Premier Libanon biedt van zijn kabinet aan van ontslag Het Rijk weer uit de schuld (sociale wegwijzer) nata |P Zoek het Jlata f 7-daagse „KANT KLAAR" reizen naar ZEDDAM en MONTFERLAND De toestand in het Midden-Oosten Murphy in Cairo gearriveerd voor besprekingen met president Nasser De Nederlandsche Bank MEGHELEK e.o. (Z.-L.) Viseount-doop in Rome gaf géén aanstoot Woonwagenbewoner loste revolverschot Rente schatkistbiljetten ligt niet gunstig Valuta-aanwas duurt voort Provisie Nederlandse bedevaart naar Kranenburg STAP OP m in uw AMSTELVEEN HAASTRECHT ARNHEM AMATE in Hengelo BREDA DOORN GELEEN Z.-L. KOENDERLOO HOOG S0EREN bij A|»M. NUNSPEET NIJMEGEN JUWELENT0CHT MEERSSEN (Z.L) V.V.V. „HET GEULDAL VALKEMlURG-HflMTHE" WOLDER (bij Maastricht) WSJLRE (Z.L.) V B WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1958 PAGINA 6 De premier van Libanon, Sami el Solh, heeft gisteren aan president Sjamoen het ontslag van zijn regering aangeboden. Naar verluidt zou deze beslissing pas na felle discussies in het kabinet zijn genomen. Inmiddels is de speciale vertegenwoordiger van president Eisenhower in het midden-Oosten, Robert Murphy, gisteren in Cairo aangekomen. Verwacht wordt, dat hij vandaag met president Nasser zal spreken. Voor zijn vertrek uit Beiroet had Murphy nog een persconferentie ge houden. Hij zei, dat het „onmogelijk" was te zeggen wanneer de Ame rikaanse troepen uit Libanon zullen worden teruggetrokken. Murphy verklaarde, dat hij deze vraag had besproken met de onlangs gekozen nieuwe Libanese president, generaal Sjehab. „Wij zijn afhankelijk van het oordeel van president Sjehab" zo zei Murphy, die verder weigerde details van zijn gesprek met Sjehab mede te delen. Eisenhowers ver tegenwoordiger verklaarde „betrekkelijk optimistisch te zijn wat betreft de toestand in Libanon. Arabische Liga Dr. Drees antwoordt: Golda Meir in Parijs Vonnissen in Bagdad Anderhalf jaar geëist Het formidabele bedrag van f 337.8 miljoen dat bij de jongste inschrij ving op schatkistpapier, door het Rijk kon worden toegewezen, heeft in de afgelopen week tot een belangrijke verbetering van de positie van de schatkist geleid. Rekening houdende met andere ontvangsten en uitgaven, waaronder de aflossing van ongeveer f 100 miljoen schat kistpapier, ging de rekening van het Rijk er f 280.6 miljoen op voor uit. Hiervan móest echter f 75.6 miljoen worden aangewend voor aflossing van het in de voorgaande week opgenomen renteloos voor- instelling thans per saldo f 205.0 miljoen bedraagt. Provisie en loongrens Te krap Ruime geldmarkt Deviezenivmst HOOI, ROGGE EN SCHUUR TE ROSMALEN IN BRAND mmmto BESMETTELIJKE ZIEKTEN HOTEL-REST. „ABINA" Amsterd weg 193 - Tel. K 29642261 40 jaar diocesaan missiecomité Verenigde Naties GELOOFSBRIEVEN NIEUWE IRAAKSE VERTEGEN WOORDIGER 1REDA VAKANTIE Café-Rest. „Sportpark" R.-K. VACANTIE-OORD „KRIMDA L" Aalmoezenier blijvend aanwezig- Vraag gratis prospectus. Vraagt voor Uw vakantie gratis inlichtingen bij de Stationsstraat 15 Telefoon 04406 2.0.4.8. Logies aangeboden f 3.50 met f 4.50 p.p.p.d. - Heukelommerweé 28 FRANSE KINDEREN IN LOPIK Opnieuw zei hij. dat de Amerikaanse militairen zullen vertrekken als j}16™"3 door de Libanese regering wordt ge vraagd. Murphy zei voldaan te zijn over de besprekingen, die hij m Bagdadl me de nieuwe Iraakse leiders heeft ëevoeid. „Zij hebben geen enkele vijandigheid ten aanzien van de V.S. aan de dag gelegd aldus Murphy. Hij zei verder, dat de V.S. niet van plan waren troepen naar Jor danië te zenden. De Amerikaanse onderminister van buitenlandse zaken deelde mee, dat nq na zjjn bezoek aan Cairo naar Athene zal vliegen voor een algemeen overleg met de Griekse regering. Daarna zal hij Ma Londen naar Washington terugreizen. Murphy vatte de resultaten van ztjn be zoek van twee weken aan het Midden oosten als volgt samen: ..Wij maken op de goede wijze vorderingen". Er waren op het vliegveld van Caïro eeen Egyptische functionarissen ter be groeting aanwezig toen Robert Murphy aankwam. Journalisten waren er genoe» en Murphy werd met vragen bestormd. Hij verklaarde, dat generaal Sjehab ge noegen neemt met de aanwezigheid van Amerikaanse troepen in Libanon en dat voor het vertrek van'deze strijdkrachten nog seen datum was vastgesteld. De Amerikaan zei, dat zijn besprek n- gen in Bagdad bevredigend waren verlo pen. De leiders van de opstand m Irak waren serieuze en kundige lieden, die onder deze moeilijke omstandigheden deden wat zij konden. In Caïro heeft de zaakgelastigde van Jemen. Ahmed Sjami, gisteren verklaard dat twaalf Arabische stamhoofden uit het onder Britse bescherming staande protec toraat Aden naar Jemen zijn uitgeweken, waar zij trouw hebben gezworen aan koning Ahmad. De zaakgelastigde zei verder, dat Jemen de Arabische Liga heeft verzocht de Zuidarabische zaak aan de Verenigde Na ties voor te leggen. De politieke commis- De KLM heeft met de in december 1957 verrichte doop van de ..Leonardo da Vin ei" in Italië door een katholiek geestelij ke meer reliëf willen geven aan de met de* naamgeving bedoelde hulde aan deze luchtvaartpionier. Dit deelt de heer Drees, minister van Verkeer en Waterstaat a.i, mede in antwoord op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Van Dis (S.G. P.) Do vliegtuigen van het type Viscount" van de KLM dragen namen van lucht vaartpioniers uit diverse landen. Teneinde de hiermee bedoelde hulde aan deze pio niers meer reliëf te geven, is de naamge ving van de vliegtuigen geschied in de landen, waaruit de pioniers afkomstig wa ren. De luchtvaartmaatschappij heef hier mede haar banden met de landen, welke in haar luchtnet zijn opgenomen, willen versterken". Aldus opgevat, zo zegt dr. Drees, kan de plechtigheid bezwaarlijk worden uitge legd als een zodanige begunstiging van een bepaalde kerkelijke richting, dat de "aandeelhouders van de maatschappij daaraan aanstoot zouden kunnen nemen. De minister is bereid, aan de directie der KLM in overweging te geven, zich in de toekomst op de diepere betekenis van soortgelijke plechtigheden te bezinnen. sie van de Liga zal dit verzoek de vol gende maand bespreken. De politieke commissie der Arabische Liga zal zes september a.s. te Caïro bijeen komen om te spreken over de politiek, die de Arabische landen zullen volgen in de zestien september beginnende Algemene Vergadering der Verenigde Naties. In Parjjs heeft de Israëlische minister van buitenlandse zaken, mevrouw Golda Meir, gisteren met haar Franse ambtge noot Couve de Murville beraadslaagd over de toestand in het Midden-Oosten. Later heeft mevrouw Meir nog een on derhoud van een uur gehad met generaal De Gaulle. De Israëlische ambassadeur te Parijs, Jacob Tsur, die de besprekingen mede bijwoonde, verklaarde na afloop tegen over verslaggevers, dat zij in een „geest van volledige overeenstemming" zijn ver lopen. Israëlische bladen hebben gisteren ge schreven over de mogelijkheid van een Israëlische „preventieve oorlog" of an nexatie van westelijke delen van Jor danië, voordat Jordanië in handen valt van de Verenigde Arabische Republiek. Volgens een van de bladen is dit één van de belangrijkste onderwerpen van gesprek van de Franse minister-presi dent, De Gaulle, en de Israëilsche mi nister van buitenlandse zaken, mevrouw Meir. Mevrouw Meir zou generaal De Gaulle duidelijk maken, dat Israël niet kan toe staan, dat troepen van de Verenigde Ara bische Republiek of de Iraakse republiek oprukken tot op anderhalve kilometer van het gebouw van het Israëlische par lement te Jeruzalem of tot binnen vijf tien kilometer van de Middellandse Zee kust in Israëls „wespetaille". Een 80 jaar oude man en een 82 jaar oude vrouw zijn met nog drie andere per sonen in Bagdad veroordeeld tot gevan genisstraffen variërend van drie tot vijf jaar omdat zij onderdak hebben gegeven aan de voormalige premier van Irak Noeri al Said toen deze op 14 juli de revolutionairen wilde ontvluchten. Zoals men weet werd Noeri al Said door ge- peüpel gedood toen hij in vermomming op straat werd ontdekt. De verdachten hielden vol, dat zij niet hebben geweten, dat Noeri in hun huis was. Ter zitting van de rechtbank in Am sterdam heeft de officier van justitie gisteren 1*'2 jaar met aftrek van voorar rest eeëist tegen de 31-jarige koopman P. B„ die met zijn gezin in een woon wagen huist en die op zondagochtend 30 maart jl. in het woonwagenkamp te Laren uit een revolver een schot loste op de 34-jari'ge J- M. M.. Deze stond eveneens met een woonwagen in dit kamp. Het kogeltje ketste echter op een rib af en veroorzaakte slechts onbe tekenend letsel. Aan deze zo gelukkig afgelopen schiet partij was zaterdagavond reeds een flinke rel voorafgegaan. Verdachte was toen j schot bij de Ned. Bank, zodat het tegoed van de schatkist bij deze met M. en diens broer uit geweest en had zeer veel bier gedronken. Terug in het kamp kreeg hij met de twee broers ruzie waaraan de politie te pas moest kamen. De volgende ochtend liep een der broers langs zijn woonwagen om water te gaan halen Volgens verdachte zou deze broer zijn woonwagen zijn gaan bekogelen, maar dP als getuige gehoorde broer ont kende dit met nadruk. Verdachte greep zijn revolver en terwij! de jongste broer tussen' de woonwagens dekking zocht, bleef de oudste staan in de veronder stelling dat he, een onschuldig alarm pistool was. Verdachte richtte in grote woede het wanen op hem en loste het schot. De officier meende dat poging tot dood slag bewezen was, maar de raadsman betoogde, dat verdachte niet geweten zou hebben dat het wapen geladen was. De rechtbank zal op 13 augustus a.s. uitspraak doen. De heer W. W. te R. stelt ons een aantal vragen- die wij i.n deze rubriek gaarne stuk voor stuk behandelen 1. Welke uitkering komt bij ziekte toe aan een verzekeringsagent in va-ste dienst, wiens inkomen bestaat uit een vast sa laris pluis provisie? Een zodanige verzekeringsagent heeft tijdens ziekte recht op een uitkering ter hoogte van 80 pet. van hetgeen hij de laatste 13 toon- of kaienderweken voor zijn ziekte gemiddeld per dag heeft ver diend aam vast salaris plus provisie Hij ontleent dat recht, aan het gestelde in artikel 8a van de Ziektewet. De maximum uitkering, waarop aanspraak gemaakt kan worden is echter 80 pet. van 19. of wel 15.20 bruto per "werkdag Dat be drag van 19 is ook het maximum be drag per werkdag, waarover premie in gevolge de Ziektewet (en de Werkloos heidswet en het Ziekenfondsenbesluit) be taald behoeft te worden. Of dat maximum van 19 voor de premieberekening bereikt kan slechts bekeken worden aan het einde van een kalenderjaar. Wanneer dan het totale inkomen van dat jaar, ge deeld door het aantal werkdagen van dat jaar (312 of 313) als uitkomst meer dan 19 oplevert, dan was In dat jaar zowel door de werkgever als door de werkne mer, slechts premie verschuldigd over 312 (of 313) x f 19 Blijkt teveel premie te zijn betaald, dan kan de werkgever restitutie vragen aan de Bedrijfsvereni ging en de werknemer kan dit doen bij de werkgever. 2. Kan die verzekeringsagent ook uit kering ontvangen over provisie, die hij daarnaast geniiet uit hoofde van werk zaamheden voor een andere verzekering- maatschappij in varia? Op die vraag kam zonder meer geen antwoord worden gegeven. Dat antwoord is namelijk afhankelijk van een vrij grot* factor, de dienstverhouding betreffende Het beste kan men zich tot het bijkagtooi van het Gemeenschappelijk Administra tiekantoor im de woonplaats wenden, met het verzoek om te onderzoeken, of al dan niet verplichte verzekering bestaat. 3 Valt de verzekeringsagent, wiens provisie bij de uitkering tijdens ziekte in aanmerking wordt genomen, boven de loongrens, indien vast salaris plus provi sie meer dan 6900 bedragen? Provisie is geen van te voren overeen gekomen vast Loon in geld en daarom telt provisie nooit mee voor de bepaling of iemands inkomen al dan niet boven da loongrens komt. Hiervoor wordt dus uit sluitend het vaste salaris plus eventuele andere van tie voren overeengekomen uit keringen (b.v. vakantietoeslag) in aan merking genomen. Resumerend: provisie uit hoofde van een vast dienstverband telt niet mee voor de berekening van de loon grens; er moet we) premie over betaald worden en bij de uitkering krachtens de Ziektewet moet er wel rekening mee ge houden worden. 4. Hoe Ligt een en ander bij de On gevallenwet? Op de eerste plaats dit: uitkeringen krachtens de Ongevallenwet worden in verreweg de meeste gevallen door de Sociale Verzekeringsbank direct aan de werknemer betaalbaar gesteld. Dus bui ten de werkgever om. De uitkering krachtens de (Jngevallen- wet bedraagt bij algehele arbeidsonge schiktheid 80 pet Het loon, dat voor de berekening van die uitkering in aanmer king komt is. a voor de uitkering gedu rende de eerste 6 weken na het ongeval; het gemiddelde in de week voorafgaande aan de datum van het ongeval verdiende vaste salaris plus provisie; b. voor de uit kering na de eerste 6 weken; het gemid delde aan vast salaris en provisie in bet jaar voorafgaande aan het ongeval ver- diende bedrag. De maximum uitkering bedraagt, evenals bij de Ziektewet, 80 pet. van 19 bruto per werkdag, welk bedrag ook het maximum is, waarover de werk gever premie behoeft te betalen. Mocht briefschrijver omtrent een en andere verdere informaties wensen, dan zullen wij die gaarne verstrekken Uw overige vragen worden een volgende keer beantwoord. Vragen omtrent de sociale verzekeriings- wetiten kunnen schriftelijk worden inge diend bij onze sociaal-economische redac tie. Kortiemaerstraat 1 te Rotterdam. De bisschop-coadjutor van 's-Hertogen- bosch. mgr. W. M. Dekkers, zal zondag een pontificale H. Mis celebreren en de feestpredikatie houden in het Duitse stad je Kranenburg, dat ligt tussen Kleef en Nijmegen. Naar Kranenburg treWi op die dag een Nederlandse bedevaart, in het kader van de viering van het feit, dat 650 jaar geleden in het Duitse grcnsplaats- i je een miraculeus kruisbeeld werd ge vonden. Een schaapherder had achtentwintig jaar tevoren een hostie op onwaardige wijze ontvangen en deze in een boom ver stopt. Daaruit groeide, volgens de le gende, in de boom een crucifix, dat spoe dig in de parochiekerk van Kranenburg werd vereerd. Talrjjke gebedsverhoringen vonden plaats; uit de offers, die de ge lovigen brachten, werd in de eerste helft van de vijftiende eeuw een kerk gebouwd, welke nu nog geldt als een yan de parels van de kerkenbouwkunst uit die tijd. Mgr. Bekkers zal zondag de Nederland se dag in Kranenburg met een plechtig lof sluiten. Belastingbetalingen zullen, dit saldo on getwijfeld verder versterken, maar afge zien daarvan zal door de verdere olaat- sine van sohatkistpapier moeten worden voorzien in de grote geldbehoeften die het Riik nog heeft Zo zal er deze maand nog ruim f 40 miljoen nodig zijn voor aflossing van vervallend paoier (van 6 tot 12 augustus 33 min., van 13 tot 21 aug. 55 min. en van 22 tot 27 aug. 318 min.) Donderdag a.s. reeds zal een eerste beroep op de geldmarkt worden gedaan Dan za] namelijk voor bet eerst sedert geruime tlid weer kunnen worden Inge schreven op schatkistbiljetten dat is pa nier met een langere toootild dan 1 laar Afgegeven zullen worden, zoals reeds gemeld. 2-, 3. en 5-jarlge biljetten resp. rentende 314®/». 3%V» en 3%°/« oer jaar. men. dan nog is het rendementsverschil met het langlopende materiaal te gering om beleggers happig te maken Te meer omdat de verliezen die bii de stijging van dP rentestand in het ionsete verleden op de langlooende biljetten zijn geleden nog maar al te goed in het geheugen gegrift staan. Waarmee men het beste zat uitkomen valt niet t-e voorspellen maar voors hands geeft men er de voorkeur aan om dicht bij huis te blijven. Men houdt er rekening mee dat het Rijk nog grote bedragen nodig heeft en om die reden ziet men de situatie liefst zo lang moge lijk aan. Aan de andere kant heeft echter ook de Staat als enige afgever sterke troeven in handen. De geldmarkt, is op het ogenblik be hoorlijk ruim en met de onomstotelijk te verwachten inkrimping van de door va kantie-invloeden tot een recordhoogte opgelopen bankbiljettencirculatie list cef> verdere verruiming in het verschiet, de jongste weekstaat is van deze inkn ping nog weinis te merken. Per sa ging er slechts ƒ18.7 miljoen van boiiiettenomloop (thans f 4256 1 milJoe af Bij dit lage cijfer moet echter in 33 merkina worden genomen dat sedert vorige ongave (28 juli) aanvankelijk n een verdere uiteenzetting van de C^TC 2 iatie heeft olaatsgevonden zodat er feite na de juli-uitimo meer panier na» de banken is teruggevloeid dan inag cijfers van de weekstaat tot uitdrukkm- komt. Een gedurige bijdrage tot verruiming van de geldmarkt levert nog steeds deviezenbeweging. In de afgelopen ^ee werd weer voor 26.3 (v.w. 22.5) miljoe aan vreemde valuta aan de Tentrale Ban afgedragen, waaronder ƒ10.7 aan convertibele deviezen. De voorraad bleef evenals de voorgaan week gehandhaafd op 3479.7 mil-W® Daarnaast beloom de netto deviezenre serve thans ƒ1291.8 miljoen, waarva^ f 807.1 mil joen eonvertibel. Goud en_de viezen tezamen bedragen aldus ƒ477 miljoen. De saldo's van de banken geven a'a keerzijde van de verbeterde positie va de schatkist een achteruitgang van T2-'g miljoen te zien waarmede zij op Ylj, miljoen zijn gekomen. Dit bedrag '--g beneden het gemiddelde van 450 I miljoen dat thans als renteloze ba®gr serve moet worden aangehouden. ^a,e aangezien het hierbij om een gemïdde' voor de maandelijkse bindingsperio (22 juli21 aug.) gaat en de vorige sta" 686.4 miljoenl een groot overschot In hield geeft het huidige tekort, gec1 Vermoedelijk zal men deze periode z0~'e der veel moeite quitte kunnen spelen. D kans lijkt echter aanwezig dat voor.l7. volgende periode met «en verdere verb0' ging van het kasreservepercentage va^ 9 op 10 rekening zal moeten worden -€' houden. Door onbekende oorzaak is gisteren brand uitgebroken in de nabij de boer derij gelegen hooimijten van de landbou wer P. V. aan de Kruisstraat te Rosma len. De vlammen sloeged snel over naar twee in de nabijheid staande roggemijten en ook een landbouwschuur werd door het vuur aangetast. Een vijftal brandweren, waaronder die van 's-Hertogenbosch en Rosmalen, slaag de er in het nieuwgebouwde woonhuis te redden. De hooi. en roggemijten en de landbouwschuur gingen echter geheel ver loren. Verzekering dekt de schade slechts gedeeltelijk. De animo voor dit belevglngsmaterJaal wordt evenwel voorshands niet hoog ap eslagen. De geboden rente kan na- liik TentreV-lreliiV werden ge "eht ais-me„ ervan nit gaat dat de ren tevoet verder zal dalen. Ten onziehte v>n de geldende rente voor jaarsnapier ziin d» genoemde percentages echter te gemeten. Re-kent men -te rentepercentages om op dicontobasio dan ltonnt men voor het 'weeiaarsoanler tot een disconto van 3 298"/». voor he drieiaarsoaoier op 3 3356»/» en voor het viifiaarsDapier op 3 458®/» Stelt men hier nu tegenover het disconto van 3% 3.375»/» dat bij de 'onsste inschrijving voor iaarsnapier werd geaccepteerd dan ziet men dat de snreidlng wel heel miniem is gehouden. Nu kan men zich natuurlijk afvragen of bij He volgende tendotvpsehrrlvina 00 oromessen nog wel 3%"/» voor Isanspa- oier zal kunnen worden gemaakt De kans dat tot een verlaging zal worden overgegaan lijkt inderdaad zelfs vrij aan nemelijk,en eigenlijk had men de vorige keer al min of meer met deze mogelijk heid rekening gehouden zodat, velen ai toe overgingen om oo 3in te schrij ven De debetstand van bet Rijk bil de N.B heeft de minister toen vermoedelijk echter doen besluiten om toch weer tot 3%®/» te gaan ten einde op die manier een groter bedrag binnen t,e balen dan op een lager percentage mogelijk zou zijn geweest. Maar gesteld dat bij een volgende In schrijving voor jaarepapier bijv. met 3 genoegen zal moeten worden geno- Bet groepje Australische topzwemsters, dat in Schiedam zal deelnemen Ofin wedstrijden, teas in zeer goede stemming, toen het gisteren op Schiphol in de h"'s stapte. Geheel rechts Geertje Wielema, die m-et de heer Buiskool tweede ca11 rechts) de meisjes was komen begroeten. In de week van 20 tot en met 26 juli zijn in Nederland zes gevallen van para- tyfus-B aangegeven, respectievelijk in Groningen, Haarlem, Gouda, Rotterdam, Rozenburg en Wassenaar. Voorts één ge val van kinderverlamming met Verlam mingsverschijnselen in Rotterdam. Bij het zoeken naar de oorzaak van een ernstige lekkage bij de Poorttoren van het Muiderslot bleek, dat de aansluiting van de openweergang met deze toren dringend restauratie behoefde. Met het herstel is direct een aanvang gemaakt. ZELFS NIET MET TELELENZEN zul len de persfotografen ditmaal foto's van de ouwe reus kunnen maken. Churchill is weer aan de Rivièra gearriveerd, maar hij heeft zijn intrek niet genomen in de villa „Pausa" van zijn uitgever Reeves te Roquebrune, doch in de villa „Capponcina" te Cap d'Ail, welke toebe hoort aan zijn oude vriend Lord Beaver- brooke, eigenaar van de „Daily Express". Terwijl de eerste villa zowel van boven als van onder met/ verrijkende camera's bekeken kon worden, om niet te zeggen beloerd, ligt „Capponcina" volkomen ingesloten. De toegang ertoe is onaanzien lijk. een smal straatje tussen twee fa- brieksgebouwtjes door. dat naar een hoge poort leidt. Een prachtige tuin verbergt de villa bijna geheel en loopt tot de rot sen langs de zee door, ook daar overal het uitzicht belemmerend, althans voor nieuwsgierige ogen van buiten. Zijn omgeving heeft het hart vastgehou den, toén Churchill ook dit jaar de wens te kennen gaf, naar de Rivièra te gaan. Niet eens zozeer vanwege de zelfs voor een ouwe reus vermoeiende reis, maar om dat men vreest, dat hij zich evenals ver leden jaar weer zal laten verleiden tot het nuttigen van een stevig diner met champagne en whisky na. Een derge lijke escapade naar een der exquise res taurants in Monte-Carlo wierp hem in fe bruari op het ziekbed. Churchill moet een uiterst vermoeid man zijn, cansado della vida, zoals de Spanjaarden zeggen, vermoeid van het le ven, niet levensmoe. Hij wilde niet met de traditie breken en ondanks de vermoei nissen de reis aanvaarden. Hij kwam per vliegtuig, met een gevolg van twaalf personen, op een snikhete dag, zo één. waarvan wij ons nog nauwelijks een voor stelling kunnen maken, in een weersge steldheid, die een mens nog pessimistischer dan een De Genestet zou maken. De enige kans, door Churchill aan de journalisten en persfotografen geboden, was op het vliegveld van Nice, waar hij samen met zijn gastheer. Lord Beaver- brooke arriveerde. Deze kranteman zorgde er natuurlijk voor, er een klein beetje kopy en wat foto's voor zijn eigen krant uit te tilaan.. De vertegenwoordigers van andere' bladen mochten een kruimeltje mee pikken Zoals gewoonlijk maakte hij het V-te ken, om vervolgens een trekje aan zijn grote sigaar te doen. Dat was ten gerie ve van de fotografen Churchill heeft al het nodige materiaal meegebracht, om tc schilderen. Hij zal vermoedelijk een (link aantal doeken ver vaardigen. want hij is voornemens, tot november van het heerlijke klimaat aan de Rivièra te genieten. Schilderen is thans nog zijn enige hobby. Van zwemmen, waarop hij vroeger verzot was. komt niets meer. Ofschoon Churchill zich nog heel sterk voor de politieke ontwikkelingen interes seert, is hij toch van plan. zoveel moge lijk rust te houden. Hij heeft zelfs de telefoontoestellen uit zijn werk- en zijn slaapkamer laten verwijderen, om niet in de verleiding te komen. Een andere verleiding ligt evenwel toch op de loer. Zodra bekend was, dat Chur chill naar de „Capponcina" zou komen, stuurde een grote sigarenfabriek te Ge- nève er zestig kistjes met honderd sigaren naar toe Er worden geen bezoekers toegelaten in de villa. Alleen de burgemeester van Cap d'Ail heeft zijn collega mogen begroe ten Churchill is n.l. ere-burgemeester van het stadje waar hij in vroeger jaren her haaldelijk verbleef. Ook voor de ouwe reus is het inmid dels: de krant kan men niet missen. El ke dag leest hij er stapels door. eigen land jSTAP OP 5 minuten van SCHIPHOL (Haastrecht) VAKANTIE CENTRUM DE HF. 1V1KI.BE li OH ,R.K» VAKANTIEHUIS" EN .JEUGD HKRBEBG voor Jongens en meisjes. Kemperoereer- weg 111. Telefoon K 8300 -24604. - Tevens is er geleeenheid voor vakantieverblijf en cursussen voor scholen etc tn groepsver band van 1 mei—12 Juli. Vraagt prospectus (Van onze correspondent) Van 9 tot 17 augustus wordt in Henge lo de grote missietentoonstelling AMATE gehouden. Bij gelegenheid van deze ten toonstelling zal tevens worden herdacht het feit, dat veertig jaar geleden het dio cesaan missiecomité van het aartsbisdom Utrecht werd opgericht. Op 25 mei 1918 richtte mgr. H- van de Wetering het mis siecomité op naar aanleiding van de katho. liekendag die op 23 september 1917 in Nij megen was gehouden en die geheel aan de missie was gewijd. Het ligt in de bedoeling om het veertig jarig bestaan op 12 augustus in Hengelo in een speciale bijeenkomst in het Amstel- hotel te herdenken. Er zijn voor deze bij uitgenodigd. De aartsbisschop van eenkomst verscheidene bisschoppen uitge nodigd. De aartsbisschop van Utrecht, mgr. dr. B. J. Alfrink, heeft reeds de toezegging gedaan aanwezig te zijn. Ashim Jawad, vertegenwoordiger vanj de nieuwe republiek Irak bij de Verenig- I de Naties, heeft gisteren zijn geloofsbrie ven aangeboden aan de secretaris-generaal j Dag Hammarskjoeld. I Even rustig zitten, volledige verg. Prima koffietafel. 500 m van *t station Parkeergelegenh Alles exclusief Café-Rest^ Jan Groen. Pr. Maurltsstr. 5. Tel. K 1600-36275 H.H. BUSONDERNEMERS Bezoekt met uw gezelschappen Hoolstraat 10 - TpTERTNGEN (bij Breda) Telefoon K 1691—331 Prima verzorgde koffietafels f 2.—. Diners b.v. soep, aardappelen en vlees naar keuze f 3.—. Prima consumpties. Eigen parkeer terrein. Beleefd aanbev.: P. Jansen-De Graaf In landhuis t.o. Woest- duinbad kamer aangeb. voor 2 event. 3 pers. met'gebruik van keuken, 2e helft augustus en september. Telefoon Rotterdam 136783 Logies vnet volledig ontbijt f 3.50 p.p.p.d. Kamers met stro mend water. Mooie omgeving. 15 min. af Valkenburg, 3 min. af station. J. Bastiaan, Marceüienstraat 7. Geleen (L.). Schitterend kampeerterrein met alle attrac ties van het gezellige ontspanningsoord. Speeltuinen, zonnige terrassen. Muziek In de tuin. Bespreekt nu vast uw plaats tot kam peren tn uw vakantie, ook gezinnen. Café-Restaurant „DE KLEINE BETUWE' Aangesloten bij de K.V.C. Unieke gelegen heid temidden van bos en heide. Biedt plaats aan 180 Jongens en meisjes boven 17 jaar. Aalmoezenier blijvend aanwezig. Geopend tot 14 september TELEFOON K «766—591 HOTEU-RFST. ,.HOOG-SOERFNM K 6769—231. Rustig gelegen temidden der nraoht.1ge bossen van het Kroondomein TTGTipn wilde zw11r»en> Gerenom keuken R.K. Vakantleeentri"^ „Mosterdveen" TELEFOON K 8771—203 Hef VAKANTIECENTRUM bij uitst®'"' voor r.-k. jongelui boven de 11 V9*' 28 ha. eigen bos, kapel en zwemvijtfef op het terrein. GROESBEEK Hotel „Sionshof 't rdeale buitenhotel rond Nijmegen tegjjg. over Helltg-Land-Stlchting. megen. Tel, K 8800—23364. KNAC en Hotel. J. Theunlssen (elg.). Postadres^. interessante tocht langs 10 „juweeltjes" in het land van de grote rivieren in 3 provincies Gratis prospectus VVV GORINCHEM Rustig en aangenaam vakantiedorpje in het mooiste gedeelte van Zuid-Limburg. Vraagt kosteloos inlichtingen Sekr J. Kikken. Dorp A 40. Telefoon k 4455—262. Nog vrij mod. gem. woning met gebr. van keuken v.a. 24 aug. voor 4 5 pers. Bosrijke omg. 5 km. van Valkenburg f 2.50 p.p.p.d. Br. aan G. Kleynen, Heukelstr. 25, Amby. L. er bij PENSION a3fl V" part., str- billijke f*1 Epen. Tel. 04459 - 325. Wed. Ortmans, burgerweg 92, Wylre (Z.L.). Goede verbinding met Vaals, Valkenö^j:, Gisteravond zijn te Lopik 28 kinderen uit het Franse plaatsje Lezoux aangeko men voor een verblijf van een week in ons land. 42 kinderen uit Lopik, die in april van dit jaar een bezoek aan Lezoux hebben gebracht, zijn thans de gastheren en -vrouwen van hun Franse vrienden en vriendinnen. Deze uitwisseling tussen de twee ge meenten bestaat sinds 1956. progrnn»"3; via DRIE NA-SEIZOEN PRIJZEN. Voor het tijdvak 23 augustus tot 20 september bieden wij U het volgende Elke zaterdag halen wij U per luxe touringcar met koffers (geen rijwielen) van ROTTERDAM en DEN HAAG BERGEN - DOORN - AMERONGEN - WAGENINGEN - ARNHEM naar ZEDDAM. aankomst plm. 5.30 uur n.m. f ELKE DINSDAG: Dagtocht naar de Hoge Veluwe— Westerhouwing en Posbank. ELKE DONDERDAG: Dagtocht EMMERICH - Cf.EVE - KEVELAAR - PLASMOI.EN - BERG EN DAL - NIJMEGEN - ARNHEM ELKE ZATERP' 0y terugreis naar ROTTERDAM en DEN HAAG Totale kosten, met inbegrip 7 dagen volledig pension inclusief bedien lm verblijf in: BONDS-HOTEL BERG EN BOSCHVCHT ZEDDAM per week en p.p. f 114.—. 37 kamers stromend water, kout- warm. Telefoon K 8345-.226 F,'eenaar: J. v Raai.1 G. v. Raaij, telefoon K 8345—264. per week en p.p. f 106.-bij verblijf in pensW Meer Inlichtingen worden U gaarne verstrekt door voornoemde hotels of het bureau der 7-daagse „KANT EN KLAAR reizen. Benedendorpstraat 11 te ZEDDAM. BONDS-HOTEL „HET TOLHUIS", expl per week en p.p. van f 70.— tot f 83.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6