Bij burgemeester Peeks koperen jubilé Een mooi werk gereed BIOSCOOP-PROGRAMMA'S Geheugen-hulp Hermes Dvs in Sehiedam een begrip Wat er onder zijn bestuur bereikt werd 0uer dm am De Damlaan99 wordt na 75 jaar verlaten Een heitje voor een karweitje WALDO-RIJSCHOOL Schotseuit Schiedam Yan Soelen kampioen hoofdklas libre Jaarfeest Instuif r.-k. Jong Schiedam Schiedamse Scheeps werf en Constructie- werkplaats verdwijnt Passage Monopole Nijverheidsavondschool HUIS voor MOTORONDERDELEN Medische diensten Lit A. en C. bij de kannibalen NSC ZATERDAG 28 MAART 1959 TAEIN Geen burgerzaal ★65637* Damwachter Voor Herenmodes Timco nieuwe scliieJamsclie courant Sinds 1946 4825 nieuwe woningen Revue Mr. Peek Opnieuw. VLOTTEN VERHUIZEN Abbott en Costello in donker Afrika Goldrush JAN CORDEMANS KAM PIOEN le KLAS LIBRE Het begon met cricket Band met burgerij Het belangrijkste 7 zijn vertrouwen uitsprak, dat ook in de toekomst de samenwerking zo goed zal blijven, als ze steeds was. Woensdag 1 april wordt de driedaagse actie „Een heitje voor een karweitje door de plaatselijke verkennersbeweging om elf uur ingezet met het afhalen van de eerste opdracht. „Mijn vurige hoop is en ik heb hierin het volste vertrouwen", aldus burgemeester Peek in het onderhoud, dat we met hem hadden naar aanleiding van zijn op handen zijnde twaalf en een half-jarig jubileum als burgervader van onze stad, „dat we de samenwerking, zoals we die tot dusver gekend hebben, zullen behouden. De toestand is momenteel zeer gunstig te noemen. Er is heel wat mogelijk, wat onder andere omstandig heden niet mogelijk zou zijn. Om even terug te komen op de gemeente, raad, deze is een zuivere afspiegeling van de burgerij. Hard werkend, even ijverig en hard werkend als die burgerij. Ook even gemoedelijk en wars van vee] officieel gedoe". Dit wars zijn van officieel gedoe is een der oorzaken, dat we meestal zo weinig tamtam maken, wanneer er hier in Schie dam weer iets tot stand is gebracht. De nieuwe Spuisluis is stilletjes in ge bruik genomen, ofschoon het een groots werk is. Dit gebeurde mede, omdat bij officiële gelegenheden veel tijd van de of ficiële persoonlijkheden wordt gevraagd. Het werk, dat zich toch al opeenhoopt, staat stil. Zulks geldt ook voor het amb tenarenkorps. dat uiteraard zijn verte genwoordigers bij die officiële gelegen heden heeft. Als straks het café res taurant „Europoort" geopend wordt, zal dit met enig vertoon geschieden, al zal helaas de grote metalen blikvanger nog niet gereed zijn. in verband met de gro te technische voorzichtigheid van de con structeurs. Maar het bedrijf moet gaan draaien. Wat het ambtelijk apparaat van onze stad betreft, hiervoor zijn alleen woor den van lof op zijn plaats. Er wordt een goed beleid gevoerd en met ijver gewerkt. Het korps telt meerdere emi nente krachten. En wanneer ik over het ambtelijke apparaat spreek, bedoel ik dit in zijn geheel, politie en brandweer in begrepen. Men tobt altijd met onderbe zetting, doch in vergelijking met talrij ke andere gemeenten wordt hier veel werk verzet. Er is werkelijk te dien aan zien een groot verschil tussen een etad al« Schiedam en kleinere, landelijke gemeen ten. waar men voor alles meer de tijd neemt". Mr. Peek weet dit uit erva ring. Over het stadhuis sprekend, herinner de Mr. Peek er aan, dat de plannen hiertoe in oktober 1946 voor het eerst ge lanceerd werden. Voor de representatie werd zoals bekend, een prachtige oplos sing gevonden, n.l. de aula van het Ste delijk Museum, die ondanks pessimisti sche voorspellingen uitstekend voor het doel geschikt bleek. Er zijn tal van gro te bijeenkomsten en verschillende grote, goed geslaagde congressen in gehouden. Daarom komt er geen burgerzaal in het nieuwe stadhuis. De officiële ontvangsten zullen in de aula plaats blijven vinden. De burgemeester ging vervolgens na. wat er reeds ten behoeve van de bo.uw van het nieuwe stadhuis gedaan is. Op ad vies van de architecten werd het bouw terrein iets noordelijker verlegd. Wat reeds WE HEBBEN HIER TER STEDE wel een Schotsesteeg, die tevens een soort be zienswaardigheid is, we hebben ook Schots gebak gemaakt, maar daarom mogen we nog geen Schotse Whisky maken. Tenminste, dat zouden de gezamen- ke Schotse whisky-distillateurs ons met man en macht proberen te verhinderen, naar uit een recent, te Parijs gevoerd proces gebleken is. Het Frankrijk, dat zonder blikken of blozen, „Schiedam de France" —jene ver vervaardigt en door de slechte kwa- litie van dit produkt onze goede naam en faam benadeelt, moest uitmaken, of Schie- damse whisky echte whisky is of als Schotse whisky verkocht mag worden. Het proces was o.a. door de Scottish Whisky Association te Parijs aanhangig gemaakt. Het ging tegen een Parijse fir ma. Interessant voor ons was, dat blijkens een verslag in „Haroers Wine and Spirit Gazette" het vooraanstaande Engelse blad voor het gedistilleerd, de whisky door Schiedam geleverd was. De naam van de leverancier stond er zelfs bij en we menen, die gerust te mogen noemen, aan gezien deze blijkens de verklaring van de Association te goeder trouw was en dui delijk had aangegeven, dat zijn waar een Nederlands produkt was: de firma Her man Jansen. De Parijse firma had de whisky over- gebotteld in flessen met etiketten, welke het deden voorkomen, alsof de whisky di rect uit Schotland kwam. Ze had ze o.a. aan de Wagons Lits en het Café de Paris geleverd. Menig Nederlander en zelfs Schiedam mers zullen in het vermaarde Café de Pa ris wellicht een „echte" Schotse whisky Uit Schiedam geconsumeerd hebben.... Het produkt moet toch wel uitstekend zijn geweest, anders zouden die Scottish Whisky Association en <j£ andere Schot se distillateursbonden niet zo in het ge weer gekomen zijn.. Er vinden het een prachtige wraak, al is die dan nolens volens genomen. Tegenover de slechte Schiedam de Fran ce stelde Schiedam (overigens zoals ge zegd niet opzettelijk) voortreffelijke Schotse whisky Een nobele geste, onze jeneverstad waar dig. Als ze nu in Schotland maar geen „Scotch Schiedam" gaan maken Oooblod «no» Vchiadom 81ste Jaargang No. 23944 o a m 1 a SCHIEDAM TELEFOON aaias POSTREKENING NR. S I 0 9 I ADVERTENTIES t au per mm-hoogte. Bij oootraet speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0.30 per man-hoogte. Bij 00 «pecvalie tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden t OJSO bij vooHtRbe ttotng, EUc woord meer I <t mom M woorden. tooien en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- ABONNEMENTEN per ^fcwnrtonl, 1 Ui onteigend werd, kan nu dienen voor het neerzetten van andere openbare gebou wen, die spoedig hard nodig zullen blij ken. Op het woning- en huisvestingsprobleem komend, wees Mr. Peek er op. dat hier in Schiedam enkele jaren later dan elders de toestand normaal zal worden. Maar het ergste is voorbij- Achter ons ligt de tijd, waarin we door vorderingen een onhoudibare toestand trachtten cup te lossen door nieuwe onhoudbare toestanden te scheppen. Sinds 1946 zijn hier in ieder geval 4825 woningen gebouwd en er zijn er momenteel 810 in aanbouw, Een rol speelt, natuurlijk bij de huis vesting, dat we sinds 1947 met 10.000 inwoners zijn vooruit gegaan. De toestand is beter, dan hij vóór de oorlog was. Van die 4825 woningen werden er 3968 als wo ningwetwoningen gebouwd, particulieren bouwden er 823 en een Woningbouwver eniging bouwde er 28 (in de Lekstraat). Achtereenvolgens liet mr. Peek de scho lenbouw de revue passeren, de kwestie van de uitbreiding van het. gemeentezie kenhuis. herinnerend aan de grote moei lijkheid der stadsuitbreiding, die juist in 1946 een aanvang nam. Er moest een nieuw rioolgemaal worden gebouwd, via ducten dienden te worden aangelegd, kortom werken uitgevoerd, die elders over het algemeen niet nodig waren. Dat er zoveel verwerkelijkt kon wor den onder zijn bestuur, mr. Peek heeft het in zijn nieuwjaarsrede reeds opgesomd kon slechts dank zij de goede samenwerking, zo herhaalde hij, zichzelf op de achtergrond1 stellend. Nieuiw- land zal in 1961 tot aan de spoorlijn vol gebouwd zijn. Dan komt de satellietstad Kethel aan de beurt. Hierop doelde hij en mede op de eisen, welke door het Del taplan gesteld zullen worden, toen hij „Tja" zei mr. Peek tenslotte peinzend, „ais ik weer moest beginnen, zou ik op nieuw het burgemeestersambt kiezen. Het is een mooi ambt, weliswaar tijdrovend, zodat het, gezin veel ontber moet en de weekenden meestal gewijd moeten worden aan de een of andere represen tatieve bezigheid, maar vol afwisseling, die de geest levendig houdt, iemand ac tief doet blij ven. Zijn representatieve functie doet hem in alle kringen komen en de burgerij in al haar geledingen ontmoeten, zowel in culturele, sociale en gezellige als indus triële milieu's. Mr. Peek maakte van de gelegenheid gebruik, om persoonlijk bij zondere hulde te brengen aan de leiden de figuren, in onze industrie. „Op het industriële apparaat steunt onze welvaart" zo besloot mr. Peek terecht. Het. zal hem op de dag van zijn twaalf- en half-jarige jubileum, dat geen jubilé en toch wel weer een herdenkingswaar- dig jubilé, zeker voor hem en zijn ge zin. omdat zoals gezegd, andere jubilea net niet gevierd konden worden on getwijfeld niet aan belangstelling en er kentelijkheid ontbreken. De Entre Nous-speler Van Soelen is gisteravond gehuldigd kunnen worden als de kampioen hoofdklas libre in het district Schiedam van de K. N. B. B„ zodat hij op 9 en 10 mei a.s. in Delft voor het Gewestelijk kampioenschap zal moe ten uitkomen. De heer J. van Duijl memoreerde zulks gisteravond bij de intieme huldiging, na afloop van de laatste partij, en wees er op dat Van Soelen in he,t district wel een van de sterkste spelers is. Dit had hij wederom bewezen doordat hij met de volle winst uit dit toernooi was te voor schijn gekomen. Spr. hoopte dat bij de komende wedstrijden ook de volle winst zijn deel zou mogen zijn. Verder dankte hij de overige drie spe lers die zich voor dit toernooi hadden op gegeven en hoopte een volgend jaar een grotere deelneming te mogen zien, waar na hij de prijzen uitreikte. De stand is geworden Van Soelen 1500 1500 93 12 Buiitenihefc 1500 1372 145 4 v. Stliigt Thans 1500 1167 141 4 Kopij 1500 1279 158 4 Met deze Pasen zijn de parochianen van de St.-Willibrorduskcrk aan de In- sulindesingel te Vlaardingen getuigen van het alleszins verheugende feit, dat de nieuwe kruiswegstaties gereed kwamen. Van de week werden er de laatste vijf aan toegevoegd. De makers de Schiedam se kunstenaars, de gebroeders André en Frits Hendericks, hebben de fraaie stuk ken, zeventig bij zeventig centimeter, in gebrand opalineglas uitgevoerd, ei genhandig in de nissen gezet, waarin zo lang de tijdelijke, simpele staties gehan gen hebben. In d® bijzonder stemmige kerk doet het werk van deze modern georiënteerde, maar geenszins „draufigamgecriig" gestem de en ongetwijfeld religieus bezielde kun stenaars het ui'stekend. De beheerste, doch levende kleuren, de strakke, lijnen, waarin ze hun verbeeldingen van het lij den va-n Christus vastlegden, doen in dit milieu harmonisch aan. Terecht heeft de architect er dan ook zijn goedkeuring aan gehecht. Verleden jaar leverden de kunstenaars hun eerste werkstukken af. Uiteraard is het niet altijd mogelijk, een dergelijke opdracht in één adem af te De houtvlotten, die jarenlang in de Nieuwe Haven gelegen hebben, zijn naar de Schie gebracht. Ze passeren hier de Oude Sluis. Op zondag 5 april houdt de Instuif r.-k. Jong Schiedam zijn jaarfeest. Er wordt des morgens begonnen met een H. Mis in het Broederklooster aan de Warande. Daarna gezamenlijk ontbijt in de Instuifzaal aan de Lange Haven. Des avonds is er een gezellige bijeenkomst in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibaut- plein, met muziek van „les Chats noirs". De Schiedamse Scheepswerf en Con structiewerkplaats aan de Schiekade zal worden opgeheven. Er werden daar ove rigens geen schepen meer gebouwd; men verrichtte en allee het voorbereidende werk voor een werf in Groot Ammers. Het bedijf zal nu met deze werf worden samengetrokken. „Abbott en Costello in donker Afrika" brengt weer een serie grollen van dit tweetal. De manier waarop de heren in donker Afrika met krokodillen, apen, leeu wen en diamantjagers overhoop liggen, zal voor de goedlachse bezoeker aantrek kelijkheid genoeg hebben. Voor jong en oud. „Goldrush" ig de dorst naar goud van een stel aartsschurken, die keurig op tijd door een eerlijke cowboy wordt gelest, door hen allen de straf te doen toekomen, waarop zij recht hebben. Men kent dit genre rokerige en schieterige verhalen. Voor 14 jaar en ouder. werken. Er zijn tijden, zoals de Kerst tijd, waarin de lijdensgedachte enigszins op de achtergrond blijft. Thans echter is de reeks staties beëindigd. De parochia nen van de St.-Willibrordus zullen de werking van deze suggestieve taferelen zonder twijfel steeds sterker ondergaan en de bekwame Schiedamse gebroeders dankbaar zijn voor hetgeen ze voor hun kerk wrochtten, hun pastoor erkentelijk voor zijn initiatief. 3-JARIGE CURSUS A: Klasse 3 W: M. J. Aalberts, F. A. Beu kers, W. Entrop, J. A. C. v. d. Horst, L. J. de Jong, J. J. Jongman, C. W. C. Ludwig, C. J. v. d. Marei, J. Schell, J. A. Ameling, P. Plantinga. Diploma: 11; geen diploma: 1. Klasse 3 E: E. J. Bosman, P. H. Dal- huysen, D. K. Ham. K. Snijder. Diploma: 4; geen diploma: 0. Klasse 3 KO: C. A. Gerrets, F. Hoppe, F. v. Loenen, W. Martena, A. J. F. Roos- loot. Diploma: 5; geen diploma: 1. Klasse 3 PL: J. G. Gouweleeuw, C. de Haan, F. A. Ouwens, R. Sterenburg, C. A. Zwaan. Diploma: 5; geen diploma: 0. Klasse 3 SB: J. Baartman, J. H. Har- teveld. H. Hendriks, A. A. Jongste, S. S.. Schellingerhout, A. Scholten, J. Valk, J. L. J. Versteeg. Diploma: 8; geen di ploma: 2. Klasse 3 T: C. v. d. Berg, J. Oprei, C. A. Ronde, W. Tanis, C. v. d. Velden. Diploma: 5; geen diploma: 1. Klasse 3 SCH: K. Bouwmeester, J. Dijkshoorn, A. J. Rieken, H. H. Tjaden, P. Valk. Diploma: 5; geen diploma: 1. CURSUSSEN: VAM I: C. P. Boutestein (dlpl. N.A.S. 3-j.c.A.). VAM ïl: J. J. Dijkhuizen, C. H. Groen, C. M. Hersbach, J. J. Kostense, H. Poot, J. de Ridder, M. Snijder, R. M. van Strien. Diploma: 8; geen diploma: 2. Lassen II: J. Lanser. Diploma: 1; geen diploma: 0. Scheepsbouw v. volwassenen: M. Ca- pello, E. Demuynck, J. v. Dorp, M. F. A. v. Gelderen, A. Gordijn, J. v. d. Graaf, A. den Haan. J. v. Hengst, B. J. C. Jurgens, D. Kars, K. de Ligt, E. Mast, J. J. Mastenbroek, H. Paalvast, G, v. d. Ploeg, J. C. Tanis. Diploma: 16; geen diploma: 1. 2-JARIGE (VERVOLG-)CURSUS B: Klasse 5 Wl: J. Brökling, L. Bussching, M. Bijl, W. v. Dijk, T. R. v. d. Graaff, E. Harreman, P. 't Hart, H. de Heer, H. F. Heesbeen, J. F. Hoppe, V. W. Jans sen, J. H. ICardas, W. Kratz, F. Koppen- agen, P. Kreuk, P. Kroonen. Diploma: 16; geen diploma: 0. Klasse 5 W2: E. C. Harreman, F. P. Koppenhagen, J. J. A. Monster. C. Noor- dijk, H. M. Offerman, W. v. Pelt, J. Planije, J. M. Poot, J. W. Rieken, C. N. Robart. A. D. Sprong, H. G. Verwaal, W. W. Vleghert, W. v. d. Wal, F. Woens- dregt. Diploma: 15; geen diploma: 0; geen aantekening: 1. Klasse 5 E: C. Muylwijk, B. de Wint. Diploma: 2; geen diploma: 0. Klasse 5 KO: H. F. Jung, J. E. Rug- genberg Diploma: 2; geen diploma: 0. Klasse 5 PL: H. W. 't Gilde, M. Gom- me, H. W. v. Kessel, A. J. v. d. Moe zel. Diploma: 4; geen diploma: 0. Klasse 5 SB: G. J. den Boef, G. J. Gerrets, H. Witberg. Diploma: 3; geen diploma: 0. Klasse 5 T: J. H. Hosemans,C. A. J. M. v. d. Raaf. Diploma: 2; geen diplo ma 0. Klasse 5 ST: M. Dingenouts, G. J. Lans bergen, W. Romeijn, A. v. Zanten. Diplo ma: 4; geen diploma: 0. Klasse 5 M: A. den Boer. Diploma: 1; geen diploma: 0. Klasse 5 MO: J. A. Bockkum, J. W. Otterloo. Diploma: 2; geen diploma: 0. Klasse 5 SCH: C. J. v. Heyningen. G. Krabbendam, P. A. v. d. Kruit. J. Sloot. Diploma: 4; geen diploma: 0. HEDEN: Passage Theater: Abbott en Costello bij de kannibalen (a.l.), zaterdag en zondag 2< 4.15, 7 en 9-15 uur; weekdagen 2 en 8.15 u Monopole Theater: Goldrush (14 j za terdag en zondag 3, 5, 7 en 9 mir: werk dagen 2. 7 en 9 uiur. Stedelijk Museum, Hoogstraat 112: tol 18 mei tentoonstelling Foto s van Ed var der Elskes. Dagelijks van 105, zondag5 van 12—5 uur. MAANDAG Instuif r.-k. Jong Schiedam, dansavond met „The Mixers" in Wijkcentrum, Dl"- City enDoelen Kino 2.30, 4.30, 7 en 9 uur; Wibautplein. K.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-LIDUINA Openings uien: Hoofdgebouw Dam 8: UitleenBureau e" Leeszaal voor volwassenen: dl., do., za van 1012 uur: dl t m za van 25 uur: ina., dl., wo, vr. van 7—8 30 uur. Jeugdleeszaal: dl., do., vr. van 45 30 uur. Uitleenpost Kerkweg 46, Kethel: zo. 11 -30 12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: dl. 48 uur. Filiaal Rijnstraat 1; volw.: dl. 6 308 uur; vr. 7—8 uur; jeugd: wo. 2—6 uur. Filiaal Nleuwland, Wljkgebouw Dr. Wi bautplein (zijingang): Jeugd: wo. 1.30—8 uur; volw.: wo. en vr. 7 —8.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3. ma. 78 uur: wo. en vr. 78.30 uur. Rotterdamsedijk De DKC-speler Cordemans uit Schiedam heeft zich de sterkste speler in de strijd om het kampioenschap le klas libre van het district Schiedam getoond en op de titel beslag gelegd. Gisteravond won hij in de slotpartij van Leen v. d. Lee. Henmés Dvs 75 jaar. Dat betekent tie geschiedenis van drie-kwart eeuw Schiedams sportleven. Want uit dat plaatselijke sportleven is Hennes Dvs niet weg te denken: Hermes heeft voor een zéér groot deel dat sportleven „gemaakt", stond aan de wieg ervan en staat méde aan de leiding nu de sport in onze stad haar huidigje hoge vlucht heeft genomen. Elk nieuw clubjaar van Hermes DVS heeft als eerste datum 1 april. Maar het was eigenlijk op een 8ste april, dat het allemaal begon. Toen, in 1884, werd ten huize van de heer J. M. van der Schalk, een naam die synoniem is met één van die traditionele oer-Schiedamse families, de vergadering gehouden welke de oprichting van wat later Hermes Dvs zou worden, tot resultaat had. Het bestuur dat uit die oprichters werd geformeerd, bestond uit de heren J. M. van der Schlak voorzitter. J. Loopuyt secretaris, W. G. Delbaere penningmeester en C. J. P. van der Schalk commissaris. Dat waren dus de pioniers, die onmid dellijk beslag legden op het terrein aan Damlaan, waar de blauwhemden nu nóg spelen, doch vanwaar zij voor het volgend seizoen met. bloedend hart zullen moeten- scheiden. Aan die Damlaan zijn zoveel triomfen gevierd, heeft zo veel gejuich weerklonken, is ook zo veel sportmans- verdriet geleden. De Damlaan is een stuk onvergetelijke Schiedamse sportge schiedenis geweest. Overeenkomstig de geest des ttfds begon men in 134 met cricket, maar in 1890 werd, overeenkomstig de door Pim Muiier geleide ontwikkeling in die dagen de voetbal-afdeling opgericht. In beide takken van sport is „Hermes" een naam. Een naam met een grote klank! Het eerste cricket-elftal speelt nu reeds 25 jaar onafgebroken in de eerste klas en is daaron een der sterksten. Het eer ste voetbal-elftal speelt reeds 31 jaar in de eerste klas, werd er een keer kam pioen. kon echter door een ongelukkig «eizoen in 1955 juist niet tot de allerhoog ste voetbal-top van de ere- ivisle door dringen. Vanzelfsprekend heeft ook Hermes Dvs in de loop der jaren zijn grote en kleine stormen meegemaakt, in de periode 1930—35 en in 1942 zelfs orka nen, maar de club was altijd sterk ge noeg en ook hecht genoeg geworteld in de harten der Schiedamse burgerij om dat alles te overleven. De huidige naam „Hermes Dvs" stamt uit 1919, toen het Schiedamse Hermes een fusie aanging met het Rotterdamse doch in Vlaardingen spelende D.V.S. en die fu sie is een gelukkig moment geweest. In de periode 193035 verlieten, telkens als gevolg van verschillende moeilijkhe den, grote aantallen leden de blauw-wit- te kleuren, en men vreesde zelfs een ogenblik voor het voortbestaan van de club. Het is de verdienste geweest van oud-voorzitter nor. P. van Bochove. dat vele oude tegenstellingen na 1942 konden worden weggewerkt en zeer veel oud-le den terugkeerden. Moeilijkheden bracht ook de komst van het betaalde Voetbal, toen verscheidene vooraanstaande spelers zich lieten ver leiden en reeds in de eerste faze naar het toen nog „wilde" beroepsvoetbal overgin gen. Maar ook deze tegenslag is Hermes Dvs teboven gekomen. Belangrijker dan alle promoties en de gradaties, beslissingswedstrijden en zelfs belangrijker dan dat éne kampioenschap in de le klas in 1952 (met het elftal A. v. Diest, G. Burger, J. Schenk, J. Gudde, Coen Poulus, Jan v. Buitenen, Joop Heis ter, H. Stolk, Lex Janse, Cock van der Tuyn. Jacques Heijster), belangrijker nog dan dat kampioenschap van 1956 dat de promotie naar de ere-divisie zo dichtbij bracht, belangrijker dan dat alles is: dat „de stellingen thans geconsolideerd zijn en gewerkt wordt aan de verdere opbouw zoals Hermes Dvs' bestuur het zelf formu leerde. Dc geest in de vereniging is uitste kend. wat mede wel bewezen wordt door de bouw van de nieuwe stenen kleedlokalen op de toekomstige terrei nen aan de Poldervaart, geheel door de eigen leden met steun van de suppor tersvereniging verricht. Met die geest zal Hermes Dvs na deze 75 roemruch te jaren het ook in de toekomst wel rooien, De medische diensten op Pasen zullen worden waargenomen door: Dr. Klomp. Juliana van Stolberglaan 3, tel. 69952; dn Jungerius, Vondelllaan 2, tel- 67355; dr- Houthuysen jr., Swammerdamsingel 43, tel. 68516; dr. Ormel, Singel 76, tel. 68250- Apotheek Backer, St.-Liduinastraat 58. De wijkverplegingsdienst van het Wit- Gele Kruis zal op Eerste Paasdag worden waargenomen door zr- Duivesteyn, Dr- Noletsticfhting, tel. 69411 toestel 44. OP Tweede Paasdag door zx. De Bruyn. Dr- Noletstichting, tel. 69411, toestel 44. Het kraamcentrum zal op Eerste Paas dag worden waargenomen door zr. Van Kan, Swammerdamsingel 65, tel' 68286- Op Tweede Paasdag door zr. De Koning- Philips van Bourgondië6traat 21, tel. 63334. COEN POliLVS, de stoere stopper, spil van Hermes-D.V.S. en tevens aanvoerder van de blauwhemden bij het kampioenschap in 1952 (na een 21 zege op Sparta in 't Feijenoord- Stadion) met als achtergrond de typische entourage van de Damlaan, waar Hermes.D.V.S. 75 lange jaren heejt gespeeld. IN ROTTERDAM Rotterdamse Schouwburg, Aert van Nes straat 120. George Dillon - Toneelspel van John Osborne en Anthony Creighton, door het Rotterdams Toneel o.r.v. Peter Cotes: 20.00 uur. Groote Schouwburg, Zuidplein 60. Sim Sala Bim 1959; 14.00 en 20.00 uur. MAANDAG: Rotterdamse Schouwburg, Aert van Nes straat 120. Niets mee te maken; 14.15 en 20.00 uur. Groote Schouwburg, Zuidplein 60. Sim Sala Bim 1959; 14.00 en 20.00 uur. Wilhelminakerk, Oranjeboomstraat 72. Orgelconcert door Feike Asma; 15.30 uur- Nieuwe Zuiderkerk, Westzeedijk. Paas- concert door Piet v. d. Kerkhoff, orgel! 20.00 uur. DINSDAG: Rotterdamse Schouwburg, Aert van Nes straat 120. Lunchconcert door Gerard Hengeveld, piano. Prog. Chopin; 12.45 uur- Rotterdamse Schouwburg, Aert van Nes straat 120. 'n Moordverhaal - Blijspel van Arthur Watkyn, door Toneelgroep Thea ter o.r.v. Cruys Voorbergh; 20.00 uur Groote Schouwburg, Zuidplein 60. Si® Sala Bim; 20.00 uur. bioscopen Programma's van 27 maart t/m 2 april Arena: Jerry als babysitter (a. 1.) - Capitol; Onder kruisvuur (U j.) Centraal: Hoe vertel IS het mijn dochter. (strikt volw) Clneac-AD: Der lachende Vagabund (al) Cineac-NRC: Actualiteiten (doorl. voorst.) T _V os5FumDe vierkante recruut (a donderdag: De slag om Arnhem (14 J.) Har monie: Jacht op ontvoerde vrouwen (18 1 -" Lumière: Drie Franse katjes (ontoelaatbaar) Lutusoa: Das Drelmadlerhaus (a.l Luxor: hl.11 Ich, hier bieb Ich (a f.) Metro' Liebelei (14 j.) Passage (Schiedam): Abba" en Costello bij de kannibalen (a. 1.) Prinses; Kasim, de bandiet van Zhobe (14 j.) Re*; In de greep der wildernis (14 j Thaüa' Liefde Is mijn beroep (ontoelaatbaar) 't Ven' tser: Reokets galore (a, 1.) Victoria: Oe carccsbeW donderdag; Lili (a. l.)#

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2