WêL PINKSTER WEELDf 50 STUKS OPEL KAPITaN kampioene^ exéuo PitUmtoi ouji?} Koningin woonde vertoning van „Gilgamesj" bij 595 r\C'0 Britse geleerden willen gezicht van de aarde veranderen... Vier doden op de weg Wel ruzie - géén rassenhaat in Den Haag Kampioen-Ad vertentiën Repatriëring deed bevolkingscijfer stijgen ■Hl FAMILIEBERICHTEN Onderhandelingen Sabena-Aeroflot Houthandel Alberts passeert dividend IN HET WAPEN VAN DE EIBER Geslaagd experiment van Wageningse studenten 2 8 ALLEEN GEVESTIGD TE NSC DINSDAG 20 MEI 1953 IN HET ENGELSE HARWELL WORDT GEWERKT MET Praktische toepassingen Ongelimiteerde energie Talloze onderzoekingen Export-bedrijf Emigratie sterk verminderd r HIJ GING GEWOON DOOR NEDERLAND NAAR DE MARIACONGRESSEN TE LOURDES LINKUNGAN BORNEO NIJVERDAL-TEN CATE nininiifliRiiiiimittiiiiiiififliinM0iniiiiiiiHiijmiiiij^HiiiiH!tiiiij;iiii:i;uiiiiiWHmiNiiiiiHniiuiHiiiiiiiiiii!njiiiiniflUNiHiiiiiiiiiiti<tiiiiN}ini!inniiiiiiiiH!!iii»inHiii"SI,HU voor vlotte prii*el1 ROKJE Juwelier BLOM ONDERJURK PETTICOAT NAADLOZE NYLONS 1.32 HffinHtiiiiiimiifiüiffliiiifwiiiijmiHiimiiiniiiiTiiiMHiiijniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiifffiininiiiiiiiimHgiiifimiiiüiiiiniJifflniTiOTg GARAGE ZEVENHOVEN ZIJ DRAGEN HAAR NAAM MET ERE, ONZE KINDJE VERDRONKEN IN TUINVIJVER TARAKAN PETROLEUM KON. ONDERSCHEIDING NOTARIAAT 44.50-38.50 „.iiitiillilÜilll'il"" ATOOM-ENERGIE De wereld is bang. Bang voor de vernietigende kracht van de atoombom, de water, stofboon. De mensheid maakt zich angstig over de ontstellende krachten, die de geleerden van vandaag aan de natuur weten te ontfutselen Maar diezelfde mensheid beseft ternauwernood welke vooruitgang er mogelijk is bij de vredelievende toepassing van de atoomsplitsing. Bekwame geleerden in vele delen van de westelijke wereld speuren naarstig naar de mogelijkheden, die de atoomsplitsing bezit om het leven makkelijker en plezieriger te maken. Onder deze geleerden nemen de deskundigen van het atoom-centrum in het Engelse Harwell bijzonder grote plaats in. een Vele deskundigen op het gebied van de atoom-energie beschouwen Engeland mo menteel als het land, dat het verst ge vorderd is met de onderzoekingen en de toepassingen van de nieuwste energie, e de wereld heeft ontdekt. Volgens deze deskundigen is het aan geen twijfel on derhevig of de Engelsen zijn de Amerika nen op dit gebied vooruit, hoewel Ame rika dit laatste uiteraard niet gaarne zal toegeven. Zo hebben vele ziekenhuizen in Enge land momenteel apparaten tot hun e- schikking, die een juiste diagnose kunnen stellen over de aard van een ziekte, appa raten voor medische behandeling, etc. Maar allemaal apparaten ,die hun be staan te danken hebben aan de atoom energie. Huisvrouwen kunnen ervan ver zekert"! zijn, dat hun wasmiddelen per fect werken: de meeste fabrieken ma ken gebruik van een instrument, dat de kracht van het waspoeder „meet'". Een ander instrument controleert de Inhoud van de pakken! Instrumenten, die hun be. staan te danken hebben aan de atoom energie. Zo zijn er nog talloze voorbeelden aan te halen van de praktische toepassingen van de formules, die de geleerden in Har well hebben ontwikkeld. In het noorden van Engeland, waar 't kracht-station Cal- der Hall zich bevindt, worden zelfs de energie-bedrijven voor 'n deel met atoom kracht gevoed. De lampen In de huizen in deze omgeving branden al op atoom energie Er komen nu nog meer van deze atoom-centrales in Schotland en in "Wales. Men neemt aan, dat deze centrales de normale energie-bedrijven van hun plaats zullen verstoten, niet alleen omdat het gebruik van atoom-energie beter vol doet, maar ook, omdat het goedkoper is dan de energie, die men uit steenkool haalt De Engelsen hebben van Harwell ook een wereld gemaakt, waar het bijna on mogelijke kan gebeuren. De geleerden werken er bijvoorbeeld met temperatu ren. die hoger liggen dan de tempera tuur van de zon, met tijdsbepalingen van fracties van een miljoenste seconde, met snelheden, groter dan de snelheid van het licht. Harwell is ook de wereld, waarin ge dacht wordt aan de bouw van een ma chine, die ongelimiteerd energie kan le veren voor de wereld. Die energie zou dan moeten worden onttrokken aan dood. gewoon zeewater.. Een dergelijke machine zou het gezicht van de aarde ingrijpend kunnen veran deren: woestijnen zouden herschapen kun nen worden in vruchtbare grond, de mine ralen van de Antarctic nu schuilgaand onder de dikste ijslagen zouden ont gonnen kunnen worden, miljoenen vier kante mijlen grond, die nu onbruikbaar zijn, zouden ontwikkeld kunnen worden ten behoeve van de mensheid. Men denkt in Harwell niet alleen aan Op de kruising OtterlosewegApel- doornseweg te Ede is gisteren een brom fietsberijdster, de 58-jarige mevrouw G. v. Lagen-v. Wakeren uit Weekerom, door een personenauto gegrepen en gedood. Haar 13-jarig zoontje dat op de duo zat, kreeg een gebroken been en een ernstig bloedende hoofdwond. Zaterdag werd mevrouw Van Baten- Neefjes uit Harderwijk, toen zij de ver keersweg aldaar overstak, gegrepen door een snel rijdende auto. Gisteren is zij aan de opgelopen verwondingen over leden. Het vijf-jarige dochtertje van de heer H. ter Haar uit Spakenburg is gisteren overleden aan de gevolgen van een on geval, dat haar woensdag J.l. is overko men. Zij werd toen nl.l door een mo'.or gegrepen en ernstig gewond. Gisterenmiddag speelde het zes-jarige dochtertje van de familie I.aarse uit Am sterdam in de Alexander Boersstraat al daar tussen een geparkeerde bestelwagen en een vierwielige aanhangwagen, toen een zes-jarige iongen deze beide voer tuigen tegen elkaar duwde. Het meisje raakte er tussen bekneld. Zwaar gewond overgebracht, waar zij later is overleden. Géén Marsmannetje in de cabine van een ruimte.raket, maar ivel een geleerde van Harwell, gekleed in een beschermend kostuum, bezig met een niet ongevaarlijk onderzoek. Onderzoekingen in Harwell vinden altijd plaats achter dikke muren, die de geleerde beschermen tegen radio-actieve stralingen.... deze machine, er wordt ook aan gewerkt en men is vol optimistische verwach tingen. Harwell is ook de wereld, waar de geleerden zich intensief bezig ouden met de ruimtevaart, met de bestrijding van ziekten, kortom met talloze onderzoekin gen. Onderzoekingen, die er op zijn ge richt, het leven hier op aarde makkelij ker en plezieriger te maken. Dit kan de atoom-energie bewerkstel ligen ..als de mensen er maar in sla gen, deze energie alleen maar te gebrui ker. voor vreedzame toepassingen Het is niet te verwonderen, dat vele geleerden uit alle streken van de weste lijke wereld naar Harwell gaan om daar op de hoogte te komen van de nieuwste vindingen. Engeland maakt op zo'n manier van zijn onderzoekings-centrum een export bedrijf, natuurlijk wel met het in acht nemen van de nodige voorzichtigheid Het aantal inwoners van ons land is in het eerste kwartaal van dit jaar weer ettelijke duizenden groter geworden. Maar daaraan waren deze keer de jong geborenen niet schuldig. Hun aantal was weliswaar 1880 meer dan verleden jaar in de eerste drie maanden (toen waren het er 57.376, thans 59.256), maar daartegenover stond, dat de winter maanden van dit jaar naar het schijnt veel ongezonder waren dan verleden jaar, want in de eerste drie maanden van 1957 stierven maar 21.062 mensen in ons land, terwijl er dit jaar niet minder dan 24.324 waren. De sterk toegenomen repatriëring uit Indonesië was oorzaak dat de immigra tiecijfers in ons land dit jaar aanzien lijk hoger waren dan in 1957. Zij be droegen dit jaar niet minder dan 26.277 tegen verleden jaar 10.527. Verder liep het aantal emigranten in vergelijking met het vorige jaar sterk terug, namelijk van 19.154 tot 12.711. Het aantal huwelijken was dit jaar kleiner dan verleden jaar; beliep het vorig jaar 17.285, thans was dat 16.412. Het aantal inwoners van ons land be droeg als gevolg van alle bovenvermelde invloeden op 1 april jl., naar het CBS heeft uitgerekend: 11.144.024. We zijn dus nog een heel eind van de 12 miljoen verwijderd, maar het kan hard gaan. Getrouwd: M. J. SCHELLENS en Mr. H. G. P. KOLFSCHOTEN De Heer en Mevrouw KOLFSCHOTEN—SCHELLENS zeggen hartelijk dank voor de vele bewijzen van belangstel ling bij hun huwelijk onder vonden. Eindhoven, 20 mei 1958. Enige en algemene kennisgeving (Van onze Brusselse correspondent) Een Belgische missie van luchtvaart specialisten heeft zich naar Moskou be geven met het doel er besprekingen te voeren over een rechtstreekse Iuchtver- bindlng tussen België en de Sovjet-Unie. De besprekingen zuilen van Belgische zijde gevoerd worden door de ambassa deur van België te Moskou. Van Rus sische zijde zal als onderhandelaar op treden de adviseur van de Russische ci viele luchtvaart Pavel Zhigarev. In de Belgische delegatie is men van mening, dat directe verbindingen tussen Brussel en Moskou voor de Russische luchtlijn Aeroflot en voor de Belgische Sabena voordelig zullen zijn. Komt die verbinding tot stand, dan zullen de Rus sen TU-104 straaltoestellen met grote snelheid gebruiken. Rassenhaat in Den Haag? Little Roek- relletjes in de residentie? Een groeiende antipathie tussen de Haagse jeugd en de gekleurde repatrianten? Sinds er op woensdag 7 mei een vechtpartij ontstond bij de Paul Kru- gerlaan, gevolgd door een zich steeds uit breidende reeks wandaden, die vooral tij dens de weekeinden tot uitbarsting kwa men, zijn er in enkele dagbladen berich ten verschenen, die de indruk wekten als of hier van een regelrecht kleurlingen conflict sprake zou zijn. Een foto in een der Haagse bladen, waarin het JA. HIJ GING GEWOON DOOR, op de televisie. Waarschijnlijk ge dachtig de woorden van Napoleon, dat een leger op zijn maag marcheert. Het Franse volk is niet anders dan zijn leger, zal hij hebben overwogen. Dus, de pollepel blijven zwaaien en blijven ver tellen, wat voor lekkere hapjes een mens klaar kan maken, als hij of zij weten hoe het moetAlsof er niets gebeurd isTrouwens, volgens de reisbureaus zijn de boekingen der toeristen voor Frankrijk absoluut niet teruggelopen. Ze hebben zich niet door allerlei schokkend nieuws laten intimideren. Ten eerste natuurlijk al, omdat we allemaal in de laatste jaren sinds Korea, aan heel wat gewend zijn. Intussen, juist vanwege al die sombere berichten uit Frankrijk wil len we hier eits vertellen over Raymond Oliver, de gastroom en weldoener der gastronomen, de man met de zwarte baard en de witte koksmuts, die hij overi gens bij voorkeur afzet. Hij Is zoals ge zegd, gewoon door blijven gaan en de Fransen hebben zich gewoon voor hun televisietoestel gezet, om het programma te bekijken dat hij hun met het air van een Lucullus voorschotelt. Volgens het zeggen is hij de populair ste „vedette" van de Franse televisie, hetgeen pleit voor het culturele pei] van het Franse volk, wanneer men tenminste het er mee eens is. dat het waarderen van goed eten een bewiis van cultuur mag worden genoemd. Hij noemt zich zelf de vader van de goede keuken, Ray mond Oliver, en is in staat, voor één kreeft tweehonderd verschillende recep ten te geven. Hij is niet alleen maar een theoreticus, maar een man uit de praktijk, want hij leidt een bekend res taurant, „Grand Véfour", waar hoofd zakelijk fijnproevers komen. Vier jaar geleden heeft maitre Oliver zich aan de taak gezet, in deze ook voor de keuken gemechaniseerde tijd de oude kunst van het koken te doen herleven Miljoenen Fransen, mannen en vrouwen, kan hij nu tot zijn volgelingen rekenen. Hij is een man, die eenvoudig razend kan worden, wanneer hij hoort, dat een collega van hem adviseert, witte wijn en thym in de bouillebasse te doen. Ze kunnen 800 recepten voor bouillebaisse van me krijgen, gratis, foetert hij. Als ze dit niet willen, laat ze dan uit de keuken verdwijnen. Maitre Oliver is een alchemist van de smaak, een verfijnd bespeler van het gehemelte. Hiertoe beschikt hij over 2500 standaardwerken over kookkunst, te be ginnen met dat van Plinius de Oude via Escoffier tot Curnonsky en Brillat-Sava- rin. Indertijd heeft hij een wereldreis ge maakt, om de tweehonderd leden van de Lucullus Club van Australië te vertel len, hoe men een haas la royale moet toebereiden. Er staan driehonderd recep ten op zijn naam en in verband hier mede wordt hij door bekende restau rants van heel de wereld opgebeld. Ver leden jaar maakte hij een wereldreis per vliegmachine van 400.000 kilometëï, om belangstellenden zijn visie op de kookkunst te geven. Teneinde een kip of zo goed te kunnen snijden, is hij in de leer gegaan bij twee beroemde chirurgen, klanten van hem, om precies te weten, hoe een karkas in elkaar zit. Beroemdheden als Gide. Mauriac en Picasso hebben hem als artiest erkend. Hij verleent met evenveel zwier middel eeuwse recepten gestalte als calypso-ge rechten, beweert in een keuken geboren te zijn. In het door hem tot nieuw leven gebrachte restaurant „Grand Véfour" onder de arcaden van het Palais Royal zwaait hij de pollepel en werkt hij zijn programma's uit. Wie ondanks Algerije beslist nog naar Parijs wil, moet er even beslist eens gaan kijken en.... eten. heengaan van de „Indo's" werd geëist, onderstreepte deze tendens. Wat is er in Den Haag eigenlijk aan de hand geweest? In enkele lokaliteiten waar regelmatig gedanst wordt door Ne derlandse jongens en meisjes, vooral in de omgeving van de Koningin Emmaka- de, de Laan van Meerdervoort en het Paul Krugerplein waren de laatste we ken ook jonge repatrianten uit Indonesië komen dansen. Hun aapgeboren gevoel voor rytme en het feit,'dat zij door uit bundig gekleurde kleding en hun glanzen de bromfietsen vaak een pré hadden op hun Nederlandse collega's wat betreft hun aanzien bij de meisjes, wekte een soort jaloezie op. „Vergeet niet, dat wij dit ook kennen in danslokalen in Friesland of in Twente, wanneer daar binnen een vaste groep plotseling vreemdelingen komen", aldus luidde de commentaar van de voorzitter van het Centraal Comité voor Kerkelijk en Particulier Initiatief inzake de sociale zorg voor repatrianten (C.C.K.P.) giste ren. Langzamerhand is deze bijna „normale" conferentie op de dansvloer uitgegroeid tot een aangelegenheid, waarbij de huids kleur ook een woordje mee ging spreken. Toen een groep opgeschoten Indische jon gelui, wier leeftijd omstreeks de 20 jaar is, het jonge Nederlanders lastig ging De N.V. Houthandel v/h G. Alberts be haalde over 1957 een voordelig saldo van f 184.545 (229.831). Na afschrijvingen ad f 160.000 (100.000) en dotatie van 2,454 (12.983) aan het reservefonds, wordt voor gesteld de resterende winst toe te voegen aan het onverdeelde saldo a.p. hetwelk daardoor stijgt van 7.030 tot 28.421. Er wordt dus geen dividend uitgekeerd (vorig jaar 6o over een kapitaal van 1.890.000). Het verslag van de directie is nog niet gepubliceerd. Op de balans staan vaste goederen en materieel te boek voor t 1648.917 (811.673). Houtvoorraden zijn ge stegen tot 3.853.746 (2.616.608). Crediteu ren in rek. crt. beliepen f 2716.261 (1304.6554). Er is een onderhandse lening opgenomen van 147.000. De kosten van overplaatsing van het bedrijf ad 1555.833 zijn volgens de toelichting op de balans ten laste van de reserve voor diverse doeleinden gebracht, Wanneer in september in Lourdes, ter gelegenheid van het jubeljaar der ver schijningen zowel een Mariaal als een Mariologisch congres zullen worden ge houden. zal men daar in zekere zin het Pinksterwonder opnieuw kunnen beleven. Uit zoveel landen zullen er dan immers sprekers naar het genade-oord komen, dat iedere pelgrim welhaast in zijn eigen taal Maria's lof zal kunnen horen ver kondigen. Ook Nederlanders, want ons land heeft er zelfs een eigen congres-af deling. Voor de deelneming aan deze plechtig heden. die bijzondere luister zullen krijgen door de aanwezigheid van kardinaal TIs- serant als pauselijk delegaat, worden twee Nederlandse reizen georganiseerd, een naar het Mariaal congres, van 12 tot 19 september, de andere naar beide congres sen, van 9 tot 19 september. De organisatie en leiding van de beide reizen berust bij de officieel erkende Ne derlandse bedevaartorganisaties. maken en dit op een bepaald niet zacht zinnige wijze, raakten de gemoederen ook buiten de danszalen verhit. Het conflict van de dansvloer werd op straat tot een open gevecht waaraan dolk messen, bierflessen, ijzeren staven en fietskettingen te pas kwamen. Van een opstootje werd het een zich snel uitbrei dend wraak en weer wraaknemen, waar tegen de politie krachtig maar rustig is opgetreden. Vooral toen er groepen Haag se jongelui bijkwamen, die overal te vin den zijn waar zij „herrie" ruiken, werd de situatie plotseling voor de repatrian ten gevaarlijk. Inmiddels was echter het C.C.K.P. aan het werk geweest in overleg met het be stuur van de Haagse Jeugdactie. De ge zinnen van de kopstukken, die bepaalde clubs van repatrianten leiden, werden be zocht. Tevoren had men nl. reeds ont dekt dat hier geen sprake was van groe pen alleenstaanden, die ontspoord waren, maar dat de meeste jongens uit gegoe de gezinnen kwamen. Bij het huisbezoek heeft men kunnen bereiken, dat de ou ders hun hulp aanboden. Er werd een campagne ontketend: blijf van de straat af, waar dit gevaarlijk kan zijn en waar dit tot opstootjes kan leiden. Ditzelfde parool werd ook gegeven aan de Hollandse jongeren. Het is het afge lopen weekend gebleken, dat het parool gewerkt heeft. De maatschappij heeft geen last van de politieke moeilijkheden in Indonesië, aan gezien de onderneming is gelegen in Brits- Borneo, aldus werd aandeelhouders der N.V. Linkungan Borneo Rubber Mij. mee gedeeld in de jaarvergadering. De rubber wordt verscheept en ver kocht in Singapore. Alle transfers wor den aangevraagd in Straitsdollars en vin den regelmatig plaats. De maatschappij beschikt over een behoorlijke fabriek en fabriceert uitsluitend „smoked sheets". Het is echter zeer moeilijk om voldoende arbeiders aan te trekken. De onderneming „Linkungan" is 5.000 acres groot en hiervan zijn 2.000 acres be plant. De rubberproduktie over 1957 heeft 259.000 lbs bedragen. Over 1958 wordt een hogere produktie verwacht, nl. 300.000 lbs. De rubberprijs is echter sterk gedaald en de winstmarges zijn gering. Blijkens het jaarverslag over 1957 van de Koninklijke Textielfabrieken N'-"ver- dalTen Cate N.V. heeft de exploitatie- winst. na afsohrüvingen en interne reser veringen en te betalen vennootschapsbe lasting 5.428.000 (ƒ2.930.000) bedragen. Uit interest en baten uit diverse deelne mingen werd verkregen ƒ541.000 180.000). Na voorziening voor conjunc- tuurrisico's ad 3.000.000, resteert een winstsaldo van 2.964.000 (ƒ3.110.000). Voorgesteld wordt een dividend van 11 pet. uit te keren. Heden overleed na een langdurige ziekte, voorzien van de Genademiddelen der H. Kerk, onze dierbare Broer, Behuwdbroer, Oom en Neef ALBERTUS ALPHONSUS MARIA HEIJDEMAn in de ouderdom van 74 jaar. Oud-Pastoor van de parochiekerk van de H. Bartholomeus Nootdorp Rijswijk (Z.-H.), 19 mei 1958. Van Vrëdenburchplantsoen Flat 11. Uit aller naam ADR. J. KNOTS ex. test. Liever geen bezoek Rozenkransbidden in de ka pel van r.-k. Bejaardencen trum onder het Lof 19.15. De Metten donderdagavond om half 8, in de parochie kerk van de H. Bonifacius, Van Vredenburchweg Rijs wijk. De Lauden in boven genoemde kerk vrijdag 23 mei om 9.30. De stille H.H. Missen om 7 uur en half 8. De plechtige Uitvaart om 10 uur waarna de begrafe nis op het Parochiële Kerk hof aldaar. Priesters wordt verzocht toog en superplie mede te nemen. mooie lingeriekatoen royale broderiestrook Lijnbaan 40 (naast Thaha Theater), tel. 26873, R"dam tn- en verkoop occasions goud. zilver en briljant. EIGEN DRUKKERIJ slechts f 135.— (desge- ÜW voor wenst In 12 mnd. te betalen). U drukt Uw eigen mededelin gen, reclame, tekeningen, enz. in 7 kleuren tegelijk, 200 af drukken voor slechts 48 cent onkosten!) zonder stencils en zonder inkt. Vr. een vrljbl. de monstratie van de reeds we reldberoemde „MIL-COP" aan bij de importeur: International Import Central, Seiterskamp- weg 24, Bennekom, Telefoon K 8379—977, fijne lingeriekatoen, bustevorm geheel van broderie, brede sier- strook £9$ Wijd uitstaand model, drie etageS perkament-nylon, de onderste van stijve nylontule, leuke entre-deU>c van broderie. Amerikaanse Importl geven Uw benen een - mooie zomertintl 4^6-* Geheel Te keus 2.95 2* ROTTERDAM: Hoogstraat 157 - West-Kruiskade 67 - Jonker Fransstraat Beijerlandselaan 120-122 - Kat. Lagedijk 392-394. Wij importeerden heden een BIJZONDER MOOIE col- lectie van Bouwjaar 19491950. Direct van Amerikaanse en Eng. legerinstanties uit Duitsland. Deze wagens zijn In prak tisch nieuwe staat. U koopt geen kat in de zak, omdat in de le plaats deze wagens gekeurd worden door de Rijksverkeersinspectie. Daarbij krijgt u tevens van ons 3 maanden garantie op uw wagen plus 6 maanden ga rantie op uw accu. FINANCIERING MOGELIJK Te bevragen Telefoon K 1800—65394 als ook bij Genestetstraat 7 - Schiedam - Tel. K 180067267 4u behangen ,LrtSchaPc'<w, 3 J. J. Ponje..„befl ,.1 el. 65506. WH &e en veFf. Personeel gevraagd Gevraagd nette werkster voor woensdag en Vrijdag. Aanmelden na 7 uur. Mevr. v. d. Vaart, 's-Gravezandestraat 52a. lllillNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiKiiiiiii, Boekhouder gevr. welke zelfst. de administratie en correspon dentie kan verzorgen voor mid- delgr. consumptiebedr. Uitv. br. met opg. verl. salaris, godsd. en ref. onder letter W.Z.R. aan Nijgh v. Ditmar, postbus 830, Rotterdam. Huizen en kamers Aangeboden Schiedam-O. Grote zonnige 4-kamerwoning met gro te keuken, douchecel 10.10 per week. Gevraagd vrij huis onver schillig waar. Ook buiten gem. Liefst Tuindorp Kethel. Handel en Bedrijf Inlijsten van platen, foto's en staaflijsten. Schilderijlijsten Scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. v. Loenen. Dam 41. 43. Tel. 66192. Showroom, Vlaar- dingerstraat 6. Nu behangen G. tel. 65506. wu *- ep v mooiere •orte"?*o0jc. koper dan wa?Tgeveeg,j\jw zelf? Origineel vtf" bruikleen. Vraag prijs en stalen^^^^gj'p L Tuinbemesting V minerale mes'^ fofu0 oflder de »aaf?„tof de enige n>?s, verp^it^ ■nige mes»'rp,a vorm, in speciale BJjj j. max. 50 of 1„LlChUren5ir Vraagt gratis blGeiiZe -Xj d. Kooy &„Z.1'FHaii'\^M J tel. 31418. Voor degelijk goedblijvend scn en „«jj. L kamers, gangen fg 3WfyP schrijft u onder n ann y we Schiedamse,L°" Schiedam. BilhJ fïö Zoekt u Gero-Z'Sft e' ta? Fa. Solingen 3 straat 52. Tel. 631 W Overgangsleeftijd, 6? gezonde ""vetzure 8 helpt. Groot Pa ke drogist, In een tuinvijvertje van een familie, wonend aan de Pruisische Veldweg te Hengelo, was een jongetje van anderhalf jaar oud, kindje van een familie die Iets verderop woonde, aan het spelen. Hierbij is het jongetje in een tuinvijvertje ge raakt, waarin maar twee decimeter water stond. Het knaapje is kennelijk voorover in het water gevallen en heeft zich niet zelf kunnen redden. Toen men even later het jongetje zag, bleken de levensgeesten De produktie over april der N.V. Tara- kan Petroleum Mij. heeft bedragen 17.200 kgtons ruwe olie (vorige maand 17.500). De produktie januari t/m april bedroeg 66.465 kgtons (v.j. 61.950). Bij K. B. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau de heer A. C. Mulder, te Oosterbeek, vice-voorzitter van de Nederlandse Aannemersbond en Pa troonsbond voor de bouwbedrijven in Ne derland. Bij Kon. besluit is aan de heer B.J.W. Drion op zijn verzoek met ingang van 1 januari 1959 eervol ontslag verleend als notaris te Breda. Koningin Juliana heeft gisterenavond In Junushoff te Wageningen de galavoor stelling bijgewoond, die de Wageningse Studenten Toneelvereniging gaf ter genheld van het zestiende lustrum van het Studenten Corps. Opgevoerd werd het epos „Gilgamesj", voorzover bekend de oudste I" -aire schepping van de mens heid. Het epos, dat op kleitafels bij o a- vingen is gevonden, is In het Nederlands vertaald door de Leidse hoogleraar prof. dr. F. Th. de Liagre Böhl Regisseur Ad Hooykaas, bewerkte het voor toneel. Hierbij moest hij niet gerin ge moeilijkheden overwinnen, doordat fragmenten ontbreken. Door verschuiving van teksten en invoeging van dansen heeft de regisseur ernaar gestreefd, be paalde lacunes op te vullen en op te hef fen. De Koningin werd aan dé Ingang van Junushoff ontvangen door de burgemees ter van Wageningen, mr. M. de Niet Gzn. en de president van de senaat van het Wagenings Studenten Corps, K. J. Beek. De vorstin toonde grote belangstel ling voor het stuk, dat, ofschoon vierdui zend jaar oud, wat de probleemstelling aangaat merkwaardig modern aandoet. De dichterlijke gedachtengan^en stijgen hoog uit boven het tijdelijke en verhef fen het epos tot 'n dichtwerk van univer sele waarde. Decors en aankleding waren in de stijl van de oudheid gehouden. Weliswaar konden niet alle opvoeren- den aan de voor amateurs zeer moeili":e eisen voldoen, doch over het algemeen kon het experiment geslaagd worden ge noemd. Ook de Koningin verhief zich na afloop van haar zetel en nam deel aan het hartelijke applaus Jegens spelers en re gisseur. Praclisch en charmant is deze japon met jasje in lantasie-piqué. Zonde jasje een elegant zomer jurkje, met jasje voor koele dagen. In 5 mode kleuren. Maten 38-46 V'.: azer. eu in de m stoGen en strepen Maten 34 rlenka rok extra w séhou euren vanaf Rijke sorter^ suèdine-jaS'C (niet van echt te on

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 4