Nieuws uit stad en omtrek Stijlvolle jubileumviering bij St.-Joris Uitstekend Museum-Concert R.-L Melkhandelaren vierden verenigingsj ubileum K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM Gehcsjwen-hulj» r aw» Zeven leden onderscheiden Gem. bekendmaking 36336 MAISON META Ckj filthy V J St.-Jozef- en St.-Aloysiubseliool naar Oosterhout Eén grote fout Tentoonstelling van T. O. P. druk bezocht Wielerontmoeting Schiedam-Rotterdam Rotterdams Muziekcollege ondtr leiding van Frans Moonen Graham Greene's Obsessie" Tien jaar N.O.A.D. E.H.B.O. Roode Kruis Wat pioniers bereikten meer dan ooit consolideren BURGERLIJKE STAND Schiedamse postduiven vlogen ing C. J. A. van Daalen NSC MAANDAG 20 APRIL 1959 PAGINA 2 Vaststelling voorgevel rooilijnen Permanent Wave Haarverven - Föhngolvcn ifSIIÜ RENAULT Damtvnchtet Voor Herenmodes Timco Aiedamscfie courant nieuwe sc .J Solisten Lezing voor het Katholiek Vrouwengilde door pater W. Peters S.J. •Door storm en koude fiehandicapt RECEPTIE-ALBUMS JONGETJE VOND DOOD BIJ ONGELUK De leden van „St.-Joris", de plaatse lijke afdeling va.n de Nederlandse Katho lieke Bond van Arbeiders(sters) in voe- dings- en genotmiddelenbedrijven vierden gisteren op stijlvolle wijze hun veertig jarig jubileum. In de H. Hartkerk droeg de geestelijk adviseur, kapelaan C. Ham- mann do hoogmis op tot intentie van alle levenden en overleden leden van de af deling. Men kan terugzien op vruchtbare jaren waarin ook de ouderen de basis hebben gelegd voor hetgeen nu als van zelfsprekend wondt beschouwd- Hoofdbe stuurder J. Dingjan uit Den Haag heeft dan ook tijdens de in „Arcade" gehou den receptie en feestavond de nadruk ge legd op de grote verdiensten, welke de werkers van het eerste uur zich verwor ven hebben. In heel wat gunstiger kli maat kunnen 'nu de jongeren de fakkel overnemen. Werkgevers en werknemers staan tegenwoordig heel anders tegenover elkaair dan toen veertig jaar geledien de organisatie werd opgericht. De heer Ding jan riep de jubilarissen op het podium, waarvan er vijf veertig jaar en -twee vijf entwintig jaa-r lid van de bood zijn. Zij zijn het geweest, aldus spr., diie al die ja ren financiële offers hebben gebracht voor zichzelf én hun collega's, maar ook voor hen die geen lid zijn vam een vaikorgaini- satie. De heer Dingjan achtte het juist om aan de vrouwen van de jubilarissen de eer t.e gunnen te onderscheidingen op de borst van hun echtgenoten te hech ten, dit als teken van waardering voor de in al die jaren door de vrouwen be toonde bereidheid mede te offeren voor het welzijn van de organisatie en haar leden. De heren P. Steens, A. van Leeuwen, C. Moolhuizen, B. Gunnewegh. H. Steen houwer en H. F. Gunnewegh ontvingen op deze wijze het gouden bondsinsigne. Zilver was er voor de heren G. v. d. Moer en W. Schev-e van wie verwacht wordt, dat zij nog vele jaren een steun voor de bond zullen zijn. heeft het gezelschap van Fred. Bourgonje aan deze gezelligheid bijgedragen. Van het eerste moment af, sloeg de Musical Varia „Koldorado" dusdanig in, dat sfeer en stemming voor de rest van de avond gewaarborgd bleken. Er is veel gelachen om heerlijke kolden en genoten van goede en beschaafde muziek en trouwens van het gehele programma, waarin charme, en vrolijkheid afwisselend om de boventoon streden. Het hoofd van het gemeentebestuur van Schiedam maakt -ter voldoening aan het bepaald»-; in art. 10 van de Woningwet bekend, dat het ontwerp van een besluit tot vaststelling van voorgevelrooilijnen voor een gedeelte van de Overschiesestraat (Advertentie) De in de middaguren gehouden receptie de Emmastraat en de Singel in verband werd druk bezocht en he-t was ook hier, dat de hoogeerw. Kanunnik en deken R. J. Reijnen actie de prêsenee gaf. Vo-orts wa ren het vertegenwoordigers van de ver schillende plaatselijke zusterorganisatiesinzage is gelegd. met de voorgenomen bouw van een nieuw stadhuis heden voor de tijd van dertig dagen ter gemeentesecretarie (afd. Alge mene Zaken (stadhuis) voor een ieder ter uit het- grote KAB-verbond alsmede af gevaardigden van bondsafdelingen uit Rot terdam en Delft, die met verschillende werkgevers hun gelukwensen kwamen aanbieden. Fraaie bloemstukken onderstreepten de vele èn beste wensen voor de toe komst. Een gezellige feestavond was het besluit van deze viering en niet weinig Gedurende de termijn van dertig dagen kunnen belanghebbenden bij de gemeen teraad bezwaren indienen. SCHIEDAM, 20 april 1959, Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, J. W. PEEK Het juiste nummer om een afspraak te maken voor uw coiffure De verzorging van uw haar in in goede handen bij MATHENESSERWEG 87 - R'DAIVI PREPARATIONS Het jubilerende bestuur van St.-Jorismet in het midden de geestelijk tdviseur kapelaan C. Hammann. Links de heer H. F. Gunnewegheen der oprichters van de plaatselijke afdeling met achter hem de heer C. Mool huizen, die ook tot de jubilarissen behoorde, die vanaf de oprichting lid I gedaan door de ouders, de achterblijvende van de organisatie zijn. J teerlingen en leerkrachten. Twee katholieke scholen zijn vandaag, begunstigd door prachtig weer naar Oos terhout vertrokken. Wij waren bij het ver trek van de jongens van de St.-Jozefschool, een en al drukte in de Nassaulaan. Ieder had een waakzaam en bezorgd oog voor de bagage. De overplaatsing van br. Bernward. gisteren afgekomen, verwekte grote te leurstelling. Deze broeder van de vijfde klas had zich in de korte tijd, dat hij op St.-Jozefschool was (vanaf 15 september) grote populariteit verworven, vooral door zijn hulp bij het tekenen en schilderen, zo als onlangs op de tentoonstelling bleek. Br. Bernward is overgeplaats naar het -pensiiomaat St.-Louis in Amersfoort en is een geboren Schiedammer. Met gejuich werd de bus vanmorgen door de jongens begroet en zij reden in de „Trans Continent Liners" weg, uitgeleide (Advertentie) dealer I j Er klonk zaterdag, tijdens de inzet van de viering van het gouden jubilé bij Wil- ton-Fijenoord, een diep menselijk noot in het dankwoord van de jubilerende di recteur, de heer Van Daalen. „Ik heb in de loop der jaren vele fou ten gemaakt", zei hij. „Van heel wat weet ik het van andere niet. Maar wèl weet ik, dat ik één, hele grote fout heb ge maakt en wel, dat ik he-t werk boven het gezin heb laten gaan. Ik hoop, dat ande ren dit niet zullen doen Hij haalde met bewogen stem aan. hier over vaak met zijn echtgenote menings verschil te hebben gehad. „Zij heeft het -ten slotte opgegeven", al dus de heer Van Daalen, as „a bad jo-b". Ik kon piet anders, maar mijn gezin heeft weinig aan mij gehad." De jubilaris, die er zoveel toe heeft bij gedragen, om Wilton-Fijenoord groot te maken, was steeds op het werk aanwezig en stond altijd klaar, zelfs midden in de nacht, als er een haastkarwei aan de orde was. Hij verklaarde voorts veel te danken te hebben aan zijn medewerkers en vooral aan de heren Henri en Willy Wilton, zijn toenmalige superieuren. Voor hen, die soms met een enigszins afgunstige blik opzien naar hen, die het !n hun ogen onverdiend ver gebracht heb ben is het weieens goed te realiseren, met welk een persoonlijke opofferingen het succes in een maatschappelijke carrière menigmaal gepaard gaat. „Ik heb gewerkt", aldus Wilton-Fijen- oords oudste directeur", mijn vrouw heeft de kinderen groot gebracht en opgevoed". Hij liet haar delen in de hulde, welke hem werd gebracht. Dat degenen, die de heer Van Daalen nader kennen, heel goed weten, wat mevrouw van Daalen, doordat ze haar man geheel aan het bedrijf af stond, aan offers van gezelligheid en ech telijke hulp en bijstand gebracht heeft, bleek uit het fraaie geschenk, dat zij in ontvangst mocht nemen. Inderdaad, het was even een diep-men- selijke noot in het klankenrumoer van feestmuziek en feestelijke toespraken. Deze diep-menselijke noot zwol nog aan, toen de jubilaris terug dacht aan zijn va der, een eenvoudige arbeider, die hem, de oudste van negen kinderen toch in de gelegenheid had gesteld, wat te leren meer dan de latgere schoot, hetgeen om grondslag voor zijn grote technische be kwaamheid legde. Er zijn reeds zonen van de heer Van Daalen in het bedrijf werkzaam. Wellicht zullen zij later in een soortgelijke positie eveneens hun vader eren. Maar dan in de gelukkige wetenschap, niet alleen in hun werk, maar ook veel in hun gezin betekend te hebben. Tenzij ze, om het wat gewoon te zeggen, een aardje naar hu-n vaartje hebben Toch geloven we, dat iemand, die zo menselijk kan spreken en ook zo vaak ge toond heeft, ondanks de hurry in zijn werk dat menigmaal zenuwslopend is, volledig mens te kunnen zijn, meer voor zijn gezin betekend heeft, dan hij zelf wel vermoedt. Al was het alleen al door zijn karakter vastheid en energie en voorbeeld. Maar nog eens, laten we toch altijd bedenken, wat er voor nodig is en wat er voor prijs gegeven wordt en moét worden om iets te kunnen bereiken. (Advertentie) OhQMr** rfyv hnntnwi minirmh m 81ste Jaargang No. 23962 DAM 10 SCHIEDAM TELEFOON 88132 POSTRFK P!N!NO MR 380943 ADVERTENTIES t 0.15 per mm-hoogte. BIJ contract speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0.ZO per mm-hoogte. BIJ contract speciale tarieven. KAMPIOENEN tot 20 woorden f 0.50 bij vooruitbe taling. Elk woord meer 3 ci. Maxi mum G0 woorden. Alle advertentie-order 3 worden afge sloten en uitgevoerd overeenkomstig de Regelen voor het Advertentie- weaen. abonnementen f 7.40 per kwartaal, t 2S4 eo f OJ» per week. pa* Burgemeester J. W. Peek en echtgenote waren gistermorgen bij de eersten die belangstelling toonden voor de grote ten toonstelling door de r.-k. J. V. „Tot ons Plezier" dit jaar georganiseerd. Wat de jongens alzo doen tijdens de clubavonden sprak overduidelijk uit het groot aan tal werkstukjes maar meer nog hun op merkingsgave wanneer zij er al wande lend opuit trekken om te genieten van de vrfle natuur. Elk „kwartier" had een werkstuk ver vaardigd naar voorbeeld of eigen expres sie en samen met hun leiders hebben zij zich mat hart en ziel aan dit knutselwerk gegeven. Verrassend zijn de resultaten die spre ken van geduld, werklust en tevens fan- taais. Het Julianapark, in elk detail zo natuurgetrouw mogelijk nagebootst, met vijvers, waarin levende visjes rond zwemmen, een echte spuitende fontein, bruggetjes en een kleurenpracht van klei ne Moeimeitries waarvan de meeste zelf werden gemaakt. Een boerderij omgeven door weelderig grasland, een hoekje van de bollenvelden met een uitspanning te midden van levende tulpen en narcissen men zou er zó willen neerstrijken. Een heel dorpsplein en tot slot ons eigen stad huis, waar op ti toonde® torufdkpaan op de trouwkoets staat te wachten. Het is veel en mooi wat de Toppers hier gemaakt hebben en de grote belangstelling was dan ook de beste beloning, welke aan de jongens en hun leiders gegeven kon worden. Ook hier was (kanunnik doken J G. Reijnen weer present. Rector Poel. oud-aalmoezenier van TOP kwam er voor uit Delft over. Ook commissaris Rijpma en adjudant Timmerman gaven blijk van belangstelling voor het werk van hun vrienden „de Toppers". Verder waren er kijkers uiit de gehele stad. onder We leidinggevende figuren uit de jeugdbe weging en onderwijswereld. De verschillende aan deze show ver bonden attracties hebben zeer zeker weer de nodige dubbeltjes opgebracht ter be strijding van de onkosten. Hieronder wa ren schiet- en werptenten en de oude grabbelton, terwijl een groot aantal be zoekers bereid was om voor vijftien centen in het spookhuis eens heerlijk te griezelen. Op het parcours „Nieuw Mathenesse" hielden de rennersclubs „Schiedam" en „Rotterdam" ouderlingen wedstrijden, waarbij ondanks de harde N. W. wind nog behoorlijke tijden werden gemaakt. Bij de amateurs was het P. Zijlmans (Rotter dam) die eerste werd. Hij legde de 60 km af in. 1 uur. 34 min en 20 sec. W. de Jonge en F. Albers werden resp. tweede en der de in dezelfde tijd. Nieuwelingen 60 km jn 1 uur, 35 mm. 1. J. van Geest (Schiedam); 2. J. Nijhuis; 3. Kranenburg (beiden Rotterdam). A. .Junioren: 25 km in 45 min. 1 Dub beldam; 2. J. Zijlaard; 3. Cino (alle drie van Rotterdam). Na drie ritten zijn bij de rennersclub „Schiedam" de volgende clubkampioenen uit de bus gekomen: amateurs R. Meel dijk met 1 Put. Tweede en derde werden resp. W. de Jong 5 pnt. en P. Meeldijk (twee ritten) 7 pnt. Nieuwelingen 1. J van Geest 3 pnt.; 2. F. Jantschik 6 pnt. A. Junioren: 1. W. Lepolder 5 pnt.; 2. Wensveen 6 pnt. B. Junioren; 1. D. Valk 3 pnt; 2 A. de Rooy 6 pnt. De R. C. „Schiedam" zal op 30 april a.s. uitkomen in de ronde van Feyenoord met de volgende vijf renners uiiit de klasse amateurs. R. Meeldijk, Br. Callegari, W. de Jong, F. Albers en P. Spijwers. Het verrijden van deze ronde is ook de oorzaak, dat in de op dezelfde dag te rij den ronde op het Nieuwlandparcours, uitgeschreven in 'het kader van de Konin- ginnefeestviering, geen amateurs maar slechts nieuwelingen aan de start zullen verschijnen. Dit volgens één der wedstrijd bepalingen van de K.N.W.U. Moonens groeiende importantie kwam alweer een zeer knappe en maar zelden bjj dit concert ook door bijkomstige om- behaalde prestatie). Men speelde ook zeer standigheden aan het licht. Bjj deze uit- exact: men verwacht dit zonder meer van voering op zaterdagavond! door een een beroepsorkest, maar hoeveel dillettan- totaal onbekend amateur-gezelschapje ten-verenigingen zijn er die er op kunnen bleek in dc in het Museum aanwezige i bogen een lichtvoetig Mozart-symfonietje stoelenvoorraad te klein! zo gracieus, welluidend en zonder fouten Overigens leverde ook de uitvoering j tot klinken te brengen? Hoeveel orkesten zelf onmiskenbare bewijzen van Moonens van zulk een geringe omvang zullen de ©rote talenten als ceigeigooi© en muzikaia! Chaconne van Purcell zo fraai kunnen leider. De dirigent van beroepsmusici i kleuren? En hoeveel zouden er van Vi- kan zich zonder meer bepalen tot. de valdi's Concert in d niet oen stierlijk-ver realisatie van zijn interpretatie van het te I velende aangelegenheid hebben gemaakt, spelen werk. Het muzikale apparaat be- I in plaats van een glanzend en tintelend hoeft hij niet oip te bouwen: dat is er reedis klankenspel? En wie zou het 4e Braden- in de vorm van een aantal getrainde en burgse concert van Bach met zulk een bekwame musici. Het ligt maar aan zijn j artistieke nauwgezetheid, zulk een heldere persoonlijkheid of hij deze mensen zijn in-j transparantie hebben kunnen spelen? iteraties 'kan overbrengen, waarbij natuur- Toegegeven dat Moonen in zijn orkestjp kennelijk wel een strenge selectie heeft toegepast en er uitstekende instrumenta listen im (beeft opgenomen (als wij de bas sist en de cellist als vboorbeeld hiervan mef nam© noemen willen wij daarmee vol strekt niet de overigen depreciëren!) is het toch wel duidelijk dat de boeiende en stijlvolle uitvoering van zaterdag het uit gesproken stempel van Moonens ©rots ar tistieke gaven draagt. In het Brandenburgs concert worden de solo-partijen gespeeld door Wil Eisrtia, viool, Jeannette van Wingerden en Jan Wegenaar, beiden alfbiokflult. Zelfs bij de weinig omvangrijke orkestbezetting ble ken de fluiten te klein van volume en dracht om evenwichtige partners te vor men voor de uitstekend spelende violisl en het orkest, hoewel de beide fluitisten overigens hun bekwaamheid duidelijk genoeg bevestigden. Na de pauze .werden gespeeld de Can zone a 5 van Schein, 5 delen uit „Das neu© Wenk" van Hiinidomiith en de slim- fonie nr. 27 in G van Haydn. 'vaarvan wij echter de uitvoering helaas niet kon- Ongetwijfeld is Graham Greene een van de meest gelezen moderne schrijvers. En dat niet alleen, omdat zijn grote romans zo buitengewoon boeiend van verhaal n: Greenes bedoeling gaat dieper dan ae geschiedenis, die hij vertelt. Greene is gegrepen en dat. is zijn obsessie door het mysterie van het kwade én door het myr.terie van het goede. Dit goede en kwade zijn echter niet zó verdeeld in het werkelijke leven, dat do goede mens naast d,j slechte leeft nee. in iedere mens zijn goed én kwaad aanwezig, spe len een rol, voeren een strijd. De eeuwige strijd tussen goed en kwaad wordt niet alleen en voornamelijk gestreden tussen de mensen onderling, maar vooral in iede re me.ns. In Greenes hoofdpersonen groeit dat naast-elkaar-aanwezig-zijn van wit en zwart uit tot haast onoplosbare conflict situaties. Wie hierin geïnteresseerd is en wie is dat niet. wijzelf immers zijn zowel goed als kwaad zal zeker morgenmiddag een buitengewoon interes sante lezing horen. Pater Peters is zó deskundig, dat we hem haast een „greeno- loog" kunnen noemen. Laat u deze middag dus niet ontgaan: morgenmiddag om twee uur komt pater Peters in Maison Westhuis. Zaterdag jl. heeft Noad op feestelijke wijze het feit herdacht dat tien jaar gele den de vereniging werd opgericht. In de voor de tafeltennissers zo ver trouwde v. m. Korenbeurs recipieerde het Noad-bestuur. Vele verenigingen gaven blijk van belangstelling, terwijl vele an deren hun persoonlijke gelukwensen kwa men aanbieden. Namens de Sportraad en de S.B.L.O. werd het woord gevoerd door de heer N. Spithoven en deze wees erop dat Noad, als een van de oudste tafeltennisverenigin gen in Sob'-.dam, deze tak vam sport uil- stekend I gepropageerd. Voor de toe komst me—ide de heer Spithoven, dat voor Noad een nieuwe taak ligt weggelegd, nu de zaalsporten een nieuwe opleving zullen gaan kennen, bij de in het vooruit zicht liggende vijfdaagse werkweek. Ook had hij waarderende woorden voor het door Noad in tien jaar bereikte overgangsklassersehap en wenste de ver eniging in de toekomst veel succes. Na mens de r.-k. t.t.t.v. Service werd door de heer van Grieken een herinnerings vaantje aangeboden. Verder lieten velen hun gelukwensen met een bloemenhulde gepaard gaan. Voorts werd in de vorm Van een gelukstelegram, een gelukwens aangeboden namens het. hoofdbestuur van dc Nederlandse Tafeltennisbond. Voorzitter C. Marijnen dankte tenslotte alle aanwezigen voor hun belangstelling die alle verwachtingen overtroffen had Mevr. Marijnen-Hendrikx werd benoemd tot erelid, wegens 8 jaar trouwe dienst als pcnnlngmeesteresse waarna C. Marijnen nog eens gehuldigd werd. omdat hij sinds de oprichting de moeilijke taak van voor zitter zo uitstekend vervuld heeft. Het ju bileumcadeau. een prachtige nieuwe speel tafel, werd ingespeeld met een tafelten- nisdemonstratie van H. Aben en N. All- mendinger, laatstgenoemde speler won .de partij met 16-21 21-13. 21-17 9-21. 13 21. Na dit officiële gedeelte hebben leden en genodigden het feest met een gezellig samenzijn voortgezet. Het examen voor het EHBO-dlplomn van Het Nederlandsche Roode Kruis had plaats óp donderdagavond j.L in het r.-k.- gebO'U'W aan de Lange Nieuwstraat 197. Van deze cursus, welke iin september was begonnen, slaagden alle cursisten. Docent was de commandant vain de colonne, dokter G. Sterk v. d. Weg. Instructeurs waren de heren M. M. Ossewaarde en H. Soeters. De namen der geslaagden waren de dames G. Jaarsma, C. Verkerk, W. Ka' s, Bouw, Luyendijk, M. M. Bennis. C. J. Kouwenhoven. G. F. Hoogland, M. Sprong-Kleiberg, M. Sprong.en de heren C. v. Vendelo, A. v. Ei.jk, L. v. d. Land en D. v. d. Linden. Op dinsdagavond 21 en woensdagavond 22 april van 79.30 uur vindt onze jaar lijkse Plasm a-actie plaats. Voorzitter A. C. van Leenpnt van „St.-Jan" huldigde gisteren de heer M. J. Kérklaan als een der pioniers van de bond van r..k. Melkhandelaren. Er viel een ernstige ondertoon waar te nemen bij de woorden, gisteren gesproken j tijdens de lecstelijke bijeenkomst van de leden van de r.-k. Melkhandelaren vereni ging „St.-Jan" ter gelegenheid van dc viering van het veertigjarig bestaansfecst. Zowel dc afdelingsadviseur pater W. Mar- celis O. P. als dc bondsadviseur pater N. Commandeur O FM hebben naast hun gelukwensen de verwachting uitgespro ken, dat bestuur en leden er in mogen sta gen. naast de geestelijke belangen ook de materiële te mogen bljjven behartigen lot behoud van de zelfstandigheid. Dat dit geen sinecure is bleek ook over duidelijk uit de woorden van de bondsse- cretaris A. van Schie die gewaagde van een op de drempel s.aam van belangrijke veranderingen en te nemen beslissingen. De afd. Schiedam van de landelijke bond heeft altijd een belangrijke plaats ingeno men in de strijd om genoemde belangen en spreker bracht hulde en dank aan de pioniers waarvan er velen zijn heenge gaan. Hij herdacht wijlen de heren C. Suy- ker, T. de Leede en A. Weber die nu veer tig jaar geleden met inzet van al hun krachten gedaan hebben wat toen noodza kelijk was. Hij releveerde tevens de pret tige samenwerking welke het bondsfoe- stuur heeft mogen hebben met een Piet Suyker en M. J. Kerklaan en het ere-lid L. de Leede en uitte tevens zijn bewonde ring voor de heer M. Ruigrok sr., vanaf de oprichting lid van de afdeling, waar voor hij steed* zijn beste krachten wist te geven. Hoewel er veel werd bereikt, valt er nog zo veel te doen. Er valt in de ge voerde landbouwpolitiek en bij het, vast stellen van de garantieprijs en die der marges een zekere dirigisme te constate ren. Jui3t bij het veranderen van de sitpa- iijik voorop wordt gesteld dait hij een mu zilkale conceptie voldoende kan doorgron den om er juiste intenties op na te hou den. De leider van een dillettanten-orkest heeft het veel moeilijker. Hij heeft te ma ken met mensen van heterogene techni sche en artistieke ontwikkeling; hij heeft meestal te kampen met een onevenwichti ge bezetting. Hij moet zijn apparaat, zijn instrument van de grond af opbouwen en zelfs wanneer hem dat is gelukt heeft hij nog teer vele handicaps: hij kan door gaans maar eenmaal per week repeteren inplaats van bijna elke dag zoals zijn col lega's vam het beroeipsorkest. Zijn orkes ten hebben op geen stukken na de enor me rout'ne en vaardigheid van de beroeps muzikant. Hij moet uren wijden aan het boetseren van een klank, waar in het be- iroepsoTlkest een enkele aprmetlkiinig vol doende Is Bovendien 'heeft hij nagenoeg nooi't een groot orkest tot zijn beschikking en hoe kleiner het gezelschap, hoe kwetsbaar der, hoe groter de mogelijkheid dat een individueel misstapje de tbtale prestatie verkleint. den bijwonen I eifectie Wij anrzeie tie is een sterke organisatie meer dan ooft noodzakelijk en wij hebben ons te rea liseren. dat nu wij op een keerpunt staan wij bij elkaar moeten blijven om in het kader van de nieuwe ontwikkeling onze positie te handhaven en deze niet onderge schikt te maken aan de grote kapitaalbe- drijven. aldus besloot de bondssecretaris. Eerder op de morgen had de afdelings voorzitter A. C. van Leenput, oud voorzit ter Kerklaan gehuldigd en hem een ge schenk aangeboden. De dag was ingezet met het gemeenschappelijk opdragen van een plechtige H. Mis. opgedragen in de parochiekerk van de H. Joannes de Do per, gecelebreerd door de geestelijk ad viseur met assistentie van pater R. Be- rendsen o.p. en pater Thaddeus van Adri- chem o.f.m. Cap. Feestelijk ontbijt en re ceptie werden gehouden in hotel. Beyers- bergen. Tijdens deze receptie kwam ook de hoogeerw. heer Kanunnik deken R. J- Reijnen zijn gelukwensen aanbieden. Afgevaardigden van de plaatselijke zus terorganisaties waarbij al* woordvoerder optrad de heren C. Kramer-Fréher terwijl namens de saneringscommissie de heer A. Visser uit Gouda zijn gelukwensen aan bood. Als voorzitter van de r.-k. Midden standsbond afd. Schiedam bracht de heer A. M. Schoof zijn medebestuurslid M. J. Kerklaan hulde voor de wijze waarop hij in deze bond de belangen van de r.-k. melkhandelaren steeds heeft behartigd. Er waren behalve schriftelijke geluk wensen tal van fraaie bloemwerken bin nengekomen met andere geschenken, die tijdens de bustocht, welke de jubilerende melkhandelaren op 31 mei gaan onderne men, hun doelmatigheid wel zullen bewij- GEBOREN: Krina C. dochter van L, Plooij en K. C. van der Meulen; Hendrik \V„ zoon van M. G. Wapenaar en H. L. Klos; Vera, dochter van J. Sterenborg en L. Habermehl; Arie. zoon van B. Korpel en J. J Vermeulen. OVERLEDEN: H. C. Bubbers, 73 jaar, echtgenote van P. J. van der Velden. (Advertentie) PASSAGE SCHIEDAM Wanneer wij <nu in h<et> algemeen stel len, dat de uitvoering van zaterdag door een „orkest" van 2 maal 3 violen, 2 aiMen 2 ceBi en 1 bas naar de steeg ste maatstaven gemeten een hoge graad van perfectie bezat, dan is dat inderdaad een bewijs van Moonens zeer grote kwa liteiten. Hij heeft in dit kleine ensemble een volmaakt- klank-evenwicht weten te sciheppen terwijl de totaal-4danik van zeer goede 'hoedanigheid was (o-p zichzelf vam Wij aarzelen niet deze uitvoering al was zij dan „maar" van amateurs, een muzikaal feit van belang te noemen en hopen van harte dat de Museumvrienden het R'ctiterda'mis Muziekcollege nog eens zullen inviteren. R. 3e klasse A: BoezemkwartierOML 30; B: VVOHSin.gelkwartier 24, Res. Ie klasse A: Sparta 5Xerxes 4 21, Overmaas 5Neptunus 5 31, Spartaan '20/3 RFC 5 2—1; B; Feijenoord 6—VFC 3 1—0, Sparta 6Transvalia 2 31, Musschen 3— Excelsior 6 2—0, SVV 6—DCL 3 1—6; C: DRL 2RKWIK 2 32, Sparta 7Hollandiaan 3 8—0; D: Nado/V 2—Excelsior 8 2—1, PFC 2— LM O 2 4—1 gest Sparta 8—DEH 2 2—5; E: RDM 3—Schiebroêk 2 3—5, DRZ 2—WF 2 0—3, SVDPW 2—CKC 3 3—2; F: Excelsior *20/4— Hollandiaan 4 2—5, DHZ 4—DDC 3 0—2, Din- dua 3Overmaas 6 52; G: Hillesluls 3—Aeo lus 2 41, Het Noorden 3Tediro 3 01, Sint- Lodewi.ik 2—DJS 2 1—2; H: V/ico 2—VND 2 O—10, TOGB 3—SVDP 2 3—1. DZB 2—AVS 2 32; I; Zuiderster 3Puttershoek 2 22, RET 2Hurricanes 2 31 Res 2e klasse A: Sparta 3SVV 7 20, Spar taan '20/4Feijenoord 9 10; C: Neptunus 6 VOC 3 05, Sparta 11Spartaan '20/5 57; D: Feijenoord 12—Hillegersberg 3 6—1, VOC 4— DHS 4 2—3; E: Neptunus 7—VOC 5 8—2. Res. 3e klasse A: Sparta 12Slikkerveer 4 30; B: Sparta 13VDL 3 24; C: Musschen 7SVV 11 1—1, Sparta 14—HOV 6 0—0; E; VFC C—DHS 6 0—0, VOC 7—Excelsior '20/6 2—1; G: Hillcgersberg 4—FSV/Pretoria 5 2—2, VOC 8—EDS 4 1—4, Res. 4e klasse A: DCL 5Fortuna 6 15. Excelsior 12Slikkerveer 5 12, SVV 12— Feijenoord 15 2—3, Xerxes 9—HDVS 9 3—2; B: Excelsior 13—RCF 10 0—2, Fortuna 7—HOV 8 01; C: Excelsior 14—Neptunus 11 51, HOV 9OD'l 4 05, Musschen 9Spartaan '20/9 4—3, VDL 4—RKWIK 5 3—5; Dindua 6—Her mandad 3 1—3, Excelsior '20/7Spartaan '20/10 82, Musschen 10DCV 6 0—4, Rising Hope 3 Leonidas 6 22, Transvalia 7Hekelingen 3 22; E: CVV 10Neptunus 12 60, Fortuna In tegenstelling met de eerste seizoen- vlucht is gisteren de vlucht op Valkens- waard voor duiven van de liefhebbers aan gesloten bij dc Rotterdamse Postduiven- bond, een bijzonder zware geworden. Het was niet alleen de wind. waartegen de uit zuidoostelijke richting komende vogels moesten optornen, maar bovendien moes ten zij de intense koude doorstaan, welke hen niet een windkracht 7 tegemoet joeg. Over de te vliegen afstand, groot 90 km, deden de dieren ruim twee uur. Dit komt neer PP een gemiddelde vliegsnelheid van :.en naastebij 45 km per uur. Veel duiven zijn bovendien onderweg blijven steken en tot laat in de middag heeft menig lief hebber bij zijn pla'tje zitten wachten op de laatkomers. Het is tevens nog lang niet zeker of deze voor het vallen van de duis ternis alle op hun hokken zijn terugge-i keerd. Hoewel de lostijd op 8 uur was ge- steld. werden de duiven eerst om 10.30 in Valkenswaard in vrijheid gesteld. Van de 471 duiven door de leden van de SCV „De Postduif" Ingezet meldde zich de eerste om 12.36. Eerst na een vol uur waren de prijzen, zo het 'neet, verdiend. Nor maal zou dit binnen de vijf minuten moe ten geschieden; wel een duidelijk bewijs hoe zwaar de voppls het op deze abnor maal koude lentedag gehad hebben. De heer J. C. Avan Daalen tijdens de huldiging van zaterdag in verband met zijn vijftigjarig jubilee. Aanbieding van de afbeelding van 't geschenk: een staande klok uk de. zeventiende eeuw door de heer Blommers. 8—Poortugaa] 3 0—0, Transvalia 8—CKC 5 3—0: F: DDC 4Nieuwenhoor» 3 1—2, HWD 4—ODI 6 2—3, Nado/V 4—CVV 11 1—4, Leonidas 7— Spartaan '20/11 2—4; DRZ 4LMO 4 0—3, Leonidas 8Spartaan '20/12 14, Overmaas 9 CVV 12 4—0, SVDPW 4—Excelsior '20/9 11—2; H: DDC 5Martinit 5 12, Hollandiaari 7 Nado/V 5 52, Overmaas 10St. Volharden 5 44; I: Bloemhof 3Voorwaarts 3 15, Het Noorden 7SVDPW 5 70, Schiedam 6Schie- broek 5 02; J: AVO/ZVC 2Boezemkwar tier 2 12, St -Lodewijk 4TSB 2 12, Steeds Hooger 4---DPB 2 16; K: Bloemhof 4AVS 4 61, Swift Boys 3Hellevoetsluis 4 37, Voorwaarts 4RET 3 0—6; L; Delta 2Schie damse Boys 2 13, Afrikaander Boys 2Het Noorden 8 2—2, Postef 2—VOB 3 Postef n. o., Roga 3WCR 3 44; M: Aeolus 6Wico 4 11—2, Germinal 5—USC 4 6—2, VND 4—Spar tan '20/14 2'1; Nr Aeolus 7Zuiderster 6 3—4. Blij dorp 4—TOGB 5 2—0, Groen Witten 5NRC 5 15, Noorderkwartier 4SVO 3 22, RET 4Voorwaarts 5 11: O: Noorderkwartier 5Pechvogels 3 13, Varkenoord 3—DESV 5 3—2 Hedenochtend zijn honderden gepensio neerden van de Werf Wilton Fijenoord de jubilerende directeur, de heer C. J. A. van Daalen. komen gelukwensen. Deze was weer vergezeld van zijn echtgenote en kinderen, terwijl d-e twee andere di recteuren. Ir. E. J. Wo'l'tjer en Ir. B. Wil ton blijk gaven van hun belangstelling. Deze receptie werd eveneens in de grote zaal van de kantine Oost gehouden, waar het aantal bloemstukken en geschenken al weer in grote mate was toegenomen. Hedenmiddag vond de receptie voor de zakenrelaties en vrienden plaats. Z U ID -HO LLANDSCHE KAN TO RBOEKHANDEL Zaterdagmiddag halfvijf is de 9-jarige R. Hagestein uit Schiedam aan de Kon. Wilhelminahaven te Vlaardingen met zijn rijwiel onder een tankauto geraakt en op slag gedood .Zijn 8-jarig vriendje, dat achterop zat. kon zich nog tijdig in vei ligheid stellen door eraf te springen. HEDEN EN ZONDAG Passage Theater: Rivalen zien niet om (14 j.). dag 2 en 8 15. zaterdag en zondag 2. 4.15. 7 en 9.15, donderdag geen filmvoor stelling. Monopole Theater: Kerels en Kogels (18 j.): zaterdag, zon- en feestdagen 2. 4 15 7 en 9.15 uur, weekdagen 2 7 en 9 15 uur Stedelijk Museum. Hoogstraat 112: tot 18 mei tentoonstelling Foto's van Ed van der Elsken. Dagelijks van 105. zondags van 125 uur. Hedenavond concert Vrienden van het Sted. Museum, 8 uur. NACHTDIENST APOTHEKEN Deze week: Apotheek v. Westendorp, Singel 81. K.-K. BIBLIOTHEEK EN LEESZAAL S.-LIDUINA Openingsuren: Hoofdgebouw Dam 8: Uitleenburcau en Leeszaal voor volwassenen: di., do., za van 1012 uur; di. t.m. za. van 25 uur, ma., di., wo., vr. van 78.30 uur. Jeugdleeszaal: di.. do., vr. van 45.30 uur. Uitleenpost Kerkweg 46, Kethel: zo. 11.30 —12.30 uur. Uitleenpost Molensingel Noodkerk Ke thel: di. 48 uur. Filiaal: Rijnstraat 1: volw.: di. 6.308 uur; vr. 7—8 uur; jeugd: wo 2—5 uur. Filiaal Nieuwland, Wijkgebouw Dr. Wi- bautplein (zijingang): jeugd: wo. 1.30—5 uur; volw.: wo. en vr. 78.30 uur. Uitleenpost Emmastraat 3 ma. 78 uur, wo. en vr. 78.30 uur. BIOSCOPEN ROTTERDAM Programma's van 17 t.m. 23 april Arena: De gorilla is ontsnapt (18 j.). Ca pitol: Gangsters en minnaars (18 j.); Cen traal: Anders dan jij en ik (ontoelaatbaar) Cineac-ADLes trioheurs (str. volw.); Ci- neac-NRC: actualiteiiten (doorl. voorst.) (a.l.); Colosseum: De naakten en de doden (volw.), donderdag: De ivoor,jagers (14 j.). zaterdag, zondag en woensdag, matinees: Duivels in het zadel (14 j.); Harmonie: Ra/ zia in de onderwereld (ontoelaatbaar): Lumiière: Paspoort der schande (strikt volw.); LuiuSca: St.-Louis Blues (a.l.); Luxor: Voor donker thuis (volw.); Metro: Blanke lading uit Parijs (volw.); Passage- Sehiedam: Rivalen zien niet op (14 j.); Prinses: Donker Parijs (18 j.); Rex: Uit de sloppen van Liverpool (14 j.); Thalia: Cat on a hot tin roof (18 j.); 's Venster: Een vrouw wist te veel (18 j.); Victoria: De charmante zwendelaar (strikt volw.). don- terdag: Phffi (volw.) zaterdag zondag, woensdag matinees: Gipsy colt (a.l.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2