KANTOORBEDIENDE (vrl.) I 0M& Kreymborg Mooiste gebouw van het Rapenburg na restauratie heropend I STENO-TYPISTE Les Forains" bij Nederlands Ballet Nog geen nieuwe expansiefase in de staalindustrie verwacht enige flinke medewerkers Opgewekt begin van een nieuw seizoen v Winst eerste half jaar '58 iets gnnti^er <lan in overeenkomstige periode 1957 DAMES LIKDOORNS w.v.d.BURG INWONING POSTZEGELS fGEVRAAGDs, Kampioenen: snelle onderhandelaars Kousen van topklasse! De sportieve voor elke jongen Stichting van 14-jarige student in 1653 De wervelstormen in Japan Tiel krijgt grote vlak- glasfabriek Tongeman maakte einde aan ruzie met mes Conferentie te Londen van V.S.-ambassadeurs EGKS-prognose voor het 4e kw. 1958 Verdere stijging van de kolenvoorraden VROUWEL. ADMINISTR. KRACHTEN Society-huwelijk in Wassenaar NSC DINSDAG 30 SEPTEMBER 1958 PAGINA 6 Juwelier BLOM verwijderd met WONDEROLIE De eerste naam in nylons, het laatste woord in kousen. Geen jongen of hij is gek op auto's èn... op zo'n moderne, vlotte autocoat. Elke moeder gaat er natuurlijk voor naar Kreymborg, Want hoe leuk de modellen, hoe fris en modern de kleuren, kwaliteit blijft hoofdzaak! En alleen Kreymborg biedt U de befaamde Waarborg-kwaliteit! De sterkste stoffen extra degelijk bewerkt. Een jongensjas die winters meegaat I Werk voor meer dan duizend arbeiders Aannemer neergestoken GELDERLAND WIL ZIJN MOLENS BEHOUDEN Mogelijkheid van restauratie onderzocht Stijgende kolenvoorraden PAUSELIJKE ONDERSCHEIDING NEDERLANDSE ATLETES IN LONDEN Aandelenemissie Zuid-Afrikaansch Handelshuis Lijnbaan 40 (naast Thai's Theater). Tel. 136673. R'dam In- en verkoop occasions goud, zilver en briljant voor elegante, modieuze exclu sieve dameskleding, in de nieuwste modekleuren. Zuiver wol, aantrekkelijke prij zen, ook voor grote maten. Weg met onhandige lik- doomringen engevaarlij ke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Likdoorn- middel van f. 1.60 bespaart U veel ellende. Lange Kerkstraat 15, Schiedam Tel. 66135 Net r.-k. a.s. jong echtp. zoekt in Noorden of Centrum van de stad, liefst omgeving H'berg. Telefoon 8.9.1.3.9. Gevraagd: zeer belangrijke collectie of partij Postbus no. 756, Amsterdam voor bediening telefoon en administratieve werk zaamheden. Leeftijd 17 a 18 jaar. Aanmelden: Burg. Knappertlaan 12, Telefoon 68828, Schiedam. [20 woorden 50 ets eik I woord meer 5 ets extra J tot een maximum van 50 I woorden bij vooruitte:alm mum Personeel gevraagd Werksters gevraagd. Aanmelden: Wasserij Nico Nijman, Stadhou derslaan 1-9, Schiedam. Gevraagd naaisters, knipsters, strijksters en leerlingen. Aan melden Wortelboer's Confectie bedrijf. Nieuwe Binnenweg 310, Rotterdam. Meisjes en vrouwen gevraagd voor fris en helder werk in de, pers- en mangelafdeling. Aan melden: Wasserij Nico Nijman, Stadhouderslaan 1-9, Schiedam. Goederen aangeboden Zelfbewoning Vlaardingen. Te koop, Mahlerstraat, 3 min. van station: 9 luxe, ruime 3-kamer- flats. Vrije vestiging. Prijzen vanaf 17.500, 70 oct hypotheek beschikb. Inl.: S. v.d. Hoek, Rott. Rijweg 200, R'dam. Tele foon 48880. Handel en Bedrijf Te koop een moderne kinder stoel, staalbuis. Hoog verstelbaar. 39.50. Singel 102. Huizen en kamers Aangeboden te Vlaardingen mo derne 4-kamerwoning, douche en bergkelder Huur 11.95 p. week. Gevraagd groot oud huis liefst met tuin. Te bevragen na 5 uur. Tel. K 1898-6225 of br. onder nr. 2090, Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 18. Het Koos de Kapperplein pre senteert: ongeregelde goederen worden ten verkoop in commissie aangenomen; tien procent van de koopsom wordt in vermindering gebrach als arbeidsloon!! Koos de Kapper en de tiende penning Zegt het voort. Vraagt inlichtin gen, tel. 68587, Sterk, zacht, soepel, royaal van pasvorm. Bijzonder mooi afgewerkt, prachtige kleuren. Jovanda kousen voor elke gelegenheid Naadloos, een superieure kous van het fijnst denkbare weefsel in mooie, #3 fijne tinten - per paar Ideaal, 60/2x10. Een heerlijke kous om „tussen door" te dragen. Iets dunner dan een wandel kous, sterker dan een avondkous. Een kous van bijzonder mooi garen met een zeer fijne hiel, elegant in een puntje uitlopend. De kous heeft ladderstop-ringen in Of\ boord en teen. T 3» Per paar Koop uw Jovanda's bij de speciaalzaak die u deskundig adviseert: Schilderen. witten, behangen. Vakwerk. Nu reeds tegen gere duceerde winter prijzen. Zend briefkaart Lacroix, Roemeense- straat 10b, Rotterdam (Oud-Me- thenesse(. Zoekt u Gero-zilvium of zilmeta? Fa. Solingen heeft het. Hoogstr. 52. Tel. 63143. ROTTERDAM: Hoogstraat 157, West-Kruiskade 67, Jonker Fransstraat 132, Beijerlandselaan 120-122, Katendr. Lagedijk 392-394 Waarborg-autocoat - licht en toch bijzonder warm. In de nieuwste dessins en kleuren, strepen en ruitjes. Modellen met raglan- of ingezette mouwen. laar 32.' Regenjasje - leuk 2-rij modeL Katoenen popeline - met ruitgevoerde capuchon. Ook in moderne, blauwe tinten. 4 'aar 23®® BINNENWEG - EENDRACHTSTRAAT ZWARTJANSTRAAT 60-64 BEIJERLANDSELAAN 87—93 NW. BINNENWEG/AELBRECHTSKADE ROTTERDAM Speciaal Waarb voor de kleintjes utocoatje frisse ruitdessins in beschaafde kleuren combinaties. Gemaakt van langharige wol len stof, daardoor maximum aan warmte, minimum aan gewicht. Goed sluitende ca puchon. 3 laar 3325 In Uni-duffel, 3 moderne kleuren, waterafstotend, ilzersterk. 4 jaar 25^® (Van onze correspondent) Het mooiste gebouw van het Rapen burg, noemde professor dr. J. N. Bak huizen van den Brink gistermiddag de Bibliotheca Thysiana, die na een grondi ge restauratie officieel weer in gebruik werd genomen. He, gebouw werd ge sticht in 1653 door de leergierige zoon van een Amsterdams koopman. Deze jon geman lie, zich reeds op veertienjarige leeftijd als student te Leiden inschrijven en besteedde zijn korte leven op 32- jarige leeftijd stierf hij met het bneen- garen van een wonderlijke verzameling boeken. Deze verzameling was Ietwat eigenaar dig. omdat zij boeken, geschriften en do cumenten bevatte over alle toen bekende wetenschappen, terwijl de student zen zich slechts met de rechtenstudie bezig hield. In zijn testament vermaakte hu zijn ge hele boekenschat, waaronder zeldzame handschriften en kostbare kopieën van Oosterse litteratuui aan de Leidse uni versiteit ten behoeve van studenten Om zijn bibliotheek een waardig omrr ko men te verschaffen. beDaalde hii tevens, dat twintigduizend gulden van zijn ver mogen besteed moest worden voor het bouwen van een buis. waar zijn biblio theek een zodanig onderkomen zou vin den, dat zij gemakkelijk door de studen ten kon worden gebruikt. Van deze twintigduizend gulden Is toen het huis Ranenburg hoek Grpenhazen- dulzenden Nederlandse en buitenlandse studenten een centrum van onderzoek is geworden. In deze bibliotheek is de naam ..boe kenmolen" geboren. Toen P. C. Hoof, de bibliotheek bezocht, werd hu zo geest driftig over een kunstige stellage die de studenten In staat stelde de boeken in reeksen langs zich voorbij te zien gaan, dat bij er een naam aan gaf, waardoor de Nederlandse taal met een nieuw woord werd verrijkt. In de loop der eeuwen had de tand des tijd? aan het gebouw en zijn Interieur ge knaagd en enkele jaren geleden kwam men voor deze keuze: de sloper of res- 'auratie. Het rijk besloot tot het laatste, hoewel de restauratie driemaal zo hoog kwam als de stichtingskosten in 1653. Het gebouw heeft niets van zijn oude luister verloren De rijke barok-architectuur is volledig bewaard gebleven en de sfeer noodt tot studie over oude onderwerpen. De pas geïnaugureerde rector magnifi cus, prof. dr. H. J. Lam besloot de sobere heropeningsplechtigheid met een kort woord, waarin bij uiting gaf aan zijn vreugde over deze geslaagde restauratie. De twee wervelstormen, die in de laat ste dagen Japan hebben geteisterd, heb ben volgens de jongste schatting 515 men senlevens geëist Er worden 916 mensen vermist en er zfln 4400 gewonden. Op het schiereiland Izoe worden dertig duizend mensen, die geïsoleerd zijn door overstromingen, door de hongerdood be dreigd. Plannen voor de vestiging van een grote vlakglasfabriek te Tiel staan op het punt te worden verwezenlijkt. De directie van het Belgische glasconcern „Glacés et Verres", heeft thans aan de N.V. Spoor wegbedrijf te Utrecht opdracht gegeven voor het aanleggen van een raccorde- ment naar het industrieterrein. De aan besteding van de fabriek zelf wordt voor bereid. Het ligt in de bedoeling op het terrein, dat ruim 3 hectaren groot is, en dat is gelegen aan het Amsterdam-Rijnkanaal voorlopig drie loodsen te bouwen. Onder handelingen met enige aannemers zijn gaande. Zodra de werkruimten gereed zijn. zal men het uit België aangevoerde glas gaan snijden. Via treinen en over de we? zal het glas worden geëxpedieerd. Eerst later zal met de bouw van de ovens worden begonnen. Het brandstof- fenvraagstuk speelt hierbij een belang rijke rol. De produktie van de bestaande gasfabriek te Tiel is onvoldoende om het gas. noodzakelijk voor de ovens, te le veren. Men wacht daarom op aansluiting van aardgas. Als de vlakglasfabriek volledig draait zullen er meer dan duizend arbeiders werk vinden, een aantal dat naar men verwacht, geleidelijk nog zal worden op gevoerd. In een café te Scheemda heeft zaterdag avond de 19-jarige R. van der S uit Eext tiidens een woordenwisseling de 45-jarige aannemer L. M. uit Westerlee met een mes in de maagstreek gestoken M. is in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis te Winschoten opgenomen. Na ziin daad ging Van der S. op de vlucht. In de loop van de nacht werd hl] gearresteerd Hij heeft een volledige be kentenis afgelegd. Het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken deelt mede. dat van 6 tot 8 oktober een regionale conferentie van Amerikaanse ambassadeurs zal worden gehouden te Londen. De ambassadeurs in Denemarken, Ier land. de Sovjet-Unie. Noorwegen. Canada. IJsland. Groot-Brittannië en Zweden zou den bijeenkomen onder voorzitterschap vap Loy Henderson, de Amerikaanse plaatsvervangend onderminister van bui tenlandse zaken. Gistermiddag is te Arnhem onder lei ding van de commissaris der Koningin, mr. H. W. Bloemers, een voorbereidings commissie in het leven geroepen om na te gaan of er in Gelderland mogelijkhe den bestaan de molens te restaureren. Mocht men hiertoe besluiten dan wordt er een „molencommissie" benoemd. In de voorbereidingscommissie hebben zitting de heren jhr. M. J. I. de Jonge van Elle- meet uit Arnhem als voorzitter; T. G. Elkink, Ruurlo; F. M. N. Hattink, Buur- malsen; mr. H. A. van Zwieten, Lochem en D. J. G. Buurman. Arnhem. In Gelderland bevinden zich nog 175 molens. Tussen de tien en dertig procent hiervan komt voor restauratie in aanmer king. In geheel Nederland zijn duizend mo lens. De technisch adviseur van de vereniging „De Hollandse Molen", de heer De Koning, hield vooraf een lezing over „Activiteiten in de provincies met betrekking tot het behoud van molens" Hij besprak een groot aantal problemen rond het molen- behoud en wees er o.m ook op, dat het molenaarsvak slecht beschermd is. De so ciale positie van de molenaar is een pro bleem op zichzelf. De honorering is dik wijls te laag en ook de huisvesting laat dikwijls te wensen over. Wat betreft de bescherming van molens zei de heer De Koning, dat Gelderland een molenverordening kent. Er wordt goed ge werkt aan een inventarisatie en de ge meenten tonen de nodige belangstelling. Nadat hij nog even had gesproken over een mogelijk te vormen stichting werd een aantal lantaarnplaten geprojecteerd, waar door de talrijke aanwezigen een goed beeld kregen van de in ons land aanwezige mo lens. De Hoge Autoriteit der E.G.K.S. ver wacht in het vierde kwartaal van het lopende jaar, een vastere stemming op de staalmarkt. maar zij meent, dat er nog geen sprake kan zjjn van een nieuwe expansiefase. In de marktprognose voor het vierde kwartaal van het lopende jaar wordt ver der medegedeeld, dat de activiteit op de wereldstaalmarkt weer levendig is. Het volume der nieuwe orders uit derde lan den was in de periode van juni tot augus tus j.l. gunstig. De uitvoer van ruw staal heeft in het derde kwartaal van bet lo pende jaar aanzienlijk meer bedragen dan in het tweede kwartaal toen 3 miljoen ton werden uitgevoerd. Het staaiverbruik zal in het vierde kwar taal waarschijnlijk iets groter zijn dan in de overeenkomstige periode van 195" Doordat de verbruikers evenwel op hun voorraden blijven teren wat vooral in West-Duitsland het geval is, zal de markt- voorziening uit de lopende produktie in bet vierde kwartaal van dit jaar vermoede lijk tot 11.55 miljoen dalen, vergeleken met 13,36 miljoen ton in het vierde kwar taal van 1957. De uitvoer naar derde lan den zal volgens de berekening van de Hoge Autoriteit stijgen tot ongeveer 3.4 miljoen ton tegen 2.7 miljoen ton in de overeenkomstige periode van 1957 De totale staal-afzet zal nauwelijks 14 miljoen ton bedragen en de produktie naar schatting 14.65 miljoen ton tegen 15,65 miljoen ton in het laatste kwartaal van 1957. Hoewel het verbruik van steenkolen in het vierde kwartaal van het lopende jaar als gevolg van seizoensfactoren waar schijnlijk een stijging van 2 miljoen ton te zien zal geven, moet er rekening wor den gehouden met een verdere, zij het langzamere stijging der kolenvoorraden bü de mijnen in de Europese Gemeen schap voor Kolen en Staal. Aldus de Hoge Autoriteit. De Hoge Autoriteit verwacht dat de voorraden met ruim 1 miljoen ton zullen stijgen tot meer dan 23 miljoen ton. De steenkolenproduktie zal in het vierde kwartaal naar raming 63,7 miljoen ton be dragen. De totale invoer van steenkolen zal in deze periode vermoedelijk 7,5 mil joen ton bedragen, waarvan ongeveer 6 miljoen ton uit de Ver. Staten. 605.000 ton uit Polen, 235.000 ton uit de Sovjet-Unie en 542.000 ton uit Engeland Be Duitse invoer uit de Ver. Staten zal naar ver wachting 3 miljoen ton groot zijn. de Italiaanse 1,4 miljoen ton, de Nederlandse 800.000 ton en de Belgische en de Franse elk 400 000 ton Het valt nog niet te overzien, of en in hoeverre de invoerbeperkingen van som mige landen reeds effect zullen sorteren in het vierde kwartaal van dit jaar. Verzekeringsmaatschappij vraagt met Mulo-diploma en enige ervaring in het machineschrijven. Leeftijd 21-25 jaar. Geboden wordt een prettige werkkring, met goede vooruitzichten. Brieven onder nummer 47111 S aan het bureau van dit blad. Op kantoor van Distilleerderij te Schiedam Is plaats voor: met kantoorervaring. Engels en Nederlands. leeftijd 17—20 jaar. MULO-diploma. Kantoorervaring strekt tot aanbeveling. Sollicitaties onder no. S 1194 aan de Nieuwe Schie damsche Courant, Dam 18 te Schiedam. De heer W. Straver, koster van de pa rochie van de H. Blasius te Delden, is door Z.H. de Paus de gouden medaille „Bene Merenti" toegekend. Tijdens een afscheid, werd hem dit door pastoor dr. H. J. Mulders bekendgemaakt. De heer Straver, die zeventig jaar oud is, was 42 jaar koster in Delden. Zaterdag werd in Wassenaar het „hu welijk van de dag' gesloten. Het waren Fortunata Maria Jeanette gravin van Oberndorff en Francois Marie Leon baren van Geen. die elkaar voor het altaar van de parochiekerk van de Goede Herder te Wassenaar het sacrament van het huwe lijk toedienden. C. A. F. H. J. M. graaf de Marchant et d'Ansembourg en A. A. F K. graaf van Lynden van Sandenburg fungeerden hierbij als getuigen. Pastoor H. M. van Spanje, zegende het huwelijk in. De bruid was gekleed in een witte bruidsjapon met een korte sleep, afgezet met een brede kanten strook. Een bijzon der fraaie, rijk-bewerkte kanten korte sluier completeerde dit toilet. De brui degom ging gekleed in het groot tenue van de Huzaren van Boreel. Aangezien de bruidegom bestuurslid is geweest van de Leidse Studentenweer- baarheidsvereniging Pro Patria, was er een delegatie van deze vereniging in gala uniform met de bekende witte slobkousen naar de plechtigheid gekomen. Behalve door kapelaan A. M. E. Th. Vreeburg werd de celebrant ook nog geassisteerd door majoor-aalmoezenier C. L. A. van Rent. Op werkelijk voortre''eli.,ke wijze zong het jongenskoor van de koorschool van de St.-Bavnkathedraal te Haarlem o.l.v. kapelaan P. Boogaards de twee stemmige Theresiamis van L Refice met begeleiding van de organist van de ka thedraal, de heer J. Schouten Onder de H. Mis werd voorlezing ge daan van een brief waarin Paus Pius XII het bruidspaar zijn apostolische zegen gaf. Een tweetal balletten stond op deze be paald opgewekte avond van het Neder lands Ballet lijnrecht tegenover elkan der- Les Forains op muziek van Sauaue' en door Christian Foye choreografisch bewerkt, en Le Cercle met tWMërlei klankgeving van Bach en Pierre Hen y en met een choreografie van Maurice Béjart. Deze laatste is geen kleine jon- gen en ook geen beginneling onder de choreografen van dit moment maar hij gedraagt zich toch als een wat baldadige en roekeloze door zijn onaantastbare mu ziek als van de grootmeester der toon kunst Johann Sebastian Bach als „pièce- de-milieu" te doen fungeren bij zijn her- schimmig gebarenspel, dat aan oc'ae uiteinden door een wirwar van stracte geluiden wordt omgeven- «eze chaotische geluiden, die ons veelal aan het tumult van het alledaagse leven ont leend schijnen en meer schrikaanjagend, beklemmend bedoeld zijn dan hartverhef fend, mogen als experiment nq een ab stracte bewegingskunst passen, hier ech ter zijn zóveel concrete gegevens o.m. van 'n radeloze vrouw die door een cirkel van mannenfiguren omringd wordt en ge vangen gehouden en wie zelfs de levens adem wordt ontnomen dat het volko men misplaatst is Bach er met de haren bi) te slepen om een soort adempauze in deze nachtmerriesfeer te brengen. Hoe dan ook: Aart Verstegen had hier een leidende rol die hij zo niet sterk- overtuigend, dan toch me' voldoende ex pressie aannemelijk wist te maken en waarin hij sterk gesecondeerd werd door Linda Manez (als gast). De bijzondere aandacht ging echter ui naar de première van Les Forains, een ballet dat inmiddels reeds een dertien jaren oud is en destijds als jong geluid van een der vertegen- -oordigers van „L'Ecole d'Arcueil", Henri Sauguet, in Parijs vele malen is opgevoerd. Daartoe is alle reden. Sauguet vliegt in zijn mu ziek niet hoog, maar hij wist in een tijd dat men naar recreatieve kunst vroeg als reactie op de diepe ernst van het Symbolisme en Surréalisme, een typtsch- Parijse noot aan te slaan van semi-ope retteachtige luchtigheid en speelsheid en van het publiek veel applaus verwer ven maar geen enkele duit in het zakje. Ze trekken dan ook weer even armzalig weg als ze gekomen waren. Toch is dit historietje menselijk en fantasierijk genoeg om er een pretentie loze, dus in het kader van het Nederlands Ballet goed-passend gegeven van op te bouwen. Men bewonderde hier de jonge verschijning van Sonja van Beers, die nog onvolgroeid en wat simpel in haar mimiek, toch een belofte inhoudt. Ronald Snijders gaf een voortreffelijk gebaren spel ten beste in zijn clownrol, en zo zouden nog meer individuele prestaties te roemen zijn die in het geheel nochtans niet zó opvallend waren, da zij buiten het gemiddelde zouden vallen. Met ken nelijk genoegen werd het geheel gespeeld en gedanst, en voor deze eerste maal was er reeds behoorlijk contact tussen or- kestspel en dans. Op het einde, toen het publiek van zijn grote instemming deed blijken, verscheen ook de choreograaf Christian Foye ten tonele, om een hulde in ontvangst te nemen, die ook hij stel lig verdiend had. M. M. Tijdens de landenontmoeting tussen de heren-atleten van Engeland en Finland in het White City-stadion te onden, die op de eerste dag eindigde in een verras sende 6948 punten voorsprong voor de Scandinaviërs, zijn twee Nederlandse meisje« uitgekomen op enkele invitatie nummers. Ria van Kuik werd tweede op de 200 meter in 25,2 sec. achter de Engelse Ma rianne Dew, die 0.1 sec. sneller was dan onze landgenote en Corrie van den Bosch werd op de 80 meter horden met groot verschil verslagen door Carol Quinton. Het Engelse meisje noteerde 11,2 sec., Cor rie van den Bosch ging 0,4 sec. later door de finish. Daarenboven weet Sauguet zijn muzikaal gerecht pikant en met blauwe spiritus- vlammetjes op te dienen via een geestig behandeld orkest Het was daarom een geluk dat men hier 't Kunstmaandor- kest o.l.v. Anton Kerstjes liet spelen ten einde deze onmisbare kwaliteiten te doen uitkomen. Een ander voordeel van nog ingrijpender aard was de choreogra fie die niet achteraf erbij gefantaseerd is, maar die rechtstreeks uit de muziek zelf is voortgesproten. He1 is een eenvou dige geschiedenis van ker lisgasten die met povere middelen opkomen, een voor stelling ergens op een dorpsplein geven De Rotterdamsche Bank en Pipmann, Rosenthal Co berichten dat zij op 10 oktober a.s. de inschrijving openstellen op f 1.306.000 aandelen Zuid-Afr'kaansch Handelshuis, in stukken van I 1 000, tot de koers van 125 pet. De inschrijving wordt uitsluitend opengesteld voor hou ders van thans uitstaande aandelen en wel in de verhouding van nominaal 2 000 nieuwe aandelen op nominaal f 5 000 oude aandelen. De storting moet geschieden op 17 oktober. Aan het prospectus ontlenen wij het volgende: Van de ontwikkeling van het buitenlands bedrijf geven de volgende in dexcijfers (1953 100) van de omzetten een beeld- 1953 100. 1954 107. 1955 111, 1956 137. 1957 163. Van 1936 af is de ren tabiliteit steeds bevredigend geweest en werd steeds met winst gewerkt. Niet al leen is over elk jaar dividend uitgekeerd maar konden tevens flinke bedragen wor den gereserveerd. Het gemiddelde divi dend in de jaren 1936/1957 beliep ca. 9,25 pet., terwijl het gemiddelde dividend over de laatste 5 jaar betaald, ca. 15% pet heeft bedragen. De open reserves bedragen f 3 4o0 Out), overeenkomende met ruim 75 pet van het na de onderhavige emissie uitstaande aan delenkapitaal. groot t 4.573 000. Zoals uit de pro-fortna balans per oü juni 1958 blijkt, bedroeg de voorlopig vastgestelde winst na afschrijving over de eerste 6 ma-nden van 1958 f 39R.200. welk gunstige,. >s flat ;n «Je- zelfde nerinde van het vorige boekjaar tiehae'd De n*„zaïfen vertonen eveneens een stii"jng. De directie verwacht over 105« wederom een zeer redeüik dividend te kunnen uitkeren. Aangaande de toekomstverwachtingen wordt verklaard, dat in de gebieden waar dp N v werkzaam is zich momenteel geen nol'tipke moeilükheden vnordopn die de gang van zaken bederver» De direc'ie vindt geen grond om nessimistisch te zijn en ziet de toekomst dan ook met vertrou wen tegemoet Hoewel de liouiditeit in de loop van bet iaar aanzienliik is verbeterd bet debetsaldo bü de bankeirs bedraagt thans circa f 590 000 teven f 1.816 000 ultimo 1007 meent de directie over meer mid del ente moeten besehikken ter ffnancte- ring van het zich nog steeds uitbreidende bedriif De middelen, welke uit de onderhavige emisise zullen worden verkregen, zullen hoofdzakelijk ter beschikking worden ge- stele) van het hoofdkantoor te Amsterdam, hetwelk daardoor zijn taak als ceiitf**J inkoopkantoor beter zal kunnen verricn. ten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6