Kort geboekt Ervaren MACHINEBANKWERKER Vader zei juist: „Ik wou dat er maar eens koffie kwant l" ERVAREN DRAAIERS en STEMPELMAKERS LEERLING-ELECTRICIëN smullen doet groeien! Kampioenen agent(e) van politie Verzoek aan onze abonnees Amerikaanse regering waarschuwt E.G.K.S. Duitse hereniging moet j geschieden door middel j van vrije verkiezingen LIKDOORNS ^CAPSULEFABRIEK HOLLAND PAGINA 8 WOENSDAG II MAART 1959 GEMEENTE ROTTERDAM ROOD MERK En wie verschijnt meteen? Moeder met een blad vol koppen geurige koffie. In gezinnen, waar men zo op koffie gesteld is, zult U haast altijd Douwe Egberts Koffie aantreffen, het fijnste van de plantages. Door de grote omzet is Douwe Egberts Koffie steeds knappend vers bij Uw winkelier verkrijgbaar. ifeSjj PAARS MERK CARRUGAN Beperking koleninvoer kan ernstige terugslag hebben DULLES: verwijderd met WONDEROLIE Leeftijd 21 t/m 28 jaar. Minimum-lengte 1.73 m. Vrouwen: Als je twee maanden bent, proef je alleen melk en pap... Korte tijd later voert moeder je stukjes brood met Blue Band. Jij hapt maar, jij groeit maar! Je brood is zó lekker, dat je vlug flink en stevig bent. En vandaag zit je dan op de vloer met je eerste, echte schoen. Nee, nee, niet helpen... je trekt hem zelf wel aan... VOOR 38 CENT EEN SCHAT AAN VOEDINGSWAARDE op Geef ons blad aan Uw vrienden of kennissen, die nog niet op onze courant geabonneerd zijn, eens ter lezing. Wijs hen eens op een artikel dat speciaal Uw aandacht heeft getrokken. v/ v De kwaliteitskoffie bij uitstek. Pakje van 250 gram 1.74 Krachtig en voordelig. Pakje van 250 gram 1.52 a Fit, gezond en energiek 5 blijven, geen honger- - lijden! En toch slank - worden met 't natuur- 3 iijke Zweedse melk- dieet CARRUGAN, dat eiwitten, mineralen en g vitaminen bevat. Zó krijgt U op verant- g woorde wijze Uw slan- ke figuur terug! 5 X het gezonde melkdieet uit Zweden 2.80-4.80-8.70 Hob zwaar moet U* zoon zijn? En hoe lang? Hier vindt U enkele ge middelde cijfers: 4- maanden 61 cm 10 maanden 79 cm 15 maanden 88 cm Van Heinrich Böll is in ons land reeds bekend, dat hij een grootmees ter is in het beschrijven van tere si tuaties. Hij werd in de eerste wereld oorlog geboren en maakte de tweede mee als soldaat. Na zeven jaar mili taire dienst wijdde hij zich geheel aan de litteratuur. Böll is steeds weer geobsedeerd door dingen, die aan een ander zonder zijn opmerkingsgave zouden ontgaan. Hij bewees dit in zijn eerder verschenen (en bekroonde) wer ken en bewijst het. thans opnieuw met zijn „Irisches Tagebuch", dat in ver taling van Werumeus Buning ver scheen bij Ad. Donker te Amsterdam, onder de beeldende titel „Wie gaat er meer naar Ierland varen?". Het doet denken aan het sprookje, dat hier door weer in de herinnering wordt ge roepen. deze titel, en de werking, die ervan uitgaat beantwoordt ten volle aan de bedoeling van de schrijver. Dit is een boek om de jacht van deze tijd enkele uren te vergeten, wat zeker niet van alle litteratuur, waarmee wij worden overstroomd, kan worden ge zegd. Er zijn schoonheid van proza en een allesdoordringend inzicht in de zwaarte en de goedheid van het men selijk leven en daarmee verovert Böll reeds zijn lezers, altijd al. en nu weer. Zo ook in dit boek, da; zich richt op Ierland met zijn strijdend en toch weer berustend volk, met zijn stille verle den, dat toch soms weer spreekt in 'n kathedraal waar hij een klein plaat je ontdekt in een kerkbank, waarop wordt verzocht voor een dertienjarig jongetje te bidden, dat in 1930 stierf. Én Kevin Cassidy gaat op dat mo ment voor ons leven, want Böll her innert zich dat op het ogenblik, dat hij zelf een slee van de zolder haal de en een twee kreeg voor latijn, dus deze Ierse jongen gestorven moet zijn. De Amerikaanse regering heeft de aan dacht van de zes landen der Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal en van haar Hoge Autoriteit gevestigd op de ern stige terugslagen, die de reeds genomen of overwogen maatregelen tot beperking van de invoer van uit de Ver. Staten af komstige kolen kunnen hebben, zo wordt va„ welingelichte zijde vernomen. De Ver. Staten wijzen erop. dat de Ame rikaanse kohanmarkt zelf ook een crisis doormaakt, welke ernstiger is dan die van de EGKS. Beperkende maatregelen op de invoer van kolen uit de Ver- Staten zullen volgens de Amerikaanse regering onder deze omstandigheden ernstige gevol gen hebben voor de Amerikaanse kolen- industrie en de Amerikaanse spoorwegen Verder waarschuwt de Amerikaanse re gering de belanghebbende landen voor ongunstige 'reacties, welke de Amerikaan se openbare mening zeker ten aanzien van dergelijke maatregelen zal tonen. De Amerikaanse kolenleveranties aan de landen der EGKS. die in 1957 onge veer 38 miljoen ton beliepen bij een to tale invoer van die landen van 44 miljoen ton, zijn verleden jaar tot 26 miljoen ton gedaald bij een totale invoer van 32 mil joen. De mogelijkheid bestaat, dat zij in 1959 zullen afnemen tot minder dan 15 miljoen ton. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulics, heeft op 14 januari j.l. op een besloten bijeenkomst van de Senaatscommissie voor buiten- landse betrekkingen verklaard, dat zjjn opmerking op een persconferentie, dat vrije verkiezingen niet de enige manier zouden zijn om Duitsland te herenigen, uit haar verband was gerukt. In een voor zijn ziekte in de commissie afgelegde verklaring, welke gisteren werd gepubliceerd, zei Dulles, dat hem op een persconferentie de vraag was gesteld, of er naar zijn mening nog een andere manier was om Duitsland te herenigen dan door middel van vrije verftiezimgen. Hij had toen geantwoord, dat het mogelijk is andere mameren te bedenken. Wie houdt van de stille schoonhei-I van het menselijk avontuur, leze d.t boek. 0 We beginnen, eindelijk, iets ze kers over de verre wereldruimte te weten. Maar wat wisten we tot voor korte tijd over hetgeen zich een der tig. veertir meter onder de zeespiegel afspeelde? Sedert echtgr sinds twintig jaar de duikerspakken steeds worden verbeterd en nu reeds toelaten dat de duiker meer dan een half uur een vijftig meter onder "water blijft en daar zelfs kan fotograferen en filmen, kan het verhaal worden ge schreven van de onderzeese ontdekkin gen en avonturen van de eerste men sen, die zich als vissen zo vrij tot op' record-diepten onder water konden bewegen. Dit hebben Jacques-Yves Cousteau en Frédéric Dumas gedaan in het rijk geïllustreerde „De zwij gende wereld" (vertaling André E. Steentjes; Uitg. Servire. Den Haag). Meer dan 5000 tochten hebben beide duikers met enige gezellen onder wa ter gemaakt in de diepe blauwe sche mering met haaien, walvissen, sidder alen, octopussen en zwaardvissen- Zij zijn doorgedrongen in gezonken sche pen en onderzeese grotten. Avontuur en wetenschap waren hier drijfveren. En Van hun avonturen en ervaringen vertellen zij op zo boeiende wijze, dat men meent de spannendste detective roman te lezen. Men neme zelf de proef; men zal niet bedrogen uitkomen Een der eigentijdse spreuken is „Doe het zelf" .Maar velen zullen zich hebben afgevraagd „hoe doe ik het zelf?" Zij zullen er zich over verheu gen, dat juist onder deze titel een serie boekjes van de hand van H. H. To- mesen, directeur technische school te Bergen op Zoom zal verschijnen. (Uitg. Mulder en Co., Hilversum). Het eerste deeltje ligt voor ons onder de titel „Klusjes in huis". Het is de bewer king van een cursus, gegeven aan een groep leden van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen, om te be wijzen, van hoeveel belamg het is, dat ook de huisvrouw kleine karweitjes zelf kan doen. Maar het werkje is on getwijfeld van evenveel betekenis voor de huisvader; daarom luidt het devies ook „doe het samen". Voor al die ge wone klusjes, welke zo vaak in elk ge zin voorkomen, geeft dit eerste doel uitvoerige wenken; waarbij vooral in verband met de elektriciteit de zo vaak hardnodige waarschuwingen worden gegeven. Een boekje, dat in elk huis met vrucht en met veel besparing op allerlei uitgaven zal worden gebruikt. 9 In de Accolade-serie is ook weer een boek van Nicholas Blake versche nen, die ditmaal vertelt hoe speurder Nigel Strangeways de ware oorzaken van de „Dood van een Financier" ont dekt. Hele reeksen theorieën over de al dan niet natuurlijke dood van een gehate bankier blijken geen stand te kunnen houden, daar de omstandig heden steeds anders blijken te liggen. Het verhaal is zeer ingenieds gewor den, doth heeft hierdoor aan tempo in geboet. Liefhebbers van de zorgvuldig opgebouwde thriller zal het echter wel bevallen. 9 Ben M. Koster begint in „Een dode sprak" vlot te vertellen over de funeste gevolgen van het geloof van een dame in mededelingen van haar overleden man, die „over het graf" worden gedaan. Geleidelijk wordt het verhaal echter minder vlot en het laat ste deel van het boek is beslist zwak Een rechtszaak, die een belangrijke rol speelt, overtuigt niet, terwijl het slot geforceerd aandoet. De schrijver praat te veel naar zijn oplossing toe. zodat dit pocketboek uit de Mimosa reeks (uitg. Leiter-Nypels) als geheel teleurstelt. Het verhaal van soldaat Tamura, die behoorde tot de laatste resten van het in de pan gehakte Japanse Pacific- leger, is door dë Japanse academicus Shóhei Oóka beschreven in „Vuren op de vlakte" (Uitg. Hollandia. Baarn) Het boek maakt de indruk een authen tieke autobiografie te zijn en wekt mede door een vaak ironische koel heid bij 't beschrijven van de geb-ur- tenissen, een grote beklemming. Deze word? nog versterkt door de epiloog, die begint met de woorden: „Ik gchrijf dit op een kamer van een krankzin nigengesticht aan de rand van Tokio. Op het grasveld voor mijn raam staan de minder ernstige patiënten zich In kleine groepjes te koesteren in de zwakke herfstzon.." Deze roman wijkt volkomen af van het genre oorlogsromans van Plevier en Norman Mailer. De overtuigings kracht en aangrijpendheid zijn evenwel zeker groter. Of het boek ook zo'n grote faam zal krijgen, is echter nog de vraag, omdat het de lezer op zo'n genuanceerde wijze laat mede-denken over de diepste vragen van het men selijk bestaan, die dan pas rijzen als de mens volkomen ontluisterd lijkt. l DE NEDERLANDSCHE KLINKNAGELFABRIEK Noordvestsingel 121 - Schiedam vraagt: Tevens een Dagelijks aanmelden van 9-12 uur en van 2-5 uur- ^^Eventueel 's avonds na telefonische afspraak- Wegmetonhandisre likdoorn- ringen en gevaarlijke scheer mesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wortel en alBevat gezuiverde won derolie. jodium en het pijn stillende benzocalne. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Likdoornmiddel van f. 1.60bespaartU veel ellende. INKOOP VERKOOP INRUIL v. gebr. bandrecorders, radio's (ook portables) televisie, pick ups. accordeons, camera's o a Leica's, Rollers enz., kijkers, projectors, filmapp. enz. enz Nieuwendijk 9? - Amsterdam Telefoon 33904 TE SCHIEDAM heeft plaats voor een (FIJN WERK) Uitvoerige sollicitaties uitsluitend schriftelijk aan afdeling Personeelszaken, Schie 38. J llllitilllll!lllllll!ll!lll!ll!lllllllllllllll!!llllllllllli!l!lll!lllll Binnenkort begint de opleiding tot te Rotterdam. Aanstellingseisen: Mannen: Leeftijd 21 t/m 28 Jaar. Ongehuwd. Minimum-lengte 1.70 m. Afwisselend, sportief werk. Behoorlijk aanvangssalaris. Goede sociale verzorging. Omgang met allerlei mensen. Opleiding voor rijbewijs. Sollicitaties te richten aan de Hoofdcommis saris van Politie, Haagseveer 23 te Rotterdam. Personeel gevraagd Gevraagd naaisters en leerlin gen. Aanmelden Wortelboer's Confectiebedrijf. Nieuwe Binnen weg 310, Rotterdam. Tel 34080. Goederen gevraagd Hoge prijzen voor ijzer, kranten en zolderopruiming, lompen 20 ct. per kilo. Pakhuis open van 2 tot 4 uur, Grofbaan 36. Huis adres Kamperfoelielaan 10, tel 63492. Goederen aangeboden Te koop: stalen 1 pers. ledik. m. spiraal spiegel in old fin. lijst, naaibox fold fin), Hindcloper ■wandkastje, rondnotenh. tafeltje. 2 Delfts blauw wandborden. Lan ge Haven 80, na 6 uur. Te koop aangeboden: een creme kleurige tweelingwagcn zo goed als nieuw. Brieven aan no. SK 4?2 Nw schiedaimsdlie Courant, Dam 18. Handel en Bedrijf Moffelen van rijwielen gedemon teerd gemonteerd met bijleve ring van nieuwe ketthrgikast spa ken spatborden en jasbesöhermer 40,- Frans Waltman, Rotter- damsedijk 240, tel 68948. Bruidsfoto reportage in kerk en stadhuis en thuis, 's Morgens ge- maaikt. 's avonds gereed. Foto K. v. Vuüren, Hoogstraat ICS Schie dam. Zoekt u Gero Zilvium of Zilme- te? Fa Solingen heeft het. Hoog straat 3'2. Telefoon 6S"143. Dekens overtrekken met siersteek zijde satinet oo'k rotan stoel'kus- sens. De-kenovertreikfoerij le Pijn- aokerstraat 10 v/h Sn e Hem an- straat, Telef 4003-1— >35'1&3. Huurt voor uw feesten etc. mo derne klapstoelen en tafels, glas werk, kop en schotels, koffieke tels 10 liter enz. bij de le Schie- damse Verhuurinrichting Simon Rosman, Frans Halsplein 43-45. Telefoon 65800. Kredieten t/m 40»00.- voor aan koop meubelen en woningtextiel. Rechtstreeks van fabriek. Enor me besparing. Soepele betaling en onder uiterste geheimhouding. Vraagt vrijblijvend inl. Postbus 1033, Rotterdam. Diversen Hoest? Keelpijn? Nattermann's Bronchioum Elixer helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon 2,- bij elke dro gist. U weet toch dat Bluë Band caroteen (provitamine A) bevat? Dat is die onmisbare vitamine voor gezond groeien. Verder geeft Blue Band U natuurlijk volop vitamine A en D. Geen wonder dat de voedings waarde héél hoog is. Vergelijkt U die voedings waarde maar eens metnoemt U zelf maar U ^««/vergelijken! Schrijf een briefkaart aan Blue Band, Afd. A, postbus 122v Rotterdam. U ontvangt dan gratis een interessant, leerzaam boekje: „Weet wat U eet". Het is gebaseerd op de gegevens uit de officiële Nederlandse Voedingsmidde len Tabel. Het geeft U werkelijk inzicht in de voedingswaarde van al Uw dagelijkse voedingsmiddelen. Vraag het snel aan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8