Voorbode van JPLAN-1960 Kaderdag Kring Dordrecht van de K.V.P. LAATSTE BERICHTEN Vijf doden op de weg Nkuw S Parachutespringen wordt populaire sport Cubaanse rebellen overvielen bank PAGINA O MAANDAG 10 NOVEMBER 1958 Instruerend Forum dit verband aan he plan van Robert Schu- man tot oprichting van de Europese Ge meenschap voor Kolen en Staal. Engeland voelde zich hierdoor bedreigd, was zelfs over dit plan niet ingelicht en zag zich de leiding in de Europese buitenlandse poli tiek ontglippen. Als reactie hierop kwam het plan van Churchill voor een verenigd Europa, dat culmineerde in het verdrag van Brussel, waarin wederom Engeland de leiding had. Robert Schuman poneerde supernationale eenheid, Churchill kwam mede onder de druk van de kwestie Korea met het plan voor een Europees leger. Frankrijk torpedeerde dit laatste plan, waarna Eden een Westeuropese unie voor stelde. Deze kwam inderdaad tot stand en bovendien een Associatieverdrag tussen Frankrijk en Engeland voor de vaststel ling van de prijzen. De voorstanders van de supernationale eenheid wannen echter steeds meer terrein. De eenheid werd steeds hechter: het Balkan-pact, de Ge meenschap voor atoomenegie, Euromarkt en Euratom, het zijn alle resultaten van hetzelfde streven: de eenwording van Eu ropa. De besprekingen over de vrijhandelszone vormden hiervan mede een onderdeel. Maar wil de Europese politieke gemeen schap een feit worden, dan zullen juist die onderdelen eerst stevig gefundeerd zijn. Natuurlijk strijden de landen tevens voor hun eigen belangen. Maar de eenheid is steeds groeiende en nu reëds sterk. Wil Engeland hieraan meedoen, dan zal het evenals de andere offers moeten brengen. Als overgang naar de avondbijeenkomst vond een gemeenschappelijke koffiemaal tijd plaats. Dezè avondbijeenkomst werd besteed aan een forumgesprek met de he ren dr. L. Albering, dr. A. Lucas, leden van de Tweede Kamer, A. Deerenberg, gedeputeerde van Zuid-Holland, M. de Backer, wethouder van Monster, en A. Gulickx, hoofdbestuurslid van de Kath. landarbeidersbond. De gestelde vragen waren vele en veel soortige en de beantwoording door de des kundige forumleden heeft het informatie ve en instruerende karakter van deze ka derdag niet weinig bevorderd. De eerste kaderdag van de partij van een dergelijke grote en brede opzet is dan ook volkomen geslaagd. Kruwall, erts. Montaan Transport: Hata- Londen Jobsh., $tg., RotterdamLonden Truith. Ver. tSaten. Maash. N.z.. graan, s* Manta, Kriatiansand. Spoorh., stg., k- Ptdrtc Alpvanripr Wnrrsunrlihv

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 9