DEEB Elke week 51 prijzen Wie wint deze week de hoofdprijs? »Een leven lang GRATIS steeds het nieuwste Philips apparaat voor alle dagen waarop u thuis uitgaat! Schotse boerensoep I 4 7%^ 90 ct a engelse melange Afscheid prof. De Jong van de bankwereld Het subsidie-beleid Ondernemer en ordening Hofstra maakt plaats voor prof. Zijlstra Opening van Verenigd Plastic-V erkoopkantoor Schenking rijksmuseum Tandartsinstrumen tarium in beslag genomen Opdrachten voor literatuur-historie PHILIPS INTELLIGENTIE-SPEL 4e RONDE VAN 30 JANUARI TOT EN MET 5 FEBRUARI 1959 Uzelf op Van Nelle's van TZhcVi heerlijke nieuwe Assam Thee! Nieuw hoofdkantoor van de Nederlandsche Bank Op 3 februari DONDERDAG 29 JANUARI 1959 PAGINA S VAN NELLE'S ASSAM THEE - ENGELSE MELANGE zijn leven lang gratis steeds het nieuwste Philips apparaat! per 100 gram met ham Voor U, mevrouw: het beste van het beste. Van Nelle's nieuwe Assam Thee! Samengesteld naar Engelse smaak - alleen de aller fijnste theesoorten zijn er aan te pas gekomen... en van die soorten alleen het beste blad van de struik plus de geurige topblaadjes. „Dat is Thee!" Van Nelle's Assam Thee! Meteen een pakje halen... Genieten! Beroemd recept verfijnd door Zwitserse koks zondag-soep voor elke dag U 8] u 1. u h, s va '•fff 4 berden natuur gggBggHBi Prof. mr. A. M. de Jong, op wiens verzoek, in verband met het bereiken van de pensioenleeftijd, met ingang van 1 februari a. s. eervol ontslag is verleend uit zijn functie van directeur- secretaris van de Nederlandsche Bank, heeft gisteren aan diegenen buiten de kring van de bank, die afscheid van hem wensten te nemen, daartoe de ge legenheid gegeven tijdens een receptie in Hotel de L'Europe. Onder degenen, die afscheid van hem wilden nemen, merkten wij op de burge meester van Amsterdam mr. G. van Hall, enige hoge functionarissen van het departement van Financiën en voorts vele toonaangevende figuren uit de bankwe reld en het bedrijfsleven. Uiteraard vormde het te bouwen nieuwe hoofdkantoor van de Nederlandsche Bank een onderwerp van gesprek. Bevestigd werd, dat de directie aan prof- M- F. Duintjer opdracht heeft gegeven tot het maken van een voorlopig ontwerp voor een nieuw bankgebouw aan het Frederiks- plein te Amsterdam. Het staat nu wel vast, dat het nieuwe bankgebouw zal verrijzen op de plaats van het afgebrande paleis voor Volksvlijt. De directie heeft er prijs op gesteld prof. Duintjer met de opdracht te belasten, aan gezien zijn ontwerp voor een gebouw aan de Turfmarkt destijds met groot enthou siasme werd ontvangen. Het ligt volstrekt niet in de bedoeling, zoals gevreesd werd, van het gebouw een sombere steenkolos te maken. Bij beschikking van de minister van Maatschappelijk Werk en de staatssecre taris van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen is ingesteld een „Interdeparte mentale commissie subsidiebeleid Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen-Maat schappelijk Werk". Deze commissie is bel act met o.m. de volgende taken: het voorbereiden van re gelingen voor subsidiëring van buurthuis werk, bijzonder jeugdwerk en bijzonder volksontwikkelingswerk en hel werk der onmaatsehappelijkheidsbestrijding; het uitbrengen van adviezen aan de minister van Maatschappelijk Werk en de staats secretaris van O.. K. en W. over de uit voering van deze regelingen. Voorzitter der commissie is de heer A. P. van der Mey, hoofd van de onderaf deling jeugdwerk van het ministerie van O., K. en W. De voorzitter van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Zaanland, de heer Jac- Verkade, heeft in zijn nieuw jaarsrede het begrip ordening aan de or de gesteld. Spreker merkte o.m. op, dat de onderne mer begrip zal moeten tonen voor over heidsmaatregelen, die langs democrati sche en legale weg tot stand zijn geko men. De ondernemer op zijn beurt mag dan ver wachten, dat de uitvoerders van de overheidsmaatregelen de taak van de ondernemer niet verzwaren door het stellen van onredelijke eisen en bureau cratie- „Een van de voornaamste opgaven van de ondernemer is", aldus de heer Ver kade", „het vooruit kunnen zien, de over heid mag zijn uitzicht niet belemmeren door hem ten aanzien van belangrijke dingen nodeloos in het onzekere te la ten. Dt laatste is iets, dat voor de Zaan streek in bijzondere mate geldt" Bij K.B. is de heer H. J. Hofstra op zijn verzoek ontheven van zijn functie als gouverneur van de Europese Investerings bank en als governor bij de Internationale Bank voor Herstel en Ontwikkeling, onder dankbetuiging voor de diensten door hem in beide functies bewezen. Tot zijn opvolger in beide functies is benoemd prof. dr. J. Zijlstra, minister van Financiën a.i. (Van onze correspondent) Op dinsdag 3 februari a.s. 's morgens te elf uur wordt in Hotel Figi te Zeist het Verenigd Plastic Verkoopkantoor n.v. ge opend. Dit verkoopkantoor is opgericht door de Algemene Kunstzijde Unie n.v. te Arnhem en de Staatsmijnen In Limburg. Bij deze opening zal de heer Wemmers, president-directeur van de Staatsmijnen het woord voeren. Mevrouw de weduwe R- Morpurgo-Nat- kiel te .Amsterdam heeft ter nagedachte nis en volgens de wens van wijlen haar echtgenoot L. Morpurgo aan het Rijks museum te Amsterdam ten geschenke aangeboden een ronde loden plaquette, die Noach voorstelt, de ark betrekkende. Hoewel de herkomst van de compositie in Italiaanse trant onbekend is, duiden de opzet en gewaadbehandeling op de tijd omstreeks 1600 Figuren, plooienval en behandeling van voorgrond en boom blad zijn geheel in de trant van Adam van Vianen. In een pand aan de Witte de Withstraat te Rotterdam heeft de recherche van het hoofdbureau van politie dinsdag een tandarts-instrumentarium in beslag geno men in verband met een overtreding van de Wet op de Tandheelkundige Inrich- ingen. Tegen de 70-jarige tandheelkundige P. S., en de 32 jaar oude tandtechnicus W. H. werd een proces-verbaal opge maakt. Tegen laatstgenoemde wegens het onbevoegd uitoefenen van de tandheel kundige praktijk. De staatssecretaris van onderwijs, kun sten en wetenschappen heeft de volgen de opdrachten op het gebied der lite ratuur-historie verleend. Dr. J. Bosch te Kampen; het gereedmaken van een vol ledige catalogus van de brieven van Isaac de Costa (1798-1860) en van een uitgave van een verantwoorde keuze daaruit. Henri Ett te Amsterdam en dr. G. W. Huygens te Rotterdam: het gereedma ken van een platenatlas betreffende Mul- tatuli met doorlopend commentaar. Dr. C. M Geerars te Amersfoort: het schrij ven van een biografische studie over Lu cas Schermer (1688-1711). Dr. V. E. van Vriesland te Amsterdam: het schrijven van een essay over de betekenis van de Franse symbolisten voor de Nederland se poëzie tot 1914. HÏCM TELEVISIE RADIO GRAMMOFOONS BANDRECORDERS Hi-Fi APPARATUUR PHILIPS BANDRECORDER EL 3527 - f 398.-, Compleet met band en microfoon. Zuivere opname, natuurgetrouwe weergave. Bovendien moet u de volgende zin aanvullen het belangrijkste artikel voor gezelligheid en ont spanning thuis, omdat (in maximaal 20 woorden) 2 GRAMMOFOON AG 1124 - t 159— Automatische stereo-platenspeler, tevens -platenwlsselaar op voet. Idem voor Inbouw - AG 1024 - f 135.-. 3 RADIO B 4 X 82 A f 208.-. Een uitmuntend AM/FM-toestel met houten kast. (Met visserijband in plaats van FM-bandf 238.-.) HOE ZIJN DE SPELREGELS? Iedereen kan aan dit spel deel nemen, wanneer hij of zij tijdens de duur van deze prijsvraag een Philips radio (exclusief auto radio), bandrecorder, grammo foon, Hi-Fi of televisie-apparaat koopt. Voor elke f 100.- of deel daarvan ontvangt koper van zijft handelaar één afgestempeld deelnemings-formu- lier. Voorbeeld: u koopt een grammofoon van f 148.- en krijgt 2 formulieren. U kunt zo veel formulieren tegelijk inzenden als u wilt, maar u kunt ze ook over de verschillende ronden Verdelen, want iedere week komt er een nieuwe ronde. U ziet hiernaast 4 foto's (A. B. C en D), deels thuis, deels in de studio of elders opgenomen, en 4 afbeel dingen van reep. een televisie-apparaat, een gram mofoon, een radio en een bandrecorder (1, 2. 3 en 4). Bij elk van' deze foto's behoort telkens een van de vier apparaten. Aan u de taak om door küken en beredeneren vast te stellen, welk apparaat bet best past bij welke foto. De juiste oplossing is gedeponeerd bij Notaris E. Bennink Bolt te Amsterdam en isbindend. HOE ZENDT U IN Let op! Deze vierde ronde sluit 5 februari. Ga dus zo gauw mogelijk naar uw handelaar Bewaar deze advertentie. De uitslag van de tweede ronde wordt vla de radiohundel binnenkort bekend gemaakt. TELEVISIE 17 TX 210 A - f 795.-. Su per-ontvanger. Diameter beeldbuis 43 cm. Gemakkelijke bediening. On geëvenaard scherp en stabiel beeld. WAT ZIJN DE PRIJZEN i Elke week zijn er 51 prijswinnaars, die de contante prijs van het door hen gekochte apparaat terug ont vangen. Bovendien krijgt de door de jury aangewezen beste inzender van de week Dat wil zeggen: het door deze inzender gekochte apparaat wordt gedurende diens leven telkens weer door Philips omgeruild zodra een nieuw gelijkwaardig type uitkomt. Bij uw handelaar liggen deelnemlngs-formulieren. Alleen door de handelaar gewaarmerkte formulieren zijn geldig. Een deskundige jury beoordeelt de inzendingen en kent de prijzen toe. Verrukkelijk, voedzaam, gezond! Dit nieuwe Knorr-gerecht is altijd welkom. U weet het. Maar nü vooral! Want Knorr Schotse Boerensoep is niet alleen verrukkelijk van smaak. Ook heerlijk voedzaam en gezond. Geen wonder dus, dat juist déze soep nu dampend op de tafels staat! Proef, hoe kundig deze koks kokkerelden met oogstverse gerst, jonge worteltjes, prei, selderij en peterselie. Schotse Boerensoep werd boven dien verfijnd met stukjes ham, kostelijke kruiden en... de befaamde Knorr keukengeheimpjes. i i i i h v s a <1 b b *ti «l 6 U, Ui hi hi t> v 8: a V, it k, bi ti «i le h

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8