Radion wast witter...en zachter Amerika's meest eeli DIT IS DE INTERNATIONALE POPLIN-STIJL mam Nog zes „Friendships voor T. A. A.? Ja, ik was heus tevreden met mijn wasmiddel. Maar toen ik dat helder witte overhemd bij Annie zag... Ik schrok er bijna van. Enthousiast vertelde Annie over Radion, over het milde, dikschuimende sop, dat zo veilig is voor alles. En nu ik het zelf gebruik, zou ik Radion geen wasdag kunnen missen. Fan tastisch, zoveel witter en zachter mijn goed nu wordt. Je ruikt dat het schoon is. ABOUT fOWN DONDERDAG 1 MEI 1958 RIJWIELHANDELAAR ZOCHT HET IN „ANTIEKE" TEGELS „Rembrandts, waaraan Rem brandt volmaakt onschuldig is" HOE U OOK WAST... in teil, ketel of wasmachine... Radion wast witter! En aan alles merkt U hoe voorzichtig Radion-sop is. Toch haalt het héél secuur alle vuil en vet uit Uw wasgoed. Tot het schitterend wit is en heerlijk zacht. Even zacht als Uw handen. Direct in het kopje bereid Amerika - koffieland bij uitstek - geeft Maxwell koffie de voorkeurEn ook U bent nu in staat met deze verrukkelijke koffie kennis te maken.... Uw winkelier heeft Maxwell Quick in voorraad. Maxwell Quick koffie is uitsluitend bereid uit versgebrande, versgemalen koffiebonen in een uitgelezen mélange. Voor een heerlijk-vers kopje koffie behoeft U slechts heet water, melk of koffiemelk op te schenken. Proef maar.... ver gelijk maar.... vandaag nog! Sturka vond inspiratie aan boord van de luxueuze oceaanreuzen - creëerde slacks en jackets voor mannen, die het avontuur in het bloed zit. Glo betrotter-jackets van brieswerende stoffen, met hoge stormkraag en brede-schouder-coupe Luchtige katoenen dekpantalons met slankma-r kende snit, Italiaanse kleuren! Aan boord, heren, ibij uw Sturka-dealer... -£= Per blikje van 50 gram 2.45 Naar wij vernemen, ligt het in de be doeling v»n de „Trans Australian Air lines" (welke maatschappij, zoals bekend, een bestelling van zes „Friendships" bij de Fokkerfabrieken te Amsterdam heeft lo pen) binnenkort haar optie op nog zes toestellen van het type F-27 te realiseren, waardoor de totale bestelling van de T.A.A. tot 12 zou stijgen. Van de zijde van de Fokkerfabrieken kon men geen bevestiging van dit bericht verstrekken. Intussen zou de orderporte feuille voor de F-27. als deze bestelling een feit wordt, tot 40 toestellen zijn ge stegen. met nog een groot aantal opies; voorts zijn onderhandelingen met ver scheidene luchtvaartmaatschappijen en instellingen gaande. De Fairchildf abri eken te Hagerstown in de V.S.. die de F-27 in licentie bouwen, hebben op het ogenblik bestellingen lopen van 69 stuks, waaraan eveneens een aantal opties kan worden toegevoegd. De beide fabrieken tezamen hebben dan 109 toestellen van het type F-27 aan vaste bestellingen. Een rijwielhandelaar te Egmond aan Zee, zekere J. B., had een object ontdekt dat veel mooiere en gemakkelijker winstkan sen bood dan fietsen, namelijk antieke tegels. Maar omdat hij die niet had ging hij ze zelf maken. Bij fabrieken in Nij megen en Makkum kocht hij nieuwe exem plaren, die hij daarna aan een zodanige bewerking onderwierp, dat ze een onver valst antiek aanzien kregen. Zo maakte hij bijvoorbeeld zogenaamde Rotterdamse te gels uit de 17e en 18e eeuw. Het ging allemaal prachtig tot een Deen voor het museum Kronborg een collectie wilde kopen maar de partij eerst door een deskundige liet onderzoeken. Toen bleek, dat het grootste deel van de verzameling uit imitatie-antiek bestond. Dinsdag moest de fietsenmaker zich voor de rechtbank in Alkmaar verantwoorden. De officier, mr. Vellinga, zei in zijn requisitoir o.a., dat hij de indruk had, dat het bedrog zich niet tot deze tegels alleen had beperkt en hij vroeg zich af, hoeveel buitenlanders zich wel in het bezit van een mooie an tieke tegel zullen verheugen, die in wer kelijkheid vals is. De verdediger, mr. F. Pauwels, vond dat helemaal niet zo erg. „Ik maak ihe geen zorgen over de buitenlanders, die de il lusie koesteren een echte antieke tegel te bezitten. Dezelfde illusie moeten de mu seumbezoekers koesteren, die voor een zgn. Rembrandt staan waaraan Rembrandt volmaakt onschuldig is," zo zeide hij en liet zich zelfs tot de uitspraak verlokken, dat 90 pet van deze handel op bedrog is gebaseerd. Tegenover de eis van de officier: een boete van f 300.—, subs, een maand hedï- tenis en twee maanden voorwaardelijk, vroeg hij een niet te hoge geldboete. Uit spraak 13 mei. «*«-»««# am* %t »*aa« M v,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 12