Onderdeel onderwijs na lang debat goedgekeurd Grotewohl (ziek weer premier van O.-Duitsland WENNEKER 90 Levensscholen hebben een wettelijke status nodig Kwestie der pocketbooks OVERZICHT TWEEDE KAMER BGQWZSTRTPLIKUY WDCVBNM!" „Grote Dorus op tournee Rechtspositie geënga- j Vierduizend jongens volgen reeds een tweejarige cursus Overzicht Tweede Kamer Geen aanleiding tot filmfanfares Sergeyef-Tsensky overleden Ib' Dankmis voor Sint Nicolaas Nederlandse kunst nijverheid in Zweden Willi BRUNOTT Geen verplichting tot dagelijks melk leveren geerden bij Nederlandse Opera Jubileum van Alliance Frangaise Vp, DONDERDAG 4 DECEMBER 1958 PAGINA 8 g°e..A en 2']-, '5 V DR. ALBERING Grote t.v .-verwachtingen Constructief idee >>eÏÏ. Wilde Redelijk MINISTER CALS Twee Sint-Nicolaas) -moties. Kleuterleidsters 55 Abacadabra? Ja - maar gewone woorden schieten dan ook te kort: hier is iets anders dan anders aan de hand! Triumph (U weet wel: de sigaret in het blauwe doosje) is herboren. En hoe! Het doosje werd een pakje - en de sigaret zelf is ook totaal veranderd! §je Genever zacht en belegen oude genever De Elbe-grens essentieel Produktschap voor Zuivel voor 20 extra zachte sigaretten DE SIGARET DIE IEDERÉÉN LEKKER VINDT! „M ild" staat er op het Triumph pakje. En in dit geval betekent dat: deze sigaret is Virginia en ame- rikaan-tegelijk. De tabakken voor de nieuwe Triumph zijn zo behandeld en gemelangeerd dat zij al het goede van beide soorten in zich verenigen. De moderne, milde sigaret.... de nieuwe Triumph.... voor alle rokers een prettige ontdekking. Haal een pakje! HET MILDE MIDDEN TUSSEN AMERIKAAN EN VIRGINIA! Beeldenstorm!' Geen fanfares Vraagtekens voor Jeugdzorg Gelukkig dat ze Kebbenl Krachtige Kost voor het Kind! lorho^ ek M .ve" li« reC' Minister Cals kreeg twee ongewenste moties mee 1 's-GRAVENHAGE, 3 december 1958. Minister Cals beeft van de drie gisteravond ingediende moties ondanks sijn heftige bestrijding er twee zien aangenomen. Aangenomen werd de ftiotie van de lieer Kleijwegt (P. v. d. A.) waarin werd gevraagd de salariëring der kleuterleidsters in de Bijzondere Commissie voor het G. Q. °P korte termijn aan de orde te willen stellen. Eveneens werd aangenomen Pf'n motie van mevr. Heroma Meilink (P. v. d. A.) waarin de regering Werd uitgenodigd met spoed een herziening van bet salarisbesluit lager nijverheidsonderwijs tot stand te brengen. Beide moties werden bij zitten eu opstaan met algemene stemmen aangenomen. Een motie van de heer ïoxopeus (VVD) om de besprekingen over de 'Marissen van de leraren bij liet v.h.m.o., bet middelbaar-, bet kweek- Miool- en bet middelbaar nijverheidsonderwijs in bet G. O. te hervatten, daarin tevens werd gevraagd, dat de minister persoonlijk aan deze besprekingen zou deelnemen, werd afgewezen. Vóór stemden alleen de AVI), de communist en de heer Van Dis (SGP). De beide eerste moties werden aangenomen ondanks het voornaamste argttmtnt van de minister, dat een salarisverhoging niet paste in het °on- en prijsbeleid van de regering. De motie-Toxopeug wees de minister af grond. dat zijn persoonlijke aanwezig- «id een desavouering zou betekenen jj°°r de regeringsdelegatie. ..Laat u dat j^ver aan rfiij over", vond de minister. e overige fracties vonden deze motie v«rbodig, omdat de minister zich reeds j®reid had verklaard het overleg met de rarenorganisaties te heropenen. minister had zich hiertoe bereid apklaard op twee voorwaarden. jj*sn eerste zou er een behoorlijk klimaat ^ten zijn voor besprekingen. Het moet minister mogelijk worden gemaakt, verantwoordelijke organisaties zou- .en afstand moeten nemen van uitlatin- alg „boerenbedrog" e.d., waarmee de .flijk'heid van de minister in het ge- *bg wordt, gebracht. Op die basis zou en bespreking mogelijk zijn. On tweede was de minister voor een ftpen overleg, d-w.z. dat hei lerarenrap- gftt» opnieuw ter discussie zou worden *e«teld en een argumentatie van de zijde jj.-'V'ie regering za] worden gegeven. De 'nister ging daarbij duidelijk uit van de Spatting, dat elke oplossing goed 'is, aanvaardbaar is binnen de loon- en JBpolitiek van de regering. e minister zou echter niet tot her huw overleg bereid zijn. indien de or- ,j njBaties eistpn, dat het standpunt van 8Dniu!"aren uitgangspunt van de be vallingen zal zijn. Op deze voorwaarde -~= het overleg dus gaarne op re wijze doen verlopen en had daar- Zou te een hervatting der besprekingen niet aanvaarden .zijn. v0T°.Oraf had minister Cals reeds uit- gesproken over de kwestie van het iifpaniseerd overleg. t>m re wijzt aian'00^ waardering voor het idee van aaJtlster Stokman (KVP). dat hij in eerste Ivy es had afgewezen, maar nu, zoals reedK in on„ vorig overzicht schre- tt). een constructief idee noemde. De ister achtte de moeilijkheden te wij- «ig aan de aard van het overleg, dat geen overleg kan worden ge- 'De bedoeling hiervan is namelijk ö«n a ambtenaren de gelegenheid te bie- ^olt Un gevoelens te doen kennen. Men tfi» gich wel afvragen of dit in de hui- oaaatschappelijke ontwikkeling vol den is' Er zi->n g,een twee §el'i:ke par" «en dat is onaangenaam, maar het is fealiteit. is magister Stokman gekomen met sCdi]]0D^ossing: het instellen van een Ge- tnencornmissie' Maar eigenlijk, zo zei ^'bister nu, kan ook deze commissie beslissing nemen. Het gaat hier niet om een juridisch beleid, er zijn tal van imponderabilia. Zelfs dat de regering een beslissing van deze commissie met omkleding van re denen kan afwijzen vermocht de minister toch niet enthousiast te maken, hij vreesde eerder een ontwikkeling als in Engeland, waar agitatie ontstond, nadat de regering een beslissing van deze com missie had afgewezen. Dan zouden de verhoudingen volgens de minister zeker niet beter worden. Waarop werd geïnterrumpeerd: „slech- Jer kan het al niet"! Maar de minister zeide, dat vaji zijn kant de verhoudingen nog wel slechter zouden kunnen worden. Hij bedoelde te zeggen, dat hij zich tot nu toe netter had gedragen dan de organisaties. Maar hij ging nu al heel wat verder dan in eerste instantie. Hij zegde nu toe het, voorstel van magister Stokman ter sprake te zul len brengen in de Raad voor de Burger lijke Rijksdienst en in de Ministerraad. Hij legde er daarna nog eens de nadruk op dat het salarisniveau van dp leraren bij' het V.H.M.O. en het L.N.O. redelijk was. Nu de regering tracht het loon- en prijspeil in evenwicht te houden, moeten er wel zeer bijzondere redenen zijn om deze salarissen te verhogen. Klemmende argumenten zijn er nog niet naar voren gekomen. Alles culmineert, dus eigenlijk in dit argument, dat het geld er niet is. Bovendien zo zeide de minister, komt er in het web van overheidssalarissen iets in beweging, dan komt alles in be weging. De moeilijkheid is. dat de lera rensalarissen niet gedifferentieerd zijn, maar de ambtenarensalarissen wel. Men zou een regeling moeten kunnen ontwerpen, dat ook bij de leraren be paalde groepen op een hoger eindsalaris komen. Voor verschillende commissies voor besprekingen over de salarissen van de verschillende soorten van leraren voelde de minister niets. De salarissen moeten op elkaar zijn afgestemd, daarom zag hij liever één algemene onderwijs commissie. De salarissen van de kleuterleidsters vond de minister ook niet zo bijzonder hoog. Als het mogelijk is, moeten deze worden opgetrokken. Maar hij had geen zin om valse llusies te wekken, nu het geld er eenmaal niet is. Maar intussen werd de motie tot verhoging van deze salarissen met algemene stemmen aange nomen. De minister het er zich niet over uit, wat hij me, deze motie zou gaan doen, maar het ziet er na toelichting niet naar uit, dat hij er uitvoering aan zal geven. Minister Cals antwoordde ook nog de heer Tilanus (CH), die de onderwijswet- geving van de minister vreemd had ge noemd. De minister zou opvolgende rege ringen te veel binden met zijn wetsont werpen. Regeren is vooruitzien, zei de minister daarop. Het wetsontwerp bij voorbeeld tot verlaging van de leerlin- genschaal zal meer dan honderd miljoen gaan kosten maar dan kunnen volgende regeringen daarmee bij hun begroting ook rekening houden. Het Deltaplan legt ook een last op het Rijk over 25'a 30 jaar en dat doen we toch ook. Hij noemde dit onderwijsbeleid-op-lang-zicht. Hiermee was de begroting wat het on derwijs betreft ten einde en kon worden begonnen aan de afdelingen sport, radio, televisie en wat dies meer zij, wat onder oppertoezicht staat van de staatssecreta ris mr. Höppener. Een overzicht daarvan vindt men elders in dit nummer. In het begin van de vergadering werd no? gestemd over de motie van de heer Engelbertink (KVP) om de overdracht van het beheer over de agrarische do meingronden van Financiën aan Land bouw uj, te stellen. De motie werd aan genomen met 'ogen 45 stemmen. Te gen stemden de P.v.d.A. en de commu nisten.. F. S. De zes binnenstadsparochies in Amsterdam hebben een initiatief genomen, dat als een unicum voor Nederland mag gelden. Zondag, 7 december, zal in de Sint Nicolaas- kerk om 1 uur des middags een speciale dankmis aan Sint Nico laas voor de kinderen uit de bin nenstad worden opgedragen. De kinderen brengen elk een geschenk mede, dat zij van Sinterklaas heb ben ontvangen en dat wordt tij dens de offerande naar het altaar gebracht. Na de H. Mis die met een speciaal danklied op de wijze van „Zie de maan schijnt door de bo men" wordt besloten, worden de geschenken verdeeld onder voor namelijk niet-katholieke instellin gen van jeugdzorg. In Bergum heeft gisteren het straator gel „Grote Dorus", premiere gedraaid. Het instrument, dat het grootste ter we reld zou zijn, heeft een frontlengte van 8.50 meter bij een hoogte van 4.50 meter. Het gevaarte, da, twee ton weegt, telt 564 pijpen en fluiten, het heeft 17 regis ters. „Grote Dorus" is eigendom van de heer P. W. J. Karpay uit Leeuwarden, die het orgel bouwde met medewerking van het orgelbouwerseehtpaar Stelleman uit Eindhoven. De heer Karpay is brandstof- fenhandelaar. Enige jaren geleden kocht hij, om zijn twee knechts ook 's zomers aan het werk te kunnen houden, een or gel, dat hij „Zwarte Dorus'' noemde naar de voormalige eigenaar. „Zwarte. Dorus" heeft er nu dus een heel grote broer bij gekregen. GHfJul [ifowidrt ^flLLAIEURS' BRANDERS ^lEDAM HOUJ»0 vraagt uw slijter Otto Grotewohl is gisteren op een bij eenkomst van de Oostduitse „Volkskam- mer" (wetgevende vergadering) met al gemene stemmen tot premier van Oost- Dultsland herkozen. Grotewohl, van wie begin deze week in de Westberlijnse pers was gemeld, dat hij ernstig ziek was, woonde de vergade ring van de Volkskammer niet bij. Hij zon echter volgens een mededeling van de Kamervoorzitter Dieckmann, maan dag a.s. in de vergadering van de Kamer spreken over de Russische voorstellen in zake Berlijn. Het onafhankelijke Westberlijnse blad B Z." meldde gisteren, dat de toe stand van de 64-jarige Oostduitse pre mier gisteren slechter is geworden. Vol gens Oostduitse regeringskringen zouden de dokters die Grotewohl behandelen, hem afgeraden hebben de vergadering van de „Volkskammer" bij te wonen, aldus ,,B Z". De „Volkskammer" nam gisteren met algemene stemmen een verklaring aan, waarin de Russische voorstellen inzake de status van Berlijn worden gesteund. In de verklaring wordt voorts gezegd, dat de functies, die door Sovjets werden bekleed, in het kader van de voorstellen van de Sovjet-Unie „gewetensvol en in het belang van de hele Berlijnse bevol king" door Oostduitsers zullen worden waargenomen. De verklaring bevat verder de bekende Sovjet-beschuldigingen aan het Westen inzake de toestand in Berlijn. De Poolse communistische partijleider Gomulka heeft gisteren verklaard, dat Polen de Sovjet-voorstellen ten aanzien van Berlijn volledig steunt. In een toe spraak tot mijnwerkers te Gliwice in Si- lezië zei hij dat de vorming van een sta tenbond van de beide delen van Duits land, zoals voorgesteld door Oost-Duits- land, thans de enige manier is om Duits land vreedzaam te herenigen. (De Bonds republiek heeft zoals bekend de vorming van een statenbond van de hand gewe zen). „Wij weten zeer goed. dat de veilig heid van de Poolse grens aan de Oder en Neissc „een vredesgrens in Euro pa" thans berust op de veiligheid van de grens aan de Elbe weljie thans de bei de Duitse staten scheidt", aldus Gomulka, Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Zweeds-Nederlandse ver eniging wordt van 23 januari tot 23 maart 1959 te Stockholm (Zweden) een tentoon stelling gehouden van Nederlandse kunst nijverheid uit de 17e eeuw. Van Nederlandse zijde wordt ten be hoeve van deze tentoonstelling, die hoofd zakelijk zal bestaan uit waniapijten, zil ver. ceramiek, meubelen en glaswerk een tweetal schilderijen in bruikleen af gestaan. die eraan toevoegde dat iedere aanval op Oost-Duitsland een aanval op Polen bete kende. Hij was van mening, dat de overeen komst van Potsdam door de westelijke mogendheden was geschonden en dat het Duitse militarisme met hulp van de V.S. was herleefd. MERCEDES HORLOGES 75 WINKELCENTRUM BINNENWEG 45 TELEFOON 116615 - ROTTERDAM In een vergadering, die het Produkt schap voor Zuivel gisteren in Ede heeft gehouden, is de vaststelling van twee ver ordeningen aan ,je orde geweest, die ten doel hadden de dagelijkse levering of verwerking van melk door veehouder of zuivelfabriek, alsmede de dagelijkse af levering van de melk door slijters aan de consument verplicht te stellen. De ver gadering verklaarde zich echter tegen beide conceptverordeningen. 1 De eerste, die cje dagelijkse leverings plicht van de melk door de veehouder en de dagelijkse verwerking van het produkt door de zuivelfabriek bevatte, werd met negen tegen negen stemmen verworpen De tweede, die de dagelijkse aflevering van de melk door de fabriek of door de slijters aan de consument regelde, werd met tien stemmen voor en acht tegen af gestemd Voor aanvaarding van een ver ordening is namelijk een tweederde meer derheid vereist. Voortaan is de veehouder dus niet meer verplicht dagelijks melk aan de zuivel fabriek te leveren en de fabriek op haar beurt is niet nieer verplicht de ontvan gen melk per dag te verwerken en de fabrieken, zo zij zelf tevens als detaillist optreden, of anders de slijters, kunnen niet meer worden gedwongen dagelijks de melk aan de consumenten af te leveren. Een derde verordening werd wel aan genomen. Deze bepaalt, dat het voorlopig tot 1 januari 1960 verboden blijft melk vetten te gebruiken bij de vervaardiging van margarine of andere artikelen, die de schijn kunjien wekken zuivelprodukten te zijn. De minister heeft het P]an deze materie binnen afzienbare tijd hij de wet te regelen. TRIUMPH De directeur van de Nederlandse Opera deelt mee: In een gisteren gehouden bij eenkomst met alle geëngageerden bij de Nederlandse Opera, heeft de voorzitter van de commissie, die indertijd is inge steld voor het verbeteren van de rechts positie der geëngageerden, mededeling ge daan over hetgeen tot stand is gebracht. De rechtspositie is thans in hoofdzaak neergelegd in twee reglementen, namelijk een verbeterd reglement voor de reeds eerder bestaande commissie van overleg, en een reglement tot instelling van een permanent scheidsgerecht Bovendien zijn reeds zo goed als voltooid een solisten- reglement en een regeling voor de op leiding. Zowel van de zijde vap het bestuur en de directie der Nederlandse Opera als van de zijde der geëngageerden werd voldoe ning uitgesproken over hetgeen na zorg vuldige en toegewijde arbeid in het belang van deze cultuurinstelling en de aan haar verbonden geëngageerden is bereikt. (Van onze correspondent). Bestuursleden van de levensscholen, waarvan er thans zesenveertig in het he le land zijn, waren gistermiddag naar Nij megen gekomen om zich daar te beraden over de ontwikkeling, welke dit werk heeft genomen en over de toekomst wel ke het te wachten staat. Ongeveer vierduizend jongens tussen de veertien en zeventien jaar, die na de la gere school in een nieuwe situatie komen volgen nu de dag- en avondcursussen van de levensschool, welke twee jaar duren. De voorzitter, de heer N. Schuurmans, lid van de Eerste Kamer en wethouder van Sociale Zaken in Den Bosch, zeide, dat een studiecommissie het resultaat, hetwelk tot nog toe is bereikt, in een rap port voor de minister van O. K. en W. zal samenvatten. Er wordt naar gestreefd, De Tweede Kamer heeft zich een deelt In verband met dit laatste zal echter de van de middag en de gehele avondverga- overweging van eenu>tbrciding van zend" dering bezig gehouden met enkele onder-tgd betrokken moeten worden. -- J- Dr_ Albering verwachtte tevens, dat de staatssecretaris zijn bezorgdheid omtrent de moeilijkheden bij de televisie kon weg nemen. Ook vroeg hij oen spoedige beslis sing betreffende de commerciële televisie. Dat een aanvullend advies van de Radio- raad niet aan de Kamer was kenbaar ge maakt, achtte hij teleurstellend. Tenslotte vroeg hij de luisterbijdrage niet te verhogen tenzij dit strikt noodza kelijk was. Een ..nationale zaak" noemde hij nog de wens, dat het rijk een deel van de kosten voor de Wereldomroep voor zijn rekening neemt. delen van Hoofdstuk VI van de Rijksbe groting als jeugdvorming en volksontwik keling, lichamelijke opvoeding en sport, radio, televisie en pers. Zoals gebruikelijk, leverde de behande ling door de Kamerleden een grote reeks van vragen op, die maar voor een zeer klein deel door staatssecretaris mr. R. Höppener in de avondvergadering werden beantwoord. Belangrijke aangelegenheden als het televisiebcleid, het omroepbestel en de kwestie, van het aan banden leggen van de pocketboekverkoop zullen vandaag behandeld worden. De heer C. Kleisterlee (K.V.P.) hield bij de behandeling van het onderwerp Jeugd vorming en Volksontwikkeling een plei dooi voor overdracht van de rijkskampen voor Sociale Jeugdzorg aan particuliere organisaties. Hij meende, dat nu de tijd wel gekomen was om het overgangssta dium te verlaten voor een definitieve overdracht. Met betrekking tot de sport vroeg hij de staatssecretaris om een spoedige indiening van de Sportnota en een vaste regeling bij het vaststellen van de sportsubsidjes. De sector televisie werd door zijn frac tiegenoot dr. Albering behandeld. Deze verwachtte voor 1959 een aantal van 580.000 t.v.-toestellen in plaats van de ge schatte 360.000. De consequenties van de hieruit voort komende gunstige financiële toestand kun nen zijn uitbreiding van de zendtijd, het achterwege blijven van de verhoging van kijkgelden en terugbetaling aan het r(jk tui. voorschotten aan de t.v. verstrekt. Op zijn bekende, van fraaie stijl- en taaibloempjes voorziene, methode, ging de heer B. Verhoeven (K.V.P.) de monumen tenzorg te lijf. Wat zou de vader van de monumentenzorg, Victor de Stuers, hier van wel zeggen? De monumenten staan bloot aan geruisloze vandalen: niet de mo ker maar de molm. Het weigeren van subsidie voor het tijdschrift Tirade, bracht hem er toe op te merken dat hat juist is, dat men lit teraire tijdschriften niet helemaal auto matisch subsidieert. Men mag van derge lijke tijdschriften een geestelijk profiel verwachten. Overspringend naar de vestigingsbe- schikking in verband met de verkoop van pockct-books vroeg de heer Verhoe ven zich af of hierbij wel de persvrij heid in het 's gehouden. Ook de heer Vrolijk (PvdA) vroeg de staatssecretaris muze der danskunst wat op te grote voet vond leven, achtte hij de situatie op de muziekscholen zorgwekkend. s Hoewel de regering zich over de ont wikkeling van de nationale speelfilmpro- duktie optimistisch toont, meende de KVP-woordvoerder, dat er nog geen tijd voor fanfares was. Men moet nog inspe len op het instinct van het Nederlands publiek. De heer Vrolijk raakte de kwestie der sporttoto aan. Al wordt hierdoor enig fi nancieel soelaas geboden, dan zal toch de subsidiëring van de sport wenselijk blijven. Deze spreker vroeg ook nog om een nota over jeugdvorming en volks ontwikkeling. Nadat zonder hoofdelijke stemming het wetsontwerp Onteigening in het belang der natuurbescherming was aangenomen, ving Staatssecretaris Höppener zijn re pliek aan met de behandeling van de onderwerpen jeugdvorming en volksont wikkeling. Naar aanleiding van de opmerkingen door de heer Kleisterlee hierover ge- maakt, noemde mr. Höppener het eeu principieel onjuiste situatie, dat er geen kampen voor sociale jeugdzorg bestaan, j die aan particuliere organisaties beho ren. Hii heeft echter nog geen verzoek van particuliere organisaties gekregen om kampen in te richten op basis van de huidige regeling. Daarna ging de staats secretaris in op vele detailpunten die varieerden van de sanering van het on derwijs'in de danskunst tot de situatie van de christelijke schippersbibliothe- ken. Morgen zal echter het antwoord op de hetgeen ook voor de leraren van belang is. om aan het werk een wettelijke status te geven. Voor de cursus, welke leiders voor deze scholen vormt, zijn thans een dertig cursisten geslaagd, terwijl nog een vijftig tal de cursussen volgen, teneinde te kun nen voorzien in de uitbouw van de scho len. De directeur van het Hoogveld-Instituut, Prof. Dr. N. Perquin S. J„ sprak hierna over de grondgedachte van de levens scholen, welke een vormingsschool is, waarop de jeugdigen de weg naar het le ven wordt gewezen. Niet op elke school is het ideaal al verwezenlijkt, maar „het kind begint te lopen, terwijl er ook groe pen van mensen zijn, die vinden dat het kind anders moet lopen", zo zei hij. Het grondprobleem waaraan tegemoet wordt gekomen is de omstandigheid, dat jongens van de kwetsbare leeftijd na de lagere school in een werksituatie terecht komen, welke geen enkele kans biedt voor pereoonlijkheidsontwikkeling. Eigenlijk moest het werk bijdragen tot de ontplooi ing van de persoonlijkheid. In feit is deze mogelijkheid er niet of zeer schaars. Prof. Perquin achtte een eigen school, welke een eigen sfeer ademt noodzakelijk om de. ze taak goed te kunnen volbrengen. En in dien de gemeenschap niet voldoende steunt om deze plicht te vervullen, zal een beroep op wetgeving noodzakelijk zijn. In Parijs is het 75-jarig bestaan van de Alliance Frangaise in tegenwoordigheid van premier de Gaulle herdacht. Opge richt als vereniging voor Fransen in het buitenland heeft de Alliance zich thans vooral tot een Franse culturele organisa tie ontwikkeld, „een ambassadrice van Frankrijk die boven het politieke niveau uitstijgt", zoals de Gaulle het in een toe spraak uitdrukte. De organisatie telt 350.000 leden over de gehele wereld. Tsen6ky is woensdagavond op 84-jarige leeftijd in Aloesjta op de Krim overleden, aldus meldt het Sovjet-perboireau Tass. Na de oktober-revolutie begon Sergeyef Tsensky een 6erie romans te schrijven welke de algehele verandering van het Russische leven als thema hadden. Maxim Gorki noemde hem „een der briljante voortzetters van het reusachtige werk van de' klassieken der Russische literatuur". (Advertentie) Studenten in communistisch China zijn nu ook bij hei. arbeidsproces in geschakeld. Op de foto: meisjes studenten uit Peking bij openbare werken tewerk gesteld hiernaar. Terwijl de heer Verfaoeven de speeiseJden. tl d> elangrijkste vraagpunten gegeven wor- Ad Int.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 3