Beslissende bevoegdheden voor K.O.V.-vergadering Ontsnapt reukgas veroorzaakt een ondraaglijke stank 's Lands Kroniek- ...ja graag i CONTACT DRAADLOOS Beter televisiebeeld uit Engeland te wachten Vijf jongelieden maakten de Veluwe maandenlang onveilig Chefarine .4 man die weet wat hij wilrookt K Onderwijzers vergaderen Slapeloze nachtenzivare hoofdpijn en mogelijk „besmet" vlees Omschakeling naar 625 lijnen systeem Advocaat: Gebrek aan een gezonde ontspanning voor de rijpere jeugd CONCEPT-STATUTEN AANVAARD Methoden in exacte wetenschappen J Wordt U gekweld „De Atlas" te Delft in nieuwe gebouwen M. H. W. J. van Ooyen ridder St. Gregorius Kommer Kleyn neemt afscheid van AVRO Vanavond Enny Mols-de Leeuwe Rubinstein speelt niet op valse wrakken Benoemingen VB WOENSDAG 1 APRIL 1959 PAGINA 6 Centrale Raad Belastingambtenaar toch niet bevorderd Eeuwfeest in Amersfoort Plaatselijke brouwerij brouwt feestbier Brouwers gilde in ere hersteld Natuuren Geneeskundig congres Zware straffen voor twee inbrekers wÊÊËmM BsW/ Officiële opening door dr. Veldkamp Generaal der Ongeschoeide Karmelieten in ons land Rhinoceros uit ijstijd/perk Bisdom Haarlem BETER EN SNELLER (Van onze correspondenten) De vier diocesane onderwijzersbonden die dinsdag hun jaarvergadering hebben gehouden, hebben met vrijwel algemene stemmen de concept-statuten voor het Katholiek Onderw\jzersverbond goedge keurd. Volledig tevreden was men ner gens, men sprak van een compromis, maar men aanvaardde dit omdat het op dit ogenblik de best denkbare oplossing bleek. De wijziging houdt in, dat de algemene verbondsvergadering thans beslissende bevoegdheden krijgt tot dusverre had zij slechts een adviserende taak en ook. dat de groepen in het verbond stemrecht verkrijgen, zij het in mindere mate dan de afdelingen. Tenslotte ont staat er tussen het K.O.V. en de bon den een rechtstreeks contact. Cadeau voor K.O.V. De St.-Lebuïnusvereniging (aartsbis dom en bisdom Groningen) besloot met 15 van de ruim 200 stemmen tegen voorlopig akkoord te gaan met de con cept-statuten. De voorzitter, de heer J. J. A. Roelants had het ontwerp een stap in de goede richting genoemd. Men diende dit. meende hij, te aanvaarden, omdat men anders de eerste jaren op geen °nkele verandering van de K.O.V.- structuur behoeft te rekenen. Dit nam niet weg, dat de afdeling Utrecht ernstige bezwaren bleef hou den. ..Niet aannemen, tanden op el kaar en doorzetten, dan krijgen we straks meer." luidde het advies van haar afgevaardigde, de heer Meken- kamp, die in deze regeling nog niet zag, dat de Verbondsvergadering wetgeven de macht krijgt en een gezonde organi satie goed wordt opgebouwd. I-Ioe dan ook, als het K.O.V. straks zijn 25-jarig bestaan viert, krijgt het van „St.-Lebuïnus" meubilair voor het kan toor in Den Haag cadeau op initiatief van de afdeling Amersfoort, die daar voor een geld-actie op touw zet. De heer Wegman van deze afdeling vond bij de ze mededeling gelegenheid zijn hulde te betuigen aan de twee nestoren, de he ren Willem Wiltschut en E. J. Luyff, thans ereleden van „St.-Lebuïnus" voor hun ijveren om het K.O.V. tot stand te brengen. Op voorste) van de afdeling Zwolle zal het hoofdbestuur een commissie in stellen ter bestudering van de mogelijk heid en noodzaak om voor de Si.-Le- buïnusvereniging een vrijgestelde te benoemen. Verdergaande eenheid Te Gouda aanvaardde de St.-Augus- tinusvereniging de concept-statuten met algemene stemmen. De afgevaardig den van de katholieke onderwijzers in de bisdommen Haarlem en Rotterdam hebben hiermee tot uitdrukking ge bracht, dat zü con amore willen mee werken aan het K.O.V.-nieuwe stijl, doch de vergadering deelde duidelijk de mening van haar voorzitter, de heer «J. A. A. Poncin, die verklaarde slechts matig tevreden te zijn over het com promis, dat in de uieuwc statuten is neergelegd. De onderwüzers in de wes- telyke bisdommen zijn geporteerd voor een verdergaande eenheid in de katho lieke onderwijzerswereld. Bjj de kwesties, die verder aan de or de kwamen, werd enige malen ernstige ontevredenheid geuit over het tempo, waarin het ministerie van O. K. en W. diverse onderwijszaken afdoet; vooral financiële aangelegenheden blijven soms jaren slepende. De katholieke onderwijzers blijven ijve ren voor het afschaffen van de gemeen teclassificatie. Zij noemen de classifi catie grievend omdat ze niet te verde digen is. Wanneer de politieke partijen ernst maakten met hun programma's op dit punt, dan zou het probleem spoedig uit de wereld zijn. Met veel nadruk werd op de vergade ring gevraagd om nieuwe handleidingen en leerboeken voor het godsdienston derricht opdat de vernieuwing van het godsdienstonderwijs beter tot haar recht zal komen. In Den Bosch toonden zowel de voor zitter de heer Bezems uit Tilburg als de heer van I-laren van de afdeling Maas en Waai zich niet bijster voldaan over de concept-statuten voor het K.O.V. De voorzitter wilde echter niet zo ver gaan als de heer van Haren die dit „onding" zonder meer wilde verwerpen: hij meende dat een bereikt compromis meer is dan niets. De vergadering nam het concept met algemene stemmen aan. Uitvoerig is ook van gedachten ge wisseld over de decentralisatie van de godsdienstige vorming, waarvan voort aan de organisatie bij de afdelingen zal berusten. De bond zal er een subsidie voor verlenen. Die godsdienstige vorming vond een krachtig pleitbezorger in de persoon van de bisschop-coadjutor, mgr. W. Bek kers die als gesprekstof daarvoor de jongste Vas'enbrief van het hoogwaar dig Episcopaat wilde aanbevelen. De voorzitter deelde nog mede dat woensdagavond 1 april te Sterksel aan de zeven in Afrika missionerende con gregaties een bedrag van f 42.000,- zal worden aangeboden als resultaat van een actie die in heel Nederland op ini tiatief van de afdeling Budel i£ onder nomen. De vergadering behandelde onder meer een voorstel van de afdeling Me- gen tot onmiddellijke afschaffing van de classificatie. De heer van Haren vul de dit aan met een voorstel om aan alle gemeentebesturen in overweging te geven de plaatsing van hun gemeente in klasse I te verzoeken. Het hoofdbe stuur zal overwegen welke stappen met kans op succes kunnen worden onder nomen. Er werd aangedrongen op meer internationaal contact en er zal worden bezien of het behalen van het E.H.B.O.- diploma door de onderwijskrachten kan worden bevorderd. L.O.-sectie In Roermond toonde een der aanwe zigen zich enigszins bevreesd, dat de statutenwijziging er misschien toe zal leiden, dat hét K.O.V. van thans dè K.O.V gaat worden. Deze vrees, zo meende de heer van Enckevort, is on gegrond. daar elke statutenwijziging en derhalve ook een dergelijke omvor ming van het verbond, driekwart "an het aantal uitgebrachte stemmen op de verbondsvergadering vereist. Een an dere aanwezige bepleitte nog het vor men van een speciale L.O.-sectie. De vorming van een dergelijke sectie acht te de voorzitter nog prematuur, maar indien een afdeling meent de oprichting van een dergelijke sectie toch te moe ten propageren, dan kan zii daarover, juist dank zjj de nieuwe statutenwijzi ging. een voorstel aanhangig maken bij de verbondsvergadering. De centrale raad van beroep te Utrecht heeft uitspraak gedaan in het geschil tussen de minister van finan ciën en een belastingcontroleur uit Doetinchem over een promotiekwestie. De betrokken ambtenaar, sedert enkele jaren als belastingcontroleur werkzaam, meende op grond van zijn dienstjaren en capaciteiten aan spraak te mogen maken op bevorde ring tot hoofdcontroleur. Deze promo tie'werd hem echter geweigerd op grond van de bij het betrokken de partement geldende regel, dat voor dergelijke promotie het met goed succes volgen van een driejarige cur sus noodzakelijk i«. De ambtenaar ging van deze be slissing in beroep bij het ambtenaren gerecht te Arnhem, dat zijn aanspraken gegrond achtte. De centrale raad be sliste in hoogste instantie echter an ders. De raa I vernietigde de uitspraak van het Arnhemse ambtenarengerecht en verklaarde het beroep van de amb tenaar tegen de geweigerde promotie ongegrond. ln (le goederenloods van Van Genei en Loos te Breda is dezer dagen per on geluk een bus met 25 liter gas-odor (een gas, dat aan het lichtgas wordt toegevoegd om dit zijn reuk te geven met hun kleren in huis komen, vanwege de afschuwelijke stank, die werd ver spreid. Ook de omgeving van het spoor wegemplacement had zwaar van het reukgas te lijden. Sommige mensen slie- omgevallen tengevolge waarvan de in houd over de grond stroomde. Er werd toen een dusdanige stank ontwikkeld, dat het in de loods en de omgeving daarvan dagen lang bijna niet te harden was. Mensen, die zich met de opruimings werkzaamheden belasten, konden niet Vele tientallen natuur-, wis-, genees- en scheikundigen maakten gisteren deel uit van een congres dat belegd was door de vereniging Het Nederlandsch Natuur- en Geneeskundig Congres. Dit genootschap kwam voor zün 36e ver gadering in Rotterdam bijeen, waar de leden in de aula van de Nederlandse Economische Hogeschool werden wel kom geheten door prof. dr. O. Botte- ma, reetor-magnificus van de T.H. in Delft, in zijn kwaliteit van voorzitter van het congres. Ditmaal was men van vroegere procedures afgeweken om te bereiken, dat alle deelnemende leden zonder uitzondering de toespraken kon den beluisteren. Het bestuur wilde niet verder de weg der specialisatie opgaan, maar heeft gisteren een poging gedaan om centrale themata in de algemene be langstelling te plaatsen. Alle congres leden bleven dus bijeen en men split ste zich niet in secties af. Wanneer donderdagmiddag dit driedaagse con gres wordt besloten, zullen in het ge heel negen hoogleraren de methoden besproken hebben, die in diverse ex acte wetenschappen worden toege past. 1 Gisteren in de namiddag werden de congresgangers, onder wie zich ook mr. J. 'Klaasesz, commissaris van de koningin in Zuid-Holland, bevond, wel kom geheten in de burgerzaal van het stadhuis door burgemeester mr. G. E. van Walsum. in zijn antwoord trad prof. Bottema die destijds met twee col lega's in een minderheidsnota diverse be zwaren ontwikkeld heeft tegen de vorm waarin de meerderheid van de Commis sie Hoger Onderwijs Rotterdam zich een universiteit voorstelde nu op als een vurig voorstander van een eigen Rotterdamse universiteit. Zijn beden kingen waren, zo merkte de hoogleraar schertsend op, niet gericht geweest te gen een universiteit als zodanig. Zij wa ren juist bedoeld om een 'eventuele uni versiteit in Rotterdam zo goed mogelijk te heipen grondvesten. De inwoners van de zevenhonderd- jarige stad Amersfoort kunnen over enige maanden tijdens het eeuwfeest een speciaal feestbier drinken, dat on der de naam St.-Jorisbier genoemd naar de patroon van het stedelijk brouwersgilde in vroeger eeuwen momenteel ter plaatse wordt gebrou wen. Met enig plechtig vertoon heeft de plaatselijke brouwerij gisteren een begin gemaakt met de produktie van het feestbier, waartoe de bestuursle den van het feestcomité één voor één met onzekere bewegingen een hoeveel heid hop in de kookketel stortten. Het wordt een bijzonder biertje, beloofde de in zestiende eeuwse dracht gesto ken meesterbrouwer. De feestvierende Amersfoorters scheppen kennelijk ge noegen in de komende verkleedpartij waarbij men overigens geen zeven honderd, maar slechts drie a vierhon derd jaar teruggaat want ook de pa troon van de brouwerij, de gezellen en leerlingen hadden zich reeds passend uitgedost. Een bijzonder biertje; het brouwsel wordt slechts één keer ge kookt, in plaats van drie keer; het rendement wordt weliswaar iets min der groot, maar de kleur wordt be ter, dieper, vloeibaar goud gelijk. De meesterbrouwer was persoonlijk de hop voor het feestbier in Vlaanderen gaan kopen; een hele reis voor een middeleeuwer, moet ge denken. Nu was het bier, dat onze voorva deren zeven eeuwen geleden dronken, iets heel anders dan de feestvierende poorters van Amersfoort straks zullen drinken. Hop bestond toen nog niet, zodat de pittig-bittere smaak aan het bier ontbrak. Maar overigens brouw den zij in principe op dezelfde wijze als thans nog gedaan wordt. En zij wisten wat brouwen was, daar in Amersfoort. Drie eeuwen geleden wa ren er niet minder dan 350 brouwerijen binnen de wallen; het nobele ambacht werd veelal als huisnijverheid be oefend, dus de produktie zal naar onze begrippen niet groot geweest zijn. Des ondanks werd het Arnersfoortse bier naar alle zeventien provinciën ge ëxporteerd en het actieve brouwersgil de vocht herhaaldelijk met succes te gen beperkende invoerbepalingen in andere steden. Met de opkomst van omdat lichtgas in feite reukloos is) pen er nachten niet van, anderen kre- gen diarree, weer anderen liepen da genlang met een zware hoofdpijn rond. Een goederenwagon, die stond op gesteld voor de'loods, waar het onge luk gebeurde en die dezelfde dag nog naar Nijmegen werd doorgestuurd, bleek zelfs daar nog de reuk van het gas-odor bij zich te hébben. Men bel de namelijk uit Nijmegen op om te vragen, wat er met deze wagon eigen lijk gebeurd was. In de loods was een partij sigaren en sigaretten en bovendien een hoeveelheid van enkele honderden kilo's vleeswaren opgeslagen. Deze vleeswaren zijn onder tussen bezorgd bij de afnemers, maar voor alle zekerheid heeft de warenkeu- ringsdienst ze daar weer weggehaald. Een 25-jarige vulcaniseur eh een 20- jarige fabrieksarbeider, die de afgelo pen wintermaanden in Maastricht en omstreken een hele reeks diefstallen met inbraak hadden gepleegd, zijn door de Maastrichtse rechtbank res pectievelijk veroordeeld tot vier en drie jaar gevangenisstraf. de stoommachine slonk het aantal brouwerijen zienderogen, zodat er ten slotte maar één is overgebleven. Begrijpelijk, dat de ene Arnersfoort se brouwerij die haar water zestig meter diep uit de grond haalt zich verplicht voelt, een steentje in dit geval een slokje tot de feest vreugde bij tc dragen en het Arners foortse brouwersgilde, zij het slechts voor korte tijd, te laten herleven. Be grijpelijk ook, dat het feestcomité dit initiatief op prijs stelde en graag een handje uitstak om de produktie op gang te brengen. Dat de organisatoren bovendien er op hopen, dat de brouwer bereid zal zijn. de middeleeuwse cijns op het brouwen te betalen, resp. in de feestkas te storten, viel te beluisteren in de toespraak van de voorzitter, wiens woorden in dit opzicht aan dui delijkheid niets te wensen overlieten. Advertentie Hanj Croon, en der hoofdtrainers van de ere-divisieclub DWS/Amsterdarn door reumatiek, spit, ischias, hoofd- eh zenuwpijnen, neemt dan Uw toevlucht tot Togal. Het middel dat kan baten, waar andere falen. Laat u dus niet langer kwellen, maar gebruik Togal. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40 en 8.88. Hans is populair bij dc jongens. Zij kunnen op hem bouwen. Hij is een meester in spel en taktiek. Hij weet precies wat hij wil. Hij traint DWS (en hoe!), maar hij rookt blauw-wit (en graagRoxy, dc sigaret die aan de hoogste eisen voldoet. Roxy: perfect van smaak, perfect gestopt en fluweelzacht. hoxy.p Kóóp dat blauw-witle pakje. Blauw symbool van karakter, wit van zuiverheid. De hop wordt in het jeestbier gedaan. Er is alle kans op, dat de Britse televisie binnen afzienbare tijd van liet thans in gebruik zijnde beeldsysteem van 405 lijnen zal overgaan op het internationale standaardsysteem van 625 lynen, zoals wij dat hier te lande kennen. Uitzendingen uit Groot-Brittannië via het Eurovisienet, zoals bijvoorbeeld belangrijke voetbalwedstrijden, zullen dan niet meer hoeven tc worden „ver taald", wat de beeldkwaliteit aanmer kelijk ten goede zal komen. Een regeringscommissie die op het ogenblik bezig is met het opstellen van een rapport, zal de Britse „Postmaster- General, mr. Ernest Marples, hoogst waarschijnlijk in deze geest adviseren. Laatstgenoemde heeft Intussen de negen miljoen Britse tv-bezitters ge rustgesteld, dat de wijziging in het beeldsysteem niet zal betekenen-, dat hun kostbare toestellen daardoor on middellijk waardeloos zullen worden. De programma's zuilen voorlopig ook nog in beelden van 405 lijnen worden uitgezonden, zodat „iedere kijker er Donderdag zal te Delft het nieuwe fa- brieks- en kantoorgebouw van de n.v. lichtdrukpapierfabriek „De Atlas" wor den geopend door dr. G. M. J. Veld kamp, staatssecretaris van economi sche zaken. De vennootschap werd in 1923 te Am sterdam opgericht en in 1936 te Delft gevestigd. „De Atlas" was oorspronke lijk een verkoopfirma van de firma Kalle uit Wiesbaden, die lichtdrukpa pier fabriceerde. Te Delft werd begon nen met het zelf maken van lichtdruk papier. Tijdens een bijeenkomst met de di rectie heeft het personeel zijn ge schenk overgedragen, te weten een dubbelzijdig mozaïek van de kunste naar Kees Andrea. De ene zijde laat een allegorische voorstelling zien „van de nacht tot het licht", de an dere zijde toont Atlas, die de wereld torst. Het mozaïek heeft een opper vlakte van 65 vierkante meter. De naast het zeer moderne kantoor gebouw gelegen fabriekshal heeft een oppervlakte van 4.500 vierkante meter. I-Iet terrein, 6.000 vierkante meter groot, biedt de mogelijkheid om even tueel later tot verdere uitbreiding te kunnen overgaan. Kenmerkend voor de door ir. Pannekoek ontworpen hal is de zelfdragende overspanning, welke een lengte heeft van 44 meter. Met het K.L.M.-toestel uit Rome land de dinsdagavond op Schiphol de gene raal der ongeschoeid'; Karmelieten, pa ter Anastasio OCD, voor een bezoek aan Nederland. Pater Anastasio was verge zeld van pater dr. Bonifatius Honings OCD, professor aan de theologische fa culteit der ongeschoeide Karmelieten te Rome, die deze dagen de functie van se cretaris zal waarnemen. Vüf jongelieden uit Wezep, die vo rig jaar maandenlang de Vcluwe tus sen Hattem en Epe onveilig hebben ge maakt, hadden zich gisteren te verant woorden voor de rechtbank te Zwolle. Zij begonnen hun kwalijke praktijken in winkels waar zij in een onbewaakt ogenblik een greep in de geldla deden. Zij stalen voorts geld 'uit garages en benzinestations en pleegden zelfs inbra ken in fabrieken. De buit varieerde van enkele rolletjes pepermunt tot ongeveer 500. Steeds brutaler cn driester werd de bende, die werd gevormd door een 18- jarige losarbeider, een 16-jarige pa piersorteerder een 17 jarige kippen- slachter, een 19-jarige fabrieksarbeider en nog een 18-jarige fabrieksarbeider. De losarbeider, die de aanvoerder van de bende was, maakte de anderen rijp voor zijn plannen door in café's vele rondjes te geven en door met briefjes van 100 te pochen. Het geld dat buit werd gemaakt werd in café's verteerd. De officier merkte in zijn requisi toir op dat het de jongelui in vele ge vallen erg gemakkelijk is gemaakt hun slag te slaan. Hij eiste tegen de losarbeider twee jaar jeugdgevan genis met aftrek van de drie en een halve maand die hij in voorarrest heeft doorgebracht, tegen de sorteer der en de slachter ieder twaalf maan den tuchtschool, waarvan zes maan den voorwaardelijk en onder toe- zichtstelling, tegen de eerstgenoemde fabrieksarbeider twee maanden voor waardelijk en 40 boete en tegen de ander één maand voorwaardelijk en 50 boete. De raadsman merkte op dat de jon gens in hoge mate het slachtoffer zijn geworden van de levenssfeer op de Ve- luwe. Er is vrijwel geen ontspanning voor de rijpere jeugd, die hoofdzake lijk in café's en op kermissen afleiding moet zoeken. In een grote stad zouden jongens uit dit milieu niet zo gauw zijn ontspoord, meende pleiter, die er voorts de nadruk op legde, dat de jonge lui met het voorarrest reeds een stevi ge straf hebben gehad, dat ze spijt to nen en thans zeer goed oppassen. Hij vroeg een aanmerkelijke vermindering van de geëiste straffen. Bij wijze van uitzondering deed de rechtbank in één geval dezelfde dag Uitspraak. De slachter werd veroor deeld tot negen maanden tuchtschool waarvan drie maanden voorwaarde lijk en onder toezichtstelling. In de overige gevallen volgt uit spraak op 14 april. Bij het Oostduitse dorp Voigtstedt hebben arbeiders het complete skelet gevonden van een 475.000 iaar oude rhinoceros, aldus meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. Volgens A.D.N. zijn slechts twee com plete skeletten van rhinocerossen uit het ijstijdperk gevonden, en wel in Oostenrijk en in Frankrijk. De heer M. H. W. J. van Ooyen, architect cn inspecteur der bouwzaken van het bisdom Haarlem, is ter gele genheid van het feit, dat hij wegens het bereiken Aan de 65-jarige leeftijd voor een deel afscheid heeft genomen van zijn ambt en tevens als blijk cn waardering voor zijn vele verdiensten voor de katholieke zaak door Z. H. de Paus benoemd tot Ridder in de Orde can St.-Gregorius de Grote. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haarlem, deed gistermiddag medede ling van deze hoge onderscheiding tij dens een huldigingsb(jeenkomst ter ere van de heer van Ooyen, waarbij verder o.m. aanwezig waren de bisschop-coad jutor van Haarlem, mgr. J. A. E. van Dodewaard, mgr. J. M. Groot, vicaris- generaal van de bisschop van Haarlem, mgr. H. J. J. van Hussen uit Den Haag, directeur der pauselijke missie genootschappen, vele architecten en aannemers. De heer van Ooyen heeft zijn functie overgedragen aan de heer A. A. Har- temink. tol dusver zijn assistent. Zoals mgr. Huibers het uitdrukte, blijft de heer van Ooyen de nieuwe functionaris toegevoegd als „coadjutor". op kan rekenen, dat zijn ontvanger een normale levensduur zal hebben." Met betrekking tot de kleurentelevi sie merkte de, heer Marples op, dat die nog ver weg is, maar dat uit het rapport van do regeringscommissie zal blijken, hoe de zaken er momenteel voorstaan. Kommer Kleyn, die aftreedt als eer ste regisseur bij de hoorspelafdeling van de A.V.R.O., heeft met een druk bezocijte receptie afscheid genomen, al hoewel het geen echt afscheid gold, want met ingang van 1 -nril is Kommer Kleyn benoemd tot hoofd van de hoor spelkern van de Nederlandse Radio Unie. De directeur van de A.V.R.O., de heer D. Repko, zei o.m.: ,,U bent de man geweest, die in Ned"-'-1 de deur heeft open go- taakt voor het radiohccr- spel en daarmee bent u geworden tot een der vele pioniers, die thans uittre den." Namens de A.V.R.O. bood hij als afscheidsgeschenk een gouden horloge aan. Daarna voerden het woord: dr. P. H. Schreuder jr, Rob Geraedts, Dick van Putten ais assistent van Kommer Kleyn, Bert Dijkstra als opvolger van de scheidende functionaris en Jan van Ees uit naam van de leden van de hoor spelkern. Kommer Kleyn dankte ten slotte voor de hulde die hem was ge bracht. De KRO-televisie zendt vanavond on der regie van Luc van Gent „Die Jon gen van Winslow" uit, een spel van Te rence Rattigan, waaraan de voornaam-, ste acteurs van de Haagsche Comedie medewerking verlenen. Tevoren spreekt prof. dr. H. Engel in de rubriek Va demecum over „Evolutie of de ont wikkeling van het leven op aarde." Voor de VARA-microfoon wordt Me neer TcTpaze". eén satirisch spel vaf> Marcel Pagnolo opgevoerd. In verband met voordrachtavonden radio- en t.v.-werkzaamheden, zal Ennl Mols-de Leeuwe in het a.s. seizoen nie' meer in vast verband bij de Arnhemse Toneelgx-oep „Theater" optreden, doch bij dit gezelschap enkel als gast ver' bonden zijn. Do pianist Arthur Rubinstein heef' in Winnipeg verklaard dat hij niet me<'f in Montreal en Ottawa zal-optreden al' men geen betere instrumenten tot zijl beschikking stelt dan „de oude valse wrakken" waarop hü enkele jaren ge' leden heeft moeten spelen. Bij K.B. is benoemd tot vice-presi dent van de rechtbank te Rotterdam mr. J. C. van Panthaleon baron van Eek, thans rechter in deze rechtbank. Met ingang van 1 september 1959 is benoemd tot. lid van het college van curatoren dor rijksuniversiteit le Lei den dr. W. J. D. van Dijck. Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelt helpen elkaar en... doen wonderen De 4 geneesmiddelen in één tablet ver enigd, werken niet alleen beter bij d« bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen - elk op zichzelf al beroemd - is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chefarine .,4" helpt ook vaak dan, wanneer ander' middelen falen en doet werkelijk wonderen I BEROEMDE GENEESMIDDELEN IM EÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de ge-roeligsle «a«4- wan! die wordt beschermd door het bestanddeel Chelator- Enny Mols-de Leeuwe drukt Kommer Kleyn de hand. *1^

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6