Schiedam en omstreken H. Vader richtte zich tot psychologen wonmgDouw Verlaten jacht in Den Helder Werktijdverkorting in maand maart Paus over toepassing van onmenselijke methoden VRIJDAG 11 APRIL Veertig Oostduitse hoogleraren uitgeweken VALMELINE- JANSSEN S Modemagazijn H. RUSELER Maar sterke teruggang in aantal nieuw begonnen bouwwerken Russische kunstmaan aan onze hemel Tezamen 2.367.387 uren Bewezen betere regenkleding Herenmodes en Confectie HET WEER VOOR MORGEN NOORDOOSTELIJKE WIND nieuwe schie e courant Te weinig eerbied voor menselijke waardigheid bepaalde omstandigheden. Men kan dus drie soorten van immorele daden onder scheiden naar de maatstaf van drie hoofdbeginselen: die, welke in zichzelf im moreel zijn, die welke immoreel worden doordat degene, die ze stelt er geen recht toe heeft en die welke immoreel worden op grond van de gevaren, die zij zonder voldoende reden oproepen. In de afgelopen acht dagen zjjn tien hoog leraren en lectoren van Oostduitse uni versiteiten naar liet westen uitgeweken, zo meldt het anti-communistische voor lichtingsbureau „West" in West-Berlijn. Hierdoor is het aantal Oostduitse hoogle raren, dat dit jaar is uitgeweken, tot meer dan veertig gestegen. Zij zijn voornamelijk afkomstig van de Karl-Marx-universiteit in Leipzig, de f'riedrichSchilier-universiteit te Jena en de Humboldt-universiteit in Oost-Berlijn. Dit is het jnclit Slormfinchdat ver- laten op de Noordzee werd aange troffen. Het jacht is door de Marine sleepboot Herculesopgespooord en naar Den Helder gebracht. In maart is op grond van door de ar beidsinspectie verleende ontheffingen in 907 ondernemingen door 37.596 mannen in totaal 1.878.523 uren en door 11.114 vrou wen 488.864 uren minder gewerkt dan bij een 48-urige werkweek het geval zou zijn geweest, aldus een officiële mededeling. Het gemiddeld aantal werkuren per week per werknemer ten aanzien van wie van de ontheffing gebruik werd gemaakt bedroeg 36,8. Volgens onbevestigde berichten in Djakarta zou de Indonesische regering een overeenkomst hebben getekend voor de aankoop van 95 Sovjetrussische Mig straaljagers. De woordvoerder van het Indonesische ministerie van buitenlandse zaken, Ganis Harsono, weigerde commentaar te geven op dit bericht, waarin wordt gezegd, dat het mogelijk op geruchten gebaseerd was. Volgens deze be richten zouden de Sovjetrussische vliegtuigen van 28 april af in Indonesië aan komen. Een aantal Indonesische piloten was volgens deze berichten naar Egypte gezonden voor een opleiding voor straalvliegtuigen. Volgens een Indonesische bron verwacht Indonesië met de gemelde aankoop, na China en India, het land met de grootste luchtmacht in Zuid-Oost-Azië te worden. DAMES REGENJASSEN verkrijgbaar bij Hoogstraat 155-157 Schiedam Oranjestraat 21 - Telefoon 68783 ÜÜÜK Droog weer met opklaringen. Matige overdag tjjdeljjk krachtige noord oostelijke wind. Aanhoudend koud. Zaterdag 12 april: zon op 5.52, onder 19.31: maan op 2.58, onder 12.53. Naar wij vernemen, is een coördinatie tot stand gebracht tussen een aantal in stanties, die medewerking willen verle- I nen aan uit Indonesië teruggekeerde Ne derlanders, die hun loopbaan daar heb ben moeten afbreken en zich voor de moeilijke taak zien gesteld zo spoedig mogelijk in ons land of daarbuiten een nieuwe werkkring te vinden. Zo kunnen gerepatrieerden, die een tij delijke werkkring zoeken in het buiten land, zich aanmelden bij het Bureau voor internationale technische hulp in Den Haag, het Internationale Agrarisch Cen trum in Wageningen, het Koninklijk In stituut voor de Tropen in Amsterdam, het Afrika-Instituut in Rotterdam en bij de gewestelijke arbeidsbureaus. Als regel komen voor een tijdelijke werkkring in het buitenland alleen zij in aanmerking, die een universitaire studie hebben voltooid of tenminste een middel bare vakopleiding hebben genoten. Ook kunnen zij in aanmerking komen, die een ruime ervaring tegenover deze voorwaar den kunnen stellen. Daartoe behoreji ook ï'han e luister had gisteren in Luxemburg de huwelijksplechtigheid ^°nnerVan Rinses Marie Adelaide en Graaf Charles Joseph Henckel van eh 0ca/!narc'c- F°t° 1) Het Bruidspaar heeft zojuist de kathedraal verlaten an c; eru9 naar het paleis. Foto 2) In de bruidsstoet liep Prinses Beatrix liep arm van Prins Jean van Luxemburg. Foto 3) H.K.H. Prinses Irene aast Prins Francois van Frankrijk. Daarachter Prins Hugues de Bourbon Parma met Prinses de Waldburg de Zeil. Volgens de sterrenwacht te Utrecht zal de tweede Russische kunstmaan vanavond vrijwel recht over Nederland koersen. Vanavond is zij te zien om 21.28 uur, iets ten z.w. van het zenit. Zij beweegt i'Zicih van noord-west naar zuid-oost.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 1