ABDIJSIROOP 541ste STAATSLOTERIJ mm weer Frankrijk speelde gelijk tegen Griekenland Op 28 december returns van. 26 december Britse tafeltennisteam tegen Nederland Skikleding Stade de Reims ook in de kwartfinales Voetbal-belofte maakte schnld.... LEMMENS Kerst-voetbal veranderd NEDERL. TENNIS I- C. TEGEN BELGISCHE Europese beker Oplossing van gisteren Horizontaal: 1 grenadier, 8 oor, 10 ot ter, 11. animo. 12. suf, 14. toga, 17. welp, 19. ir, 20. ik, 21. de, 22. e.o.. 23. lens, 26 loon, 28 bas, 30 onder, 31 prins, 32. U.S.A., 34. dragonder. HOKY VERLOOR MET 9—3 VAN OOSTDUITSE DYNAMO Detective-roman door RICO BULTHUIS 4 DONDERDAG 4 DECEMBER 1958 PAGINA 4 De landenwedstrjjd Griekenland Frankrijk is voor 27.000 toeschouwers geëindigd in een gelijk spel: 11. De eerste ontmoeting tussen beide landen, 1 oktober j.l. te Parijs gespeeld, was met 71 gewonnen door de Fransen die zich dus thans geplaatst hebben in de kwartfinales van de Europese be ker voor landenteams. Zij zullen of Oostenrijk of Noorwegen tot tegenstan der krijgen. Het Franse team had door een betere techniek veelal een licht overwicht, maar de zeer fanatiek spelende Grieken ver dedigden zich goed en verrasten meer malen met snelle uitvallen, die echter te opportunistisch werden opgebouwd. In de eerste helft werd niet gescoord. Na de rust waren de Grieken aanvanke lijk iets sterker, Frankrijk nam evenwel snel het initiatief over en verkreeg in de 24ste minuut dank zij middenvoor Bruey een 10 voorsprong. De Grieken dron gen na deze treffer onstuimig op en in de slotfase vijf minuten voor tijd be reikten zij tenslotte nog een 11 stand. Het doelpunt werd gescoord door rechts binnen Papemmanouil. De Belgische Internationele Lawn Ten nis Club heeft de Nederlandse I-C. uit genodigd voor een éé-avond-wedstrijd te Brussel in de tennishal van de c'ub, te houden op zaterdagavond 6 december. Er zullen 4 enkelspelen en. 2 dubbels worden g£g 1d De Nederlandse I.C. heeft de uitnodi ging aangenomen en ook de ploeg reeds aangewezen: Maris. Van Eijsden, Goris en Van de Weg. Goris zal aanvoerder zijn. De d.u.bbels worden gevormd door Maris —Van de Weg en Van Eijsden—Goris. De Belgische ploeg is nog niet bekend ge maakt. Het sectiebestuur Betaald voetbal heeft zich, aldus vernemen wj) uit de „Sport kroniek" gedwongen gezien wijziging te brengen in de competitie-programma's die voor het „Kerst-weekend" in het Be taalde voetbal waren vastgesteld. In afwijking van vorige publikaties luidt het programma nu: Vrijdag 26 december: laatste ronde van de eerste competitie-helft. Zondag 28 december: returnwedstrflden van vrijdag 26 december. Zondag 4 januari: eerste ronde van de tweede competitie-helft. Deze programma's gelden zowel voor de Ere-divisie als voor de le divisie A en B en de 2e divisie A. Alleen voor de 2e divisie B. worden op genoemde dagen Inhaalwedstrijden ge speeld. De oud-wereldkampioen Johnny Leach en de jeugdige Ian Harrison zullen de tegenstanders zijn van Bert Onnes en Frans Schoofs, in de landen-fafeltennis- wedstrijd tussen Nederland en Groot- Brittannië, die op vrijdag 12 december a.s. in gebouw Padro te-Scheveningen wordt gespeeld; deze wedstrijd is samengesteld uit vier enkelspelen en een dubbelspel. Ook voor de return-wedstrijd op 10 januari a.s. te Birmingham, werd Har rison gekozen. De beide andere Britten (de teams bestaan dan uit drie spelers) zijn Brian Merrett en Michael Thornhill. De Britse damesploeg voor deze laatste Wedstrijd is samengesteld uit Ann Haydon en Diana Rowe-Collins. Horizontaal: 1 het Romeins Imperium (afk.), 3. verlaagde toon, 5. jongensnaam, 9. maanstand (afk.), 10. rangtelwoord, 12. uitroep, 13. jong dier, 16. krachtig, 19. zangnoot, 20. rondhout, 21. ambtshalve (Lat. afk.), 22. en andere (afk.), 23. be vel, 24. Frans onp. voornaamw., 25. of eerder (afk,), 26. onmeetbaar getal, 28. anno Christi (afk.), 30. kindergroet, 32. vloetbedekking, 33. oorzaak, 35. van af (afk.), 37. gebergte in Duitsland, 40. heilige (afk.), 41. plaats in Limburg, 42. Engelse ontkenning, 43. zangnoot. Verticaal: 1 schrijfnoot, 2 pers. voor naamw; 3 slang, 4 selenium (afk.), 5 de somma van, 6. na aftrek, 7. onder andere (afk.), 8. op dit moment. 11. godsdienst (afk.), 14. deel v.d. rivier, 15. rondhout, 16. de oudere (afk.), 17. interest, 18. vogel, 25. in orde (afk.), 26. zout water, 27. idem (afk.), 28. win- tervoertuig, 29. muziekinstrument, 31. persbureau, 34. voegwoord, 25. heen en terug (afk.), 36. water in Brabant, 38 bestaat. 39. voegwoord, 40. te zijner plaat se (Lat. afk.). Voor Uw volledige SKI-UITRUSTING onbetwist - specialistl Sporlhuis 17 De volgende morgen ontdekt de verraste vader net geld. Aarzelend neemt hij het goud op. Hij kan zijn ogen haast niet geloven, maar toch, ze glinsteren daar voor zijn ogen: harde, betrouwbare, blinkende munten. Opgetogen geeft hij zijn oudste dochter een bruidschat mee en in korte tijd is die gelukkig getrouwd. Dit geld is dus goed besteed en Nicolaas dringt voor de tweede keer de tuin binnen en gooit een andere zak naar binnen. Ook de tweede dochter huwt en is gered. Maar nu wil de vader toch wel die on verwachte weldoener leren kennen. Nachten aan één stuk houdt hij de wacht. Niemand komt. Dan hoort hij voetstap pen. Een jongeman verschijnt, haalt een zak geld tevoor schijn en mikt die door het open raam. Als de weerlicht springt de vader op en haalt de onverwachte gast, die het al op een lopen gezet heeft, in. Sprakeloos herkent hij Nico laas. Dan valt hij op de knieën Mms! (Lijk 21130 Rdam („ohy G©Wï**'afle!.j D-e Franse kampioen Stade de Reims heeft giisteravond in Rouaan ook de re turnwedstrijd tegen het Finse Helsinging Palloseura voor het toernooi om'de Euro pese voetbalbeker gewonnen. De eind- score werd 30, een stand die reeds na tien minuten was bereikt. Just Fon taine scoorde twee doelpunten, voor het derde was de Finse achterspeler Lintamo verantwoordelijk, ke de bal in eisen doel schoot. De eerste wedstrijd tussen beide teams op 27 november jl. was geëindigd met een 40 zege voor de Fran6en. Op een na alle kwart-finalisten zijn nu bekend, nl. Standard Luik (België), Wie ner SK (Oostenrijk) Young Boys (Zwit serland), SC Wistnut (Oost-Duisland), Schalke '04 (West-Duitsland) Real Madrid (Spanje) en Stade de Reims. Athletico Madrid en de Bulgaarse kampioen CDNA Sofia zullen op een nader te bepalen da tum te Lausanne een beslissingswedstrijd spelen. De loting voör de kwart-finales wordt op 9 december a.s. te Madrid verricht. Belofte maakt schuld en daar om begon Hans Pilz, de trainer van de FC Saarbrücken, dinsdagavond laat aan zijn 60 km lange wande ling van Betz,enberg naar Saar brücken Pilz had zijn spelers in een over moedige bui beloofd te voet naar Saarbrücken te zullen terugkeren, indien zij van de FC Kaiserslautern de club van Fritz Walter zou den winnen. Dat geschiedde, en de spelers hadden de belofte niet ver geten Gisterenmiddag arriveer de Pilz in de hoofdstad van het Saargebied. Verticaal: 2 retig, 3 nors, 4 a.o., 5 draf, 6. elite, 7. postillon, 9. componist, 13. ut, 15. orde, 16. als, 17. wel, 18. leo, 24. nader, 25. ja, 27. oline, 28. brug, 29. span, 33. so. heeft. De filters bieden, aldus „Cancer" maar een zwakke bescherming tegen ar senicum. Ongeveer dertig procent, 1,5 mi- cogram, blijft er in achter. ïviyra neeit, ai sinds de eerste eeuw, een bisschop ge kend. En ondanks bloedige vervolgingen is die gewoonte ge handhaafd. Op het einde van de derde eeuw sluit de bisschop de ogen om niet meer wakker te worden. De stad bidt voor een waardige opvolger. Het is op dat moment, dat Nicolaas Patare verlaat en in Myra aankomt, waar hij als een afge zant van de hemel beschouwd wordt. Nicolaas is immers wijd en zijd beroemd als een weldoener. Myra verwelkomt de nieuwe bisschoo met open armen. De ijshockeywedstrijd tussen het team van de Hoky en Dynamo Weiswasser (Oost Berlijn), welke gisteren voor 2000 toeschouwers op de Hoky te Den Haag is gespeeld, is in een 93 overwinning voor de Oostduitsers geëindigd. De tussen standen waren: 05, 34, 00. (Advertentie) i9 in 3U3 raadpleegt keizer Diocietianus net uraaei van Apollo te Milete en het antwoord, dat hij daar ontvangt doet hem over zijn laatste aarzeling en scrupules heenstap pen. De vervolgingen beginnen opnieuw, wreder en feller dan ooit. Hele Christensteden gaan in vlammen op. Priesters en gelovigen worden gemarteld, onthoofd of voor de leeuwen geweren. Ook in Klein-Azië proberen de Romeinse macht hebbers het nieuwe geloof uit te yoeien. De bisschop van Patare is een van hun slachtoffers. Ook Nicolaas wordt ge grepen en gemarteld. Maar zijn tijd is nog niet gekomen. Door dat Constantijn aan de macht komt, en openlijk het Chris tendom gaat belijden, wordt Nicolaas uit zijn kerker ge haald. Zodr/. hij de boeien niet -meer voelt, trekt de bisschop weer naar Mvra. Ik riskeer niets: in deze maanden kan elk hoestje verergeren tot griep of bronchitis.' ;fi !55ifr Daarom staat in ons jig wisselvallig klimaat de s; Lj| fles Abdijsiroop altijd klaar. In ons gezin krijgt de hoest geen kans! De 23 genezende bestanddelen 1 lossen het slijm op en verjagen 1 de ziektekiemen. voor stuk bekeken vanaf zijn rijtuig als ze met hoed en wandelstok in ,e(i koets stapten. Hij had de dames 1 voortschrijden met een tip van hun ec tussen de slanke vingers. Deze Rogge moest Johanna hebben gekend- ,- De zware deur met de koperen kloRj^jd openduwend, betrad Piquet een oven (Ii straatje met een groene hanglantaarn de stenen nok. Er was op een bord pi zon. dat onbevoegden hier geen toe»- hadden. Het stond er in Gotische 'e LgK Zelfs1 op een halve meter afstand het een Bijbelspreuk te zijn. Achter tweede deur, een glasdeur, zag hij -et' aantal kleine huisjes in een groot Y.p' kant om een perk geschaard. Het belige straatje was belegd met De smalle straat was aan de Pe^"K 31 omgeven door een houten hek. Alle A tekenen van een nutteloze ouderdon1- versterk door 'n heel oud mannetje- met een grc'j koffieketel in zijn ha leerachtige planten stond te begie je Piquet keek naar de nummers naa^u(1V smalle huisdeuren en vond met het mer, de naam van Kees Rovge. P geen bel. In de wachtkamer van de jyje verwachtte men geen gehaast bezoe-^giif de rug van zijn hand klopte hij op en tegelijk vroeg een vrouwenstem- Wie is daar? b*' Ik, zei Piquet, begrijpend stom was maar aan zijn naam ze bij Rogge ook niets. v v"" De deur werd geopend. Een vr0 je o0' een jaar of dertig keek hem over derdeur nieuwsgierig aan. (Wordt verV^ mislukte pogingen een auto wist te be-1 machtigen. Het zitten in een auto geeft een merkwaardige zekerheid. Het maakt van een gewone man een welgesteld heer met een eigen wereld. Het slome spieden van een „kat" kreeg als spiegelbeeld een reislustige det-ectieve. die straten en plei nen op zich af zag komen. Het was hem, of de huizen terzijde weken bij zijn komst. Bij het passeren van een stadspark dacht hij aan Parijs. Hij dacht ook aan een vakantie met Bella, ergens op het land- Met de gelaten onzekerheid van een mo derne man. negeerde hij zijn twijfelachtig honorarium. Het speet hem alleen, dat hij van de politie geen opdracht los zou kunnen peuteren om een retourtje naar Parijs tp kunnen maken. Nee, in de taxi berekende hij zijn kosten, die hij ze]f zou moeten opbrengen. Maar een auto maakt dapper en het beroep van Piquet deed hem noodwendig roekeloos zijn. Dus naar Parijs, naar de oude schilder. Misschien zou de man niet thuis zijn. Misschien wel dood. De taxi stopte en Piquet moest zich even realiseren, dat hij nog maar heel gewoon in Nederland was gebleven. Hij betaalde de chauffeur en zocht even naar de ingang van een hofje. Toen hij die had gevonden, bekroop hem het onveilige ge voel, van oud en arm te moeten worden. Hij had de achterbuurt altijdij mooi en romantisch gevonden, doch hij was te veel een realist om de dingen te blijven zien ais een kunstschilder. Hier. achter de roodstenen muur, woonde ook geen schil der, maar slechts de stokoude koetsier van de Cattenborghen. Deze man moest ze allen hebben gekend. Hij had ze stuk Het meisjé antwoordde vanuit Bella's kamer, door een zangerig „kiekeboe" te laten horen. Dan kwam ze naar beneden en bleef verschrikt staan kijken en ter wijl ze haar allen ondervroegen of ze iets of iemand had ontmoet hetgeen ze met nadruk ontkende had Piquet het kussen uit het bedje genomen. Hij legde hetweer terug, zonder een gevoel van angst van zich af te kunnen zetten. Het kussen was warm. Het kon verbeelding zijn. Natuurlijk, zoiets kan men zich al tijd verbeelden. Maar die éne kattenhaar was geen verbeelding. Een donkere, korte kattenhaar. Zelfs Hensel zou moeten toe geven, dat het hoogst toevallig was, dat de kat altijd weer terugkeerde op een tijdstip, dat een dreiging over het huis viel. Een kat zet geen venster open. Een kat 'handelt niet met overleg. Dat hadden de vroegere bewoners van het huis mis schien gemeend, maar Piquet trok de lijnen door over het spinneweb van de misdaad en het werd hem duidelijk, in 2U Lycie is arm aan Koren. De aKKergrunaen teveren wei nig meer op. Het volk vergaat van de honger en bestelt het koren uit het rijke Egypte. Maar de schepen raken, even na hun vertrek uit Alexandrië, in een ziedende storm terecht en slaan uit de koërs. Dat betekent de hongersnood. Nico laas bidt om uitkomst. Dan, op een dag, ziet hij enkele zeilen aan de horizon opdoemen. Het zijn korenschepen met bestemming Constantinopel, die dicht bij de haven binnen vallen. De bisschop haast zich naar de kapiteins en vraagt hun of ze ieder wat van hun voorraad willen afstaan om de bevolking niet te laten omkomen. Het antwoord luidt nee

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 4