Stille Omgang St.-Lidiiina ter ere DUYMEL GEVEKE ZN. VERLAAGDE PRIJZEN 695.- 865- V.O.C-keeper was behulpzaam bij gelijkspel van D.H.S. Zwemfeest Schiedamse Reddingsbrigade ~U/ï$fo S.Y.V.'s snelheid versloeg Eindhoven se techniek (»eheiiaren-hulp r GEOPEND Gebracht door vrouwen en meisjes van zes parochiekerken J KATHOLIEKE KRING De Schiedamse Gemeenschap in 1958 Schiedamse postduiven vlogen HET JUBILERENDE HERMES-D.V.S. Spirit II heeft nog 3 punten uit 3 nodig Goede prestatie „Het onstuimige hart" BURGERLIJKE STAND f "Y ERKEND PLAST I COLOR DEALER .J Tweede uitvoering in toneelwedstrijd r.-k. clubhuiswerk ACTIE OLIEVLEK IS GESTART Philips T.V. ontvanger 43 cm. van 795.- nu voor Philips T.V. ontvanger 53 cm. van 995.- nu voor J Schiedams Lager Voetbal Excelsior '20 speelde nuttige oefenpartij Wederom ruim tachtig jeugdige redders opgeleid Druk wedstrijd programma in Sportfondsenbad finnen wee}óeló <:riini en cfeborduurd Corbeau bezorgde Tebak een zware dag U. V. G.-handbal NSC MAANDAG 6 APRIL 1959 PAGINA 2 RENAULT DEALER Brengt Streep door de rekening" RECEPTIE-ALBUMS De sporthal Gift voor Kethel Voor Herenmodes Timco :liieJamselie couranl niauw» schiedamscr Druk bezochte receptie VERFHANDEL LANGE HAVEN 75 Telefoon 68585 BROERSVEST 58 TELEF. 68447 - SCHIEDAM Alle modellen leverbaar in LICHT EN DONKER TEAKHOUT RADIO EN PLATENSPELERS tegen sterk verlaagde prijzen. Korte Hoogstraat 22 - Rotterdam TEL 11.90. Alleen de lieren boekten winst S- V. D. P. W. won opniemv Schiedam, versloeg H.W.D. Afdeling Rotterdam Vele voetstappen waren gistermorgen om kwart over zes het enige geluid in een nog slapende stad. Zwügend, een lan ge rij vormend, trokken de vrouwen en meisjes en enkele kinderen, vanaf de St.- Liduinakerk via Broersvest, Kreupelstraat Boterstraat, Grote Markt. K. Kerkstraat, Nicuwstraat. tenslotte door de Lange AchterwegOp de plaats van „Linden- hof' stierf op 14 april 1433 Lidwina na haar fatale val op het Üs. 38 jaar leed zij, op 14 maart 1890 werd zü heilig ver klaard en ieder jaar opnieuw tijdens de jaarlijkse novene blijkt toch altijd weer, hoe groot de plaats is die zij bij ons, stadgenoten van haar, inneemt. De tijd is voorbij, dat alleen mannen een Stille Omgang te harer ere hadden op- de zondag voor haar sterfdag. Sinds een paar jaar is er een epeciaile Stille Om gang woor vrouwen en meisjes van iedere parochie. Een verheugend besluit, omdat de belangstelling hiervoor groot is. In dat stille ochtenduur weten zij zich allemaal verbonden, die haar leven, haar strijd, haar volle overgave gedenken tijdens die tocht, door de straten, waar zij eens ge speeld en geleefd heeft. „De Lindenhof" heeft altijd een bijzondere belangstelling, want eens stond daar op de Lange Ach terweg het eenvoudige huisje, waarin Li dwina woonde en stierf. Op de terugweg, met het prachtige ge zicht op de St.-Liduinakerk, gingen juist de deuren wagenwijd open en luidden de klokken als dank voor deze tocht. Kapelaan W. v. Niekerk wijdde enkele woorden aan de betekenis van St.-Liduina in ons leven. Een heilige mogen wij ver eren en navolgen, dit loven is door God bijzonder met genademiddelen gesterkt. Zo graag zouden we het leven van Lidwina willenb eleven, zoals zij 't doed in die tijd vervolgde de eerwaarde spreker. Lidwina was maar een heel gewoon meisje, boor devol idealen, jong. knap.. Zij had zich het leven zo heel anders voorgesteld en zij heeft ook genoeg strijd gekend, voordat zij haar fiat geven kon. Wij hebben alle maal iets van St.-Lidwina, zoals wij in het Op donderdag 9 dezer komt de Toneel groep Puck voor de leden van de Katho lieke Kring de Victoriaanse thriller „Streep door de rekening" opvoeren on der regie van Guus Verstraete. Er spelen in mee: Ria Vroemen. Dmy Sprock, Jan Hundling, Herman Bouber en Bob Ver straete. PASSAGE SCHIEDAM ZUID - HOLLANDSCHE KANTOORBOEKHANDEL Blijkens het jaarverslag van de Schie damse Gemeenschap bedroeg het. aantal bij de S.G. ingeschreven verenigingen en organisaties per ultimo december 1958 490 (v.j. 475). Culturele ontwikkeling 15; Jeugd 35; Muziek 20; Nationale Feest en Gedenkdagen 2; Sport 77> Toneel 24; Vrije-tijdsbesteding 93; Zang 17; Vak- en standsorganisaties 68; Organisaties met sociaal karakter 34; Onderwijs 35; Orga nisaties op levensbeschouwelijke grond slag 24; Politieke organisaties 11; Om roepverenigingen 3; Diversen 32. De bijdragen van de bedrijven leverden dit jaar een totaal van f 5110,14 op (v.j f 5313,36), waarvoor wij weer bijzonder dankbaar zijn. Deze bijdragen maken het mede mogelijk het Vakantiefeest zo goed mogelijk te organiseren. Bij de verschillende S.G.-activiteiten, welke niet elders in dit verslag zijn ge memoreerd, valt allereerst de aandacht op de plannen voor een sporthal. Dit is een bewijs, dat deze plannen nog niet in de ijskast zijn opgeborgen. Tegen het ein de van het verslagjaar kreeg de S.G. een aanbieding voor een bepaalde construc tie, welke het bestuderen waard bleek en waaraan dan ook de nodige aandacht werd besteed. Veel kan hierover nog niet worden gezegd, maar wel kunnen wij memoreren, dat de bestudering van die aanbieding ter hand is genomen en dat inmiddels ook besprekingen zijn ge voerd met o-a. de wethouders mr. M. J. M. van Kinderen en mr. P. van Bochove. Met erkentelijkheid maakt het verslag melding van een „gift met een bijzonder doel" ten bedrage van f 2069,31, dat be stemd werd voor de „bevolking" van het recreatie-gebied Kethel. Dit bedrag werd nl. in overleg met de schenkers, ter be schikking gesteld voor de aanschaffing van de levende have van dit recreatie gebied (m.i.v. een herten-kamp). (>)Ohlnd <On» VJvedowi mnitrmk** 81ste Jaargang No. 23950 O A M 1 S C B I B D A M TELEFOON II I Si POSTREKENING NR 5 9 0 9 4 1 ADVERTENTIES f 0.15 per mm-hoogte. BtJ contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0.30 per mm-hoogte. BI] contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooTUWbe» tatóng. Elk woord meer 3 ct. Maod- muar. 60 woorden. Alle advertentie-orders worden afge sloten en uiftgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie leven van alledag zijn. Wij lijken op haar in onze strijd, om het toch maar goed te doen, om de teleurstelling of het verdriet met een lach te kunnen aanvaarden. Wij nemen ons dikwijls zoveel voor in het le ven, memoreerde kapelaan van Dijk en al lukt ons dat niet altijd, het ligt aan de manier, hoe wij ons leven indelen, ieder mens verschilt van de ander. St.-Lidwina gaf zich over aan het kruis van Christus. Wij hebben allemaal ons eigen kruis, maar ook een groot geloof, dat zorgt, dat het kruis niet boven onze krachten gaat. Tot slot naderden alle deelneemsters ter H. Tafel en was er avonds de tweede novene-oefening en processie met de H. Relieken van St.-Liduina. In de Stille Om gang toog ook mevrouw I. Peek-Linthorst mee. Als een voorbereiding op de komende seizoenvluchten organiseerde de RCV „De Postduif" gisteren een z.g. vracht- Vlucht, waaraan alle georganiseerde duivenhouder3 met hun vogels konden deelnemen. Oorspronkelijk was het de bedoeling een pdule vlucht te houden, doch op het laatste ogenblik zag men hier van af. Aan deze vrachtvlucht kwa men de klokken niet te pas. Het ging er alleen om de duiven bij hun thuiskomst te observeren. Een vlotte val op de vlieg- plank is een van de belangrijkste fac toren bij een wedvlucht en juist bij het landen worden de liefhebbers vaak voor grote problemen gesteld, waardoor veie kostbare seconden verloren kunnen gaan. 'venalg vorige week werden de duiven tn Gorinchem gelost. Zaterdagmiddag heeft het bestuur van Hermes-D.V.S. in Musis Sacrum een receptie gehouden ter gelegenheid van het 75.jarig bestaan. De burgemeester, de heer J. WPeek wenst de voorzitter, de heer Stouthandel, geluk. ABONNEMENTEN t T.4C per kwartaal, f 134 p«fir maand en f 039 per week. Dat de sport een factor van betekenis in de hedendaagse samenleving is, bleek zaterdag wel overduidelijk tijdens do grootse receptie van het 75-jarig Her mes DVS in de rijk versierde zaal van Musis Sacrum. Een grote rij van spre kers belichtte de taak van een sportver eniging, die niet alleen bestaat, in het behalen van zo eervol mogelijke resul taten van de sportieve prestaties, maar ook en vooral In het vervullen van een sociale taak, zoals het bieden van vrije tijdsbesteding en het meehelpen aan de karaktervorming van de jeugd. „Wij voelen ons in wezen een amateur- club en het kweken van goede sportjon- gens blijft oii6 hoofddoel", aldus voor- zlter A. Stouthandel in een van zijn dankwoorden. Hulde werd Hermes DVS gebracht voor de manier, waarop de oude club deze taak verricht. De rij van sprekers, die telkens op vlot te wijze werden ingeleid door ds. J. Spijker eertijds een prominent cricket- ter, werd geopend door burgemeester mr. J W. Peek. Deze bracht de wensen over van het gemeentebestuur, maar voelde zich tevens de tolk van de gehele burge rij en zegde steun van het gemeentebe stuur toe 'bij de toekomstige verhuizing van onze beide grote verenigingen. Bij ontstentenis van de voorzitter van de KNVB, die met het Ned- Jeugdelftal in Bulgarije verblijft, sprak de heer A. H. Martens, vice-voorzitter van de KNVB. De heer J- Bijloo, sprekend na mens de afd. Rotterdam en de Schiedam se sportraad, hield een wel zeer door wrochte toespraak en wees op het zeer indringend nut van een vereniging, waar- In goede leiding en sfeer da boventoon voeren. De heer Eising kwam namens SVV en de overige Schiedamse voetbal clubs gelukwensen en wees op de goede verstandhouding. Uit de grote rij van sprekers noemen wij nog de h-ren Cot- taar (Ned. Sportpers), Van Daalen (sec tie Betaald Voetbal), Arentsen de Wolf (KNCB), J. F. van Buijsen (namens ere leden en leden van verdienste), L. van Sey (Schied. scheidsrechters), Kamp en Van den Bruggen (Ver. Nationale Ge denkdagen), Koolkaas (Ned. Zwaluwen), Van der Linden (Schied. bedrijfsvoetbal), Wenneker (Supportersclub) en vele ande ren. Behalve dat er een stroom van tele grafische wensen was van talrijke voet bal- en cricketclubs uit den lande deden bijna alle prekers hun woorden verge zeld gaan van geschenken. Door de dames Stouthandel en Van Noortwijk werden namens het vrouwe lijke deel van Hermés DVS praktische geschenken aangeboden, o.a. een klok voor de bestuurskamer. Nog drie punten uit drie wedstrijden moeten de heren van het tweede hockey team van Spirit nog binnen halen om kampioen te worden. Gisteren werd Ring-Pass aan de Oudedijk met 9—1 ver pletterd. Bij de rust was het reeds 70 deels door het uitstekende spel van mid- voor Piet van Alphen die zelf vijf tref fers voor zijn rekening nam. Een belang rijk aandeel in deze zege hadden ook de buitenspelers De Jong en Kloppers, resp rechts- en linksbuiten die ook op een goede wedstrijd kunnen terugzien. Dames 2 boekte zaterdagmiddag even eens succes door S.W.'35 in eigen huis met 43 te verslaan. Ruststand was hier 32 in het voordeel van de thuisclub. Vrijdagavond weird in Rotterdam de jaarlijkse Maasstad-Trophee danswed strijd in gebouw „Spes" glihouden. Onder de vele deelnemers uit Rotter dam, Schiedam en omstreken, Den Haag Utrecht en Haarlem '-eerde rich het Schiedamse A-paar Kees Sition-Ria Kur- pel als eerste. In het kader van de toneelwedstrijd van de S.G. voert „Geron" vrijdag a.s. in Musis Sacrum „Het onstuimige hart" op. GEBOREN: Johanna J. d. v. S. Vlug man en M. J. Middendorp; Maria A. d v. M. van Oudheusden en M. A. de Oude; Maria K. L. d. v. J. F. van Harmeien en A. J. M. Lansbergen; Wilhelmina H. L, d. v. C. van der Gaag en P. C. van Velzen; Freerk B., z. v. J. Kant en S. Visser. (bij Branderssteeg) Als tweede deelnemer in de toneelwed strijd, uitgeschreven door het r.-k. Club huiswerk. kwam gisterenavond in het Don Boscopatronaat de toneelgroep van het K.A.J.-Centrum ,.De Gouden Korenaer" voor het voetlicht. Geannonceerd als een spel van liefde en dwaasheid bood „Poiverientje wint dé laatste slag" van Joop Spit de'talrijke toeschouwers een hoogst genoeglijke avond. Een zeeman, die van zijn woning een schip op het dro ge maakt, is op zichzelf al een zonder ling, Wat liefde vermag leert ook deze geschiedenis want versteende harten smel ten bij het aanschouwen van prille lief de en jong geluk. De wisselbeker welke als hoofdprijs voor dit toernooi werd ingezet is ge schonken door de r.-k. toneelvereniging „Otello", hetgeen niet alleen als een aan moediging gezien moet worden voor de toneelbeoefening bij het clubhuiswerk, doch tevens als een collegiale geste. De reeds door ons aangekondigde ac tie, welke onder de naam „Actie Olievlek" op initiatief van enkele Kaj otters op touw werd gezet, is begonnen. Foto's van ne- gerkindertjes uit West-Afrika waar onze oud stadgenoot Pater van Rest een nieuwe missiepost gaat stichten, zijn vla de brie venbus reeds ln verschillende Schiedam se gezinnen gearriveerd. Deze kindertjes zijn niet alleen nieuwsgierig, hoe wij wes terlingen leven doch tevens demonstre ren zij hoe bitter weinig zij op materieel gebied nodig hebben om gelukkig te zijn. Wat zij vóór alles nodig hebben is gees telijke verzorging en deze moet pater van Rest aan hun broertjes en zusjes van an- Gemakkelijke betalingsregeling tot 24 maanden. Speciale Radio- en T.V. Service Dienst. dere stammen gaan geven. Wat hij hier voor weer op materieel gebied nodig heeft, vertellen U de katholieke jongeren op de achterzijde van de foto's. Wat er verder alzo nodig is. vertellen zij U eveneens. Het is inderdaad veel maar met vereen de krachten moet dit toch door Katho liek Schiedam bijeen gebracht kunnen worden. Donkere kinderogen zullen U dus de komende dagen misschien wel een beetje nieuwsgierig, maar tevens ook onbevangen aankijken. Alles vat wij bezitten en ge nieten zal hen heus niet jaloers maken. Wij Schiedammers kunnen met weinig moeite deze kindertjes uit West Afrika slechts gelukkig maken, wanneer pater van Rest kan vertrekken, uitgerust met alles wat hij nodig heeft om daar in zijn opdracht te slagen. Wordt de zwemsport hier ter stede druk beoefend, groot is ook. vooral bij de jeugd, de animo om zich te bekwa men in z.g. reddend zwemmen. Zo groot is zelfs de toevloed van leden bij de Schie damse Reddings Brigade dat men voor lopig heeft moeten stoppen met het aan nemen van nieuwe leerlingen Momenteel telt, de brigade naast ongeveer honderd- vijfenzeventig seniorleden ruim vierhon derdvijftig junioren. Met de vijfentwin tig instructeurs waarover men te beschik ken heeft, is het al moeilijk aan deze schare de benodigde instructie te geven. Zaterdagavond was er in het Sport- fondsenbad weer grote belangstelling voor het zwemfeest van de brigade, waar op nieuw aan ruim tachtig leden brevetten of diploma's werdén uitgereikt. Kandidaatjes voor de diploma's een en twee legden ten overstaan van een jury proeven van bekwaamheid af. Voor het diploma één slaagden vijfendertig en voor diploma twee eenentwintig jeugdige mensenredders. De examens voor de jeugdbrevetten var, de KNBRD werden tijdens de clubavonden afgenomen en hier slaagden voor brevet één twintig en voor brevet twee zes leden. Demonstraties van de verschillende on derdelen van dit jeugdibreveit gaven de be zoekers een inzicht in hetgeen er van de kandidaten geëist wordt. Tevens werden er wedstrijden gehouden om het brigade kampioenschap popduiken, waarbij voor de dames Annie de Meelies de titel won en Tini Bleekt tweede werd. Bij de heren waren dit resp. C. Tette- laar en A. van Waas. Tot besfaitt werden nog enkele wedstrijdn'umimerk verzwom- men. waarbij voor alle deelnemers (sters) een prijs beschikbaar was. Het attrac- tiefst waren hier de nommers hindernis- zwemmen en de 25 meter schoolslag, waarna nog 25 meter een drenkeling mee gevoerd moest worden. Zoals altijd had de show-zwemploeg van W.F weer veel succes met de nummers kunst- en figuur- Alvorens de volgende maand het open- luchtbad „Groenoord" wordt opengesteld krijgt het Sportfondsenbad nog een drie tal interessante wedstrijdavonden te ver werken. Allereerst is het zaterdagavond 11 aprij diplomazwemmen voor de leerlingen van dit Sportfondsenbad, waaraan dan evenals het vorig jaar weer een badmodeshow wordt gekoppeld. Op 22 april komen de Rotterdamse studenten in het Sportfond senbad hun inter-academische zwemwed strijden houden. De onderlinge wedstrijden van SZC vinden plaats op zaterdag 25 april waarvoor Dries Peute met zijn selectie- ploeg al maanden lang intensief aan het trainen is. zwemmen. Soïo en duetten toonden hoe ver deze meisjes in het kunstzwemmen reeds zijn gevorderd Van de shownum mers moet genoemd worden de „W. F. March-parade" in enscenering en uitvoe ring een fris en vrolijk besluit van dit optreden. De laatste eer vroeg het komi sche duo. dat van de Springplank af weer d® zotste en tevens spectaculaire sprongen maakte. Bij het Schiedamse lager voetbal was in de derde klasse B. Excelsior '20 vrij. De zwartwitten hebben deze rust dag benut om tegen het Vlaardingse R.K.W.I.K een oefenpartijtje te spelen. Er werden enkele wijzigingen in de opstelling aangebracht die misschien voor de toekomst nieuwe perspectie ven openen. Met 5-2 werd gewonnen na dat in de eerste helft reeds een 3-1 voor sprong werd verkregen. Uitslagen lagere elftallen: DHS 2 Exc. 2 1-1; Exc. 3 Rockanje 2 2-2; DHZ 4- Exc 4 4-0; Exc 5 De Spartaan '20 6 2-4; Exc. 6 HÓV 7 6-1; The Rising Ho pe 5 Exc. 7 9-1; Exc DDC 4 0-5: DRZ 4 Exc. 9 4-1. A. jnioren: Leonidas a 1Exc. 1 8-0 Exc. a 2 Zwaluwen a 2 52; Exc. a 4 Activitas a 2 0-1. Op wel bijzonder merkwaardige wijze kwam DHS in de wedstrijd tegen het lei dende VOC aan de gelijkmaker. Bij een 0-1 stand in het voordeel van de bezoekers en nog 1 minuut te spelen was er een klein misverstand tussen de Rotterdamse doel man en de scheidsrechter. Een hoge voorzet van Gudde werd door deze doel man onderschept doch onmiddellijk hierna werd de bal door hem op de grond geleed in de veronderstelling verkerend, dat de scheidsrechter voor een overtreding had Het moge dan zijn, dat Eindhoven bi) vlagen tot een spelontwlkkeling kwam waartegen SVV niet op kon, dat neemt niet weg, dat de Schiedammers totaal generaal als de beste ploeg met een verdiende 23 overwinning het terrein verlieten. Het was al heel gauw vast te stellen dat de Eindhovense stopper Frans Tebak een zware middag tegemoetging. In mid- voor Corbeau vond hij een tegenstander die hem in snelheid de baas was. Ken nelijk werkte hem dit op de zenuwen, want op zeker moment besprong hij de SVV-midvoor, toen deze, een pass van Köneman verwachtend, wilde wegspurten. zó fel. dat Corbeau enkele minuten bleef liggen. Vóór dit incident zich voordeed had Cor beau in de 14e minuut zijn ploeg de lei ding gegeven. Wéér was hij door Köne man de beste man van het veld gelanceerd en had hij Tebak zijn hielen laten zien. En toen gaf hij een diagonale schuiver, weike doelman Gerfoerink kans loos maakte, 01. Tot dan toe hadden de manoeuvres van Zondagmiddag is op het Hermes-D.V.S.-terrein een grote demonstratie van Schiedamse „pupillen" gehouden. Een waardig overzicht van het geheel. Eindhoven nog geen enkel perspectief op succes geopend, daarvoor speelden de blauwwitten te onsamenhangend en mis ten zij hst inzicht om op het geschikte moment toe te slaan. De thuisclub pakte de zaken niettemin feller aan, hetgeen niet wegneemt, dat de snelle uitvallen van Corbeau en óók Sla venburg deze rappe baas werd een keer zelfs door Tebak met beide handen vastgehouden waardoor een goede kans voor de SVV'er teloor ging uiterst ge vaarlijk waren. Bij het naderen van halftime verhevig de Eindhoven de stormlopen. Vooral de listige Louwers begon zich duchtig te roe ren, zijn schijnbewegingen stichtten ver warring in de SVV-verdediging. Bij een van deze gelegenheden legde hij de bal pasklaar voor de voet van Bogmans, die op slag laag inschoot, 1-1, Wel antwoordde Kleiss met een schot tegen de paal. maar Eindhoven hernieuw de de druk en toen Van Melis (de In bui tenspelpositie staande) Louwers lanceerde legde deze eerst back Hekman en ver volgens doelman Tap in de luren 2-1. Onvervaard streefde Eindhoven na de hervatting ernaar de reeds lonkende zege met een doelpunt veilig te stellen. Het waren vooral Louwers en Van Melis, die de Schiedamse verdedigers in soms gro te moeilijkheden brachten, maar al hun activiteit zette geen zoden aan de dijk, want de rest van de Eindhovense storm- linie wist van de geboden kansen geen gebruik te maken. Inmiddels liet Köneman op het midden veld geen gelegenheid ongebruikt om te genaanvallen op te bouwen. Maar Slaven burg was Inmiddels geblesseerd naaJ" de linksbuitenplaats verhuisd en Corbeau bleek het niet meer bepaald op Tebak begrepen te hebben. Hoe dan ook. veel kracht scheen de SVV-voorhoede niet meer te kunnen op brengen. Tot in de 27e minuut Kleiss in het centrum onverwacht een opening vond en langs de uitlopende Gerberink in schoot 2-2. Acht minuten later kreeg Kleiss door falen van de Eindhovense rechtsback op nieuw een open kans en weer schoot hij raak: 2-3. Weliswaar probeerde Eindho ven nog op te halen. Louwers sprak al zijn veefeijdiige capaciteiten aan, maar zowel Verspeek als Snoek faalden volkomen in de afwerking der aanvallen Bij U.V.G. zijn het gisteren alleen de heren geweest, die tot volle winst wisten te komen. Plet eerste damesteam heeft zich tegen r.-k. W.I.K. met hand en tand verzet, doch moest uiteindelijk met 1-0 het onderspit delven. De heren versloegen in een gelijkopgaande strijd Dynamo met 7-5. Ook de dames junioren zijn bij r.-k. W.I.K. geklopt. 'Wel werd een 3-0 achter stand tot 3-2 ingelopen, maar Vlaardlngen eiste ook hier weer de eer voor zich op. Beter deden de meisjes adspiranten het ditmaal, door met 5I van W.F. te win nen Ook de jongens ads maakten weder om een goede beun 7.ij zorgden voor een fraaie 5-1 overwinning tegen r.-k. W.I.K. gefloten. Krommenhoek had de situatie snel door en joeg de knikker hard langs de onthutste doelman en bezorgde alsnog DHS een gelijk spel. Vanaf het beginsignaal was de thuisclub het meest in de aanval en moest VOC het hebben van snelle maar toch ook niet on gevaarlijke uitvallen. Aan beide zijden bleven de verdedigingen echter heer en meester zodat de rust aanbrak met een brilstand. Ook na de hervatting domineer de de thuisclub doch de aanvallen waren te doorzichtig van ouzet om tot resultaat te leiden. In de twintigste minuut maakte de DHS-doelman een fout hetgeen hem op een doelpunt kwam te staan Verwoede aanvallen van Schiedamse zij de waarbij Van Upen een goede scorings kans onbenut liet Een minuut voor tijd kwam dan het fatale misverstand waar door de gastheren toch nog het verdiende gelijke spel cadeau kregen. Bij de vierde klassers heeft SVDPW de smaak te pakken en heeft nu SFC op eigen veld een 3-1 nederlaag toegebracht Eerst tien minuten voor rust wisten de bezoe kers hun overwicht jn een doelpunt uit te drukken gescoord door linksbinnen Van Dijk. 0-1. Nog voor do thee bracht Voets uit een vrije trap de stand on 0-2. De twee de helft begon met een offensief van de thuisclub hetgeen vrij spoedig resulteerde in een voltreffer van Bosman die een door Nieberg genomen hoekschop fraai wist te benutten. SVDPW kwam hierna weer op zetten en tien minuten voor tijd schoot uit zijn doei gesnelde SFC-keeper de bal tegen de rug van v. d. VMst waarna het leder ln de touwen caramboleerde 1-3. Eerst in de tweede helft slaagde Schie dam erin bij HWD een meerderheid in doelpunten uit te drukken. Er waren drie minuten gespeeld toen Oomen op aange ven van rechtsbuiten Reynierse de Rot- ,doel™n met een harde kopbal wist te slaan 0-1. Een minuut voor tijd bood Lupker nu Reynierse de kans om nummer twee in het net te deponeren 0-2. In de afd. 4-G heeft W. F, zowaar Dirks land een kostbaar puntje afhandig ge- maakt. Oudgedienden waren opgeroepen om de ploeg uit de degradatienood te hel pen. Vlot draaide de Schiedamse aanval die met een technisch srielletie Dirksland wist terug te dringen. Z0 groot wag Het overwicht, dat rechtsback Korpel ver opgedrongen, zijn club de leiding kon ge ven 1-0. Toen deden bij de oudgedienden de jaren 4ch gelden. Het tempo zakte af waardoor Dirksland wat meer aan bod kon komen. Het kwartiertje rust vermocht ook nilet te helpen evenmin als de bui- tenspelval die de scheepsbouwers vaak moesten openzetten. In de twintigste mi nuut meende de verdediging dat deze bui- tenspelval sloot maar de scheidsrechter Het doorspelen en zo werd het staan blijven van de verdediging 'door Dirks land op gemakkelijke wijze afgestraft 1-1 De plaatselijke derby Pemos-Ursus is op een 2-2 gelijk spel uitgedraaid Hard en fel heeft de thuisclub gevochten om de toe komstige kampioenen de voet dwars te zetten. In de derde minuut opende .T v d Pol met een omhaal voor Ursus de score doch zeven minuten later was het uit een vrije trap al weer gelijk 1-1 Demos nam een voorsprong toen Schuurmans een bal verkeerd op de borst kreeg en deze in he' doel verdween 2-1. In de tweede helft een iets te fel Demos hetgeen aanleiding werd tot het nemen van veel vrije trappen en oponthoud. Eerst in de laatste minuut wa het weer Joop v. d. Pol die nu gelijk kon maken 2-2. Demos protesteerde later om dat men van mening was, dat dit doelmm» gescoord werd toer. de speeltijd reeén was verstreken. Er was bliikbaar gee" rekening gehouden met de tijd welke de scheidsrechter wegens het 'vele opont houd langer had laten spelen. In een spannende en zeer sportlef ge speelde wedstrtid hebben in de afd za terdagmiddag G.T.B. en P.P.S.C de punten gedeeld zonder dat hier doelpun ten violen. Ook GSS deelde met den Bom. mei de punten. Hier werd het 1-1 nadat d^ rust met een brilstand was ingegaan. n KNVB, zaterdagmiddag, ver boor HBSS van Groote Lindt. Ruststand HEDEN: Passage Theater: Pikant verlof in Pa rijs (volw.); dagelijks 2 en 8.15, zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; donder dagavond geen filmvoorstelling. Monopole Theater: De terugkeer van de onzichtbare man (14 j.); dagelijks 2. 7 en 9.15, zaterdag en zondag 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Stedelijk Museum, Hoogstraat 112: tot 18 mei tentoonstelling Foto's van Ed van der Elskes. Dagelijks van 105. zondags van 12—5 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deize week: Apotheek Gouka. Hoogstraat 29. R.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL ST.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenbureau en Leeszaal voor volwassenen: dl., do., za van 1012 uur; dl t'm za. van 2S uur ma., dl., wo., vr. van 7—8.80 uur. Jeugdleeszaal: dl., do., vr. van 4—6.30 uur. Uitleenpost Kerkweg 48. Kethel: zo. 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: dl 48 uur. Filiaal Rijnstraat 1: volw.: dl. 6.30—8 uüJ,'..vr'.7—8 uurl Jeugd: wo. 2—8 uur. Filiaal Nleuwland, Wljkgebouw Dr. Wf bautplein (ztjlngang): leugd: wo. 1.30^ uur: volw.: wo en vr 7 -8 30 uur. Ultleennnst nmactraat 3. ma 7—8 mi *0 en vr. 7- 8 30 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2