Geleide projectielen voor Nederlandse kruisers BIJ Britten mogen gebruikmaken van Israëlisch luchtruim Rotterdam strijdt voor melkcent MMPW A. SLA'S KLEDINGMAGAZIJNEN WIE A- ZEGT, MOET OOK -LARM ZEGGEN Troepentransport naar Jordanië Oostenrijk stuurt jagers de lucht in Aandeelhouders niet gediend met herkapitalisatie van het bedrijf Zorgt dat U er bij komt! MODERNE DAMESMANTELS HEREN COSTUUMS Wmm Amerika stelt modernste wapens beschikbaar Ned.-Ind. Steenkolen Handel Maatschappij Verschil met Amsterdam als onrechtvaardig gevoeld Verhoging risicopremie voor Midden-Oosten Tanker Tahama overgedragen Veenendaalsche Stoomspinnerij Drie slachtoffers van gezonken „Jowi" terecht Bank voor Neder- landsche Gemeenten Noren zagen bommen werper in Oceaan storten Sterke winststijging bij Chemstrand Corp. lK.fi BIJ - SLA - SLAAGT U Sr-^i S§P% HEREN- EN JONGE NS K L E DIN G AMSTERDAM - N IE U W E N D IJ K 190 ROTTERDAM - BINNENWEG 42 (City Centrum) SCHIEDAM - HOOGSTRAAT 41 VRIJDAG 18 JULI 1938 PAGINA 7 Expansie buiten Indonesië niet mogelijk Benzine-luchtbrug Incidenten Irak erkent Sovjet-Unie Nood bij de kleinen TIEN MILJOEN GRADEN CELSIUS.... 100 min voor de gemeenten WATERLEIDING MIJ. VOOR ZUID-LIMBURG Voorraden I.G. FARBENINDUSTRIE Bijzonder interressante koopjes in alle afdelingen o.a. Hoogstraat 178 Schiedam Telefoon 67743 DAMES-, HEREN- EN KINDERKLEDING Plaatst 'n Kampioen 5'. LfcitóS? y.-^v»:X Bij de pogingen om buiten Indonesië een bedrijf te stichten heeft de directie van de Nederland-Indonesië Steenkolen Han del Mij tot haar teleurstelling het inzicht gekregen, dat hiervoor geen reële moge lijkheid bestaat, wegens de daarmee ge paard gaande belangrijke boven het ver mogen der N.V. uitgaande investeringen. Daarom moet van verdere pogingen tot expansie buiten Indonesië worden afge zien. In die omstandighden heeft het geen zin meer de in Amsterdam aanwezige geldmiddelen in hun geheel in stand te houden. Het bestuur heeft daarom beslo ten zoals bekend voor te stellen 25 pet op het kapitaal terug te betalen. De exploitatierekening over 1957 sluit met een nadelig saldo van 181.572 (v.j. voordelig Saldo 266.492). De interest rekening vertoont een batig saldo van 100.798 68.484). In totaal werd een ver- Iïes !ei?,d?Vvan /95.113 (v.j. een winst van 244.300). Het verlies wordt gebracht ten laste van de reserve voor diverse be langen, die daarmee daalt tot 1.183.365 If aar aanleiding van de gebeurtenissen in het Midden-Oosten is voor de Britse Middellandse Zeevloot de alarmtoestand afgekondigd In de haven van Malta wordt materieel ingeladen in „LTC's" grote landingsbotendie opdracht hebben gekre gen met onbekende bestemming" af te varen. Het transport van Britse pataclmtisten naar Jordanië wordt ook vandaag voortgezet. Een woordvoerder van liet Britse ministerie van buitenlandse zaken heeft in Londen verklaard, dat in totaal 1500 man zullen worden overgebracht, n.l. twee bataljons van de Zestiende Onaf hankelijke Parachutistenbrigade. In gezaghebbende kring te Jerusalem is '•'ernomen, dat de Israëlische premier Ben Goerion Groot-Brittannië heeft toegestaan gebruik te maken van het Israëlische luchtruim voor de lucht brug van Cyprus naar Jordanië. Aldus heeft Ben Goerion een protest dat gisteren bij Groot-Brittannië was ingediend, tegen schendingen van het luchtruim door transportvliegtuigen van de R. A. F. ongedaan gemaakt. Uit Jerusalem was bericht, dat de Is raëlische premier de Sovjet-ambassa deur Bodrof op de hoogte had gesteld van het protest De Israëlische regering had een Brits verzoek om over Israe- ''sch grondgebied te mogen vliegen in 0verweging, toen de Britse transport- vliegtuigen begonnen troepen vanuit Cyprus via het Israëlische luchtruim haar Jordanië over te brengen. Toen het Israëlische protest bekend werd, werd de operatie, blijkbaar als gevolg hier aan, opgeschort. Later werd het over brengen van Britse parachutisten naar Amman hervat. In Nicosia is officieel Verklaard, dat gisteren ook Hunter- straaljagers naar Jordanië zijn over- gevolgen. Amerikaanse vloot In Washington heeft een woordvoer der van het ministerie van buitenlandse iaken verklaard, dat er geen plan be gaat om Amerikaanse troepen naar Jordanië te zenden. Dit is op het ogen blik niet gerechtvaardigd, aldus de ^oordvoerder. Inmidels heeft de Amerikaanse mari- ae bekend gemaakt, dat de marine- eenheden in de Libanese wateren giste- ieu zijn versterkt met twee vliegdek- Schepen, een zware kruiser en zestien °rPedobootjagers. In totaal bevinden e'ch nu 44 Amerikaanse oorlogsschepen v°or de Libanese kust. Meer dan vijftig straaljagers van een Amerikaans vliegdekschip hebben tachtig minuten lang een demonstra tie van machtsvertoon gegeven in Jordanië ter hoogte van de westelij ke oever van de rivier de Jordaan ■Dit heeft een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van defen sie meegedeeld. Vanmorgen vroeg heeft de Ameri aanse ambassade in Amman, de Jor daanse hoofdstad, bekend gemaakt, dat ,eh «geweldige luchtbrug" binnen en- j 'e uren zal worden aangelegd om ordanië te voorzien van olieprodukten. er vliegtuig zal brandstof uit Bahrein an de Perzische Golf worden aange- oerd om te voorzien in het grote te- °rt in Jordanië, dat is ontstaan sinds owel de Libanese als Iraakse grenzen v3n gesloten. Ondertussen worden ?°rzieningen getroffen om de beno- .lSde hran^ew nmr 7BP via Akaba en Het Oostenrijkse ministerie van defensie heeft bekend gemaakt, dat eenheden van de luchtmacht gisteravond en vandaag zouden worden overgebracht naar de pro vincies,-Tirol-en Vorarlberg in West- Oostenrijk „om het Oostenrijkse luchtruim te beveiligen". Oostenrijk protesteerde woensdag bij de V.S. over de schending van zijn luchtruim door transportvlieg tuigen van de Amerikaanse luchtmacht. Volgens ooggetuigen vlogen meer dan veertig Amerikaanse transportvliegtuigen over Tirol in zuidelijke richting, terwijl gedurende de nacht het overvliegen van nog meer toestellen was gehoord. granen en veevoeder zal leveren. Deze levering was reeds vóór de crisis be loofd. Gistermorgen hebben, volgens een Amerikaanse zegsman, Amerikaanse mariniers schoten gewisseld met Liba nese scherpschutters, in de buurt van het vliegveld van Beiroet. Er was reeds verscheidene uren op de mariniers ge vuurd voordat zij terugschoten. Na een paar schoten gelost te hebben, hield het „snipen" op. Geen enkele marinier werd gekwetst. Libanese opstandelingen hebben gis teren twee Amerikaanse mariniers ge- kidnapped, maar hen na enkele uren ongedeerd weer vrijgelaten. Over dit incident waren geen nadere gegevens beschikbaar. Het Iraakse republikeinse kabinet heeft besloten „onmiddellijk" diploma tieke betrekkingen aan te gaan met de Sovjet-Unie. Dit heeft Radio-Bagdad gisteravond bekend gemaakt. In een re geringsverklaring wordt voorts gezegd, dat het nieuwe Iraakse regime commu nistisch China heeft erkend. Zoals be kend, had de omvergeworpen regering van Noeri al Said geen diplomatieke betrekkingen met communistische lan den. De tariefcommissie voor oorlogsrisico's die deel uitmaakt van het Institute of London Underwriters, heeft aangekon digd, dat met ingang van 16 juli de pre mies tegen het risico van oorlog, staking onlusten en burgeropstand, verhoogd zijn tot 5 shilling per 100 voor schepen, va rende naar, van of tussen havensteden van Irak. Ingeval van besommingen in het binnenland van Irak 'vordt deze premie nog verhoogd met £1 per £100. De premies voor scheep6vervóer naar de havens van de Libanon blijven onge wijzigd 5 shilling per 100. Ook de bij komende premies van'£l per £100 voor bestemmingen in het binnenland van de Libanon of in andere landen via de Li banon blijven ongewijzigd. De premie» voor de havensteden van Syrië en voor de havenstad Akaba van Jordanië, blijven gehandhaafd op reep. 2 shilling en 6 pence per 100. De commissie maakte tevens bekend dat de premie voor reizen naar. van of tussen havens van Ceylon, is terugge bracht tot het basistarief van 9 pence per 100. De premie bedroeg tot dusver 1 sh. en drie pence per 100. De Rotterdamse melkhandel heeft woensdag in een spoedvergadering beslo ten, de prijsverhoging met 1 cent van de flessen gepasteuriseerde en gesteriliseer de melk ongedaan te maken in verband met de van regeringswege afgekondigde prijsstop. De melkhandel heeft echter be sloten, zich niet bp de gang van zaken neer te leggen, doch actie te voeren om te worden gelijkgesteld met de Amster damse melkhandel, die de prijsverhoging wel mocht doorvoeren Zij heeft haar ac tie wat de juridische zijde ervan betreft toevertrouwd aan mr H. Bavinck. De Rotterdammers en ook de Ha genaars voelen de achterstelling bij Amsterdam als onrechtvaardig, temeer daar een accountantsonderzoek heeft uit gewezen, dat de winstmarge voor de de tailhandel van 6.5 cent per liter te laag is. Symptomen daarvan zijn o.m. dat de kleine zelfstandigen voor meer dan 600.900,- hebben geleend' bij grotere be drijven en de achterstand in betalingen aan de melkbedrijven ongeveer 2 mil joen moet bedragen. Er zijn ongeveer 500 zelfstandige melkslijters in Rotter dam, waarvan ongeveer 300 eenmansza ken Het zijn vooral deze laatste, die in nood zijn geraakt. Waarom, vraagt men zich in de krin gen van de melkhandel af, staat men op een soortgelijk accountantsrapport aan Amsterdam wel toe, wat men aan Rot terdam en Den Haag weigert? waarom wordt de Amsterdamse consument zwaar, der belast dan de Rotterdamse en de Haagse? Reeds in februari jl. erkende de mi nister van Economische Zaken, dat de detailmarge belangrijk te laag was, zodat de melkhandel met grote beslist heid verwachtte, dat per 1 juli de melk Amerikaanse geleerden, die onderzoekin gen doen naar het gebruik van kernfusie voor industriële doeleinden hebben tem peraturen van naar schatting tien miljoen graden Celsius opgewekt. Dat i- ongeveer tien procent van het minimum dat voor het beoogde doel vereist is. Aldus meldt A.F.P. prijs voor de consument gehandhaafd zou blijven, maar het verschil voor het tweede halfjaar 1958 niet in het Landbouw Egali satiefonds zou worden gestort, maar ten goede zou komen aan de detailhandel. Dit is niet gebeurd. Inmiddels is door tal van oorzaken de exploitatierekening van de melkbedrijven gestegen. De grote ondernemingen moes ten. mede in verband met het personeels gebrek. overgaan tot motorisering van de bezorgwagens. Het huishoudelijk budget van de kleine zelfstandigen steeg aan merkelijk sedert 1954 en de vakantiere geling bracht zwaardere lasten mee. even als sociale lasten. A.O.W en materiaal- prijsverhoging Daarbij kwam dat de melkomzet steeds meer is teruggelopen. Sedert 1952 daalde de melkomzet van 218 liter tot 192 liter per persoon per jaar, een omzetdaling dns van 12 pet. Deze daling heeft zich in 1958 onverminderd voortgezet en thans is het melkverbruik weer 3 pet lager dan in 1957. Rotterdam wordt in de vakantieperiode zwaarder getroffen dan Den Haag, om dat deze laatste gemeente een sterke aan trekkingskracht heeft als vakantieoord en Rotterdam dan een bevolkingsverminde ring van 10 a 15 pet toont, waardoor weer een omzetvermindering ontstaat. De Rotterdammers menen, dat zij niet tot 1 november a.s. kunnen wachten, wanneer de mogelijkheid er weer is om de melkprijs te herzien. Zij zijn daarom van plan een audiëntie aan te vragen bij de minister van Economische Zaken om hun verlangens te bepleiten. De Tahama, een op de Verolme werf te Heusden gebouwde tanker van 20.000 ton, werd gistermorgen aan de afbouw- kade van de nieuwe werf op bet eiland Rozenburg aan de N.V. Tankerhandel maatschappij Tahama te Rotterdam overgedragen. Dat geschiedde onder grote belangstel ling met de verwisseling van de werf- vlag door het dundoek van de rederij. De heer C. Verolme, directeur van de werf, toonde zich zeer verheugd, dat de Tahama gereed was en dat de techni sche Droefvaart in alle opzichten goed geslaagd is. Hij wees ook nu weer op het belang van de financiering voor de bouw van schepen door de Nederlandse regering, waarmee de gehele Nederland se scheepsbouw gebaat zou zijn. Met veel genoegen droeg de heer Verolme daarna" het schip over aan de nieuwe eigenaaar en wenste kapitein en beman- eigenaar en wenste kapitein en beman- ling aanvaardde de heer C. C. Vermeer, directeur van Tahama N.V. en Wm Muller en Co, het nieuwe schip dat hij een grote aanwinst noemde voor de maatschappij. Woorden van dank richtte de heer Vermeer tot de bouwers en allen die eraaD meegewerkt hebben en hij hoop te dat het schip dat gistermiddag zijn eerste reis gaat beginnen goed zal mo gen varen. In de directe omgeving van Dordrecht nl. in de Merwede ter hoogte van de Mer- wekade en in de Oude Maas ter hoogte van de Hooikade, zijn gisteren twee lijken aangespoeld. Nadat de stoffelijke overschotten waren geborgen en geïden tificeerd bleken het twee van de drie slachtoffers te zijn, die zondagavond bij de overvaring van hun scheepje de ,,Jowi"' 't leven lieten. Omstreeks half 7 werd het eerste lijk. dat van de 55-ja- rige J. v. Tilborg. door een sleepbootka pitein opgemerkt en tegen half acht het stoffelijk overschot van de 37-jarige mon- Terrierpro}ectie- De voorgenomen modernisering van Hr. Ms. kruisers „De Ruyter" en „De Ze ven Provinciën" omvat het installeren van twee afvuurinrichtingen voor gelei de projectielen van het type Terrier. Voor deze afvuurinrichtingen, het controieap- e brandstof over zee via Akaba en verder over land naar Amman te rijfreh. De woordvoerder van de Arno r;, aanse ambassade zei ook, dat Ame- a ter waarde van 2,5 miljoen dollar Naar wij vernemen heeft de N.V. Bank v. Nederlandsche Gemeenten thans voor omstreeks f 100 miljoen aan le ningen aan de gemeenten aangeboden voor de consolidatie van vlottende schuld en de vaste financiering van reeds begon nen kapitaalwerken, waarvoor nog geen kapitaal op lange termijn is verkregen. Het ligt in het voornemen van de bank om, telkens wanneer zulks mogelijk zal blijken, te bevorderen, dat opnieuw lenin gen worden verstrekt voor de vaste fi nanciering van voltooide of nog in uit voering in de werken. De op deze wijze verkregen lenings- gelden dienen alleen te worden gebruik) voor het aangegeven doel. Slechts indien de vaste financiering van alle reeds vol tooide of nog in uitvoering zijnde werken geheel verzekerd is, kunnen nieuwe in vestering^. met behulp van de hier be- i doelde leningen worden gefinancierd. de aanvaring van zondag met het motor scheepje Jowi, zijn aangespoeld, werd donderdagmiddag op de Oude Maas ter hoogte van de Schokbeton, in de Groote Lindt het stoffelijk overschot van de vijftigjarige A. Tilborg, het derde slacht offer van de aanvaring, gevonden. Een tactische bommenwerper van het type B-66 van de Amerikaanse lucht macht is gisteravond ten westen van Ma deira in de Atlantische Oceaan gestort. Het toestel, dat op weg was van een vlieg veld in Zuid-Carolina naar de Azoren, had drie man aan boord, die om het leven zijn gekomen. De eerste melding van het ongeluk kwam van het 17.786 ton metende Noorse tankschip „Vespasian", waarvan de op varenden het toestel in zee zagen storten. De Vespasian" zette ogenblikkenlijk sloepen uit. Men vond achter alleen enke- le handboeken voor Amerikaanse vlle- gers. De N.V. Waterleiding Mij. voor Zuid- Limburg heeft in 1957 enkele mijlpalen bereikt. De benodigde hoeveelheid water is toegenomen van 6.203.514 m3 tot 7.020.616 m3, zodat de 7 miljoen werd overschreden. Het aantal aansluitingen passeerde de 40.000 en kwam op 40,409. De vermeerdering in 1957 (2.885 stuks) is groter dan in enig voorgaand jaai werd geboekt. Van de genoemde benodigde hoeveelheid water werd 6.981.581 m3 (6.119.826 m3) in eigen pompstations ge wonnen, terwijl 39.^5 (83.788) m3 werd ingekocht. In 1957 werd 1.273.000 gein- vesteerd. De verlies- en winstrekening sluit met een batig saldo van 72.852 (75.445). Hiervan staat 61.924 14.128) ter be schikking van aandeelhouders. Voorge steld wordt 30.000 (32.000) te storten in het onderhoudsfonds en 71.924 (32.128) toe te voegen aan het algemeen reserve fonds. len zullen op elk schip de beide achter torens worden weggenomen en het ach terschip worden verbouwd. De plannen zijn erop gericht, op een zodanig tijdstip de instemming van het parlement te krjj- gen, dat begin 1960 met de modernisering kan worden begonnen. Dit deelt de minister voor defensie, ir. C. Staf, mee in antwoord op schriftelijke vragen van het Tweede-Kamerlid Schou- wenaar. De reaen voor de modernisering is de snelle technische ontwikkeling van het vliegtuig in de naoorlogse jaren. Deze •ontwikkeling brengt met zich. dat de vliegtuigen op grotere hoogte opereren en zich met aanzienlijk grotere snelheid voortbewegen. Het gevolg hiervan is, dat het kanon als afweerwapen niet in elk op zicht meer toereikend is, terwijl hetzelfde binnen afzienbare tijd zal gelden voor het jachtvliegtuig. In alle moderne mari nes en legers ziet men derhalve een ver vangen van het luchtafweergeschut door geleide projectielen. De modernisering der Nederlandse kruisers zal zowel voor Nederland zelf als voor de NATO in haar geheel van groot belang zijn. Door de bewapening met geleide projectielen zullen de vaar tuigen langer in dienst blijven dan oor spronkelijk v/as gepland. Daaraan- is niet vreemd het feit, dat de V. S., het meest moderne type Terrier ter be schikking van de Koninklijke Marine zul len stellen. Het feit, dat de V. S. bereid zijn deze ultramoderne wapens te schen ken, is eveneens een bewijs, dat ook Ame rika de noodzaak tot modernisering van de Nederlandse kruisers als juist erkent. Herkapitalisatie bij de Veenendaal sche Stoomspinnerij en Weverij wordt nog niet in het belang van aandeelhouders geacht. Een aandeelhouder had het be stuur zulk een stap in overweging gege ven omdat z.i. de verhouding tussen het kleine aandelenkapitaal 1 miljoen) en de grote reserves langzamerhand te zeer is scheef getrokken. De voorzitter merkte op, dat het voordeel dat een herkapita lisatie voor aandeelhouders kan hebben, de kosten van een dergelijke maatregel nog niet rechtvaardigt. De jaarstuk-kon laten als momentopna me wel een goede liquiditeitspositie zien, maar het beeld door het gehele jaar heen toont aan. dat het bedrag, dat met een herkapitalisatie is gemoeid, voor andere doeleinden nodig is. De N. V. heeft belang bij de totstand koming van de Euromarkt. Van de pro- dukten wordt ongeveer 40 pet geïmpor teerd. Men zoekt in de E.E.G.-landen een compensatie voor de mindere mogelijk heid tot afzet in Azië, veroorzaakt o.m. door het wegvallen van Indonesië en de Japanse' concurrentie. De concurrentie in Europa door de landen achter het IJzeren Gordijn, die hun produkten praktisch te gen dumpingprijzen kunnen uitvoeren, is incidenteel zeer ernstig. Men is nochtans niet ontevreden over de mogelijkheden tot afzet, welke West-Europa biedt. Op een desbetreffende vraag antwoordde de directie, dat de voorraden tot een be drag van ƒ2.676.882 voor een bedrijf als de „Veenendaalsche" zeker niet groot zijn, wil men de cliënten kunnen bedienen. In de waarderingen is een reserve opgeno men voor prijsrisico's o.a. voor katoen, welke niet meer op de katoentermijnmarkt kunnen worden afgedekt door de houding van Amerika. Dit land beheerst in feite de katoenprijzen. Andere katoenlanden richten zich in hun prijsnoteringen naar de New Yorkse beurs. De voorrSad ka toen in de V.S. is afgenomen door een slechte oogst, rpaar is nog groot genoeg. Het machinepark van de N.V. is gemid deld up-to-date te noemen. De afschrijvin gen plus de extra reserve voor dit doel kunnen voldoende worden geacht om ver anderingen te financieren. Als de ontwik keling van de economische toestand in 1958 het toelaat, zal net als in 1957 een be drag van ruim 7 ton worden afgeschre ven. De directie verzette zich tegen een voorstel van een der aandeelhouders om drie ton aan de divdendreserve toe te voe gen in plaats van 250.000 aan de reserve voor extra afschrijvingen en 50.000 aan de extra reserve. Deze toevoegingen zijn, aldus de directie minimaal- vereist om het bedrijf op peil te brengen en te houden. Chemstrand Corp. bericht, dat de winst over het tweede kwartaal meer dan het dubbele bedraagt dan die over het eerste kwartaal Over het tweede kwartaal van 1958 behaalde de onderneming een winst van 4.491.000, terwijl over dê eerste drie maanden van dit jaar de winst 1.885.000 beliep. De verkopen namen toe van $32.184.000 tot $39.995.000 in het tweede kwartaal van het lopende jaar. De N.V. Höllandsch Administratiekan toor voor Duitsche en andere waarden deelt mee, dat de liquidateuren van de I.G. Farbenindustrie A.G. overgaan tot uitdeling van aandelen Chemle-Verwal- tungs A.G. en wel zodanig dat per RM. 1.000,Liquidations-Anteilschein I.G. Farbenindustrie A.G. beschikbaar is DM. 60,aandeel Chemie-Verwaltung. Daar van deze aandelen (die thans op naam luiden, maar t.z.t. aan toonder zul len worden gesteld) nog geen stukken uit gegeven worden, ontvangen houders van de Liq. Anteilscheine I.G. Farben credi tering in de boeken van een door hen op te geven Duitse bankinstelling. Houders van certificaten worden in de gelegenheid gesteld de Uitkerlngsbewijzen Nr. 5 in te leveren ter verkrijging van creditering bij een Duitse bankinstelling. Het ligt in de bedoeling t.z.t. de aandelen van de niet-opgekomen Uitk. bewijzen te verkopen en betaalbaar te stellen. I 20 woordeo 50 ^ts elk I woord meer 5 ets extra [tot een maximum vbd 50 I woorden bU vooruitbetaling Dienstaanbiedingen B.z.a. r.-k. huishoudster, middel bare leeftijd. In klein gezin. Br. onder no. 6580 bur. blad. Personeel gevraagd Terstond gevraagd nette hulp in de huishouding voor enige dagen (Of halve dagen) In de week. Du_ pont, Claes de Vrieselaan 37b, R'dam-W., telef. 37668. OPRUIMING bij SLA voor minder dan de halve prijs Prima wollen kamgaren. Moderne dessins. r q mm h van f 140.- voor J O/* Goederen aangeboden Te koop aangeboden goed onder houden kinderstoel. J. van Dijk. Geert Reindersstraat 26. Lessen Aanvang nieuwe cursussen ac cordeon 35 gulden per 3 mnd. Studiemateriaal inbegrepen. Te vens pianolessen. H. J. Frens- dorff, Heenvlietsestraat 21. Tel. 67282. Pijnlijke voeten. Schellings Schoen- en Voetspecialist heeft voor elke moeilijke voet de juiste gemak-schoen. Desgewenst in iedere modekleur. Vraagt inlich tingen St.-Liduinastraat 27, v.h. Loog. Tel. 65808. Kousenreparatie 5 cent per lad der, in één dag gereed. W. Klein, Manufacturen handel, West Fran- kelandsestraat 38. Tel. 63940. Fa- bristraat 29. Tel. 69552. Rozen burgerplein 3. Chemisch reinigen, prima vak werk. Dinsdag brengen, zaterdags klaar. Wordt ook afgehaald. W. Klein, West Framkelandsestraat 38. Tel. 63940. Fabristraat 39. Tel. 69552. Rozenburgerplein 3. Heeft u stof? Wij maken kno pen, gespen en ceintuurs. Manu- facturenhandel Klein, West Fran- kelandsestraat 38. Tel. 63940. Fa bristraat 29. Tel. 69552. Rozen burgerplein 3. Zoekt u een exclusieve kop en schotel? Fa. Solingen heeft het. Hoogstraat 52. Tel. 63143. Elastieken kousen kunt u kiezen uit 8 verschillende soorten, van stevige steunkous tot fijne naad loze, waarbij onze deskundige ad- viseuze u gaarne helpt. Gelegen heid tot passen, voor sport, voor delige knielappen en enkolstuk- jes. Van der Sman, drogisterij en, Hoogstraat en Groenelaan. Dinsdagmiddag gesloten. Glaskisten voorradig, alle maten v. tuin- en zomerhuisjes, v. Kat- wijk's glashandel. Lange Kerk straat 38. Tel. 68735. Let op het iuiste adres. Melchers voor sportrijwielen met versnelling v.a. 115,95. Singel 4, bij de Rotterdamsedijk. Tel. 67544.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 7