Tour DE FRANCE 1958 Nederlands-Luxemburgse ploeg was bij iedere ontsnapping paraat Baffi won na val van Barricade fm i I Rood en Wit moest punten met teleurstellend 1 ICC II delen N De cricket-competitie DE UITSLAGEN Wim Feldmann (77) was in grootse vorm Tourrenners reden in Den Haag David Thomas won Ned. open'golf titel Nieuw Ajax-bestuur gekozen MAANDAG 21 JULI 19oo PAGINA 5 (door Martin W. Duyzings) PARIJS, zaterdag DE KLAROENEN hebben ook ditmaal geschald. Er veranderde véél in deze boeiende, merk waardige Tour de France 1958, die men niet zon der reden de „Tour der Verrassingen" en de „Tour der gemiste kansen heeft genoemd. Doch vandaag hield men zich nog .eenmaal aan het oude protocol, Waarvan, nu meer dan tien jaar geleden, slechts dat eigenwijze mannetje-Robic eens durfde af te wij ken. Het mocht zijn, dat „l'Equipe", Goddets lijf blad vanmorgen de argelozen onder het, ?o teleur gestelde Franse publiek een allerlaatste aanval op de positie van Charly Gaul in het vooruitzicht stelde; het mocht zijn, dat men in het Nederlands Luxemburgse kamp alle mogelijke en onmogelijke Veiligheidsmaatregelen getroffen had teneinde een laatste, verraderlijke overval op de gele trui te Voorkomen (men voerde dat zo ver door, dat Charly Gaul vannacht zijn fiets naast zijn bed had staan, omdat hij sabotage van vijandelijke zijde vreesde); het mocht tenslotte zijn, dat men in het Franse, het Belgische en het Italiaanse kamp hier en daar nog met plannen rondliep, wraak te nemen om de bit tere nederlaag, in die laatste, verbijsterende tijd- ïace tussen Besanpon en Dyon geleden het ver anderde allemaal niets aan het feit, dat, traditiege trouw, de laatste etappe van de Tour de France 1958 de langste etappe van heel de serie in feite niets anders betekende dan een dorre, toon loze formaliteit: een peloton, dat vanmorgen in de koelte van de vroege ochtend in Dyon vertrokken was en dat, tussen een haag van miljoenen toe schouwers, geen honderd kilometers benoorden „la capitale gastronomique" al in een hittegolf te recht kwam, een peloton, dat zó traag door al die vele kilometers ging, dat het halverwege de etappe al meer dan 45 minuten achterstand op het tijd schema boekte, een peloton waarin, na 20 km. de Franse sprinter André Darrigade rustig tegen de aarde kon smakken om vervolgens royaal de ge legenheid te krijgen, vijf minuten achterstand op zijn akkertje weer in te lopen, een peloton, ten slotte, dat afgebeuld en moe gestreden het Pare des Princes een met mensen en hitte gevulde arena aan de rand van het lokkende Bois de Boulogne bereikte en er kennelijk geen bezwaar tegen had, dat André Darrigade in een massasprint een laat ste troostprijs voor de Franse nationalen veroverde hetgeen overigens evenmin doorging, want Darri ging in de laatste bocht onderuit, en die laatste etappe was, in een laatste surprise, voor Pierino Baffi. Grote financiële winst Circus gaat uiteen De etappe Eindklassement Groene trui Strijdlustigste Ploegenklassement Desgrange.Colombo 4 VOC redde de eer Eerste klasse B NINA KLEYWEG EERSTE TE BRUSSEL NEDERL. WIELRENNERS VERLOREN VAN DUITSE Charly Gaul na wandel-etappe glorieus winnaar in Parijs ^et Pare des Princes kende zaterdag maar één lieveling: de Luxemburger Charly Gaul, die hier zijn orerende rijdt, terwijl duizenden op de tribuneg hem een staande ovatie brengen. PIET VAN EST tastrofaal lijkende etappe naar Gap) wel een» ontevreden is geweest over de steun van zijn eigen equipe, die hij ver weet dat zij andere dan ploegbelangen i nastreefde, dan is het óók waar, dat hij TVT EEN!, voor deze allerlaatste etap- die tot driemaal toe hier als triomfator; bou^en l\ ne had de Tour de France-1958 met de gele trui kwam binnenzetten 10 n«n v;an Dyon tot aan de geen surprises meer. En wat wilt alleen nog maat recht had op wat, bitter PO n et are Pnnces en Charly Gaul was vrijdag deus proevend medelijden.... volmaa^onschuldigen als de «^0^1 Se laatste tpdrace van deze Tour, de Uep anders I Le Menn en de Zwitser Gret aan de I haal wilden gaan. werden zij onmiddel- lijk overvallen door een horde, tot de JA, het is wel anders gelopen in deze tancjen gewapende Nederlands-Luxem- Tour- burgise Gaulisten. Het is allemóél anders gelopen in j iaa'r Za] hij deze Tour niet winnen, zo i deze Tour. Daar stuurde men Charly 1 Zo won dan in feite. Chsrly Gaul in ivaar als ik Raphael Geminiani heet", j Gaui aan het hoofd van een Luxem- Dyon al deze Tour. Doch ook dat was waren er meer geweest die Gauls j burgs-Nederlandse equipe naar de Tour ht 24 uur voor de finish en het was 'heesterschap en hun eigen nederlaag - en zèl4 Gaul-zelf was ervan overtuigd, daar in Dyon ruiterlijk hadden erkend dat hij de;ze Tour slechts zou kunnen boeiender dan in de da„en van Coppi eh zelfs Jacques Goddet had moeten i winn€n met enkele verbluffende klim- Koblet en Bartali die, als renner, wel- '"egeven. dat deze Tour de France-1958 "iteindeliik méér drama's dan triomfen had opgeleverd. hie drama's waren op de eerste plaats de Franse nationale equipe. Er is 5 "daag hier in het Pare des Princes a*h bijzonder sombere Marcel Bidot ge- ptiveerd en hij wéét wat hem te wach- staat. Jaren achtereen heeft hij Liniaal Louison Bobet, eenmaal Wal- *°Mak en een maal Jacques Anquetil n, de hand gehad in een Franse Tour- s,YePwinning. Doch ditmaal had hij al )h vingens in de. wat groezelige en nau- h verteerbare pap van een bittere ïfverlaag Want het was Marcel Bidot Raphael Geminiani, alsmede lieden Rohrhaoh en Graczyk uit de Franse wationale gelederen weerde. Het was 'areel Bidot die opnieuw op Jacques ^Jquetil gokte. Het was, tenslotte. Mar- V' Bidot die nog eenmaal Louison Bo- uit de mottenballen haalde, blijfabaar Rovend dat Bobet als hij maar een- 0!®al de Toursfeer weer snuiven kon bhieuw zou oprukken naar de aller- Het is wel an ders gelopen, in deze Tour. Jacques An quetil heeft ziek en afge beuld de strijd moeten staken aan de voor avond van de tijdrace die spe ciaal voor hem was gecreëerd. En Louison Bobet heeft na afloop van diezelfde tijdrace ver klaard, dat hij het einde van zijn carrière als weg renner heeft be tekend. e rangen. BOBET einde carrière luetu °uison Bobet is, zoals Jacues An- «arq/' een doodziek man. een versleten s'aaih°en en s'echts zijn eerzucht en zijn arde wil hebben hem, van neder- t>naar nederlaag, voortgedreven are des Princes wiaar hij de prestaties in de Alpen en de Pyreneeën. van een hogere klasse waren doch Docih ziet: in de Pyreneeën heeft men i royaal een week voor. we in Charlv Gaul nauwelijks gezien en in de ulc uaV J grote Alpen-etappe, over de Vars en de het Pare des Princes arriveerden, aan Izoard, reed bij de race van een man, één enkele bergetappe royaal voldoende die geen enkele illusie meer koesterde, hadden om de Tour meteen te beslissen Jawel!, hij had intussen in eenti;ra" en er voor de rest een onbeduidende, ta- verrassend gewonnen en hu had op de Mont Ventoux, die barre woestijn van hitte en stenen, al ijn tegenstanders ver pletterd, doch dew inst welke hij daar geboekt had, had hij geen dag later dub bel en dwars verspeeld, ook al omdat zijn ploegmaten niet bij maöhte bleken hem steun te verlenen in een massaal te genoffensief der verzamelde vijanden. In één week, de laatste week van deze Tour, gebeurde rond Charly Gaul het volgende: men verklaarde hem tot favoriet-der-favorieten na de klim tegen de Ventoux; men gaf geen dui zend francs meer om zijn Tour-kansen, een dag later in Gap; men gaf geen tien- francs meer om die kansen nadat hij. weer een dag later gefaald had op de Vars en de Izoard. HU heroverde die kansen, wéér een dag later, toen »nB tussen Briancon en Aix les Bains een verschrikkelijk nood weer overviel en de Fransen intussen, zonder enige ach, te slaan op de kleine Luxemburger, die immers kansloos heette, het veel te druk hadden met een bittere, vinnige broedertwist, waarin alle Franse favorieten Ge miniani, Anquetil en Bobet tenslotte op de eerste plaats zichzelf uitmoord den; men twUfelde opnieuw aan Gauls kansen toen hij in de allerlaatste cols van deze Tour niet in de aanval ging; doch er was geen mens meer, die aan de aanstaande Gaul-overwinning twU felde nadat hij in de tijdrace een pres- tate geleverd had waartegen geen mens melijk toonloze aangelegenheid van te maken. Want een boeiende Tour is het stel lig geweest, ook al is het Franse pu bliek, dat alleen maar Franse triomfen boeiend vindt, het daar niet helemaal over eens en ook al liepen dit jaar in de inlichtingen-centrale van de Pa- rijse telefoon, waar men om het half uur de jongste stand van de Tour de France in zijn oor getoeterd kan krU- gen, de aanvragen om inlichtingen (verleden jaar nog gemiddeld 8000 per dag) terug tot 3000 per etmaal. En in deze boeiende Tour heeft dan, in de schaduw van Charly Gaul. ook Neder land een rol gesupeeld. Een belangrijke rol nog wel. Want Nederland is „in het nieuws" geweest lang voor Gaul- zelf prestaties van formaat begon te leveren. Nederland heeft gele truien veroverd op een moment, dat de Fran se kansen nog geheel intact leken. Tactisch gezien was dat stelling niet helemaal juist. Het feit, dat onze ploeg faalde in die beruchte etappe naar Gap, waar Gaul boette voor zijn beulenwerk op de Ventoux, zou genoeg geweest zijn voor een bitter*. Gaul-nederlaag en on getwijfeld zou het ook een Gaul-neder laag geworden zijn als, twee dagen la ter, de weergoden Charly Gaul eindelijk niet eens een noodweer bezorgd hadden, hetzelfde noodweer waarin hij twee jaar geleden op zo verbijsterende wijze een Ronde van Italië veroverd had. Niettemin: ook het Nederlandse deel van Gauls equipe heeft winst geboekt. Grote financiële winsten (dicht in de buurt van de 100.000 florijnen!). Winst aan prestige: men denkt er bij ,,1'Equipe'' al weer over. volgend jaar opnieuw plaat» in te ruimen voor een volledige Nederland se equipe. En: winst aan potentieel. Er zijn in de Neder landse ploeg op nieuw enkele veel- de onvermoeibare belovende jongeren naar voren gekomen: Pietje Damen, bijvoorbeeld, en vooral Martin van den Borgh en zij hebben la ten zien. dat er onder onze jongeren in derdaad nog uitstekend materiaal schuilt, een veronderstelling die, bijvoorbeeld, een renner als tje moedige, onvermoei bare Piet van Est in deze Tour nog eens bevestigde bovendien. Dèt is voor Nederland de grote winst van deze Tour: wij zijn wel degelijk in staat om een volledige equipe op de been te brengen, een equipe van rebellen, een equipe die niet. terwille van een buiten landse vedette, gevangen behoeft te wor den in het dwangbuis van een ploegdis- cipline in de stijl van: allen-voor-één! Niettemin; in die stijl heeft zij te recht deze laatste etappe gereden. Een laatste tocht langs vele honderddui zenden van geestdriftige toeschouwers, die 30 k;m voor de finish een demarrage van André Darrigade. de grote favoriet voor deze laatste etappe, nog onder het Nederlands-Luxemburgse geweld zagen mislukken. En vervolgens heeft Charly Gaul dan het leeuwedeel gekregen van de ova ties van een gul publiek. En de Ne derlandse equipe, trots gadegeslagen door dr. Van Dijk, de voorzitter van de K.N.W.U., enkele leden van de sportcommissie en een opvallend grote drom van familieleden en supporters, heeft in dat applaus gedeeld. Jawel, jawel: de klaroenen hebben geschald. Het publiek heeft nog eenmaal de „Reuzen van de weg" gehuldigd: de gladiatoren, zowel als de figuranten. En nu gaat het „grootste circus ter wereld" dan uiteen. Charly Gaul heeft 50 contracten en hjj krijgt er nog méér: het zal eind september of begin oktober zijn alvo rens de kleine man eindelijk van wat rust zal kunnen genieten. Nog eenmaal de klaroenen. Nog een maal de t.v.-camera's, de huldigingen, de journalisten die om een telefoon vechten. Nog eenmaal een cocktail-party, van avond on kosten van de organisatoren. Dan sluit men de poorten van het cir cus. Overmorgen al vertrekt Jacques Goddet voor een welverdiende vakantie naar zijn buiten aan de Rivièra. En daar al zal hij de eerste ruwe schets vervaardigen van de Tour-formule- 1959: fle Tour de France, dat grootse wielcrsportdrama dat altijd boeien blijft. Darrigade maakte, nadat hij eerst verbonden was na zijn val op de baan van het Pare des Princes omgeven door zijn ploegmakkers toch zijn ereronde. De uitslag van de 24e en laatste etaippe \van Dyon naar Parijs over 320 km ludit: 1 Baffi (It.) 9.26,46 (met bon. 9.24,46); 2 Graczyk (Cen traal Z. Fr.) 9.25,46 (met bon. 9.25,16); 3 Nen- cini (It.) z.t.; 4 Padovan (It.) z.t.; 5 Grainoher (West Zuid West) z.t.; 6 Van Geneugden (Bel gië) z.t.; 7 Traxel (Zwits./Dld) z.t.; 8 Voorting (Neiux) z.t.; 9 Groussard (Fr.) z.t 10 Hoeve- naers (België) z.t.; 11 Picot (West Zujd West) z.t.; 12 ElliOf (Intern, ploeg) z.t 13 Favero (It.) z.t.; 14 Thomin (West Zuid West) z.t.; 15 Brit- ta-in (Intern, ploeg) z.t 16 Galdeano (Sp.) z.t.; 17 H-oorelbecke (Parijs Noord Oost) z.t.; 18 W. van 'Est (Nelux) z.t.; 19 P. van Est (Nelux) z.t.; 20 Gret (Zwits./Dld) z.t..; 39 Ker sten, 40 "Gaul, 41 Ernzer, 42 Bolzan, allen In dezelfde t*jd als Baffi (9.25,6). 54 Damen 9,26,04, 64 De Jong z.t., 75 Schmitz z.t. Het, algemeen eindklassement luidt: 1 Gaul (Nelux) 116.59,05; 2 Favero (It.) 117.02,15 op 3 min. 10 sec 3 Geminiani (Cen'tr. Z.-Fr.) 117.02,46 op 3 min. 41 sec.; 4 Adriaenssens (B.) 117.06,21 op 7 min. 16 sec.} 5 Nencini (It.) 117.12 38 op 13,33; 6 Planckaert (B 117.27,06; 7 Bobet (Fr.) 117.30,44 op 31,39; 8 Bahamontes (Sp.) 117.38,49 op 40,44; 9 Bergaud (Fr.) 117.57,31 op 58,26; 10 Hoevenaers (B.) 117,57,31 op 58 26; 11 Damen (Nelux) 117 59,45; 12 Friedrich (Zw./ Did) 118.04,18; 13 Delberghe (Parijs N.O.) 118.01,23; 14 Graczyk ,Centr. Z.-Fr.) 118.03,44; 15 Bauvin (Fr.) 118.11,56; 16 Ernzer (Nelux) 118.15,34; 17 Anglade (Centr. Z.-Fr.) 118.24,02; 18 Thomin (West Z.W.) 118.24 49; 19 Catalano (It.) 118.28,35; 20 Manzaneque (Sp.) 118.28,17; 22 Piet van Est 118.36,10; 82 Bolzan 118.57..V traal Zuid Frankrijk 353,30.31: 6 Spanje 355.49,46 7 Parijs Noord Oost 355.50.58; 8 Zwitserland/ Duitsland 356.01,07; 9 West Zuid West 356.16,12; 10 Intern. Plbeg 357.54,26. Het eind-puntenklassement ziet er als volgt uit: 1 Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 347 p.; 2 Planc kaert (B.) 406 p.; 3 Darrigade (Fr.) 553 p 4 Gainche (West Zuid West) 584 p.; 5 Delberghe (Parijs Noord Oost) 623 p.; 6 Bauvin (Frankr.) 660 p.; 7 Hoevenaers (B.) 663 p.; 8 Nencini (It.) 682 p 9 Piet van Est (Nelux) 718 p.; 10 Wim van Est (Nelux) 728 p.; Hl Favero (It.) 775 p.; 12 Adriaenssens (B.) 788 p.; 13 Thomin (West Zuid Westj 820 p.; 14 Ernzer (Nelux) 844 p.; 15 Baffi (It.) 873 p 16 Voorting (Ne lux) »02 p.; 17 Van Geneugden (B.) 903 p 18 Christian (Zwits./Dld) 948 p.; 19 Groussard (Fr.) 953 p.; 20 Graser (Zwits./Dld) 954 p.; 21 Bobet (Fr.) 963 p.; 22 Damen (Nelux) 994 p. De Franse nationaal Darrigade, die in het Pare des Princes, in gewonnen positie ten val kwam kreeg de premie voor de grootste pech vogel. Hij bleek tevens de ongelukkigste renner uit de hele ronde en verdiende daarmee de super-premie voor de ongelukkigste coureur. De prijs voor de strijdlustigste renner werd op de laatste dag niet uitgereikt, aangezien nie mand de vereiste 40 punten behaalde. Darri gade kwam tot 40 punten. Het eindklassement voor de meest strijdlus tigste renner ziet er als volgt uit: 1 Bahamon tes (Spanje) 246 p 2 Darrigade (Frankrijk) 242 p.; 3 Gaul (Nelux) 224 p.; 4 Graczyk (Cen- traal Zuid Frankrijk) 213 p.; 5 Geminiani (C. 37 Schmitz 119.08,07; 41 De Jongh 119 17 36; 44 136 P'! 6 Bobet (Fr.) 93 p.; 7 Nencini (Italiej 90 p. 8 ex aequo Catalano (It en Planckaert (Bel-gië) beiden 79 p.; 10 Annaert (Parijs N. O.) 73 p. Kersten 119.20.1146 Wim van Est 119*2101; 47 Voorting 119.21,33. Het dagploegenklassemen-t luidt; l Italië (Baf fi, Nencini en Padovan) 28.16,18; 2 Centr. Z. Fr.) 28.16,48; 3 ex aequo West Zuid West, Bel gië, Nelux (Voorting, Wim en Piet van Est), Zwits /Duitsland, Frankrijk, Intern, ploeg en Parijs Noord Oost allen in 28.17,18; 10 Spanje 28 17,36. Het algemeen eindploegenklassement luidt; 1 België (Adriaenssens, Planckaert en Hoeve naers, 352,30.58; 2 Italië (Fa-vero Nencini en Catalano) 352.40,03; 3S Nelux (Gaul, Damen en Ernzer) 353.14,24; 4 Frankrijk 353.30,18; 5 Cén- De gemiddelde snelheid van Gaul over de 4319 km die de Tour telde was 36.905 km/u. De Luxemburger behaalde daarmee het hoog ste gemiddelde ooit in een Ronde van Frank rijk gereden. De vorige recordhouder was de Fransman Walkowiak, sedert 1956 met 36,215 km/u. Na de Ronde van Frankrijk luidt .het indi viduele klassement voor de Challenge Desgran- ge-Colombo: 1 Gaul Lux.) 76 p.; 2 Alfred de Bruyne (B.) 72 p., 3 Rik van Looy (B.) 64 p.; 4/5 Louis Bobet (Fr.) en Poblet (Sp.) 54 p.. 6 Forna-ra (It.) 51 p., 7 Baldini (It 49 p.. 8 Geminiani (Fr.) 46 p., 9 Nencini (It.) 44 p., 10 Adriaenssens (B.) 41 p. In het landenklassement leidt België met 546 p. Daarna in de volgorde: 2 Italië 297 p., 3 Frankrijk 232 p., 4 Spanje 143 p., 5 Luxem burg 85 p.. 6 Duitsland 32 p., 7 Spanje 16 p. 8 Zwitserland 15 p., 9 Nederland 14 p.. 10 Oos tenrijk 2 p., lil Ierland 1 p. (Van onze cricket-medewerker) Door de vele regen kon men zowel in de eerste klasse A, als in de eerste klasse B de wedstrijd niet tot een goed einde bren gen. In de eerste klasse A, die tussen VKA en ACC, in de eerste klasse B de belang rijke ontmoeting tussen koploper Quiek (Den Haag) en Sparta. Het eerste elftal van de oude Haagse klopte VOC en stelde zich met deze zege vrijwel zeker van het kampioenschap. HCC II had ditmaal tegen Rood Wit weinig in te brengen; vooral aan bat waren de Haarlemmers heer en meester en het viel voor hen te betreuren, dat men de punten, die men zo goed ge bruiken kan, met HCC II moest delen. Tijdens de ontmoeting tussen VRA en ACC, die helaas verregende, heeft men toch kunnen genieten van cricket van de bovenste plank. Niet alleen het batten van ACC, waarbij de bekende Ajax-voetballer Wim Feldmann in voorbeeldige stijl 77 runs in de boeken bracht, was groots, ook het veldwerk der gastheren was van uit muntend gehalte. In minder dan twee uur bracht ACC 181 runs op voor hpt verlies van slechts vier wickets, dank zij andere bijdragen van L. Woudstra (25) die sa men met Feldmann de basis voor de hoge score legde J. Bregman (32), Disselkoen met een harde 30 not out en Van Weelde (12 not out). Slechts twee VRA-bowler? kwamen tot successen: Peereboom, die met 2 voor 42 de beste bowler was en McMams met 2 voor 66. VRA kreeg de gelegenheid te tonen wat De Nederlandse renners van de Nelux-ploeg tijdens hun eerste optreden in Den Haag na de succesvolle tocht door Frankrijk. V.l.n.r. Piet en Wim van Est, Piet Damen, ploegleider Klaas Buchly, Jef Lahaye, Piet de Jongh, Jaap Kersten, Gerrit Voorting en met zijn arm nog in 'n draagdoek, de geblesseerde Martin v. d. Borgh DEN HAAG, zondag Ruim 4.000 toeschouwers, die wind en re in deze karavaan ook maar bij bena- genbuien trotseerden, hebben op het cir- dering opgewassen bleek. EEN!, het wa« wel duidelijk, dat er in deze laatste etappe geen aanval meer zou komen op Gauls positie. Geen mens in deze karavaan, die er zich aan waagde. Geen mens ook in deze ka ravaan die e.r de kans toe kreeg. Want als het waar is, dat Charl" Gaul niet des Princes waar 'hij de man zonder reden en met name na die ca- cuit aan de Fruitmarkt in Den Haag het Nederlandse deel van de Nelux-ploeg uit de Ronde van Frankrijk en ploegleider Klaas Buchly een hartelijk welkom bereid. Eén voor één werden de acht dapperen, Piet de Jongh, Jaap Kersten, Piet en Wim van Est, Gerrit Voorting, Piet Damen en de beide pechvogels Jef Lahaye en Martin van der Borgh aan het publiek voorge steld. De wethouder voor Sociale Zaken, de heer C. H. P. W. van den Oever loste daarna het startschot voor een wedstrijd over 50 ronden (30 km.) waaraan behalve door de Tourrenners (Martin van der Borgh natuurlijk uitgezonderd) ook werd deelgenomen door o.a. Wout Wagtmans en Peter Post. Het parcours van de wedstrijd was door de gestaag vallende regen bui tengewoon gevaarlijk geworden. Valpar tijen bleven dan ook niet uit, Jan Hijzelen- doorn in een bocht geslipt moest zich zelfs onder doktersbehandeling stellen. De rit werd door Peter Post gewonnen, Piet van Est werd als tweede geklasseerd en Piet Steenvoorden, Gijs Pauw en de sterk vermagerde Gerrit Voorting r§sp. als derde, vierde en vijfde. De tijd van Pe ter Post was 44 min. 3 sec. Peter Post werd ook winnaar van de tweede wedstrijd, die oorspronkelijk was vastgesteld over 50 km. maar wegens de regen teruggebracht werd tot 30 km. paan de Groot, Peter Post en Bram Kool dub belden al gauw het veld en slechts Wout Wagtmans zorgde met enige „grappen" voor wat afwisseling. In de laatste ronde liet Peter Post zijn twee mede-vluchtelin gen in de steek en won met ruime voor sprong. De uitslag van de tweede Wen- strijd was: 1. Peter Post 48 min. 39.4 sec.; 2. Bram Kool, 3. Daan de Groot- 4. Piet Steenvoorden; 5. Piet van Est. het waard was tot 22 voor 2, toen de regen aan deze aardige wedstrijd een vroegtijdig einde maakte. Fischer (10) kwpm hier in de dubbele cijfers, terwijl Schooneveldt (1 voor 4), en Van Weelde (1 voor 7) de twee wickets deelden. HCC I zag zich tegen VOC gedwongen in hoog tempo een behoorlijk totaal op het bord te brengen, wilde men een kans op de overwinning behouden. Gallois (31), Heimei (30), De Villeneuve (36) en Bakker (10) leverden hun bijdragen aan het HCC- totaal van 121 voor 6. De zes wickets wer den allen door de slowbowler Lochmann van Bennekom (6 voor 54) ingerekend. VOC wist als antwoord niet meer dan 66 runs op het bord te brengen. Slechts Dob- binga (13), Grijseels (19) en Huising (16) redden de eer van hun club. De Haagse aanval was zo niet dodelijk dan toch van zeer goede allure. Vriens (5 voor 28) en Bakker (4 voor 10) deden de wickets aan de lopende band sneuvelen. De laatste VOC batsmen boden nog even weerstand, doch deze werd door het goede bowlen snel gebroken. De aanval van HCC II weliswaar zon der Van Arkel stelde in de ontmoeting tegen Rood Wit danig teleur, waardoor het de bewoners van de Spanjaardslaan gelukte in drie uur 218 runs in de boeken te brengen. Ter Haar (28) en C. de Ruig (64) kweten zich van hun taak als ope- nings-batsmen voortreffelijk. Wijkhuizen (18), J. P. de Ruig (36). Venker (32), On- stein (11) en Bouwman met 15 not out zorgden, dat aanvoerder De Nijs op ge noemd totaal voor het verlies van zes wickets sluiten kon. Dat Rood Wit met óe HCC-bowlers weinig moeite had, be wijzen de bowlingcijfers: Aim 1 voor 51. Van den Bosch 2 voor 73 en Borgers 1 voor 78. Rood Wit had reden tot juichen, "oen op 17 reeds drie wickets neer waren. Bo vendien waren dit drie topwickets: Aim. Schuur en Van der Most. De regen kwam ook hier acte de présence geven en het. was voor Van Manen (11 not out) en Rij- kens (10) een kleine moeite om het half uur, dat na de hervatting nog resteerde, vol te maken. Onstein (3 voor 14) en Wijk huizen (1 voor 8) namen de wickets, doch de drie fraaie vangen, die Ter Haar op de gully-plaats maakte, dienen niet onver meld te blijven. In de eerste klasse B eindigde de ont moeting tussen Quick (Nijmegen) en VVV in een draw. Quick sloot op 200 voor 9, waarvan Daan Ingelse een niet geheel kansloze 115 not out. VVV bracht het tot 83 voor 6. HBS ging tegen Excelsior met de volle winst strijken. HBS scoorde 104 punten, terwijl Excelsior met 65 ant woordde. Onze landgenote, de schermster Nina Kleyweg heeft voor een mooi succes ge zorgd door te Brussel de challenge Ar thur Dony (een floret-wedstrfld voor dames) te winnen. Danie van Rossem plaatste zich vijfde. De uitslag was: 1. Nian Kleyweg (Ned.) 7 overwinningen; 2. Ilse Meyer (Did) 5 overw.; 3. mej. Rossini (Lux.) 4 overw.; 4. mej. Schubert (Did) 4 overw.; 5. Danie van Rossem (Ned.) 4 overw.; 6. mej. Riess (Did.) 2 overw.; 7. mej. Durne (Fng.) 2 overw.; 8. mevr. Wallet (B.) 0 overw. ANDRé DARRIGADE val verijdelde zesde etappe-zege De Brit David Thoma* heeft op de baan van de Kennemer Golf en Country Club, het internationale open golf kam pioenschap van Nederland gewonnen met een totaal van 277 slagen (7065—7072) en een voorsprong van 3 slagen op de runner-up Antonis Cerda, Argentinië, 280 (67—71—72—70). De zege van Thomas is niet in gevaar geweest na zijn tweede ronde van 65, waarmee hij een nieuw baanrecord ves tigde. Na de derde ronde was hij 5 sla gen voor op de Zuidafrikaan Trevor Wil kes en op Cerda, maar alleen Cerda wist zijn plaats te behouden. Trevor Wilkes had een slechte laatste ronde van 76 en viel terug naar de vijfde plaats met 286 (69—68—73—76). Derde werd de Australiër Peter Thom son me( 282 (71697666) en vierde de jonge, veelbelovende Belgische prof Do nald Swaelens, zoon van de bekende Jules Swaelens, met een totaal van 285 (70—72—72—71). Best geplaatste Nederlander was Joop Ruhl, die met een totaal van 294 (73—77— 74—70) 14/15 ex aequo werd met de Ar gentijn Eduardo Churio. De titelhouder John Jacobs, Sunday Lodge, eindigde met Jan Cramer, Cu rasao en G. de Wit, Hilversum ex aequo 16/17/18 met een totaal van 295. Beste amateur was de linkshandige K.L.M.-piloot J. F. Gregory die 308 tota- liseerde. Op de tweede 'ag vas het weer buiïg, maar van veel invloed is dit niet geweest op de prestaties, getuige het score-verloop. Op de jaarvergadering van Ajax is het volgende bestuur gekozen: voorzitter J. Melchers; secretaris J. Elzenga; pentrfi»:- meester F. Dukker. Voor de sectie Betaaid Voetbal werden G. Keizer, J. Schubert cn J. Potharst gekozen, voor de amateur sec tie F. de Bruyn, A. de Wit en Th. Muller. De heer R. P. J. Vunderink, die 25 jaar deel uit heeft gemaakt van het bestuur, heeft thans bedankt. In de financiële .om- missie, die verstrekkende bevoegdheden zal krijgen, zijn benoemd J, de Boer Sr G. de Jongh en H. G. A. Timman. Tot ere-voorzitter werd Ajax' oud-voor zitter M. J. Koolhaas benoemd. C H Geudeker werd erelid en Wim Gupffert lid van verdienste. In het wielerstadion van Keulen-Mungers- dorf hebben de Duitse wielrenners hun Nederlandse collega's een zware punlen- nederlaag toegebracht. De Nederlanders verloren de ontmoeting met 6035 punten. In de drie stayersritten over 25 - 25 en 30 km. was de Duitser Heinz Jakobi veruit de beste. Hij won twee van de drie mat ches en eindigde in het eindklassement op de eerste plaats. Wagtmans, die in de laat ste rit zegevierde, werd vierde. Bij de sprinters was Wemer Potzernheiin duidelijk de meerdere van de Nederlanders Post en Schotman. Hij won zowel zijn rit ten over 1 km. a deux als de wedstrijd a quatre en de rit over 200 m. tegen het hor loge. De Rus Chikishev heeft tijdens wedstrij den te Gorky het wereldrecord tweehandig drukken in de middengewichtklasse verbe terd. Hij drukte 138,5 kg., dat is een halve kg. meer dan het oude record van zijn landgenoot Khaboutdinov, die op 24 mei van dit jaar te Ufa tot 138 kg. kwam.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 5