nsplem worat part de Maasboulevard o Bauaaaamn Consul-generaal in Rotterdam Van Nelle's thee-: Van Nelle's koffie Kampioenen Vraag onze cadeaufolder bij uw winkelier of bij Van Nelle, afd. cadeaus - Postbus 817, Rotterdam PAGINA DONDERDAG 2 APRIL 1959 Rotterdam-Antwerpen Wie van een bijzonder geurige sterke kop thee houdt, moet vooral Van Nelle's afternoon thee drinken. Dit is de „klassieke" thee, waarvan dagelijks tien duizenden en tienduizenden in den lande genieten. De ideale Iwee: Van Nelle's koffie en thee! Een gezellig tweetal, dat een „goed span" vormt, want ze zijn van dezelfde (uitstekende) kom-af: Van Nelle! De geurigste soorten uit alle werelddelen. Op aroma en smaak met de uiterste zorg door experts uitge kozen en gemengdKrachtige, pittige koffie, vol aroma.... koffie, waar U zo echt naar kunt ver langen.... Koffie, die opwekt! ling Belletje trekken In het bekende „rode" pakje Van Nelle's Roodmerk koffie 1.74 per 250 gram het CONSUL.GENERAAL F. J. E. WILLEMS Antwerpen lijkt soms heel ver Het geheim van 1 aal-problemen Staan Kermis Personeel gevraagd Handel en Bedrijf Deze 'Capri' Roulette step-in rekt soepel in elke richting - actief en jeugdigMet ingebreide taille versteviging. 450 Schiedam: Oranjegalerij 17 Vlaardingen: Ged. Biersloot hoek Korte Hoogstraat Rotterdam: 5 Filialen Maar aanstonds zegt de heer Willems: „Maar dat Hollandse kopje koffie vind ik voortreffelijk. In de pauze haast ik me er altijd voor naar de foyer...." Tenslotte nog iets over het ambtelijke werk. De consul-generaal is er zich wel van bewust, dat de mentaliteits-versphil- len in Europese verhoudingen gezien moe ten worden, wat zeggen wil, dat men op enkele tientallen kilometers reeds in een volkomen andere sfeer geraakt. Daarom schijnt bijvoorbeeld Antwerpen soms „ver weg". D<. waterwegenkwestie wordt op di plomatiek niveau uitgevochten. De con sul-generaal heeft slechts te maken met informatieve kwesties en die zijn soms niet gering, omdat zowel de Rotterdamse als de Antwerpse haven een evolutie doormaken. Hoe komt het, dat de graan- overslag zich naar Rotterdam heeft ver plaatst? Als men dat wil nagaan, dan stuit men op hetzelfde verschijnsel als toen de eerste consul en zijn vat. Ongeveer 25.000 Belgen wonen in het ge bied ressorterend onder het Rotterdamse consulaat-generaal. Het zijn de provincies Zuid-Holland, Zeeland, Brabant en Lim burg. Volgens de Nederlandse statistiek zijn het er 20.334, maar het moeten er veel meer zijn, omdat de dubbele nationalitei ten niet zijn meegerekend. Immers bij de wet van 1952, artikel 2 sub a, krijgen kin deren van Belgen, die in het tweede ge slacht in Nederland wonen, de Nederland se nationaliteit, maar zij behouden ook de Belgische. Dat geeft gewirwar op allerlei gebied, b.v. op dat van de dienstplicht. Het consul-generaal verricht bijzon der veel kanselarijwerk zoals indentitelts- papieren en de regelingen voor Neder landse zelfstandigen, die een beroep in België willen gaan uitoefenen. In ieder geval heeft de heer Willems met zijn staf de handen vol aan zijn taak en de stoep aan de Maasstraat toont wel de tekenen van slijtage van velen, die hier steun en stutse zoeken. Vergeefs doen ze dat niet, want de heer Willems is een bereidwillige en vriendelijke man, met wie het gezellig praten is. prir ten bev de min ten! iede def< ree< ken een sing; weg late gezi heic vrij zoni grif com tege doo: die hist grol aan terv dan offe uitz gen. van mid voo: uitv atoc van mid schc kwo com evo] past spli' begi moe en i de brui dm Het officiële apparaat werkte toen ook al stroef. Er kwam zich een man melden, die zich voor Belgisch matroos uitfag en 99 dagen lang op des consuls kosten werd onderhouden. Toen er een eind aan ko men moest, nam de matroos dat niet en een nacht lang bleef hij bij de consul aan de bel trekken, hetgeen deze heer een slapeloze nacht bezorgde. De volgende dag werd deze rumoerige „kostganger" op een Rijnschip naar Antwerpen verzonden in het gezelschap van een agent. „Nu gaat dat allemaal veel gemakkelij ker", lacht de heer Willems. Ik hoef nu niet meer als die voorganger om een aanbevelingsbrief van de Kamer van Koophandel te vragen voor entree bij Rot terdamse handelskringen en als er iemand de grens over moet, zorgt de marechaus see daar wel voor bij Zundert en Wuust- wezel". Het ziet er nog niet naar uit, dat het Belgische consulaat-generaal te Rotterdam in het Beneluxbestel zal gaan verdwijnen. De heer Willems heeft een mooie ambts woning voor zijn gezin met vijf kinderen, waarvan de 18-jarige oudste in Brussel rechten studeert en de jongste 7 jaar is. Zo pas is het gebouw Koningin Emma- plein 11 eerst woning van de heer Murk Leis aangekocht voor kanselarij. „Het viel niet mee, de weg te vinden", zei de heer Willems. „Ik kwam hier, toen de heer Grandi vertrokken was en zijn rechterhand had meegenomen, zodat ik min of meer aan mezelf was overgelaten en contacten moest zoeken. De heer Bron van het kabinet van de burgemeester is me daarbij een grote steun geweest. „Geleidelijk aan groeide de kring van relaties en vrienden en ik was daarbij in het voordeel ten opzichte van andere col lega's omdat ik de Nederlandse taal spreek." atoc titat ven- de i de j evol plos sen doel deze wap len i irrei brui ziet clea. tijen len atoo wori conf de „Inkenieur Caland". zij laat nieuwe pontoni komen, maar vooral geurt zi.i met de tekeningen voor het café. inclusief ter ras aan het water en voor het nieuiwe kantoer, dat het primlitóerve gebouwtje op de ponton moet vervangen en ruim ten zal krijgen, waar de chauffeurs van de toeristen-busden zidh kunnen verfris sen en kunnen eten. Het Willemsplein moet en sal een toeristisch middelpunt worden van Rotterdam. De Spido en haar voortvarende directie willen van dit wat ondrkomen pleintje de parel maken van de Maasboulevard een parel bijvoorbeeld voor de rond jOOO vreemdelingen, die tijdens een Paasweekeinde van daar vertrokken voor een rond vaart door de havens. gevraagd, 1 hele of 2 halve dagen per week. BOEKHANDEL P. HANOU Hoogstraat 50 - Schiedam Ook voor mevrouw Willems, die evenals haar man de doctorstitel voert, behaald aan de Gentse universiteit, waar zij el kaar leerden kennen, viel de kennisma king met Rotterdam erg mee. Zij kon er, behalve concerten, ook toneelvoorstellin gen bijwonen weer dank zij "die gelijke De ponton voor het vervoer van de zee lieden een aparte taak van het bedrijf moet gescheiden worden van het toe ristenverkeer en zal worden overgebracht naar de Willemekade. Het zijn plannen, die voor Rotterdam als centrum voor het vreemdelingenverkeer van levensbelang zijn. len komen en tenslotte een kantoor van de Spido, de levensbron van dit onderont wikkelde plein aan de rivier. Rotterdam ontbeert als toeristencentrum nog wel het een en ander. De stad biedt de vreemdelingen haar herbouwde cen trum, er zijn enkele waardevolle musea, maar de grote trekpleister, welke de ha ven vormt, wordt nog maar matig geëx ploiteerd. De Spido heeft dit begrepen en organiseert rondvaarten door Rotterdam- aan-het-water, vooral tengerieve van de Duitsers die op de haven van de Maas stad bijna even trots zijn als op de pro- dukten van hun „Heimat", zo zelfs d>at zij al praten over „onze haven" Het vertrekpunt van de Spido is het Willemsplem maar dit stukje wal aan de rivier heeft niet veel om het lijf. Er staan wat kramen, onder meer voor de patat-eters, en een klein cafétje. maar daarmee houdt het op. Honderden toe risten zijn gedoemd er te „staan" voordat hun rondvaartboot vertrekt. De Spido wil nu aan dit „staan" een einde maken en is boordevol plannen, temeer daar in het komende jaar, wan neer de Floriade begint, een stroom vreemdelingen Rotterdam zal bezoeken. Deze Rotterdamse watertaxi-onderne ming heeft al een nieuwe boot in ontwerp. Wij zullen niet vreemd opkijken, wan neer daar op het Willemsplein tegen het volgend jaar een vriendelijk café-restau rant. zal staan met een aantrekkelijk ter rasje, wanneer er souvenirwinkeltjes zul- „Met een tent maak je geen kermis" zegt de directie van Spido. die enthousiast heeft deelgenomen aan de totstandkoming van de Euromast. Het is zaak de vreem deling langer vast te houden dan de paar uur, dat hij door de havens vaart. De Euromast kan hieraan meewerken, maar ook en vooral een vriendelijk terrasje aan het Willemsplein, juist tegenover de grote AmeriJka-vaarders, waar de haven zich op haar sdhoonst laat zien. De realisatie van al deze plannen is nauw verwant met de werkzaamheden voor de tramtunnel, die bij het Willems plein in de Maas onderduikt, maar ook afhankelijk van de medewerking der ge meente. Over die medewerking mag men zich eigenlijk niet bezorgd maken, want wij kunnen ons niet voorstellen, dat de Rot terdamse gemeentediensten er geen prjjs op stellen, dat het Willemsplein bij de aanvang van de Floriade niet die parel zal zijn, welke de Spiro ervan denkt te maken. onbetrouwbaar is en dat het bij een plot selinge schok b.v. zonder dat men aan de trekker komt, kan afgaan als men niet met de grootst mogelijke voorzichtig heid handelt. (Van onze Haagse redactie). De krijgsraad te velde-west had gister morgen in Den Haag te beoordelen, of het aan grove schuld va: een 21-jarige dienstplichtige soldaat uit Eemnes te wij ten was, dat een andere soldaat op 17 januari van dit jaar in Haarlemmerlie- de door een kogel uit een stengnn zo ernstig werd getroffen, dat hij korte tijd later overleed. Beide soldaten maakten deel uit van de wacht en hadden een pa trouille gelopen. Het schot ging af, toen de beklaagde zijn wapen trachtte te ont laden. De loop wees op dat moment in de richting van het slachtoffer. Gevraagd naaisters en leerlingen. Aanmelden Wortelboer's Con fectiebedrijf, Nieuwe Binnenweg 310, Rotterdam. Tel 34080. Vertegenwoordiger (ster) gezocht voor de verkoop van borstelwerk etc., voornamelijk aan fabrieken. Brieven nr. 723 bureau v. d blad. De verdediger zei, ernstig teleurgesteld te zijn door het requisitoir van de audi teur-militair. Volgens deze zou de be klaagde toerekeningsvatbaar zijn, maar, aldus de verdediger, volgens het psychia trisch rapport ls de beklaagde in zeer aanzienlijke mate verminderd toereke ningsvatbaar. Hij vroeg een symbolische straf. Bas v. d. Heijden - Zelfbedie ning, 'vraagt voor Rotterdam-W. flinke cassières. Leeftijd 1723 jaar. Prettige werkkring. Goed loon. Aanm. kantoor Mathenes- serlaan 476, Rotterdam. De auditeur-militair achtte grove schuld aanwezig. De beklaagde had er nie, voor gezorgd, dat de veiligheidspal van de spangreepin de danrvoor be stemde opening in de mantel van het wapen zat. Hij had verder het wapen niet °P de érond gericht, zoals bij het ontladen van een wapen als de stengun gebruikelijk is. Bij zijn eis hield de auditeur rekening met het feit. dat de beklaagde zal worden afgekeurd en de militaire dienst zal verlaten. Hij vroeg een maand voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van een jaar. Volgens een dokter, die als getuige- deskundige optrad, heeft de lage intelli gentie van de soldaat hem in dit geval parten gespeeld. Volgens de dokter zou het gebeurde niet aan roekeloosheid zijn te wijten. De soldaat heeft vijf klassen van de lagere school doorlopen en is drie maal blijven zitten. Als landarbeider vol deed hij in het burgerleven goed. Hij had ruim 4 maanden ervaring met stenguns Het 1b een hekend fehj, dat dit wapen De originele American import rooktabak in plasticzak. Alleen bij ons de echte. 250 gram f 1,50 Dullaard's Sigarênhandel. Rotter- damsedijk 272d; Broersvest 48; Aleidastraat 144. Zoekt u gero, zilvium of zilmeta? Fa. Solingen heeft het. Hoogstr. 52. Tel. 63143. Glaskisten voorradig, alle maten voor tuin- en zomerhuisjes. Van Katwijk's Glas-handel Lange Kerkstraat 38. Tel. 68735. Let op het juiste adres. Kredieten, t.m. 4000.- voor aankoop meubelen en woning textiel. Rechtstreeks van fabriek. Enorme besparing. Soepele be taling en onder uiterste geheim houding. Vraagt vrijblijvend inl. Postbus 1083, Rotterdam. Alleen 't Roulette etiket verzekert u Roulette pasvorm Diversen Hoest? Keelpijn? Nattermann's Bronchicum Elixir helpt, lost taai slijm op, neemt de prikkel weg. Flacon 2.-, .Bij elke drogist.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 8