Rotterdamse Graanmarkt Nieuws uit stad en omtrek Lijnenscliema van de ^meei^gkend- Beunie van voormalige verzetsstrijders am TROEBELEN IN SJANGHAI Te water Ql" £1 rl Qrl 1 Pn Qt" Afsluiting Oranjebrug Na brasnd in Overschie Dodelijk ongeluk berecht Gemeenteraad komt bijeen Damwachter Culturele avond L.T.B. Burgerlijke Stand Nog in teken van jaar wisseling BOTTEBDAM Burgerlijke Stand Frits de Zwerver hield herdenkingsrede DONDERDAG 8 JANUARI 1959 Quemoy opnieuw bestookt Middenstand in gebreke? Voor Herenmodes Timco VRACHTENMARKT LCXUIOVA J-Ullu L De Orainjebruig zal 'in de nacht van vrij- De zeventaanjamiige sciiiiMenopphia'ler J. H. E. is gistermorgen, rneit zijn giemoto- niseercte driewieler {een zgin. ijzeren ih-ond) in hef waiter van de Vel Invest gereden, toen het voorwiel in een toil iteredht kwam en foeit voertuig omzwenkte. De bestuurder üwvam met de schrik vrij. De driewieler 'is in de 1-oop van de dag weer opgevist. makend, doch de afladingen ilggen op onveranderd peil vrijwel verlaten. INLANDSE GRANEN. In inlandse ha ver vonden alleen wat dekkingsaankopen plaats en men sloot dinsdag jl. weer wat hoger, na voorbijgaand lager te zijn ge weest. In rogge wordt het aanbod veel minder en van gerst kan hetzelfde wor den gezegd, ofschoon voor laatstgenoemd artikel de vraag niet groot was. De KOEKENMARKT bleef vast en bet tamelijke schaarse materiaal werd vlot opgenomen. In het bijzonder voor lijn— schilfers en zonnepitschroot bestond goe de vraag en deze artikelen konden aan merkelijk in prijs verbeteren. In katoen- zaadschilfers bestond enig drukkend aan bod door veelvuldige aandieningen, doch uiteindelijk viel de opname hiervan ook wel weer mee, zij het dan dat eerst een aanzienlijk deel van de premie slonk. Hollandse raapkoeken, welke aanvankelijk niet al te veel populariteit genoten, kwa men eveneens.plotseling in de belangstel ling en werden tegen oplopende prijzen vrij vlot geplaatst. Duits tarwe- en rogge- voerbloem prijshoudend zonder veel ko pers. Molenafvallen hadden een flauwe {Bericht van A. Bosman N.V., graan- makelaars, Rotterdam). Gezien de vele onderbrekingen door feestdagen viel de activiteit op onze markt niet eens tegen, waarbij men eveneens in overweging moet nemen, dat het buiten land er nog enige feestdagen meer dan wij op nahouden, zodat de transshipvnent- zaken moeilijker waren. De toestand in Argentinië is momenteel nog zeer onover zichtelijk door de bekende valutamoeiUjk- heden, zodat shippers in het algemeen te rughoudend 'bleven. Noord-Amerika blijft vooral de afladingen april-mei tegen aan trekkelijke prijzen, in vergelijking tot de eerdere afladingen, aanbieden, doch zo lang men op deze maanden niet kan fixeren blijft een aankoop wel erg een greep in de ruimte MAIS. Platamais spoedige posities uit de tweede hand lager aan de markt, ter wijl ook de afladingen wat gemakkelijker door wederverkopers werden aangeboden. In yellow mais bleven de spoedige afla dingen premie doen. terwijl op april-mei hier en daar werden verhandeld tegen prijzen die ruim een gtilden onder de eer dere verschepingen liggen. GERST zwakker voor alle soorten Noord-Amerika offreerde 2 barley 2 row, 2 western gerst en 3 barley/5 barley op alle posities lager en wilde op april-mei laag afdoen. Russische gerst aangekomen was moeilijk te plaatsen, terwijl Plata- gerst, die lange tijd veel te duur was, eveneens bijzakte. HAVER. Diverse posten zware Ameri kaanse haver stomend zijn nu aangediend en.hiervan is een en ander te koop, bet geen tot afbrokkeling der premies aan leiding gaf. Op de afladingen januari en februari kwam weinig verandering in de prijzen, doch op apri-mei aflading was Noord-Amerika in verhouding zeer ge schikt aan de markt, waarbij echter aan het bezwaar van de nietfixeerbaarheid moet worden gedacht. Russische haver juist met de kerstdagen aankomend moest lager worden afgedaan. Platahaver bleef vrijwel onveranderd hangen, doch ont moet de laatste tijd weinig belangstelling. Australische haver was weliswaar lager aan de markt, doch voorlopig wilde Duits land hiervoor meer betalen. MILO, Millet. Milo stomend brengt nog steeds een kleine premie, terwijl de af ladingen merkwaardig prijshoudend ble ven. Millet spoedig zeer schaars en dus grote premies doend, terwijl ook de afla dingen hoger in de markt liggen. ROGGE trekt meer de aandacht nu door het ontbreken van aanbod in inlandse rogge ook de mengvoederindustrie zo nu en dan wat meekoopt. De meeste zaken vonden plaats in U.S.A. rogge zowel van Atlantische Golf- als van Pacifiehavens. terwijl Canadarogge in het algemeen bo ven onze prijsideëen ligt. Platarogge spoe dige posities schaars en goede premies Die vleugel van het houten scholencom plex aan de Duyvesteijnstraat en Burg. de Jpsselin de Jonglaan, die zondag j.i. door een tot dusverre onbekende oorzaak door brand werd verwoest, bevatte zes leslokalen en twee garderobe ruimten. Drie Wassen, van de daarin gevestigde Christelijke ulo-school en de Christelijke glo-klaese zijn onmiddellijk onderge bracht In het nabij gelegen schoolgebouw aan de Prins Mauritssingel, waarin nog enige Idkalen in reserve waren. De gefepaard gebleven vleugel zal naar het zich laat aanzien over een week weer door de u.l.o.-school in gebruik kunnen worden genomen. De klassen van de zesde Nijverheidsschool voor Meisjes zul len waarschijnlijk over twee weken kunnen worden gemaakt. In verhand met de verdere groei van hipt onderwijs in de Kleinpolder zullen de afgebrande lokalen met spoed worden herbouwd. Lijst van halteplaatsen, met de aanduiding ivelke van abri's dienen te ivorden voorzien Lijn 39; 1. Stationsplein, abri, 2. Ka- merlingh Onneslaan, nabij Lorentzplein. 3. Boerhavelaan, nabij Snelliussingel; 4. Snelliussingel, nabij Van Swindensingel, abri; 5. Van Swindensingel, nabij Mar- coniweg; 6 Broersvest abri, 7. G. Ver- boonstraat, nabij Plantage, 8. Burg. Knap pertlaan, nabij Warande abri, 9. Aleida- straat, hoek Burg. Knappertlaan, 10. Alei- dastraat, hoek West Frankelandsestraat 11. West Frankelandsestraat, nabij Alb. Thijmstraat 12, Rembrandtlaan, hoek Vlaardingerdijk, 13. Troelstralaan, nabij Wibautplein abri, 14. Van Haarenlaan, hoek Troelstralaan abri, -15. Van Haaren laan, nabij Ruijs de Beerenbroucklaan 16, Van Haarenlaan nabij Nieuwe Dam- laan, abri. Lijn 40; 1. Stationsplein abri, 2. Singel, nabij Villastraat, 3. Singel, nabij Emma- straat, 4. Broersvest abri; 5. Overschie- plein. 6. Verl. Broersvest, nabij Van Haa renlaan, 7. Van Haarenlaan, nabij l.t.s. abri; 8. Van Haarenlaan, nabij weg naar Recreatiegebied, 9. Nolenslaan, 10. No- lenslaan, 11. Nieuwe Damlaan, hoek Nolenslaan abri; 12. Nieuwe Damlaan, nabij Van Haarenlaan abri, 13 Bijdorp. 14. Openluchtbad (nabij Molensingel), 15. Iepenlaan abri, 16. Hargsingel, 17 Kethel, Kerklaan. Lijn 41: 1. Stationsplein abri. 2. Kamer- lingh Onneslaan, nabij Lorentzplein, 3. Boerhavelaan, nabij Snelliussingel, 4. Snelliussingel, nabij Van Swindensingel, abri, 5. Van Swindensingel, nabij Mar coniweg, 6. Broersvest abri, 7. G. Ver- boonstraat, nabij Plantage. 8. Schoolstr. nabij Warande. 9. Stadhouderslaan, hoek Willem de Zwijgerlaan abri; 10 Stadhou- laan, Hoek Westerkade, 11 Rozenburger plein, 12. Nieuwe Maasstraat, nabij Poor- tugaalstraat, 13. Lekstraat, hoek Rijnstr., 14. Lekstraat, hoek Hoofdstraat, 15. Wilhelminaplein, 16, Groenelaan, nabij Zalmstraat, 17, Groenelaan, nabij Willems kade. In het E.T.I.-rapport wordt het volgen de lijnenschema voor het vervoer hier ter stede voorgesteld: De gegeven frequenties gelden voor nor male uren. 's Morgens vroeg en 's avonds na achten kan hiervan eventueel worden afgeweken. Evenzo kan het wellicht no dig zijn tijdens de spitsuren enkele ver- sterkingsritten in te leggen. Lijn 39: Route; Stationsplein, Kamer- lingh Onneslaan, Lorentzplein, Boerhave laan, Snelliussingel, Van Swindensingel, Marconiweg. Korte Singeletraat, Broers vest, Koemarkt, Gerrit Verboonstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven. Burgemees ter Knappertlaan, Aleidastr., West Franke landsestraat, Rembrandtlaan, Troelstra laan, Van Haarenlaan tot Nieuwe Dam laan v.v. Omlooptijd: 40 min.. Frequen tie: 10 min; Aantal benodigde bussen: 4; Rusttijd in pet. van rijtijd: 18 pet. Lijn 40: Route; Stationsplein, Singel, Broersvest, Overschieplein, verlengde van Broersvest, Van Haarlenlaan, naar No lenslaan, Nolenslaan, Nieuwe Damlaan, Kethelweg, Schiedamseweg, Dorpstraat, Kethel v.v. Omloop tijd: 45 min.; Fre quentie: 15 min; Aantal benodigde bus sen: 3; Rusttijd in pet. van rijtijd: 18 pet. Lijn 41: Route; Stationsplein, Kamer- lingh Onneslaan, Lorentzplein, Boerhave laan, Snelliussingel, Van Swindensingel, Marconiweg, Korte Singelstraat, Broers vest, Koemarkt, Gerrit Verboonstraat, Oranjestraat, Nieuwe Haven, Schoolstraat, Willem de Zwijgerlaan, Stadhouderslaan, Rozenburgsestraat, Nieuwe Maasstraat, Lekstraat, Willem Brouwersstraat, Groe nelaan. Stadhouderslaan enz. Langs de heen-route terug. Omlooptijd: 30 min. Frequentie: 10 min. Aantal benodigde bussen: 3. Rusttijd in pet van rijtijd: 20 pet. Een bromfietser, die betrokken Is ge weest bij een ongeluk met dodelijke af loop te Monster op 17 oktober van het vo rige jaar. is door het Kantongerecht te Delft veroordeeld tot een boete van f 11 De raadsman van de jongeman zal in hoger beroep gaan tegen deze uitspraak. De officier van justitie had een boete van ƒ15,- subs. 3 dagen geëist. Op de donkere weg tussen Poeldijk en Monster had de bromfietser op het rijwiel pad, dat links van de weg ligt, mevrouw v. d. Ende aangereden, die daar liep met haar man. Mevrouw v.d. E. kwam zo ongelukkig te vallen, dat zij aan de ge volgen van deze aanrijding is overleden. Er was enige verlichting op straat, maar de bromfietser had de voetgangers niet gezien. De straatverlichting werd echter, zowel door de raadsman als door de offi cier. bepaald onvoldoende genoemd. Er zou h.i. beter geen verlichting dan deze kunnen zijn. Bovendien was het op dat moment regenachtig, donker, er was wind, de bromfietser had een bril op, reed met een snelheid van 30 km en had zijn broer (17) achterop. Mevrouw v. d. E. droeg een donkere mantel. De snelheid werd door de officier en de kantonrechter te hoog geacht. De raadsman voerde ech ter nog aan, dat de voetgangers op dit rijwielpad aan de uiterst linkerzijde moe ten lopen, wat niet was gebeurd. De brom fietser werd veroordeeld tot 10,- boete waarvan op verzoek van de raadsman 11,- werd gemaakt om in hoger beroep te kunnen gaan. MGR. NOLENSLAAN 85# - TELEFOON «7#45 {.tussen dr. Wibautplein en Nwe Damlaan) Geopend de gehele dag van 's morgens 1# tot 's avonds 18 uur De eerst volgende vergadering van de gemeenteraad zal worden gehouden o<p wijdag 16 januari *a. des avonds te aohit uur (20.00 uiuir). DAT E.T.I.-RAPPORT, het rapport van het Economisch-Technologisch Insti tuut over het openbaar personenver voer in Schiedam vertelt toch wel aar dige dingen. Zo b v. dat Schiedam feite lijk over slechts twee, zegge, twee eigen buslijnen beschikt. Een tramlijn is er he lemaal niet, want lijn 4 vindt er slechts haar eindpunt (van de kant van Rotter dam bekeken, dat het Schiedamse ver voerwezen trouwens vrijwel helemaal van zijn kant bekijkt) en wat er verder aan bussen rijdt, zijn eigenlijk een soort tran sito-vehikels. Ze dienen hoofdzakelijk voor het vervoeren van mensen naar Vlaardiingen en Hillegersberg. Twee bussen en geen enkele tram lijn. En dat in een stad, die dit jaar wel licht de tachtigzuidend inwoners bereikt en waarvan ongeveer tachtig proeent ar beider is en zich elke dag naar en van zijn werk moet begeven, hiertoe aangewezen zijnde op de openbare vervoermiddelen. Nu we beginnen, met Nieuwland-Oost vol te bouwen, met het stellige voorne men, eerlang tot een totaal aantal inwo ners voor onze stad van 125.000 te ko men, mogen we ons toch heus wel eens afvragen, waar dat met het vervoer heen moet. We weten niet, of er voor de overheid een vervoersplicht bestaat. De R-E.T. erkent die theoretisch wel. nademaal ze de exploitatie van het Schiedamse vervoer ter hand heeft genomen en daaruit con sequenties trekt. Maar de overheid.. Wel, elders ziet het er naar uit, dat ze zich toch enigszins verplicht gevoelt te zorgen, dat de mensen zich behoorlijk kunnen verplaatsen. Maar de bromfietsen in deze tijd geen lolletje bewijzen, dat velen lie ver op eigen gelegenheid gaan, dan zelfs hun gaan en komen te laten reglemen teren door dikwijls niet kloppende dienst regelingen. Inmiddels legt de overheid in vele ste den dik op het openbare vervoerwezen toe, vermoedelijk uit «en zeker verant woordelijkheidsgevoel tegenover al die mensen, die maar in verre buitenwijken worden neergezet. Zou Schiedam slechts twee eigen buslij nen blijven houden? En nooit een tram krijgen? Och, we zitten maar zo op de Dam toe te kijken- het is natuurlijk waanzin te zeggen, dat een tramlijn, om de stad cir kelend, misschien heel wat verbetering zou kunnen brengen. De technici en de financiële deskundigen zullen echter mee warig het hoofd schudden. Zulke dingen kunnen elders wèl en zo'n „corcolare" wordt daar op verschillende punten door snelle bussen met de belangrijkste cen tra verbonden, maar ja, begin daar nu maar eens aan Tenslotte, een bedrijf als de R.E.T. is er niet op uit, te proberen, wat te ver- 'dienen met een grootse poging, om pas sagiers te trekken. Dat deden vroeger al leen particuliere ondernemingen. En die haalden weieens een strop, gingen op de fles, nietwaar.. Of werden dankbaar door de overheid overgenomen, met dank zegging voor het ontplooide initiatief.. Zegge en schrijve twee hele buslij nen. Het is slechts een opkomende ge dachte, maar zou hier niet de kern van alle vervoersproblemen in onze stad schui len? Kringen Delft en Delfland Voor de zesde achtereenvolgende maal hebben de kringen Delft en Delfland een culturele avond georganiseerd, welke gis teren in de Delftse Stads-Doclcn plaats vond. De voorzitter van de kring Delfland, de heer J. P- Koop, verwelkomde de talrjjke leden met hun dames en familieleden, hun daarbjj de nieuwjaarswensen van het bestuur overbrengend. De diocesaan voorzitter van de L.T.B. de heer E. Kolfschoten, burgemeester van Hoogmade knoopte aan zijn felicitatie woord van de heer Koop i.v-m. diens be noeming tot hoofdbestuurslid een propa gandistische opwekking vast tot het actief beleven van het lidmaatschap van de standsorganisatie. Juist in de agrarische sector is daadwerkelijke belangstelling buitengewoon belangrijk omdat dit het bestuur ruggesteun geeft bij zijn verant woordelijke taak. De verzorging van het verdere program ma was bij het hier in Delft goed geken de Confetti-cabaret uit Den Bosch in uit stekende handen. Evenals bij vorige ge legenheden hebben deze cabaret-artiesten ook gisterenavond de aanwezigen het vol le pond aan humor gegeven, beschaafd en vlot gebracht. GEBOREN: Cauda, d.v. A. J. van Alphen en A. JordaanMaria C., d.v. H. J. Heg- gelman en C. F. M. vam Dorp; Abraham J., z.v. A. J. de Voe Burchart en H. No tenboom; R<l?ertus G., z.v. G. H. M. Oosbrum en M. C. vain Ba ar le; Michael G. J., z.v. J. H. Co-melisse en G. J. Her mans; Ad-rian-u* J. A., z.v. A. J. A. van Lingen en J. L. Bokhorst; Be-raadette C. M., d.v. B. J. M. de Mol en C. A. J. KinweiPeter R., z.v. P. van Wijgerden en I. H. Sehönfeldit. OVERLEDEN: G. Graafland, 68 j; N. Hijna, 84 j. wed. van J. M. Mooser; M. E. Brouwer, 91 j, wed. van G. Bubbe-rman Een njjpend gebrek aan voedsel en an dere consumptiegoederen heeft onrast veroorzaakt in Shanghai, zo meldt het Formaanse blad China News. In één nacht zou, volgens het blad, een duizendtal men sen zijn gearresteerd. Intüssen hebben de Chinese communis ten gisteren weer een regen van granaten op de Quemoy-eilanden afgevuurd. Zij hadden maandag bekendgemaakt, dat zij het nationalistische bombardement van zaterdag, waarbij een kinderbewaarplaats van een volkscommune getroffen zou zijn, zouden vergelden. Volgens de nationalisten zijn enkele plaatsen op het eiland Quemoy zelf zwaar getroffen door het communistische bom bardement. De granaten, die de commu nisten woensdag hebben gebruikt, zijn van een zwaarder kaliber dan de Russische 152 millimetergranaten, zo werd uit Que moy gemeld. Het dak en de glazen overkapping van de Passage ivorden gerepareerd. Er zijn in verband hiermede beschermende dekzeilen aangebracht, l&tgeen een merkwaardig gezicht oplevert. patatzaak jeugdarbeid doen verrichten. Hij kreeg twee maal 10-- of tweemaal 4 dagen. A.M. te Schiedam stond terecht we gens openbare dronkenschap. Hij was voor dergelijke gevallen reeds meermalen veroordeeld. Hij kreeg nu twee weken hechtenis en 6 maanden ter beschikking stelling met een proeftijd van twee jaar en wel onder bijzondere voorwaarden. T raining B.S. te Vlaardingen, een opgeschoten slungel van drie-eq-twintig jaar. stond eveneens terecht wegens openbare dron kenschap. Hij had volgens de officier hier- i voor reeds veel veroordelingen achter de rug!.Hij kreeg 15,— of 6 dagen. Voor een volgende kegr stelde de rechter hem de Rijkswerkinrichting in het vooruitzicht. A. de K., auto-rij-instructeur uit Rotter dam, reed met een leerling in een les- wagen. Het had geregend, de weg was glad. de wagen slipte, de leerling reageer de niet snel genoeg. Het verkeer werd ge stagneerd, maarde instructeur is verantwoordelijk, dus: 35,— of 14 dagen voor hem! H.van M. te 's-Hage reed in een auto met een rijbewijs, dat vijf jaar verlopen was!. Hij reed tevens op een voorrangs- weg, maargaf geen voorrang! Nu bezit hii, althans volgens zijn mededeling, De eerste zitting van het Kantongerecht in het pasbegonnen jaar stond nog in het teken van de jaarwisseling. Alles adem de de geest van: zaiig, gelukkig, voor spoedig en veel heil en zegen. De sfeer was voorkomend, begrijpend, mild en (de straffen natuurlijk buiten beschouwing ge laten) bijna menslievendAlles in de zittingszaal leek vrolijker, nieuwer, zon niger. Dit ondanks het donkere weer Zelfs de spiegel leek minder stuk. Jam mer. dat bij al dit prille moest begonnen worden met een paar overjarige gevallen, overgebleven van 1958. Daar was b.v. weer het zwaaiende been van Van D. te Schiedam. U herinnert zich wellicht nog, dat hij vorig jaar bij het bestijgen van zijn rijwiel op het rijwielpad aan de Koe markt op zodanige wijze zou gezwaaid hebben, dat een achter hem rijdend meis je zou zijn geraakt en gevallen. Dit meis je was nu op de zitting aanwezig. Maar haar verklaring was lijnrecht in strijd met die van verd., die volhield, niet van de fiets afgeweest te zijn. Hij kon dus ook niet 'Opgestapt zijn en al opstappende niet met zijn been gezwaaid hebben. Dit laat ste met de voornoemde gevolgen. De rechter, een en ander niet bewezen ach tend, sprak verd vrij. De herdenkingsrede werd uitgesproken door dr. F. Slomp, „Frits de Zwerver". Deze meende dat ondanks de schijn de band tussen de oud-verzetslieden nog steeds stevig is. Hij schetste hoe men in de oorlog kon jubelen vlak voor de dood. Het is nu de taak om een zoutend zout te zijn. Dankbaar was hij dat men in 1959 nog met zoveel mensen bijeen mocht zijn om even stil te staan bij hetgeen men in het verleden had mogen doen. Hij gedacht diegenen die waren heengegaan en hij noemde de stichting 1940-1945 een monument. De nagelaten betrekkingen hebben onze liefde nodig, aldus .spreker. Hij gaf ze de verzekering, dat diezelfde band uit de verzetsstrijd er nog is en die zal blijven tot de dood toe. Ter nagedach tenis aan hen die vielen werden staande enkele minuten stilte in acht genomen. Honsels Harmonie voerde hierna onder leiding van B Boerman uit „Nimred" van Elger en „Finlandia" van Sibelius. Burgemeester D. van Heyst voelde zich in dit gezelschap geen vreemde. Hij ver telde ook zijn steentje te hebben mogen bijdragen in het verzet in Zeeland. Hier was door het isolement het verzet echter niet zo ontwikkeld als in het westen en het oosten van het land. Hogelijk waardeerde hij het dat men in NaaldwijkHonselers- dijk was bijeengekomen. Is er nog wel aanleiding voor een reünie, zo vroeg hij zich af. onmiddellijk deze vraag beves tigend beantwoordende. Al is het verzet achter de rüg. er is een ander soort ver zet. In deze materialistische t.iidwaarin men vecht voor eigen omstandigheden en waarbij men zo vaak diegenen vergeet, die naast ons leven, heeft het voormalig verzet de taak 0m als een goede kern in onze samenleving een voorbeeld te geven aan de jongeren en een stimulans te zijn voor de ouderen. Na de pauze trad de chr. toneelver eniging „Amicitia" uit Naaldwijk op met een vrolijk spel in twee bedrijven door Wim Dumont, getiteld „Onder toezicht van de huisbewaarder". Na afloop sprak „Oom Kees" nog een woordje en verder bleef men gezellig bij een om oude herinneringen op te halen en oude vriendschapsbanden te verstevi gen. Medegedeeld werd dat de volgende in Vlaardingen zal plaats hebben. JJe neer snoep zeide, dat de namen van de oud-bestuursleden ds. Schoch en mr. Gulcher in het Gouden Boek der stichting werden opgenomen en dat hij hoopte op een groeiend besef bij de stadsbestuur deren voor het werk der jeugdleiding, ook tot uiting komend in het subsidiebeleid. Geestig als naar gewoonte droeg daar op dr. A. J. Teychiné Stakenburg, voor zitter van de „R.S- Ongeorganiseerde Jeugd" zijn betoog voor, de tijd waarin wij thans leven karakteriserend ais „boei end, spannend en meer dan zenuwslo pend"- Hij schetste de materiële bedrijvig heid, waarbij hij heel nieuwe beelden ge bruikte als „financieel gehcelahoep" op de beurs en stelde dan de vraag of wij, tussen al dat tumult in staat zijn het ge geven van de geest zich tot talent te la ten ontwikkelen. Er zijn vele wegen aangegeven om de ongeorganiseerde jeugd te benaderen. De een wil het via de ouders, de ander via de wijk en de buurt. Maar waar blijven de middelen die daarvoor nodig zijn? Rot terdam is een stad van het handwerk en van vakkennis, maar deze betekenen niets, wanneer zij niet geprojecteerd zijn tegen de algehele vorming van jonge arbeiders. Er zijn tendensen die erop wijzen, dat men dit in de ondernemerswereld beseft. Maar dr. Teychiné Stakenburg meende uit verschillende symptomen (als de ac tie voor het Prins Bernhardfonds) te moe ten afleiden, dat de middenstand met name het grote en kleine winkelbedrijf in dezen vrijwel niets doet. Gelukkig ech ter komt de gemeentelijke overheid er meer en meer in de weer voor. Het tot standkomen van clubhuizen is daarbij van groot belang. Na b*i£le sprekers aanhoord te hebben begaven jeugdleiders en jeugdleidsters van allerlei kleur en pluimage zich naar de benedenverdieping, om van een een voudige, maar voortreffelijke maaltijd te genieten. De bijeenkomst werd besloten met het volgen yan pantomimespel. Advertentie t.M. Dogëicd voor Schade 81ste Jaargang No. 23876 O A M l SCHIEDAM TELEFOON 66182 POSTREKENING NR 8 0 8 ROTTERDAM, 7 januari 1959 6 Januari n.rn.: 300 ton lood Delft; 1350 ton oliezalen liggen/varen; 100 ton mais Harder wijk; 100 ton mais Akkrutn; 400 ton mais Maarssen; 150 ton kolen Nederhemert; 3C7 ton granen Aj-nersföort; 100 tón granen Hengelo; 100 ton super Hoogesmilde; 163 tan chverson Zutphen; 93 ton diversen Veghel; 303 ton za »1 Geertruidenberg; 100 ton gerst Ravestein; 101 ton gerst Zaanstreek; 748 ton cellulose Arnhem; 180 ton schilfers Leeuwarden: 250 ton miloerrh Wanssum: 125 ton granen Tilburg; 30 ton gra nen Hardenberg. Totaal 90 reizen. 7 januari v.m.: 30 stand, hout Venlo; 300 Ton haver Maashees; 102 ton haver Weesperkarspel; 203 ton rogge Maashees; 208 ton rogge liggen/ varen Delft,; 200 ton gerst liggen/varen Weert; 165 stand, hout Roermond. EERSTE SPINAZIE Door de kweker P. Zonneveld werd aan de veilingvereniging Westland te 's-Gra- venzande de eerste spinazie aangevoerd. Deze spinazie bracht 58 cent per kg. op.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2