In Beneden-Leeuwen heeft de pastoor een zwak voor dieren ,Glas' en .Metrographic7 Structuurplan voor kanaalzone van Zeeuwsch-Vlaanderen Ontslag bestuur van Ned. Opera Sprookjesachtig tot in het kunst en vliegwerk toe geheimen weer dichter bij Europa Hoogtepunt in Holland-Festival SILETTE L Daaraan heeft pony-club i Vier Heemskinderen" het De - unieke - bestaan te danken Wereldpremière Anne Frank-film in A'dam? V.S.-atoom- Watersnood in Oostenrijk Gent-Terneuzen voor schepen van 30.000 ton Opperste gerechtshof wacht met uitspraak Veel verdachtmakingen, ten onrechte Juiste belichting geen probleem k meer! V AGFA (Van onze speciale verslaggever) BENEDEN-LEEUWEN, juni. De zeereerwaarde heer Jans, pastoor van Beneden-Leeu wen, heeft een zwak voor dieren. En hiermee is de hele zaak voldoende duidelijk. Want als de pastoor van dit Gelderse dorpje niet zo'n dierenvriend was geweest en als de oud-cavallerist Jan Scheeren niet in ditzelfde dorpje had gewoond dan Dan had Beneden-Leeuwen nu niet zo'n voortref felijke naam gehad in de kringen van ruitersport liefhebbers, want dan zou de pony-rijdersclub „De Vier Heemskinderen" nooit hebben bestaan. Maar geluk kig, pastoor Jans is 'n dierenvriend en Jan Scheeren wóónt in Beneden- Leeuwen en daarom bestaat er nu, sinds een jaar ongeveer, in dit sym pathieke dorpje in het land van Maas en Waal een vereniging, die uniek kan worden genoemd. Want „De Vier Heemskinderen" is een vereniging, die fraaie staal tjes ruiterkunst op miniatuurpaardjes laat zien, tegelijkertijd fris en volop musicerend. De leden van de vereniging zijn jongens en meisjes, in leeftijd variërend van vier tot twaalf jaar Ideaal van jongetje Jam Propaganda en liefde Beschuit met muisjes Plannen Filmpjes van Haanstra en Toonder op „Berlijn 1958" ,Mit Musifc., Beeld, uit Haanstra's film „Glas". De rassenscheiding in de V. S. Hachelijke onderneming En dit. is de ponnyedub VinrJ^mskinderen" uit Beneden.Leeuwen in vol ornaat tijdens een strakke oxsreim bh zondag gehouden werd toen de nieuwe speeltuin werd geopend. KONING VAN NEPAL BEZOEKT NEDERLAND Prachtige totaal conceptie Bu. DINSDAG 1 JULI 1958 PAGINA 3 De jongste ruiter van „De Vier Heemskinderen" kan zijn leeftijd op de vingers van een hand aftellen en dan houdt hij nog één vinger over.... Het begon dus allemaal in de pastorie van pastoor Jans. Deze pastoor had, lang voordat hij naar het seminarie ging, als een jochie van enkele tientallen centimers ho.og, 'n bijzondere, diepgekoesterde wens En dat was: het bezit van een eigen pony. Dit ideaal van het jongetje Jans is nooit werkelijkheid geworden. Maar het jongetje Jans werd pastoor Jans. En pastoor Jans werd herder van de parochie in Beneden-Leeuwen. In dit zelfde dorp woonde boer Scheeren, die zijn militaire diensttijd had doorgebracht bij het beroemde „paardenvolk". Pastoor Jans en Jan Scheeren vonden elkaar in hun gemeenschappelijke liefde voor paar den. En toen kwam pastoor Jans tot de over tuiging, dat zijn jeugd-ideaal nu alle kan sen maakte, om van ideaal tot. realiteit te worden gepromoveerd. De pastoor en Jan Scheeren kochten elk een paar ponies De start van de vereniging „De Vier ■Heemskinderen" was een feit Al heel snel was men het er over eens, wat het zou moeten worden. Een pony club, die het propageren van de echte landelijke ruitersport voor zijn rekening zou moeten nemen, met daarnaast het kweken van liefde voor het dier bij de jeugd. Want de jeugd zou het moeten zijn, die de lichte, kleine paardjes ging berijden Uiteraard waren er liefhebbers genoeg, die 'vilden leren, hoe zij zo'n klein, maar bijzonder vurig beestje letterlijk en fi guurlijk in toom konden houden. En, ge lukkig voor de jongens en meisjes, er waren óók voldoende boeren, die een pony wilden kopen. Nu moet men over dit laatste niet te licht denken, want de prijs van zo'n miniatuurpaardje schommelt zo tussen de duizend en de vijftienhonderd gulden Het plan van pastoor Jans en boer Scheeren lukte schitterend. In een zwarte rijbroek met daarboven een hagelwit bloesje werd drie weken na de oprichting door de splinternieuwe ruitergroep al een demonstratie gegeven in Tiel. Natuurlijk werd er toen alleen nog maar heel simpel gereden, er was nog geen sprake van kunstjes maken of iets dergelijks. Dat is er pas later bij gekomen. zwarte rijbroek, met daarboven een korenblauwe uniformjas, gecompleteerd met een gele das, laten zien, tot welke prestaties zij de ponies kunnen brengen en laten horen, welke prestaties zjj zelf kunnen verrichten op hun instrumenten. De groep is inmiddels uitgebreid tot 20 kinderen, waarvan er veertien de 4 trom petten, de 4 hoorns, de vier trommels en de twee pauken bewerken op een hart- veroverende manier. „Ja, het gaat prima", vindt de zestig jaar ooude Jan Scheeren. „Wist u. dat de verstandhouding hier in het dorp beter is geworden door die pony-club? Er bestaan hier namelijk vrij veel poli- unieke ruitervereni- tieke tegenstellingen. Maar het mooie is, dat de felste tegenstanders elkaar in de ponie-club ontmoeten, zonder één woord over politiek te spreken De kinderen zelf zijn helemaal één ge- moest wel een schoonzoon met een tech nische knobbel aan te pas komen, om de pauken en trommels stevig aan de zadels te bevestigen, maar toen dit probleem was opgelost, had Beneden-Leeuwen de be schikking over een ging Eu zo kan men dan nu regelmatig de groep enthousiaste kinderen met de zo mogelijk nog enthousiastere leiding zien optreden: de ruiters en amazones in een worden met hun club. Zó zelfs, dat beschuit «let muisjes ronddelen, als er een merrie-veulentje geboren wordt Voor hun paardjes hebben zij echt wel alles over: dit bewijst wel het verhaal van Koosje, een tien jaar oude amazone, die het in een gure winternacht te kwaad kreeg. Zij wist, dat haar ponie in de wei liep. weliswaar beschut achter een hoge schutting, maar jahet was tenslotte erg koudToen heeft die Koosje, des avonds laat, zonder dat iemand anders er iets van afwist, de ponies in de stal gezet bij de varkens. Zij is daarvoor in haar pyjama uit het raam geklommen en, ter wijl een onplezierige storm de sneeuw vlokken hoog deed opwaaien, haar paardjes in veiligheid gebracht „Ziet u, tot zulke dingen zijn de kinderen van „De Vier Heemskinderen" in staat...." En met die kinderen en de politieke tegenstanders gaat de ponie-club op stap: ze hebben al een flinkdeel van Gelder land en Brabant laten genieten van de combinatie ruitersport en muziek Binnen kort zull§£ .zij weer op tournee gaan en wel van 10 tot en met 16 augustus. Dan gaat de troep optreden in Eerden, Best, Boxtel en Grave. De tien veulens van de ponies gaan mee en: „reken erop, dat die beestjes zullen worden vertroeteld „Het is prachtig", constateert Jan Schee ren, „maar, we zijn nog niet waar we wezen willen: ik zou zo dolgraag in plaats van de Shetland-ponies, die we nu heb ben, de wat steviger Cornwall-ponies laten berijden. Dan hoeven de oudste kin deren tenminste niet z0 snel af te vallen. Want nu, als ze eenmaal zo'n jaar of twaalf, dertien zijn, worden ze voor de Shetlanders te zwaar; die kunnen name lijk niet meer dan een pond of honderd dragen Maar met die Shetlanders zal men toch voorlopig maar doorgaan, er zijn tenslotte nog vele aanvragen om demonstraties, die afgewerkt moeten worden: uit Oldenzaal o.a. en uit Dreumel en niet te vergeten uit Zundert. waar op zondag 7 september tijdens het bloemencorso opgetreden zal woden en dan, hoewel dit nog niet hele maal in kannen en kruiken is, misschien nog een bezoek aan de Expo in Brussel „Het is prachtig met De Vier Heems kinderen". zegt Jan Scheeren. Maar ais pastoor Jans en hij niet zo van paarden hadden gehouden De Amerikaanse Senaat heeft gisteren een wet goedgekeurd en do rgezonden naar president Eisenhower ter tekening, waarin de Amerikaanse regering wordt toegestaan haar bondgenoot deelgenoot te maken van haar militaire atoomgehei men. Deze maatregel zal een vrijere uitwis seling van zowel kennis als materiaal op militair atoomgebied, vooral met Groot- Brittannië mogelijk maken. De MacMahon-wet van 1946 had tot nu toe de Verenigde Staten verhinderd haar atoomgeheimen te delen met haar bond genoten. De „Netherlands Fox Film Corporati on" stelt alle pogingen in het werk om de wereldpremiere van de Anne Frank- film in Amsterdan te laten draaien. Men verwacht, dat de film eind november of uiterlijk half december gereed zal zijn. De directie van de „Fox Filmmaatschap pij" in Amerika heeft nog geen beslissing genomen waar de wereldpremière zal wor den vertoond, maar men begrijpt de wen sen van Nederlandse zijde, om aan Arm sterdam de voorkeur te geven. In Oostenrijk heerst watersnood in som- rnige delen van het Donau-bekken Het heeft al vijftig uur onafgebroken gere gend. Verscheidene dorpen zijn ontruimd, terwijl in andere dorpen de bewoners een toevlucht hebben gezocht op de daken Militairen en brandweerploegen zijn in geschakeld om mensen en vee te eva cueren. Kleinbeeldcamera's met Agfa Color Apotar en Agfa Color Soli nar, da beroemde Agfa lenzen, op kleur gecorrigeerd. Elke Silette heeft snel- transport en flits- contact. aangebouwde belichtingsmetef Vooral voor kleurenfoto's met Agfacolor is de beliehtingsmeter ideaal. Iets heel bijzonders: de Agfa Silette SL, Color Solinar 2.8, Prontor SLK- sluiter - de camera met haif- automatische belichtingsregeling(meting) Nog reel meer biedt het Agfa camera-assortiment. Vraag brochures aan Uw foto- handelaar of bij de Agfa Amateur Servicedienst, Postbus 98, Arnhem. Shakuntaia als Nederlandse foneelmanifestatie Tegenover de ambachtslieden, die hun „ziel" in hun werkstukken blazen, wordt de machine gesteld, welke automatisch haar produkten spuit, totdat een kleine stoornis de technische grepen, die toch doorgaan, tot een bespotting maakt. Edu- ard van der Embden, die de camera hanteerde, maakte van de „bedrijvige" machines zeer mooie opnamen. Dan ko men de glasblazers weer aan bod. De elegantie van hun bewegingen wordt ex tra onderstreept door de muziek. Het handenspet wordt als de gebaren van dansers. De mannen krijgen muzieknoten „in de mond gelegd" en gaan met hun „blaasinstrumenten" het felle geestdoden de ritme van de machine accentueren. Een zeer fraaie en knappe filmcomposi tie. Pim Jacobs verzorgde de aanpassing van muziek aan film. In „Metrographic" speelt Marten Toon der op een ingenieuze en uiterst geraf fineerde wijze met beeldassociaties. Drie minuten lang vliegen de tekenlijntjes over het doek en voegen zich samen tot som ber. vrolijke of grappige gezichten. Dan zweven zij als vogels om zich onmiddel lijk weer „vast te zetten" tot een stand beeld. De meest vreemde combinaties ko men tot stand dankzij de grote fantasie en behendigheid van de tekenaar, die een in een flits waargenomen fout van een van zijn tekeningen weer uitwerkt tot een nieuw lijnenspel, tegelijk zelfstandig en afhankelijk van de voorgaande schets. Het effect is wel zeer bizar. Vittorio Speioh regisseerde dit filmfantasietje van Toonder. Beide filmpjes zijn uitgebracht onder auspiciën van het ministerie van O. K. en W. De W. Maar eerst kreeg de oud-cavallerist nog een ander idee. Een paar ruitertjes ble ken namelijk een prima gevoel voor mu ziek te bezitten. Nu is de zwager van Jan Scheeren voorzitter van de harmonie van Beneden-Leeuwen. Wat was er dus m-ooier, dan deze zwager in te schakelen bij de pony-club? De zwager kwam inder daad en sinds die gedenkwaardige dag krijgen de leden van „De Vier Heems kinderen" ook muzieklessen. Toen was ook dit idee van de onvermoeibare Jan Schee ren gerealiseerd, musciserende kinderen op de smalle ruggen van ponies 1 Er Op het filmfestival „Berlijn 1958 dat thans wordt gehouden, komen twee film pjes uit van Nederlandse cineasten, name lijk „Glas" van Bert Haanet'ra en „Me trographic" van Marten Toonder. Haan stra werd, toen hij in opdracht van „Leer dam" een zwart-wit documentaire over de glasindustrie vervaardigde, door dit on derwerp zo geboeid, dat hij er eigener beweging nog eens op is teruggekomen. Zijn tweede film over „Glas", welke een speelduur heeft van 12 minuten, is opge nomen in kleuren. Haanstra is erin ge slaagd uit de manipulaties van de glas blazers een bijzonder sierlijk en fasci nerend spel op te bouwen. (Van onze correspondent) De directeur van het Economisch Tech nologisch Instituut in Zeeland, drs. M. Verburg, heeft tijdens een studiedag ana K.A.B. te Terneuzen het een en sneei'i verteld over het plan, dat een e commissie onder leiding van aangePhnaerde ir" G P M Diskötter heeft over d u" aan **ed. Staten van Zeeland deren eT an?alzone van Zecuwsch-Vlaan- eaan va« .,dlt structuurplan wordt uitge- voor gaan va. a_ "»»viumin»n wuini unge- GentTern V0lSende punten: het kanaal uitgebreid, dafhet hevLrl0^ bevaarbaar a"v 30 0»« Thans is het Er zullen terr»°r schcPen van 8500 ton. ghig Worden aanen V00r mdustrie-vesti- totaal 1500 ha in woDnerSWtenenrTulieniemo^ten fT t" gebreid, zodat er pi™ete£ inwoners. De hoofdverkeersverbinding noord-zuid komt in tegenstelling tot die van nu ten oosten van het kanaal en wordt gesneden door de belangrijke oost west-verbinding. Daarvoor zal een ge wone en een spoorbrug worden gebouwd. De brug bij Sluiskil zal worden vervan- een door een elektridche pont. voor het lokale vervoer. Inplaats van een open rijkswaterleiding, zal een ondergrondse leiding van Sas van Gent naar de Westerschelde worden aan gelegd voor het afvoeren van afvalwater. De kosten van aanleg daarvan worden geschat op 7 miljoen. Voor de zoetwaterverbinding wordt in de Braakman een spaarbekken aangelegd, dat 6 miljoen zal kosten. Door het treffen van speciale maatregelen zal de verdere verzilting van het kanaal worden tegengegaan In zijn bcsprekiug ging drs. Verburg uitvoerig de vestigingsfactoren van Sioeplan, kanaalzone en Bergen op Zoom na. Hij verwacht, dat op den duur Antwerpen met de Nederlandse havens rond de Westerschelde zal samenwerken voor het beter bevaarbaar maken van deze rivier, waarmee tevens een be langrijke bjjdrage tot een vaste oever verbinding zou zijn geleverd. Het rijk zal daarbjj, aldus drs. Verburg, bereió moeten zijn de Brabantse en Zeeuwse aanspraken financieel te steunen. Si grid Koelse als de jonge kluizenares Shakuntaia en Coen Flink als koning Dushyanta. Een volle koninklijke schouwburg in de Hofstad heeft gisteravond in première het sprookjes.aohtige stuk Shakuntaia van Kalidora in een even sprookjesachtig „setting" gevolgd tot aan de volgens de regels van de dramatische kunst die aan de wieg lijk hebben leren accepteren, dan blijft er in de totaal- conceptie van deze Neder landse toneelmanifestatie meer te waar deren over dan in de opvoering van welk stuk in onze jongste toneel-historie dan ook. Alleen al de rolverdeling vertoont op diverse punten vondsten die op een duidelijk inzicht in de kansen van het 6tuk wijzen. Geen van de gebruikelijke parade van het werk stonden gelukkige ont- paardjes werd als Shakuntaia gekozen, maar de nog jonge Sigrid Koetse, wier stem nog niet dat toneelgewicht heeft ge kregen, dat in staat lijkt een minnaar van de planken te blazen. Coen Flink droeg de koninklijke hoofdrol met ooster se overheersing en sprookjesachtige waar digheid door het stuk. Albert van Dalsum bereikte in een subliem beheerste toon, zonder enige charge een afzonder lijk hoogtepunt als Kanva, Shakunta- la's pleegvader en hoofd van de Brah- maanse kluizenarij en Luc Lutz als nar en vertrouweling van de koning gaf meer malen een onnavolgbare expressie aan de nuchter-komische wijsheid van deze Brahmaan. Het opperste gerechtshof in Washington heeft gisteren niet direct uitspraak wil len doen over een recente uitspraak van een Hof in St.-Louis, waarbij de rassen integratie op de middelbare school van Little Rock (Arkansas) voor twee-en-een- half jaar is uitgesteld. Als de uitspraak van het Hof in St.- Louis ongewijzigd blijft, zullen de negen negerleerlingen, die dit jaar na veel moei te en onder bescherming van militairen de middelbare school voor blanken te Little Rock hebben bezocht, in september weer naar de middelbare schooi voor negers moeten gaan. Het opperste gerechtshof wil een be roep dat in St.-Louis tegen dc nieuwe uit spraak aanhangig is gemaakt, afwachten. Gouverneur Griffin van Georgia, een van de leiders van de beweging voor ras senscheiding in het zuiden der V. S., heeft bepaald, dat de nationale garde in zijn staat geen orders van de federale regering mag uitvoeren, als deze niet door hem zijn bekrachtigd. Dit bevel is kennelijk bedoeld om het gebruik van de nationale garde voor de tenuitvoerlegging van de rassen integratie op de scholen in Georgia te voorkomen. knoping. De voorstelling werd bijgewoond door PI. M. Koningin Juliana, de ambassadeur van India, de lieer John. A. Tliivy, vele leden van diens staf, tal van andere leden van het corps diplomatique, de minis ters dr. Marga Klompé en mr. J. M. L. rii. Cals en vele andere hoog waardigheidsbekleders. Geboeid door de miniatuurachtige ta ferelen, die met intense zorg en begrip via de regie van Cees Laseur, de verta ling van Bert Voeten de decors en kos tuums van Nicolaas Wijnberg en Jurriaan Andriessens muziek waren opgebouwd, hebben de toeschouwers de paradijselijke liefdesgeschiedenis gevolgd van India's koning Dushyanta en de jonge kluizenares Shakuntaia. die door de vloek van een Brahmaanse wijze wordt onderbroken tot in de hemelse kluizenarij van aartsvader Kashyapa de minnenden worden verenigd rond hun zoon, die de wereld zal be heersen. Het realiseren van dit Indiase spel dat waarschijnlijk in de vijfde eeuw is ont staan is een hachelijke onderneming, die merkwaardigerwijs telkens met succes zij het buiten Nederland maar wel in Euro pa herhaaldelijk is beproefd. Het para dijselijke en elementaire van dit sprook je, dat hemel en aarde dooreen strengelt op hoogst ondogmatische wijze, staat ver af van het bewuste en sterk rationele toneel zoals zich dat in de westerse we reld heeft ontwikkeld. In menige claus lijkt alleen al de westerse toneeldictie te scherp en verscheurd voor de ongebro ken primitieve gemoedsinstelling, waaruit het stuk geboren is en waaraan het te gelijkertijd appelleert. Maar de kracht van dit geboorteklimaat is, dat het ook in ons publiek nog min of meer latent leeft al stuit de uitvoering soms op de traditione le en wat sterk als taak geziene toneelop vatting van ons beschavingsbekken. En de sprookjessfeer mocht dan wel hier en daar wat schade ondervinden van een typisch traditionele toneel-routine, een enkele figuur als Joekie Broedelet mocht wat schoolmeesterachtig met oos terse wijsheden omspringen, het zorgvul dige samenspel van niet minder dan drie en dertig rollen was zo welgemeten in regie gebracht, het kunst- en vliegwerk, dat het stuk nodig heeft bleek zo van alle stoffelijke zwaarte ontdaan en in fijne hu moristische momenten verpakt, en de dé cors waren zo zuiver afgestemd op de poëzie van het verhaal dat aan de beko ring van deze Shakuntala-opvoering niet te ontkomen viel. De muziek van Jurriaan Andriessen be naderde zij het met totaal andere instru menten de geest van de Indiase muziek voortreffelijk en introduceerde de diverse taferelen bijzonder stemmig. En toneel- lievend Den Haag bracht dan ook aan het slot aan allen die deze manifestatie had den tot stand gebracht terecht een ova tionele hulde, waarin Bert Voeten zijn verdiende aandeel wegens vakantie niet in ontvangst kon nemen. HM. de Koningin en Z K. H Prins nernnard zullen op woensdag 9 juli in het Huis Ten Bosch een lunch aanbieden aan de koning van Nepal, die dan onofficiëel ■•en bezoek aan Nederland brengt. Maar wanneer we even afzien van de wat scherpe en nadrukkelijke zegging van een zeker tekort aan argeloosheid en een hier en daar nogal duidelijk tasten naar stijlfiguren, die iets van de sfeer rond het stuk moeten benaderen, wanneer we deze bezwaren als vrijwel onvermijde- Het ontslag van het bestuur van de Ne derlandse Opera is een duidelijke demon stratie tegen het beleid van de wethouder voor kunstzaken in Amsterdam, mr. De Roos. Eerlijkheid gebiedt ons om duide lijk te stellen, dat hier dieper wordt ge graven dan alleen maar een incidenteel geval. De wethouder wordt nl. verweten, dat hij een cultuurpolitiek volgt, die sa menwerking met hem vrijwel onmogelijk maakt. De feiten spreken een andere taal. Wij zijn niet altijd een voorstander ge weest van zijn beleid, maar wanneer de zaken in een bepaald daglicht gesteld wor den, dan zullen wij niet schromen daar tegen stelling te nemen. Men kent de moeilijkheden op financieel gebied, waarmee de Nederlandse Opera steeds kampt. Daarbij kwamen nog de problemen omtrent de continuatie van het Operaballet. De wethouder heeft een voor stel uitgewerkt, waarbij de volledige com missie van bijstand is gehoord, die zich unaniem achter hem schaarde. Dit voorspel berust hierop, dat het Operaballet zal wor den geformeerd onder leiding van Johan Verdoner en dat naast de figuratie in de opera ook zelfstandige voorstellingen zul len worden gegeven. De subsidie die hier voor wordt uitgetrokken, zal, mits de raad van Amsterdam hiermede akkoord gaat 225.000 bedragen. Het bestuur van de Ned. Opera dat ontslag heeft genomen, is het met deze gang van zaken niet eens. Nu zijn er in derdaad bezwaren aan te wijzen voor het benoemen van een directeur van het Ope raballet, die zelf uit deze kringen voort komt. Men weet dat Verdoner als danser zijn carrière in deze groep heeft gemaak maar dat hij nu niet meer actief als dans kunstenaar zal optreden. Dat hij naast zich een bekwame balletmeester wenst, is zeer verstandig en ook normaal. Dat hij voor de zakelijke en artistieke leiding ook wel eens raad van anderen wil inroepen, is alleen toe te juichen. Naar onze mening berust de oorzaak van dit conflict in een onderwaardering van het artistieke werk van Frangoise Adr13;. Zij heeft balletten gemaakt, die kostbaac waren, maar het ballet van Massine waar mede het Holland Festival 13 geopend, heeft bijzonder veel geld gekost; de nieu we montering van Un Ballo in Maschera was rondweg geldsmijterij. De hele entou rage en costumering lag er nog, maar het afgetreden bestuur heeft toch zijn fiat ge geven aan een nieuwe aankleding van deze opera. De zaken zijn vorige week zeer scherp gesteld. Wanneer wethouder De Roos niet had geïntervenieerd, dan was het perso neel van de Ned. Opera voor de première van Un Ballo in Maschera in staking gaan. Door zijn optreden is dit onhen voorkomen. Het afgetreden bestuur heeft hef hem nu mogelijk gemaakt om een drastischs sanering toe te passen. Er zijn veel veJ" dachtmakingen gelanceerd. Er zijn iff dachtmakingen gelanceerd. Een fieuW bestuur is gemakkelijk gevonden. Waa"- om dit aftreden een ramp voor de Ned. Opera zou betekenen, is ons een raadsel. Een nieuwe frisse wind moet op het plein gaan waaien. De kans ligt er nu volop'

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 3