Belangrijks mededeling vnor toekomstige M-Brlgadlers! Kruideniers Vak-Centrale: „Wij gaan rustig door met verkoop" cn Stad met brede boulevards Gemeente Groningen wil kerkenbouw subsidiëren """JwArfuk, NYLONS J. Kleinbloesem nylons naar maat Voor Mals Paardevlees P. v. d. VLIES Rumoer rond pocketbooks Kampioenen Bi j aanvaardingbesparing voor het bisdom Groningen van een ton Moeder en kinderen door gas vergiftigd Locomotief ontspoord op Heerlens station Zusters van Amersfoort naar eerste negerstad Brand in papierfabriek Schade aan speciale machine Ambtenaar geschorst LIKDOORHS FOTO-ALBUMS TIMMERMANS nvlons r GEEN FILIALEN Z Naivnidi N339 GEMEUBILEERDE ZIT- EN SLAAPKAMER Burgemeester benoemd Eind 1960 moet Maas boulevard klaar zijn Beatrix" vaart weer Vermogen „Obam" B. Ney redde 66 mensen Mr. J. B. Hengst ridder Nederlandse Leeuw Lager interimdividend Billiton Maatschappij Oegstgeest fel tegen Leids annexatieplan NIEUWS TREKT AlTIJP Voor .E.FORE HE AD HOOGSTRAAT 10 ROTTERD.DIJK 43» DE COMPLETE SERIE JOVANDA KOUSEN HEEFT j NSC WOENSDAG 3 DECEMBER 1958 PAGINA 8 N S Om alle misverstand te voorkomen! Je extra M-daden 'n extra glas melk, yoghurt, chocolade, of een extra bord pap of vla) gaan natuurlijk pas tellen, wanneer je het Logboek van de M-Brigade in huis hebt. En omdat je per dag maar één extra M-daad mag noteren en het Logboek 30 vakjes heeftkan je Logboek dus nooit eerder vol zijn en ingezonden worden dan minstens 30 dagen nadat je het hebt gekregen. Logisch dat je ongeduldig bent om M-Brigadier te worden. Natuurlijk ben je van harte welkom bij de M-Brigade, maar houd je aan de regels! Hoofdkwartier M-Brigade (Het Nederlands Zuivelbureau) Postbus 1131, Den Haag Gevestigd: Putselaan 177 a woonhuis: Dordtselaan 5 c telefoon 75279 Juwelier BLOM Onregelmatigheden op rijksbureau verwijderd met WONDEROLIE Personeel gevraagd Dienstaanbiedingen Goederen aangeboden Ja, de goede Sint verwent U stellig met Neerlands mooiste nylons: Jovanda nylons naar maat! Met de soepele r-e-kbare boord en precies de lengte die U past. van 2.95 tot 4.95 Vraag Jovanda's! Een dankbaar geschenk dat elke vrouw met vreugde ontvangt. De Jovanda verkoopster adviseert iedere Sinterklaas desgewenst gaarne over maat en kleur! ook met ladderstop in boord en teen Handel en Bedrijf Plaatst 'n Kampioen Diversen UI LL. iU UI BRAADLAPPEN v.a. f 1.00 per 500 gram BUITENHAVENWEG 160, Tel. 67692 m GEVRAAGD VOOR EEN HALF JAAR AUTO'S ZONDER CHAUFFEUR IN BED GEROOKT? Vrouw levend verbrand Blaak en Westblaak Rond Centraal Station Wilgenpias Tunnels en bruggen „Aantrekken van steeds meer industrieën is onjuist" l'g jtëS Ma Air w UTRECHT, 2 december I kopers min of meer vreemd staan tegen- (Van onze verslaggever) lover het element "concurrentie Het rumoer rond de verkoop van pocket books In het levensmiddelenbedrjjf, dat enkele dagen geleden tot een vestigings beschikking van de kant van de Overheid heeft geleid, waardoor de verkoop van boeken in het kader van de vestigingswet geving aan zekere regels wordt gebonden, zal voorlopig nog wel niet zijn verstomd Op grond van historische rechten, die door de vestigingswet nooit zijn aangetast, zal de door de staatssecretaris van Economi sche Zaken afgekondigde vestigingsbe schikking BoekveTkopersbedrjjf 1958 de kruideniers niet raken en zal de verkoop rnstig kannen doorgaan. Namens de Krui deniers Vakcentrale (een stichting die de drie kruldeniersvakorganisaties verbindt) heeft vanmorgen de heer P. Renkema, voorzitter van de Centrale dit verklaard. HU voegde daaraan toe, dat hij de ver wachting koesterde, dat de boekverkopers zelf het bestuursbeleid van hun organisa tie af zonden keuren, omdat zij z.i. zich zelf anders lu de vingers zouden snijden. De heer Renkema zei in dit verband nog. er zich wel van bewust te zijn. dat op grond van deze nu eenmaal genomen beschikking het voor de zich nog te ves tigen kruideniers momenteel niet moge lijk zou zijn zich met de distributie van pocketbooks bezig te houden. Hij voegde hieraan toe, dat hij goede hoop had. dat omwille van de rust en de juiste verstand houding met het levensmiddelenbedrijl de beschikking wordt ingetrokken. Hij vroeg zich af of de Overheid niet bezig is een onrechtmatige daad te stellen. Het rechts gevoel wordt door deze bepaling, aldus de heer Renkema. ernstig gekrenkt. De krui deniersvakorganisaties zijn beslist van plan stappen te ondernemen, die aan deze vestigingsbeschikking een einde moeten maken. Er is, aldus de woordvoerder, een bloem lezing samen te stellen, van wat in de loop der jaren aan boeken voor de verkoop in het leven6middelenbedrijf is versche nen. Dit is een vanzelfsprekend gevolg geweest van het moeilijk te definiëren as- sortimentskarakter van het kruideniers- bedrijf. In wezen, zo betoogde hij. Is het kruideniersvak sinds eeuwen al een ge- parallelliseerd bedrijf. De vestigingswet van 1939 houdt geen begrenzing in. De artikelen, die doorgaan® in de kruide nierszaak werden verkocht, werden niet naar zich toe gehaald, maar zijn er naar toe gebracht door mensen, die distributie mogelijkheden zochten. De kruidenier is van oudsher de distribuant voor wat de producent op de markt brengt en hij moet uit de aard van zijn vak steeds welwil lend staan tegenover welke aanbieding of behoefte ook. De consument zal dan zelf oordelen, of er behoefte Is aan het be paalde produkt of niet. zodat er aldus een zelf-selectie optreedt. Als het bepaalde produkt blijft, kan de conclusie getrokken worden, dat de consument er behoefte aan heeft. Tegenwoordig maakt het publiek graag zijn eigen keuze. De vereenvoudiging van de verkoop en distributiemethoden van het boek hebben op dit stuk hun conse quenties in de verkoopmethoden. Dat het rumoer rondom het pocketbook in het kruideniersbedrijf groter is geworden dan aanvankelijk werd verwacht, heeft mede zijn oorzaak in het feit, dat de boekver- „Het ig daarom zeer ongelukkig, aldus de heer Renkema. dat juist op het tijdstip, dat regels en normen t.a.v. de verkoop van pocketbooks in het kruideniersbedrijf ten dele reeds waren opgesteld en dat contacten met versohillende uitgevers maatschappijen waren gelegd deze be schikking door de Overheid werd uitge vaardigd. Deze beslissing heeft de vesti gingswet van 1938 en haar rechtszekerheid verzwakt". (Van onze Amsterdamse redactie) Gisternacht is in de Gerard Don- straat li Amsterdam een meisje van zes maanden door gasverstikking om het leven gekomen. De moeder en haar twee zoontjes van zes en drie jaar konden wor den gered. Om kwart voor zes gistermorgen rook de bovenbuurman van de 35-jarige mevrouw G., die woonachtig is op de tweede etage, een sterke gaslucht. Hij ging dadelijk op onderzoek, terwijl zijn echtgenote de po litie waarschuwde. Het gas bleek afkom stig te zijn van de tweede verdieping. De man slaagde erin naar binnen te komen en vond mevrouw G. en haar drie kinde ren in bed liggen. Zij waren allen bewus teloos. Vermoed wordt, dat de vrouw, die gescheiden is, heeft gehandeld in een aan val van zwaarmoedigheid. Zij had de kin deren bij zich in bed genomen. De beide jochies, die weer tot bewustzijn zijn ge komen, kunnen zich niets bijzonders herinneren. De vrouw was gistermiddag nog buiten kennis. Op het stationsemplacement te Heerlen is gisteren omstreeks zes'uur een lo comotief ontspoord, met het gevolg, dat een elektrische bovenleidingsgmklaar ge raakte. Dit laatste was op zijn beurt weer oorzaak, dat de treinenloop op de baan vakken Heerlen—Maastricht en Heerlen Sittard en eveneens op het „miljoenen- lijntje" naar Schin op Geul en Simpel- veld belangrijke stagnatie ondervond. Verscheidene treinen moesten uitvallen en voor een deel zijn de reizigers per autobus vervoerd. Pas ver in de morgen was het euvel hersteld. Met droefheid geven wij kennis dat God ons lief zoontje LOUIS na 3 dagen weer tot Zich heeft genomen. H. ,T. DERKSEN M. E. DERKSEN-Hell Rotterdam, 1 december 1958. Botersloot 34 d. ARTS Spreekuur; 8—9 uur Particulieren volgens afspraak en na 16 december a.s. van 1—2 uur. Lijnbaan 40 (naast Thalia Theater). Tel. 136673. R'dam In- en verkoop occasions goud. zilver en briljant De leuze „Afrika roept" heeft ook weer klank gevonden bij de Congregatie van de Zusters van O. L. Vrouw van Amers foort. Zij zullen in 1959 de Pauselijke op roep beantwoorden door zich te gaan ves tigen in het vicariaat van Z.H. Exc. mgr. dr. J. Theunissen te Blantyre in Zuid Nyasaland (Engels Centraal Afrika). Tussen Blantyre en Limbe wordt de eer ste negerstad „Sochetown" gebouwd: men verwacht er 60 70.000 inwoners. De ne gers, die deze stad bevolken, voelen zich ontworteld aan hun eigen omgeving, en in de nieuwe stad overgeplant, en toch is het zaak. dat zij sociaal met elkaar verbonden blijven. Daarvoor blijken tech nisch en vakkundig onderwijs het meest urgent te zijn. Eveneens is het van groot belang, dat de vrouwen uit haar Indolen tie worden getrokken. Daartoe gaan nu de Zusters van O L. Vrouw een moderne huishoudschool onrichten. Tevens zal aan deze school een grote zaal worden ver bonden om de bevolking een goede recrea- tiemogelijkheid te bieden. Verder zullen de Zusters zich in een internaat wijden aan de onverzorgde ieugd en de werken de jonge vrouwen. Bouwtekeningen voor een en ander worden reeds ontworpen Als eersten zullen in oktober 1959 naar Blantyre vertrekken: Moeder M. Annet- ta (G. G. Verhoef), zr. M. Gonzalina (M A. Schwieters). zr. Gertrude Marie (M H. H. Walenkamp) zr, M. Rosa (B Th. M. Kamphuis), zr. M. Melania (A. Kraay- kamp) en zr. Werenfrida Maria (H. Ade- ma). Gisterenavond om halfzeven is door on bekende oorzaak brand uitgebroken in de N.V Koninklijke Papierfabriek Van Gel der Zonen te Wormer. De brand was ontstaan in een der oud ste afdelingen van de fabriek, waar de papiermachine 2 staat opgesteld. Het hou ten dak dat over een lengte van 50 meter oo deze afdeling rust. brandde geheel af De papiermachine, die juist drie weken geleden opnieuw in gebruik is genomen is een speciale machine met een z.g langzame droging voor het vervaardigen van behangselpapier en perkament Naar verwacht wordt zal de machine voor een maand niet gebruikt kunnen worden. Behalve de brandschade aan de machi ne ls er ook een grote waterschade. Een der arbeiders van de papierfa briek, de 64-jarige C. Grandiek. heeft bij de blussingswerkzaamheden zijn arm gebroken, (Van onze Haagse redactie) Nadat er onjuistheden waren gebleken in de administratie van het Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie te Den Haag is een administratieve ambte naar voorlopig geschorst. Een routine-on derzoek, door de accountantsdienst van het ministerie van O.K. en W. bracht de fouten aan het licht, maar het is nog niet uitgemaakt, of hier van opzet sprake is. Daarom is ook de politie nog buiten deze zaak gehouden. Het is ook mogelijk, dat er vergissingen zijn gemaakt of onjuiste boekingen zijn verricht tijdens de vakan tie van de ambtenaar. Weg met onhandige likdoorn-1 ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde won derolie, jodium en het pijn stillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f1.60 bespaart U veel ellende PLAK IN UW MOOIE VACANTJE.FOTO'S MAAR OOE EERSJ EEN KEUS UIT ONZE PRACHTCOLtECTlE AERT VAN NESSTRAAT 29 Gevraagd per 1 januari in mo derne drukkerij: bekwaam druk ker, zetter, halfwaszetter. Goed loon, goede sociale voorzieningen, prettige werkkring. Aanmeldingen schriftelijk met opgave van tegen woordige werkkring, leeftijd, er varing, huidig loon en referenties aan de directeur van Drukkerij ..De Magneet'', Rotterdamsedijk 279281, Schiedam. Biedt zich aan r.-k. huishoudster middelbare leeftijd, bij heer al leen of vader en zoon. Br. aan no. S 2250, Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 18. Te koop Duitse kruissnarige pia no. In goede staat tel. 65481. Wegens emigratie te koop aange boden een damesrijwiel met kin derzitje ƒ20,-. Een paar dames bontlaarsjes maat 38 en een he renwinterjas z.g.a.n. tel. 63268. Te koop schoolbord, winkeltje, fornuisje, tevens 6-armige kroon- lamp, 2-pers. spiraal, winterjas, kapstokkleed; alles als nieuw. Bevr. tel. 65481. (fol/frno gewone en extra lengte r-e-kbare boord "lanollzed" links geweven DE JONG EN VAN DAM N.V. TE HENGELO Naast de bekende Jumbospelen ook scrabble, monopoly, Dinky toys, plastic bouwdozen (o.a. vliegtuigen en boten). Legpuz zels (tot 1200 stukjes). Bij kan toorboekhandel, Leesbibliotheek Modern, Boerhavelaan 124, tel. 68415. Succesagenda's, fotoalbums, post papier, vulpenhouders, (reeds v. 3,95) met gouden pen en een jaar garantie. Vier kleu- renpotloden, kalenders enz. bij kantoorboekhandel leesbiblio theek Modem, Boerhavelaan 124, tel. 68415. Zoekt u Gero-zilvium of zilme- ta? Fa. Solingen heeft het. Hoog straat 62. Tel. 63143. Overtrekken van stoelen clubs, prijsopgaaf vooruit, nieuwste stalen Plate, meubelstoffeerderij. Grote' Markt 19—21, Schiedam. Bruidsfoto, reportage in kerken, stadhuis en thuis, 's Morgens ge maakt, »s avonds gereed. Foto K. van Vuuren Hoogstraat 106, Schiedam. Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstoelen en tafels, glas werk, kop en schotels, koffieke tels 10 liter enz. bij de le Schiedamse verhuurinrichting Simon Rosman, Frans Halsplein 43—45. Tel. 65800. Kinderpost, leesboekjes, fröbelar- tikelen, postzegelalbums, plakboe ken, kleurboeken en kleurpotlo den (o.a. Caran d' Ache) een uit gebreide sortering bij kantoor boekhandel leesbibliotheek Mo dern, Boerhavelaan 124, tel. 68415. Dekens overtrekken met sier- steek, zijden satinet, ook rotan- stoelkussens. Dekenovertrekkerij, le Pijnackerstraat 10. v. h. Snel- lemanstraat, tel. 40051-85183. Hoest? Keelpijn? Nattermann's Bronchlum Elixir heipt. lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon 2,-, bij elke drogist één adres De PAARDESLAGER van Schiedam voorheen B. Verkaaik zonder pension; voor jong echtpaar met baby. Prjjs ongeveer f 150f 200 per maand. Aanbiedingen aan Pastoor Regeer, Lekstraat 55, Schiedam. VAN NIEUWENHUYZE'S STELLEN NOOIT TELEU" Zoals steeds ons materiaal recommandeert zichzelf. GrO13 Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1958. v. Nleuwenhuyze's AufohedrUt. Aelbrerhiskade 154» Telefoon 4.6.9.9.0. (2 HJnen) 4 Bij K.B. is met ingang van 16 december benoemd tot burgemeester der gemeente Gasseite (Drente) de heer G. J. te Loo. Hij is commies ter secretarie der ge meente Roden en aangesloten bij de Partij van de Arbeid. (Van onze correspondent). De 53-jarige mevrouw T. Loots nit de Jan van den Bergstraat in Heemstede is gisternacht in haar slaapkamer levend verbrand. Aangenomen wordt, dat zij in bed heeft liggen roken. Het slachtoffer een alleenstaande vronw heeft blijk baar nog getracht aan 't vuur te ontko men. Het door de vlammen onherkenbaar verminkte lichaam werd vlak voor 't bed aangetroffen. De brand werd om onge veer twee uur ontdekt door buren, die wakker werden door een sterke rooklucht. Onmiddellijk werd de brandweer gealar meerd, die het vuur met drie stralen be streed De materiële schade wordt ge raamd op f 2500. Rotterdam wordt een stad met vele brede boulevards. Naar ver wachting zal eind 1960 de gehele Maasboulevard voltooid zijn, met dien verstande, dat ter plaatse van de Willemsbrug met een tijdelijke oplossing genoegen zal moeten wor den genomen, lezen wij in het Cen traal Rapport over de gemeente begroting 1959. Er zijn aanvragen ingediend voor het bouwen van flats aan de Maasboulevard. De grond biervoor is beschikbaar, met uitzondering van het gedeelte tussen de (Van onze correspondent) B. en \V. van Groningen hebben de raad een voordracht doen toekomen betreffen de subsidiëring van kerkenbouw. Aan vankelijk wilden B. en W. het standpunt van de regering afwachten n.a.v. het rap port van de commissie-Sassen. Dit stand- pant is nog steeds niet bepaald. Het leek B. en W. niet langer verantwoord te wachten, gezien de in snel tempo voort gaande uitbreiding van de stad Gronin gen, als gevolg waarvan de kerken ge noodzaakt worden in dc nieuwe wijken gebouwen te stichten. B. en W. stellen voor. evenals in Den Haag het geval is een bijdrage te verle nen van f 90,- per zitplaats. De tege moetkoming in de bouwkosten is van toe passing op de op 1 november 1951 in aan bouw zijnde gebouwen en op gebouwen, waarvan de bouw op die datum is aan gevangen. Restitutie zal moeten geschie den als een bijdrage wordt .verkregen yan rijk of provincie. De restitutie is beperkt tot ten hoogste het voor rijks- of provin- ciewege uitgekeerde bedrag. Voor de katholieke gemeenschap van Groningen betekent aanvaarding van deze voordracht een subsidie op de bouw van de San Salvatorkerk te Helpman. Deze kerk werd (voor de helft) in 1952 ge bouwd. Ook zal dan subsidie worden ver kregen op de voorgenomen bouw van de Maria-kerk in het nieuwe uitbreidingsplan Corpus den Hoorn. De machtiging voor deze bouw is juist dezer dagen afgekomen en de aanbesteding zal binnenkort ge schieden. De besparing voor het bisdom zal naar schatting f 100.000 bedragen, want de beide kerken hebben resp. 600 en 550 zitplaatsen. Deze voordracht zal in de vergadering van 22 december in be handeling worden genomen. Groningen is de eerste gemeente in Noord-Nederland die tot subsidiëring van kerkenbouw over gaat. uitmonding van het Boerengat (nabij het Bosland) en de Oude Plantage. Aan de noordzijde van de Blaak zijn kantoorpanden geprojecteerd. Voor een van die panden is bouwvergunning reeds aangevraagd, terwijl de plannen voor een tweede gebouw eveneens in een ver gevorderd stadium verkeren. Met de doortrekking van de Westblaak zullen nog wel enkele jaren zijn gemoeid. Zodra besloten wordt, een begin te ma ken met. de aanleg van een verbinding voor openbaar vervoer tussen de beide Maasoevers,, zal ook de afbraak van de oude Bijenkorf ter hand moeten worden genomen De huurovereenkomst voor de grond, waarop „Lutusca" staat tegenover het Centraal Station loopt op 30 april af Ten aanzien van een ingekomen verzoek om verlenging zullen B. en W. zich nog nader beraden De aanleg van liet autobusstation bij bet Centraal Station zal, onvoorziene omstandigheden voorbe houden. in 1959 worden aangevat. Aan de noordzijde van het Weena —be stemd voor „verzorging en amuse ment" zijn nog geen grondreserverin- gen tot stand gebracht. Er worden plannen voorbereid tot stichting van een Studentenhotel aan de Oosterkade. Ervaringen met openbare toiletinrich- tingen. speciaal voor dames> m de binnen stad dan voor de oorlog opgedaan, ma nen tot enige voorzichtigheid. Niettemin zijn B. en W. bereid, bereid nader onder ogen te doen zien. in hoeverre het moge lijk is dergelijke inrichtingen te stichten In de loop van 1959 zal de herplaatsing van de klok in de toren van de Sint-Lau- renskerk in behandeling worden genomen Het. is de bedoeling op de voormalige trambaan in de Dordtsestraatweg een rijwielpad aan te leggen en dit aan te sluiten aan 't deel van de Dordtsestraat weg ten zuiden van de Twee Bruggen in 't Veen. Aangezien de aanleg van het recreatie plan Wilgenpias afhankelijk is van wer ken van Provincie en Spoorwegen wordt met deze lichamen overleg gepleegd om tot een spoedige, zo nodig tijdelijke oplos sing van de bestaande problemen te ge raken, De werkzaamheden aan de Zuiderpark- gordel worden geleidelijk voortgezet On der meer zal een nieuw volkstuincomplex worden aangelegd, alsmede een grote speelweide tussen de Oldegaarde en de Kromme Zandweg. Wat betreft het eindrapport inzake oever verbindingen (spoor-, tram- en gewoon verkeer (delen B. en W. mede, dat ver wacht wordt, dat de betrokken commissie nog voor het einde van 1958 met haar werkzaamheden gereed zal komen. De bouw van een tweede verkeerstunnel is een zo ingrijpend en kostbaar werk, dat daaraan voorshands niet kan worden ge dacht. Ook uit een verkeersoogpuut is de ze tunnel nog niet noodzakelijk, schrijven B. en W. 95' Zeeland is weer uit de ergste lasten. De veerboot „Prinses Beatrix" is weer in de vaart. De technici hebben gister nacht zo hard en met succes gewerkt dat 't schip gistermorgen weer varensgereed was en de dienst tussen Vlissingen en Breskens kon hervatten. Zeer ten gerie ve van 't verkeer, dat maandagavond met urenlange vertragingen heeft te kampen gehad. De schade, welke de veerboot had op gelopen door de botsing met de veerfuik, is echter nog niet hersteld. De directie van de Onderlinge Beleg- gings- en Administratie maatschappij „Obam" N.V. deelt mede dat het vermo gen der maatschappij per ultimo novem ber ruim f 9,9 miljoen bedroeg, overeen komende met een intrinsieke waarde van ca 421 pet per aandeel B. Per ultimo ok tober was het vermogen ca t 9,8 miljoen en de intrinsieke waarde 418 pet. (Van onze correspondent) Op Ameland heeft dinsdag de schipper van de reddingboot „Dr. W. H van Riet schoten". Botte Ney. na 34 jaar lid van de bemanning van de reddingboot te zijn geweest waarvan bijna een kwart eeuw schipper, het commando over gedragen aan zijn opvolger J. de Jong die ook al 21 jaar aan de reddingstoch ten deelneemt. Botte Ney heeft in 46 reddingstochten 66 mensen het leven gered. Hij kreeg vele onderscheidingen o.a. de zilveren medaille van de Koning van Zweden, die hem werd toegekend na een tocht naar de „Malmö". Botte Ney, die nu 61 jaar is. heeft het roer uit handen gegeven om gezondheidsredenen. Mr. J. B. Hengst, consulair agent van Frankrijk te 's-Hertogenbosch. is heden bij het bereiken van zijn 70ste verjaar- dar door H.M. de Koningin benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Directie en commissarissen van de N.V Billiton Mij. hebben besloten over het boekjaar 1958 een interimdividend uit te keren van 5 pet, op de aandelen tweede rubriek en van 10 pet. op de aandelen Eerste Rubriek. Vorig jaar werd een in terim dividend uitgekeerd van resp. 7% en 12% pet. (Van onze correspondent) De gemeenten rondom Leiden, die an^ nexatiedreiging als een zwaard van D3 mocles boven zich voelen hangen, hebbe officieus en officieel al in verschillend toonaarden geprotesteerd tegen een 3 staan van grondgebied aan Leiden. Tha® heeft de burgerij van Oegstgeest, veri^ genwoordigd in vijftien organisaties J verenigingen, zich met een adres tot G deputeerde Staten van Zuid-Holland wend om iedere vorm van annexatie te wijzen. Zij halen verscheidene motieven aah' die tegen annexatie pleiten. Zij wijzen de bereidwillige samenwerking, die gemeenten rondom Leiden in het veried® hebben betoond om tot een oplossing w de Leidse problemen te komen. Deg® geest heeft vele Leidenaars huisvest' verleend en is niet voornemens dit tn ,e toekomst te verminderen. Zij achten afstand, die er tussen bestuur en burge.g in grote steden bestaat, minder Sun eti dan het dikwijls directe contact tusSin- overheid en burger in kleine samenlev gen. In verband hiermede vinden zij uëIi aantrekken van steeds nieuwe Industrie door West-Nederland onjuist; ook L®1®^ getroost zich grote financiële offers fabrieken naar de Sleutelstad te het De verenigingen en organisaties, die schrijven hebben ondertekend, zijn mening, dat het verstandiger was, neer van overheidswege industrievestigje, gen in het oosten en zuidoosten van derland zouden worden gestimuleerd. fj Magazijn De Ster, Groenelaan 22, tel. 6881° Magazijn De Ster, Rembrandtlaan 71, tel. 67446 Kruyer Ris, St.-Liduinastraat 94, tel. 68335 IIIPIÏ n A®* Arei Ais, ?9rc I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 8