Dagblad voor Schiedam en omstreken'' Schot op de maan werd geen volledige mislukking Een van de 300.000 onderdelen faalde Duizenden kubieke meters zand verschoven op Brunssumse hei Massaslachting onder duiven w 2Ü Christenen van nu hebben het zwaar Paus wijst op taak der ouders v.. sTerfte steeg in indien Kerk verhinderd wordt godsdienstonderwijs te verzorgen Britten zetten kernproeven voort Benoemingen bisdom Rotterdam MAANDAG 18 AUGUSTUS 1958 Vrij getuigen voor Christus in heel Duitsland Spannericle ogenblikken „Gestart NEDERLAND Paard zakte weg in de grond ï/'ia 800 dieren bij transport gedood Bij landing verongelukt Prinses Marijke door fietser aangereden „Langzaam" werken gaat geld kosten Vaste brandstof precies zevenenzeventig seconden na de start in Cape Canaveral op vijftien kilometer hoogte explodeerde, zien de Amerikaanse deskundi gen in dit snelle einde van een expeditie, die men tevoren reeds een kans van één op honderd had gegeven, geen volledige mislukking. „De grootste prestatie van de proef is5 dat men erin geslaagd is de raket slechts een paar minuten na het vastgestelde tijdstip te lanceren, zei generaal Schriever, die de leiding jvan de ruimte-expeditie in han den had. Een andere deskundige verklaarde, dat het hier ging om het lanceren van een geheel nieuwe raket en dat naar het oordeel van hem en zijn collega's een lancering van een nieuwe raket een gedeeltelijk succes is, indien zij van de grond komt. „Er is alleen sprake van een mislukking, als de raket op de lanceerinrichting ontploft." Zo reageer de men in Amerika op het trieste einde van de eerste maanraket, die afgelopen zondag de gehele wereld vele spannende ogenblikken heeft bezorgd. Ontploft ^nder huwelijken, evenveel &eboorten als verleden jaar X k>me.err°er!1 door een transporton «p st r u't Nijmegen, die een overeen JSf.h aa„?r deze transporten heeft met "hJ>>iege 1 Postduivenverenigingen in „W* on die reeds dertig maal een lu dat transport heeft uitgevoerd zon iet, er zich Vier ma .in-raketten? Belangrijk HET WEER VOOR MORGEN X'iuWA'rtttf/Vr VERANDERLIJK Dwangsom van 25 per dag bij wanprestatie van stukadoors nieuwe leaamscne courant V.S.-raket ontploft Ook Nederland heeft vol spanning meegelecfd met deze eerste maan- expeditie. De radio-nieuwsdienst z°rgde er voor, dat de berichten snel werden doorgegeven, berich ten. die op deze zonnige zondag middag in Nederland in deze volg- 0rde doorkwamen. 13.25: De Amerikaanse maanraket is hedenmiddag 13.18 Neder landse tijd te Cape Canaveral gelanceerd. 13.32: Volgens waarnemers is de lancering goed verlopen en schijnt alles goed te zijn ge gaan. 13.41: De maanraket is geëxplo deerd. 13.43: De ontploffing van de raket, een Thor Able, geschiedde 77 seconden na de lancering. Binnen twintig historische minu ten wist zo heel luisterend Neder- mnd. dat een Amerikaanse raket, d'e voor een retourreis was ver trokken, voorgoed „naar de maan Was dusverre nog niemand. De wrakstukken kwamen terecht op een plek, zestien ki lometer ten noorden van Cape Canave ral en het zal nog wel een week duren, voordat men de oorzaak van de ontplof fing heeft vastgesteld. Verondersteld wordt, dat de ontploffing het gevolg is van een lek of een breuk in de brand stofleiding, maar.'zeker weet men nog niets. De raket, bestond uit 300.000 on derdelen en één fout van één van deze kan de oorzaak van de ontploffing zijn geweest. Opnieuw flitste het nieuws naar alle 1 delen van de wereld. Dc maanraket teas gecxplodeerd. Een nieuwe poging wordt vóór september, wanneer maan èn aarde I ■weer dicht bij elkaar zijn, niet gewaagd.. De eerste poging van dc mens, uit de boeien van de aarde te breken, had geen resultaat opgeleverd Inmiddels waren de gegevens over de maan-raket echter al vrijgegeven. De totale lengte bedroeg .ongeveer 27 meter. De eerste trap was een normale Ame- HH ^^BpH rikaanse luchtmachtraket het, type Hoewel de eerste maan-raket die de mens ooit afschoot gistermiddag, Thor. dat met vloeibare brandstof wordt ri de wereld zat in spanning toen in Nederland per extra nieuwsbericht V-erd bekendgemaakt, dat door de Amerikaanse marine, onder leiding van ln9enieur Theodore Gordon (28), de maanraket van het gezamenlijke type Q^0r~Vanguard met succes van de basis te Cape Canaveral om 13.18 uur ivas aneeer'd. Echter 77. seconden na de start ontplofte de raket op een hoogte van 15 km. Toen de ongeveer 27 meter lange Thor-Able raket zich om 13.18 Neder landse tijd zondagmiddag van de lan ceerbasis verhief betekende dit het ein de van een zenuwslopende tijd van maandenlange voorbereiding. Iedereen op de raketbasis hield vol spanning de adem in. Het grote ogenblik was einde lijk aangebroken. In een kamer van het Amerikaanse ministerie van defensie stonden de journalisten rondom een ambtenaar, die een telefoon in de hand hield. Aan de andere kant van de lijn hoorde men de' technici in Cape Cana veral. Toen het aftellen van de secon den het einde naderde, telde de ambte naar mee: „vijf.., vier... drie.., twee.., een.... Het was doodstil in de kamer. Alleen de ambtenaar zei: „het hart van iedereen staat nu stil". Toen, zeven seconden later, riep hij uit: zij is gestart. Even later werd het grote nieuws de gehele wereld rondgeseind. Intussen zagen de toeschouwers op Cape Canaveral hoe de reusachtige, tweeënvijftig ton zware raket zich lang zaam, onder het uitstoten van een enor me gele vlam en witte stoom, langzaam van haar plaats verhief. Veertig seconden lang steeg de raket steeds sneller om hoog, om daarna in noordoostelijke richting af te buigen. Na zeventig secon den kon ,men zien, dat de eerste trap zich losmaakte van de drie, die de ruim tevaart zouden voortzetten. Een witte rookwolk werd zichtbaar Enkele seconden daarna moet het zijn gebeurd, hoewe] de toeschouwers er nog niets van vermoedden. Zij zagen een rookwolk en zelfs twee en een halve minuut na het lanceren dachten zij nog, dat de raket, onder het uitstoten van gassen, haar reis voortzette. Doch in de controlekamer werd de ontploffing feil loos gerapporteerd. Zevenenzeventig se conden lang ontving men daar duidelijk en helder de signalen van de raket. Toen was het afgelopen. De raket was op vijftien kilometer hoogte ontploft. Hoe dat kwam, weet tot jet vebT aantal huwelijken in ons land is, p*'sens h, opgave van het C.B.S., in de et „helft van dit jaar in vergelijking *ste de eerste helft van 1957 gedaald .-Dor 3 tot 42-106- Het aantal levend 'hg-®ben bleef vrijwel onveranderd *8 tegen 118.219), terwijl voor het i 0verledenen een stijging valt te p5? en van 40.727 in de eerste hleft van hjg tot 44.554 in de eerste helft van Het *hljt aantal immigranten is in de eerste i'ecj Van dit jaar in vergelijking met t5.2jg en iaar verdubbeld van 22.585 tot j terwijl het aantal emigranten is hicjj. 3 Van 35141 tot 28.101. Op 1 juli h.iDaeg het aantal inwoners van ons land '•207 Gisterenmorgen heeft er in cle heide na bij Brunssum een aanzienlijke grond verschuiving plaatsgevonden, waarbij een paard werd gedood. Het geval deed zich voor dicht bij de plaats, waar twee jaar geleden vele duizenden kubieke meters zand in beweging kwamen en het gemeen telijke zwembad vrijwel geheel werd ver nield. De Hoensbroekse cineast Henny van der Einden, die ter plaatse opnamen maak te voor een jeugdfilm en de acteurs Jessy Smeets (13 jaar) en Wim van de Wijden (31) uit Schinnen waren getui gen van de grondverschuiving. Tijdens de filmopnamen, waarbij Wim van de Wij- Bliiirt OCif\ 7-ri7 het aankoppelen van de aanhangwaf ij Dfil" transport van ongeveer 1500 in- hehi t,uivcn vin Nijmegen naar 's ;*en gisteren bijna 800 dieren de "r j,e overleefd. De duiven werden „'Ht 'Ontvoeren van een eerste oefen- *i> st vÜ uit Nijmegen, die een overeen- {K C' overleefd. U u<9n Ultvoeren t vn„ cn en'se qv orgedaan. dp oorzaak onregelmatigheid het gebeurde is dieren werden ver- Vs hietr"u'Julza3K van Jet(j jts bekend. De di Een 6en vrachtauto met aanhangwa- van de theorieën is, dat door het aankoppelen van de aanhangwagen zich rondom het autostel een luchstroom ontwikkeld heeft, die de toetreding van verse lucht via de roostertjes verhinderd heeft. Dc duiven, die in de aanhangwa gen werden vervoerd, bleken bij aan komst in Oss niet geleden te hebben. En kele omgekomen duiven zijn naar de rijksseruminrichting in Rotterdam gezon den, waar onderzocht wordt, of ze ver giftigd kunnen zijn. De waarde van de omgekomen dieren wordt op 15 5 20.000 geraamd. Het waren jonge postduiven, die ge woonlijk eerst naar Oss worden gebracht, daarna naar 's-Hertogenbosch en ver volgens naar Breda. Daarna zijn ze vluchtrijp voor wedstrijden naar België. Deze transporten worden in overleg met de verenigingen van duivenhouders, verzekerd. Op elk transport wordt een verzekering van 50.000 afgesloten. den een paard bereed, bemerkte deze plot seling, dat het dier in het Zand wegzakte. Hij sprong op de grond en alarmeerde de andere leden van dc filmploeg. Ge zamenlijk trachtte men het paard uit zijn netelige positie te bevrijden. Plotseling werden zij echter opgeschrikt door het ge roep van enkele hengelaars, die in de nabij gelegen vijver aan het vissen waren. Ach ter hun rug was de grond in beweging gekomen. Duizenden kubieke meters zand stortten naar beneden, alles meesleu rend wat op hun weg lag. Door een snelle vlucht wisten de leden van de film ploeg zich nog te redden. Het paard werd door het zand meegesleurd in het moeras zonder dat iemand nog hulp kon bieden. Ook de hengelaars sloegen op de vlucht, sommige moesten alles achter laten. Een van de hengelaars raakte een portefeuille met 200 gulden kwijt. De gemeentepolitie van Brunssum nam dc nodige maatregelen om verdere onge lukken te voorkomen. Als gevolg van de aardverschuiving werd dc visvijver voor een groot deel gedempt. Hierdoor kwam de Di-mburgerweig over een grote afstand ond-er water te staan. gevoed, ongeveer 45 kilo weegt en een voortstuwingsvermogen heeft van onge veer 68.0o0 kilo De tweede trap was een gewijzigde trap yan de Vanguard (ook vloeibare brandstof), voorzien van acht impuls raketten voor extra-stabiliteit in dc vlucht. Gewicht 1815 kilo en vermogen 3360 kilo. De derde trap was een raket op vaste brandstof, welke trap met lading bedekt was door een airodijnamisch neuskap- sel. dat na het afwerpen van de tweede en de eerste trap eveneens zou worden afgeworpen. Het gewicht van deze derde trap bedroeg 181 kilo, het vermogen 1133 kilo Deze laatste raket was nog nooit m de praktyk beproefd. Was dit schot op de maan gelukt, dan had men dinsdagavond beelden kunnen opvangen van de achterkant van de maan. die zij de. die van de aarde af nooit zichtbaar is. Het vierde trapje van de raket zou' na 200.000 mij] vanaf Hawaii door mid del van een radiosignaal worden ontsto ken: de niet instrumenten volgepakte satelliet zou dan inde juiste positie voor een baan rond de maan worden ge bracht. Deze satelliet zou in totaal 2 dagen, 14 uur en 24 minuten werk hebben om de maan te bereiken. Op de reusachtige radio-telescoop van Jordell Bank in Noord Oost Engeland wilde men daarna deradio-signalen opvangen. Aldus de plannen, die thans voorlopig moeten worden opgeschort. De vice-voorzitter van de interplane taire vereniging heeft na de ontploffing van de maanraket verklaard, dat de Amerikaanse luchtmacht en het Ameri kaanse leger elk nog over twee maan- raketten beschikken, die waarschijnlijk in september of in oktober zullen wor den gelanceerd. Britse geleerden vroe gen zich na de ontploffing af, hoever de Russen nu zijn. Zoals bekend, gingen be gin mei al geruchten, dat Rusland reeds een schot op de maan zou hebben ge waagd. maar dat deze poging geen re sultaat had gehad. De Britten meenden te weten, dat de Russen nu van plan zijn kleine „tanks" naar de maan over te brengen, die zich kunnen verplaatsen en gegevens kunnen zende. Met deze eerste (officiële) poging heeft men in de wedloop naar de maan een nieuw stadium bereikt. Vast staat, dat de Amerikanen dit eerste schot op hun naam kunnen schrijven. De eerste vlucht naar de maan heefj verscheidene belangrijke aspecten: degenen, die de maan het eerst raakt kan er rechten op doen gelden volgens de klassieke begin selen van het internationale recht. Voorts gaat er een grote propagandisti sche waarde van dergelijk feit uit, heeft men de mogelijkheid een deel van Ein- steins relativiteitstheorie te testen, en is men in de gelegenheid tot het verza melen van meer gegevens over kosmi sche straling, metingen van zonne-ener- gie en het verkrijgen van nieuwe gege vens over de uitwerking van; ruimte- vluchten met levende wezens. Bovendien zou de al dan niet aanwezigheid van een magnetisch veld om de maan licht kunnen werpen op het mysterie waarom de aarde een magnetisch veld heeft. I enslotte zou men in staat zijn meer be trouwbare weervoorspellingen voor de aarde te geven dan thans het geval is. Gistermiddag: heeft de H. Vader een boodschap gericht tot de Duitse katholie ken ter afsluiting van de 78ste Duitse katholiekendagen diedit jaar in Berlijn zijn gehouden. Zijn rede werd aangehoord door een niette tellen menigte. Officieel waren 150.000 tot 200.000 katholieken bijeen in het Olympia-stadion en op het Maifeld in West Berlijn. Deze reusachtige ruim tes waren echter nog niet voldoyide om allen te bevatten, zodat nog zeer. volen buiten deze terreinen de sluitingsplechtig heden via luidsprekers volgden Berlijn, aldus de H, Vader, is het ken teken van een verscheurd volk Maar de katholiekendagen hebben bewezen, dat het geloof over alle grenzen heen verbindt. Berlijn is het snijpunt van twee ver vreemde volkeren. Maar ook deze schijn baar onverzoenlijke tegenstelling is de zer dagen op hoger plan door geloof en liefde overwonnen. Bijzonder denken wfl hier aan de va ders en moeders, aldus de Paus. die hun kinderen naar een school moeten sturen, waar zij systematisch tot ongeloof wor den opgevoed. Deze school is u (in Oost- Duitsland) opgedrongen. Thans zult u be ter kunnen begrijpen, waarom de Kerk er zo op staat, dat het recht der ouders op hun kinderen geëerbiedigd wordt en waarom de Kerk zich zo inspant voor eigen scholen. De Paus troostte de ouders, wier kin deren zijn overgeleverd aan atheïstisch onderwijs. Het goede voorbeeld der ouders is de beste voedingsbodem voor de godsdienstige ontwikkeling van het kind Wanneer het godsdienstonderwijs voor de Kerk op grote moeilijkheden stuit is het de taak der ouders voor de Kerk in te springen. Hier rust voor al een taak op de moeder. Verliest de moed niet, vaders en moeders. Denkt eraan, dat, wannéér gij uw best doet, staan de goddelijke voorzienigheid vol doende middelen open om voor uw kin deren de kostbare gave van het geloof te behouden. De H. Vader ging uitvoerig in op de tegenstelling, welke in deze tijd van tech nische vooruitgang steeds meer tot uiting komt tussen godsdienstig leven en maat schappelijk leven. Wij aarzelen niet om te zeggen," aldus de H. Vader, „dat de christenen van nu het onder deze omstan digheden soms nog zwaarder moert vallen een christelijk leven te leiden dan de eer ste christenen." De H. Vader riep de Duitse katholieken op tot de godsdienstige daad. tot gods dienstig heldendom, tot bereidheid tot de uiterste christelijke consequentie. De bisschop van Berlijn, mgr. Doepfner dankte de autoriteiten van West- en Oost Duitsland voor hun medewerking tot het welslagen der katholiekendagen, doch voeg de er in een adem en onder donderende bijval aan toe: Mogen wij nu ook hopen dat in beide delen van Duitsland de jeugd vrij kan getuigen voor Christus en niet gedwongen wordt tegen God te getuigen, dat christenen hun geloof kunnen bewa ren en trouw zijn aan de Kerk zonder er nadeel van te ondervinden, dat de Kerk zelf haar zorg voor het heil der mensen ongehinderd kan ontvouwen, dat onze broe ders in het geloof, priesters en leken die gevangen worden gehouden een recht vaardige behandeling mogen krijgen en ten spoedigste in vrijheid worden gesteld. Al dus bericht het K.N.P. Leden van een reddingsploeg door. zoeken het wrak van een Amerikaans passagiersvliegtuig, dat bij de lan. ding op Nantucket Eiland veronge lukte. Twaalf inzittenden van het toestel, dat uit New York kwam, verloren het leven. Enige zwaarbewapende mannen hebben de Hongaarse legatie in Bern onder vuur genomen.'Zij slaagden er aanvankelijk in een kamer op de kanselarij te bezetten, vanwaar zij meer dan honderd schoten losten. De politie moest met traangas- bommen werken en kon slechts na een hardnekkig gevecht dc mannen over meesteren. Hier zien wc er een, die een zakdoek als masker gebruikt, Terwijl hij door agenten ivordt weggeleid. Aanvankelijk veel bewolking met plaatselijk regen of onweer. Later enkele opklaringen. Matige noord oostelijke wind, morgen draaiend naar zuidwest en toenemend tot krachtig. Daling v ui temperatuur. Dinsdag 19 augustus: zo op 5.29, onder 19.58 uur; maan op 11.12, ond i 21.45 uur. Prinses Marijke is zaterdag In 't stadje Porto Santo Stefano, door een wielrijder aangereden, toen zij een bijouteriewinkel verliet. Zij viel op de grond, doch werd, een beetje beduusd, onmiddellijk door voorbijgangers overeind geholpen. Dc prin ses is daarna naar de „Piet Hein", die in de haven voor anker lag, teruggekeerd. Gistermiddag is de kon. familie met de „Piet Hein" uit Porto Santo Stefano vertrokken. Het schip zette koers naar Piombino, een havenstadje, dat tegen over het eiland Elba ligt. Vóór het vertrek bood de commandant van Porto Santo Stefano de Koningin een Romeinse vaas aan. De burgemeester van de stad schonk haar een boeket bloemen. Negen van de elf Leidse stukadoors, die naar oordeel van hun patroon on een werk te Wassenaar onvoldoende presta tie voor contractloon leverden, zijn door de vice-president van de Haagse recht bank, mr. J. Slotemaker, in kort geding tot een dwangsom van 25 per dag bij wanprestatie veroordeeld. Twee der gedaagde stukadoors werden niet veroordeeld, omdat zij. voor eïkaar getuigende, dienstverband bij de patroon betwistten. De patroon stelde de vordering in kort geding in. omdat naar zijn oordeel de elf gedaagden op»het werk precies de den, wat zij wilden, urenlang praatten en wandelden, gingen en kwamen- wan neer zij wilden en dit alles om te pro testeren tegen de nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst voor cU bouwbedrij ven. De gedaagden beweerden, dat zij „model" werkten en thans vakwerk le verden tegen bp het vroegere daggeld- stelsel „ooglijk" werk. Hun klacht was voorts, dat de patroon geen tarieflijsten had uitgereikt. De vice-president van de Haagse recht bank. uitspraak doende, beklemtoonde net recht, van de gedaagden op de tarief- lijsten en wees verder de vordering van de patroon in negen gevallen, waarin het dienstverband vaststond, toe. Het Britse ministerie van defensie heeft gisteravond bekend gemaakt, dat de huidi ge serie kernwapenproeven op het eiland Christmas binnenkort hervat zal worden. De Britten hebben op 28 april bij ge noemd eiland een waterstofbom tot onf-' ploffing gebracht. In mei werd bekend gemaakt, dat er weer schepen mochten varen in de gevaarlijke zone. Het ministe rie van defensie voegde hier toen echter aan toe, dat dit niet betekende dat er geen nieuwe proeven meer genomen zou den worden. Bijzonderheden over de komende proe ven zijn niet bekendgemaakt. Men heef! ook niet meegedeeld, wanneer zij zullen beginnen. Zijne Hoogwaardige Excellentie de Bis- schop van Rotterdam heeft benoemd voor het apostolaat voor de priesterroepingen en tevens tot 2e godsdienstleraar van het St. Maarten lyceum te Voorburg, de wel eerwaarde heer A. C. Raadschelders, die rector van het St. Thomas college te 's-Gravenhage blijft. Tot moderator en godsdienstleraar van de R.-K. lagere technische school St. Jo seph te 's-Gravenhage de weleerwaarde heer L. M. G. Biemans, die kapelaan was van de St.-Willibrordus in 's Gravenhage. Tot leraar van het Seminarie Hageveld de weleerwaarde heer W. J. Kleijn, die kapelaan was te Pijnacker. Tot kapelaan te Pijnacker de weleerwaarde heer G. J. J. Straathof, neomist. Tot kapelaan te Berkel de weieerwaarde heer S. C. Th. de Vette, die leraar was van het Klein seminarie Hageveld te Heemstede. Tot diocesaan aalmoezenier voor alle jonge ren in het arbeidersmilieu de weleerw. heer A. J. Meijer, die kapelaan was van de H. Martha te 's-Gravenhage. Tot kape laan te Schiedam, O.L. Vrouw Visitatie, de weleerw. heer Th., M. Naastepad, die diocesaan aalmoezenier was voor alle jon geren in het arbeidersmilieu. Tot kape laan te 's-Gravenhage H. Martha de wel eerw. heer W. M. van der Veer; tot kape laan te Sassenheim de weleerw. heer A. 3. Hoogenboom,neomist Opdracht de studie Voort te zfetten aan de R.-K. Kerkmuziekschool te Utrecht de weleerw. heer H. J. G. de Jong, die Kape laan was te Leidschendam, O.L. Vrouw Hemelvaart en H. Joseph. Opdracht de studie voort te zetten in de klassieken aan de R.-K. Universiteit te Nijmegen, de weleerw. heer J. M. A. Hilgerson, die kapelaan was te Wasse naar, H. Joseph. Benoemd tot kapelaan de weleerw. heren: te Wassenaar H. Joseph C. J. M. den Boogért; te Naaldwijk Th. Warmer dam, neomist; te Rotterdam, Christus Koning, ,T. C. Loerakker; te Vlaardin- gen.'H. Willibrordus, N. J. v. d. Akker; te Reeuwijk J. J. Hogenboom, neomist; sabeth. te Rotterdam, H. Hart van Jezus, H. A, C. Banning; te Zoetermeer, J. J. Strengt neomist; te Wassenaar, H. Wilibrordus; G. H. Lagerberg; te Langeraar, C. J. v. d. Voort, neomist; te Alkemade P. P. v.~ Moorsel. neomist; te Rotterdam, H. Ba-, vo, G. A, van Leeuwen; te Gouda, O.L.- Vrouw Hemelvaart, J. A. Cramers; te. Schiedam, H. Hart, N. Bijnsdorp; te Lis- se, Onbevlekt Hart van Maria, D. J. H. van Geest, neomist; te Rijswiik, H. Be-, nedictus, Th. A. S. van Veen; 'te Roelof- arendsveen, D. A. M. v. Rijn, neomist;., te Leidschendam, St.-Joseph, Opifex, A. Ph. Harding; te Noordwijkerhout, H. Joseph, A. E. Zijlmanns; te Poeldijk. M, J. C. v. Blijswijk, neomist; te Stompwijk N. J. P. Blaauwhof. neomist; te Rotter dam, H. Familie, H. W A. Brandts; te 's-Gravenhage, St.-Paulus. J. A. Blonk:, te Rotterdam, O.L. Vrouw van Lourdes en H.H. Martelaren van Gorcum, A. J. Simonis; te Waddinxveen A. P. G. Krempel. neomist; te 's-Gravenhage, H.H. Martelaren van Gorcum. J. P. Knook: te Rotterdam, H. Petrusf L. J. Beugelsdijk; te 's-Gravenhage. H. Hart, J. L. M. Ammerlaan; te Den Hoorn Th. G. Hulsbach, neomist. Tot moderator en godsdienstleraar van het St.-Thomas Morus-college te 's-Gravenhage de wèleerw. heer M. P. d. Horst,'die kapelaan blijft van de St.-Joseph te 's-Gravenhage. Tot 2e godsdienstleraar van hef St.- Lodewijk Make Blijde college te Rijs wijk, de weleerw. heer Th. A. S. 'v. Veen, die tot kapelaan is benoemd van de St.-Benedictus te Rijswijk. Tot 2e godsdienstleraar van het St.-Adelbert college te Wassenaar de weleerw, heer J. W. v. d. Burg. die kapelaan blijft van de H. Willibrordus te Wassenaar. Tot moderator van de katholieke' stu dentenvereniging St.-Laurentius te Rot terdam, de weleerw. heer J. J. Schoen maker, die kapelaan blijft van de H. Eli-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 1