Dagblad voor Schiedam en omstreken Prof. De Quay nog op nippertje gereed? C.H. heeft nu één kandidaat minister gevonden «si Nehroe heeft onderhoud met Dalai Lama Arias krijgt asylin de Braziliaanse ambassade DADER AXEL VAN MOORD IN HEEFT BEKEND Koopt op tijd uw zekerheid In de Kans op regen en vrij veel wind Stuurt hij aan op compromis tussen de God-koningen Peking? Weer hevige strijd in Lhasa? Oplossing voor de kwestie-Eerlijn war Moordaanslag in Den Haag Blokvorming „Tussenrapport" aan de Koningin Formateur heeft kamers in Kurhaus reeds opgezegd Jong gruf in de berenkuil Het weer in Europa President Soekarno in Ankara IN PANAMA-STAD NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK Indonesische aanval op Noord-Celebes 's Sibillijnse uitspraak van Paul-Henri Spaak Arrestatie tijdens rede ran Castro Vrije halve dag in winkelbedrijven Dader gegrepen ZATERDAG 25 APRIL 1959 tl r smiËÊm fgS? v ik Ki l.v.m. Hemelvaartsdag NEDERLANDSCHE CREDIETBANK N.V. openen voor u de wereld nieuwe sc amsche courant (Van onze parlementaire redacteur) Prof. De Quay zal er naar het schijnt nog op het nippertje in slagen een extra-parlementair kabinet zonder so cialisten tot stand te brengen, waaraan nij al sinds zaterdag voor Pasen met grote energie heeft gewerkt. Gisteren •s hjj onverwacht naar de Koningin ge- Kaan om haar in een zogenaamd „tus senrapport" van zijn bevindingen op de hoogte te stellen. De zaak was dus nog geenszins afgesloten. De Koningin kvilde zich echter laten informeren over de gang vftn zaken. Ongetwijfeld is haar belangstelling en wellicht ook haar be zorgdheid gewekt door de sfeer die de formatie de laatste dagen begon te om- Keven. Het was een klimaat, dat wei nig bevredigend leek voor het doel dat Prof. De Quay zich steeds voor ogen neeft gehouden: een sterke regering te bouwen, die op de eerste plaats door een goede teamgeest wordt beheerst. *n toenemende mate is de laatste tijd een rivaliteit tussen partijen en maat schappelijke groeperingen naar voren Kekomen. In Den Haag werkte gisteren dr. Ti- 'anus, fractievoorzitter van de C.H., de Kehele dag aan het aanvullen van liet kabinet met nog twee ministers, die yin partij moeten vertegenwoordigen. Be formateur liet de C.H. zelf haar kandidaten zoeken. Dat was wellicht «e beste methode om de heren hun Verantwoordelijkheid onder ogen te brengen. Wanneer dit niet zou lukken, dan is het mislukken van de formatie- Pogingen van prof. De Quay voor re kening van deze partij. Dr. Tilanus beeft ons gisteravond laat medege deeld, dat hij inderdaad één gegadigde voor het ministerschap had gevonden, van wie hij geheel zeker was. De ande re moest nog overleg plegen, alvorens w kunnen beslissen. Vandaag zullen^ de hamen aan de formateur bekend wor den gemaakt. Vermoedelijk is dit resul taat voor prof. De Quay voldoende om zijn formatiemappen definitief te slui ten. Hij heeft reeds in het Schevening- se Kurhaus zjjn kamers opgezegd, daaruit wel blijkt dat hij in ieder ge val een streep onder de rekening wil zetten. Al of niet een kabinet, prof. De Quay gaat vandaag naar Den Bosch terug. Het is de vraag of de A.R.-kandidaat H'ewenga, die de portefeuille van land bouw op zich zou nemen, nog aan het Advertentie Auto-Hotel „Botterdam" Mariniersweg 257-259 Pannekoekstr. 110-120 Tel. 0 1800-11.33.45 - Enige demonstr. wagens aangeb. (Van onze weerkundige medewerker) Er verplaatst zich een hogedrukge- bied over Duitsland naar het oosten, dst wordt gevolgd door een oceaanfront jhfit regen. Dit front lag vanmorgen hoven de Noordzee tussen Engeland en Cyberland. Het kan in de loop van de "iddag en avond het westen van ons ■and bereiken. Morgen komen wij in _en wat krachtiger zuidwestelijke lucht- 'roming, waarmee oceaanlucht wordt aangevoerd van ongeveer 13-15 gr. C. j-ieuwe depressies kunnen in de ko- h®hde dagen gemakkelijk ons land be- «ken. zodat het weer na vandaag een "bestendig karakter krijgt met nu en an enige regen en af en toe vrij veel v'ind. kabinet zal deelnemen. Hjj zou van plan zijn om te weigeren, wanneer mi nister v. Aartsen, die tot dusverre ver keer en waterstaat heeft beheerd, niet terug zou kunnen keren. Maar in dat geval zijn er dus eerder ministers te veel. Prof. De Quay kan daar in ieder geval snel een keuze maken. De zes K.V.P.-ministers kunnen zeker blijven: prof. De Quay (minister-president), mr. F. van Campen (economische za ken), mr. J. Cals (onderwijs), mr. J. Luns (buitenlandse zaken), dr. Marga Klompé (maatschappelijk werk), prof. W. v. d. Grinten (justitie). Ook de drie liberale ministers staan vast: prof. Witteveen (financiën), Sidney v. d. Bergh (defensie) en drs. Korthals (ver keer en waterstaat). Van de A.B. zal drs. Hazenbosch in ieder geval sociale zaken gaan beheren, vermoedelijk drs Van Aartsen volkshuisvesting. De beide C.H.-ministers zullen naar men hoopt in de loop van deze dag bekend worden gemaakt. De A.R. heeft nog wel pogingen ge daan om drie ministersposten in het ka binet te gaan bezetten, daar men het verlies van minister Zijlstra aan finan ciën hoog opneemt. Prof. De Quay heeft echter de C.H, uitdrukkelijk twee ze tels toebedacht. Alleen wanneer laatst genoemde partij er niet in zou slagen meer dan één minister op te leveren, zou het mogelijk zijn dat de heer Bie- wenga het team van de A.R. gaat aan vullen met de portefeuille van land bouw. Prof. Zijlstra heeft gisteren niet zonder galgenhumor van het Binnen hof afscheid genomen., „Ik heb mijn ontslag in mijn zak en ga nu maar wat spelen met de stoommachine van mijn zoon," zo merkte hij op. Op .een vraag van de journalisten, of prof. De Quay zou mislukken, antwoordde hij: „Dat mogen wij niet hopen". Wel vond hij dat de V.V.D. en de K.V.P. er bij de zetelverdeling gun stig waren afgekomen. Een ander die gisteren een oordeel heeft gegeven over het werk van prof. De Quay is het Tweede Kamerlid de heer Andriessen, die erover heeft ge sproken voor een afdeling van de K.V.P. te Utrecht. Hij zei dat hij een extra-parlementaire periode in de hui dige omstandigheden het beste achtte, al gaf hij persoonlijk de voorkeur aan overleg met de fracties. Hij zag in dit laatste meer kansen tot stabiliteit en vruchtbare regeringsarbeid. De heer Andriessen vroeg zich wel af, of de formateur er verstandig aan heeft ge daan zich zo op financiën en sociale za ken vast te leggen. Zijn patroon heeft daardoor een bedenkelijke starheid ge kregen. Prof. De Quay verdient noch tans bewondering om zijn doorzettings vermogen, aldus de heer Andriessen. De .Indonesische president Soekarno, is gisteren b\j zijn aankomst op het vliegveld van Ankara begroet door de Turkse president, Celal Bayar, premier Adnan Menderes en lef _n van het Turk se kabinet, aldus meldt U.P.T. De bei de staatshoofden reden na de begroe ting door de straten van de hoofdstad, waar schoolkinderen met Indonesische vlaggetjes zwaaiden. 9 In de wereldberoemde berenkuil te Bern dartelt weer jong gru( en j,ef vertederd publiek kan niet genoeg krijgen van de grappige capriolen van de kleine bruintjes. Dr. Roberto E. Arias, de echtgenoot van Dame Margot Fonteyn, heeft gis teravond laat politiek asyl gekregen in de Braziliaanse ambassade in Pana ma-stad, aldus meldt United Press In ternational. Zoals bekend wordt hij door de Panamese regering gezocht in ver band met een mislukte revolutionaire beweging. Inmiddels heeft president Er nesto de la Guardia van Panama gis teren meegedeeld dat zijn regering over weegt Groot-Brittannië om uitlevering van Margot Fonteyn te vragen. De president deelde op een pers conferentie in het presidentiële paleis mee dat de brieven en stukken, die in een landhuis van een vriendin van dr. Arias en zijn echtgenote zijn aan getroffen, thans door de gerechte lijke autoriteiten worden bestudeerd. „Het is mogelijk dat wjj Engeland om uitlevering van Margot Fonteyn zul len vragen, indien wij voldoende be wijsmateriaal tegen haar vinden", al dus president De la Guardia. Hij voeg de hieraan toe dat Panama en Groot- Brittannië in 1907. een uitleveringsver drag hebben gesloten. In diplomatieke kringen in Londen twijfelde men ech ter aan de mogelijkheid tot uitleve ring van Margot Fonteyn aan de Pa namese regering. Uitleveringsverdra gen zijn gewoonlijk niet van toepas sing op politieke overtredingen, aldus deze kringen. De bekende Engelse balletdanseres is gisteren als een heldin op het vliegveld van Londen toegejuicht. Tegen de meer dan honderd journalisten en fotografen zei ze ondermeer bezorgd te zijn over het lot van haar echtgenoot. „Ik geloof dat het zeer wel mogelijk is, dat mijn man m levensgevaar verkeert", deel de Dame Fonteyn de pers mee. Zij ver klaarde dat ze even in New York was gebleven om af te wachten of hij zich met haar in verbinding zou stellen, het geen met is gebeurd. Over haar ge vangschap van één dag in Panama wilde zy alleen zeggen dat het een heel nare ervaring is geweest. Premier Nehroe van Indië heeft gis teren voor het eerst sinds de vlucht van de Dalai Lama uit Tibet met de „God-koning" te Mussoorie gesproken. Het onderhoud zou volgens Reuter voor namelijk gegaan zijn over de toekomst van de Dalai Lama. Bij zijn aankomst voor het buitengoed waar de Dalai Lama logeert werd Neh roe ontvangen door dertig leden van diens gevolg, die de premier witte zij den doeken aanboden, het gebruikelijk welkomstgeschenk. Even later kwam de Dalai Larna, met de armen over de borst gekruist, uit het huis. Ook hij overhandigde de premier een witte zij den doek. Na de korte begroeting be gaven Nehroe en de Dalai Lama zich in gezelschap van tolken naar binnen. Kort na zijn aankomst in Mussoorie heeft Nehroe een toespraak tot leden van de Congrespartij gehouden. De pre mier zei dat het Tibetaanse vraagstuk buitengewoon ingewikkeld is cn „een massa zorg met zich mee zal brengen daar er verscheidene landen bij be trokken zijn". Hij verklaarde voorts tegenover jour nalisten dat hij het niet eens is met de beweringen in de Chinese pers dat In dië expansionistische doeleinden in Ti bet nastreeft. „Maar uit de berichten uit Peking meen ik te kunnen opmaken, dat de Chinezen nog steds sterk beïn vloed worden door hetgeen zich in het verleden in Tibet heeft afgespeeld. Het staat namelijk vast dat de Britse rege ring van Indië inderdaad naar expansie in Tibet heeft gestreefd, aldus Nehroe. Desgevraagd zei de premier dat hij nog steeds optimistisch gestemd is wat de mogelijkheid van een vreedzame re geling met de Chinezen betreft. Hij gaf ook duidelijk te kennen dat hij hoopte, dat de Dalai Lama nog eens naar Tibet zal terugkeren. Nehroe's opmerking dat hij hoopt dat de Dalai Lama naar Lhasa zal terugkeren, duidt er volgens politieke waarnemers in Indië op dat de pre mier zal aansturen op een compro mis tussen de Dalai Lama en de Chi nezen. Men verwacht dat Nehroe krachtige waarborgen inzake de Ti betaanse autonomie en de persoon! ke veiligheid van de Dalai Lama van de Chinezen zal trachten te krijgen. Aan de andere kant zou hij er bij de Advertentie Station temp. Weer heden max neersl afgel ^fockholm {Copenhagen ^nden Rhisterdam frussej 7 uur gist. 24 uui zwaar bew. 6 11 0 zwaar bew. 6 13 0 half bew. 4 7 0 regen zwaar bew. 10 9 18 15 0 0 zwaar bew. 12 18 0 fcoxemburg onbewolkt 7 16 0 fartis filce ïv rl«n frankfort 5?Unchen ^ürich Yenève ^ocarno ,uenen Yjnsbruck ^oïïie zwaar bew. 7 20 0 licht bew 10 lfi 0 onbewolkt 4 13 0 onbewolkt. 6 17 0 onbewolkt 3 13 0.3 licht bew. 2 17 0 onbewolkt 2 16 0 onbewolkt 4 18 0 onbewolkt 6 12 1 onbewolkt 8 17 0 (Van onze Brusselse correspondent) De zevenendertigjarige Brusselse huisknecht Xavier Debacker heeft na langdurige verhoren vrij dagavond laat bekend zijn achtendertig jarige vrouw Julienne in de avond van 6 april ongeveer 9 uur in de Catharijne- polder bij Axel, met een pistoolschot te hebben gedood en daarna het stof felijk overschot in brand te hebben ge stoken. Over de drijfveer heeft de dader nog niets meegedeeld, maar bekend is dat man en vrouw het plan hadden uiteen te gaan. Voorfs is bekend dat Debacker zijn gedeeltelijk doofstomme vrouw als een last beschouwde. Bezwarende verklaringen zijn de laat ste dagen gekomen van een garagehou- £erwie °P 6 april zyn auto heelt laten voltanken en die een vrouw in de auto zag zitten en van enkele ar beiders van. het stikstofbindingsbedrijf in Sluiskil die meedeelden op 6 april hulp te hebben verleend aan een Bel gische automobilist die veel op D. leek Belangrijk is ook de verklaring van een oudere vriendin van de vermoorde vrouw, Irma Leys, by wie zy vrijwel iedere middag op bezoek kwam. Me- Aclvertentie Zon op Zon onder vrouw Leijs heeft verteld van de af spraak die 5 april was gemaakt met D. om haar en haar man naar een kliniek in Antwerpen te rijden om een kleinzoontje te bezoeken. 6 april 's avonds 6 uur deelde Debacker me vrouw Leijs echter mee, dat het tocht je niet doorging omdat hij met zijn vrouw naar Antwerpen ging. Volgens verdachte zou hij zijn vrouw ongeveer om 8 uur die avond bjj het Centraal Station in Antwerpen hebben afgezet. Zij zou naar haar moeder in Gent gaan. Maar zij is daar nooit aangekomen. Enkele dagen later is D. met de familie Leijs naar Antwerpen en ook naar Gent gegaan, maar hij wil de zijn vrouw, die volgens zijn zeggen bij zijn moeder was, niet bezoeken Zondag 19 april eerst heeft D. aan gifte gedaan van de vermissing van zijn vrouw. Hij kon hier niet onder uit, omdat gebleken was dat zijn vrouw niet bjj haar moeder in Gent was. Enkele dagen later kwam de moeder van Ju lienne ongerust bij D. informeren waar haar dochter was. Al bijna twee weken had zij toen geen brief van haar doch ter, die haar veel schreef, ontvangen. Bij een dergelijke overtuigende hoe veelheid aanwijzingen kon verdachte tenslotte niets anders dan zijn schuld bekennen. Van officiële militaire zijde is vandaag in Djakarta medegedeeld dat met suc ces een grootscheepse amphibie-landing op de noordkust van Celebes is onder nomen. Bjj de operatie, waaraan land-, zee- en luchtstrijdkrachten deelnamen, zou den de kustplaatsen Toentoeng, Attin- gola, Boeko, Boeroko, Gentoeïna en Bo- laang Mongondow op de Permestare- bellen zijn veroverd. De operatie werd op 17 april ondernomen, aldus radio- Makassar. Dalai Lama op hebben aangedrongen niets te zeggen of te doen wat het sluiten van een compromis moeilijk zou maken. Nehroe zou voorts niets willen weten van een beroep op de Verenigde Naties in dit verband en diplomatie achter de schermen pre fereren. Nehroe verklaarde ook tegenover de journalisten dat de Dalai Lama heeft toegegeven dat hij de twee brieven heeft geschreven die door de Chinezen zijn gepubliceerd. (In deze brieven zou de Dalai Lama verklaard hebben dat hij gekant was tegen de opstand). De Dalai Lama heeft gezegd dat hij de brieven heeft geschre ven, omdat hij een breuk met de Chine zen wilde vermijden die de toestand alleen maar erger zou hebben ge maakt, en omdat hij zich geplaatst zag tegenover een dilemma, namelijk zijn wens een conflict met de Chinezen te vermijden aan de ene kant en aan de andere kant zijn verlangen de Tibetaan se zaak te dienen, aldus Nehroe. Inmiddels heeft een in Calcutta ver schijnend blad gemeld daf er in Lhasa weer hevig wordt gevochten. De Chi nezen zouden de afgelopen dagen weer zware artillerie hebben ingezet en uit Lhasa zou een uittocht begonnen zijn van Tibetanen, die evenals de Dalai Lama naar Indië willen. De secretaris-generaal van de Noo-d- ntlnntische Verdragsorganisatie, Paul- Henri Spaak heeft gisteravond voor zijn vertrek uit New York naar Parijs ver klaard vol vertrouwen te zijn dat het Berljjnse vraagstuk opgelost zal wor den. Desgevraagd zei hij van mening te zpn, dat er op 27 mei de door de Russen gestelde tijdslimiet geen cri sis zal ontstaan. Volgens Reuter zei hji: „Omdat we een oplossing hebben". Hij wilde niet zeggen welke. „Dat is geheim", aldus Spaak. De politie van New York heeft gister avond. achter het podium waarop de Cubaanse premier Fidel Castro een me nigte van 30.000 luisteraars in het Cen tral Park toesprak, een man gearres teerd die in het bezit was van een bom van eigen maaksel. Dit meldt U.P.I. De politie greep de man John Gregory Feller, oud 23 jaar omdat deze zich op verdachte wijze achter het podium ophield. Zjjn arrestatie ge schiedde ongemerkt Castro noch de vrij enthousiaste toehoorders merkten er iets van. De gearresteerde droeg een bom bjj zich, die bestond uit een stuk loden pijp met daarin springstof en een slaghoed je. Op verzoek van het hoofdbedrijf schap detailhandel heeft de minister van sociale zaken en volksgezondheid a.i. aan winkelbedrijven per algemene vergunning toestemming verleend om de vrjje halve dag van het winkelper soneel op woensdag 6 mei a.s. te laten vervallen in verband met Hemel vaartsdag, onder voorwaarde, dat op deze dag in die bedrijven geen arbeid wordt verricht en de vervangende vrije halve dag wordt gegeven op een andere dag in het tjjdvak van 27 april tot 6 mei na 13.00 uur. Vanochtend even voor half negen is op de hoek van het Emmapark en het Bezuidenliout te Den H een moord aanslag gepleegd op een jonge vrouw van omstreeks 25 jaar, wonende in de Maystraat te Den Haag. De vrouw werd ernstig gewond; zij zou volgens de eer ste informaties getroffen zijn bij het hart en in de buik. De dader, naar men vermoedde een Indonesiër, heeft zijn slachtoffer ter plaatse opgewacht. Hij was op een brom fiets naar het Emmapark gekomen. Naar verluidt zou hij ook zichzelf enigszins hebben verwond. Hij werd spoedig over mand door arbeiders, die vlakbij op een bouwwerk bezig waren. De dader was zeer overstuur. Het slachtoffer en de dader zijn beiden overgebracht naar een ziekenhuis. De Zwitserse arts prof. dr. Paul Nie- hans, die de latste jaren verscheidene vorsteljjke personen heeft behandeld, is naar Saoedi-Arabië vertrokken, waar koning Saoed zijn medische hulp heeft ingeroepen. De ^Handelingen" van de Eerste Kamer, die wij, toch nog ietwat on gelovig, even hebben afgewacht, ver zekeren ons, dat senator De Gou in derdaad gezegd heeft: „Ik geloof, dat het echter op dit moment toch goed is te stipuleren, dat door mijn fractie in het verleden voortdurend gewaar schuwd is tegen het huidige vloot- plan". En ook, dat „bij voortduring onzerzijds (is) gesteld, dat de omvang van onze huidige vloot onze finan ciële krachten te boven gaat". De be duusdheid van de demissionaire staatssecretaris voor marine, de heer Moorman, is dus wel terecht geweest. De heer De Gou heeft de verraste bewindsman nog de raad gegeven de begrotingsdebatten van de laatste ja ren er maar eens op na te lezen. Die wenk hebben ook wij heimelijk ter harte genomen. Het is een lastig kar weitje geworden. Want niets is verve lender dan te zoeken naar iets, dat er niet is. In 1956 is in het betoog van de heer Sassen, die toen als KVP-woord- voerder inzake deze materie in de Senaat optrad, geen kritiek op het. vlootbeleid te vinden. Het jaar daar op veroorloofde spreker zich een kri tische opmerking over de juistheid van de aan de „Karei Doorman" be stede gelden, zonder daar overigens enige consequentie aan te verbinden, en stelt hij, bij de replieken, de vraag en niet meer dan een vraag of de vloot niet zo groot was, dat zij met onze beperkte middelen niet of niet tijdig zou kunnen worden vernieuwd. Of hij door het antwoord van de heer Staf, namelijk dat men dat op dat mo ment nog otimogelijk kon weten, be vredigd was, blijkt niet. De „Hande lingen" van dat jaar zwijgen. En wat sterker is: de heer De Gou, die het volgend jaar, 1958, de taak van de heer Sassen overnam, zweeg even eens! Hij zocht wel naar bezuinigin gen, maar op de defensiepost in het algemeen, en zijn suggesties dienaan gaande betroffen niet het vlootbeleid. Op het vlootplan kwamen in zijn be toog zelfs geen aanmerkingen voor. Wèl hield de heer De Gou zich uit voerig en met succes bezig met de collega-staatssecretaris van de heer Moorman, (die daarop van het toneel verdween). Wij vrezen dan ook, dat de heer De Gou enigszins in de war is geraakt en met name het geven van waarschu wingen tegen het vlootbeleid ver warde met waarschuwingen aan staatssecretarissen. Dat is zeer jam mer. Op de eerste plaats was de staatssecretaris voor marine toch al demissionair en ten tweede en dat is voornamer had de heer Moorman, na elf jaar voortreffelijk het land ge diend te hebben, bij zijn laatste op treden als lid van dit kabinet wel een heuser geluid verdiend, zeker van zijn eigen politieke geestverwant. In een week tijds drie felle waar schuwingen tegen een Euromarkt die zich politiek en economisch van de rest van de wereld dreigt af te slui ten in een geest van protectionisme en autarkie. Dr. Hooykaas, voorzitter van de Vereniging van Metaalindus trieën, heeft zich nijdig naar de Duit se stad Hagen begeven om er in het hol van de leeuw van leer te trekken tegen het gevaar van een Frans-Duitse overheersing in een protectionistische EEG. Minister Zijlstra heeft bij de opening van de tentoonstelling Euro- pak betoogd, dat er zonder concurren tie geen Euromarkt bestaanbaar is. Dr. Holtrop heeft tenslotte in het jaarverslag van de Nederlandsche Bank. de vrees geuit dat het supra-nationale karakter van de EEG andere staten van toetreding zal weerhouden, waar mee het gevaar van heilloze blokvor ming groter wordt. Is het gevaar van een, vooral voor ons land, verstikkende blokvorming werkelijk zo groot? Als men de EGKS als voorbeeld mag nemen, zou men dat op het eerste gezicht betwijfelen, daar het onlangs gehouden debat over de kolencrisis in Straatsburg voor namelijk gekenmerkt scheen door po gingen van de meeste deelnemende landen om zich aan het gezag van de Hoge Autoriteit te onttrekken. Men wenst geen supra-nationale inmen ging in het nationale energiebeleid tenzij men er, zals België, wijzer van zou kunnen worden. Het debat ging meer in de richting van desintegratie en onttakeling dan van een gemeen schappelijk beleid. Behalve echter op één punt: men zou zich graag achter de Hoge Autoriteit verschuilen om van de hinderlijke Amerikaanse im portcontracten af te komen. Dus toch blokvorming en wel van het slechtste protectionistische soort in een econo mische gemeenschap waarin nog slechts kolen en staal betrokken zijn. Hoe zal het met de zoveel weidsere en meer gecompliceerde EEG gaan? Een sprong in het duister", heeft men haar voor de oprichting genoemd. We hebben die sprong gewaagd. Veel meer valt er vandaag de dag nog niet over te vertellen. Advertentie H°0fdkant00r! Keizers9racM 507-517, Amsterdam-C.. Doodmoe, na een lange vliegreis arriveerde Josephine' Baker vannacht op door reis op Schiphol. Zij had haar tiende pleegkind, een eenjarig Indiaans jongetje bij zich alsmede haar Franse pleegdochtertje Marianne, die meegegaan was, om het nieuwe broertje uit te kiezen. Vanochtend vertrokken zij naar Parijs. OflAN**

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1