Fortuna's aanvalskwintet had voor Enschede geen genade Penalty bracht Elinkwijk weer een kostbaar winstpunt B.V.V. begon aan het verdienen van een mille per man Ajax nam met 1 goal genoegen D.O.S. strandde op Rapid-dejensie P.S.V.'s kanonniers staan nu homogeen aanvalsfront en Dillen speelden elkaar de goals toe m F ord M.V.V. geen en Amsterdam hiep-hiep-hoera wekten sfeer Dirig I P.S.V. en Fortuna '54 in de schiettent Eredivisie-leder voor eigen publiek vernederd ;ent Ravenstein bood schutters Angenent, Appel, Carlier Jongen een overvloed aan rijpe doelkansen Slecht voetbal in Olympisch Stadion GVAV drong Sparta zijn spel op De Munck bleef bij liet enige doelpunt zonder reactie Feijenoords veldspel: kunstig doch steriel Enschede was niet tot tempo in staat VVV kreeg twee goals van Kraak cadeau ADO in offensief door 0-1 goal verrast Noad viel permanent doch vergeefs aan Piloot Rayment het 23e slachtoffer MAANDAG 17 MAART 1958 PAGINA 6 I Jkf I)e vliegramp te Miinchen VOETBAL IN BELGIë WORSTELAARS VERLOREN VOETBAL MAAKTE DOLLE LENTE-BUITELINGEN Lijstaanvoerder gekraakt Hekkensluiter won Nog een half dozijn I (Van onze sport-correspondent) ENSCHEDE, zondag. Ze waren alle vijf In topvorm: de aanvallers van Fortuna '54, de schutters Appel en Angenent even fcocd als de vlijmscherpe vleugclstormer Carlier, de energieke schakelaar Jongen en de bijzonder fijnzinnige dirigent Ravenstein, de laatste als de architect van de meeste aanvallen waaruit Fortuna '54 zijn grote score opbouwde. Ravenstein „zag" steeds de openingen, lanceerde daarin steeds weer zijn maatzuivere passes. Hij forceerde de openingen bovendien, door zijn rappe en technisch bekwame dribbels. En hij deed meer: hij was de onvermoei bare verbindingsman, die steeds weer in het middenveld de ballen bijeenraapte, die elke afgeslagen Enschedese attaque omboog in een Fortuna-aanval en die na elke Enschedese afweer opnieuw paraat was om de basis voor een nieuwe stormloop te leggen. Ravenstein stelde door zijn combinatie van vernuft en werkzaamheid de twee internationale binnenspelers van Enschede, zowel maestro Abe Lenstra als de scherpe Voges, ver in de schaduw. Hoewel hij zelf niet scoorde, was de lawine van 7 doelpunten, waaronder Fortuna '54 tot verbijste ring van de 18.000 toeschouwers de trotse lijstaanvoerder Enschede volkomen bedolf, grotendeels Ravensteins werk. Maar ook de schutters waren in vorm. Tenslotte waren zij het, die Ravensteins werk moesten bekronen. Daar begon dan good old Appel mee, nadat in da eerste 10 minuten For tuna reeds met snelle open aanvallen de En schedese stelling had ge rammeid. In die Fortuna- voorhoede verstond men, wat tempo is. Zonder dralen, met lis tige centers en in geraf- RAVENSTEIN fineerd positiespel, ruk- de dirigent ten de Limburgers de verdediging van de zwarthemden uiteen. Op de wings storm den Angenent en Carlier lgngs hun be wakers Odenthal en Busschers. alsof de zen eenvoudig van het aardrijk waren verdwenen; kwam reeds Odenthal ette lijke meters snelheid tekort, Busschers was helemaal nergens. Enschede werd eigenlijk in die eerste minuten meteen al reddeloos aangeslagen, het verweer van de Twentenaren kreeg meteen al iets krampachtigs, zij deden nauwelijks een poging om in hun eigen spel te groeien, kwamen nimmer tot enige tempo-actie van betekenis en hadden mei hun driemans-voorhoede ditmaal tegen Van der Hart c.s. niets in te brengen. Bram Appel begon dan met de af werking van Ravensteins werk. In de 10e minuut bereikte hem in moeilijke positie een voorzet van Angenent, die door „De Witte" was gelanceerd. Er was eigenlijk nauwelijks van een schiet- hoek sprake, maar desondanks zwaaide Bram onvervaard zijn wreef onder het leer. En het werd een voltreffer ook! (Van onze sportcorrespondient) OLYMPISCH STADION, zondag Toen de tienduizend toeschouwers uit het stadion dromden, konden zij maar één conclusie hebben: zij hadden wei Blauw WitNAC gezien, maar géén voetbal. Of, om het met andere woor den te zeggen: Blauw WitNAC was zo matig, dat het' t predikaat erc-divisie niet mocht voeren. De eindstand 11 was een score, die overigens wel zeci juist paste in deze op en neer gaande ontmoeting, waarin geen der ploegen zich lang een overwicht kon verwer ven. Zoals altijd moesten ook in deze ont moeting de min of meer sensationele mo menten het gebrek aan goed spel teniet doen. Nu kwamen die momenten n;et voort uit goed-lopende a anvallen maar wel uit blunders van de respec tieve defensies, of van doelman Goed hart die vooral bij hoge voorzetten (van Sparendam) enkele maliën volkomen mis greep. De eerste treffer viel in de 16de mi nuut. Op klassieke manier trachtten drie spelers op één lijn (Van Helden, Kuys en Van Hoogenhuizenj een doorbraak van Blauw Wit te voorkomen. Sparendam zag dat er eeen doorkomen aan was, nam nog enkele meters Breda's defensie-gebied en schoot toen van zeker wel 20 meter op eens onhoudbaar raak. Nog tweemaal voor half time kwamen er kansen voor een 6corewijziging. Eerst richtte Engelander zijn kopbal te hoog en precies voj)r het rustsignaal zag hij zijn schot wel onder Goedhart doorgaan, maar toen was de staander sta-in-de-weg. Acht minuten na de hervatting kwam de „één" voor NAC op het scorebord. Van Gastel kreeg de bal voor zijn goede schietbeen en Eype was geslagen toen de bal via de staander in het doel sprong. Pas in het midden van de tweede helft leefde het spel wat op, werd wat vin niger. maar zeker niet bekoorlijker. Ey^c kon door een sliding aan Van Gastel een doelkans ontnemen. Goedhart zuiverde tweemaal (niet geheel correct) zijn doel gebied bij acties van Koers en Sparen dam en daarna moest Eype een duplo- inzet van Overbeeke verwerken. Be houdens deze gevaarlijke acties en kort voor tijd een redding op de doellijn van Van Hoogenhuizen na een schot van Dahrs kwam er niet meer tot 6tand. Van der Wint was er compleet confuus van. Tegenover het trage tempo van En schede, waarop alleen Schaap en Modde- ionge een uitzondering maakten, bleef het spel van de Limburgers flitsend en ver rassend. Terwijl de eredivisie-topscorer Seemann bij de solide Van der Hart totaal mets had in te brengen en er van Lenstra en Voges in het middenveld niets uit ging. maakte Appel met zijn charges de defensie van de zwarthemden stormrijp en bleef Ravenstein zijn centers rond strooien. Dat bracht in de 30e minuut Busschers zodanig in paniek, dat hij in het- wilde weg ging terugspelen, zonder dat er enige directe aanleiding bestond. Angenent zag de kans aankomen, schoot toe. wrong zich tussen Busschers en Van der Winten bom! Nauwelijks 5 minu ten later ging Angenent als een stoom trein langs drie tegenstanders en opnieuw sloeg zijn schot als een granaat in: 03. Kort daarop zag Moddejonge al zijn privé moeite beloond met een tegentreffer, maar scheidsrechter Martens had bui tenspel geconstateerd en keurde de tref fer af. Uit de vrije trap kwam het leer bil Angenent. die over de rechter wing opnieuw een solo-spurt afdraaide en met een suizend kanonschot' besloot: 04 in de 38e minuut. Alle kansen, die door Van der Wint verijdeld wei-den of an derszins bleven steken (Appel twee keer vrij voor de keeper), blijven dan nog onvermeld. In de tweede helft liet Fortuna de teugels aanvankelijk een weinig vieren, maar desondanks kwam Enschede nau welijks tot tegenspel van betekenis. Om van doelpunten maar helemaal niet te spreken. Kennelijk waren de zwarthem den toch wel aangetast door de win- terpauze. En de zware dreunen, die zij bij het begin van dit eerste lente-duel meteen al hadden moeten incasseren, hadden hun morele kracht gebroken. Een half uur lang schommelde de strijd in balans, toen trok Fortuna de touw tjes weer wat strakker naar zich toe. De Limburgers richtten hun scherpste stoten over linies, waar in de laatste 10 minuten Carlier nog tweemaal volkomen los van Busschers spurtte, waarna Jongen beide malen vol in de roos schoot. En tenslotte was het Carlier zelf die op do valreep voor 70 zorgde. Fortuna '54 was de ovatie, waarmee het Twentse publiek de terugtocht begeleidde, meer dan waard. Zo, in Zuidnmcrikaansc stijl, moest Sparta.stopper De Koning in een mi raculeuze redding zijn doelman Van Dijk ter zijde springen om GVAV's gelijkmaker te voorkomen. (Van onze sport-correspondent) UTRECHT, zondag. Trekpleisters zijn belangrijk voor penningmeesters. Zo had die van Elinkwijk een beste zondag, want Faas Wilkes en Jan Klaassens hebben nu eenmaal faam genoeg om voor een uitverkocht huis te zorgen. Daar kwam nog bij, dat de Utrechters weer een kostbaar punt in de wacht sleepten, al was dat niet bepaald verdiend, want een kleine VVV-zege zou volkomen normaal zijn geweest. Slechts één minuut heeft dat normale echter in de weg gestaan. Elinkwijk kreeg tijdens een slotoffensief, toen VVV zich geheel op verdedigen instelde om de 12 voorsprong te kunnen behouden, wegens hands een straf schop te nemen. Het was voor Krijermaat, die met het Voltrekken van het vonnis werd belast, geen gemakkelijke karwei rustig te blijven onder het geschreeuw van duizenden Utrechters, die om de gelijkmaker krijsten. De Utrechtse rechtshalf schoot de bal echter op beheerste wijze, droog en feilloos langs Swinkels en dat betekende dus 22. Een fortuinlijke draw voor de blauw- witten, die ook al fortuinlijk waren be gonnen, want in de derde minuut gaf de Venlose rechtsback Gubbels aan Mees een kans weg, welke de Utrechtse linksbuiten zeer fraai benutte (10). Dertien minuten later was Kraak echter zo vriendelijk op onverklaarbare wijze op een ver schot van Sleven veel te laat te reageren (11). Tot de rust toe was VVV duidelijk de be tere ploeg, zonder evenwel te kunnen sco ren. Zeventien minuten na de hervatting verkeek Kraak zich weer eens, toen Teeu- wen een schot loste (12). Daarna ge raakte hij subliem op dreef. Na dit doelpunt ging Elinkwijk hard werken. Naarmate de tijd verstreek, ging VVV hoe langer hoe meer aandacht aan de defensie besteden en bepaalde de Lim burgse ploeg zich verder tot uitvallen, welke overigens zeer gevaarlijk waren. In de laatste minuten waren vrijwel alle spelers doorlopend voor het VVV-hok te vinden, totdat dan de laatste minuut met die penalty de voor Elinkwijk feestelijke gelijkmaker climax kreeg. STANGEN, zondag Groot voetbal is cr vanmiddag op Spangen niet gespeeld. De eerste helft kon er nog mee door en in die periode scoorde Sparta zijn enige en winnen de doelpunt.Maar in de tweede helft lieten de Rotterdammers zich het spel type van de hardwerkende Groningers opdringen: harde trappen in de lengte van het (uitstekend bespeelbare) veld, en toen bleef er niets aantrekkelijks meer over. GVAV kreeg tegen het ein de een paar goede kansen op een ge lijkmaker, maar omdat de blauwe schut ters faalden, kon Sparta een minimale revanche-zege in de wacht slepen. Linksbuiten Zaal scoorde in de 15e mi nuut. na een goede trough-pass van Bos- selaar en een foutje yan rechtsback Westra, met een beheerste schuiver langs de lange Roffel het enige doelpunt. Vóór dien had Roffel een paar sublieme saves op schoten van Van Ede en Bosselaar verricht, maar daarné bleek alle slag vaardigheid uit de Rotterdamse aanval verdwenen. Het veldoverwicht. dat Sparta dank zij betere individuele tech niek veroverde, bleef dan ook vruchte loos. De harde trap, waarvan GVAV zich bediende, leidde tot heel wat buitenspel- gevallen. maar ook tot een paar kansen, waarbij De Grooth en Kruger echter faalden. En de mooiste poging van de Groningers: een prachtige kopbal van linksbuiten De Grooth, zeilde rakeling over de latkruising. Lacrois werd in de blauwe aanval wel node gemist. GVAV voelde dat er in de tweede helft wel kansen OP minstens een gelijk spel waren, ging er enorm hard voor werken, kreeg nu op zijn beurt een veldoverwicht, werd door Kuiper en Fransen een paar keer heel gevaarlijk (de beide ex-Veio- citanen waren de beste aanvallers), maar verviel toen weer in de fout van buiten spel en slecht schieten. Toch kreeg kee per Van Dijk het een paar keer. vooral (Van onze sport-correspondent) DEN HAAG, zondag. Juist toen ADO probeerde met felle stoten liet' verzet van de Bossche defensie definitief te breken en de Hagenaars ver opgedrongeii stonden, kwam de grote verrassing. Max van Beurden kreeg de bal, sprintte snel naar voren, schoof de bal laag langs de Haagse spil Jans naar Heijmans, doelman Kok probeerde door haastig uit zijn doel te komen het gevaar tc keren, tevergeefs, Heijmans schoot laag in, de bal stuitte tegen dc paal, waarop de snel meegekomen Berkelmans juist voor de schoen van back Scherpenisse in het lege doel schoot. De zeven duizend toeschouwers zagen een juichend BW, de spelers omarmden Bcrkel- man, de ADO-ers stonden er wat somber bij. De dertien minuten, die nog moesten worden gespeeld, werden door ADO gebruikt voor een wanhopig slot offensief, dat vruchteloos bleef. Zo kwam BW met een verrassende zege uit het strijdperk en werd alvast de basis gelegd voor de premie van duizend gulden, beloofd aan elke speler als het elftal erin slaagde de club in de ere divisie te houden. bi.i harde vleugelvoorzetten, moeilijk ge noeg maar hij sloeg er zich voortref felijk doorheen. En tenslotte was er ook stopper De Koning, die als vervanger van Terlouw (een paar weken rust) op trad en dit op een in alle opzichten keu rige wijze deed. Doordat bij Sparta's tegenaanvallen Van Ede en Zaal nog een paar goede kansen misten, bleven de circa 15.000 toeschou wer» tot het eindsignaal van de kun dige scheidsrechter Van Doorn in het ongewisse. Geen groot voetbal dus. maar wel zeer sportief, van beide kanten, waarbij enkelen zich bepaald rehabili teerden. BW heeft in deze armzalige wedstrijd, welke nauwelijks het peil van de middel matigheid bereikte, de overwinning wel verdiend. De sporadische aanvallen van de Bosschenaren waren gevaarlijker dan 't zwakke aanvalsspel van de Hagenaars, bij wie middenvoor Schuurman ver beneden zijn gewone vorm bleef. De eerste helft werd gekenmerkt door een doelloos heen en weer getrap. Eenmaal had BW bijna succes toen op een verre pass van Van Overbeek doelman Kok treuzelde met uit lopen. Op het nippertje kon hij de bal nog weghalen voor de voeten van Berkel mans. Na de pauze kwam er meer vuur in de strijd. Na een kwartier schoot Berkel mans in, doch scheidsrechter Tuinenburg had buitenspel geconstateerd. Een enorm hard schot van Rijnvis betekende bijna een knockout voorde koppende spil West broek, Rijnvis schoot opnieuw in, doch nu redde Johnson voor het Bossche doel. Tien minuten speelde ADO daarna met tien man, toen Vreken, geblesseerd pa (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM, zondag Aan de 10 cijfers, waarmede Ajax van NOAD won. zou men de Amster dammers onmiddellijk kunnen herken nen, maar aan het spel beslist niet. Of dat heel vroege doelpunt (reeds na 3 minuten door Bleijenberg gescoord) daar schuldig aan is geweest, weten wij niet, maar feit was Het, dat de Lands kampioenen het na zo'n 20 minuten volkomen lieten afweten. Het begon zo goed! Met Snoeks en Mi- chels weer in de aanval rukte Ajax on middellijk naar voren en legde NOAD da delijk de duimschroeven aan. De Til- burgers, gehandicapt door het niet mee spelen van Walhout, kregen in die ouverture de eerste klap te incasseren toen Ouderland met zijn voorzet Bleijen- berg op grote afstand van het NOAI?- doel in goede schietpositie bracht. De Amsterdamse aanvalsleider verzuimde niet om de bal vol op zijn wreef te ne men en in te kogelen. Die treffer opende gunstige perspectie ven Maar zelfs de beste doelkansen ble ven ongebruikt liggen en al in het mid den van de eerste helft gaven de Am sterdammers het terrein prijs aan de gasten, die daar gebruik van gingen ma ken. Maar hoe zwaarder de druk werd. des te beter verzetten de Amsterdamse verdedigers zich. Louer en Meijer, de grote animators van de Tilburgse aan val konden proberen wat zij wilden, het liep allemaal op niet» uit. Pieters Graafland was in die periode de enige Ajacied, die van zijn publiek (13.000 man) nog waardering kon oogsten. (Van onze sportcorrespondent) KAALHEIDE, zondag Een van die zwakke ogenblikken die de overigens zo voortreffelijke Frans de Munck in iedere wedstrijd kent, heeft DOS tegen Rapid JC de nederlaag ge kost. Het uitblijven van iedere reactie op een schot van Loo betekende ach teraf voor een dapper DOS de neder laag in een wedstrijd, die vooral in de (Van onze sport-correspondent) EINDHOVEN, zondag. Nu de in de Britse techniek-school gevormde Trevor Ford en de recht lijnige Brabantse recht-op-en-neer-schutter Cocn Dillen elkaar gevonden hebben, nu een jonge Piet Kruiver zich ontwikkelt tot een halfspclcr die een midden veld kan bezetten en solide aanvoerlijnen naar zijn voorhoede kan werpen en nu een steeds sneller wordende Buenen op de rechter wing ook steeds meer slag van een doelpunt-maken krijgt, nu heeft P.S.V. dan een aanvalsfront compleet dat in elke wedstrijd goed voor een handvol voltreffers is. Met dit front kon dc Philips-ploeg ook royaal en onbedreigd winnen van een tegen stander, die zich uitputte in een veldoverwicht en virtuoze combinaties, doch die zich daar ook volledig in verloor. Bijzonder knap waren de manoeuvres, zoals Feijenoord die van tijd tot tijd op de grasmat uitvoerde, maar het duurde te lang, het werd te breed uitgesponnen, er kwam geen schot aan te pas. En een oplettende verdediging, en dat was die van P.S.V. vandaag, fel geconcen treerd, kon zich dan ook telkens nog ruimschoots op tijd herstellen. Dat was dan het beeld van P.S.VFeijenoord, de match die 19.000 toe schouwers naar het uitverkochte Philips-sportpark trok. Een match van een bij vlagen bijzonder kunstig voetballend Feijenoord envan een op zijn beurt bijzonder slagvaardig schietend P.S.V., dat tenslotte zes kapitale voltreffers in de steeds diepere Rotterdamse bressen joeg. Een grote overwinning, niet overeenkomstig het beeld van het veldspel, maar wel secuur in overeenstem ming met het verschil in aanvaisvermogen. En derhalve, in alle forsheid van de 60 cijfers, waarlijk niet geflatteerd. Feijenoord begon zeer agressief en voor- PSV-verdediging onder druk. Een vol al de razend snelle combinaties van Rij- kwartier duurde het Rotterdamse over- versMoulijn zetten aanvankelijk de wicht, maar keeper Bekkering kreeg TREVOR FORD kort er niet genoeg van krijgen. Hier jaagt de witte Welshman (links) het vierde P.S.V .-doel. punt onder Feijenoords keeper Van Pelt door. Attent als altijd loopt Coen Dillen nog wel door, maar hij noch Bak komt er nog aan te pas. slechts één keer een moeilijk schot van Cor van der Gijp te verwerken (hij moest er een corner voor afstaan). PSV liet dat openingsoffensief rustig uitrazen en ging na een kwartier eens de mogelijkheden tot een georganiseerde tegenactie afpei len. Die mogelijkheden zaten er, zoals bleek, volop in, vooral door het uitste kende spel van de halfspelers Kruiver en Van Elderen (de laatste verving Brusse- lers) en door de grote snelheid Bue nen op de rechter wing kon ontwikkelen. Het werd geleidelijk zeer bedrijvig rond Feijenoords centrale verdediger Van der Hoek en in de 21e minuut moest lange Hans zich gewonnen geven, toen Ford zich aan zijn bewaking onttrok en een door Buenen aangegeven center ineens zo se cuur naar zijn rechtsbuiten speelde, dat deze in volle spurt door het gat in de Rotterdamse linies kon stormen en on houdbaar inkogelde. PSV scoorde voor de rust nóg een keer, in de 43e minuut- toen Van der Hoek met een brutale sliding Ford tot staan bracht. Dillen knalde de penalty genadeloos in: 20. Vol zelfvertrouwen hakte PSV hij de hervatting op een opnieuw agres sief Feijenoord-offensief in en reeds in de 4e minuut besliste Dillen de strijd, toen Ford hem een door Van Elderen zuiver geplaatste vrije trap (wegens hands van Bak) precies op maat doorhakte. PSV gins; toen dóór. Feijenoord gaf zijn middenveld prijs om een debacle te voorkomen, maar al duurde het tot de 28e minuut, er kwam ook nog een 4e goal (Ford uit een pass van Dillen) en 2 minuten later ook een 5e (Fords buitenspclpositie op een Krniver-pass werd door Kerkum opgeheven, waarna Ford ook keeper Van Pelt omspeelde). Toen pas remde PSV zijn élan enigszins af en kon Feijenoord opnieuw aan een veldoverwicht gaan knutselen. Er -kwam slechts één schot uit, van Meijers, rake lings naast. De overtuiging was er overi gens bij de Rotterdammers al lang uit, en bij hun supporters niet minder, want toen het grootste deel van het legioen afweer in bus en trein zit, bracht Ford in de laatste minuut met een solo langs vier man (keeper incluis) de eindstand op 60. Het Eindhovense publiek had bewon dering voor het aantrekkelijke veldspel, dat Feijenoord geboden had. Maar men voegde er de nuchtere opmerking aan toe: „Alleen met doelpunten kun je ook nog winnen!" tweede helft in een bijzonder hoog tempo gespeeld werd, maar spcltech- nisch toch niet volledig aan de ver wachtingen, die terecht hoog gesteld waren, beantwoordde. Vanzelfsprekend was hier dc moerasachtige bodem niet vreemd aan. Het tempo in de tweede helft en bovenal in dc zenuwslopende laatste 15 minuten, waarin DOS sterk aanvallend alles op één kaart zette om (je niet onverdiende gelijkmaker tc forceren, bleef tot het einde frappant hoog. Nadat beurteling» de doe len van De Munck en Vroomen zonder succes op de korrel genomen waren door Loo en Lammere, ge beurde het in de 13e mi nuut. dat Vaar Melis, die tot dan toe door Ockhui- zen op de rechtsbuiten plaats volkomen geëlimi neerd was, de hem beter liggende midvoorplaats be trok en Loo in staat steide DE MUNCK een schot te lossen. Het werd een schot, dat nooit dure fout tot een doelpunt geleid zou hebben als De Munck, die zich blijkbaar totaal verkeek, het niet zonder enige reactie in zijn doel had la ten verdwijnen. Het antwoord van DOS bestond uit een schot van Van de Linden in het zijnet en pas in de laatste minu ten van de eerste helft kreeg het spel enige hoogtepunten (Temming had zich intussen wegens een blessure laten ver vangen door Flad). Van Melis kwam nog een» oog in oog met De Munck maar schoot precies in de schoot van de op de grond liggende doelman. Ook het schol van Strolenberg in de uiterste hoek kon De Munck pareren en aan de overkant spreidde Vromen zijn kwaliteiten ten toon bi.i pogingen van Van de Linden en Lammers. Het bericht over de 40 achterstand van Enschede bij rust werkte op DOS in de tweede hcift als dc bekende rode lap op de sier. Dc kanaries joegen hei tempo op. Van de Linden begon zich flink te roeren, maar men vond in Ra pid JC niet de tegenstander die zich in de hoek liet drukken. Met even felle wapen» sloeg de thuisclub terug. DOS begon hoopvol toen Van de Linden was doorgebroken en langs de uitgelo pen Vroomen in het zijnet prikte. Een vrije trap even buiten het strafschopge bied werd door Van de Linden oerhard over de Rapidmuur ingeschoten, maar een snoeksprong van Vroomen verijdelde de Utrechtse gelenkmaker opnieuw. Ge leidelijk ontpopte de kleine Schaffralh zich als een grootmeester op het midden veld en door zijn toedoen kon Rapid weer terug slaan. Hollink gaf eindelijk teke nen van aanwezigheid met een kogel die de bovenkant van de lat scheerde en een ander schot, dat een parate De Munck op zijn weg vond. 1-Ioe meer het einde naderde, hoe ster ker werd de spanning voelbaar. Onder de druk der zenuwen werd de strijd iets forser en toen Ockhuizen, moe naar vo ren gegaan, Smeets blesseerde, 'iep een toeschouwer het. terrein op. doch voor er iets gebeurd was zat hij door midde, van de sterke arm weer langs de lijn. Dertien minuten voor het einde kwam DOS weliswaar tot de gelijkmaker door Krommert. maar de grensrechter had Krommert hands zien maken en zo moest DOS de nederlaag accepteren. De 38-jarige Kenneth Gordon Rayment piloot van het vliegtuig, dat met de spelers van Manchester United aan boord bi.i München verongelukte is zaterdag in het „Recht der Isar"-ziekenhuis te München aan zijn zeer ernstige verwon dingen overleden. Sedert het ongeluk, nu ruim 5 weken geleden, is Rayment niet bij bewustzijn geweest; vorige week wer<j een van zijn benen geamputeerd. Rayment is het 23ste slachtoffer van de ramp. De wedstrijd tussen de jeugdelftallen van Engeland en Duitsland, die te Bolton werd gespeeld, is in een 21 overwinning voor de Duitsers geëindigd. Bij rust had Duitsland met 10 de leiding. (Van onze correspondent) MAASTRICHT, zondag. In Maastricht hadden noch dc sterdragers, nocli de Zwarte Schapen reden om na de winterse voetbalrust hiep-hiep-hoera tc roepen. Het was zelfs zo, dat het voor 8000 toeschouwers aan de Bospoort vertoonde voetbalspel, dc kwalificatie matig amper verdiende. Er was geen sfeer, geen enthousiasme en slechts zuinig gerantsoeneerd af en toe een paar perioden van redelijk goed voetbal. Slechts Boskamp van Amsterdam en Van Dijk van M.V.V. zagen kans zich te onttrekken aan dc loomheid, die over heide ploegen scheen te hangen. Overigens was het aanvallende spel van de Zwarte Schapen nog het beste, maar de finishing toucli liet al te dikwijls op zich wachten. MVV startte veelbelovend. Binnen tien minuten hadden de gastheren zich reeds een aanmerkelijk aantal goede kansen ge schapen, maar Bergholtz. Toennaer en Rutten stelden het in hen gestelde ver trouwen teleur. Toch kreeg MVV al vroeg reden tot juichen want na een vlotte combinatie lepelde Toennaer de bal over de te ver voor zijn doel staande Amster damse keeper Van Vliet heen 10. MVV gooide er toen een klein schepje op. Maar ook de Zwarte Schapen lieten zich niet onbetuigd. Zij vonden echter steeds in stopper Van Dijk hun meester. Toch zag Feyen na 20 minuten kans de bal achter Vrijhof te werken, maar scheidsrechter Aussum constateerde bui tenspel. De verdiende gelijkmaker kwam toch: enkele seconden vóór de rust, toen Kick de vijfde hoekschop van de Amster dammers met, een voltreffer bekroonde Na de thee viel er nog minder te bele ven De korte operaties van de Maastrich tenaren speelden Boskamp en Mesman in de kaart. Toennaer kwam nog eens alleen voor Van Vliet, maar nu faalde hij. In het Maastrichtse kamp ging men toen hei zekere voor het onzekere nemen door de verdediging tot vier map uit te breiden, zodat Kick, Vonhoff en Feyen geen kans meer kregen om voor de vqlle winst te zorgen. een botsing met Johnson, moest worden opgelapt. Hij was nauwelijks terug of Van Beurden begon aan zijn sprint, met als climax een zeer kostbaar doelpunt voor BW. De uitslagen van de wedstrijden, gespeeld voor de Belgische voetbalcompetitie, luiden: Standard CLAnderlecht 20, Berchem Sport —Beerschot 1—2, Daring CB—Union St. Gilloise 2, OC CharleroiFC Luik 22. Gantoise Tilleur 6—2, Antwerp FC—CS Verviers 3—0, St. Truiden—Lierse SK 1—3, RC Mechelen— Waterschei 14. Beerschot heeft de leiding ln het klassement met 36 punten, gevolgd door Standard C L en Antwerp F.C., beide met 34 punten, doch Stan dard speelde één wedstrijd minder (24). Daring CB. en Tilleur staan onderaan met resp. 14 en 12 punten. De worstelaarsploeg West-Duitsland heep te Bonn revanche genomen op Ne derland door de landenwedstrijd met Sv' 2'/' punten te winnen. In december van het vorig jaar kwamen de Duitsers ln Utrecht niet verder dan een puntenver deling (44). De Nederlandse jeugdploeg heeft de wedstrijd tegen de junioren van Wesi- Duitsland eveneens met 2'/" tegen tv' punt verloren. EDE DIVISIE Rapid JCDOS 10 Sparta—GVAV 1—0 Blauw Wit—NAC I—1 ADO—BW 0—1 MVVAmsterdam 11 Spc. EnschedeFortuna '54 07 PSVFeijenoord 60 AjaxNOAD 10 Elinkwijk—VVV 2—2 Drie weken had de voetbal in de ijskast gelegen cn nu hij er dan deze zondag eindelijk weer uit kwam, gebeurden er prompt de gekste dingen. Wie nü met de dubbele pool-pot van l'A ton gaat schuiven, heeft zijn toto-formu lier beslist door zijn jongste kleu ter laten invullen. Overigens scholen de grootste verrassingen nog niet eens altijd In de neder laag van een gedoodverfde fa voriet, maar nog meer in de scores waarmee dit gebeurde. Enschede was in eigen Diekman- stadion toch zeker wel favoriet te gen Fortuna '54, waarvan de Twentse zwarthemden in Geleen trouwens al gewonnen hadden; maar de verrassing van de neder laag werd volkomen overschaduwd door de enorme cijfers waarmee de Enschedeërs volkomen verplet terd werden: 07. Zelfs een top vorm van alle Fortuna-schntters bij elkaar verklaart dit nog niet en menige Enschede-supporter zal het nóóit kunnen vatten. De tweede volkomen verrassende revanche was die van hekkesluiter BW op een ADO, dat in de win- ter-paze zijn dalende vorm van de laatste maanden blijkbaar niet heeft kunnen herstellen. BW speelde vooral in defensief opzicht weer ouderwets en dat is heel wat. De duizend gulden voor elke Bos sche semi-prof, als de degradatie vorkomen wordt, werkte blijkbaar wél probaat. De achterstand op da andere staartclub is nu weer wat minder desastreus, ook al haalden drie van deze andere adspirant-de- gradanten ook weer een puntje binnen. Amsterdam en Blauw Wit deden dat op bijzonder kranige wijze, door de revanche-ambities van MVV (in Maastricht) resp. van NAC voor de helft te beteugelen. En het positieve aandeel in een „halve revanche" nam Elinkwijk, door thuis VVV tot een gelijk spel te dwingen. De twee verliezende staartclubs waren GVAV en NOAD, die ieder de enige goal bij resp. bij Sparta en Ajax moesten laten; en alleen in het geval van Ajax betekende de winst géén „hele" of „halve" revanche, wat wel illustreert hoe verrassend de bal ditmaal heeft gerold! Een enorme sensatie was ook de zware nederlaag, die Feijen oord bij PSv kreeg te incasseren: 60. Blijkbaar had PSV inder daad. zoals wij voorspelden, de schutters nu in zi)n juiste for matie bijeen gehad om van Feijenoords kwetsbare achterhoe de te profiteren. En tenslotte óók een revanche van Rapid JC (thuis en conform de prognoses) op een DOS, dat dus niet alleen achter Enschede blééf, maar bovendien uit het eerste pe loton ploegen als Ajax. Rapid JC en Fortuna '54 aanzienlijk dichter bij zag komen. De stand in de Ere-divisie luidt thans als volgt; Spel. Enschede 24 32 51—37 31 52—36 29 42—26 27 49—37 27 53—40 24 27 47—39 26 54-46 26 52—48 VVV 23 25 39—34 MVV 24 25 43—35 24 25 58—57 33 22 46—53 NOAD ff 18 32—55 17 32—42 17 35—49 16 36—44 24 16 34—57 22 14 43—63

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6