Na de weigering van Fanfani formateur Veelvoud van conflicten in de Italiaanse politiek oud-premier Segni Turken en Grieken zoeken in Zürich naar oplossing PANHONLIB-BOYCOT VOOR HAAGSE HOF SPREEKWOORD-PUZZE' „UNIQUE" u I w li I 8 w a. VERKOOPSIER b. AANKOMENDE VERKOOPSTER i Reizen in Katholiek verband U KUNT MEEZITTEN AAN TAFEL I' i t iH I I I I Th. PASCALES AUTO MIJ. VINK Cr Co. N.V. ft fr fe Demissionaire premier onvindbaar voor president paginaJ Hulp i.d. huishouding Van 300 scholen geeft slechts één schoolmelk Maasniel kan eigen stijl niet behouden Ruilverkaveling in een fors tempo uitvoeren Gaat het om dwang: op reders? Grenswijziging Utrecht- Gelderland 5? R Nieuw exportprogram Amerikaanse katoen WINKELJUFFROUW AUTOVERHUUR met goud bekroonddank zij de weloverwogen bouw en de elegante tyn. 8$ "N a. EEN TYPISTE b. EEN ASSISTENTE v. d. rekenkamer De krant kunt U nief missen Geen daü NSC ZATERDAG 7 FEBRUARI 1959 Rustig thuis Segni formateur? Minister Struycken: Gelderse Mij v. Landbouw „Een machtsgreep" ii t w ZIE... DE AMERIKAANSE c; Bekroond met de Gouden Medaille van het Comité Francais de PElégance op de wereldtentoonstelling te Brussel „Pour proportions exceptionnelles et Ia ligne élégance"* VRAAGT DEMONSTRATIE: STADHOUDERSLAAN Z.Z. 11-13 SCHIEDAM TEL. 68506-66611 AUTO'S ZONDER CHAUFFEÏ# 1 aS/ i ife Plaatst 'n Kampioen is veel prettiger, aangenamer en vrolijker. NEDERLANDSE REISCENTRALE VOOR KATHOLIEKEN ST. CHRISTOFFEL >'J kV $5 (Van onze correspondent) ROME, vrijdagavond. De Italiaanse president, Giovanni Gronchi, heeft vanmiddag de aftreden de minister van defensie, Segni, ge vraagd een nieuwe regering te vor men. Segni, die al eens eerder premier is geweest, nl. van juli 1955 tot mei 1957, is onmiddellijk met zijn consultaties be gonnen- Men verwacht dat hij zal pogen in de rechterzijde van de Italiaanse Kamer, bij liberalen en monarchisten, steun te vinden om het regeringspro gram van het vorige kabinet voort te zetten. De benoeming van Segni tot kabinets formateur volgde op de weigering van de demissionaire minister-president Fanfani om gehoor te geven aan het verzoek van de president om zich en zijn kabinet als nog aan het parlement te presenteren teneinde een vertrouwensvotum te vra gen. De president had aanvankelijk deze op. lossing bedacht om twee redenen: ten eer ste, omdat het kabinet-Fanfani buiten het parlement om was afgetreden en ten tweede omdat hfl ondanks zeven dagen van voortdurende besprekingen met de leidende politici geen mogelijkheid meende te zien een voor hem acceptabele formateur aan te wflzen, die een rede- delijke kans op succes zou hebben. Fan fani weigerde echter. Bet de benoeming van Segni is nog niet alles opgelost. Er is nu een veel voud van conflicten, zodat het moeilijk is om in de situatie zoals deze thans is gegroeid, nog enige tekening te ontwaren. Het ernstigste Is wel het conflict tussen het staatshoofd en de leiders der beide christen-democra tische kamerfracties. Het gaat hier om een probleem dat al herhaaldelijk aan de orde is geweest sedert Giovanni Gronchi in 1955 tot president van de republiek werd gekozen (tegen de uitgesproken wens en bedoeling van Fanfani in, het is goed zich dit te herinneren!). De grondwet kent aan het staathoofd de exclusieve compe tentie toe de formateur te benoemen, die op zijn beurt de ministers benoemt. Wel nu: de katholieke kamer- en senaatsfrac tie (die de grootste partij binnen het par- V- De tendens van de veehouderijdag. die woensdag door de Groninger Maatschappij van Landbouw in het Concerthuls te Gro ningen was georganiseerd, was de be kende slagzin: met melk meer mans! De voorzitter, de heer H. J. Muntinga. beklemtoonde in zijn openingsrede het be lang van een goed functionerende veehou derij wegens de grote belangen die er op het spel staan. Hij vond. dat de pro- duktie niet beperkt, maar veeleer uitge breid moest worden, indien tenminste de veehouderij zich wil handhaven Belang rijk vond hij, dat niet alleen de afzet werd vergroot door een grotere export, maar vooral ook door te pogen het eigen volk meer „melk-minded" te maken. De voorzitter van de veehouderijcom missie, de heer R. van Wijngaarden oefen de kritiek uit op het beleid van de over heid. drong aan op verhoging van het vetpercentage en betreurde het. dat er in dit opzicht een achterstand bestaat bij andere landen. H(j noemde het voorts ontstellend, dat in Groningen met zijn 300 scholen slechts één school is, waar de kinderen ..schoolmelk" krijgen. De betekenis van de melk als volks- voedse] kreeg men uiteengezet door prof. dr. C. den Hartog. Hij noemde melk een niet te vervangen volksvoedsel dat bijzonder rijk is aan kalk, eiwit en vita mine B2. De verzorging bij de zuigelin gen is zeer goed. maar van de opgroei ende kinderen krijgt 40 tot 60 pet. te wei nig melk Vandaar dus het belang van elk op school. Drs. H. Schelhaas, economisch mede werker van de Federatie van Ned. Zui velfabrieken was van oordeel dat er re den is voor een gematigd optimisme voor de zuivelindustrie met betrekking tot de Euromarkt. Maar hij meende wel, dat de landbouwers zich zullen moeten voor bereiden op een stijging van de veevoe- derprijzen en een snellere verkorting van de arbeidstijden. Een voordeel voor de Nederlandse boeren is. dat zij een goed produkt leveren en een lage kostprijs heb ben. De mogelijkheden met zuivelprodukten werden door het Nederlands Zulvelbureau getoond in een kleine expositie. DE ITALIAANSE PREMIER FANFANI verlaat hier zijn wo ning op weg naar het Quirinaal voor bespreking met president Gronchi. lement vertegenwoordigen) hadden als formateur voorgesteld de voormalige mi nister-president Segni- Zij deden dit voor stel op een wijze waarin Gronchi een aan tasting moet hebben gezien van zijn pre rogatieven. Hij weigerde dus, zoals we hebben gezien, maar door Fanfani's hou ding is hij nu toch overstag moeten gaan. Een tweede conflict eveneens van ernstige aard bestaat er (en is thans duidelijk aan het licht getreden) tussen Gronchi en de aftredende minister-presi dent. Het is de logische gewoonte, dat een demissionaire premier in functie blijft tot het moment, waarop zijn opvolger de leiding overneemt- Fanfani evenwel is van de dag af, waarop hij het ontslag van zijn regering aanbood (26 januari) rustig thuis gebleven en heeft zich met niets meer bemoeid Ja, maandag en dins dag was hij zelfs absoluut onvindbaar, zodat de president, die hem dringend wenste te spreken in verband met de crisis, in de onmogelijkheid verkeerde hem te bereiken (Achteraf is bekend geworden, dat Fanfani ergens in een klooster zat en dat mevrouw Fanfani aan de secretaris van het staatshoofd, die telefoneerde, antwoordde, dat haar man „ambteloos burger" was en zich geenszins verplicht voelde om zich naar het Quiri naal te begeven!). De resolute weigering van Fanfani om zich alsnog aan het parlement te presen teren, vormt afgezien nog van alle per soonlijke en politieke motieven een zonderling antwoord op Gronchi's ern stige waarschuwing aan parlement en partijen. In het communiqué, waarin deze dinsdag bekend maakte Fanfani's ontslag te hebben geweigerd, sprak de president zonder omwegen van een „zeer moeilijke politieke situatie" en over „gevaren voor het staatsbestel van de Italiaanse repu bliek". Het Is niet aan te nemen, dat deze ern stige situatie door de benoeming van Seg ni, die de president a.h.w- is opgedrongen doo; de chri6ten-democraitieche fractielei ders. ineens is opgelost- Ook Segni is er de man niet naar om links en rechts in de Cristiana-Democrazia langdurig bijeen te houden. Het feit. dat hij ter rechterzijde ook steun gaat zoeken, zal zeker niet overal in zijn partij worden gewaardeerd, zoals ook de ontrouw van de partij de anders-georiënteerde Fanfani duur kwam te staan. Men vraagt zich af hoe dit alles moet, eindigen. Italië zit zonder regering en in feite zonder parlement, daar de beide Ke- mers niet vergaderen, zolang het land geen regering heeft- En als er een rege ring komt, dan is die of van korte duur of van een gevaarlijke besluiteloosheid. En dat, terwijl er formidabele pro blemen zijn op sociaal, economisch en fi nancieel gebied en terwijl de stakingen hand over hand toenemen. En dan laten we de huidige internationale politieke si tuatie nog buiten beschouwing. De premiers en de ministers van bui tenlandse zaken van Griekenland en Tur kije zijn gisteren te Zürich offioteel hun besprekingen over de kwestle-Cyprns begonnen De twee partijen kwamen overeen, dat er vóór het einde van het overleg geen verklaringen voor de pers zullen worden afgelegd. Men verwacht dat de besprekingen tot maandag of dins dag a.s. zullen duren. Naar verluidt zal er op deze conferen- die. die op informele bijeenkomsten ln de cember en januari, o.m. in het kader van de NATO, werd voorbereid, niet ge sprol, m worden over het denkbeeld van een aansluiting van Cyprus bij Grieken land („enosis") of over het Turkse voor stel om he» eiland te delen („partition"). Wel zouden de Turkse ministers er op 6taan, dat een akkoord over de toekomst van het eiland „hechte waarborgen" bevat tegen een eventuele achteruitstelling van de Turkse minderheid door de Griekse Cyprioten- De Turken zouden hebben gevraagd, aan de Turkse gemeenschap het recht van veto toe te kennen ln wetgevende or ganen, ter bescherming van de belan gen van deze bevolkingsgroep. Ook zou de Turkse delegatie hebben gepleit voor stationering van Turkse troepen op het eiland- De Grieken, die zeggen te stre ven naar onafhankelijkheid van Cyprus, zouden echter hebben gezegd dat de aan wezigheid van Turkse militairen dit stre ven in de weg zou staan- In gezaghebbende kringen te Londen is inmiddels vernomen dat Engeland bereid ls aan een drie-mogendhedenconferentie over Cyprus deel te nemen, als Grie kenland en Turkije erin slagen hun me ningsverschillen op te lossen. 'Aan een dergelijke conferentie zouden ook verte genwoordigers van de twee bevolkings groepen op het eiland moeten deelnemen. Hagerty herinnerde eraan, dat de invita tie is gedaan in een lange rede, die alle mogelijke vijandige zinspelingen ten aan zien van de Amerikaanse leiders bevatte. „Het lijkt vreemd dat Kroesjtsjef, Indien hij werkelijk gaarne heeft, dat president Eisenhower een bezoek brengt, op deze wijze de uitnodiging zou doen. In diplomatieke kringen meent men, dat uit deze verklaring, niet blijkt dat 'n reis ernstig wordt overwogen. Eisenhower heeft herhaaldelijk gezegd dat hij voor de zaak van de vrede bereid is overal heen te gaan. In zijn jongste verklaring wordt niet meer gezien dan een bevestiging van dat standpunt. Minister Struycken acht samenvoeging van Roermond en Maasniel de aange wezen oplossing voor beide gemeenten, omdat Maasniel, zelfs onder een nieuwe eigen bestuursvorm, bij uitbreiding nimmer zijn eigen stijl kan blijven be houden. aangezien het dan in wezen gaat om uitbreiding van Roermond. De minister zegt dit in zijn Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer over de samenvoeging van beide gemeenten. Hij ontkent in deze memorie, dat er een verandering zou zijn gekomen in het over heidsbeleid ten aanzien van wijziging van gemeentegrenzen. Elk geval moet, zo zegtl hij, op zijn merites worden beoordeeld. Als een natie van 50 miljoen Europeanen zich ln een dusdanige crisis bevindt, dan raakt dit het hele vrije Westen. Vandaar de groeiende bezorgdheid in diplomatie ke kringen en in de perB van Europa en Amerika. In een urgentieprogramma, dat gis teren op de 120e algemene vergadering is aangeboden, heeft de Gelderse Maat schappij van Landbouw verklaard, dat ter versterking van de exportpositie van de land- en tuinbouw en ter bevordering van de arbeidsproduktiviteit, het ruilver kavelingsprogramma in een fors tempo dient te worden uitgevoerd. I In het programma wordt aangedrongen op het verstrekken of garanderen van overheidswege van langlopende kredieten tegen matige rente, voor de modernise ring en rationalisering van het zeer ver ouderd boerderijen-a-reaal. Ook wordt ge vraagd om handhaving van een inten sieve landbouw-voorlichtingsdienst. Onder vermindering van lasten wordt Voor het Haagse Gerechtshof werd ap pèl tegen een in het korte geding tussen de Scheepvaart Vereniging Zuid te Rot terdam en de Ned. Bond van Vervoers- personeel gedane uitspraak van de pre sident van de Rotterdamse rechtbank be handeld. Dit geschil ging over het al of niet rechtmatig zijn van een boycot-actie tegen schepen onder goedkope vlag (Pan- honlib-schepen). Deze boycot werd tegen begin decem ber 1958 georganiseerd door de Int. Trans portarbeiders Federatie I.T.F. De verent- ging Zuid der Rotterdamse cargadoors noemde deze actie een staking, die geen rechtvaardiging kon vinden in de ver houding tussen werkgevers en werkne mers. De Rotterdamse president achtte de boy cot rechtmatig, stellende dat de arbeiders bij een besluit van hun bond in hun zede lijke overmachtspositie staan. Het euvel van d-e goedkope vlakken acht de presi dent zo groot, dat hij de boycot-actie als een rechtmatige staking uit sociale bewo genheid kon zien. De president van de rechtbank te Amsterdam bleek deze me ning echter niet toegedaan. Mr. W. Schadee stelde, als raadsman van de S.V.Z., dat het er de I T.F. niet om gaat de doorgaans behoorlijke toe standen voor het scheepsvolk op de Pan- honlib-schepen te verbeteren, maar wel om desbetreffende reders te dwingen een collectieve overeenkomst met haar te sluiten. Duidelijk werd, dat de reders naast een „entree" van een Pond Ster-ling jaarlijks drie Pond Sterling per schepe ling zouden moeten betalen. De gages en verzorging op de 3.5 miljoen ton dead weight van de reders Niarchos, Onassts en Livanos van de 16 miljoen deadweight der Panhonlib-schapen werden beter dan die van vele andere landen Het zou hoog stens om het belang van een kleine min derheid der bemanningen kunnen gaan. Veeleer, zo meende spr., betrof het hier een machtsgreep van de I.T.F. waaraan de N.B.V.V. meewerkte. De oproep tot staking van de N.B.V.V was volgens mr. Schadee onrechtmatig en wanprestatie. De raadsman van de N.B.V.V., mr. O J. Scholten was dit bepaald met zijn te- genpleiter eens. Wettelijke maatregelen om Panama, Li beria en Honduras te dwingen tot behoor, lijke wetgeving ter bescherming van de schepelingen (sociale wetten, veiligheids wetten, zeevaartonderwijs en toezicht er op) bestaan niet, zei hij. In tijden van goede conjunctuur zullen de gages etc. op de meeste Panhonlibschepen wel goed zijn. maar in tijden van teruggang zijn de bemanningen rechteloos. Het contract tussen I.T.F. en reders ls een noodding en geëiste drie Pond zijn voor een sociaal fonds ten behoeve van de opvarenden van Panhonlibschepen. Het euvel der Panhonlibschepen Is een sluipend euvel van internationale aard, dat slechts internationaal bestreden kan worden. Mr. Scholten nam de bewering, dat de arbeidsvoorwaarden op vele Panhonlib schepen uitstekend zouden zijn, niet se rieus. Tegen de stelling, dat de sympathie staking een andere staking voor-onder stelt, bracht mr. Scholten in, dat staken aan boord van schepen strafrechtelijk ver boden is. „En ze hebben geen wetten", riep mr. H. B. Schadee, daar tegenin. De president te Rotterdam heeft met zijn uitspraak de sociale rust ten zeerste gediend, in tegenstelling tot het vonis in Amsterdam, aldus mr. Scholten. De president van het hof, mr. B. Ver veen bepaalde het arrest op 20 maart. gesteld algehele afschaffing van de grond belasting. Deze wordt gezien als een dub bele belasting, in strijd met de begin selen van een rechtvaardige belastinghef fing. Aangedrongen wordt op het voeren van een prijsbeleid, waarin de toezeggingen omtrerw een redelijke mate van bestaans zekerheid voor de werkers op het sociaal economisch verantwoorde bedrijf, gehand haafd zullen worden. Voor de verbetering van de situatie op de zuivelmarkt volgde de regering de aan bevelingen op van het IFAP, zo wordt verder gezegd. Het programma noemt in dit verband: vermindering van het prijsverschil tussen boter en margarine, bevordering van het boterverbruik voor speciale groepen met name voor militai re en bijzondere groepen, verhoging van het vetgehalte van de consumptiemelk en bevordering van de schoolmelkver- strekking. Met grote inspanning zal er naar ge streefd moeten worden om de kwaliteit van de drinkmelk te verhogen en de melk en zuivelprodukten in aantrekkelijke verpakkingen aan te bieden. Een doelbe wuste en onophoudelijke reclamecampag ne om de consumptie te bevorderen zal het sluitstuk zijn van alle activiteiten op dit terrein. De voorzitter, de heer Van der Ley, heeft een krachtig pleidooi gehouden voor modernisering in de land- en tuinbouw en noemde daarbij als een der belang rijkste middelen de ruilverkaveling. Zelfs een kleine vertraging van het tempo daar van kan, zo meende spr- zeer nadelige ge volgen hebben- Tegen een beperking van de melkpro- duktie ontwikkelde de heer Van der Ley verschillende bezwaren. Hij wees in ver band daarmede ook op de verschrikke lijke nood in vele achtergebleven gebie den en meende, dat het dan toch zeker niet aanging om de produktie van een der belangrijkste voedingsstoffen, waar aan daar gebrek bestaat, nl. eiwit, moed willig te verminderen. Al lag er dan eind vorige maand een hoeveelheid van 20.000 ton magel melkpoeder in onze pakhuizen opgeslagen, zolang er nog hongergebieden zijn, mag men van overschotten of over- produktie niet spreken' Spreker vroeg met aandrang, dat er op korte termijn een onderzoek zal worden ingesteld naar distributiemogelijkheden, al zal dat aan vankelijk slechts voor kleine partijen kunnen zijn- De aanhangige grenswijziging tussen de provincies Utrecht en Gelderland zal op 1 januari 1960 van kracht worden, in dien de Staten-Generaal ermede akkoord gaan. In een gisteren bij de Tweede Ka- mer ingediende wijziging van het by treffende wetsontwerp, is deze daarin ingelast. In tegelijkertijd vej5 nen memorie van Antwoord zegt ter Struycken o.m. dat zijns inzie°L( als het inwonertal van de gemeente^. woude na de grenswijziging tot daald, niet behoeft te worden dat zij voor problemen komt te sta3 t„' J: zij niet het hoofd zal kunnen bieden. Het Amerikaanse ministerie van land bouw heeft de grote lijnen bekendge maakt van een herzien programma voor de export van katoen, dat na 1 augustus a.s. de prijs van in het buitenland ver kochte Amerikaanse katoen lager zal doen worden. Het doel van het nieuwe plan is door wijziging van het exportprogramma voor betaling-in-natura de Amerikaanse over schotkatoen meer concurrerend op de wereldmarkten te maken. Onder het nieuwe exportprogramma voor betaling-in-natura zal aan expor teurs 8 dollarcent per pound betaald wor den voor katoen, die na 1 augustus a.s. naar het buitenland wordt verscheept. Op het ogenblik wordt er aan de exporteurs 6,5 dollarcent per pound betaald. OP DE CIRKEL: een bekende zegs wijze. VAN BUITEN NAAR BINNEN: (de laatste letter is altijd de aangegeven k) 1 plaats in Noord-Brabant, 2 eervol, 3 inlegwerk, 4 ongeval, 5 door overlij den verkregen, 6 agenda, 7 heriditair, 8 ongesteld op zee, 9 last, 10 deel van een loofboom, 11 boek voor admini stratie, 12 treurig, 13 leerzaam, 14 dief stal met geweld 15 dorp in Zuid-Hol land, 16 vrij goed. Oplossingen kunnen ingezonden wor den tot donderdagmiddag. Over de puzzels geen correspondentie. De oplossing van de Kruiswoordpuz zel van verleden week is: HORIZON TAAL: 1 das, 4 parasol, 8 vla, 11 ra pier, 13 maal, 14 aleer, 15 ven, 16 korst, 17 ter, 18 wan, 20 Let, 22 nat, 23 bar, 25 nes, 27 af, 28 pet, 29 baker, 31 ra, 33 leger, 35 mol, 37 Ares, 39 41 toga, 42 lak, 44 peter, 46 pater, 50 gas, 51 en, 52 Eem, 5* „ifey 55 dag, 57 kus, 59 vol, 60 puk, 62 JLaw 63 hes, 64 Arras, 66 gaas, 68 $e Sjc 69 art., 70 Amerika, 71 Spa. VERTICAAL: 1 dra, 4 per, 5 ar, 6 amen, 2 aalt, 3 «KS& 7 of 8 V, f 9_laster, 10 alt, 12 Ier! 13 mol, 1® 18 water, 19 pak, 21 kanarie, 22 u'v,;-; 23 baret, 24 rem, 26 savanne, 29 30 rot, 32 wel, 34 gaper, 36 lor, 43 kat, 45 rag, 47 ne 2C 40 Tegal, 49 tol, 53 mulat, 55 das,°56 kur8*U&^ sas, 59 veer, 60 pre, 61 kaap, 62 |W 64 Ada, 65 sla, 67 om, 68 ik. fet v» De prijs is gewonnen door: A. de Jong, Ribeslaan 23, Schieda^' Postwisseltje volgt. jk» Getrouwd: J. P. M. WAGENAAR Arts en W. M. TH. STOOP De Heer en Mevrouw WAGENAAR—STOOP zeggen, ook namens wederzijdse ouders, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden. Rotterdam, 7 februari 1959. HUIDARTS Vondellaan 8, Schiedam Spreekuurwijziging vanaf maandag 26 jan. Part. Ma t.e.m. Vrij 1—2 uur Fonds, dagelijks van 11—12 uur Avondspreekuur Ma en Do van 7—8 uur. Gevraagd voor zo spoedig mo gelijk nette liefst boven 18 jaar en flinke Hoog loon. Banketbakkerij C. Smulders, Van Hogendorplaan 29, Vlaardingen-Oost, tel. 5029. Met auto's van UNIQUE „trouwen zal U nooit berouwen". Burg. Knappertlaan 10—12—14—18 Tel. 68817 - Schiedam Charl. Kerkslngel 66 Tel. 73051 - R'dam Gouvernestraat 20 Tel 30597 R'dam Dit model b de Fa&TaneSW. V vindt dezelfdeTImndetbïrd' styling terug In allo nieuffö 1959 Amerikaanse lords I De N.V. VEREENIGING NEDERLANDSCHE SCHEEPVAARTMAATSCHAPPIJ vraagt voor spoedige indiensttreding: Leeftijd 21 k 22 jaar, ln het bezit van MULO- diploma, goed kunnen typen. Voor functie b) strekt tevens bekendheid met boekhoud- en factureermachlnes tot aanbeveling. Eigenhandig geschreven brieven onder opgave van leeftijd, opleiding, kantoorervaring enz. te richten aan Inspectie V.N.S., Westplein 14, Rotterdam. ZO woordeo SO ets. elk woord meer 9 ets extra tot een maximum van 50 woorden bh vooruitbetaling Zie! De nieuwe Amerikaanse Ford is strak en toch vloeiend gestylecrd. Op de Expo met goud bekroond om zijn even wichtige verhoudingen. Wie een 1959 Ford koopt uit Amerika - „The worlds most beautifully proportioned car", zeg gen de Amerikanen - koopt geen klater goud, maar met goud gekroonde ele gantie! Reeds snellen de nieuwe Amerikaanse Fords langs Amerika's wegen. En hier? U kunt ze nu bewonderen bij Uw Official Ford Dealer. DE NIEUWE AMERIKAANSE FORD... WAGENS MET THUNDERBIRD-ELEGANTI.E FORD MEER AUTO VOOR UW GELD! OFFICIAL FORD DEALER VOOR SCHIEDAM En OMSTREKEN (7 filialen) voor corsetten en beha's, lingerie, pyama's, kousen enz. vraagt voor het filiaal SCHIEDAM ORANJEGALERIJ VAN NIEUWENHUVZE'S k' i k &e® t AJo, AiM Aki prettig en beschaafd in de omgang, en in staat onze cliëntèle op deskundige wijze te adviseren bij de keuze van haar foundation. Zij, die voldoende praktijkervaring hebben, worden verzocht te solliciteren Personeel gevraagd Gevraagd naaisters en leerlin gen. Aanmelden Wortelboer's Confectiebedrijf, Nieuwe Binnen weg 310, Rotterdam. Tel. 34080. Goederen aangeboden Te koop 2-persoons toogledikant met spiraal t.e.a.b. Kamps Kerk- weg 79 (Kethel, Schiedam), tel. K 1808—252. Te koop aangeboden een crème kleurige tweelingwagen zo goed als nieuw. Br. onder no. S. 2373 Nieuwe Schiedamsche Cou rant, Dam 18, Schiedam. Huizen en kamers Gevraagd 2 ongemeubileerde ka mers voor a.s. echtpaar brie ven onder no. S 2372 Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 18. Handel en Bedrijf Ontwikkelen van rolfilms, klein en groot, 's Morgens gebracht, 's avonds klaar. Foto K. van Vuuren, Hoogstraat 106, Schie' dam. Laat nu schilderen, prima schil derwerk voor kamers, gangen, keuken enz.enz. tegen lage win- terprijzen. Zendt briefkaart onder S 2370, Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 18. Dekens overtrekken met siersteek zde, satinet, ook rotan stoelkus- sens. Dekenovertrekkerij le Pijn- ackertraat 10 v.h. Snellemantr. Tel. 40051-85183. Zoekt u een exclusieve kop en schotel? Fa. Solingen heeft het. Hoogtraat 52. Tel. 63143. Diversen Overgangsleeftijd? Migraine? On gezonde teint? Jeugdpuistjes? Verstopping? Vetzucht? Natter- mann's bloedzuiverende thee no. 8 helptOroot pak 1.85 bij elke drogist, U kunt solliciteren: mondeling na telefonische afspraak (Rotterdam, tel. 87425, toestel 2) of schriftelijk aan het Hoofdkantoor, Noordsingel 39, Rotterdam. Vraagt daarom de vakantie-reisgids van de Hoofdkantoor: v. d. Werffstraat 53 a - Rotterdam - Telefoon K 1800121455 Wij organiseren bus-, trein-, boot- en vliegtuigreizen, privéreizen, vrije- groepsreizen en speciale reizen voor jongeren van 1735 jaar. Zoals steeds ons materiaal Amerikaanse auto's en OPELS REKORD 1958. Telefoon 5.8.9.9.0. (2 lijnen), v. Nlenwenhnyse's Autobedrijf: Aelbreebtskade 154. RO STELLEN NOOIT TE^ recommandeert ztchzeU> TJ, zakenman, u kunt meezitten san tafel bU alle gezinnen, waar over nieuwe aankopen „geconfereerd" wordt. Stel dat u meubilair verkoopt. Nu u dit leest' zijn er duizenden die over nieuwe meubel»0 praten: verloofden die op het punt van trouwe0 staan: lang gehuwde paren, die over aanvuUlf' of vervanging peinzen. Als die duizenden eens uw naam kenden, uw artikel, uw prijzen-.'' Met uw advertentie ln de dagbladen zit n ®e® aan de „conferentie-tafel". „Kijk, dat ziet goed uit", zegt men ln die gezinnen en men wliri naar uw advertentie. Zó vorden nieuwe klanteP gewonnen. Heel wat zaken zijn op deze wUzfl groot geworden en groot geblevenl Adverteren ln de dagbladen, denk daar elsn» over nal Het kost zo weinig per contract, zo veel op. het levari All *4 V'I RjS C&l -ft.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 14