Rotterdammer beschouwt tunnel als vuilnisbak PTi VERVOLG STADSNIEUWS ONDER DE DRIE KRONEN... Vol-automatische bescherming tegen roofovervallen Bouw atoomschepen NIEUWS UIT KETHEL Recordvangst voor Willem Barendsz Duitse S.S.-ers eisen pensioen Hoe garnizoen koninginnedag viert De man met Waarborg! Prachtige verzameling De Vriendschap had gunstig jaar Italiaanse tournee van Rotterdams Philhar- monisch i kiest Malle gevallen" Bedrijfskosten worden steeds lager De Postduif Jubilé A. J. van Alplien WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND Vandalen Burgerlijke Stand Sectie voetbal van SBLO vergaderde Diploma-uitreiking van[SSn^»;/»,8h«^ de Sociale School NSC DONDERDAG 23 APRIL 1959 PAGINA 6 Papierrijwiel Kleine botsing in Waalhaven De Willem Barendsz, de Nederlandse Geen taptoe, wel Oranjebal M mmf n Alle kleding Is mooi als zij nieuw is, maar.... Waarborg-kleding blijft mooi door haar uitgelezen stoffen plus het hechte Waarborg-binnenwerk. Hoe lang U Waarborg-kleding ook draagt.... de pasvorm blijft onberispelijk! Rijke keuze uit de nieuwste modellen en dessins. Costuums Sporteolberts Terlenka pantalons Allerhande Als de buizen van de autotunnel een jaar niet zouden worden schoonge maakt, dan zouden zij door 520 kubieke meter vuil volkomen onbegaan baar zijn geworden. Elke week haalt de gemotoriseerde zelfopnemer van de gemeente een 10 kubieke meter smerigheid uit de tunneltraverse. „Je weet niet, waar het vandaan komt", zegt de heer K. Gardenier, de gemeen telijk hoofdopzichter en hij kijkt bedroefd als een huismoeder, die de stofzuiger geen ogenblik rust kan gunnen. Twee keer per week, op maandag en donderdag trekt de zelfopnemer zijn rei nigende baan jn de morgenuren. Het re sultaat is een prachtige verzameling ba nanenschillen otienotendoppen bus- en tramkaartjes, sigaretteneindjes ijspapier tjes en patatzakjes. De hele bende wordt naar Gouderak getransporteerd, waar het Rotterdamse vuil in een soort moeras grond wordt gestort De lieden daar zijn er in elk geval gelukkig mee. In de Voetgangers- en fietserstunnel is het niet anders. Daar heeft een man een volledige dagtaak Met zijn papier-rijwiel rijdt hij op het vrij eentonige circuit zijn ritjes, al maar papiertjes prikkend. De oogst toomt ook hier een grote verschei denheid. Voort*, wordt ®r voor de reiniging van de onderdoorgangen nog eens apart met een randenveger gereden Dat gebeurt een keer in de zes weken. Het is het fijnere richelwerk, dat niettemin broodnodig blijkt. SJ3J U33 VU Sepsutp SJ JapjEgASIAVBM van zeven maanden uit het Zuidpool gebied, de Waterweg binnengelopen. Het fabrleksschip had geen gelukkige binnenkomst, want in de Waalhaven kwam de Barendsz in botsing met een boel. waardoor schade ontstond aan de schroef. Over de omvang van deze scha de is nog niets bekend. Het schip, dat 27 maart uit Kaapstad de thuisreis aanvaardde, heeft ruim 40.000 ton olie en traan aan boord en 35.000 ton vismeel. De olie zal bij de Nieuwe Matex worden uitgeladen en de vismeel wordt op de boeien in de Waalhaven gelost. Het schip heeft een vangreis gemaakt van 3% maand, tijdens welke een record werd gehoekt van 2200 pot- en walvissen. Het is de grootste buit, welke de Neder landse expeditie ooit in de wacht sleepte. Alleen een Noorse eenheid heeft in dit seizoen de vangst van de Barendsz over troffen. De grootste vis, welke de Nederlanders binnenhaalden, was een blauwe vinvis van 17,7 meter. De grootste opbrengst van één dag was 69 vissen. De eenheid was bemand met 300 Afri kaanse kleurlingen, 300 Nederlanders en 50 Duitsers. Tijdens de reis werden twee personen gewond. Zij vielen in een kook- ketel en moesten in een hospitaal een plastisch-chirurgische behandeling onder gaan. De oudstrijdersvereniging van de Waf- fen SS.. Hitiers keurtroepen, heeft een memorandum gepubliceerd waarin pen sionering van beroeps-officieren en -sol daten van de Waffen SS wordt geëist op dezelfde basis als het jaren geleden aan voormalig beroepspersoneel van de rest van het Duitse leger toegekende pensioen. Volgens het memorandum zijn er van de 900.000 man van de SS 360.000 in de strijd gesneuveld. „De Vriendschap" Mij tot Exploitatie van Onroerende Goederen te Rotterdam ontving in 1958 aan huren 1 305.057 (v.j. 273.340), terwijl rente op effecten en diverse baten 2.606 3.167) opbrach ten. Onderhoud enz vergde 68.787 65.826), kosten f 34.713 33.881) en rente f 38.173 39.293). Hierna resteert een winst van 166.306 137.680), waar uit een dividend van 8 (71/!) pet. kan wor den uitgekeerd, alsmede 26.94? 11.333) kam wprden gereserveerd voor woning verbetering f 15.000 (onv) kan worden besteed voor afschrijving en f 4.000 39.990)) voor verdere reserveringen Het aSgelopen jaar is wederom gunstig geweest, mede doordat de 25 pet huur verhoging thans ten volle genoten werd. aldus het verslag. Hoewel de rentestan daard iets is teruggelopen slaagde de directie er niet in tot een rendabele aan koop over te gaan, omdat zij de aange boden panden niet geschikt achtte. In 1959 zullen de baten van de onroe rende goederen die op 31 december 1958 tot het bezit behoorden wederom f 305.000 bedragen. Elke avond het de dg Rotterdammer bekend is één tunned voor het verkeer afgesloten.. Dat is voor de wasbeurt. Het vuil en het veegsel wordt namelijk dooi het razende verkeer tegen de wanden op gejaagd en de tunnelbuizen zouden elke das smaller worden, wanneer men niet met een gemechaniseerde spons en zeem deze wanden zou kuisen Dit doet de tun- ne.'dienst zelf Met een sproei-atito wor den elke nacht opnieuw de tegeltjes af- gesponsd en gereinigd Het is 'n soort Sysiphus-arbeid, welke de scboonbouders van de tunnel verrichten. Elke dag opnieuw schudden zij mistroos tig het hoofd over de gemakzucht van de Rotterdammer, die alles maar op straat gooit, wat hij niet meer nodig heeft Waai- om hebben we nou vuilnisbakken op de openbare weg staan.... Uiteraard zal de 50-ste verjaardag van H. M. Koningin Juliana eveneens door de in het Garnizoen Rotterdam gelegerde militairen bp eigen wijze worden gevierd. Deze Nationale feestdag zal door alle in Rotterdam gelegerde onderdelen van de Koninklijke Marine, de Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Lucht en de Koninklijke Luchtmacht in diverse kazer nes en kampementen geopend worden met een buitengewone blaggenparade. waar na het woord zal worden gevoerd door de hoogst ter plaatse aanwezige comman dant. Na afloop van deze militaire plechtighe den, zal de Koninginnedag verder op feestelijke wijze worden gevierd, terwijl voor alle onderdelen voor het overige ge deelte van de dag is bepaald „Dienst als op zondag". Helaas kan dit jaar wegens bijzondere omstandigheden deze feestdag niet beslo ten worden met de traditionele taptoe, ke, zoals elke Rotterdammer weet, steeds wordt gehouden op de Coolsingel en wo verzorgd door de Marinierskapel. Wel zal in de Rivièrahal om half ne gen het „Oranjebal" worden gehouden voor alle officieren en oud-officieren, be roeps- zowel als reserves, in het garni zoen Rotterdam. Alle in het garnizoen woo achtige officieren zijn welkom. Muzikale medewerking zal worden ver leend door het versterkt Rotterdams po- litie-amusementsorkest en een strijkje. In de laatste wek van april vindt tevens een Frans vlootbezoek aan Rotterdam plaats. Een aantal Franse marine-officie ren zal het Oranjebal bijwonen. De toernee van het Rotterdams Phil- harmonisch Orkest van 8 t/m 19 mei a.s. naar Italië is thans definitief geregeld. Er zullen concerten gegeven worden in o.a. Milaan, Rome en Genua en een in het Festival van dc „Maggio barese 1959" in Bari. De andere plaatsen waar gecon certeerd zal worden zijn: Aquila, Pescara, Modena en Brescia. Cor de Groot zal als solist op deze concerten optreden alsmede de sopraan Elly Amelmg, die aan de uitvoeringen van de Vierde Symfonie van Mahler haar me dewerking zal verlenen. Naast deze Mahler Symfonie staan o.m. o phet programma werken van: Rossini, Beethoven, Tschaikowsky, Wagner en Orazio Fiume. De fijnste Engelse kamgaren en Schotse Bannockburns. Wollen kameelharen binnen werk. Pantalons met „blijvende" vouw (plooi- fix procédé) van 79.- tot 189.- Moderne 3-knoopsmodellen, met smalle revers en de nieuwste schouderlijn. Prachtige ruitdesslns in Italiaanse kleuren. van 35.- tot 75.- Bijzondere solide kwaliteiten. Ook ln Draion, Daoron, Trevira, etc. Plooihoudend, kleurecht en wasbaar. In de nieuwste kleuren, o.a. Multicolors. van 29.75 tot 49.75 Herenpantalons, wol Egypt, kat. regenjassen vanaf 24.50 39.75 - 89.- ROTTERDAM Binnenweg - Eendrachtstraat - Zwartjanstraat 60-64 Beyeriandselaan 87-93 - Nw. Binnenweg/Aelbr.kade sporteolbert 49.75 Polyester pantalon 29.75 malle van het geval was, dat de auto I tot 40- boete subs. 16 dagen hechtenis. J. van verdachte op dat ogenblik in de gara- V. te Schiedam (niet verschenen) drukte Ja zeker, waarde lezer, niiet alleen in de êf-,s'?nc* -?n verdach'c zelf op dat ogen- bij het passeren op de Rotterdamsedijk blik jm zijn ^woning te Zwijndrecht ver-I een scooterrijder in de berm. Hij kreeg „Leidse Kast" van wijlen Hans Martin komen ze voor, maar ook, en zelfs, in de voorname rechtszaal, onder het plechti ge schijnsel van de bekende drie kronen. Natuurlijk zijn ze hier van enigszins an dere orde: men klimt hier bijv. niet in gordijnen of hanglampen en houdt ook geen siësta op een boekenkast! Ze liggen meer in het juridische vlak, wat niet weg neemt, dat het toch echt malle gevallen zijn. Oordeelt u zelf: C. R. te Zwijndrecht kreeg keurig per post een procesverbaal toegezonden. Hij zou met zijn auto via het Heerenpad van het Bmoesveld naar de Broersvest gere den zijn, zulks terwijl genoemd Heren pad voor autoverkeer is gesloten. Ee po litieman noteerde het nummer van de -auto en de rest volgde vanzelf. Het (Van een verslaggever) Als de cijfers van de jeugdcriminaliteit zicb zo ongunstig blijven ontwikkelen als de afgelopen jaren, staat Amsterdam straks een grote toeneming van belangr- rijke misdrijven te wachten. In onze buurlanden is het reeds zo ver. Zowel ln Duitsland als in Engeland en Frankrijk zijn grote overvallen aan de orde van de dag. Nederland is er tot nog toe voor gespaard gebleven met het gevolg dat ook de beveiliging nog onvoldoende is. De komst van enige geroutineerde overval lers. die de techniek van het voorberei den van deze misdrijven bencersen, kan de balans snel doen omslaan. Dit vertelde o-ns gisteren inspecteur C. Verbiest van het -adviesbureau ter voor koming van misdrijven van de Amsiter- In 1961 zullen er door atoomkracht voortbewogen schepen in de vaart zijn, waarvan de bedrijfskosten niet meer dan vi'f pet. hoger zullen zijn dan die van schepen die op conventionele wijze worden voortbewogen. Deze voorspelling is afkom stig van de heer H. W. Bowker, leider van de afdeling scheepsvoortbeweging van het onderzoekcen'-'m voor atoomenergie te Harwell in Enigeland. Hij sprak giste ren op een internationale bijeenkomst over de atomische voortbeweging van schepen, welke georganiseerd was In het kader van de technische handelsbeurs in Utrecht. „We zijn vandaag de dag nog niet zo ver. dat we een handelsschip op atoom kracht kunnen doen varen tegen een prils, die concurreert met de koeten aan con ventionele brandstoffen voor eenzelfde schip. Maar vijf jaar geleden werd de „Nautilus" ontworpen (een Amerikaanse, door atoomkracht voortgedreven onder zeeër). De brandstof kostte tienmaal zo veel als olie, de voortbewegingsinstallatie was achtmaal zo duur als van 'n conven tionele installatie. Nu is er de „Savannah" (een Amerikaans vrachtschip met passa- giersaccomimo-daiiie van 22.000 ton) waar van de brandstofkosten ongeveer twee maal die van normale oliekosten bedragen en de kosten van de voortbewegingsinstal latie minder dan driemaal die van een gewone stoommachine." Ook de Noorse atoomdeskundige Emil Jansen liet zich in die zin uit: Binnen enkele jaren zullen door atoomkracht voortbewogen schepen in staat ziin te con curreren met schepen met traditionele voortstuwing, zeide hij. Evenwel met deze restrictie als zich een redelijke voortgang in de ontwikkeling van de kernreactor- techniek voordoet. Een vergelijkend onder zoek naar de verschillende soorten reac toren i-s verricht door 'n aantal Britse In dustrieën ln samenwerking met de Britse admiraliteit. Een rapport daarover wordt vandaiaig uitgebracht, alidus de heer Bo-w- ker. De heer Bowker deelde eveneens mede dat de ingewikkelde veiligheidsproblemen, die zich voordoen bij schepen die door atoomkracht worden voortbewogen, in '60 onder de loep genomen zullen worden tij de s een conferentie van de internationale conventie voo«r de ved-ligheid op zee. De veiligheidsproblemen waarmede men te maken heeft zijn die welke betrekking hebben op botsingen, brand, aan de grond lopen en zinken. De Nederlandse atoomdeskundige prof. dir. M. Bogaardit, directeur van de afd. voor reactorontwikkeling van het Reac tor Centrum Nederland en hoogleraar aan de T.H te ""'odhoven zelde o.m. dat het voor de industrie zeer belangrijk is zich voor te bereiden op de bouw van atoom schepen wanneer men zich in de scheeps bouwsector wenst te handhaven. Hij meen de dat Nederland zeer zeker de mogelijk heden en Industriële grondslag heeft voor de vestiging van een industrie voor kern energie. damse politie. Het bureao heeft daarom reeds een studie gemaakt van de meest voorkomende alarminstallaties, die vrij wel adle gebaseerd zijn op het priniiipe van een knop of voetpedaal bij de kassier Volgens de heer Verbiest heeft dit systeem het nadeel, dat de kassier alleen alarm kan ela-an aüs hij op zijn plaats zit. De overvallers waiihten dan ook steeds het moment af dat hij zirh even van zijn 6toel heeft verwijderd. Hei adviesbureau van de politie heeft nu zelf een systeem bedacht, dat door een bedrijf technisch is gerealiseerd. De opzet ijs zeer simpel. Zo kan men een klemmetje aanbrengen in de geldla en daarin een bundeltje bank biljetten steken. Wordt de kassier gedwon gen het geld te overhandigen of grijpen de overvallers, die hem tevoren hebben gebonden dit zelf. dan wordt elektrisch contact gmaalrt en gaat het alarm over. Natuurlijk helpt het niet of men van te voren een draad doorsnijdt, want dat heeft hetzelfde resultaat. Er zijn echter vele andere mogelijkhe den: er is een draad met een eenvoudig metalen plaatje, waarin een palletje om hoog steekt. Een juwelier kan zijn casset tes op zo'n plaatje neerzetten, waardoor het palletje wordt ingedrukt. Wordt de cassette opgetild, dan springt het paJletje door een veertje omhoog en het alarm begint. Het apparaat kan werken op eenvoudige batterijen of een accu. Het verdient uiter aard aanbeveling het niet op het elektri sche net aan te sluiten. In dat geval zou den overvallers immers met de hoofdscha kelaar de stroom kunnen uitschakelen en zo alarm voorkomen. Hoe men het alarm wil regelen doet er niet toe. Men kan er een sirene op aanslui ten, maar men kan er b. v. ook automa tisch een filmapparaat door in werking stellen of rode lichten op wachtposten of politiebureaus laten aangloeien. Een an dere mogelijkheid zou zijn automatisch de deuren te laten sluiten. De ontwerpers raden de bedrijven aan op de gevel duidelijk te vermelden, dat het gebouw van de nieuwe vol-automati sche installatie is voorzien. Dit zal, me nen zij eventuele overvallers afschrikken. De verbreding van de criminalileitsbasis door dc toeneming van het aantal jeugd- misdryven vervult de politic wel met zorg. De joyriders en winkeldieven van vandaag zijn de overvallers van morgen. Sinds 1952 is het aantal aangiften van misdrij ven gestegen van 13.745 tot 20.354 per jaar. terwijl de hoeveelheid politiemannen, be trokken bij de opsporing van misdadigers in tien jaren tjjds daalde van 1994 tot 1594, precies vierhonderd man dus. toefde in een bespreking gewikkeld met zijn boekhouder. Een door de rechter ge opperde mogelijkheid, als zou de boekhou der met de wagen gereden hebben, was dus bij voorbaat uitgesloten. Verd. deelde nog mede, dat dit reeds de tweede keer was, dat hem dit overkwam. Hoe de vork aan de steel zit, is moeilijk uit te maken. Er zijn politiemannen m®t slechte ogen en., er bestaan ook nog leuke mensen! De officier kon niet anders dan vrijspraak vragen en de kantonrechter deed uit spraak conform deze eis. Nog zo'n mal geval: Th. B. te Oosterhout had een „uitste kend" versiersel aan zijn auto. Het was 'n tweedelig „voorzetsel" met vlijmscherpe punten. De kantonrechter merkte op: „Hel lijkt wel een haaitebek!" Bovendien was boven de bumper een „uitstekend" V-vor- mig voorstuk bevestigd, zodat het geheel aardig begon te lijken op een tank, ge schikt om een vestingwal te rammen! Do officier, rekening houdend met het feit, dat de overtreding had plaats gehad bin nen twee maanden na in werking treden van de betreffende verordening, vroeg en verkreeg 2,50 subs 1 dag hechtenis met verbeurdverklaring van verdachtes moorddadige siieruitsteeksels. Na de uit spraak vroeg verdachte of hij dat moois toch niet mocht meenemen want, het was nogal duur!., en dit maakte het geval weer mal. Ook tegen A. G. te Rotterdam werd wegens eenzelfde overtreding een zelfde vonnis uitgesproken. Op 30 januari 1. 1. gaf de autobestuurder A. B., te Rotterdam op het knipperbol- lenpad in de B. K. laan nabij de Veen- lantstraat, geen voorrang aan een voet gangster. „Slechts door ijlings terug te springen", aldus de verbalisant, een bri gadier van de Schiedamse politie, „kon de voetgangster een aanrijding voorko men". Volgens verd., die, aldus verklaarde hij, zeer langzaam reed, was op dat ogen blik de mist zo dicht, dat hij de voetgang ster zelfs op korte afstand niet kon zien. De uitspraak was 20 of 8 dagen en nu... J. P. te Vlaardingen reed op dezelfde tijd met zijn auto zonder de grote voorlichten aan. Er was helemaal geen mist, verklaar de deze verdachte (u ziet dus, alles is toch maar relatief!) 25.- ol' 10 dagen. P. V. en J. Z., kooplieden te Rotterdam, gingen met een auto textielwaren en „ge makkelijke betalingsvoorwaarden" de boer op. Daar zij geen ventvergunning be zaten, werden ze geverbaliseerd. Beide verdachten verklaarden, dat ze uitslui ten hun klanten bezochten want., als de ze tyjna „aanbetaald" zijn, gaan ze die bewerken om nieuwe voorraden in te slaan tegen „gemakkelijke betalingsvoor waarden"! Aldus verd. drie getuigen a décharge, de dames E. v. d. B„ A. H. H. en C. v. H., allen te Schiedam, verklaarden, dat ze „al jaren bij de heren kopen". De officier kon niets anders dan vrijspraak require- ren en de kantonrechter deed uitspraak conform deze eis. W. v. D„ autobuschauffeur, wonend te Vlaardingen zou bij het keren van de door hem bestuurde bus geen voorrang hebben gegeven aan een achteroprijdende auto. die wilde passeren. Het bewijs niet gele verd achtend, sprak de kantonrechter verd. vrij. A. v. Z. te Rotterdam gaf met zijn brom fiets geen voorrang aan een auto. Het ge volg was een aanrijding. Verd. had een hersenschudding (wij bedoelen natuur lijk, na de aanrijding!) Nu kreeg hij nog 15.- boete of 6 dagen. W. d. W. te Schie dam gaf geen voorrang, Op de hoek Rem- brandtlaan Vlaardingsedijk kwam hij daardoor ln aanrijding met een andere auto. Hij reed vervolgens heel gewoon door. Gelukkig kon een voorbijganger zijn autonummer noteren. Hij kreeg nu f 30.- of 12 dagen. Z. te Vlaardingen gaf ook geen voorrang. Het gevolg was ook een aanrijding. Aangezien hij reeds 3 veroor- 40.- of 16 dagen. C. V. te Vlaardingen gaf bij linksafslaan met zijn brommer geen voorrang aan een auto. Gevolg: een aan rijding en 20.- subs. 8 dagen. J. v. N. te Schiedam opende op onvoorzichtige wijze het autoportier met als gevolg dat een bromfietser er tegenaan reed. Verd. kreeg t 20.- of 8 dagen. Mej. S. S. te Schiedam gaf geen gevolg aan een oproep van het Bureau Bevolking om te verschijnen voor het geven van enige inlichtingen. Dat kost te haar f 4- of 2 dagen. N. D. te Rotter dam kreeg voor te veel links aanhouden op de rijbaan 10- of 4 dagen. Mevr. A. R. te Schiedam wegens herhaaldelijk school verzuim van haar zoontje f 10.- of 4 da gen (Omdat het de eerste maal was, aldus de rechter). J. v, d. B. te Schiedam had aan de Archimedesstraat een autobox ge bouwd zonder de vereiste vergunning van B. en W. Deze zaak werd voor een nader onderzoek aangehouden. M. v. D. te Schie dam kreeg wegens het met zijn auto rij den door een stopsein 15- of 6 dagen en J A. t; Rotterdam wegens het in ge bruik hebben van 2 elektrische motoren van resp. 7 en 5 pk., dit alles zonder ver gunning 20- boete subs. 8 dagen hechte nis. We vermelden nog, dat tijdens het eerste deel van de zitting de rechtspraak geschiedde door rar. Cos, tijdens het tweede deel door mr. A. Sipkes als pl. v. v. kantonrechter De S.C.V. de Postduif vloog met 500 duiven een wedvlucht vanuit Valkens- waard. Door de sterke NWW kwamen de duiven zeer traag afzetten: L. Verheu gen 1, 85, 99; M. de Ruiter 2. 28, 51, 66, 70, 78; Harmeien en Vol. 3, 21, 44, 100, 105; W. v .Beuren en Co. 4. 8; H. Velt- man 5; M. Kouwenberg 6. 69; L. Borra- ni en Co 7; Hinten en Zn 9; J. Koster 10, 45, 46. 56, 74. 115; A. Vis 11, 22. 414, 54; W. v. d. Kant 12; C. Verlinde 13. 37, 53, 94 103; J. v. Opijnen 14; Th. Jansen 15 26; J. de Waard 16. 93. 96; A. v. Gogh 17, 23; W. Kerkhof 19. 20, 26, 39, 41; N. in 't Hol 24: J. Doejaaren 25, 49, 85, 109; F. Koppenhagen 27. 83, 84, 110; A. Mooy 29; C. du Chartenier 30. 56; J. Tweeboom 31; L. v. d. Meij 32; A. Westerholt 33. 48; J. Westerholt 34; C. Koogje 35, 36; L. Vis 37; H. v. d. Kant en Breur 40. 86; M. Broekhuizen 42; J. v. Leeuwen en Co. 44. 50; IC. v. Lopik en Zn. 48; M. v. Tricht 52; M. Mourik 54, 92; H. v. Dijk 58; J. Verhaal 59; W. v. Deurzen 60, 97. 106; E. v. Smirren 62, 109; Th. v. Wee'lie 63. 82; F. Eijkenbroek 64, 87, 114; A. Grijp 65; A. Heeren 66. 112; J. v. d. Beek 68, 91; J. Brand 69; C. Verboom 72, 89. 115; A. v. Way ten- donk 74; A. Brokling 76; V. Bolkenbaas 78; J. Bats 80; D. Ram 87, 99; Gebr. Kie- la 88; Vermeer en Zn. 90. 113; C. de Tuinder 95; C. W. Jansen 106; H. Blonde 108; P. v. Os 109; W. v. Harmeien 118. Gekist 10.30.00 Eerste prijs 12.30.00. Laatste 13.15.00. Gisteren is het feit gevierd, dat de heer A. J. van Alphen veertig jaar als verte gen wordiiger verbonden was aan de fa- A. Jurgens Zn. bier ter stede. Des middags heeft in „De Kroon" een druk bezochte receptie plaats gevonden, waar hem na mens de fabrikanten door de heer Brons uit Vlaardingen een radio is aangeboden. Des avonds zat de jubilaris fnet zijn fa milie aan aan een diner, eveneens in „De Kroon". Hier is eerst het woord gevoerd door de directeur, de heer J- van Dijk. door wiie na een waarderende toespraak een geschenk ondier couvert werd aangeboden. Daarna sprak namens het personeel de heer J. v. d. Zee onder aanbieding van een pendule. De heer Van Alphen heeft de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau mogen ontvan- óelingen wegens verkeersdelicten achter gen, die door hem door de burgemeester de rug had hoorde hij zich nu veroordelen is opgespeld. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie tussen 912.30 uur en 26 uur: ak- tentas met inhoud; portemonnee met in houd; portefeuille met inhoud; schouder tas met inhoud; 3 tassen, 1 overhemd en 3 paar damesschoenen; zijden hoofddoek; wit kinderschoentje; zakmes en 3 sleutel tjes; ring met sleutels; doublé armband; zwarte glacé dameshandschoen. Te bevragen bij de vinders; 2 rollen behang Kars. Hogenbanweg 41; zwart hondje, dierenasiel, St.-Anna-Zusterstraat; schroevedraaier. Bitter, Oosterstraat 77; duimstok, Moerman, Edisonstraat 27b; bu reausleutel. R. Versclaar, Rotterdamsedijk 265a; kinderbril. H. Ton. Bm. van Haa- renlaan 1215; ring met sleutels; A. Schar- loo, Alb. Thijmstraat 57a; plastic regen jas. E. v.d. Berg. Parallelweg 160a; rood kinderjasje, C. M. Pieters, Westfranke- iandsestraat 90a; blauw gestreepte jongens trui, Kleinekoort, van Ruysdaellaan 3c; zijden damessjaal, de Leede. Nieuwe Ha ven 75; bruine damessjaal. A. Wies. Dr. Wibautplein 18; kinderschepje, F. van Heukelen Hoofdstraat 145; rolschaats, H. Elshof, Nwe Maasstraat 2a; autoped, Nouwland, Jan Vermeerstraat 28; houten stepje. P. Nesse. Swammerdamsingel 5a: autoped. J. Boomsluiter. Wattstraat 68b; gummibal, C. van Doorn, Nieuwe Haven 49c; portemonnee met inhoud, drogisterij de Papaver, St.-Liduinastraat 56. De heer S. v. d. W. uit Ro'oterdam heeft bij de politie aangifte gedaan, dat zijn nieuwe personenauto, die geparkeerd stond op het Proveniersplein, aan beide zijden over de hele lengte bekrast is met een scherp voorwerp. De schade bedraagt ongeveer 200 gulden. GEBOREN: Johannes H. z, v. M. Mun- nik en J. E. van der Linden; Louise M. d. v. P. H. van der Mark en IJ M. Littel; Wiihicm E. F. M.. z. v. G. M Wiese en A. Berendsen; Pétronella lil. C. d v. H A M. van Beesten en C. J. van Troost; Jenneke d. v. M. Noordijk en J P. G. van Duikeren; Nicolaas A. z. v. W. H. Holtkamp en M T Meijer OVERLEDEN: ,1. van Rosmalen, 86 jaar. wed van L. B. P. Tobij. In een drukbezochte vergadering, g® houden in het Wijkcentrum te Nieuwlan® heeft de sectie voetbal van de SBLO wf de diverse bestuurders van de plaatselij' ke vereniging de problemen en noden van deze tak van sport nog eens doorgenomen. Met betrekking tot de jeugdsuteidi® was voorzitter J. Bijloo van oordeel, da' het toch maar het beste i6 de saibei'dK normaal te verdelen. De verenigingen moeten dan zelf instellen, wat er me' het geld gedaan moet worden. De voor' zitter kwam tot deze conclusie naar aanlei ding van het opnieuw or tafel gebrachte voorstel een deel van deze subsidie. be' stemd voor verenigingen, die momenteel een behoorlijk inkomen hebben uit dl® K.N.V.B.-toto af te staan aan de noodlij' dende verenigingen, zoals in de sector van gymnastiek en zwemmen. Ook de geheimzinnige en mysterieus „A.B.C." kwam weer eens op tafel. Op nieuw bleek dat de animator de plaat' selijke clubs riet bepaald een goede diens' bewezen heeft. Spelers schrijven voor W® strijden in eigen vereniging af om te SP®' len in de een of andere bedrijfsploeg. Me' de hierop volgende schorsing zijn spel®' en club gedupeerd. Was het nu maar zui ver „bedrijfsvoetbal", zo verzuchtte dc heer Bijloo en bleef het maar beperkt t° het spelen van. af en toe een wedstrijd on der collega's, dan was het nog zo erg nie'- Nu worden echter de spelers te veel vaP clubs betrokken. Na het bedrijfsvoetbal kwam ook het straatvoetbal aan de ord®' dat in huidige vorm ook tot het uiters® 'beperkt dient te worden. Om de jeugd nog meer aan de vereni' gingen te binden, besloot men in de nabij® toekomst propaganda -bijee nkëmsten te gaan houden, "iidens deze avonden, welk® georganiseerd dienen te worden in e1®' menwerking met de vereniging, die de zomersporten beoefenen, zat hot cricket e® honkbal meer naar voren gebracht wor den. Er werd besloten met een besprekinS over het grote veldenprobleem. Verschil' lende clubs z:m hoognodig aan een nieu^ veld toe. Naar alle waarschijnlijkheid zal Martinit in september a.s. naar het „Har' ga"-complex verhuizen. HBSS heeft to®' stemming om te gaan bouwen. Aan ®!c situatie aan de Havendijk kan voorlopig ■niets veranderd worden, ondanks de klachten van d« Schiedamse Boy's OoK werd besloten dat het „A.B.C.geval" (het z.g. bedrijfsvoetbal) geen gebruik zal mogen maken van het eerste veld van Boshoek. Met een zeer geanimeerde slotzitting be sloot de r.-k. Sociale school, afdeling van de K.A.B. te Kcthcl het studiejaar van dit seizoen. Onder de aanwezigen waren pastoor M. Wuystcr, een van de twee do centen van deze school. Dc andere docent de heer F,. Steens, was er met echtgeno te. Voorts waren er de voorzitter van dc plaatselijke afdeling van de L.T.B., de heer L. J. Lansbergen met enige mede bestuursleden en enige leden van het be stuur van de L.T.J. Verdere genodigden waren de heer H. Donkersloot en echtge note en nog mevr. Suyker-Kloosterman. De voorzitter van de K.A.B. de heer N. v. d. Water, initiatiefnemer tot de op richting van deze soc. school te Kethel, opende deze bijeenkomst met een harte lijk welkom voor alle aanwezigen en sprak hierna zijn grote vreugde uit dat de twee jaar geleden begonnen sociale cursus zo'n succes geworden is en met zo'n prachtige resultaten haar bestaansrecht bewees. Hij dankte de beide docenten voor hun eminente wijze van lesgeven en de cursis ten voor de prettige sfeer en trouwe op komst. De uitslag van dit jaar spreekt weer voor zichzelf. De cursus ving dit jaar aan met 26 deelnemers, 7 trokken zich terug, gedeeltelijk uit examenvrees; de 19 overigen deden examen en zoals we later van de heer Steen vernamen met volledig succes. Ze slaagden allen. De heer v. d. Water dankte de heer Donker sloot en de dames Donkersloot en Suyker voor hun.goede diensten voor en tijdens de' lesavonden in de zaal. mogelijkheden en het eventuele progran) van het weer komende studiejaar. HÜ dankte de heer Th. de Vette, secretaris van de K.A.B. voor het vele werk da' hij gedaan had om de school soepel te la' ten lopen en bood hem als uiting vah waardering enige presentjes aan. Hierna reikte de heer Steens de diploma's uit. Geslaagd zijn: de dames Thea HarP. Corrie Lansbergen. Theodora Lansber gen. C. van Luyk Gerda v. Mil. Ell® v. Puffelen. Riet v. Puffelen. Truus v Puffelen. C. Vertegaal, Bep v' Vliet, A- Winkes en mevr. v. d. Water-CasteleyP- Met de vermelding dat Ella van Puf felen het hoogste aantal punten behaal' de en dat mevr. v. d. Water-Casteleyn haar op de voet volgde. Van de hereP behaalde het diploma Cor Hofstede, JaP Ruigrok. Leo Roeling. Gerard Lansb®1" gen, Johan v. Noordt. J. v. Mil en Ge' rard v. Vliet. Hier behaalde eerst g®" noemde de mooiste cijfers. De heer L. J. Lansbergen feliciteerde n®' mens de L.T..B de gediplomeerden m®' hun succes de beide standsorganisati®s K.A.B. en L.T.B. en bood aan de heer v. d' Water namens zijn organisatie een b®' drag onder couvert aan in de vorm vaP subsidie. Bij het begin van de avond ha® Johan v. Noordt een zelfde geste gedaaP namens de L.T.J. Hierna volgde een gezellig besluit p1®' muziek en een dansje. De beide doceP' ten kregen van de cursisten een aardig bloemstuk met echte en zilveren bloe' men (zilverlingen). Er werd voorgedrag®® en gedeclameerd. Een der cursisten spra^ haar dank uit in dichtvorm.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 6