Belgische regering ontvouwt plannen voor het letter Frans referendum is begonnen Waterballet in Reorganisatie en modernisering Londen weet van niets Geen twijfel over uitslag Dienstplichtwet in Indonesië afgekondigd VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1958 PAGINA 7 Koeweit bij Arabische Liga speciaal handschoenenmagazijn KAREL DOORMANSTRAAT 294 ROTTERDAM TEL 01800-12.63.36 VENESTRAAT 3 DEN HAAG mtm Door hevige regenval, wélke de rivier Crouch buiten haar oevers heeft doen treden, kampt het, plaatsje Wickford in hlet Engelse graafschap Essex voor de tweede maal in drie toeken tijd met ernstige overstromingen, welke het water op sommige plaatsen in de straten tot bijna twee en een hatve meter hebben doen stijgen. In vele gedeelten van Zuid-Engeland kwam het tot soortgelijke over- stromingen. Deze foto laat zien hoe leden van de Engelse automobiel club een wagen op gang trachtten te krijgen in een van de overstroomde straten van Wick ford, terwijl een andere auto door het water voorbijploetert. Groot-Brittannië weet niets van een voorstel, dat Koeweit zich zal aansluiten bQ de Arabische Liga. zo heeft een woord voerder van het Britse ministerie van buitenlandse zaken gisteren gezegd. HQ zei op een persconferentie, dat de vorst van Koeweit Groot-Brittannië gewoonlijk op de hoogte stelt van stappen op het gebied van de buitenlandse politiek. De woordvoerder leverde commentaar op een verklaring, die de waarnemende heerser van Koeweit, 6jeik Moebarak al Sabaih, woensdag in Cairo heeft afgelegd Hij had gezegd, dat Koeweit bereid is tot de Arabische Liga toe te treden en een bijdrage te leveren aan een Arabische ontwikkelingsbank. De Britse woordvoer der zei. dat voor zover hem bekend was, de bank nog niet bestaat. Van Nelle bestellen l Advertentie Van Nelle bestellen Advertentie PARIJS, hedenmorgen. (Van onze correspondent) De stemming voor het referendum, waarvan de uitslag geen twijfel Hjdt, is aangevangen. De stemgerechtigden die in de fysieke onmogelijkheid verkeren zondag te gaan stemmen, sturen hun stembiljet naar de gemeentehuizen. De militairen te velde in Algerije, stemmen heden, terwijl voor de bevolking van Al gerije de stemmingstijden over drie da gen zijn verdeeld. Dit is gedaan om de fellagha's te beletten vooraf te weten in welke streken er wordt gestemd. Maar waar en wanneer ook wordt ge stemd, geen bus zal worden geopend voor de telling van zondagavond. Het alfgemene uur voor de sluiting der stem ming is zondagnamiddag om zes uur; voor Parijs, Marseille en enige andere plaatsen, waaronder Lourdes, is er even wel stemgelegenheid tot 's avonds acht uur. Omdat de telling eenvoudig is, is men ervan overtuigd, dat voor Frankrijk zelf de uitslag nog in de voornacht van zondag op maandag bekend zal worden. Na de kalme strijd voor het referen dum is er van spanning omtrent de uit slag niet veel te merken. De belangstel ling gaat voor all* naar de uitslag in Algerije, waar weliswaar een arote meer derheid voor de Grondwet wordt voor zien, maar waar de wijze waarop de uit slag zal worden ontvangen met bijzon dere aandacht en niet zonder beducht heid wordt afgewacht. De hyper-nationa listische elementen onder de Europese bevolking, de oud-strijders en een groot deel van het comité van Salut Repumlic hadden erop aangedrongen de dinsdag tot een nationale feestdag te maken tot viering van hun opvatting van de refe rendum-uitslag nl. de erkenning van de integratie. Maa.r gisteren werd in Algiers verze kerd, dat generaal Salan de manifestatie al* ontijdig heeft afgelast. Voor de regering in Parijs is dat een zeer belangrijk besluit, want de politieke bedoeling der manifestatie lag er dui- mendik bovenop. Generaal De Gaulle gaat trouwens 2 oktober naar Algerije voor een tweedaags bezoek en zal dan een grote red houden, waarin hij zijn Algerijnse plannen zal uiteenzetten. Zo als men weet. heeft hij tot dusver de grootste voorzichtigheid in acht genomen t.a.v. de integratie, die hij slechts op de lange duur mogelijk acht. Voor wat de Overzeese gebiedsdelen betreft levert, de stemming in Frans West-Afrika alleen grote onzekerheden op. Wat Frankrijk zelf betreft verwacht men in Noord-Frankrijk, de Elzas en in Bretagne slechts een zeer gering aantal tegenstemmers. Parijs is voor de neen- stemmers zeer onzeker, maar toch wordt voor het platteland in zijn geheel een percentage van circa 65 verwacht. Bij zonder aandacht verdient de houding der vrouwen. In Algerije neimen die voor het eerst aan een stemming deel. Om de gevoelens van de Mohammmedanen niet te kwetsen stemmen daar mannen en vrouwen apart. Er zijn voor ieder af zonderlijke stemcabines. Een van de voornaamste zwenkingen die zich in de laatste dagen hebben voor gedaan is die van gisteren van het blad „Le Monde'' waarin Sirius, pseudoniem van de directeur van het blad, de heer Beuve-Méry zich tenslotte voor het „ja" heeft uitgesproken. Van Nelle bestellen (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie) In de Indonesische staatscourant is de wet op de dienstplicht afgekondigd. Per sonen tussen 18 en 40 jaar kunnen op grond van deze dienstplichtwet worden opgeroepen voor een eerste en een speciale opleiding btj de drie onderdelen der strijdkrachten. De legerwoordvoerder. majoor Harsono. zeide niet te weten wanneer met het op roepen van dienstplichtigen zal worden begonnen. Dit zal nog later door de rege ring worden vastgesteld. Voorts zeide -hij, dat de wet in geen enkel opzicht verband houdt met de onrust in Indonesië of met de aanspraken op westelijk Nieuw-Guinea. Zij beoogt slechts de regering een grond slag te verschaffen, als deze voor de ver dediging van het land behoefte aan man kracht heeft. De voormalige particulier Secretaris van de Duitse kanselier Adenauer is voor een duistere zaak, vermoedelijk een oplichtingsaffaire, gearresteerd. Hans Kilb. die het ambt van Hoofd van de Veiligheidsafdeling van de Europese Atoomgemeen schap vervult, uHerd nog niet van zijn functie ontheven, ofschoon dit na een ge- rechterlijke uitspraak kan gebeuren. Van Nelle bestellen Advertentie Van Nelle bestellen (Advertentie)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 7