij zich in Padang zou bevinden. Op de vraag van buitenlandse corres pondenten, of hij in staat zou zijn het uitroepen van een nieuwe staat door Loebis te voorkomen, antwoordde de staf chef dat hij instructies zou uitvaardigen, waarin wordt aangegeven, wat er in een dergelijk geval moet worden gedaan. Hij was overigens van mening, dat het er niet naar uitziet, dat de toestand zich ontwikkelt in de richting, die Loebis be oogt. Bovendien zou deze naar de mening van Nasoetion, geen meerderheid voor zijn streven kunnen vinden. De stafchef deelde voorots mede, dat hij binnenkort een rondreis door Noord- Sumatra zal maken om veiligheidskwes ties te bespreken. Hij zal daar ook een bijeenkomst van regionale bevelhebbers beleggen over het vraagstuk van de ruil handel met het buitenland, die verschei dene gebieden op eigen gezag voeren. Dit soort handel is, zoals gemeld, twee we ken geleden door premier Djoeanda on wettig verklaard, maar gaat nog steeds door. Oud-vice-president Mohammed Hatta heft intussen gisteren nog verklaard, niet te geloven, dat plannen zouden zijn be raamd om een afzonderlijke staat Suma tra in te stellen. Hij zeide, dat het op het moment zeer gemakkelijk is om „insi nuaties te uiten". Ook betoogde hij, dat het ondenkbaar is, dat de communisten een poging zouden ondernemen om de macht in handen te krijgen, zoals kenne lijk door enige westerse landen wordt gevreesd. Als oud-voorzitter en ere-lij van het Instituut Stad en Landschap van Zuid- Holland heeft zaterdag, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rotterdam, mr. K. P. van der Man- dele officieel de nieuwe lokaliteiten in gebruik gesteld ,die het Instituut in een nieuw pand aan de Delftsestraat heeft betrokken. Tijdens de plechtigheid, die plaatsvond ln de zaal van de Welstandse commissie en die onder vele anderen ook door de commissaris van de koningin in de pro vincie Zuid-Holland mr. J Klaasesz. die ere-voorzitter van het Instituut is werd bijgewoond herinnerde d« voorzitter van het Instituut mr J. W. W. van der Hoe ven. aan de oprichting nu bijna dertig jaar geleden en gaf een overzicht van de diverse plaatsen en lokaliteiten waar het Instituut in die jaren onderdak beeft ge vonden. Tot 1940 had de firma Vgp Es en Co het Instituut, gehuisvest :de vol gende vijf jaren nam ir C. van Traa het onder zijn hoede van 1945 tot 1948 woon de men in bij de Rotterdamse Kunststich ting en gedurende de laatste tien iaar had men een onderkomen gevonden in een pand aan de Westersingel. Mr. K. P. van der Mandele begon met te constateren, flat het Instituut bloeit. De zwaarste taak die bet Instituut in de toekomst heeft, zo vervolgde hij. is het harmoniseren van de industriële ontwik keling met het natuurschoon en het land schap van de provincie. Mr. van der Man- dele moest het echter met schaamrood op de kaken bekennen, dat hij een derge nen is. die druk bezig zijn het natuurre servaat De Beer te doen verdwijnen. Wij hebben echter, zo verklaarde hij, een compensatie gevonden in Voorne's tuin, waarheen al de vogels zullen worden overgebracht. Mr. Klaasesz zeide teleurgesteld te zijn. Hij had gedacht, dat hij bij deze plech tigheid alleen maar een valg behoefde te hijsen en niet geprest zou worden een redevoering af te steken. Maar tot zijn schrik had hij bij zijn aankomst bemerkt, dat de vlag reeds lustig wapperde en daarna had hij nog het verzoek gekregen toch nog even een woordje te zeggen. Er is in onze provincie, zo zeide hij. veel dat de moeite waard is en beschermd dient te worden. Hij hoopte dat 't Insctl- tuut hieraan zou meewerken. In dit ver band herinnerde mr. Klaasesz eraan, dat hij het vorig jaar aan de ambtenaren van provincie en gemeente het verzoek gedaan had gedichten over Zuid-Holland te verzamelen. Het resultaat hiervan was. dat er nu al 2267 gedichten op zijn bureau lagen. Vervolgens werden er namens het per soneel van de Stichting enkele geschenken aangeboden, waarna de plechtigheid, be sloten werd met een receptie. boekdeel bevat de toespraken, radio boodschappen, rondschrijven enz. van de H. Vader, een overzicht van de be langrijkste door Hem verleende audiën ties en gegevens omtrent de werkzaam heden van Zijne Heiligheid in het alge meen. benevens omtrent die van de H.H. Congregaties, de Romeinse Curie, de verschillende organen van de Vaticaan se Staat en van Vaticaanstad. Op 30 en 31 januari en op 1 en 2 febru ari zullen te Nijmegen de Katholieke Stu dentendagen worden gehouden over 't the ma „De plaats van de leek in de litur gie" Donderdagmiddag zullen de Neder landse studenten elkaar ontmoeten op de universitaire sportvelden van het stadion „De Goffert". Om 17.00 uur zal de plech tige openingszitting worden gehouden in de Aula Major aan de Wilhelminasingel, waar prof. dr. J. A. Jungmann s.j. een in leiding houdt, 's Avond" zal ir het nieuwe Scala de première worden gegeven van de film „Face in the Crowd" van Elia Kazan. Het programma van vrijdag vermeldt twee lezingen, nl. van prof. dr. Th. A. Visman o.p. en het Belgische kamerlid dr. J. Grootaerts. Zaterdag 1 februari ontvangt het ge meentebestuur van Nijmegen de congres sisten op het stadhuis en wordt na 'n le zing van prof. dr. R. Mohr een orgel concert met psalmzang gegeven. Dr. Jop Polmann zal dan een overzicht geven van de experimenten, welke in V.est-Europa worden ondernomen met gemeenschap pelijke psalmzang in de landstaal, 's Avonds is er een soiree in ,'Pays Bas". Zondagmorgen zal in de kapel van het Canisiuscollege een H. Mis worden opge dragen, waarbij wordt uitgevoerd de Mis voor schola en volk van Albert de Klerk, 's Middags om 2 uur wordt de plechMge slotzitting gehouden in het concertgebouw „De Vereniging", waarbij dr. Ambrosius Verheul o.s.b. van de abdij Affligem een samenvatting zal geven van de bespre kingen over „De Leek en de Liturgie" In West-Brabant ligt tie werkloosheid boven het gemiddelde. In het algemeen worden de problemen die hiermee sa menhangen echter te zeer rekenkundig en economisch benaderd. Men dient het eerst het oog gericht te hebben op de mens met zijn sociale noden. Aldus de heer J. Teijssen (KVP) die bij de alge mene beschouwingen over de provinciale begroting 1958 gisteren in de vergadering van de Provinciale Staten van Noord- Brabant de rij van sprekers opende. Spreker vroeg naar aanleiding van de gestegen werkloosheid van Ged. Staten 'n actieve werkgelegenheidspolitiek op so- liede basis. Hij informeerde in dit ver band naar wat er in 1958 zal worden ge daan met de acht miljoen gulden die voor reconstructie van het wegennet beschik baar zijn gesteld. Voorts vroeg hij naar de aard en de omvang van de beschikbare objecten voor aanvullende werkgelegen heid en de financiering ervan. Hij dacht zelf aan versnelde ontginningen, ruilver kavelingen en verbetering van cultuur gronden. Ook wees hij erop, dat men erop be dacht zal dienen te zijn, dat grondwerk niet voor iedereen geschikte tewerkstel ling zal betekenen, met name niet voor de hoogwaardig geschoolde industriear beider. Hij beval Ged. Staten een 6tudie aan van de huidige industriële problema tiek die uiteraard sedert in 1947 het Bra bantse ontwikkelingsplan verscheen, sterk is gewijzigd. De heer C. van Lienden (P.v.d.A.) vond het een schrijnende tegenstelling, dat ter wijl enerzijds het woningtekort nog steeds nijpend is, anderzijds juist de grootste werkloosheid in de bouwvakken heerst. Hij wilde de woningbouw dan ook met alle ten dienste staande middelen be vorderd zien. Tevens vroeg hij of voor de wegenaanleg niet meer dan acht mil joen galden ter beschikking kan worden gesteld. De heer D. van der Put (C.H.) vroeg Ged. Staten om inlichtingen over de plan nen tot stichting van een nieuw dorp na bij het Volkerak en over de actie „Moer dijk zelfstandige gemeente". Hij wilde voor de havenplannen van Bergen op Zoom een uitgebreid overleg van alle betrokken instanties zien. Mr. F. van Kemenade (KVP) vroeg evenals de heren Teijssen en Van Lien den versnelling van het wegenbouwpro gramma. Hij echter vooral om redenen van verkeersintensiteit en omdat goede wegen voor de industrialisatie primair zijn. In dit opzicht vroeg hij een goede co ördinatie van het Rijk, de provincie en de betrokken gemeenten. Woensdag zullen Ged- St. antwoorden. Het uit drie esquadrons Sytzema regiment uit Amersfoort 21 tot 24 januari in Friesland e®jjK taire oefening houden, welke °nö j v mando zal staan van kolonel jhr. JjF Beelaerts van Blokland. Zeshonder^ o schappen zullen aan de oefening' ijf. naam „Bolle Wyntjes" zal krijg®"' nemen en een honderdtal voertuig® bij betrokken. 0\i K Van de legerplaats Steen wij zal de aanvallende partij in d® Bergum en Hardegarijp opmarche" einde de verdedigingslinie Leeuw 0<<r Groningen te doorbreken. Voor n®Lê trekken van het vaarwater de zuilen roeiboten en vliegtuigen vt»i>' bruikt. Aangezien de 48 ton wegend* voor de wegen en terreinen in :ng K, te zwaar zijn zal voor deze - bruik worden gemaakt van ZMfi tanks. De tegenpartij bestaat uit lichte cavalerie. j Met deze oefening wordt b®00?»!:»1^ band tussen Friesland en het f®*^; te versterken, hetgeen o.m. tot uit»1 gii'\ wordt gebracht door de oude Fri „Oranje Friesland", die thans 0 aan het Van Sytezma regiment gewezen. Lijnbaan 40 (naast Thalia Theater). Tel. 136679, R'dam In- en verkoop occasions, goud, zilver en briljant Nabij de Geerenweg is1 begon nen met de bouw van het vijfde flatcomplex, omvatten de riante 4-kamerflats. Fraai Uitzicht. VRIJE VESTIGING. Eigen geld f 1.875.—; maandel. betaling f 120.50. Inl. bij fa. Dekker Zn., Dina Appel- doornstraat 17. Amsterdam, door een bejaard Heer aan r.-k. Weduwe of Verpl. Brie ven onder no. S 1150 Nieuwe Schied. Courant, Dam 18, Schiedam. Personeel gevraagd Gevraagd: meisjes en vrouwen voor alle afdelingen. Goede socia le verzorging. Aantrekkelijk loon. Aanmelden: N.V. Stoom- en Chem. Wasserij Nico Nijman f waarin opgenomen Wasserij De Pauw), Stadhouderslaan 13, Schiedam. Handel en Bedrijf Schellings Voet- en Schoenspecia list. Pedicure-inrichting St.-Lidui- nastraat 27, telef. 65808. Inlijsten van platen, foto's en aquarellen. Mooie sortering staaf- lijsten. Schilderijlijsten. Scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. v. Doen en. Dam 41-43, tel. 66192. Showroom, Vlaardingerstr. Glasplaten, ruiten voor de suite deuren, glas-in-lood, etalageglas. spiegels enz. Loopiks Glasindus trie, Boterstraat 39, Schiedam. Tel. 68945. Halitran, het heilzaam concentraat uit de verse levers van heilbot en andere arctische edelvissen, bevat circa 60 maal zoveel vitaminen als gewone levertraan! Dit betekent, dat U van Halitran slechts een onmerkbaar-kleine hoeveelheid behoeft te gebruiken. Dagelijkse dosis: voor kleuters 3 drup pels in de pap. Ouderen nemen 2 van die handige Halitran-capsules! Op deze prettige, gemakkelijke manier is jong en oud verzekerd van de juiste dosis Vitaminen A en D tot heil van ieders Gezondheid! Voor ouderen 2 capsules per dag. Uw Vitaminen-Zekerheid! Het hier vermelde vitaminenge- halte van Halitran wordt gecon troleerd en op certificaat gewaar borgd door het Noorse „Institut for Emaeringsforsking": Halitran bevat: 38.000 i.e. Vitamine A 5.IOO i.e. Vitamine D Halitran geeft: meer weerstand tegen griep, bronchitis en an dere ziekten. Voorkomt en bestrijdt rachitis. Kweekt sterke beenderen en een gaaf gebit. Tot het 6e jaar 3 druppels per dag; De president van Finland heer P. vuijk Wzn.. directeur Vy,f Vuijk en ZonenK Scheepswerven ijd'j Capelle aan de IJssel, benoemd W jw1'. eerste klasse in de Orde van Leeuw. Gisteren heeft de amb je »r' van Finland te 's-Gravenhage he® derscheiding uitgereikt. Alleen bij de zeken met dit sleg"*ie 7-4 CA. (0X MÉÉR VITAMINEN DAN GEWONE LEVERTRAAN. lll!llIlfflllll!llillillllllll!IIIllIiniil!lllllllllllll!Illi!l!!l!!ll!lll[lllllll!illlll!illl!liilll!!llll!llii!!IIIIIIIII!ll!!IIIIIIIII!!lllllllil!l!lilllllll mooi fantasie dessin hemdje met bustevorm (als afb.) 4.68 398 r vZK» —Wil hemdje zonder bustevorm 3.98 pantalon met pijpje halfwol zonder mouwtje met mouwtje zuiver wol zonder mouwtje Profiteer van de speciale lage prijs van ons keur- gehakt op woensdag. Onovertroffen in kwaliteit. Per 500 gr. met zakje zout en kruiden f 1.45 VOOR DE BOTERHAM: 100 gr. Haagse leverworst 100 gr. Boterhammenworst SamCll 51 ct. DONDERDAG: Haché complet: 300 gram hachévlces - met zakje zout en kruiden 1.28 Voor de boterham: 150 gr. bloedworst 33 ct. Geniet van onze heerlijke keurrookworst Vers uit eigen rokerij KOM KIJKEN, KIEZEN EN KOPEN BIJ Mgr. Nolenslaan 846 Brocrsveld 159 - Schiedam vraagt met spoed en een belangrijke conclusie! Ook de advertenties wor den gaarne gelezen omdat ze nieuws en bijzon derheden brengen over de meest uiteenlopende dien sten en produkten. Er ts haast geen gezin tn ons land, of de krant wordt er gretig geiezen. Gevraagd: Aanmelden: N.V. Stoom- en Chemische Wass®r,l (waarin opgenomen Wasserij „De STADHOUDERSLAAN 1—3 SCH&V 52. Ze vallen, o ze vallen maar. Ze staap'len zich snel op elkaar. Bedolven wordt de aap ermee. De hele boom raakt leeg. En, nee, de hertog, wordt hij ook bedolven? Hij zwemt haast in de kokosgolven. Gelukkig, dat hem Job en Dop verlossen! Trillend staat hij op zijn benen en nog wit van schrik gedenkt hij 't vreeslijk ogenblik. Aan een gorilla te ontsnappen doet wel een mens naar adem happen. Voetje voor voetje schuif'lend 3aan zij verder op hun pad. De blaan huiven zich over hen. Men ziel door 't donker haast elkander rüe Sorns kunnen zij wat harder 1°^^^ maar of het goed loopt? 't I*

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 8