genieurs maken studie van „kantoor in de toekomst" Voor vestiging van Euratom centrum in Nederland Watkomteruitde radio? schoonmaak Toneelavond nmr donderdag en maandag vrij NCRV wil zend tijd op zondag Pleidooi van W. de Monchy op Haarlems congres Automatisering in de administratie Schoolkinderen gingen chantage plegen Teruggekeerde emi grant wil niet meer „in dienst" Vurig pleidooi van drDrees Regerinofsdiner in het Muiderslot Kredietkaarten voor hotels? „De sleutel" Prof. Kistemaker gaf demonstratie DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1958 PAGINA 9 Hotel-visie (Van onze verslaggever) HAARLEM, woensdag i ^OET het Nederlandse horecaf - .Mrijf bezorgd zijn, nu zowel in ^sterdam als Rotterdam binnen a drie jaar een Amerikaans ^onster-hotel" zal worden ge- ?6Od? „Neen", bepleitte de hoofd- Vecteur van de Holland-Amerika Sin, de heer W. H. de Monchy, ;0f>n hij vandaag op het jaarlijkse Jrigres van Horecaf, Ned. Bond 5ti Werkgevers in Hotel-, Restau- St-, Café- en Aanverwante be kijven in het Concertgebouw in aarlem zijn gehoor voorspiegelde, Mke voordelen de twee Hilton- |j°tels voor Nederland en ook voor je Nederlandse horecaf-bedrijven 'ljhnen opleveren. Maskers, dolken en dreigbrieven Kort geding tegen de staat Van Nelle bestellen (Advertentie) MINISTER LUNS NAAR SURINAME ZEEPOST Van Nelle bestellen Advertentie EERSTE KLM-POOLVLUCHT Na de plannen, de prestaties Telecording te zware handicap Johan Bodegraven op t.v. ;eheime 'éra toni commissie zag g1 cilinder in werking SURINAAMS STATENLID PLEEGDE VERDUISTERING |25,47o Van Nelle bestellen (Advertentie) Van Nelle bestellen 1 (Advertentie) Van Nelle bestellen Dat de ingenieurs in het Nederlandse bedrijfsleven en de overheidsdiensten ook open staan voor de nieuwste ontwikkelin gen op het gebied van de administratie en de kantoormachines, is vandaag geble ken uit de onverwacht grote opkomst voor de door de sectie Bedrijfsorganisatie van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs uitgeschreven. ,,Date processing" in- formatieverwerkingsldag in Amsterdam. De grote zaal van het Minervapaviljoen was geheel gevuld en 's middags woonden tientallen ingenieurs demonstraties bij in de belangrijkste elektronische rekencen tra. In ernst is overwogen om de uitwer king van de organisatie van dit complex bedrijfsbezoeken en demonstraties te laten verrichten door de jongste in Nederland ontworpen en vervaardigde elektronische rekenmachine, de X-l. Dat dit soort machines in staat is de beste oplossing te vinden voor dergelijke en veel gecompliceerder problemen werd bewezen door de voordrachten en demon straties in de rekencentra van Buil Ne derland, de Internationale Bedrijfsma- chinemaatschaappij I.B.M. en Remington Rand. De technische capaciteiten van deze elektronische informatie verwer kende machines bleken zelfs voor Inge nieurs verbluffend en onvoorstelbaar. De bewerkingen werden gemeten in miljoen ste delen van seconden! Vele administra- tief-organisatorische taken kunnen reeds vrij vergaand geautomatiseerd worden zonder over te gaan tot het kopen of huren van tonnen of miljoenen kostende elektronische rekenwonders. De werking van de meeste geheugens, zoals de „tape", het rlngengeheugen en uiterst sneldraaiende trommels en stapels schijven berust op magnetisme, maar tot de nieuwste ontwikkelingen behoren bijvoorbeeld reeds elektrochemische ge heugens. Voor het werken heeft men nieuwe soorten vakmensen nodig. Eerst de „co- deurs", die de gewone taal moeten om zetten in de machinetaal. Moeilijker is het, werk van de „programmeurs", die de te verrichter! werkzaamheden systema tisch moeten analyseren en daarvoor soms uiterst gecompliceerde en uitvoe rige programma's dienen te ontwerpen voor alle handelingen, die de machine achtereenvolgens met de gegevens moet verrichten. Naast de vele cursussen, die gegeven worden door de fabrikanten van de ma chines, zijn sinds kort aan de Amster damse Universiteit en de Technische Hogeschool in Delft opleidingen in voor bereiding voor dit nieuwe vakgebied. Men staat met deze ontwikkeling nog pas aan het begin. In vele bedrijven en organen is de mechanisatie van de ad ministratie nog een vrijwel onontgonnen akker. De techniek levert nog voortdu rend nieuwe mogelijkheden op en de toepassing komt steeds meer binnen het bereik van de minder grote bedrijven zowel door de kleinere en minder kost bare apparatuur als door de mogelijk heid gebruik te maken van de „service"- installaties, waardoor men werk in loon kan laten uitvoeren. Centraal Planbureau, dat heeft uitge-1 rokend, dat het nadelig saldo op de deviezenba'lans van het toeristenverkeer in 1956 51 miljoen gulden bedroeg, dat wil zeggen, dat tegenover de 234 miljoen guldens, die buitenlandse toeristen in brachten. 285 miljoen guldens staan, die Nederlandse toeristen in het buitenland uitgaven. Ais een nadelige factor, die de hotel- bezetting beïnvloedt, noemde hij o.è. de trek naar kampeercentra, kamphuizen en bungalow - bedrijven. Kampeerbedrijven zagen het totaal der buitenlandse over nachtingen met niet minder dan twaalf procent stijgen. Ook particuliere gelegen heidspensions tappen in toenemende mate de vakantiestroom af Spreker gewaagde van een euvel, dat in Duitsland zelfs als hotelvijand nummer één wordt betiteld De prijzen in de Nederlandse hotels noemde hij, in vergelijking tot het buiten land, niet hoog. Stellig geen aanleiding voor de buitenlandse toerist om ons land te mijden. De televisie lag hem zwaar op de maag. De Euromarkt moge dan, voor zover thans beoordeeld kan worden, gunstige aspec ten openen, aan een bestaand Euro-ver schijnsel, de Euro-visie, beleeft de hotel- lerie en met name in de amusements sector. weinig genoegen. De landelijke televisie, al dari niet in combinatie me' andere Europese netten, oefent een duide lijk merkbare nadelige invloed uit op de gang van zaken in onze bedrijfstak. De meer dan een miljoen kijkers die popu laire uitzendingen trekken, ontvolken onze horeoa-bedrijven. De ervaring met de radio heeft weliswaar geleerd, dat er een verzadigingspunt bestaat, waaraan de t.v. evenmin zal ontkomen, maar oer dit stadium wordt bereikt, is ernstig nadeel toegebracht, aldus deze hotel-visie. De voorzitter van de Horecaf bepleitte voorts de groei en instandhouding van 'een goed horeca-apparaat, speciaal in de ontwikkelingsgebieden van ons land Periodieke rapporten omtrent de gang van zaken laten dit onderdeel stelselmatig buiten beschouwing, zo zei hij. „Wij heb ben er beslist geen behoefte aan in ons zelfbewustzijn gestreeld te worden door in deze of andere zaken gekend te worden maar wij achten het logisch en m het belang van de beoogde objecten, dat men ons erbij betrekt". i be Hilton-hotels waren niet de meest 'ide verschijnselen, die in het toch i biet tè optimistische relaas van de '"hdsvoorzitter, de heer J. G. Meijer, L ^en gesignaleerd. „Een willekeurige jTVöorrechting", had hij de aangekon- 'Sde medewerking door de overheid 5» het Hilton-project genoemd. „Eeh c'Hekeurige bevoorrechting, waar den de hotellerie terecht in verzet is ^omen". boch de heer De Monchy wilde de zaak ,5 eens van zijn kant belichten. Kijk. zo 1 hij. ik zie de Hilton-hotels niet als j'lcurrenten van hetgeen Nederland i a»s biedt. De Amerikhnen die hier (J|ïlen. zoeken vaak onbewust, een stukje /Oerika waar zij in een Amerikaanse C®r kunnen logeren. Als zij dat willen, j'-fi wij het hun dan geven. Ik ben ervan 1 srtuigd, dat, wanneer die grote hotels, V Vijfhonderd bedden, bars en vergader- en zullen herbergen, eenmaal geopend ,J"en zijn. er een grote stroom toeristen jjar Nederland zal komen, e^n stroom, V de capaciteit van de Hilton-hotels Ue zal overtreffen. {ui wij hebben dat nodig. 'let staat vast, dat de toeristen een veel °tere bijdrage kunnen leveren tot onze J^ion-ate economie, dan thans bet geval :s Als wij tenminste maar in staat zijn de j'temdeling te bieden, wat hij zoekt. Nu moeilijkheden voor Nederland zich .'Stapelen kijk naar 's lands begroting (Van onze correspondent) De politie In Terneuzen heeft vijf jon gens, in leeftijd variërend van 14 tot 17 jaar ingerekend, die poogden chantage te plegen op een inwoner van die gemeente. Zaterdagavond hadden zij een briefje in 's mans auto gelegd, waarin stond, dat hij diezelfde avond nog bij de watertoren een bedrag van 125 onder een steen moest deponeren Als dat niet zou gebeu ren, zouden de briefschrijvers minder fraaie dingen over hem bekendmaken. De bedreigde heeft toen een briefje onder de bewuste steen gelegd, waarin hij de schrij vers uitnodigde, eerst eens met hem te praten, vóórdat hij het gevraagde geld zou geven. Zondag ontving de man op nieuw een brief, thans in de brievenbus van zijn woning. Daarin werd hem de „laatste kans" gegeven. Uiterlijk maan dagavond moest hij het geld onder de steen leggen. Inmiddels werd de politie gewaarschuwd en deze betrok maandag avond de wacht bij de plaats, waar het geld zou moeten komen te liggen. Nadat zij enige tijd had gewacht, kwamen vier jongens op de steen af. terwijl een vijfde in de buurt op de uitkijk stond. Deze laat ste, een 15-jarige scholier, werd onmid dellijk ingerekend. Daarna'was het niet moeilijk ook de anderen, twee 17-jarige, een 15-jarige en een 14-jarige jongen te arresteren. De blagen bleken dolken en maskers bij zich te hebben. Voorlopig zullen de bewoners in de omgeving van de Westertoren het bekende geitlid van de klokken moeten missen. Voor het eerst in 300 jaar worden de klok ken schoongemaakt. De grootste klok (3000 kilo) tvordt uit de toren gehesen om in de gieterij van de Fa. Eysbouts te Asten te worden schoongemaakt Een uit Canada naar Nederland.terugge keerde emigrant heeft een kort geding hij de rechtbank in Den Haag tegen de staat der Nederlanden aanhangig gemaakt, om dat hfl er bezwaren tegen heeft zijn mili taire dienst uit te dienen. In september 1955 moest hü onder de wapenen komen. In juli 1956 emigreerde hij naar Canada en daarom kreeg hij vrijstelling van zijn dienstplicht voor de tjjd van zijn verblijf in dat land. In december 1957 kwam hij in ons land terug en nu is hij opgeroepen om op 2 pkt. a.s. de rest van zijn dienst tijd uit te dienen. Daartegen verzet hij zich. Voor hem trad op mr. B. Greven, die in zijn toelichting twee mogelijkheden noem de namelijk of uitstel of vrijstelling van de dienstplicht. Bij vrijstelling, bijv. voor één jaar, wordt, dit jaar van 'e uit te die nen tijd afgetrokken. In dit geval, zo stel- de de advocaat, is dus de diensttijd voor bij en is de eiser met groot verlof. Als dit niet zo was dan zou hij geen vrijstelling hebben gehad, maar uitstel. De oproep voor militaire dienst kan in dit geval geen effect sorteren. Mr. E. Droogleever Fortuyn, die na mens de staat optrad, zei o.m. dat een dienstplichtige, die tijdens zijn werkelijke dienst vrijstelling krijgt, volgons de Wet zijn dienst moet afmaken als de vrijstel ling voorbij is. De eiser denkt, dat hij door het verlopen van zijn diensttijd niet meer moet opkomen, maar dit is niet waar. Hij zal zijn eerste oefening moeten afmaken en als gewoon dienstplichtige op 2 oktober a.s. moeten opkomen. De president van de rechtbank, jhr. mr. G. Witsen Elias, besloot tenslotte om op I oktober deze datum om de spanning erin te houden, zei hij uitspraak te doen. Na afloop van de conferentie van Ne derlandse diplomatieke vertegenwoordi gers, die op 9 en 10 oktober op Curacao zal worden gehouden, zal minister Luns •een -kort bezoek brengen aan Suriname. Daar zullen punten betreffende het bui tenlandse beleid van het Koninkrijk wor den besproken. Met de volgende schepen kan zeepost *o\- den verzonden. De data, waarop de correspon dentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: s.s. „Highland Brigade" (30-9): Australië: s.s. „Oronssft" (4-10): Brazilië: s.s. „Aldabi" (30-9): Canada: s.s. „Statendam" (28-9.; m.s. „Seven Seas"' (2-10). Chili: s.s. „Statendam" (28-9). Indonesië: s.s. „Drente" '2-10). Ned. Antillen: m.s. „Artemis" (30-9). Nieuw Zeeland: via Engeland (28-9). Suriname: ms „Mentor" (1-10). Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" i28-5K Brit Oost Afrika: s.s. „Ferdinand de Lesseps (28-9). Inlichtingen betreffende verzendingsdata van postpakketten geven de postkantoren. De prins van Liechtenstein heeft thans de chef van zijn regering, dr. A. Frick, aangewezen als zijn persoonlijke verte genwoordiger voor <j« openingsvlucht van de luchtlijn van de K.L.M. via de pool naar Tokio op 1 november. (Van onze verslaggever) In oktober van dit jaar zal in Wenen een vergadering worden Be houden van de Internationale Hotel Association en bij deze gelegenheid zullen de mogelijkheden worden be sproken voor een Inter-Europees kredietkaartensysteem. Amerika kent dit systeem reeds geruime ti]d. Het komt hier op neer, dat men zonder geld of reischèques in hotels k'an logeren en in restaurants kan eten en drinken. De rekening komt later. De moeilijkheid schuilt in de eis van de kredietkaart-uitgevers, volgens welke tien procent van het bedrag op de rekeningen als Pr0" Visie moet worden betaald. De Europese hotellerie heeft, naar de voorzitter van de Horecaf op het congres te Haarlem meedeelde, tot dusverre elk kredietsysteem, waar bij ztj verplicht zou' worden om een Provisie af te staan, onvoorwaarde lijk afgewezen Uitgaande echter van de overweging, dat de invoe ring van de kredietkaart ook in Europa op dien duur niet kan wor den weerhouden en zelfs wellicht aanbeveling verdient, wordt de mogelijkheid onder het oog gezien, dat de hotellerie zélf een krediet kaartensysteem ontwerpt, waarbij dan uiteraard niet van winstbejag sprake is Of Europa rijp is voor «en dergelijk systeem, zal moeten blijken. „Voor Amerikaanse toeris ten". zo zei de Horecaf-voorzitter, ..die er in eigen land vertrouwd tnee zijn geworden, zou het een niet te onderschatten attractie zijn. Voor de hotellerie schuilt er bovendien het voordeel in van klantenbinding en uitbreidingsmogelijkheid van baar clientèle". Na de vergadering in Wenen zul len de hoteliers wellicht nog méér kaarten op tafel leggen. Van Nelle bestellen (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) Het probleem van de losgeslagen, ver wilderde, of hoe men de jeugd-in-ver- zet verder wil noemen, is voor toneel, film en natuurlijk ook televisie een mo- degegeven geworden. Nu nemen we graag aan, dat de schuld van de onmaatschappelijke houding van vele jongelui bij de ouders, of minstens in „de omstandigheden" moet worden gezocht, zoals bovengenoemde media ons bij herhaling willen doen geloven, maar of het enige zin heeft, dit te bewijzen met het bedenken van een hypocriti sche, egocentrische, van elk gevoel van verantwoordelijkheid gespeende figuur als de roué Frank Fawcett, zoals de Britse auteur C. E. Webber in zijn spel „De Sleutel" heeft gedaan, dat gister avond door de VARA-televisie werd uit gezonden, betwyfelen we ten zeerste. In zijn ijver om 't probleem van de verwil derde jeugd te belichten, is hij over dat van de losgeslagen, onverantwoordelijke ouderdom gestruikeld. Door zijn eenzij- dig-zwarte schildering van de mensen en door de belachelijke „oplossing" aan het slot, die slechts de basis kan zijn voor nieuwe mislukkingen en nieuwe ontsporingen, is aan de strekking van zijn spel, dat voor driekwart uit mono logen en slechts enkele speelscènes be staat, alle waarde ontnomen. Rest dus nog de vorm, waarin regis seur Willy van Hemert het op het scherm bracht. Een ernstige handicap was het voor hem, dat hij met een tele- recording moest werken, wat de kwali teit van het beeld nadelig beïnvloedde en het spel van zijn voornaamste bekoring, de directe persoonlijke prestatie beroof de. Van de voordelen van deze methode: meer mogelijkheden tot montage en het zich los maken van tijd en plaats, maak te hij echter onvoldoende gebruik het eeuwige parkhek, waar alle „buiten"-op- namen zich afspeelden zodat het ge heel de indruk ,maakte van een slecht hoorspel, opgenomen op een slecht be lichte, slecht gefotografeerde, slecht ge monteerde en slecht geprojecteerde film. Waaruit de opmerkzame lezer inmiddels wel zal hebben opgemaakt, dat we de uitzending slecht vonden. Het enige goede, wat er van het tv- programma te vermelden valt, is het op treden van de nieuwe, rustige en char mante omroepster mej. D. de Graaf, die zich niet telkens vergist en de vertoning van de variété-filmpjes, op deskundige wijze toegelicht door de heer J van Do- veren, die alleen maar de camera in de ogen hoeft durven te zien om een pret tige en juist door zijn ongewone voor dracht interessante commentator te zijn. kamer worden ingesteld, omdat de ver bouwing van de NCRV-studio het voor lopig onmogelijk maakt, de twaalf jaar oude traditie van de donderdagse Ster avond met publiek tev handhaven. Het daarop aansluitende programma „Wie? Wat? Waar?" zal zich zelfs geheel in de huiselijke sfeer afspelen. Twee families in Nederland worden daarbij onderling en met een wedstrijdleider en een jury verbonden en zullen over en weer vra gen stellen met de wetenschap, dat wie kaatst ook de bal moet verwachten. Het zaterdagavondprogramma van de NCRV-televisie krijgt een heel ander ge. zicht. Met handhaving van het uit gangspunt. dat deze avond .een ontspan- ningsprogramma voor het hele gezin moet bieden, wordt gestreefd naar een wat intiemere presentatie. Het „Uit te gen Thuis"-programma woedt vervangen door een studioprogramma onder de ver zameltitel „Heel vrij naarParafra serend op een bekend gegeven wordt i een verhaal gespeeld, waarin zang, mu ziek en variété een plaats zullen vinden. Enkele onderwerpen uit deze serie, die wordt samengesteld en geregisseerd door Dick van Bommel, zijn: „Een reis om de wereld door 80 ouden van dagen", „The Dick Trom Story", „Sneeuwwitje en de Dixiedwergen" en „De "zaak H. en G. contra heks": De zaterdagavonden beginnen met een komische strip „In 't Pothuis", waarin als hoofdfiguur de schoenmaker Jan Lap optreedt. Daarna volgen de herleefde hobby-rubriek en een.nieuwe quiz onder de titel „Plus of min". Kennis en slag vaardigheid van drie speelsters en spe lers zullen in deze wedstrijd met visu ele vragen worden getoetst door Johan Bodegraven. Nu de grote vier op het gebied van de Nederlandse omroep: AVRO, KRO, NCRV en VARA hun plannen voor het nieuwe seizoen hebben ontvouwd, is het wellicht van belang om eens na te gaan, hoe de beschikbare zendtijd is gebruikt en wat de circa 1,9 miljoen luisteraars, die Nederland telt, geboden werd. Een visueel antwoord op déze vragen geeft de hierbij afgedrukte grafiek, waaruit men kan aflezen, welk percen tage van de zgndtjjd wordt besteed aan de verschillende rubrieken. Hoorspelen en reportages zjjn hierbij ondergebracht in de rubriek „gesproken woord", ter wijl tot het cabaret ook de ontspan ningsprogramma's worden gerekend. In de klankenstroom, die de beide Hilversums over de luisteraars uitgie ten, voert de lichte muziek, zoals men ziet, de boventoon. Elke omroepvereni ging heeft haar eigen opvattingen en zo presenteert de AVRO de meeste lichte muziek, namelijk 41,8 procent. Daarna volgen de VARA, die 33,6 procent van haar zendtijd aan lichte muziek be steedt, de KRO met 26,8 en de NCRV met 20 procent. De VARA is het spraakzaamst, want 32,1 procent van de haar toegemeten zendtijd kan worden ondergebracht in de rubriek „gesproken woord". De drie andere omroepen zijn heel wat zwijgza mer, want het percentage voor het „ge sproken woord" komt bij de AVRO op 19 en bij de NCRV op 16,3 te staan, ter wijl de KRO het laagte record houdt, met 13,9 procent. Begiet men de lichte en ernstige mu ziek als totaal, dan blijkt dat de AVRO de meeste muziek de ether instuurt, want 63,4 procent van haar zendtijd is voor muziek gereserveerd. Na de AVRO komen de NCRV met 60,2, de KRO met 51,6 en de VARA met 49,6 procent. Als gemiddelde van alle omroepverenigin gen komen we dan op een percentage van 56 procent aan muziek. De 12,5 procent van de totale zendtijd, die aan de rubrieken voor de jeugd, de vrouw en de zieken wordt besteed, is verdeeld in. 5,9 procent voor de jeugd, 4,2 procent voor de vrouw en 2;4 procent voor de zieken. De meeste zendtijd voor deze rubriek stelt de KRO ter beschik king, respectievelijk 6,3, 6,6 en 5,1 pro cent, gevolgd door de VARA met 6, 5,3 en 0,7, de NCRV met 5,5, 2,2 en 2,2 en de AVRO 5,8, 2,5 en 1,6 procent. De radiowereld is echter groter dan Nederland en zo luistert de Nederlander ook naar buitenlandse stations. Uit on derzoekingen kan men opmaken, dat ongeveer de helft van de radioluiste raars op gezette tijden op een buiten lands station afstemt en van deze „bui tenlandse luisteraar" zet dan weer circa 65 procent bij voorkeur Brussel-Vlaams aan. De NCRV-voorzitter, mr. A. B. Robsjen heeft meegedeeld, dat de regering Klaar is met, haar memo rie van antwoord op de nieuwe Omroepwet, die dus, naar hij hoopte met een uitvoerige nota van wijzigingen binnenkort in het parlement sal komen. Naar aanleiding hiervan merk te de heer Roosjen op, dat de NCRV haar tot nog toe ingenomen standpunt had gewijzigd en dat zij voornemens is, aanspraak te ma ken op zendtijd ap zondag. Hoe dit sol worden verwezenlijkt, is momenteel nóg niet bekend en evenmin staat vast, hoe de radio programma's, die de NCRV op zondag zal gaan uitzenden, er uit zullen zien. Het ligt overigens ntet in de bedoeling van de NCRV om op het gebied van het gesproken woord de tijdsduur der voor drachten uit te breiden. "Wel om het peil te verhogen en te zoeken naar .nieuwe eigentijdse vormen. Het „zware" programma van de maan_ dagmorgen zal voortaan van 11.0012.00 worden afgewisseld met een licht mu ziekprogramma voor cOntinu-arbeiders, terwijl het ontspanningsprogramma van donderdagavond op maandagmiddag wordt herhaald. Dit programma, getiteld „Op volle toeren" zal geheel op de huis- dr. J. Kistemaker heeft gister- l '^dag zijn werk met de ultracentrifuge ('r de scheiding van uraniumisotopen („^enjonstreerd voor de leden van de ^.missie van Euratom. Deze bracht, i, in Petten te zijn geweest, een bezoek het laboratorium voor massaspectro- iJJHe te Amsterdam, waarvan prof. Kis- ^»ker directeur is. Euratom-gezelschap was, naar prof. 'J'emaker mededeelde, de eerste groep t'ienstaanders, die een proefmodel van superkritische cilinder in werking ïCht Jzien. v gisteren toe was dit model plus i.' ijbehorende apparatuur strikt geheim >üden. Kistemaker gaf een uiteenzetting het beginsel van de ultracentrlfugale Ihode om de isotopen u-238 en u-235 'r,j elkaar te scheiden en van de econo- lJche voordelen van deze methode boven u franse diffusie-proces, tij1Euratom-gezelschap was in deze Vif^nzetting en in de er op volgende de- 'istratie zeer geïnteresseerd. Van Nelle bestellen 1 (Advertentie) lichte muziek ernsliqemuziek De leider van de twee man tellende fractie in de Surinaamse Staten van de Nickeriaanse onafhankelijke pértij, D. P., hoorde een gevangenisstraf van drie ja ren tegen zich uitspreken. P., die zich in de jaren vóór 1954 heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een bedrag van S 350.000 zij de Surinaamse Bank, was door de kantonrechter veroordeeld tot twee-en-een-half jaar, doch het. hof ver zwaarde de straf. Het is nog niet bekend of hij als Statenlid zal aftreden. gesproken woord 20,5% jeugd,-vrouw-en ziekenuifz. cabaret etc.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 9