MAPRO Segni krijgt vertrouwen van Senaat Rebellen actief op Sumatra en Celebes Maar er vloeide veel bloed voor het parlement bestond Stemgerechtigden oefenen 12 maart een belangrijk recht uit Tienjarige overleefde een uiterst zware operatie Oostenrijk in mei ter stembus GORDIJNSPIRAAL „Miniatuur Walcheren'' op 26 maart open Een nationale vergadering Koning afgezet Gemene zaak Ondenkbaar Vandaag ik morgen gij Drink de enige echte Ze bleef leven, dank zij een kunsthart Godsdienstonderwijs in Litauen verboden ZATERDAG 7 MAART 1959 PAGINA 3 Engeland was de bakermat van het parlement, zeiden we. Reeds in het jaar 1215 zag het de Magna Charta afgekondigdwaarbij de edelen tijdens de regering van koning John 1 gedaan kregen, dat deze afzag van zijn recht of misschien beter van zijn gewoonte, om zo maar zonder meer allerlei belastingen af te dwingen. De Magna Charta werd evenwel uitsluitend ten behoeve van deze edelen afge kondigd en bepaalde, dat voortaan de koning slechts na toestem ming der edelen en bisschoppen van het land nieuwe belastingen kon afkondigen of daden stellen, welke een belangrijke invloed op de situatie in het land konden hebben. Koning John was aldus niet langer alleenheerser, absoluut monarch, die zelfs zijn machtigste en rijkste vazallen naar believen kon brandschatten, als hij in geld. nood verkeerde, wat bij de koningen in die dagen overal in Europa nogal eens voorkwam. En niet alleen bij koningen. Dat leert ons de geschiedenis van onze graven van Holland. Simon de Montfort, een Engelse edelman van Franse afkomst, zwa ger van een koning, riep voor de eerste maal een volksvertegen woordiging bijeen, uit protest tegen belastingwillekeur van zijn koninklijke zwager. Het kwam hem duur te staan. Edmund Burke omschreef het eerst de juiste taak van een volks vertegenwoordiger. Een verkiezingsdag in Engeland in de goede oude tijdPrent van de beroemde Hoggarth. DE TIENJARIGE CELIA WILLIAMS werd enkele maanden geleden in het „Guy's Hospital" te Londen ter verpleging opgenomen, omdat ze leed aan een misvorming van het hart, waardoor een steeds ver ergerende onregelmatigheid van de bloedsomloop veroorzaakt- werd. Het meisje behoorde tot de zgn. „blauwe" kinderen, zoals ze in de volksmond wel worden genoemd, kinderen met een of andere af wijking aan het hart of de bloedvaten. Doordat deze niet naar behoren werken» is het alsof deze kinderen planten zijn, die te weinig zonlicht ontvangen en daaraan sterven. Het komt vaak voor, dat de dood bin nen een bepaald aantal jaren te voorspellen valt en meestal sterft zo'n kind tegen het intreden van de puberteit. Jarenlang was de medische wetenschap niet in staat, hier genezing te brengen. In de laatste tijd was men tot operaties overgegaan, tot chirurgisch ingrijpen, teneinde bepaalde effecten of misvormingen te verhelpen, zoals b.v. in het geval van uitgezette bloedvaten, die hun functie niet goed meer vervulden. Een dood hartje Na negen dagen Daroel Islam actief Er is indertijd om vertegenwoordiging van het volk gevochten. Bloed vloeide er, ten einde het mogelijk te maken, dat het volk enige zeggingskracht in de regering kreeg, op wier bevel het telkens weer zijn leven in de waagschaal moest stellen en waaraan het menigmaal belastingen moest opbrengen, waarhij de onze vergeleken matig lijken. Nu hier te lande belangrijke verkiezingen voor de deur staan, waarvan vele politiek-onver- schilligen het belang nauwelijks inzien of niet willen inzien, nu er een strijd gestreden gaat worden, welke beslissen zal, in welke richting ons landsbestuur zal gaan en welk aandeel het katholieke volksdeel daaraan nemen zal. Ja, nu is het waarlijk wel eens goed, na te gaan, waarom er vroeger ver bitterd gevochten werd, alleen al, om het volk enige invloed op de gang van zaken te verzekeren. We zullen hiertoe niet de ge schiedenis van de democratie nagaan en in herinnering brengen, hoe in verschillende landen het parlement en de daaruit ge vormde regering in belangrijke, zo niet beslissende mate de taak overnam, welke eeuwenlang de vorst, als regerend bij de gratie Gods, als alleenrecht was toebedeeld. Observator Let op de gele bus Het parlementsgebouw te Londen, waar het oudste parlement ter wereld zetelt. Donderdag, 26 maant, zal het hoofd vat: de Deltadienst van Rijkswaterstaat, proi ir. P. Ph. Jansen, te Middelburg „Minia tuur Walcheren" voor het seizoen 195; openen. De stichting Nieuw Walcherei heeft om twee redenen aan deze bekend waterbouwkundige verzocht deze openinl te willen verrichten. In de eerste plaat omdat hij de man is geweest, die na d< oorlogsdagen van 1944 het eiland van d ondergang redde, door onder zijn leidin; de dijkgaten te doen dichten. In de twee de plaats omdat „Miniatuur Walcheren' zich dit jaar, nog meer dan voorheer gaat richten op de Deltawerken. Met me dewerking van de Deltadienst zal nameji lijk een expositie worden ingericht, voor. namelijk gewijd aan het Drie-Eilanden plan. lement. Want de tweede keer, dat ze er voor uitgenodigd werden, kregen ze te horen dat ze als vertegenwoordigers van hun stad behoorlijk betaald moesten wor den, terwijl ze zich de taak zagen toege wezen, een aantal belastingen voor zich zelf en hun stadgenoten vast te stellen, een verre van plezierige opdracht. Ze za gen niet in, welke kansen een zitting ne men in het parlement hun bood, om op den duur invloed op de gang van zaken te kunnen uitoefenen. Blijkbaar lieten ze zich nog al te veel door de hooghartig heid der adellijke deelnemers afschrik ken. Desondanks leidden de bijeenkom sten van het parlement allengs naar een groitere Invloed van het volk en minstens van dezelfde vertegenwoordigers, terwi.il de macht van koning en adel steeds meer werd ingeperkt. De burgers kregen er langzamerhand plezier in, zich er reken schap van gevend, dat mensen, die belas tingen opbrachten, toch ook wel het recht hadden, hun grieven en verlangens naar voren te brengen en daartoe bleek het parlement heel geschikt. De Magna Charta had geen betrekking op de gewone man, op het volk en de edel lieden, merendeels grootgrondbezitters, behielden hun recht, om hun pachters op allerlei manieren uit te persen Pas vijftig jaar na de Magna Charta begon er iets te ontstaan, dat op een soort volks vertegenwoordiging leek of op iets, dat voor de belangen van de gewone man op kwam. Het was een zekere Simon de Montfort, zwager van de koning, die na te gen koning Hendrik III gerebelleerd te hebben, een soort nationale vergadering bijeenriep. Zoiets had men noig nooit meegemaakt. Ten eerste al, omdat deze nationale bij eenkomst niet door de koning „himself" bijeengeroepen was en ten tweede, aan gezien ze notabene tegen hemzelf was gericht.. Werkelijk het leek ongelofelijk. Er was reeds herhaaldelijk een soort par lement bijeengekomen, maar daartoe wa ren slechts edelen, bisschoppen en niet edele, maar rijke landeigenaren uitgeno digd. Simon de Montfort nodigde evenwel behal ve dergelijke notabelen vertegenwoordi gers van de steden uit. nota bene ordi naire handelaars en kooplui, waarop de edelen met diepe minachting neerzagen. Het was zoiets als een revolutie Hij legde het tenslotte tegen de ko ning af, die het parlement in ere her stelde, om het zijn wil te decreteren. De „burgermensen" voelden inmiddels spoedig slechts heel weinig voor het par- Het parlement verkreeg meer aanzien, toen het 't bestond, zowaar de koning af te zetten. Dit gebeurde in het jaar 1327. Het waren nog wel de edelen, die de la kens uitdeelden, maar het parlement de creteerde toch maar de afzetting van Ed ward II en zette diens zoon als Edward III op zijn plaats. In deze dagen vond nog een ander merkwaardig feit plaats, nl. het gemene zaak maken van de niet-adellijke land eigenaren met de gewone man, in casu de kooplieden. Eigenlijk zouden ze eer der achter de edelen hebben moeten aan lopen, hetgeen ze trouwens lang gedaan hadden. Bepaalde familierelaties, ge meenschappelijke belangen tegen de pach ters en de kooplieden en standgevoel dreef hen van nature naar de adel- Ech ter, deze beschouwde de landeigenaren als weinig meer dan de gewone man en was er op uit. zijn bevoorrechte positie te handhaven, hetgeen wilde zeggen, dat ze naar verhouding voor hun bezit aan lan derijen minder belasting betaalden dan de niet-adellijke grondbezitter. In het eerste, door Edward III bijeenge roepen parlement vormden ze met de volksvertegenwoordigers een groep, wel ke zichzelf als ,,the commons" aanduid de. hiermede te kennen gevend, dat ze met de gewone man een oppositie tegen de adel vormden. Uit deze groep groeide langzaam maar zeker het „House of Com mons" ofwel het Lagerhuis. Intussen on der zeer moeilijke omstandigheden. Me nigmaal werd het parlement door een sterke koning tot 'n soort college van ad vies teruggebracht. Een koning als Hen drik VIII, nog een ouderwetse tiran en 'n koningin Elisabeth I, geen sikkepit min der tiranniek' deden met het parlement en de „Commons" wat ze wilden. Even tueel verzet werd met harde hand onder drukt. Onder hun regering durfde nie- i mand zijn mond open te doen. Wie de j harde waarheid zei, werd een kopje klei ner gemaakt. Het parlement was er slechts om door de koning of koningin ingediende wetsontwerpen goed te keu ren en wel zo snel mogelijk, zonder enige discussie. Over Hendrik VIII bestaat een anekdote, welke aan duidelijkheid te dien aanzien niets te wensen overliet. Een ze kere Montague was toenmaals een in vloedrijk M.P. (Membre of Parliament). Nadat de koning een wetsontwerp ten aanzien van de opheffing der kloosters naar het parlement gezonden had en dit volgens hem met zijn beslissing treuzel de, liet hij Montague bij zich ontbieden Deze knielde volgens het gebruik voor de vorst, die een hand op zijn hoofd leg de en hem toefluisterde: zorg dat mijn wetsontwerp er morgen doorkomt, an ders ligt dit hoofd morgen aan je voe ten. De wet werd aangenomen zo la zen we in een boek over de geschiedenis van het Engelse parlement Men stelle zich voor. dat de koningin een minister-president Drees of Beel bij zich liet roepen en deze volksvertegen woordigers iets dergelijks in de oren fluis terde Ondenkbaar. Natuurlijk. Maar men denke nu eens terug aan de tijden, dat zulks niet alleen denkbaar was, maar ook voorkwam Wanneer men zich zoiets realiseert, geeft men er zich rekenschap van, welk een kostbaar bezit een democratie en een onafhankelijk parlement is en krijgen de verkiezingen een belangrijk aspect, al ware het slechts om te voorkomen, dat dictatoriale verhoudingen zouden kunnen ontstaan, sterk gelijkend op die vaderlijke hand op da,t bevende hoofd van de arme mr. Montague. De strijd, welke het House of Commons eeuwen achtereen heeft moeten voeren, teneinde zich te kunnen handhaven, is vervuld geweest van allerlei episoden vol haat en bitterheid. Het had het niet al leen met de konig te kwaad, maar ook me,t het House of Lords, het Hogerhuis. Om de suprematie is verbitterd ge vochten. Talrijke „members of parlia ment" boetten hun onafhankelijkheidszin met opsluiting in de beruchte Tower. De Engelse koningen hebben steeds opnieuw weer geprobeerd, hun macht van absolutistisch vorst te herwinnen. Wie ooit de historie van de beroemde Thomas More heeft gelezen, zal zich de mentaliteit herinneren, waarmede de reeds genoemde Hendrik VIII zijn wil doorzette. D© historie heeft een gesprek opgetekend tussen een vertrouwensman van de koning, de hertog van Norfolk en Thomas More, die geweigerd Wad, een wet goed te keuren, waarbij Hendrik VIII tot hoofd van de Kerk in Engeland werd verklaard. „Weet u niet. master More. snauwde de hertog hem toe, dat uw weigering voor u de toorn des konings en dus de dood betekent?" „Als dat alles is", antwoordde More, „dan is er tussen u en mij geen ander verschil dan dat ik vandaag zal ster ven en gij morgen Wie onder dergelijke omstandigheden voor de rechten van de burger bleef op komen, moest heel wat moed en een ster ke overtuiging bezitten. Zulks houdt overi gens allerminst in, dat het House of Com mons altijd uit voorbeeldige lieden heeft bestaan. Verre van dat. De corruptie heeft er vaak hoogtij gevierd. Er was een tijd dat men een zetel in het House of Commons voor ettelijke duizenden ponden kop kopen en degenen, die er op deze wijze zitting m namen, maakten zich aan allerlei kwade praktijken schuldig, voor al in de periode, waarin de leden voor al het werk. „dat ze deden, geen enkele betaling ontvingen. Pas in de moderne tijd kregen de volksvertegenwoordigers de geestelijk© nazaten van de kampioe nen van het „geen belasjing zonder zeg genschap", een behoorlijke vergoeding. Maar toen bleek het werk zich dusdanig op te stapelen, dat. niemand zijn taak meer aan kon. Tal van nieuwe wetten, voortvloeiend uit totaal nieuwe toestan den, als o.a. door de industrialisatie te voorschijn werden geroepen, eisten een grondige studie en voorbereiding. Men moest heel wat van zijn taken aan de mi nisteriële departementen overdragen, maar het hield altijd krampachtig aan zijn zeggenschap vast, hetgeen inhield, dat het steeds de regering bleef vormen en aldus de regeermacht in handen hield. Op den duur is de constitutionele vorst, de regeerder, die eens hoofden afsloeg, als de gezichten hem hinderden, zonder enige werkelijke macht gebleven. We hadden het zoeven over de cor ruptie in het House of Commons ofwel Lagerhuis. Tijdens de verkiezingen waaraan heel lang slechts de bezittende klasse kon deelnemen werden er cam pagnes gevoerd, waarin d© kiezers op al lerlei manieren bewerkt werden en me nigmaal de stemmen zonder meer wer den gekocht. Men werd lid van de Com mons. teneinde in de buit te kunnen de len en wel in het gunnen van leveran ties voor vloot, leger en staatsinstellingen. Walpole, de minister-president, die in 1742 als zodanig moest heengaan, zei eens, ik geef geen cent om de manier, waarop de leden gemaakt worden, zolang het mij Antonio Segni heeft in de Italiaanse Se naat het vertrouwen gekregen. Er werden 143 stemmen vóór en 97 tegen het pro gram al eerder goedgekeurd, met 333 te gen 248 stemmen. In het program van de regering-Segni wordt trouw beloofd aan de westelijke bondgenootschappen. Er zal worden ge streefd naar economische intregatie in Europa en er zullen maatregelen worden beraamd tegen economische teruggang. Liberalen, monarchisten, neo-fascisten en rechtse onafhankelijken hebben voor de regering gestemd. Tegen stemden communisten, socialisten, sociaal-demo- ertaten, linkse onafhankelijken en twee vertegenwoordigers van de Duitsspre kende minderheid in Zuid-Tirol. Zes compagnieën opstandelingen, be wapend met bazooka's en mortieren, heb ben volgens een Indonesisch legercom muniqué een aanval gedaan op de plaats Kotabaru in West-Sumatra- Volgens dit communiqué werden 21 burgers gedood. De regeringstroepen zouden 25 opstan delingen hebben gedood. Drie werden ge vangen genomen. Volgens Antara heeft voorts een sterke groep opstandelingen in Noord-Celebes ge tracht de plaats Amurang, 80 km van Menado. te bezetten. De aanval, die op 17 februari plaats vond, werd afgesla gen. Hierbij zouden 112 opstandelingen zijn gesneuveld. Het Indonesische leger heeft gisteravond bekendgemaakt, dat de rebellen op Ce lebes tegen het einde van februari een an dere grootscheepse aanval in de omge ving van Menado hebben gedaan. De op standelingen gebruikten moderne wapens, die uit het buitenland werden gesmokkeld. De regeringstroepen hebben de frontale aanvallen ten zuiden van Menado gebro ken en 400 opstandelingen gedood, aldus de bekendmaking. Zij zouden zelf 26 man hebben verloren. Radio-Menado heeft be kendgemaakt, dat tijdens de gevechten 10.000 vluchtelingen Menado zijn binnen gekomen. (Advertentie) Hartje van Celia klopte elektrisch overnam, zodat de bloedsomloop bleef doorgaan, terwijl de chirurgen de operatie volbrachten. Aanvankelijk, bij het eerste onderzoek, leek het, dat er voor de arme Celia Willi ams niets meer te doen viel. De beroemde hartspecialist, Sir- Russel Broek, schudde, nadat men hem de gegevens en de foto's van het voorbereidende onderzoek had voorgelegd, mistroostig het hoofd. Het hartje was op ontstellende wijze opgezet, evenals de bloedvaten in de nabijheid er van. dusdanig, dat er nog nauwelijks een bloedsomloop kon plaats vinden en deze elk ogenblik tot stilstan dkon worden ge bracht. Het hartje van Celia Williams leek niet eens raeet op een hart. Het was Sinds men in staat was, het z.g. kunst- hart toe te passen, kon de wetenschap be langrijke vorderingen maken en het was met een bijzonder grote voldoening, dat het bekende Engelse medische tijdschrift „The Lancet" een uitvoerige exposé gaf van hetgeen er met Celia Williams was ge beurd. wier hartje tot stilstand werd ge bracht, terwijl men tegelijkertijd door middel van een kunsthart de functies er van voortzette. Men had met de kleine een methode gevolgd, waarmede reeds successen waren geboekt. Met een bepaal de chemische stof werd het hart van Celia Williams tot stilstand gebracht en tegelij kertijd met een elektrische schok behan deld, waarna het kunsthart de functie medisch gesproken een monsterachtig ge zwel. „Ik kan er natuurlijk heel wat aan doen", zei hij tot haar ouders, „maar dan zal ik zoveel moeten snijden, dat het niet meer in staat zal zijn. naar behoren te functio neren. Na de operatie zal het zeer vermoe delijk niet meer in beweging komen. Ik zal een tamelijk goed gevormd hartje kunnen maen, maar het zal een dood hartje zijn Toen hij dit zeide, huilde Celia's moeder zo hartverscheurend, dat hij haar beloofde, desondanks zijn uiterste best te zullen doen. al leek het hem toe. dat haar doch tertje ten dode gedoemd was. Hij was al sinds geruime tijd aan het experimente ren met honden en katten, wier hart hij met elektrische stroom in werking hield ofschoon de dieren reeds dood waren. Juist omdat Celia Williams naar zijn me ning de operatie toch niet zou overleven beloofde hij, mede ten bate van de weten schap. de operatie uit te voeren, al zou hij er geen eer mee inleggen. Hij volbracht de operatie en hield het hartje van Celia Williams, dat naar hij meende te moeten veronderstellen, kli nisch gesproken, reeds dood was. in ieder geval opgehouden had te kloppen, onder elektrische stroom. Aanvankelijk reageer de het niet. De littekens er in verhinder den de toevoer van de stroom. Maar op eens begon het weer te kloppen. Teneinde de littekens te laten genezen, bleef hij stroom toevoeren. Dit duurde vijf dagen. Toen hoopte hij, dat het hartje uit eigen kracht op gang zou blijven. Hij zette de stroom stop enhet hartje van Celia Williams bleef doorkloppen, tien minuten achtereen- Daarna kwam het tot stilstand. Onmiddellijk schakelde hij de stroom weer in. Het hartje ging weer kloppen. Na negen dagen schakelde hij de stroom weer uit. Drie uur lang bleef het hartje van Celia jWiUiams uit eigen kracht klop- Uit Makassar wordt gemeld, dat leden van de Daroel Islam ook actief zjjn ge weest. Hun acties waren geconcentreerd rond Makassar en Palopo. Bij Palopo zou den de leden van de Daroel Islam en de opstandelingen uit Noord-Celebes contact hebben gemaakt. Volgens oudere berich ten zouden er in Palopo circa 23.000 vluchtelingen zün geweest, toen de man nen van de Daroel Islam ten zuiden van de plaats dorpen in brand staken- pen, waarna het weer stil bleef staan. De chirurg schakelde voor de zoveelste maal de stroom in. Er verliepen enkele dagen. Celia Williams bleek te leven en elf dagen na de operatie, nadat de stroom weder uitgeschakeld was. was ze in staat zonder het kunsthart te leven. Het hartje, geheel van de insnijdingen hersteld, had weer geleerd uit zichzelf te kloppen. Zekerheids halve hield men echter het. kunsthart in reserve. De platinadraden, waarmede de stroom via de insnijding onder een van Celia Williams armen en een door een ader lopende, met uiterst fijne draden naar het hartje gevoerd werd. bleven naast haar bedje hangen. Op de een en twintigste dag na de ope ratie kon de chirurg aan de buiten zich zelf van vreugde zijnde ouders vertellen, dat ze een kind met een gezond hartje hadden gekregen. Verleden week is Celia Williams thuisgekomen Het is niet de eerste keer, dat een hart, hetwelk tot stilstand kwam, weer aan het kloppen kon worden gebracht o.a. door massage. Maar zoals dit bij Celia Williams gebeurde, die in totaal elf dagen dank zij een kunsthart in het le ven kon worden gehouden en van een hart voorzien, dat goed functioneerde, zoiets kwam nog niet voor. De medische weten schap hoopt, mede dank zij de met Celia Williams opgedane ervaringen, veel voor de z.g- blauwe kinderen te kunnen doen. K. H.i (Advertentie) De Oostenrijkse Socialistische partij, die sinds het einde van de oorlog het land in een coalitie met de volkspartij gere geerd heeft, heeft geen bezwaar tegen al gemene verkiezingen, zoals door de Volkspartij donderdag geëist werd. Zij zullen in mei worden gehouden. Donderdag zei de voorzitter van de Volkspartij, kanslier Julius Raab, dat de Socialisten tegen uitvoering van het re geringsprogram van 1956 zijn. De Volks- partü heeft 82 en de Socialisten 74 zetels in d© Kamer. De communisten bezetten er drie eai de Vrijheidspartij zes. ned. octrooi 74341 De kerkvervolging: ln Litauen is op- nieuw opgelaaid, zoals bijjkt uit mede delingen, welke de redactie van Civilta Cattolica, het tijdschrift der Jezuïeten te Rome, heeft ontvangen. Niet alleen Is het thans in Litauen verboden godsdienstige boeken te verkopen, maar ook is het voor taan verboden kinderen godsdienst-onder richt te geven. Er is ook een aantal nieuwe maatrege len tegen de bisschoppen en priesters ge nomen. In 1956 moent een aantal hun- ner uit de concentratiekampen in Siberië naar hun land terugkeren. Maar uit een recente brief uit Litauen kan men opmaken, dat de bisschop van Kaise- dorys, mgr. Theophilis Matulionis nu voo: de derde keer verbannen is. Ook zij hulpbisschop mgr. Vincent Slavediku i; iedere bisschoppelijke activiteit verbode Een Litause Jezuïet, Jonathan Patik- setis is eveneens naar een gevangenis in Siberië gebracht. Aldus het K.N.P. Kamerverkiezingen een zegen blijft toegestaan, met hen te delen, als ze gekozen zijn Het systeem der verkiezingen was toen het raarste, ooit in de geschiedenis der parlementaire politiek uitgedacht. Dit aan het adres van hen, die niet tevreden zijn over het systeem van onze verkiezingen. Intussen, de volksvertegenwoordiging wist zich te handhaven, ondanks de feilen, wel ke haar aankleefden, mede als gevolg van de omstandigheden, waaronder ze moest werken. Men vond vroeger veel gewoon, wat thans als een lelijk kwaad veraf schuwd wordt. Het was overigens reeds in de zeven tiende eeuw, dat een lid van het House go Commons klaar en duidelijk uiteenzet te, wat een volksvertegenwoordiger moest zijn: geen zaakwaarnemer voor de be langen van zijn kiezers, maar een afge vaardigde, die eenmaal als zodanig geko zen. naar eer en geweten in 's lands be lang zijn beslissingen moest nemen. Een stelling, die ook nu nog wel aangevochten wordt, maar welke men bij en na elke verkiezing in gedachten dient te houden. Moge het doel. waartoe dit korte over zicht werd samengesteld, bereikt wor den: dat de lezer naar de stembus gaat er van overtuigd, een in ieder opzicht be langrijke daad te verrichten en gebruik te maken van het recht, waarvoor waar lijk niet alleen in Engeland velen goed en bloed in de waagschaal hebben gesteld en zelfs hebben opgeofferd. meer mogelijkheden mei De tienjarige Celia Williams na di hartoperatie, die een meesterstuk van chirurgie was... MAPRO-spiroot ij sterk er» soepel en overol in huls Ie gebruiken. Voor Uw gordijnen, de was. Uw garderobe enz. Enorm practiscb, eenvoudig te be vestigen en te verwijderen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 3