z „U komt als geroepen, Mijnheer Zakenman!" Amerika's meest geliefde koffie Voor Mals Paardevlees z P. V. d. VLIES JONGEDAME ERVAREN CHEF w. of vn.) Dankbetuiging Kampioenen GEEN FILIALEN N31VIH3 N33D ...daarom is natuurzuivere Planta zoveel smakelijker en gezonder Rotterdammer 900.000ste op Ned. telefoonnet Amsterdamse baardmannetjes Al wat de natuur U gee£t is volmaakt... O m m Z -n Z A. VISSER ZN. Hanen kraaiden de gasten wakker „Leidse Merenpan" is volledig van de baan Bekende Rotterdammer omgekomen Groningen krijgt zijn tweede viaduct Senembali betaalt niet 40 maar 50 pet. terug Uproeft de natuur in NStUUtZUiVFldlttd Gun Uzelf pure koffie op zijn best: QU/OC COFFEE Nieuwe lezingencyclus van^Adelbert" WOENSDAG 5 NOVEMBER 1958 PAGINA 6 _l 1- ui Zelfbedieningsbedrijf te Rotterdam AUTOSLOPERIJ ROTTERDAM KON. ONDERSCHEIDING TWEE WONINGEN IN DE AS Op dinsdag 11 november hopen onze geliefde Ouders en Grootouders r A. G. LANSBERGEN P en G. M. LANSBERGEN— DE VETTE hun 50-jarige echtvereni- ging te herdenken. Hun dankbare kinderen h en kleinkinderen De H. Mds ter hunner in- f tentie zal om 8.30 uur worden opgedragen in de parochiekerk van de H. Jacobus te Kethel. Gelegenheid tot felicite- ren op 11 november van 3 tot 4 uur, Joppelaan 1, Kethel. Heden overleed in het Pen sion St. Elisabeth te Ouden bosch, gesterkt door de Ge nademiddelen van de H- Kerk, ADRIANA JOHANNA VREDEBREGT Echtgenote van wijlen Petrus Groenendaal Geboren te Schiedam, 19 augustus 1867. Uit aller naam: H. L. W. Groenendaal Prof. Kamerlingh Onneslaan 114a Allerzielen, 3 november 1958. De Heer en Mevrouw A. v. d. WAARD— HOGENBOOM betuigen hun hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling op hun diamanten huwelijksfeest ondervonden. Schiedam, 5 nov. 1958. Boterstraat 25a. Biedt zich aan, werkster, voor woensdagmiddag van 1 tot 5 uur. Br. onder no. SK 385. Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 18. LU één adres li. De PAARDESLAGER van Schiedam LU voorheen B. Verkaaik BUITENHAVENWEG 160, Tel. 67692 m Gevraagd naaisters. knipsters, strijksters en leerlingen. Aan melden Wortelboer's Confectie bedrijf. Nieuwe Binnenweg 310, Rotterdam. Bruidsfoto, reportage in kerketv, stadhuis en thuis, 's Morgens ge maakt, 's avonds gereed. Foto K. v. Vuuren, Hoogstraat 106, Scnie- dam. Zoekt u een exclusieve kop en schotel? Fa. Solingen heeft het. Hoogstraat 52. Tel. 63143. Dekens overtrekken met sier- steek, zijden satinet, ook rotan- stoelkussens. Dekenovertrekkerij, le Pijnackerstraat 10. v.h. Snel- lemanstraat, tel. 4005185183 Overgangstijd? Migraine? Onge zonde teint? Jeugdpuistjes? Ver stopping? Vetzucht? Natter- mann's bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 1.85 bij elke drogist. Gevraagd voor direct leeftijd plm. 17 jaar, voor hulp bij winkelverkoop en bijkomende lichte werkzaamheden. Persoonlijk aanmelden: gaarne des avonds na 7 uur bij A. Roodbol, Boekhandel Rubensplein 16. vraagt: Prettige zelfstandige werkkring. Geen woning beschikbaar. Aanmelden: J. v. d. Heijden. Burg. Lef. de Montigny- laan 30, Rotterdam, tel. 0 1800-44158. vraagt te koop sloopauto s en lopende auto's zowel luxe als vracht bij voorkeur van 1945 tot 1958 Steeds voorradig: Alle wielen voor vracht en luxe auto's. 2-wielige aanhangwagentjes en asjes voor caravan, jeep-trekhaken. Grote sortering onderdelen van vele merken Jhc4hPj|| personen-en vrachtauto's ]Rfo4i|| Nederlands grootst gesorteerde'sloperij ALLEEN GEVESTIGD: Terbregseweg 262, Tel.01800-138647, na 18 uur 131623 ,,L«uk, dat u er nö bent. We vroegen ons Juist af waar wij voor onze nieuwe lampenap terecht zouden kunnen.... en daar Dent u reeds.... U heeft daar een mooie collectie... Dit gesprek Beeft niet echt plaatsgevonden. Wat er werkelijk gebeurde? Ue familie Uitkijk zat om een nieuwe lamp verlegen. Na weken zei vader: „Deze maand kan net er af| l'oen zag moeder die advertentie in de krant een nele HJst traale lampen.... om te snoepen ze konden zó uitkiezen Dat deden ze. En spoedig werd die lamp gekocht! Als u rampen verkoopt, ot lingerie, ot echoenen, ol fietsen, of tapijten, of wat niet &l dan zoudt u wat graag de families bezoeken, die uw artikel nodig hebben De meest doeltreffende manier om hen te Dereik en ts: adverteren In de dagbladen! Dan treedt u al die hulzen Pinnen, waar u, zakenman, „als ge roepen" komt! Laat niets aan net toeval over, laat van u horen! Adverteer in de dagbladen, dan bereikt u duizenden) Pensionhouder nam wraak in donkere nacht Dikwijls hadden de pensiongasten reeds geklaagd over het gekukel van vele ha nen, op een uur., waarop een normaal mens nog in diepe rust is. Daarom schreef de pensionhouder een anonieme brief naar de hanerihouder. Het haalde niets uit. Toen sloop hij pp een nacht, waarin hij zich mogelijk steeds meer had opgewonden over het tergende gekraai. naar het hok, greep een haan en hing het stomme dier op aan een balk van het nachthok. Dat gebeurde deze zomer in het toe ristendorp Bergen. De heer v. d. K. heeft aldaar een pen sion en de heer Henneman (What is in a name?) een kippenfarm. Tachtig ha nen en zeshonderd hennen verblijven tussen hei kippegaafi in de buurt van het pension. Het waren jonge hanen en die plegen met kraaien te beginnen als de das nos piepjong is. Dat verstoorde de nachtrust van de pensiongasten van de heer v. d. K. en zij klaagden daarover In plaats van de zaak eens rustig te gaan bepraten, schreef de heer v. d. K. toen een anonieme brief. Dat leverde geen resultaat op. want de heer Henne man wist niet. waar hij zich diende te vervoegen. Deswege ging het gekukel door. ,,AIs u die hanen maar had kunnen schrijven", zei de Alkmaarse politierech ter maandagmiddag. Tussen de veren van het vermoorde dier had de pensionhouder een briefje gestopt. Wat daarop vermeld stond, werd niet verteld, doch het valt gemak kelijk te raden. De politierechter kon wel een humoristische kant in de zaak zien. doch niet Zo de officier van justitie. Deze eiste een gevangenisstraf van vijf dagen. Hji vond de handelwijze van de heer v. d. K. alleen maar wreed en ondoordacht, alsof die haan het helpen kon. De noliterechter vond echter geen ter men aanwezig voor een vrijheidsstraf. 10o boete was zijn vonnis en de strop werd verbeurd verklaard.... Ander zand voor Seleutelstad Jarenlang heeft Leiden de wens ge koesterd in Warmond een zandwinning te vinden voor de Leidse woningbouw, terwijl daardoor tevens een uitbreiding van het Warmondse plassengebied zou ontstaan, hetgeen de behoefte aan re creatie voor Leiden en de streek rond om Leiden tegemoet zou komen. Warmond was minder enthousiast over dit Leidse voornemen, dat spoedig bekend werd als „Het Leidse Merenplan" en heeft er zich gedurende zeven jaar tegen verzet, omdat men van mening was, dat het verlies aan cultuurgrond niet opweegt tegen een uitbreiding van toerisme; te meer niet, omdat het in Warmond geves tigde toerisme van een aard is, die moei lijk uitbreiding verdraagt. Thans is dit Leidse Merenplan volledig van de baan. Gedeputeerde Staten heijben het verzoek van Leiden om de Zwanen burgerpolder te mogen ontgronden afge wezen en de gemeente Leiden heeft de termijn, waarin de mogelijkheid van be roep tegen deze beslissing openstond, voorbij laten gaan. Hieruit kan worden afgeleid, dat Leiden zelf het Merenplan heeft opgegeven en an dere mogelijkheden heeft gevonden om zijn behoefte aan zand te voldoen- Bij auto-ongeluk in Spanje Op de weg van Madrid naar Cadëz nabij Manzanares, is gisteren de heer Th. P. Kreyns uit Rotterdam om het leven gekomen, toen hij rriet zijn auto tegen een boom botste. Zijn zoon B., die bij hem in de wagen zat, werd ernstig ge wond en is in een ziekenhuis opgenomen. Daarheen werd ook een voorbijganger vervoerd, die door de auto was geraakt. De heer Kreyns, die zestig jaar oud was, was in Rotterdam, waar hij een schildersbedrijf had, een bekende figuur. Hij was o.m. voorzitter van de kath. bond van schilderspatroons, bestuurslid van de Kath. Middenstandsvereniging en lid van de Kamer van Koophandel. De katholieke sportbeweging verliest in hem een warme voorstander. Hij was sinds 1945 voorzitter van de voetbalver eniging Leonidas. Project van bijna 5 miljoen (Van onze correspondent) Het lang verbeide tweede viaduct, de verbinding tussen de binnenstad van Gro ningen en de tweede (nieuwe) uitvalsweg naar het zuiden, zal dan toch eindelijk gaan komen. B- en W. van Groningen hebben bij de raad een voordracht inge diend waarin zij de uitvoering van dit project uiteenzetten. De overbrugging van het spoorwegem placement zal geschieden met één bre de brug met een rijvloerbreedte van 14 meter, met aan weerszijden een rijwiel pad van drie meter en een voetpad van 2 meter. Verder zal het Noord-Wiljems kanaal moeten worden omgelegd, de Parkbrug moeten worden verplaatst- De totale kosten worden geraamd op 817.000,-. Het project zal in drie fasen worden uitgevoerd, die ongeveer drie en een half jaar vergen. Naar op grond van het met de rijksinstanties gevoerde over leg mag worden verwacht zal het rijk de helft van de kosten bijdragen. De directie der N.V. Senembah Mij. deelt het volgende mede: „Met onR be richt d.d. 24 oktober j.l. (zie Msb. van 25 okt.) werd kennis gegeven van het voor nemen om 40 pet op het aandelenkapitaal terug te betalen. Dank zü het feit dat de afwikkeling van bepaalde belangen sneller kon worden verwezenlijkt dan oorspronkelijk werd verwacht, kunnen wij tot ons genoegen thans mededelen, dat het terug te beta len gedeelte 10 pet hoger zal kunnen zijn. Derhalve zal door ons aan de op 10 no vember a.s. te houden buitengewone alge mene vergadering van aandeelhouders worden voorgesteld de terugbetaling op 50 pet vast te stellen". Bij KB. is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden (bij bevordering) kapitein-ter-zee W. F. van Vreeswijk Ouder TE WORDEN zonder oud te worden is een geheim, dat moderne vrouwen goed verstaan! Wilt U 't weten? 't Zijn vruchten en groenie, die hen jong houden en levenslustig. Een gezonde, natuurlijke voeding - dat is het geheim! Daar om geeft de verstandige vrouw haar gezin dagelijks rauwkost, sla, peren, appels, komkommers. Daarom ook gaat er geen dag voorbij zonder Planta op het brood. Want Planta, weet elke vrouw, is gemaakt van zuivere plantenvetten. Planta is even ééns een produkt van de natuur. Even voedzaam en toch... zo lichtverteerbaar. Even lekker en natuurlijk van smaak. Geniet van de natuur. Geniet van Planta! De eerste hap zegt 't al: zo zuiver smaakt Planta alleen! Ziet U dat leuke glas in haar hand? Net zo'n vrolijk gekleurd glas (en méér dan één, als U wilt!) heeft Planta ook U toebedacht! Vraag Uw Planta-leve- rancter gauw om een paar aanvraag- kaartjes. 3 Planta-zegeltjes hebt Umaar nodig voor één zo 'n gezellig glas. Doe 't vandaag nog - begin nü te sparen verzamel een heel stel! Maxwell Quick is pure koffie zoals hij zijn moet: krachtig, opwekkend, en vers op elk moment van de dag. Daarom is Maxwell Amerika's meest gekochte koffie. Daarom is Maxwell óók in Nederland zo warm welkom. Neem vandaag een proef. Maxwell Quick koffie is in tien tellen klaar zonder malen zonder zetten. Heerlijk! U kunt pas oordelen als U Maxwell Quick hebt geproefd. Koop dus vandaag nog een blikl Blik 50 gram 2.40 Reeds enige jaren Is door St-Adelbert in lezingencyclussen een aantal aspec ten van het veranderde wereldbeeld be sproken. Gedurende dit seizoen zal de vereniging nu aandacht vragen voor en kele praktische aspecten die het zich wij zigende wereldbeeld vertoont. Dr. W. A. M. Peters S.J. heeft deze nieuwe serie onlangs ingeleid met „De christenmens tegenover de volheid van het leven, een godsdienstige en cultuur historische beschouwing".. Op 19 november spreekt nu dr. ir. H. J.A. de Goeij over „de menselijke aspecten van de automati sering", op 18 december It.-gen. T. E. E. H. Mat.hon over „Aanwending van kernwapens voor de handhaving van poli tieke zelfstandigheid" en prof. dr. H. v. Dongen o.p. over „Gewetensvragen rond de aanwending van kernwapens tot aanval of verdediging". Op 20 januari doet prof. dr. W. J. M. A. Asselbergr een boekje open over „Het taalgebruik van de veran derende wereld", op 17 februari houdt prof. mr. L. G. Schlichting een inlei ding over „Persoon, volk en staat tegen over de' politieke en economische inte gratie". terwijl op 17 maart prof. drs. F. Haarsma pr. spreekt over „De theolo gie in een veranderende wereld" en op 22 april dr. J. Ponsioen scj over „De verschuivingen van maatstaven voor standsindeiing; de feitelijkheid en de so ciale wenselijkheid daarvan". Kortsluiting: Waarschijnlijk tengevolge van kortslui ting zijn vannacht in het dorp Wade- noyen bij Tiel twee vrij nieuwe woning wetwoningen afgebrand. De brandweer, die vlakbij is gestationneerd, was spoedig ter plaatse, doch door een mankement duurde het ruim een half uur eer men water kon geven. De Maastrichtse gemeenteraad heeft in zijn gisterenavond gehouden vergadering eervol ontslag verleend aan de heer G. A. Schijien, die in mei 1953 tot gemeente secretaris was benoemd, en die nu om gezondheidsredenen ontslag heeft geno men, na gedurende 42 jaar in gemeente dienst te zijn geweest. Donderdag wordt volgens het werkpro gramma van PTT voor het maken van telefoonaansluitingen de 900.000ste aanslui ting in Nederland totstandgebracht. In verband met de extra toeneming in Rot terdam, waar in 1940 zulk een groot ver lies van aansluitingen werd geleden, is aangenomen, dat op die dag een der Rot terdamse nieuwe aansluitingen als de 900.000ste zal worden beschouwd. Ondanks de nog voortdurende achter stand in het maken van telefoonaansluitin gen is er sinds 1945 toch wei een geweldige groei te constateren. Eind 1938 waren er in Nederland 306.000 aansluitingen, zodat in bijna 20 jaar tijds dit aantal bijna verdrie voudigd is. Ook in Rotterdam is een over eenkomstige groei te constateren, zodat het grotere verlies, in 1940 geleden ten op zichte van de rest van Nederland, is inge haald. In de laatste 20 jaar zijn dus. on danks de oorlogsverwoestingen, bijna tweemaal zoveel aansluitingen totstand gebracht, als in de daaraan voorafgaande 57 jaren, sedert de telefoon in 1881 zijn in trede in Nederland deed. In verbond met een grote actie, welke de middenstand van de Haarlemmer straat en de Haarlemmerdijk in Amsterdam binnenkort gaat voeren een actie, welke zich geheel zal af spelen om de roemruchte figuur van Piet Hein, laten de winkeliers in deze buurt sinds enige tijd de baard staan. De kappers hebben hierdoor, in tegenstelling tot wat men zou denken, handen vol werk gekregen met de verzorging van de stoere

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 6