zegevierde in Duinkerken De etappe en dagploegenklassement voor Nelux ■lï Slechts twee partijen konden ten dele worden gespeeld Wim van Est: „Die ouwe knarren kunnen nog wel meekomen...." Jamin, IcarelV en Jariolain grootsten onder de groten TOUR DE FRANCE 1958 Beslissende sprong op het juiste moment De Nelux-ploeg Regen spelbreker op Wimbledon DE UITSLAGEN Georganiseerd „Heja"- geroep verboden Tactische Patty staat voor tegen UIrich Gaat H.H.C. bij Sparta positie verbeteren Jubileum-wedstrijden van de cricketbond DEC in bespreking met Hongaarse trainer Sport-Spatten. Grote Prijs der Lage Landen Nederlandse dravers zijn niet kansloos ZATERDAG 28 JONI1958 Algemeen De ploegen Somenwerking Op Nederlandse bodem De groene trui CA itiiiii; De strijdlustigste O, die spoorbomen De etappe Orbec Ivry-La-Bqtailie [Londinières ta-é-'ssl mmsm HonkbaLcompetitie OMLOOP VAN DE KEMPEN WORDT INTERNATIONAAL RONDE VAN LIMBURG MET ALLE PROMINENTEN GONZALES WON PROFTITEL BASKETBALL.!EUGD NAAR TRAINING IN FRANKRIJK Van onze speciale verslaggever) DUINKERKEN, vrijdagavond. EN DAN PLOTSELING daar in Duinkerken zó maar een vaderlandse triomf. Gerrit Voorting, de gerou tineerde tacticus, de man, die nog altijd een sprint kan opbrengen, zo scherp als een secuur geslepen scheermes, dook in de verte tweehonderd meters of daaromtrent van de finish verwijderd plotseling uit een heen en weer over de weg zwaaiende groep renners naar voren. Nog even dieper in het stuur, nog even feller de pedalen omlaag en onmiddellijk kwam er licht tussen hem en de achtervolgende meute. Gul*!g vraten de smalle bandjes de afstand weg, die hem nog van de zege scheidden en reeds enige tientallen meters vóór de eindstreep was het duidelijk: de tweede etappe kon de Roosendaler, dol-gelukkig, al niet meer ontgaan. De zege werd zelfs nóg vollediger, toen bleek, dat in die wir war van renners, die onmiddellijk na Gerrit Voorting over de finish schoten, nóg drie Nederlanders vertegen woordigd waren: de gebroeders Van Est en de kranige Piet de Jongh. Dat was dus in één klap meteen behoorlijk raak: de etappe-zege voor NederlandLuxemburg, bevochten door een Nederlandse ploeggenoot; de zege in het dag ploegenklassement (eveneens uitsluitend op rekening van het Nederlandse contingent); een stevige opmars voor Voorting in het algemeen individueel klassement (derde, met slechts 1 minuut 21 seconden achter de thans leidende Belg Hoevenaars en Darrigade) èn de tweede plaats in het algemeen ploegenklassement voor Neder landLuxemburg achter België. Dat was het wat een schok van vreugde na de verbazing in de Nederlandse gelederen gaf, daar in Duinkerken aanwezig, en men kan er van op aan, dat deze zege van Gerrit Voorting de belangstelling voor de verrichtingen van de Neiux-ploeg, onder zulke moei lijke omstandigheden begonnen, ineens met sprongen zal doen stijgen. Géén dag van kleurloosheid dus, géén dag van over dreven veel pech, maar een dag met een vlag, een dag om te onthouden en vooral een dag, om nog eens een paar maal te herhalen. Deze injectie kon denken we zo kon de Nelux- ploeg heel goed gebruiken en onder het wakend oog van ploegleiding GoldschmidtBuchly heeft „dokter" Voorting de kleine ingreep keurig, handig en met veel meesterschap verricht. Binnen enkele seconden na zijn glorieuze aankomst had Voorting al een levensgrote tuil bloemen te pakken, de felicitaties van ontelbare autori teiten, de omarmingen van twee toch wel al iets op leeftijd zijnde dames in kennelijk historisch Duinkerks kostuum en ging de triomfator onder in een kluwen van lieden, die allemaal tegelijk iets van hem wilden, om even later weer op te duiken in de onmiddellijke nabijheid van de vaderlandse microfoon, want in Neder land wilde men toch ook wel even horen wat de win naar er zelf van dacht. Wel, U heeft het mogelijk beter gehoord dan ik, die alle moeite had om me tussen de dringende menigte op de been te houden, maar dit begreep ik er wel uit, dat de gladde Voorting, toen hij zijn kans zag, deze koel en met alle vakmanschap, die hem eigen is, greep, op dat ogenblik er tussenuit ging, toen hij wist dat het ging en wat veel méér tot de overwinning heeft bijgedragen vooral niet te vroeg pogingen ging doen om zijn eindschot in te zetten. Zo werd Duinkerken, daar rond de bomvolle Boulevard Sainte-Barbe, waar de balkonnetjes overbeladen waren mef- publiek en waar de ruiten van de winkels bijna ingedrukt werden door een opgewonden menigte, toch enige minuten hélemaal van ons. Annaert (Parijs NO), Adriaensens (Belg) al len in dezelfde tijd als de winnaar. 19. Sabbadini (WZW) 5.13.42. Als 20e t.m. 94e ex aequo werd een zeer grote groep renners geklasseerd bij wie Da- men (Nelux), Kersten (Nelux), Lahaye (Ne lux). Van den Borg (Nelux), Bolzan (Nelux), Gaul (Nelux). Ernzer (Nelux), Anquetil (Fr.) Bobet (Fr.), Darrigade (Fr.) allen in dezelfde tijd als Sabbadini ',WZW) 5,13.42 en vrijwel alle andere favorieten. Schmitz (Nelux) werd 96e geplaatst in 5.21.25. Het algemeen klassement na de 2e etappe luidt als volgt: 1 Hoevenaers (Belg) 9.44.44; 2 Darrigade (Fr) 9.45.54; 3 Voorting (Nelux) 9.46.05 op 1.21; 4 Baffi (It) 9.46.19; 5 Graczyk (Centr Z-Fr) 9.46,29; 6 ex aequo Elliott (Int. Ploeg), Debussmann (Zw/Dld) en Rohrbaeh (C Z-Fr) allen 9.46.49; 9 Planckaert 'Belg) 9,46.57; 10. ex aequo: v. Geneugden (Belg), Wim van Est (Nelux), Bober (Parijs NO), Mahé (Fr), Morvan (WZW) en Adriaenssens (Belg) allen 9.47.05 op 2.21.-; 16 ex aequo: Vlayen (Belg), De Jongh (Nelux) Bottechia 'It) alle 9.47,20 op 2.36. 19 Brenioli (It) 9.48.11; 20 Polo (CZ Fr) 9.48.14 23 ex aequo 21 renners bij wie v d Borgh (Nelux), Anquetil (Fr.), Nencini (It), Bobet (Fr), Mallejac (W-ZW), Ernzer (Nelux) Bover (Sp) Gaul (Nelux) allen in 9.48.45, Brankart (Belg.), Geminiani (Centr. Z. Fr). 63 Piet v Est (Nelux) 9.48.47; 64 Ex aequo: Bolzan (Nelux), Lahaye (Nelux) en 16 andere renners in 9.49.00; 82 Damen en Kersten (Ne lux, beide 9.50.27; 92 Schmitz (Nelux) 9.56.28. HET was enige kilometers voor de eindstreep in Duinkerken, dat de basis voor deze overwinning eigen lijk al werd gelegd. Vlak voor de Frans- Belgische grens was Graczyk. de Franse Pool, weggevlucht uit een toen gevormde kopgroep. Hij kreeg steun: van Piet van Est, Piet de Jongh. Francois Mahé. Rohr baeh. de Belg Hoevenaers hij was op jacht naar de gele trui, waarin hij ook slaagde en de Italiaan Botteohiia. Die zeven kwamen even los, maar niet ver genoeg en óat was voldoende voor Gerrit Voorting om ook bij het leidende zeven tal te komen. Even later vertoonde Wim van Est hetzelfde staaltje, met onder anderen Noel Foré en Pierrino Baffi, de Ita liaan. die later de grootste concurrent voor Voorting in de eindsprint zou blijken te zijn en dan ook tweede vterd. Zo was er tenslotte vl een groep van achttien renners bijeen en on der hen zou de buit verdeeld worden. Het peloton lag toen al anderhalve minuut achter op deze groep en die achttien koplo pers zetten er zulk een tempo in, dat de zaak .yoor het peloton volledig en totaal verloren was. Het was duidelijk: uit de achttien kwam de win naar te voorschijn en de slimme Gerrit Voorting hij kende bovendien de „ar- rivée" van de Vierdaagse van Duinker ken, die hij kort geleden heeft meegere den wist precies het moment te kie zen. waarop de beslissende sprong ge maakt moest worden. PIET DE JONGH Steunpilaar In het peloton werd overigens door de andere Nederlanders en Luxemburgers op uitstekende wijze in het spel meegedaan. Zjj zaten veelal aan de kop en wisten het tempo van het wanhopige peloton keurig te drukken, zodat deze Nelux-zege ook tot stand kwam en nog mooier werd door een volledig begrepen en volledig ge geven samenwerking. I-Iet was koud en guur in Gent, toen vanmorgen het startsein gegeven werd, de toeschouwers en vooral de volgers konden zich werkelijk niet opkikkeren aan hart verwarmende ontsnappingspogingen, aan het vuurwerk van demarrages en aan moedig volgehouden soló-vluchten. Even buiten Gent was het wel Noel Foré hij reed in zijn geboortestreek de even alleen op kop wilde rijden, waarbij de Franse nationaal Groussard, de Duitser Debussmann, Darrigade en onze Wiim van Est voor alle veiligheid even meegingen; hét was slechts een spel- deprikje. Na 25 kilometer was de rust al weer volkomen hersteld. Er waren ook wel enkele andere zorgen. Jempie Schmitz. de Luxemburger, die vandaag evenals Gerrit Voorting van Goldschmidt voor eigen kans mochten rij den (iedere dag krijgen er twee leden van de Neluxploeg ,.vrii' d.w.z. ze be hoeven niet op assistentie uit als een van de andere ploegleden in moeilijkheden zit), had last van zijn maag. Voortdurend moest Goldschmidt. hem weer opmonteren, een opmon'tering, die de Spanjaard Fede- rico Bahamont.es overigens even hard no dig had en die tenslotte zelfs de Tour dokter aan zijn zijde kreeg. Goed. het feest ging verder en de Tour ging op Nederland aan. Het waren slechts tien en een halve kilometer Nederlands gebied in Zeeuws-Vlaanderen. maar de Zeeuwen hadden ondanks de komende ?.®c.,veerselden toch nog genoeg geld bij elkaar gekregen voor een fikse erens- premie en het deed hun zichtbaar genoe gen dat Piet van Est zo vriendelijk was en'v'ezen binnen de grenzen te houden Ook dat ging weer voorbij en we reden gezapig verder, Nederland weer uit en in Brugge vonden de Belgen het nodig toch ook eens iets aan de honderdduizenden landgenoten te laten zien. Jos Hoevenaers nam de benen, vijf andere Belgen sloten zich bij hem aan. Darrigade was van de partij en nog enkele Italianen en regiona len. Het zag er allemaal ineens heel qrn- stig u:t. maar het peloton vond het al gauw welletjes en uit was het met de pret. Voorbij Izegem. na 121 kilometer, gooi de Elliott, de sterke Ier. de lont in het kruit; twee Belgen wisten zijn wiel te pakken (Planckaert en Adriaenssens), ook André Darrigade. Quentin en de Italiaan Falarini. Tijdens deze ontvluchting kreeg Louison Bobet plotseling een lekke band en Wal- wokiak moest zijn fiets aan zijn kopman afstaan. Ploegleider Bidot zond drie af gezanten van de Franse nationalcn terug om Walkowiak bij te staan in diens nood, maar „Walko" bleef onfortuinlijk, kreeg in de achtervolging nog twee lekke ban den en sleepte in zijn val zijn ploeggeno ten mee. „Walko" wéét, dat hij zijn fiets aan de baas moest afstaan! Het ploegenklassement van de 2e etappe ziet er als volgt uit: I. Neluxploeg (Voorting, P. v. Est en De Jongh) 15.35.06; België 15.36.06: 3 Italië 15.37,16; 4 ex aequo: Ctr. Z. Frankrijk, Parijs N.O.. beiden 15.37.46: 6 ex aequo: Int. ploeg, Frankrijk, Zwitserland/Duitsland en West-Züid-West alle 15.39.26; 10 Spanje 15.41.06. Het algemeen ploegenklassement luidt: l'. België 29.18.46: 2. Nelux-ploeg (Voorting, W. v. Est en De Jongh) 29.20.30: 3 Centr Zuid- Frankrijk 29.21.32; 4 Frankrijk 29.21.44; 5 Italië 29.21.50; 6 ex aequo: Int. ploeg. Zwits./Duitsl. en Parijs NO alle 29.24.19; 9 West-Zutd-West 29.24.35; 10 Spanje 29.26.30. Forestier (Frankrijk) die in de eerste etap pe bij een val zijn hand verwondde, bleek zijn pols gebroken te hebben. Hij heeft de strijd moeten opgeven. Het puntenklassement ziet er na de 2e etappe als volgt uit: 1 Hoevenaars (Belg 8 pt, 2 Graczyk (Centr z Fr.) 9 pt: 3 ex aequo: Baffi (It) en Elliot (Int. ploeg) beiden 10 pt, 5 v Geneugden (Belg) 18 pt, 6 Debussman (Zwits/Dl.d) 26 pt, 7 ex aequo: Wim v Est (Nelux ploeg) en Rohrbaeh (Centr Z Fr) bei den 27 pt, 9 Voorting (Neluxploeg) 29 pt, 10 Darrigade (Frankrijk) 30 pt. 11 Bober( Parijs- NO) 31 pt, 12 ex aequo: Luyten (Belg) en Sabbadini (WZW) beiden 35 pt ,14 Janssens (Belg) 37 pt, 15 ex aequo: Brittafn (Int. ploeg) en Polo (Centr Z Fr) beiden 41 pt: 17 Bauvin (Fr) 43 pt, 18 Planckaert (Belg) 47 pt, 19 Ro binson (Int. ploeg) 48 pt. 20 Foré (Bel?) 49 pt. mm&m nu (Herinnering aan de Ronde van Vod-er land1 ACHTERVOLGINGSSPECIALISTEN (Van onze tennismedewerker) WIMBLEDON, vrijdag. Als sombere, grauwe uitgestrekte gewaden lagen de druipende dekzeilen voor de zoveelste maal van deze week over de banen. Grote hiaten waren er te twee uur, het traditionele tijdstip van de eerste partijen, op de tribunes Na ruim een uur kwamen de ditmaal nog meer dan anders getrainde terreinknechten in actie, binnen vijf minuten waren de banen „open" (altijd weer een staaltje van systeem en handigheid) en het spel kon beginnen. Maar niet voor lang. Motregen kwam weer in trieste sliertjes naar beneden, de spelers gleden en glibberden op het slipperige gras. En tegen vijf uur werd de motregen dichter. De zeilen kwamen opnieuw over de banen. En bleven er De prijs voor de strijdlustigste toegekend aan Graczyk. WALKOWIAK Pechdag 1. Gerrit Voorting (Nelux) 5.12.02 (met bo nificatie 5,11.02); 2 Baffi (Italië) zt imet bon. vi,-li i c - c i i 5.11.32); 3 Elliott (Int. Ploeg) zt; 4 v. Geneug- Walko bleef onfortuinlijk. kreeg oen (België) zt; 5 Graczyk (Centr Z Frank) zt: 6 Hoevenaars (Belg) zt. 7/18 Ex Aequo Bober (Parijs NO), Mahé (Frankr), Piet van Est (Nelux), De Jong (Ne lux), Bottechia '.Italië), Rohrzach (Centr M.- Frankr), Vlayen (Belg), Debussmann (Zwits Dti), Morvan (WZW) Wim van Est (Nelux), De Elliott-ploeg wist het deze keer lan ger vol te houden, ze kwam zelfs tot op drie minuten voorsprong, maar in de buurt van Dixmuiden kwamen de eerste afgezanten van het peloton zich melden en onder hén zowaar de Nederlandse de butant Martin v. d. Borgh. Zodoende was de kopgroep weer uitgegroeid en er zou van alles mogelijk geweest zijn, als niet spoorbomen roet in het eten hadden ge gooid. Vele kostbare seconden werden daar verspeeld, de cadans was er uit! En toen was het Graczyk die - opnieuw weg vluchtte en dat leidde de grote beslis sing in, die voor Nederland-Luxemburg tot zulk een zegenrijk einde voerde. Het klassement van de tweede etappe van Gent naar Duinkerken (198 kir.) luidt: EU-LETREPORT-MERS Op voorstel van onze landgenoot Karei Lotsy heeft de FIFA besloten op zater dag en zondag in Göteborg en Stock holm bij de wedstrijden om de 3de en de lste plaats van het wereldkampioen schap voetbal geen georganiseerd „Heja- Heja"-geroep toe te staan. De Amsterdamse eredivisieclub Ajax, die op het ogenblik een tournee maakt door Zuid-Afrika, heeft te Welkom een lichtwedstrijd tegen het team van de Oranje Vrijstaat met 20 gewonnen. Bij de rust was de stand 00. CAEN Livarot Brogue I 205 km F (Van onze speciale verslaggever) DUINKERKEN, vrijdagavond In het Nederlands-Luxemburgse kamp heerste vanavond een stemming als op moeders verjaardag. Alle pech, waarmee „Jeng" Goldschmidt en de zijnen gisteren zo uitvoerig te kampen hebben gehad, was op slag totaal ver- Forges-Les-Eaux V Gisors Mantes VERSAILLES •U' WW»*»*»* Gerrit Voorting, een van de veteranen van de Nederlands.Luxemburgse ploeg heeft in. de tweede etappe de sprint specialist Pietrino Baffi acfrter zich gelaten, daar achter komen nog de Ier Eeanus Elliott en de Belg Martin van Geneugden, geten. En Gerrit Voorting, de triomfa tor van de dag, zag er zo fris uit als een compleet hok Barnevelders en straalde bovendien als u dat alle maal volgen kunt als een bruidje. In de tweede etappe reeds een Neder landse zege, het is héél wat meer dan we vandaag, tijdens een over het alge meen toch weinig opwindende etappe, hadden durven verwachten. Want. de steeds maar gillende, krakende en soms plotseling gierende radio-ont vanger in onze wagen, afgestemd op de Tour-zender met een reikwijdte van tien kilometer, had urenlang geen Nederland se en ook geen Luxemburgse naam ge noemd. Op deze manier, via de Radio- Tour, blijft men toch nog iets op de hoogte van de gang van zaken, want het is dui delijk. dat niet alle 200 volgauto's in de onmiddellijke .nabijheid van de gebeurte nissen aan de kop van de karavaan aan wezig kunnen zijn. Bij wisselbeurten kun nen de wagens dan ook zo nu en dan bij de kop rondzwenken, een bezigheid die men bepaald nie-t moet beginnen, indien men niet over een rustig zenuwgestel be schikt. Maar goecL we hadden vandaag, al was het. dan wel aan het einde van de tocht, weer iets te zeggen gehad in deze Rmde. Nauwelijks was Voorting in de bloemen gegaan, of hij werd ook reeds omzwermd door de jeugd van Duinkerken die plot seling een onbedwingbare behoefte aan Gerrit Voortings handtekening had. ..Ecin succesvolle dag', zegt Gold schmidt na afloop en Buchly straalt ook al. „Weinig pech gehad vandaag. Voor ting heeft zijn vrijheid goed gebruikt. Al leen jammer, dat Schmitz plotseling met moeilijkheden te kampen had", zo gaat Goldschmidt. voort. Piet van Est heeft zich vandaag echter prachtig geweerd en zoals reeds gezegd de stemming was vanavond in het Ne- lux-kamp oppernest. Wim van Est was al even gelukkig als zjjn oude strijdmakker Gerrit Voorting. Zei hy niet aan de finish, terwijl hy zijn fiets snel aan de kant smeet en op Voor ting toeliep: „HU is gebakken, Gerrit, zo moeten we het hebben. Je ziet wel, die ouwe knarren als wij kunnen nog wel meekomen..." Op het centrecourt bevochten twee forse figuren van dé leidende tennislan- den. twee jonge spelers van wie men „toekomst" verwacht elkaar: de Austra liër Mark. de nog forsere Amerikaan Mackay. Twee exponenten van het aan- valsspel, van de service, de return en dan de volley als slot. Geen plaats voor een tactische opzet, noch voor intelligente manoeuvre. Dynamiek. Maar niet met vol doende controle. Risico. To be or not to be. Overwicht van de service. Een door braak betekent verlies van de set. Welnu. Mackay verloor zijn service, o.a. door twee dubbele fouten, na 44. Hij verloor de set met 46. In de tweede set ging het serviceduel door. Mackay was begonnen te serveren. Bij 87 scheen hij zijn kans te krijgen voor een doorbraak Hij kreeg setpunt maar verloor de game En bij 88 was de regen winnaar. Op het tweede centrecDurt vocht de langzame, tactische Patty tégen de vlug gere Ulricfa I. die veel meer dan Patty slipte en viel. Maar Patty verloor bij 4—4 zijn service, verloor de set met 46. Maar van 13 af in de tweede set scheen hij zich in de omstandigheden thuis :te voelen De onderbrekingen deerden hem minder dan de sensible artiest UIrich. Zijn wel overwogen gekozen volleren gaven hem de set met 75. En in de derde groeide zijn rustige overwicht op de wisselvallige Deen uit tot 61. Bij 01 in de derde set kwam de regen.. Slechts één partij in het herenenkelspel kwam tot een einde: de Australiër Fraser versloeg de Italiaan Maggi binnen het uur met 60 64 63 en is nu ook in de laatste zestien. Met dat al is het afwerpen lelijk in de knoop. Wimbledon is een volle dag ten achter. En dat zegt voor Wimbledon méér. zoais de wedstrijdleider Legg in een haastig belegde persconferentie verklaar- Het ziet er niet naar uit dat de laatste competitieweek vóór de strijd om de Europese titel begint veel verandering in de stand in de Hoofdklasse zal bren gen. Wij kunnen namelijk niet aannemen dat EDO van VVGA zal verliezen, nóch dat OVVO op eigen veld over De Volewijckers zal struikelen. Ook EHS zal op bezoek bij Schoten wel op de punten beslag gaan leggen en zijn tweede plaats behouden. De enige wedstrijd die geheel open is, is de ontmoeting tussen Sparta en HHC, want beide teams ontmoeten elkaar dit seizoen voor de eerste maal. Waar Sparta na een goed begin wat aan het afzakken is en HHC de laatste tijd wat beter draait, menen wij het op de Haarlemmers te moe ten houden. In elk geval zal de winnaar zijn positie aanmerkelijk verbeteren. En nu maar afwachten welke van de zwak ker geachte teams voor de verrassing gaat zorgen. de, meer dan voor enig ander toernooi. Er zullen voor Wimbledon revolutionaire maatregelen moeten worden genomen. Welke, daarover wilde hij zich nog niet uitlaten. Men zal echter niet breken met meer dan twee „best-of-fire" partijen voor een speler op één dag. Het overgaan in een derde week (zoals tweemaal is ge beurd) wil men trachten te voorkomen... Dit laatste zou ook voor Noordwijk voor zondag 6 juli, vooral in verband met Cooper, de sterkste van de vier, een lelijk ding zijn. Het wordt dus afwachten. Met hoop op beter weer. De tiende Omloop van de Kempen, die op zondag 13 juli a.s. wordt gehouden zal een internationaal karakter dragen. Be halve bekende Nederlandse amateurs en onafhankelijken bij wie Piet .Rentmees ter. Jan Hugens, Coen Niesten en Harry Scholten hebben een zestal Belgen en een even groot aantal Duitse renners inge schreven. De te rijden afstand bedraagt 208 km. Voor de tiende maal organiseert de wielerclub „Maastricht" a.s. zondag 6 juli de Ronde van Limburg, een van de zwaarste klassiekers voor onze amateurs Het parkoers over 195 km gaat van Maastricht naar Beek door het lastige Zuidlimburgse heuvellandschap. Bekende renners bij wie Van Egmond. Van Houwe- lingen Hugens, Marinus, Ramakers, Rent meester en de nationale kampioen Jo de Haan, hebben ingeschreven. In afwachting van de Ronde van Lim burg wordt op het Adsteegcircuit te Beek een profwedstrijd gehouden met Leo van der Pluym, Gramser, Mahn, Van Breenen Adri Voorting, Steenvoorden, Van Wetten en Ehlen. Tydens het komende weekend zullen de cricketers van competitie-cricket verstoken blijven. De oorzaak hiervan is gelegen in de viering van het 75-jarig bestaan van de Nederlandse Cricket Bond. Wel staan er voor zondag twee byzonder interessante wedstryden PP het programma. Zaterdag gaan wedstrijden tussen be stuur en commissie en Flamingo's en tus sen scheidsrechters en Still Going Strong vooraf aan het officieel jubileum-diner, dat in het Kurhaus in Scheveningen zal worden gehouden. Op het terrein van HCC komen zondag twee sterke teams, het A- en B-team, te gen elkaar in het veld. Het A-elftal, dat onder aanvoering van Wally van Weelde (VOC) staat, telt verder de volgende spe lers: R. Coithoff (HCC), wicketkeeper; P. van Arke! (HCC), C. R. P. Bakker (HCC), J. L. C. van den Bosch (HCC), W. C. van Manen (HCC), Dries (Excelsior), L. S. Mulder (VRA), J. P. de Ruig (Rood en Wit), J. G. M. van Staay (HCC) en H. Stolk (Hermes DVS). Het B-team is als volgt samengesteld; L. C. de Vilieneuve (aanv.). G. B. Mever (ACC), wicketkeeper; J. Bregman (ACC), W. H. Galiois (HCC). Van der Viugt (HCC) N. Leeftink (PW). M. Maas en P. Maas (Haarlem), Rykens (HCC). E. Vriens (HCC) en H. J. van Weelde (ACC). Deze wedstrijd kan gezien worden als een selectiewed strijd voor d« wedstrijden, die het Neder lands elftal in augus^is tegen de MCC en de Free Foresters zal spelen. Tevens vindt op het HBS-terrein de ontmoeting plaats tussen een C- en D-elftal. Ook deze teams worden gevormd door eerste kias6e- spelers. Op Klein-Zwitserland vindt verder een tweedaagse wedstrijd plaals tussen leden van de Commonwealth CC. gevormd door hier te lande gevestigde onderdanen van het Britse Koninkrijk, en de Gentlemen of Belgium, samengesteld uit in België verblijvende Engelsen. Dc Dordtse eerste divisieclub DFC, welke door de nederlaag tegen Willem II, dc poort van de eredivisie gesloten zag, is het afgelopen seizoen getraind door Ludwig Veg, die een verbintenis heeft aangegaan met Alkmaar. Vele pogingen van DFC een opvolger voor Veg te krqgen, zljn tot nu toe mis lukt. Reeds was een afspraak gemaakt met de Engelsman R. Dellow, die echter de voorkeur gaf aan een contract met Scheveningen Holland Sport. Door bemiddeling van de Bondstrainer Elek Schwarz, is DFC thans in contact gekomen met de Hongaar Molnar. De be sprekingen zijn reeds in een vergevorderd stadium, het wachten is op een werkver gunning. Molnar heeft voor de oorlog Xerxes onder zijn hoede gehad. In 1938 vertrok hij weer naar het buitenland -Hij werd nadien oefenmeester van het Hongaarse nationale team en van de Bulgaarse ploeg. Molnar woont momenteel in Turkije, waar hij een belangrijk aandeel heeft gehad in de verbetering van het. voetbalspel in het algemeen. In het profkampioenschap te New York gespeeld als een halve competitie tussen zeven profs, heeft Gonzales de titel be haald door vijf overwinningen uit zes partijen. Hij verloor van Hoad met 15-13, 36. 46. won alle andere (van Rosewall 1917, 57, 64). Rosewall werd twee o.a. door een overwinning op Hoad met 63. 97 Trabert en Hoad kwamen gelijk met vier overwinningen, Segura werd 5, Sedg- man 6. Hartwig 7. Het dubbelspel kwam aan Gonzales en Rosewall, in de laatste partij winnend van Trabert en Sedgman 75. 64. Gonzales won 3000 dollar in het enkelspel, 750 in het dubbelspel. In verband met de voorbereiding voor de Olympische Spelen van I960 zal een Nederlandse basketbal! jeugdploeg van 714 iuli a.s. deelnemen aan een interna tionaal trainingskamp' in Muhlhouse (Frankrijk) waar een aantal jeugdspelers uit verschillende Europese landen door de befaamde Franse coach Robert Busnel getraind zal worden. Ter afsluiting van het kamp spelen de landenploegen tegen elkaar. De Argentijnse coureur, Juan Manuel Fangio heeft te Monza met een Dean van Lines Special over acht ronden een ge middelde snelheid van 255 km 'per uur bereikt. Fangio zal a.s. zondag deelnemen aan de 500 mijlen race van Monza. Hij zal daarbij óf een Dean van Lines Special of een andere Amerikaanse wagen besturen. Behoudens goedkeuring van de Ned. Boks Bond zal de Nederlandse kampioen lichtgewicht Piet van Klaveren woens dagavond 9 juli te Milaan in een oartij over 10 ronden uitkomen tégen Mario Vecchiatto. een ionge Italiaanse bokser die de laatste tijd sterk op de voorgrond is getreden. In oktober van hei vorig jaar is hij voor de Italiaanse titel tegen Pa- dovani uitgekomen. Hij verloor toen door een te lage stoot in de 8e ronde. Het Nederlandse bondsteam heeft op het Hnnkbalstadion aan de Kruislaan te Amsterdam een wedstrijd tegen de Sabres, een ploeg van de op Soeslerberg gele gerde Amerikaanse luchtmacht, met 3—0 gewonnen.' (Van onze paardesportmedewerker) fland.se équipe tezamen met de Deen en Zondag a.s. vindt op de Wassenaarse ,Zw^den vooraan een aaneengesloten blok zal vormen. En dan wordt hef voor baan hét jaariykse internationaal ge beuren van het draf-seizoen plaats. Dan wordt verreden dc „Grote Prps der Lage Landen", tevens in het kader vgn het „Grand Circuit Européen" de zesde koers, welke meetelt voor het kampioen schap 1958. De afstand bedraagt 2600 meter. Oorspronkeiyk kwamen hiervoor maar liefst 43 aanmeldingen binnen. Niet voor allen was het derhalve moge lijk om deel te nemen, want op z.yn hoogst konden zestien paarden worden toegelaten, hetgeen op zichzelf een be hoorlek bezet veld betekent. Nadat reeds een gedeelte uit eigen be weging en na rouwgeldverklaringen zich had teruggetrokken, heeft het nog heel wat hoofdbrekens gekost om uit het res terende exclusieve gezelschap vast te stellen wie definitief voor de startlinten zullen mogen verschijnen. Tenslotte zijn de inschrijvingen van de volgende dravers gehandhaafd: Denemarken: Tjavs 2600 m. Zweden; Wilburn 2600 m.; Skymaster 2620 m. Italië; Jariolain 2660 m. Frankrijk: Hairos II 2620 m.: Fifi Beau Gosse 2620 m.; Icare IV 2640 m.; Jamin 2660 m. Nederland: Ria Olivier 2600 m.; Quin- tus Harvester 2600 m.; Forges 2600 m.; Quite Heny 2600 m.; Oranje Nassau 2600 m.; Roland 2620 m.; Peterhof 2620 m.; Emden 2640 m. Duitsland en België hebben zich terug getrokken. Voorgaande jaren hebben bewezen, dat het voorspellen van een mogelijk resultaat een moeilijke opgave is. Opmerkelijk is. dat van Nederlandse zijde acht paarden zijn gehandhaafd, die het tegen evenvee) buitenlanders moeten opnemen. Onge twijfeld zijn bij hen, Jamin, Icare IV en Jariolain de grootsten onder de groten. We verwachten echter dat de Neder- de beide Fransen en de Italiaan we! heel moeilijk om allen uit de eerste en tweede band te passeren en de koppositie te ver overen. Het behoort dus niet tot de on mogelijkheden. dat uit het sterk bezette •voorliggende veld een der Nederlandse paarden Quintus Harvester, de winnaar van het vorige jaar Peterhof. zelfs de op de meest onverwachte ogenblikken verrassende Oranje Nassau na een heel felle eindsprint uit goede positie, de eer ste prijs van I 15.000 in de wacht zal slepen. Ook de tweede en derde beloning zijn nog ten volle de moeite waard om zich extra in te spannen en het zal dan ook ongetwijfeld een strijd worden ais zelden wordt gezien. Het belangrijke hoofdnummer is om lijst met zes draverijen, w.o. een voor de amateurs en twee rennen: Het van Brie- nens Memoriaal en de Grote Prijs van Den Haag. Hier volgt het volledige programma voorzien van de tips: Nederlandpry.s: 2520 m.. 20 inschrijvin gen: Way Jewell, Walter Hollandia, Un Gamin. Parljsprys: 2100 m., 21 inschrijvingen" Vainqueur, Thea Cornelia, The Lady Bond. Stockholmprijs: 2600 m.. II inschrijvin gen: Umberto. Tender Erebus. Vrijdag. Grote Prijs der Lage Landen: 2600 n. 16 insèhrijvingen: Jamin. Icare IV, Quin tus Harvester. Peterhof. Cagnes sur Merprijs: 2600 m., 10 ir- schrij vingen: Tarantella, Sandra, Rudi Throthan. Milaanprys: 2100 m„ 10 inschrijvingen: Theo Messidor. Fan Fan, Double Six M. Sterrebcekprys (amateurs): 2100 m„ i'1 inschrijvingen: Rosa Hollandia. Tommv Mars Tizian. Het van Briencns Memoriaal: ren 1600 m., 7 inschrijvingen: Sir Carston, Jolly Peter, Marial^a II. Grote Prys van Den Haag: ren 2100 m 15 inschrijvingen: Le Faquin. Cornet' Sylvia.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 13