LAATSTE BERICHTEN Zeven doden op de weg T weede-Kamerlid Van Sleen overleden DliNSDAU 14 O ÜULK 195 PATER ERNEST TESSER O.F.M. OVERLEDEN NATIONALE WEDSTRIJDEN RODE KRUIS KORPS ZES MAANDEN VOOR HET OPEREREN" VAN EEN HOND 'o Kwaliteitsproduct van da Wybert-Fabrléken. 70 en 80 et alléén bij Apothékers en Orogiatan naar Antwerpen, over zee. Voor ze de trossen tosgooiden, informeerden ze naar het weerbericht. Toen kwamen de taalmoeilijkheden naar voren, want de zeilers spraken alleen Pools met een paar woorden Frans en Duits. Met woorden probeerde een hulpvaardige Nederlander uit te leggen, dat er wind stond, maar de Polen begrepen hem niet. De Nederlander is toen met zijn handen gaan zwaaien en met zijn mond gaan blazen. Toen was alles duidelijk de Polen knikten en verdwenen met hun boot. Het was toen 9 uur in de ochtend. NEGEN Poolse zeilers wilden naar de Expo zeilen en, als ze de trein hebben genomen, zijn ze er vandaag aangekomen. Achttien dagen geleden vertrokken ze met hun zeilscheepje onder commando van kapitein Bie- lauski uit de haven van Stettin. In de Oostzee hadden ze zes dagen met een zware storm te kampen en in de Noordzee beleefden ze weer zes ruwe dagen. Zondag kwamen ze in Hoek van Holland aan waar zij uitrustten en alles, wat nat geworden was, lieten drogen. Gistermorgen vertrokken ze weer, nu Maar om zes uur waren ze weer in de Hoek. Buitengaats waren ze na een dag tobben, zonder op te schieten, in nood geraakt, zoals elders reeds in het kort is vermeld. De reddingsboot rukte voor hen uit. maar reeds had de loodsboot de „Jaskolka" op sleeptouw genomen (zie foto). „Moteur kaputt, I'eau dans bateau, Pomps kaputt", zei een der opvarenden, die overigens welgemoed was. En hij voegde eraan toe: „Misschien gaan we nu toch maar met de trein naar de TT.vrvt'f Maandag 13 oktober is op ruim 81-jarige leeftijd te Wychen. waar hij sinds 1949 als assistent van de parochie nog actief werk zaam was, plotseling overleden pater Ernest Tesser O.F.M. Sinds 1905 is hij als zielzorger werkzaam geweest in parochies te Leiden, Franeker, Z altbommel, Den Haag. Gouda, van 1937 tot 1949 als kape laan te Leiden en tenslotte vanaf augustus 1949 tot op de dag van zijn plotseling overlijden assistent in de parochie te Wychen (H. Antonius Abt). Pater Ernest Tesser, geboren te Nij megen op 15 april 1877, ingetreden in de Minderbroedersorde te Alverna (Wychen) op 3 oktober 1895, is te Weert op 9 maart 1902 priester gewijd. Van 1902 tot 1905 was hij assistent in het klooster te Woer den en daarna, dus ruim 50 jaar, werk zaam in de zielzorg. Het zesjarige meisje van Harmeien,' Leeweg te De Lier, dat zaterdag een aan rijding kreeg en daarna in het ziekenhuis Bethel werd verpleegd, is gisteren aan de bekomen verwondingen overleden. Het meisje stak zaterdagmiddag onver wacht bij het station Westerlee de rij baan over, op het moment, dat haar oom, de heer J. van Harmeien met zijn be stelwagen passeerde. Het kind werd toen aangereden en bleef bewusteloos liggen. Het werd naar Delft vervoerd en in Bet hel opgenomen, waar het zonder bij ken nis te zijn geweest, is overleden. Bij Zwjjndrecht is gisteravond op een wegens werkzaamheden versmald gedeel te van rijksweg 16 een ernstig ongeluk gebeurd. Twee auto's botsten in volle vaart op elkaar. Een van de wagens werd bestuurd door de 36-jarige D. J. van Zwoll (uit Dordrecht), die op slag werd gedood. IIjj Iaat vrouw en vier kinderen achter. Zijn passagier, de 28-jarige heer Lodder (uit Dordrecht) liep zware ver wondingen op, waaraan hij in de loop van de nacht is overleden. Hij laat vrouw en één kind achter. De 32-jarige mevrouw H. de Vos-Bor- derwijk is gistermiddag met haar brom fiets op een hoek van een straat in Hil versum tegen een boom gereden. Zij is later in het Stadsacademisch ziekenhuis in Utrecht overleden. Het slachtoffer reed met haar man van de Diependaalselaan de Bosdrift op. Bij het nemen van de bocht zou zij hebben omgekeken en de macht over haar stuur hebben verloren. Na de botsing werd zij met zwaar hoofd letsel en een wond aan de ogen naar Utrecht overgebracht, waar zij enkele uren later is overleden. In de afgelopen nacht werd in de Mar- nixstraat te Amsterdam een 53-jarige voetganger,, genaamd P. P. aangereden door een personenauto, toen hij on voor- zichtig overstak. Het slachtoffer is over- gebracht naar het Wilhelmina Gasthuis, waar de dood werd geconstateerd. Gisteren is de 58-jarige gehuwde kan- tonmer van het heemraadschap „De Wle- nngermeer". J. de Jager uit Wieringer- werf, op het kruispunt Sehagerweg- V> aardweg te Middenmeer met zijn mo tor t.egen een van rechts komende vracht auto uit Hippolytushoef gebotst. Hij werd ernstig gewond naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. In het Wilhelminagasthuis te Amster-- dam is gisteren overleden de 14-jarige Wilhelmina de Wit. Zondagavond was zij in de Warmoesstraat van de bagagedrager van een fiets gevallen toen ze schrok van een hond die tegen haar blafte. De nationale wedstrijden van het Rode Kruis-korps zullen op 18 oktober a.s. ge houden worden in de zaal „Prins van Oranje" te Goes. Vertegenwoordigende ploegen uit de colonnes in de elf provincies zullen daar in het krijt treden met de helpsters uit Oude IJssel en de helpers uit Sneek, die verleden jaar de eerste prijs hebben ge wonnen. (Van onze correspondent) Door de rechtbank te Alkmaar is van morgen de 30-jarige analist J. H. uit Beemster veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest, waarvan 4 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Op 15 juli van dit jaar had hij een hond, die van Purmerend naar Beemster met hem meegelopen was, met chloroform verdoofd en hem daarna opengesneden, naar zijn zeggen om een onderzoek in te stellen naar de levende cellen. H., die voorheen werkzaam was in Leiden, had daar honden zien opereren en wilde dat zelf ook eens proberen. Tijdens de opera tie stierf de hond. H. wierp het kadaver in een sloot langs de weg.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 9