Help mee de gezichten weer op hun juiste plaats te zetten m ft ai En.... teken uw eigen portret! Lr VS X) A DE PRIJZEN 'MOM 0 GROTE KERSTPRIJSVRAAG MAASBODEPERS kamer imSêêim KERSTINLAGE 24 DECEMBER 1958 PAGINA 6 KINDER 2 3 4 10 11 12 13 Naam en adres van inzender gevraagd ?°or '2 h*er Hoofden op Kol... (Door onze puzzelredacteur) DE MET vraagtekens bezaaide tekening, welke wij onze lezers hierbij als Kerstpuzzel aanbie den, is de pennevrucht van onze fantasierijke tekenaar, die zich op het standpunt stelt, dat grote mensen soms net kleine kinde ren zijn. Om deze diepe zeer diepe gedachte te illustreren, koos hij een aantal personen uit, die gedurende het afgelopen jaar in het licht der publiciteit hebben gestaan. Zij traden naar voren op het gebied van de handel, de sport, het verkeer, de industrie, de kunst en de cultuur of in de politiek en hun gezichten heb ben stuk voor stuk wel eens in de krant gestaan. Onze tekenaar bracht deze figuren tezamen in een nogal rumoerige kin derkamer en gaf ieder een kleu ter-karweitje in handen, uitge zonderd één, wiens belangstelling voor de ouden van dagen te groot was om hem nog als kind te kun nen beschouwen, al mag zijn plaats in het kinderachtige tafe reel niet ontbreken. De situatie, waarin de kinderen (en vader) zich op de tekening bevinden, doet sterk denken aan het motief, dat de betrokkenen eens in het licht van de publiciteit heelt gebracht. Hun handelingen op de tekening herinneren aan het geen zij eens hebben gedaan. och, de tekening zou eigenlijk zeer duidelijk zijn geweest, ware het niet, dat door het succes van onze tekenaar de hoofden van de getekenden op hol zijn geslagen. „Het ging zeer snel", zo vertelt hij, „toen ik weer bij mijn posi tieven was kon ik er nog maar twee grijpen: de oud-president van de Nederlandse Spoorwegen, ir. F. Q. den Hollander en de ploegleider van de gecombineer de Nederlands-Luxemburgse ploeg in de Tour de France, Sjeng Goldschmitz. De rest was mij te vlug af En kijk, geachte lezer, zo kwam het, dat wij ons genoodzaakt achtten uw hulp in te roepen om de op hol geslagen hoofden weer te achterhalen. Wat te doen? Wat moet u doen om deze puz zel goed op te lossen? Och, eigen lijk is het heel erg eenvoudig. U knipt de gezichten, welke u op deze pagina los ziet afgedrukt en waarvan u er beslist al en kelen heeft herkend uit en plakt ze op het rompje, dat vol gens uw mening het best daar voor in aanmerking komt. Her inner u daarbij de situatie, waar in de afgebeelde zich bevindt, doet sterk denken aan hetgeen er eens oorzaak van was, dat hij in het licht van de publiciteit kwam. Een voorbeeld? Wel, tijdens dit afgelopen jaar werd er van iemand gezegd, dat hij, hoewel hij in het buitenland de Neder landse belangen heette te behar tigen, slechts tot taak zou hebben de auto te poetsen van ja sportvrienden, weet ge het nog. Een ander voorbeeld: ziet ge hoe op de tekening een kleuter zich inspant om zeven en dertig pionnen van zich af te stoten, omdat hij ze niet hebben wil. En herinnert ge u nog, hoe dit jaar eenmaar neen, laat ons niet te veel verklappen. Het is aan u, bij het juiste rompje het juiste gezicht te kiezen. Hebt u dat gedaan, vul dan ook op het lijstje, dat onder de teke ning staat, de naam in van de man, die u respectievelijk in te kening een, twee, drie, enz. her kende. Zoals u ziet, heeft elk figuurtje, waarvoor een hoofd gevonden moet worden, een nummer. Zoek dit nummer op in het lijstje on der de tekening en zet daar de naam van de man, die u naar beste weten van het juiste hoofd heeft voorzien. Best, voor twaalf rompjes zult u wel een hoofd en een naam vinden. Maar dan rest u, voor te kening 13, slechts een blanco ge zicht. Juist, lezer dat klopt. Fi guurtje 13 is, zoals u ziet, de winnaar van de grote Kerstpuz zel van de Maasbodepers. Wie dat is, weet op dit ogen blik nog niemand, doch bewijs een geboren optimist te zijn door dit blanco gezicht uit te knippen, het bovenop figuurtje 13 te plaat sen en op het blanco kopje uw eigen gezicht te tekenen. Een klein schetsje van uw eigen ge laatstrekken. Teken uzelf als winnaar, want dan hebt ook u een mooie kans op de hoofdprijs. Originaliteit scvuafi. Natuurlijk verwachten wij voor deze puzzel, die door ieder een kan worden opgelost, een groot aantal inzendingen. Wan neer zich daarbij meer goe de oplossingen zullen bevinden en daar zijn wij van overtuigd zal, bij de toekenning van de prijzen, niet het lot beslissen, doch de originaliteit van de in zending. Hoe u origineel kunt zijn? Wel, u kunt de hierbij afge drukte tekening kleuren, u kunt een verslagje maken over de wel licht opwindende taferelen die zich tijdens het oplossen van de puzzel in de familiekring zullen afspelen, u kunt een geestig rijm pje maken over de tekening, en fin, we laten het gaarne aan de vindingrijkheid van de lezer over. Ook oplossingen, welke niet zijn voorzien van originele vondsten, zijn natuurlijk van harte weikóm. De pot met prij- Ja, de prijzen. Voor de winnaar van deze puzzel „Hoofden op Hol heb ben wij een hoofdprijs be schikbaar gesteld van TWEE HONDERD EN VIJFTIG GULDEN. De tweede prijs be draagt HONDERD GULDEN en de derde prijs VIJFTIG GULDEN. Verder zijn er 100 (honderd) fraaie troostprijzen beschikbaar, zodat velen de ongetwijfeld aangename tijd, welke zij aan de puzzel zul len besteden, ook nog met een verrassing beloond zullen zien. zen is voor deze puzzel extra groot gemaakt. De uitslag van deze kerstpuz zel zal worden gepubliceerd in ons blad van zaterdag 17 januari 1959. In verband daarmee sluit de inzendtermijn onherroepelijk op zaterdag 10 januari. Stuur dus voor 10 januari 1959 uw oplos sing aan: Maasbodepers, Korte- naerstraat 1, Rotterdam. In de linkerbovenhoek van uw brief op pakket vermelden: Oplossing kerstpuzzel. Denk er om, op in zending (bij nummer 13) uw naam EN ADRES te schrijven en vergeet ook niet de enveloppe of het postpakket van uw VOLLE DIGE NAA"M EN ADRES te voor zien. Wij hopen, dat u aan deze at tractieve kerstpuzzel „Hoofden op hol" veel boeiende ogenblik ken zult beleven. Nog een raad: teken het portretje van uzelf met zorg. Wanneer u de hoofdprijs wint, wordt het gepubliceerd. Wij wensen u tenslotte prettige kerstdagen en heel veel succes! De oplossing dient dus te be staan uit de uitgeknipte grote tekening, voorzien van dertien uitgeknipte en op de grote teke ning geplakte koppen en het in gevulde namenlijstje, dat onder de tekening is afgedrukt. Ket Hj b«kkei h 3e

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1958 | | pagina 10