Britse Koningin en Prins op de Dam - in bloemen bejubeld Ontroerende plechtigheid bij het Nationaal Monument ,Le guitariste du bon Dieu" komt in Nederland zingen Kruik barst binnenkort TV in Groot-Brittannië: één op zes dcaadtces -- contact rafp^MARKT No-lron shirt Peek&Cloppenburg ZENUWRUST w nooit fijner gero Televisie kijkers HOFNAR genieters Elke woensdag Churchill weer herstellende Hammark joeld sprak met Kroesjtsjef Temperatuur blijft stijgen Mr. M. de Nerée tot Babberich Onderscheidingen voor de Katholieke Universi teit Staatsiebanket precies „getimed" Labourafgevaardigden pleiten voor Djilas Aimê Duval naar Amsterdam en Den Haag Spoorwegpersoneel verbitterd Bijna 22Vi miljoen volwassen kijkers Pater A. Kersten zestig jaar priester VB DINSDAG 25 MAART 1953 PAGINA 3 Kranslegging Secretaris-generaal der Europese Gemeenschappen 1 - v i - - 1 W'% VIJFTIG ONTSLAGEN BIJ G. DIKKERS CO N.V. Ontmoeting met gemeente raad RIGOLETTO 27ct SUPER BOLKNAK Over uitblijven nieuwe dienstvoorwaarden Nederland groot t.v.-land Meer Eurovisieprogramma's „Een wereld als Wiever" Om de steunzender in Deventer Familie Grein derde Redding bij Latrabjarg Priesterlijke zending Geen „vedette"-allures (King Junior) ..Gedrasren" door het enthousiaste vreugdebetoon reed de vorstelijke stoet tegen half twaalf de Dam op, waar de bijzondere vlaggen- en bloemenversie ring het welkom van de grote menigte daar nog meer glans verleende. Onge veer 1000 inwoners uit de Gemenebest- landen hadden voor het winkelhuis van P. C. een uitermate mooi plekje ge kregen om hun Vorstin en Haar Gemaal van dichtbij te zien en te bejubelen. Voor het Kon. Paleis stonden de ere wacht en de Kon. Militaire Kapel, in hun schitterende galatenues. De grenadiers droegen de beren muts. Even voor de koets waarin de be.de vorstinnen waren gezeten, de kapel be reikt had, liet majoor R. van Yperen zijn mannen het Engelse volkslied inzetten. Doodstil werd het door de hoge gasten en de toeschouwers aanhoord; Prins Philip salueerde stram. Kapitein H. Sterken van de Grenadiers meldde zich daarna bij Koningin Eliza beth „gereed voor inspectie", welke Dij de Kon. Militaire Kapel aanving. Na afloop van deze korte plechtigheid trad het Ko ninklijke Gezelschap het Paleis binnen, om spoedig daarna op het balkon te ver schijnen. Ook hier moest Prins Bernhard nog verstek laten gaan. Staande temidden van Koningin Juliana en de Prinsessen Beatrix en Irene nam het Britse Vorstelijke Paar de luide toe juichingen in ontvangst. Keer op keer laaide het gejubel weer op. De erewacht presenteerde tijdens dit hartelijk hulde- bteoon de geweren en de kapel speelde de vrolijke Parademars. Om kwart voor twaalf begaven Konin gin Elizabeth en Prins Philip zich weer naar buiten voor de kranslegging. De doorgang op de Dam was afgezet met een erehaag van 120 leden van Studenten weerbaarheden uit Amsterdam, Leiden en Utrecht, gestoken in hun gala-uniformen met de struis haneveren op de kolbak. Bij de ingang van de Middendam wacht ten minister-president dr. W. Drees, de commissaris van de Koningin in Noord- Holland, de burgemeester van Amsterdam, de hoofdcommissaris van politie, de am bassadeurs van de Gemenebestlanden en vele militaire autoriteiten het Koninklijk Paar op. Na een korte begroeting betra den Koningin Elizabeth en Prins Philip met naast zich dr. Drees en de burge meester, de trappen van het monument, waarachter in de wind de vlaggen van Nederland, de provincies en van de Over zeese Rijksdelen wapperden. Bij de witte zich hoog in de lucht verheffende pyloon had een erepeloton van de voormalige B.S. onder commando van M. J. Schutte, in hun nieuwe „uniformen" donker blauwe overalls met oranje-wlt-blauwe armband waarop het woord „Oranje" de wacht betrokken. Kapitein ter zee E. J. Cartwright overhandigde de krans aan de Britse Eerste Vrouwe, die heel piëteitvol Advertentie Zwaarmoedige gedachten, tobberijen •n angstgevoel worden verdreven door MIJNHARDT'S ZENUWTABLETTEN Versterken het zelfvertrouwen en stemmen U weer moedig en rustig. Het nieuwe parlement van de drie Eu ropese Gemeenschappen heeft tijdens zjjn eerste zitting een Nederlander tot zijn secretaris-generaal (griffier) benoemd, na melijk mr. M. F. F. A. de Nerée tot Bab berich, die reeds sedert 1952 griffier was Van het parlement van de KSG. De universiteit van Athene heeft prof. dr. F. J. de Waele hoogleraar aan de K.-K. Universiteit benoemd tot ere doctor. Prof. De Waele zal in April zijn eredoctoraat in Athene in ontvangst ne- hien. Mevrouw Petit, de echtgenote van Prof. mr. Ch. Petit, is door de Franse regering benoemd tot chevalier des pal ates académiques. De Franse ambassa deur heeft vandaag aan mevrouw Petit "aar onderscheiding uitgereikt in Mai- s°n Descartes in Amsterdam. (Van onze correspondent) De directie van de firma G. Dikkers en Co N.V., gieterij, appendage- en jDompen- fabriek te Hengelo heeft zich door het teruglopen van de orderportefeuille ge noodzaakt gezien 50 man personeel ont- aan te zeggen. Voor 30 anderen is kortere werktijd aangevraagd. de Nederlandse oorlogsslachtoffers eerde en de bloemenhulde neerlegde aan de voet van ons Nationaal Monument Daarna be trachtte het hoge gezelschap één minuut stilte, waarin de vele doden herdacht wer den. De muziekkapel van de Amsterdamse politie brak het aangrijpende zwijgen met het plechtige „Abide with me", een tref fende Engelse koraal. De B.S.-eomman- dant werd nog aan de Koningin en Prins voorgesteld, waarna dr. Drees en de bur gemeester het Vorstelijke Paar langs de erehagen weer naar het paleis begeleid den. Daar wachtte het Kon. Echtpaar vervol gens een ontmoeting met de Amsterdamse gemeenteraad. In de Van Speyckzaal sprak de eerste burger van de hoofdstad de boge Britse Gasten toe. Het was maar een korte begroeting, welke niet beant woord werd. Eén voor één werden de raadsleden daarna aan Koningin Eliza beth en Prins Philip voorgesteld. Terwijl het hoge gezelschap na deze ceremonie het noenmaal nuttigde, con certeerde de kapel van de Kon. Lucht macht aan de achterzijde van het Kon. paleis. Om kwart voor drie zou het Britse Vorstelijke Paar met onze Koningin en de twee Prinsessen in twee open rijtuigen naar het Rijksmuseum gaan. In de stoet zouden nog meegaan vier volgrijtuigen en een volgauto met autoriteiten. Na het museumbezoek staat een bezoek aan Asscher's Diamantfabriek in de Tolstraat op het programma. Om half zeven is er een ontvangst van het corps diplomatique, eerst van de hoofden van missie van de Gemenebestlanden door het Brits Kon. Paar in de „Burgemeesterskamer" en dan van de overige corpsleden. In de „Gele Salon" is de ontmoeting van leden van ons Vorstenhuis met de diplomatieke ver tegenwoordigers. Na het galadiner, waar aan ruim 200 gasten aanzitten, wonen de hoge gasten vanavond het tweede gedeel te van het galaconcert in het Concert gebouw bij. (Van onze Amsterdamse redactie) Voor het gala-diner voor de 212 hoge gasten vanavond in het Ko ninklijk Paleis op de Dam in Am sterdam kan praktisch niets mislopen. De hofdignitaris, belast met de leiding ervan, heeft za terdag met de stopwatch in de hand een „generale repetitie" ge houden en de lakeien dienden daarbij precies dezelfde gerechten OP, als waaruit de vijf gangen van vanavond zullen bestaan. Het staatsiebanket mag niet lan ger duren dan precies 5 kwartier. De 52 lakeien weten thans op de seconde nauwkeurig hoe lang het duurt voor ze de kostelijke ge rechten op de zilveren plateaus van de paleiskeuken naar de di nerzaal hebben gebracht en hoe veel stappen ze daarbij moeten af leggen: 42. Al het kostbare zilver en glaswerk, het porselein en het linnen tezamen een gewicht van zeven ton, is dit weekeinde van Den Haag naar Amsterdam over gebracht. Ook de dranken zijn al uit koele kelders gekozen: 50 fles sen champagne. 36 flessen rode en 24 flessen witte wijn. Twee voorname salons staan H.M. Koningin Elizabeth en Z.K.H. Prins Philip vandaag ter beschik king. De kamer van de Britse vors_tin is verrijkt met het prach tigste Empire-imeubilair, door ko ning Lodewijk Napoleon zelf voor het paleis verzameld. Aan de licht groen gestreepte wand hangt een portret van Maarten Harpertszooa Tromp de admiraal die de bezem in de mast voerde toen hij „des tijds" de Engelse schepen van de Noordzee verjoeg. In de salon van de Prins, de grote Mozeszaal, do mineert een bijbelse voorstelling welke een muur geheel in beslag neemt. Het Empoire-bed voor de prins is net niet te klein: een te legram naar Buckingham-palace een naar dagen geleden gaf ais antwoord, dat de prins bijna 1.S8 meter meet en het bed is langer. In de statenzaal te Willemstad is de heer C. Winkel Gzn. beëdigd tot waarnemend gouverneur van de Nederlandse Antillen. Hij legde de eed af in handen van de voorzitter der staten. Op de foto ziet men de heer Winkel tijdens zijn rede. Rechts zitten enkele leden van de raad van advies. Zeven en zestig socialistische afgevaar digden In het Britse lagerhuis hebben op president Tito van Joego-SIavië een be roep gedaan om Milovan Djilas Bogdan Krekic en Aleksander Pavlovic in vrijheid te stellen. Djilas werd vorig jaar tot gevangenis straf veroordeeld naar aanleiding van zijn boek „De Nieuwe Klasse", waarin hij kritiek uitoefent op de communisti sche machthebbers. Hij was aanvankelijk een goede vriend van Tito. (Van onze Amsterdamse redactie) Le guitariste du bon Dieu", Ie père Aimé Duval S.J. komt in april naar ons land. Op 11 april zingt h(j in het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Den Haag en vijf dagen later treedt hij in het Concertgebouw te Amsterdam op. De mo- De leden van de Ned. Bond van Ver- voerspersoneel afdeling Eist hebben aan de minister van Verkeer en Waterstaat een telegram gezonden, waarin zjj zeggen ondanks hun gevoel voor discipline niet de dupe te willen worden van vertra- glngspolitiek. W(j wensen, aldus deze leden, niet langer verstoken te blijven van rechtvaardig loon en eisen daarom nog deze week een beslissing over de nieuwe dienstvoorwaarden. Het telegram eindigt met de mededeling „de kruik zal binnen kort barsten". Desgevraagd verklaarde het hoofdbe stuur van de Ned. Bond van Vervoerper soneel zich van dit telegram te distan tiëren, hoewel men een dergelijke reactie als volkomen begrijpelijk beschouwt. Het telegram, aldus het hoofdbestuur, behoort evenwel niet aan de minister te worden gericht, omdat deze zaak thans in de Stichting van de Arbeid wordt behandeld. Het hoofdbestuur meent, dat het spoor wegpersoneel terecht verbitterd is over het onrecht dat hun wordt aangedaan. Dit blijkt ook uit de talrijke reacties die van afdelingen uit het land binnenkomen, de resoluties die door deze afdelingen woraen aangenomen en de talrijke ge sprekken die het hoofdbestuur dagelijks met de leden voert. Men is het wachten moe, aldus het hoofdbestuur, dat het hoogst betreurens waardig noemt dat het zover moet komen dat spoorwegpersoneel In groten getale voorschotten moet opnemen, omdat het met het huidige salaris niet rond kan ko men. Het hoofdbestuur verklaarde, dat samen met de directie een goed reglement dienst voorwaarden was opgesteld, waarachter zich de leden schaarden. Dit bracht te vredenheid bij het personeel alleen al door het uitzicht, dat binnenkort ook voor het spoorwegpersoneel een redelijke loon regeling uit de bus zou komen. In plaats van deze loonregeling zo te laten en op niet te lange termijn in te voeren heeft men, aldus het hoofdbestuur van de Ned. Bond van Vervóerspersoneel, kans gezien een zodanige ongemotiveerde vertraging in de totstandkoming te veroorzaken, dat iedereen hevig ontstemd en verzuurd is met het gevolg, dat als de nieuwe loon regeling straks wordt ingevoerd, niemand er meer schik in heeft. In Groot-Brittannië zijn op het ogen blik. blijkens een door een onafhankelijke organisatie ingesteld onderzoek, 8.700.000 televisietoestelen in gebruik, hetgeen Sinds 1953 een jaarlijkse toeneming van ongeveer 1.200 300 toestellen betekent. Volgens het rapport is er in Groot- Brittannië één televisietoestel op iedere zes personen, tegen één toestel op vier personen in de Verenigde Staten. Het aantal volwassen kijkers bedraagt ongeveer 22.500.000. De belangrijkste BBC- programma's worden door circa elf mil joen kijkers gevolgd, die van de commer ciële televisie door ongeveer acht miljoen. De uitgaven aan televisiereclame met inbegrip van de produktiekosten hebben verleden jaar een bedrag van 40 miljoen pond 400.000.000) bereikt. Dit is 11 pro cent van het totale bedrag, dat jaarlijks in Groot-Brittannië aan reclame wordt uitgegeven tegenover 4,5 procent in 1956. Meer dan een vijfde van dit bedrag werd besteed aan reclame voor levens middelen, gevolgd door zeep en wasmid delen, chocolade en suikerwerken, alco holvrije dranken en patentgeneesmidde len. Sinds 1954 is het aandeel van de pers enigszins gedaald, maar toch bedraagt het altijd meer dan de helft van het nationale reclamebudget. Nederland mag, wat de televisie betreft, beslist niet meer tot de „kleine landen" worden gerekend. Na Groot-Brittannië heeft Nederland, met West-Duitsland, percentsgewijze het grootste aantal tele visie-ontvangers. Deze mededeling, waaruit blijkt hoe snel Nederland zijn achterstand op dit gebied heeft ingehaald, werd zaterdagavond vóór de aanvang van het KRO-programma ge daan door de heer J. W. Rengelink, die in zijn hoedanigheid van programmacom missaris van de NTS een en ander vertel de over het Eurovisiebeleid in 1958 naar aanleiding van de in Brussel gehouden vergadering van de Europese Radio Unie. Voor de kjjkers was het teleurstellend te vernemen, dat het nog niet vaststaat, of de wedstrijden om het wereldkam pioenschap voetbal in Zweden door de Eurovisie zullen worden uitgezonden. De programmacommissie van de Eurovisie heeft verleden week te Brusel over deze kwestie vergaderd, maar tot een oplos sing is het nog niet gekomen. De Zweedse voetbalbonden hebben na melijk voor het recht van uitzending van deze wedstrijden niet minder dan een mil joen Zweedse kronen 700.000) gevraagd. Hoewel men heel goed begreep, dat thans meer zal moeten worden betaald dan in 1954, toen men in Zwitserland voor de gezamenlijke rechten met een bedrag van tienduizend gulden kon volstaan, werd de eis uit Zweden exhorbitant geacht. Niet temin zou men waarschijnlijk al tot een vergelijk zijn gekomen, als een Britse oommerciële televisiemaatschappij, die nota bene lid is van de Europese televisie- organisatie, niet een nóg hoger bod had gedaan om het alleenrecht van de uitzen dingen te verkrijgen en aldus de BBC bij het uitzenden van de wedstrijden in En geland uit ta schakelen. Onder de druk van de gezamenlijke Eurovisieleden heeft de Britse commer ciële televisie haar pogingen gestaakt. „Maar", aldus de heer Rengelink, ,.de sa menwerking in de Eurovisie is door deze stap ernstig geschaad. De heren dienen dergelijke streken voortaan thuis te la ten. Televisie is een dienst aan het pu bliek en mag geen winstobject worden voor een stelletje kooplieden". De onderhandelingen met dé Zweedse voetbalbonden worden inmiddels nog voortgezet, doch de positie van de Euro visie is er natuurlijk door de vreemde houding der Britse commerciële televisie niet gemakkelijker op geworden. Heel wat prettiger voor de kekers om te horen was de mededeling van de heer Rengelink, dat de Eurovisie op 14 septem ber, 1 oktober en 1 januari a.s. gemeen schappelijke uitzendingen zal verzorgen in de geest van het oudejaarsprogramma. stel in Deventer en omgeving achter het plan van de radiohandelaar staat om door middel van een kleine steunzender een permanent-goede ontvangst van de Duitse tv-beelden mogelijk en de thans toren hoge antennes overbodig te maken. De petitie, die is toegezonden aan de directeur-generaal van de PTT, is de tech. nisehe afdeling van de PTT al gepasseerd en bevindt zich thans in handen van de juridische afdeling. DE KRO-televisie. die sinds het roem loze einde van het Kroccdil-programma vergeefs heeft gezocht naar een bevredi gende oplossing van het amusementspro bleem, voerde zaterdagavond de kijkers „Een wereld als Wiever" binnen, waarin de auteurs Ton Neelissen en Miahel van der Plas een jongedame laten optreden, die snel beroemd wil worden en een re clameman, die het middel heeft om deze ambitie te verwezenlijken. Dat de KRO er reeds in eerste aanleg in zou zijn geslaagd, om met dit vervolg- blijspel, dat in opzet en uitwerlyng de teksten worden nu en dan afgewisseld met muziek, die Jurrian Andriessen schreef bij de liedjes van Michel v. d. Plas veel weg heeft van het populair geworden „Pension Hommeles", uit de Verder kondigde h(J een Eurovlsie-atle- liekcompetitie aan, drie of vier opera uitzendingen, reportages van de atletiek- kampioenschappen in Stockholm, van de weridkampioenschappen wielrennen en van de Ronde van Frankrijk. Bovendien komt er een maandelijkse landbouwrubriek en een groot aantal uit zendingen over de wereldtentoonstelling van Brussel, terwijl de uitwisseling van journaals zal worden uitgebreid en ver beterd. Honderd plaatselijke tv-bezitters heb ben adhesie betuigd met het verzoek van een radiohandelaar in Deventer om een tv-steunzendertje op de Deventer toren te mogen plaatsen. Het plan ging uit van drie geestdriftige kijkers, die in een oogwenk honderd hand tekeningen bij elkaar hadden. Waarop ze hun actie maar hebben gestaakt, aanne mende dat iedere bezitter van een toe- impasse te komen, waarin het zaterdag avondamusement bij zijn tv-afdeliag was geraakt, is zeker niet het geval. Daarvoor waren de teksten nog teveel maakwerk en de humor te cerebraal, daarvoor bleken de spelers met name Jan Retèl als de reclameman niet rolvast genoeg en pas ten de liedjes nog te weinig in de hande ling, daarvoor zicht de regie het nog te veel in gechargeerd spel en in filmfrag menten, die als beeldovergangen te lang duurden en daarvoor miste het geheel nog teveel een eigen stijl en raffinement. Het zou echter voorbarig zijn, thans reeds een veroordelend vonnis over de Wieverse wereld te vellen. Zoals elke eer ste aflevering van een vervolgverhaal was de uitzending van zaterdag eigenlijk niets meer dan een inleidng, waarin de intrige werd uitgestippeld en de dramatis personae geïntroduceerd. En iedere thea terbezoeker weet uit ondervinding, dat het eerste bedrijf nooit het sterkste deel is van een toneelstuk. Pas bij nadere ken nismaking komen de verschillende figu ren tot leven en beginnen de belangstel ling te trekken. De eerste uitzending van „Pension Hommeles" sloeg evenmin di rect aan en er waren .verscheidene uit zendingen nodig, alvorens de familie Doorsnee welkome gasten werden in bijna ieder Nederlands huisgezin. Het thema van „Een wereld als Wiever'' biedt intussen veelbelovende mogelijkhe den, al is het dan niet helemaal origineel. Een dergelijk gegeven werd reeds enkele jaren geleden verwerkt in de Amerikaan se film „Morgen word ik beroemd", waar in een meisje al haar spaarduiten offert om op een reclamezuil in reusachtige let ters alleen maar haar naam te laten schil deren, wat haar in korte tijd beroemd maakt. Alles zal er nu van afhangen, in hoe verre de auteure erin slagen- de door hen gecreëerde figuren, hoe gechargeerd ook, een uit het dagelijkse leven herkenbare gestalte te geven en hun humor aan te passen aan het medium en in hoeverre het de regie lukt, de avonturen in Wiever een aantrekkelijke beeldvorm te geven. Daaraan mankeerde zaterdagavond nog wel het een en ander. Jan Willem Hofstra, die al lang de hoop heeft opgegeven om van „Boter, kaas en eieren" ooit nog een aardig vragenspel te maken, begint er nu blijkbaar ook zijn goede humor bij te verliezen. Hij vetoor- loofde zich tenminste zaterdagavond en kele opmerkingen die de deelnemers aan de quiz minder prettig in de oren tullen heben geklonken. In het daarna volgende* „documentaire" filmpje „Caralbische Rap sodie", dat op het tv-sdherm maar matig tot zijn recht kwam, overheerste het re clame-element. In de finale „Die Glücklidhen Vier" te Frankfurt am Main, die zondagavond door de NTS werd gerelayeerd, keerde de kans zich ditmaal tegen de Nederlandse familie Grein uit Weert, die met 148 punten op de derde en laatste plaats eindigde, wat in tussen niet wegnam, dat ze met een fon kelnieuw tv-toestel de terugreis naar het vaderland kon aanvaarden. Eerste werd de familie Kuhn uit Stuttgart met 179 en tweede het gezin Kelm uit Berlijn met 153 punten. De vragenwedstrijd, die werd afgewis seld met uitstekende variété-nummers, verliep ditmaal wat stroever dan vorige malen en een speciaal ten behoeve van de Nederlandse familie gecharterde vrouwe lijke tolk, deed meer kwaad dan goed. Maar Hans Joachim Kulenkampff was weer op zijn best, met name in een serie korte filmpjes en in zijn kostelijke „kunst kritiek" op de portretten, die de driemaal vier deelnemers van zichzelf hadden moe ten tekenen. Het VARA-programma bestond gister avond uitsluitend uit films. Eerst een even dwaze als grappige parodie van Walt Disney op de sport in het algemeen en d« Olympische Spelen in het bijzonder, ver volgens het moeizaam door Milo Anstadt zelf ingeleide derde en laatste deel van zijn documentaire over Israël en tot 6lot de boeiende filmreportage van een bo venmenselijk moeilijke redding van Brit6e schipbreukelingen op de noordwestkust van IJsland, waarover in ons blad reeds met veel waardering is geschreven. De avond werd besloten met een film reportage van de NTS over het. vertrek van het Britse koningspaar uit' Lénden en de inscheping te Harwich op de „Bri tannia", gelijkheid bestaat dat hij in de hoofdstad nog een tweede uitvoering g'eft. "Verder zal hjj zingen voor radio en televisie. Pater Duval is, zoals men weet, niet een chansonnier-zonder-meer. Men moet zijn optreden zien in het licht van zijn priesterlijke zending. Hij probeert een persoonlijke band te leggen tussen zijn toehoorders en zich zelf en hen aan te spo ren tot bezinning. In zijn liedjes vertelt hij op simpele wijze over God en de lief de tot de naaste. Hij beoefent deze mo derne vorm van apostolaat al sinds 1950. Nadat hij in 1949 hij was toen dertig jaar priester werd gewijd, werd hij toegevoegd aan een staf van priesters die In Frankrijk is ingezet voor de mis- sieprediking in de parochies. H'; bemerkte al gauw dat deze apostolische taak zich in praktijk alleen uitstrekte over de kerk gangers en zocht daarom naar een weg om ook of beter juist de andere men sen te bereiken. Van zijn jeugd af was hij bedreven in de zangkunst. Toen hij onder dienst was wist hij met zijn eigengemaakte liedjes de stemming onder zijn medesoldaten vaak te verbeteren. Hij vroeg en kreeg toestemming van zijn oversten om in amu sementsgelegenheden zijn medemensen op te zoeken. Op zijn motorfiets heeft hij sindsdien in Frankrijk 300.000 km. afge legd. Angstvallig heeft hjj er voor gewaakt, en waakt hij nog steeds, dat hü de al lure van een „vedette" zou krggen. Dit was na zgn grote openbare optreden in Parijs in 1956 niet denkbeeldig. Om deze reden ook wilde hij niet naar het buiten land gaan .Hij vreesde dat men hem daar niet zou verstaan en alleen zou ko men om het optreden zelf. In de zomer van 1956 heeft hij wat gezongen voor de leerlingen van het Sint Ignatiuscollege te Amsterdam en de uitwerking daarvan is zo geweest, dat zijn Nederlandse or debroeders de vrees voor het taalverschil hebben kunnen wegpraten en hem heb ben kunnen overhalen naar ons land te komen. Men had gehoopt dat hij een serie uitvoe ringen zou kunnen geven. Zijn gezondheid laat dit echter niet toe. Tussen ieder op treden in Frankrijk moet minstens vijf dagen liggen. Anders kan hij het niet vol houden. De netto-opbrengst van de bei de uitvoeringen komt ten goede aan het missiewerk en aan het Katholiek Sociaal Centrum van de paters Jezuieten in Am sterdam het Bedrijfsapostolaat, dat de „tournée" in ons land verzorgt. (Advertentie) primo no-Iron poplin met onberispelijke coronet- boord borstzak parel- moerenknopen dress- manchetten. Elke dag t heertje ondanks de lage prijs. I leeftijd 6 jr. I 6 Joniormaten in 2 mouwlengten kleine stijging fier maak Churchills geneesheren, lord Moran en David Roberts, hebben gisteren de oude staatsman in zijn villa „La Pausa" aan de Franse Rivlêra, onderzocht. Na het onderzoek verklaarden zij, dat „alles in orde" was. Lord Moran was per vliegtuig uit Lon den overgekomen. Anthony Montaque-Browne, Churchills particuliere secretaris, verklaarde giste ren tegenover verslaggevers, dat de ex- premier nog zwak is. „Maar sir Winston eet goed en hij gaat goed vooruit". Pater A. Kersten, oud-provinciaal van de Witte Paters in Nederland, hoopt mor gen in het St.-Pauluscoiiege te Sterksel zijn zestigjarig priesterfeest te vieren. Hij is geboren op 6 november 1873 te Puif- lijk en geniet nog een zeer goede gezond heid. Hij werd priester gewijd in de kathe drale basiliek van Carthago in 1898. Van 1907 tot 1915 vervulde hij te Maison Car- ree de functie van novicemeester, van 1915 tot 1916 te Esch en van 1916 tot 1917 weer te Maison Carree. In dit jaar werd hij benoemd tot overste van St.-Charles te Esch. In 1926 kreeg hij daarbij zijn be noeming tot pro-provinciaal van Neder land. In 1943 werd de Nederlandse pro vincie van de Witte Paters canoniek op gericht. In 1948 legde pater Kersten het bestuur der provincie neer en werd op gevolgd door pater H. Hartman. Het jubileum wordt gevierd op Tweede Paasdag met een plechtige Hoogmis in het St.-Pauluscollege te Sterksel, alwaar ook «ea receptie zal worden gehouden. Dag Hammarskjoeld, de secretaris-ge neraal der V.N., heeft gisteren ruim an derhalf uur van gedachten gewisseld met de Sovjet--<ortgsecrctaris Kroesjtsjef. Na afloop wilde Hammarskjoeld geen bijzon derheden over het gesprek mededelen. Het onderhond werd biigewoond door de minister van buitenlandse zaken, Gro- myko. Hammarskjoeld, die zondag voor een bezoek van 4 dagen te Moskou aankwam, wil trachten de wee te effenen voor vor deringen bij de besprekingen over de ont wapening, het Midden-Oosten en andere kwesties welke in de V.N. aan de orde zijn. (Van onze weerkundige medewerker) In de zuidelijke provincies werd gister middag al 10 graden Celcius gemeten, maar in de afgelopen nacht daalde het kwik weer tot 2 a 3 graden, terwijl in de noordelijke provincies toch weer lichte vorst voorkwam. De zachtere lucht uit het zuid-westen blijft niettemin terrein win nen en stroomt, vergezeld van vrij veel bewolking met hier en daar wat lichte regen, verder naar het noord-oosten. Vandaag kwamen in 'n groot deel van Ne derland al middagtemperaturen boven 10 gr. C. voor. Het weer krijgt geleidelijk een wat minder bestendig karakter, waarbij de wind meer naar zuidelijke richting draait. Ook de kans op enige neerslag wordt geleidelijk groter. Tot nu toe is maart met op de meeste plaatsen niet meer dan 10 tot 15 mm regen nog bijzonder droog. In de afgelopen negentien nachten kwam op de meeste plaatsen vorst voor, maar ook hier iï een einde aan gekomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 3