Zilveren professiefeesl van Br. Edmundus WIJK BIJ DUURSTEDE EN DE VELÜWE Op de Karakorum werden de vlaggen gewisseld i Geheugen-hulp 1102 diploma's uitgereikt Veel belangstelling en veel blijken van waardering Ouer Gecombineerde bus- en boottocht De prijs voor deze tocht per boot en touringcar bedraagt f6.35 Maandag begint de bakkersvakantie m Het gaat niet gemakkelijk Damwachter WALDO-RIJSCHOOL Kennis maken met de Mater Amabilisschool Ouderavond St.-Aloysiussclioo] Afscheid bij het onderwijs Burgerlijke Stand KETHEL NIEUWS TREKT ALTIJD IEDERE DAG SABENA HEEFT EEN LOURDESLIJN Door de Vereniging voor Veilig Verkeer NSC WOENSDAG 9 JULI 1958 PAC'V- De schandelijke schoolkrant nieuwe scliledamsclie courant ★65637* ONDERNEMINGSGEEST MET PERSPECTIEF Dankwoord van de jubilaris Het aandeel van de jongens JUBILEE MEJ. F. A. J. DE TROYE AFSCHEIDSFEEST HOOGSTE -KLAS ST.-JACOBUSSCHOOL naar ONDER3CHEIDING E.H.B. O. EEN REGELING, DIE BIJ ALLE PARTIJEN WAARDE. RING ONTMOET Schiedam een voorbeeld Rotterdam-Lourdes in 3l/% uur 11S ROTTERDAM: EINDEXAMENS U.T.O. KONINGIN EN PRINS BIJ LUSTRUMSPEL IN DELFT «MÉM Wethouder mr. Van Kinderen wenst broeder Edmundus geluk. De feestdag van broeder Edmundus be gon met een H. Mis, opgedragen door kanunnik deken R. J. Reynen en bijge woond door alle leerkrachten en leerlin gen van de St.-Jozefschool en belang stellenden. Het zangkoor van broeder Elmar zong de Gregoriaanse Paasmis, ter wijl de hoge zuivere jongensstemmen onder de communie-uitreking „O sacrum convivium" van Besouwen vertolkten. Besloten werd met een middeleeuws Maria-lied. Voor de H. Mis liet broeder Desiderius een gedeelte van een orgel- Z.E GAAN ER NU IN de Vlaardingse raad over delibereren. Men weet bet. of men weet het. niet. tien ge meenten, en daaronder de belangrijkste, op Rotterdam na,.zijn niet bepaald tevre- den over de. samenwerking tussen de 27 gemeenten van hetgebied röna de Nieuwe Waterweg. De burgemeester van een der kleinere gemeenten heeft al grapjes aan heta dirts''van" Rotterdam ge maakt. Schiedam. samen met Vlaardingen en de acht a'ndéfe. zijn er toe Overgegaan, hun bezwaren gedocumenteerd uiteen te zetten. Rotterdam geeft volgens hen een eigen uitlegging aan het begrip samenwerking. Voor een góed venstaander betekent dit, dat de „Koningin van de Maas" dicta toriale neigingen gaat vertonen. Ze voelt zich de grootste en de sterkste en al zegt ze het niet, ze meent hierdoor de lakens min of-meer te kunnen uitdelen. Voor een döor socialisten geregeerde stad is dit merkwaardig.. Men zou een meer demo cratische instelling verwachten, eerbied voor de redhten van de kleinere en daar door zwakkere. Zwakkere in zoverre, dat de betrokkene niet zo sterk is als de sterkste, hetgeen allerminst inhoudt, dat hij of zij zwak is. Maar ja, de merkwaar dige situatie komt meer voor. Wel, Schiedam voelt zich verre van z-wak en het behoort tot de gemeenten, die ziah niet zonder meer door Rotterdam de kaas van het brood laten eten. Een gemeente is een gemeente, zo onge veer zeggen ze hier. Met dezelfde autori teit en dezelfde rechten, waarbij het niet in de eerste plaats gaat om het aantal in woners. Het grote getal behoeft waarlijk niet altijd de doorslag te geven- Samenwerken. best. maar op gelijke voet. Nu, Schiedam, Vlaardingen en Maassluis zullen straks een combinatie kunnen v.ormen, die het gerust tegen Rotterdam zal kunnen opnemen, al lijkt momenteel eik der drie een soort reus tegenover een soort Goliath. Er zitten lieden, die óók van wanten weten, eveneens iets gepresteerd hebben. Schiedam en Vlaardingen huisvesten in dustrieën, waarvan de kopstukken even eens hun weetje weten. Inmiddels, als je dan zo het een en an der leest over Europese samenwerking en zo, besef je opeens, dat die zich tamelijk moeizaam ontplooien zal. Als men vlak bdj elkaar en zo nauw Verwant zijnde, niet eens tot een goede samenwerking kan komen hoe moet het dan zijn, als het om geheel verschillende landen met totaal verschillende belangen gaat? Twee jaar lang heeft Rotterdam ge daan, alsof de tien gemeenten niet be stonden. Wat die andere 16 op hun ever hebben, kunnen we wel vermoeden. Ze zullen hopelijk de tién bijvallen, die de kat de bel hebben aangebonden. Hoe moeilijk dat ook misschien voor hen zal zijn. tegenover de geduchte broer, die zoveel noten op zijn zang heeft. Laten we nog'even geduldig afwachten, al lijkt dat moeilijk. concert van Handel horen, terwjjl hij na de mis een eigen improvisatie gaf. Om half 11 had in de St.-Jozefschool de officiële huldiging plaats in de zesde klas, voor deze dag tot een gezellig ont- vangzaaltje omgetoverd. Broeder-overste Ernest fungeerde als ceremoniemeester ,en gaf het eerst het woord aan deken kanunnik R. J. Heynen. „Ik weet eigen lijk niet. of ik als deken, als gewezen voorzitter vaji de St.-Willibrordusstich- ting of als pastoor het woord tot u moet richten. U kunt dat nemen zoals u wilt. U heeft vele jaren hier gewerkt", ver volgde de hoogeerw. spr., „en vele jon gens hier afgeleverd voor het verdere leven. Ik vind altijd de sprong van het lager onderwijs na-ar wat er ook op volgt, een sprong in het duister. U zult zich dikwijls hebben afgevraagd, wat zal er met deze jongens gebeuren. U heeft uw taak altijd echter goed verstaan. Ik hoop van harte, dat u met Gods zegen een goede gezondheid. levensvreugd en animo nog vele jaren hier in Schiedam als hoofd van de St.-Jozefschool mag .werken", be sloot deken-kanunnik Reynen zijn toe spraak. - Na het gebruik van een verversing, ge presenteerd door drie leerlingen van de .Mater Dei-school." klas 2C, die gehuisvest is in dè St.-Jozefschool, sprak nu - wet houder mr. M. J. M. van Kinderen. Zicli, ook. al ..afvragend, in wélke fuhcMë'nfj dft' doen mpest. alsbestuurslid van de. St.- Willibrordusstichting. ais vertegenwoor diger van het schoolbestuur ofals vader Hij koos het eerste. In dankbare bewoordingen bracht spr. hulde aan het werk van broeder Edmundus. aan de voorkeur van de Schiedamse ouders voor het katholiek onderwijs ondeT leiding van de broeders van Maastricht. Het verlan gen van het schoolbestuur is, meer tot nauwere samenwerking te komen, tot het uitwerken van problemen en vragen, waarbij men wederzijds tot een volledig begrip komt. Moge deze weiis in vervul ling gaan en< u daarin een actief deel hebben, aldus mr. Van Kinderen. In een geestige toespraak wees de heer L. L. Vincent, voorzitter van het ouder-comité. op de grote verdiensten van broeder Edmundus. Hij is een bij zonder prettig mens, om mee samen te werken, hij hoort veel. hij ziet veel en... weet veel te zwijgen Buiten hem om is deze keer een speciale jubileumschool krant verschenen en hoe onmisbaar het aandeel van broeder Edmundus daarin gewoonlijk is. gaf de heer Vincent van harte toe met de veelzeggende woorden: „Nog nooit is dit zo schandelijk geschied als nu vol fouten enz. 1" Als herinnering I aan deze dag bood spr. namens het I ouder-oomité een fototoestel aan. waar- I mede kennelijk een wens van de jubilaris in vervulling ging. De heer A. Veringmeyer was kort en I krachtig in zijn bewoordingen van hulde en dank en bood broeder Edmundus na mens het lekenpereoneel een blitzlamp aan. Intussen was ook een grote doos met sigaren namens het schoolbestuur door gegeven Broeder-overste Ernest belichtte het leven van de jubilaris als onderwijzer en als kloosterling. Even aanstippend, dat het regelmatig voorkomt dat op de St.- Jozefschool bij het verlaten van de school jongens naar het seminarie of in een andere religieuze inrichting hun studie voortzetten. Dit geeft de geest van de goede gezinnen aan. Oogb'ad voor Schiedam «n omstreker 80ste Jaargang No. 23724 DAM 18 SCHIEDAM TELEFOON 66152 POSTREKENING NR. 5 9 0 9 4 3 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0.30 per mm-hoogte. Bij contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe- taldTi'g. Elk: woord meer 3 ct. Maxi mum 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen, voor het Advertentie wezen. —o ABONNEMENTEN f 7.40 per kwartaal, 2.54 per maand en 0.59 per week. Op de hoek van de Van Harenlaan en de Nieuwe Damlaan heeft de heer W. P. v. d. Boor een consumptie-tentje doen plaatsen. Hij kreeg hiervoor van de ge meente toestemming tot zolang deze hoek niet wordt bebouwd. De vele wandelaars en de bezoekers van de diverse sportcom plexen en Bad „Groenoord" passeren bij het gaan en komen deze nieuwé consump tie-tent en zullen vooral bij warm weer de verleiding niet kunnen weerstaan hier even te stoppen. Met de bewoners uit deze omgeving zullen zij dan een ijsje pakken of de een of ander verfrissende drank. De mogelijkheid bestaat natuurlijk, dat de heer v. d. Boor zijn tentje, hetwelk een oppervlakte heeft van 12 m2, zo nu en dan eens moet verplaatsen. Geen nood, echter, want het hele geval staat op kleine houten wielen zodat het gemakkelijk verplaatst kan worden. De heer v. d. Boor heeft kosten nog moeite bespaard om met z'n nieuwe bedrijfje zo goed mo gelijk voor de dag te komen. Achter de ruime verkoopruimte is een kleine keuken ingericht en bij avond zorgt een neon verlichting dat de late wandelaars al van verre kunnen zien waar Verkwikking hun wacht. Wanneer er aansluiting is op de riole ring, waterleiding en lichtnet kan de heer v. d. Boor met de verkoop beginnen. Naar hij hoopt zal dat a.s. zaterdag zijn mits dan de bestrating gereed is. welke hem door de gemeente rond zijn tent werd toe gezegd. Als een der eersten was u het vervolg de de eerw. broeder-overste, die het aan durfde met de oprichting van een ouder comité op 24 maart 1954. Wat een succes werd De teamgeest op school is uit stekend men verstaat en begrijpt elkaar. Dat broeder Edmundus een man van deze tijd :s bewees hij door de vernieuwingen op school al zijn nog lang niet alle wen sen vervuld. Hij heeft zich ook vóór de jeugdsport veel verdiensten verworven. Op de hem eigen rustige Wijze dankte broeder Edmundus de verschillende spre kers de leden van het ouder-comité. de eerw. zusters van de Mater Deischool voor hun aanwezigheid, alsmede de genodig den. Vijfentwintig jaar heb ik een groot aandeel gehad in het afleveren van de zesde-klassers aan het, leven. Ik heb dit altijd zo goed mogelijk gedaan, vervolgde de jubilaris. Op een feestdag worden er altijd veel woorden van lof gesproken, ik weet, dat ze vandaag gemeend zijn. Dank baar ben ik voor de toezegging van mr. Van Kinderen namens het schoolbestuur. Als het beruchte zwaard van Damocles voel ik de mededeling van het verlaten van deze school boven mijn hoofd han gen, omdat deze te groot is. Met de in voering van de handenarbeid zullen wij die lokalen hard nodig hebben en het tyordt tijd. dat. wij óók met. handenarbeid beginnen besl-ootbroeder Edmundus. Twee junior-elftallen van de Sint- Tho'masschool in uniform en een in Excel- sior-uitrusting gaven hun aanvoerders in dichtvorm (werk van de heer Van Rooyen, de sneldichter van de St.-Thomasschool) heu woord. Daaryan kweten zich bijzon- ,dfer'gbéa-/»«Öpaj«teSen Peter Geyten- beek. Broeair "ffmfrfó en Henricus be geleidden hen. Kapelaan Niekerk. de heren A. Suyker van de St.-WUIibrordsttahtïng. bisschoppe lijk inspecteur, rector Campfens, alsmede rijksinspecteur M. Bijpost, gaven van hun belangstelling blijk. Zo ook de heer A. J. Houtsma, vertegenwoordiger van de Sint- Augustinusvereniging van het K.O.V., de heer C. Meyer, voorzitter van de K.A.B.. En dan de eindeloze rij van onderwijs krachten o.w. de onlangs gepensioneerde heer ThJ Krebbers. de medeleving op deze dag tenvolle weergevend. Des mid'dags Was het woord aan de jongens. Met ongeduld verbeidden zij de komst van hun feestende broeder, die met broeder-overste Ernest twee neven en enkele leden van het ouder-comité het gebouw Arcade om half 3 betrad. Het oorverdovend gejuich moet hem wel als de schoonste muziek in de oren hebben geklonken, want dit was zo echt van harte gemeend. In het huldelied op tekst en muziek van broeder Desiderius. kwam dit wel speciaal tot uiting. Kleintjes van de eerste klas gaven hun visie over het werk van broeder Edmundus, terwijl drie zesde-klassers zijn hele levensloop be lichtten t.w. Jeroen Willems, Harry Stock en Jan van Duikeren. Als cadeau van de school kreeg broeder Edmundus een statief voor zijn fototoestel, zodat de eerstvolgende schoolkrant wel met foto's verlucht zal zijn. Met het draaien wan enkele aardige films werd deze feestdag besloten, nadat de jongens eerst getrakteerd waren. Vorige week maandag hebt u in deze krant kunnen lezen, hoe de Mater Atnabi- lischool afscheid heeft genomen van dit cursusjaar. Wellicht dacht u toen: „Hé, de Mater Amabilisschool; misschien is het iets voor mijn dochter?'' Of dacht de dochter zelf: „Is dit iets voor mij?" Begin september begint weer een nieuw cursusjaar en het wordt dus tijd, dat meisjes, die vóór 1 januari 1959 zeventien jaar zijn, plannen maken ,om eventueel zich op te geven. Verleden jaar hebben wij een kennis makingsavond gehouden in ons eigen clubhuis voor ouders en toekomstige leer. lingen. Daar deze avond een groot succes was 25 meisjes gaven zich toen op houden we dit jaar weer zo'n avond. Dinsdag 15 juli, om 8 uur, is ieder meisje mét haar ouders welkom op de kennisma kingsavond van d-e Mater Amabilisschool Warande 148 (ingang op de speelplaats aëhter de St.-Liduinakerk). Deze kennismaking is geheel vrij blij vend; men kan zich op de hoogte stellen van het programma en de inhoud van de school en kermis maken met de leidster, mej. M. H. M. Lap. Als de Mater Amabilisschool u iets lijkt en als u eigenlijk niet precies weet wat deze school inhoudt, wel, kom dan dins dag 15 juli om 8 uur naar het clubhuis. Warande 148. U bent van harte welkom. Op initiatief van het oudercomité van de St.-Aloysiusschiool werd gisteravond een vergadering belegd om tot oprichting van een plaatselijke ouderraad te komen. Na een uiteenzetting van de voorzitter werd er na enig debat besloten tot een voorlopige ouderraad. Deze zal in een volgende bijeenkomst, in september, of ficieel in werking treden. De heer A. Veringmeier gaat het Schie dams onderwijs verlaten. Het vorige jaar heeft hij zijn 25-jarig jubileum gevierd als onderwijzer. Hij was bijna 18 jaar aan de St.-Jozefschool verbonden, waar van 10 jaar in een opleidende 4e klas. Met ingang van 18 augustus is hij aan gesteld als hoofd van de Tarcisius- sohool in Den Bosch, waar hij 1 september zijn werkzaamheden zal beginnen. Gisteren heeft de burgemeester, mr. J. W. Peek, de zilveren eremedaille, ver bonden aan de Oorde van Oranje Nassau, met enige waarderende woorden uitge reikt aan mej. F. A. J. De Troye, hoofd van de typekamer en inwendige dienst van Frits M. Beukers Verwarmings Mij., waarbij zij veertig -jaar in dienst is. De jubilaresse werd vanwege het bedrijf in intieme kring gehuldigd. 'Zij .ontving ook de goude eremedaille met oorkon de van de Maatschappij voor Nijverheid eri Handél. GEBOREN; Catharina, d.v. J. H. Esibach en C. van der Ven; Ingrid J. F., d.v. A. G. P. van Dorp en T. A. van Galen; Pe- tronella W., d.v. A. J. van Gerven en A. M. Hölscher. OVERLEDEN: C. M. van der Kooij, 73 jr., echtg. van P. v. Gulik. Deze avond ving aan met het zingen van enige liederen in klasseverband on der leiding van de heer P. J. Beekman, hoofd van de St.ljacobusschool. Daarna werd de avond geopend door de heer H. Donkersloot, voorzitter van het Ouderco mité. De heer Donkersloot kondigde de ouders tegen september of oktober a.s. een forumavond aan. Hij 6prak zijn ver trouwen uit, dat de nieuwe school aan de Joppelaan begin september a.s. bedrijfs klaar zou zijn. Als derde punt kondigde hij de oprich ting aan van een muziekklas voor de jeugd van diverse richtingen in Kethel. Hij nodigde een der ouders, die belang stelling voelen voor de muzikale ontwik keling van de katholieke kinderen van Kethel, uit om zich op te geven als be stuurslid voor deze instelling. Het schoolreisje zal plaats hebben op 30 juli a.s. Zij, die kinderen hiervoor op gaven en nog nie' betaald hadden konden dit alsnog vóór 25 juli doen bij de heer Beekman of bij spreker aan huis. De kin deren worden die dag om kwart voor 8 verwacht op het Perenplein, 's Avonds om 6 of 6.30 uur zullen ze weer in Kethel terug zijn. Een tiental leidsters of leiders werden er gevraagd om de kinderen die dag bezig te houden. Hierna Werd er door de jongens en meisjes van de hoogste klas e enprogram- ma van zang, declamatie en schetsjes Af gewerkt. Tot slot hietd de heer Beekman de kinderen in een korte toespraak de spiegel voor van hun juiste houding en gedrag van hun toekomstig leven. Als re sultaat van het gevolgde onderwijs hoor den we het volgende lijstje; Van de 37 kinderen gaan er 3 naar het lyceum, 3 naar het seminarie, 10 Ulo, 8 Nijverheids school, 12 Huishoudschool eh een van hen gaat naar de Landbouwschool. AÏs herinnering aan hun lagere school kregen de kinderen een Mariaptaatje, duidend op het jubileumjaar te Lourdes. Van het Oudercomité kwam hierbij een boek over O.L. Vrouw van Lourdes. «F De ene helft van het gezelschap vertrekt om 8 00 uur per SPIDO-boot PRINCESSENPLAAT naar Wijk bij Duurstede en de andere helft mn 8.30 uur per TOURINGCAR. De beide gezelschappen zullen om ongeveer 13.00 uur te Wijk bij Duur stede arriveren en zullen dan wisselen. Wij hopen om ongeveer 18.00 uur weer te Rotterdam terug te zijn. ROUTE: De route per boot zal via de Lek worden gemaakt en de route per touring car vanuit Rotterdam via Bodegraven—Woerden—Utrecht—Zeist-—Soest —Amersfoort—Maarn—Doorn naar Wijk bij Duurstede. De deelnemers die dus per boot naar Wijk bij Duurstede zijn gevaren, maken dan de tocht per touringcar in tegenovergestelde richting terug naar Rotterdam. VERTREK; De SPIDO-boot vertrekt om 8.00 uur precies van de Spido-ponton Willemsplein, eindpunt lijn 5, terwijl de touringcars om precies 8 30 uur zullen vertrekken van ons bureau, Kortenaerstraat 1 te Rotterdam. Zorg ervoor, vooral tijdig in het bezit van uw deelnemerskaarten te komen. (met inbegrip van een kop koffie) Deelnemerskaarten zijn van heden af verkrijgbaar aan ons kantoor Dam 18 te Schiedam. Afdeling Propaganda Parkkade en Parkhaven hebben deze week veel weg van een etalage van en kele scheepswerven in Rotterdam en omgeving. Niet minder dan drie grote nieuwe schepen liggen er te wachten op hun eerste afvaart, namelijk de Taha- Op het zaterdag 5 juli gehouden mu ziekconcours te Hierden. behaalde de har monievereniging van de „Koninklijke Verenigde Tapijtf abrieken" te Moor- dredht, onder leiding van onze stadge noot, de dirigent Cor van Gent, in de tap-afd. een le prijs met 343 punten, wat het hoogste aantal van het 2-daagse con cours was. Ook in de marswedstrijd werd een le prijs behaald. Tevens behaalde de drumband een le prijs. In de gehouden Erewedstrijd voor le prijswinnaars werd de le prijs behaald. De heer Van Gent werd de directeurs/prijs toegekend. De Kon. Ned. Ver. Eerste Hulp bij On gelukken, afd. Schiedam, houdt op zater dag 12 juli haar jaarlijkse collecte. De burgemeester, mr. J. W. Peek, heeft f/isteren mej. F. A. J. de Troye de zilveren eremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld. De Schiedamse Bakkerü Commissie, die zich belast met de regeling van de vakantie voor de bakkers, speciaal van de bezorgers, daarmede twee jaar gele den begon en er succes mee had, heeft voor dit Jaar de bakkersvakantie, die in totaal 4 weken in beslag zal nemen, vast gesteld van 14 dezer tot en met 9 augus tus. Hierdoor is wederom de mogelijk heid geschapen, dat de broodbezorgers veertien dagen vakantie krijgen. Hieraan hebben alle bakkersbedrijven medege werkt en men vertrouwt, evenals verle den jaar de volle medewerking van het publiek te zullen verkrijgen. Terwijl de ene helft van de bakkers op vakantie gaat, zal de andere voor de collega's zorgen. Het komt dus voor, dat men gedurende enkele weken het brood van een andere bakker krijgt, maarop maandag 11 augustus komt de eigen broodbezorger met het vertrouw de brood weer terug. Van de zijde van het publiek is verleden jaar, zoals ge zegd veel medewerking en zelfs waarde ring ondervonden. Men apprecieerde het, te kunnen medewerken, opdat ook de broodbezorgers van een welverdiende va kantie kunnen genieten. Het mag wel eens gezegd worden, dat Schiedam inzake de wat men kortshalve de bakkersvakantie noemt, een voorbeeld voor heel het land is. In het naburige Rotterdam heeft men verleden jaar nog ernstige moeilijkheden moeten overwin nen. Uit tal van plaatsen, o.a. Heerlen, Utrecht, Amersfoort etc. kwam men om inlichtingen vragen, hoe de affaire hier geregeld was. Men heeft de regeling nauwkeurig uit gekiend en enkele mankementen, waar van de vorige maal intussen weinig hin der werd ondervonden, uit de weg ge ruimd. Er valt wat uit te kienen, als een stad in 120 wijken moet worden ver deeld, terwijl de ene bakker in een be paalde wijk talrijke, de andere weinig klanten heeft. Maar de bakkers verle nen ook onderling alle medewerking. Als de mensen nu wederom van goede wille zijn, zal het gesmeerd gaan. Men heeft verlof gekregen, om de be zorgers gedurende de vakantieperiode reeds om 8 uur op pad te laten gaan. Er zal dus a.s. zaterdag voldoende tijd zijn, om de financiële aspecten' te rege len. De klanten worden voorgelicht door een duidelijk gesteld foldertje, waarin ook enkele onderdelen van de tijdelijke regeling nader belicht worden, in elke wijk komt slechts één verkoper met bak- kersprodukten. Op trappenhuizen en flat gebouwen wordt het brood niet naar bo ven gebracht. Maar aan elke huisbel wordt gebeld. Wanneer er ernstige klach ten zijn, kan men zich tot in het fol dertje vermelde adressen wenden. De broodbezorgers zullen in de 120 wij ken zorgen, dat alles zo goed mogelijk verloopt. Er is voor het overige geen sprake van, dat deze tijdelijke sanering een voorloper is van een definitieve. Men voelt in het bakkersbedrijf niets voor een sanering, zo deelde men ons uitdruk kelijk mede. Het is trouwens een heei ander bedrijf dan de melkhandel, werd hieraan toegevoegd. Het mag wel als vaststaand worden be schouwd, dat de bakkersvakantie wederom tot ieders genoegen zal verlopen. Wat het personeel in de winkels betreft, die open blijven, hiervoor kon men gemak kelijk een regeling treffen, zonder daar voor de medewerking van het publiek te behoeven in te -roepen. i ma (gebouwd door Verolme) en Island Engineer en de Karakorum, beide ge bouwd door de scheepswerf C. y. d. Giessen uit Krimpen aan de Ussel. De directie van de Amsterdamse n.v. Stoomvaart Maatschappij Nederland was gisteren naar de Parkkade ge komen om de Karakorum van de werf over te nemen. Het schip is de tweede van een' serie van vier, waarmee deze maatschappij haar Vloot uitbreidt. Voordat de vlaggen gewisseld werden en een bruisende dronk op het welzijn van schip en bemanning werd uitge bracht, herinnerde de directeur van de Nederland, mr. J. A. G. Jonckheer, aan de dag, waarop de Karakorum te water werd gelaten.. Dat was in maart; het weer wa-s somber en ook de stemming was niet opgewekt als anders, daar de rederij juist een optie op hellingruimte bij Van der Giessen had moeten laten vervallen. Thans scheen de zon, maar de situatie van het bedrijf is nog steeds niet eenvoudig. Niettemin geloofde hij, dat er met dit schip onder de leiding van een bekwame bemanning en met de Nederlandse vlag in top, iets goeds tot stand kan worden gebracht. - De directeur noemde de Karakorum een gecompliceerd schip, dat met zijn 10.000 paarden maar liefst 1?% mijl kan lopen; een schip met een bijzonder zwaar laadgerei, dat behalve zijn nor male laadbomen, beschikt over 3 extra laadbomen De proeftocht was uitste kend geslaagd en het trillingsprobleem dat zich even had voorgedaan, werd in zeer korte tijd verholpen. Na deze lofuitingen kwam ook voor dit schip het ogenblik, waarop de cham pagne en de heilwens de overdracht be krachtigden. De Belgische luchtvaartmaatschappij heeft een luchtlijn Lourdes geopend in verband met het eeuwfeest der verschij ningen aan Bernadette. Wanneer men per helikopter van Heliport in Kotterdam ver- trekt en in Brussel overstapt doet men ruim drie en een half uur over de reis. Eilke dag vertrekken viermotorige Con stellations en Douglas DC 4's van Brus sel naar Lourdes, waar'op de helikopter diensten Rotterdam-Brussel aansluiting geven. Enkele voorbeelden: wanneer men op een werkdag om 10.25 uit Rotterdams centrum vertrekt, arriveert men om 14.05 te Lourdes (op maandag en zaterdag) of om 16:45* (op dinsdag, woensdag, donder dag en vrijdag). Zondags kan men om half li vanaf schiphol vertrekken en: dan is men om 14.05 in Lourdes. De vertrektijden uit Lourdes zijn op maandag, zaterdag en zondag om 15.10 en de overige dagen om. 17.25.. Diezelfde avond is men weer thuis. Men kan zonder extra kosten nog even in Brussel de Expo bezoeken om er b.v. het Nederlandse en (of) het Vatikaanse paviljoen te bezichtigen. Passage-theater: Sluipvaart in de Pa cific (14 j.) zaterdag en zondag 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: dagelijks om 2 en 8 15 uur: Monopole-theater: Het duel van Gu"* sight Ridge (14 jr) zaterdag en zondag 3, 5, 7 en 9 uur; werkdagen 2, 7 en 9 uur. Stedelijk museum: Dagelijks geopend van 10 tot 17 uur zondagen van 12—17 uur. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL SINT-LIDÜINA Hoofdgebouw Dam 8: Volwassene" maandag 78.30; dinsdag 1012. 25 en r—6.30; woensdag 2—5 en 7—8.30; donder dag 10—12 en 2—5; vrijdag 2—5 en 1—8.30'' zaterdag 10—12 en 25. Jeugd: woensdag 24; donderdag 4 zaterdag 13. Boven 14 jaar ook: woensdag 87.30. Jeugdleeszaal: dinsdag, donderdag vfö- dag van 4—5.30 uur. Filiaal Rijnstraat 1: dinsdag 8.S0— vrijdag 7—8. Nieuwland: Wijkgebouw Dr. Wibautplei" (zijingang): jeugd: woensdag van 1.30^5 uur; volwassenen woensdag en vrijdag van 7—8.30 uur. Filiaal Emmastraai 3: maandag 1 woensdag 7—8.30; vrijdag 78.30, Filiaal Kerkweg 46. Kethel- zondag 11.30—12 30 NACHTDIENST APOTHEKEN Deze„week: Apotheek v. Westendorp' singel 81. BIOSCOPEN Programma's van 410 juli Arena: Lemmy Caution (is j.) Capitol* Slavinnen van de Amazone (18 j.) Cen traal: Roman van een vrouwenarts (onb i Cineac-AD; Das herz von Sank, Pauli (ontoe laatbaar Cineac-NRC; actualiteiten (ail Colosseum: Quo Vadis .(14 - Harmonie: Casino de Paris (14 j Lumière. Het :ok' kend moeras (volw.) - LutuscaDe reis o* de wereld in 80 dagen <14 j.- Luxor: FraU' 1 1 Metro: Meisjes, mambo et! whisky (volw.) prinses: Als de dauw har.?1 komt er regen (str. volw.) RexDe tron*' P1®11 ^n. Fu Manchu (14 J.) Scala: Liane* net meisje van het oerwoud (volw") Thai'-8: Mn geld of m'n leven ra.1 -t Venster: Kin" g®®"» an<* coronets (18 ,1.) Victoria: Pa^f Hoilyday (a.l.) Passage: Sluipvaart ln de Pacific (14 j.). Voor de eindexamens van het uitge breid technisch onderwijs (U.T.O.) aa" de Academie B.K. T.W. te Rotterda"" slaagden: Afd. Bouwkunde: G. van Dijk, A. H- Hickel, C. T. de Jong, A. M. Mizee F. '7' A. Mol, T. A. Rook, B Sizoo. K. va" Wijngaarden (met löf Afd. Elektrotechniek: C. de Bruin, F. v. d. Wijngaart. Teruggetrokken: 1 kandidaat. Afd. Werktuigbouwkunde: N, P. Boe' (met lof); A. de Bruijn. J. de Geus, G- K. Hello. C. Huijser, G. Kiompenhouver (met lof), J. Kooman, J. Th. J. Kr"' winkel, A. Muizert. Teruggetrokken: 1 kandidaat. Het ligt, in het voornemen van H.M. Koningin en Prins Bemhard op maariJ8* 14 juli een voorstelling bij te wónen va, het lustrumspel ..Het staat u vrij", dat te* gelegenheid van het 22ste lustrum van Delfts Studenten Corps wordt opgevoe""' In een stampvol Passagetheater hefcft hedenma^en de jaarlijkse uitreiking van verkeersdiploma's aan de jeugd plaatsge vonden. Dit jaar hadden tweeenveertig scholen aan de examens deelgenomen te gen achtendertig het vorig jaar. Het aan tal kandidaten bedroeg 1370 (1250). Het. aantal geslaagden 1102 (877). Een aanmer kelijke verbetering dus. Vijf scholen gin gen met extra vermeldingen prijken, wf&nt alle leerlingen slaagden loutloos, te weten Erasmus A (37), Koningin Juliana (50). Prof. Kohnstamm A (36), St.-Catherina (29) en St.-Willibrordusschool (19). Inspecteur J. J. Knook liet in een kleu' rendia het'verloop van het laatste ver' keersexamen zien, dit jaar gehouden Schiedam-Zuid en wel voor de Wille]? Brouwersschool. Bij de verschillen' plaatjes gaf hij een geestig commenta"1' De voorzitter van de Ver! voör Vei'jf Verkeer, de heer H. W. G. Hoek, riep het bijzonder een woord van welkom aan de burgemeester, mr. J. W. Peek. na bracht spreker hulde aan de dire-'-'j van het Passagetheater voor de belan.?]^ loze medewerking, waarna hij nog enk®'] woorden wijdde aan het streven en hf] doel van de Ver. voor Veilig Verkeer. L burgemeester heeft nog een toespraak -c' houden,, terwijl daarna enkele films den vertoond. Bij het vertrek ontving® de 1102 geslaagden nog een kleine, i"aa leuke verrassing. I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 2