Zijn echtgenote gedood LAATSTE BERICHTEN ESSO WAAKT TEGEN SLIJTAGE Na mislukt huwelijk Tien jaar gevangenisstraf geëist Ue A.U.W.-premie Een ton voor haven van Scheveningen Geen strafvervolging tegen de politie Ontslagen hij Halberg Twee maanden gevange nis voor oud-politieman Trek Wet Grootboek Woningverbetering in Tussen kranen bekneld Nog geen uitspraak in kort geding Senembah contra Bank Indonesia Anderhalf jaar voor gewezen ambtenaar Alleen E«JV DER1.IHE geeft Uw motor de EXTRA bescherming van BOVENSMERING. 's Winters belangrijker dan ooit! VEUDAG 28 NOVEMBER 1958 MET ESSO BENT U BETER UITI Esso Extra (Winter Grade) voor zomerprestaties in de winter! Verbeteringsplannen moeten n enige jaren wachten Kille mensen Geen berouw Geen overeenstemming over de compensatie MARKTBERICHTEN Gedaagde krijgt nieuwe kans om valutacontracten te tonen Fraude bij verzekeringsbank Minister Van Aartsen heeft in een van wijzigingen op de begroting 1959 va3 verkeer en Waterstaat, voorgesteld de t*' meente 's-Gravenhage een renteloos vo0>* schot te verstrekken van 100.000.- v°°r verbetering van een gedeelte van de k3" demuur in de Scheveningse binnenhaven Deze verbetering, die een gedeelte he treft van 100 meter, is noodzakelijk, oih' dat op die plaats een peilschaalstati®3 moet worden gebouwd voor het verrichte3 van waarnemingen ten behoeve van algemene studie voor de Deltawerken- Voor het bouwen van dit station zal fl'" eerst de stalen damwand voor de nieuW3 kadewand moeten worden geheid en °e peilschaalopstelling worden verdiept. De verdere Haagse havenverb6terings' plannen zullen tengevolge van de beste' dingsbeperking nog enige jaren op uitvoe' ring moeten wachten, zo schrijft mr. ^3 Aartsen, die als wethouder van Econ°' mische zaken van 's-Gravenhage beken3 stond als een voorvechter van deze pi®3' nen. Bij studenten-relletjes in de nacht va3 25 op 26 september op het Lucas Bol5' werk. zouden enige politiemensen tegen* over enige leden van „Unitas"", die daa' haar sociëteit heeft, ruw zijn opgetreden; In opdracht van de procureur-generaal n" het Amsterdamse Gerechtshof, mr. van Dulleman. heeft de Rijksrecherch3 een onderzoek naar de juiste toedracn ingesteld. De resultaten daarvan hebben de officier van justitie in Utrecht, mr W. H. Overbeek geen aanleiding gegeven om een strafvervolging tegen de betrok' ken politie-agenten in te stellen. De Halberg Machinefabriek N.V. tÊ Weert heeft aan 25 leden van haar PeI" soneel ontslag aangezegd op grond va(1 het feit, dat zij haar produktie heeft uit' besteed bij een grote Nederlandse ma' chinefahriek. De verkoop blijft Halbei"» zelf verzorgen. Htf achtte het wel bewzen dat ver dachte de opzet had zijn vrouw moe der van twee kinderen te doden. Er waren zjjns inziens geen verzachtende omstandigheden. Een fataal aspect van deze zaak noemde hij nog, dat de post bode geen berouw toont over zijn gru welijke daad, maar slechts de gevolgen ervan betreurt. „Ik vind het erg, dat men hier denkt, dat ik het niet erg vind", zei verdachte in zijn laatste woord, „Ik heb er spijt' van en wil terug naar mijn kinderen" De rechtbank zal over veertien dagen vonnis wijzen. De officier van justitie bi) de recht bank te 's-Gravenhage, mr. G. J. de Lint, heeft gisteren een gevangenisstraf van tien jaar met aftrek van voorarrest ge- rekwireerd tegen de 46-jarige postbode Gerrit V., uit Monster (Z.-H.), die op 2 april Jl. zfln echtgenote om het leven had gebracht door haar eerst met een hamer enige malen hard op het hoofd te slaan en daarna te wurgen. De postbode had een slecht huwelijk. Zijn echtgenote en hij leefden als twee kille mensen zonder gevoel naast elkaar. Herhaaldelijk had V. tegenover buren en kennissen geklaagd, dat „dat wijf hem het bloed onder zijn nagels uit pestte". Op de ochtend van 2 april jl. de postbodp liep toen in de ziektewet we gens een gebroken Dink was mevrouw V. bezig met de grote schoonmaak. Ver dachte zou zo verklaarde hij een kinderledikantje van de zolder halen voor de lorrenboer en het luik naar de zolder, dat al jaren stuk was. vastspij keren. Zijn vrouw stond juist op de lad der dte naar het luik voert, toen de post bode met een hamer en twee spijkers »r ook o-p kwam. Hu passeerde haar. b, geen zeer moeilijk ging, waarop de vrouw hem zou hebben toegevoegd: „Aan ven ters heb je niets. Ze doen niets voor je". In V. was toen de woede losgebarsten en hij had zijn vrouw met de hamer op het achterhoofd geslagen. Zij gleed bloedend de trao af de grond op en begon te gil len, „Ik schrok daar verschrikkelijk van en hield daarom de hand op haar mond'', zei de postbode gisteren ter zitting. De patholoog-anatoom dr. J. Zelden- rust uit Den Haag vertelde als deskun dige, dat hij blauwe plekken op de hals van de vrouw had aangetroffen en dat een onderzoek van de longen had uitge wezen,, dat zij aan verstikking -was over leden. Mr. De Lint zeide in zjjn requisitoir, dat vele feitelijke gebeurtenissen voor bedachte raad impliceerden, maar dat er toch niet voldoende bewijs is voor moord. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 53-jarige oud-hoofdagent van de "and- voortse gemeentepolitie W. K.. wegens mishandeling van de 20-jarige Amster dammer E. Tuinstra een dubbel zo zwa re straf, twee maanden, opgelegd als waartoe de rechtbank te Haarlem hem in eerste instantie bij verstek had veroor deeld. Op 3 april 1957 was Tuinstra 's avonds met, zijn vriend op diens motor uit Am sterdam naar Zandvoort gegaan. Op de boulevard hadden die avond rechercheurs zich verdekt opgesteld, omdat een tip was ontvangen, dat twee zware jongens uit Amsterdam een inbraak zouden plegen in een strandtent. Ten onrechte meen den de politiemannen dat de twee jonge lui de inbrekers waren. Zij hielden hen aan, doch weigerden zich te legitimeren en er ontstond een complete vechtpartij, waarbij zelfs twee schoten door de re chercheurs werden gelost. De jongelui, die meenden dat zij overvallen werden, waren in verzet gekomen. Tuinstra werd met zijn vriend in een politieauto mee genomen naar het bureau. In de repher- cheurskamer had K., voordat hij het licht aanstak, Tuinstra een klap tegen zijn hoofd en een stomp in de maag gegeven. De Nederlandse Bond van huis- en grondeigenaren heeft in een dezer dagen te Utrecht gehouden vergadering een re solutie aangenomen, waarin hij er bij de regering en Staten-Generaal o.a. met klem op eandringt als eerste stap (zo mogelijk met ingang van 1 januari a.s.) de Wet Grootboek voor Woningverbetering in te trekken en de geblokkeerde gelden aan de eigenaars te restitueren. Voorts dringt de bond erop aan in de loop van 1959 met een verdere aanpassing van het z.i. te lage huurprijspeil der vooroorlogse woningen aan te vangen. Gisteren is de 42-jarige kraansmeerdsr H. F. van Veen bij werkzaamheden °P het terrein van de N.D.S.M. te Amstef' dam ernstig gewond en na overbreng!3* naar het Wilhelminagasthuis overlede3' Het slachtoffer was een wandkraan a»3 het smeren. Toen een portaalkraan kwa"J aanrijden, schoof deze met de onderka" over de bovenzijde van de wandkraa3' waardoor V. bekenld raakte. (Van onze Haagse redactie) Tjjdens de hedenmorgen gehouden bij eenkomst van de Stichting van den Ar beid is geen overeenkomst verkregen omtrent een verhoogde compensatie voor de A.O.W.-premle, waarvan de grens met ingang van 1 januari a.s. van 6900 tot 7450 is gebracht. Hierdoor zou nl. een aantal verzeker den een hogere premie moeten betalen. Van werknemerszijde wilde men deze compensatie, die voor een inkomen van 60o of meer 2-50 per maand bedraagt, wel, terwijl van werkgeverszijde een der gelijke verhoging niet juist werd geacht. De werkgevers stellen namelijk, dat in verband met de gestegen lonen de pre- miegrens voor de A.O.W. omhoog is ge bracht, terwijl men nu. weer vanwege het omhoogbrenigen van de premiegrens een nieuwe verhoging van het inkomen in d® vorm van een compensatie wil. Dit gaat dus op een spiraalontwiklkeling lijken. De looncommissie van de Stichting zal deze zaak nog eens nader onderzoeken, waarna er een vermoedelijk gedeeld ad vies aan het College van Rijks,bemidde laars zal worden uitgebracht. Het kort geding, dat de Senembah Mij aanhangig heeft gemaakt tegen de Bank Indonesia over 6262 pakken tabak, die deze bank in Amsterdam weigert af te geven, is vanochtend niet voortgezet. De president van de Amsterdamse recht bank, mr. U. W. H. Stheeman. voor wie veertien dagen geleden de pleidooien in dit geding gehouden werden, heeft op nieuw de gedaagde partij de gelegenheid willen geven alsnog twee valuta-contrac ten ter tafel te brengen, die volgens de Bank Indonesia aanwezig zijn. De Se nembah Mij. ontkent het bestaan van de ze contracten eri veertien dagen geleden hield de president het proces tot vandaag aan. Daar de stukken nog steeds niet in Ne derland zijn aangekomen, aldus verne men wij van de raadsman der bank, mr. D. J. Veegens, heeft de president het ge ding alsnog aangehouden. Het zal wor den, '^ortgezet op maandagmiddag 8 de cember. 14.Ot» uur. Mr. Veegens hoopt de contracten tegen die tijd in zijn bezit te hebben. In verband met de fraude bij de Na tionale Verzekeringsbank, waarbij door middel van valse chèques een bedrag van I 22.560 werd verduisterd, is gisteren de 44-jarige F. J. van H., gewezen ambte naar bij genoemde bank, veroordeeld tot een gevangenisstraf van anderhalf jaar. met aftrek. Tegen hem was een jaar en negen maanden geëist. Zoal? wij gisteren reeds meldden, is de bij deze fraude be trokken mej. W. J. van G. vrijgesproken co is de uitspraak tegen de hoofddader C. M. van 't S. aangehouden voor een 1 onderzoek naar zijn geestvermogen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 4