j." j,* CARPANO Akkoord met huurverhoging, maar zonder blokkering DRAADLOOS CONTACT Alfredo Aan bevoorrechting van overheids- woningbouw moet een einde komen Eisenhower schuwt de televisie Rood-China ook naar Rome Krachtsportbond kriigt gelden voor Olymp. training BRIEVEN van lezers n. ut Bouwondernemers over S.E.R.-advies W alvisvaartconf erentie op 18 mei in Tokio Conflict bij plastie- buizenfabriek Java-China-Paket 8 (11) dividend U behoeft geen VERMOUTH te smokkelen Ook hier vindt U CARPANO T.V.-cursus voor Lagerhuisleden Vanavond ENGELAND speelt net twee debutanten tegen Brazilië Kwalificatiegrenzen technische nummers UW TAFELDRANK. Kans voor Geesink UW TAFEL WATER Wij kijken naar V B DINSDAG 12 MEI 1959 PAGINA 4 eiken glaasje! Succes voor Neder landse touringcar Het oudste Vermouthmerk ter wereld Vrees voor versprekingen PETER PIT VOOR T.V. IN AMERIKA Frankrijk in kwartfinale van de Davis Gup Atletiek op de Spelen Versterkt Enschede als Oostelijk elftal Voor familiegebruik, in l/i liierschr oef flessen Russisch verzoek:. Tweede Pinksterdag In Tubbergen zullen motoren weer daveren Voor familiegebruik, in ï/i li terschr oef flessen De avonturen van Kuifje en Bobbie door HERGÉ 15 Aan de Nederlandse jeugd Halt daar,jij!... VerdraaidNog een Vlug! Vlug! overboord!... Klein gespuis,dat zal 'k je duur be - taala zetten! De voorzitter van de Nederlandse Bond van bouwondernemers, de heer D. J. Beuker, heeft op een vandaag in Groningen gehouden jaarvergade ring van deze bond over het door de S.E.R. uitgebracht advies inzake het huur- en subsidiebeleid als zijn me ning te kennen gegeven, dat de aan beveling tot een huurverhoging per 1 april 1960 juist is te noemen. Hij te kende hierbij evenwel aan, dat de dis crepantie tussen oud- en nieuw-bouw- huren hierdoor beslist nog niet zal zjjn opgeheven. Een huurverhoging van in beginsel 2jj procent als lande lijk gemiddelde is, volgens de heer Beuker, aanvaardbaar, mits deze maatregel niet gepaard gaat met eni ge vorm van huurblokkering en de regering tevens spoedig haar beleid bepaalt inzake de oplossing van het huurvraagstuk op langere termijn met als doel het herstel van een even wichtige woningmarkt. Het advies omtrent verlaging der subsidie op de nieuwbouw noemde de heer Beuker bijzonder ongelukkig. Enerzijds wordt, volgens hem, voorge steld de bijdragen voor de woningwet- bouw met 25 tot 30 procent (van 350- 250) te verlagen, anderzijds wil men de premies voor de particuliere bouw met niet minder dan 50 procent ver lagen. Daar de woningwetbouw, aldus de heer Beuker, toch reeds op menig gebied een bevoorrechte positie inneemt ten opzichte van de particuliere bouw, is deze aanbeveling volstrekt onaan vaardbaar. Wanneer, zo zei hij, de S.E.R. zonder meer uitgaat van de stelling, dat de subsidies dienen te worden verlaagd, zonder daarbij rekening te houden met de feitelijke omstandigheden van bouw- Advertentie Noorwegen, Japan, Engeland en Ne derland komen op 18 mei in Tokio sa men voor een conferentie over de con- tingentering in de walvisvaart, zo is thans officieel bekend gemaakt. Men ge looft over het algemeen, dat de kansen op een vergelijk beter staan dan drie weken geleden, toen Japan, Engeland en Noorwegen er niet in slaagden het over de vangstverdeling eens te worden. De verplaatsing van de conferentie van Londen naar Tokio lijkt een aanwijzing te zijn, dat achter de schermen overleg heeft plaats gehad, hetwelk een welwil lender Japanse houding t.a.v. de ge meenschappelijke Noors-Britse voor stellen heeft opgeleverd. Of er enig verband bestaat tussen deze ontwikkeling en de oudere plan nen voor een gemeenschappelijke aan koop door Noorwegen, Japan en Enge land van de Willem Barendsz is niet bekend, doch de algemene indruk is dat de meeste problemen kunnen worden op gelost als Nederland wordt uitgescha keld als een natie die actief deelneemt aan de walvisvaart. Met een nieuwe touringcar, die door een combinatie van nieuwe snufjes een unicum in ons land is, heeft het reis bureau Arnold van Dijk uit- Eindhoven de Grand Prix in de hoogste klasse bui tenlandse wagens van het concours d'élégance in Nice gewonnen. In de af deling techniek werd met deze touring car een eerste prijs veroverd. Het reis bureau Beuk uit Noordwljk verwierf de Grand Prix d'Honneur. De chauffeur van reisbureau Arn, van Djjk, de heer W. van Gerwen be zette de zevende plaats by een behen digheidswedstrijd tussen de deelnemen de combinaties. In totaal waren er ruim vijfhonderd deelnemers uit Westeuro- pese landen. kosten en inkomens, dan deugt dit uit gangspunt niet. Ook met een verlaging van de subsidies moet het, volgens de heer Beuker, mogelijk zfln tot zodanige huuruitkomsten te komen, dat deze voor de grote massa betaalbaar zijn. Daarop moet de hoogte van de subsi die afgestemd worden en volgens de heer Beuker primair in de particulie re sector. De heer Beuker acht het noodzakelijk, dat aan alle bevoorrechting van de over- heidswoningbouw een eind wordt ge maakt, wil men de woningwetbouw die voor honderd procent met overheidsgel den wordf gefinancierd en geëxploiteerd terugdringen tot zijn wettelijke status. Sprekende over de ingediende nieuwe woningwet zei de heer Beuker, dat in de thans vigerende woningwet het stand punt wordt ingenomen, dat de particu liere bouw rechtens voorrang heeft bo ven de overheidsbouw. In het ontwerp van wet blijkt hiervan evenwel niets. De heer Beuker acht dit bepaald onjuist en wees er nadrukkelijk op, dat de wo ningvoorziening en -exploitatie een zaak is van het particulier bedrijfsleven. Wanneer dat particulier initiatief daar toe, eerst door de overheid in staat ge steld, in gebreke blijft kan volgens hem de overheidsbouw optreden. Voor de wo ningvoorziening wensen de particulie re bouwondernemers volledige mede verantwoordelijkheid te dragen. Op eco nomische wijze dient deze te geschie den en niet door overbodige overheids voorschriften belemmerd. Het gaat, zo besloot de heer Beuker, om een gezond economisch beleid in het belang van een goede volkshuisvesting. Dit vraag stuk kan naar zijn mening alleen wor den opgelost, indien aan het particuliere ondernemerschap de volledige ontplooi ingsmogelijkheden worden geboden. Bij de plastic buizenfabriek nv Wa- vin te Hardenberg heerst een zeer ge spannen toestand, als gevolg van een conflict tussen directeur en personeel. 8 december 1958 was er bij de n.v. Wavin, een der grootste fabrieken van rlastic buizen in west-Europa, reeds een corte staking, welke hoofdzakelijk werd veroorzaakt, door een. wrijving tussen de procuratiehouder en het fabrieks- en kantoorpersoneel, ongeveer 230 perso nen in totaal. Door bemiddelend optre den van de drievakbonden, CNV, NVV en KAB, kon toen uitbreiding van het conflict worden voorkomen. Toen verscheidene besprekingen tus sen personeel en directie een noe menswaardige positieve resultaten op leverden stelden vertegenwoordigers van het personeel zich in verbinding met de raad van commissarissen. De betrokken procuratiehouder kreeg han gende het onderzoek, verlof, en is later ontheven uit zijn functie te Harden berg. Sinds kort is het verkoopkantoor van het bedrijf te Hardenberg overgeplaatst naar Zwolle, waar de produratiehouder is aangesteld als verkoopleider. Door de ze handelwijze is er een ernstige ver trouwenscrisis ontstaan tussen het per soneel der n.v. en de directeur. Men vreest daardoor nieuwe ongeregeldhe den. De Koninklijke Java-China-Paketvaart- lijnen te Amsterdam zal aan aandeel houders voorstellen over te gaan tot de uitkering van 8 pet dividend in con tanten over 1958 (v. j. 11 pet). Advertentie VERMUTH DELIA GIUSEPPE B. CARPANO TORINO '•AUan VERMOUTH Het is inderdaad mogelijk, dat U op een terrasje in Italië, genietend van een Vermouth zoals U nog nooit hebt geproefd, zegt: „Zó'n fles wil ik meenemen!" Kijk dan eens op de fles. Tien tegen een dat er „Carpano" op staat. Eenmaal geproefd zult U Carpano voortaan onmiddellijk herkennen, want in deze Vermouth zijn juist de vele kruiden, die toch de essentie vormen van deze drank, zo ,,proefbaar". Diezelfde uitmuntende, onovertroffen Carpano is óók in Nederland verkrijgbaar bij de goede wijnhandelaren. Wilt U weten wat VERMOUTH is, bestel dan CARPANO. Voor U zal het een openbaring zijn en voor Uw vrienden een grote verrassing! Carpano „Classlco" 1J1 fes f8.95 Carpano Punt-e-Mes 1J1 fes f9.35 IMPORTEURS: Paul Sorbi N.V. Den Haag Levering uitsluitend via Uw wijnleverancier. In het politieke leven van Groot-Brit- tannië gaat de televisie een steeds gro tere rol spelen. Bijna vierhonderd con servatieve lagerhuisleden en personen, die bij de aanstaande verkiezingen door deze partij candidaat zullen wor den gesteld, blijken te zijn getest op hun geschiktheid om voor de televisie op te treden. Enkele weken geleden is er in het Londense hoofdkwartier van de par tij zelfs een speciale tv-studio geopend, waar de Conservatieve lagerhuisleden, die bij de verkiezingen het hele Britse volk via het tv-scherm bereiken, zich kunnen oefenen. „Dit is een bewijs", aldus verklaar de Lord Hailsham, de voorzitter van de partij, bij gelegenheid van de inge bruikneming der studio, van het belang, dat de politieke partijen aan het me dium televisie hechten. Ik persoonlijk geloof niet, dat het een nieuw soort wondermiddel is, dat' alle problemen oplost. Maar degenen, die niet weten, hoe ze gebruik moeten maken van de televisie, weten evenmin één van de machtigste wapens te hanteren, die de politicus in deze tijd ten di.enste staan". Het beeldsignaal uit de nieuwe studio wordt tot nog toe uitsluitend ontvangen door de toestellen, die In het hoofd kwartier van de partij staan opgesteld, maar het kan zo nodig naar de natio nale tv-stations worden doorgezonden. In het NTS-programma kan men van avond kijken naar ,,Give us this day" („Ons dagelijks Brood") een film van de Amerikaanse regisseur Edward Dmytryk over de strijd om het dage lijkse bestaan, ontleend aan de roman van Pietro di Donato. Vooraf wordt een tv-filmpje „The Salt War" („De Zout- oorlog") van Morton Fine en David Friedkin vertoond, de tweede afleve ring in een serie over de wordingsge schiedenis van Amerika. Na luchtige gramofoonplaten en een modern Nederlands koorprogramma, uitgevoerd door het Collegium Musicum Amstelodamense, volgt in het radio programma van de KRO de 23ste af levering In de reeks uitzendingen over de kernenergie en de daarmee samen hangende problemen. Prof. dr. A. G. M. van Melsen uit Nijmegen spreekt over „Kernenergie en wereldbeeld". Aan het slot van de avond wordt het eerste bedrijf van Verdi's opera „Rigo- letto" uitgezonden met medewerking van Ettore Babini, tenor, Osvaldo Petricciuolo, bariton, Mariliyn Tyler, sopraan, Guus Hoekman, bas, het Om- roepmannenkoor en het Radio Philhar- monisch Orkest, het geheel onder lei ding van Bernard Haitink. In het door de AVRO gepresenteerde amusementsprogramma „Gastenavond" van Flip van der Schalie en Karei Prior treedt vanavond de kleinkunste naar Rudy Carrell op met dezelfde conférence en hetzelfde liedje, waar mee hij het onder auspiciën van het ICC te Amsterdam gehouden concours voor jeugdige cabaretiers heeft gewon nen. In het gramofoonplatenprogramma „Zwerftochten door Operaland" kan men luisteren naar de tenor Rudolf Schock. De perschef van het Witte Huis, Hagerty, heeft in een radio vraaggesprek verklaard dat hij nooit zal toestaan, dat de persconferenties van president Eisenhower rechtstreeks via radiö en televisie worden uitgezon den. Niet dat wij zijn uitlatingen wil len censureren, maar wij willen voor komen dat de communistische propa gandisten misbruik maken van ver sprekingen die iedereen, ook de presi dent, wel eens maakt. In 1955 heeft de ze politiek haar nut bewezen. Toen heeft Eisenhower nl. tweemaal van In donesië gesproken, terwijl hij Indo-Chi- na bedoelde. Men heeft dit toen kunnen herzien, aldus Hagerty. Op 31 mei a.s. zal de Nederlandse kampioen en eerstë-prijswinnaar van de wereldkampioenschappen goochelen, Pe ter Pit, uit Amsterdam, optreden in de Amerikaanse telev'*leshow van Ed. Sul livan. In vorige programme's van Ed. Sulli van traden o.m. op Patachou en Marcel Marceau. (Van onze tennismedewerker) Frankrijk heeft in het toernooi om de Davis Cup Denemarken uitgeschakeld door het dubbelspel te winnen, waar door de stand op 3-0 kwam. Molinari en Grinda versloegen het eens zo sterke dubbel Nielsen-Ulrich met 9-7 6-4 6-2. De Australiër Fraser en de Chileen Ayala hebben bij de internationale ten niskampioenschappen van Italië cfe fi nale bereikt. Fraser versloeg Drobny met 6-3 6-4 6-4, ondanks de moeite die hij had met de dropshots van „Old Drob". Ayala won tot teleurstelling van het publiek van de Italiaanse kampioen Pietrangeli met 6-4 10-8 0-6 6-1. In het damesenkelspel waren de uitslagen van de halve eindstrijden: mej. Truman (Eng.) versl. mej. Ramirez (Mex.) 6-4 5-7 6-4 en mej. Reynolds (Z.A.) versl. mej. Bueno (Braz.) 4-6 7-5 6-3. Int de eindstrijd speelde mej. Truman zeer sterk; zij won in iets meer dan een half uur van mej. Reynolds met 6-0 6-1. In het herendubbelspel waren de uitslagen van de halve eindstrijden: Fraser en Emerson versl. Knight en Davies (Eng.) en Pietrangeli en Sirola wonnen van Howe en Candy. Damesdubbelspel, eind strijd: mej. Ramirez en mej. Reyes (Mex.) versl. mej. Bueno en mej. Hopps 4-6 6-4 6-4. Gerrit Voorting is' maandag tweede geworden in een wielerwedstrijd voor professionals in het Belgische Tongeren. Winnaar werd de Belg Luyten. Van de overige Nederlanders werd Peter Post tiende met een achterstand van drie minuten en Van Breenen, in de zelfde tijd. ex aequo negentiende. Het Engelse elftal, dat woensdag in Rio de Janeiro tegen Brazilië, de we reldkampioen voetbal zal spelen, telt twee debutanten: Jimmy Armfield, die verleden week in Milaan als aanvoerder optrad van het Engelse team van spe lers jonger dan 23 jaar en Norman Deeley. In het elftal van Brazilië is rechtsbui ten Julinho teruggekeerd. Julinho kon, omdat hij voor een Italiaanse club speelde, niet uitkomen voor het elftal dat het wereldkampioenschap verover de. Hij was echter wel opgesteld tijdens de wereldkampioenschappen van 1954. Verder zijn nog twee spelers opgeno men die de trip naar Zweden niet mee maakten, n.l. middenvoor Henrique en linksbuiten Conhoteiro. Het Engelse elftal ziet er als volgt uit: doel: Hopkinson (Bolton); achter: Howe (West Bromwich) en Armfield (Blackpool); midden: Clayton (Black burn). Wright (Wolverhampton) en Flo wers (Wolverhampton): voor: Deeley (Wolverhampton), Broadbent (Wolver hampton), Charlton (Manchester Uni ted), Haynes (Fulham) en Holden (Bol ton). Ook de kwalificatiegrenzen voor de Olumpische Spelen voor de technische nummers van het atletiekprogramma zijn thans bekend. Deze grenzen moet een atleet tijdens het Olympisch toer nooi in de voorronden van de techni sche nummers halen wil hjj in de fina les mogen uitkomen. De eisen zijn: Dames: hoogspringen; 1.63 m, versprin gen 5.40 m, kogelstoten 14.50 m, dis cuswerpen 47 m, speerwerpen 48 m. Heren: Hoogspringen 2 m, verspringen 7.40 m, hinkstapsprong 15.50 m, pols stokhoogspringen 4.30 m, kogelstoten 16.75 m, discuswerpen 52 m, speerwer pen 74 m, kogelslingeren 60 m. Het bestuur van de I.A.A.F. besloot voorts dat voor Rome een standaard speer zal worden gekozen en dat de eer ste bocht van de 800 meter, dus de eer ste 100 meter, in banen zal moeten wor den gelopen. Er zijn geen kwalificatie- eisen vastgesteld voor de marathon, en de 20 en 50 km. snelwandelen. In het Oostelijk elftal dat woensdag a.s. in net Goffertstadion te Nijmegen tegen een Westduits selectie-elftal zal uitkomen zfln negen spelers van En schede opgesteld. De samenstelling luidt: doel: Van der Wint; achter: Odenthal en Jansen (Graafschap): midden: Schaap, Weus- tink en Soeren; voor: Moddejonge jr., Vrielink (Heracles), Van der Wel, Vo- ges en Jansen. Aan de Ronde van de negen provin ciën, die van 16 tot en net 23 mei a.s. in België wordt gehouden zullen vijf Ne derlandse amateurs deelnemen: Schol ten (Den Haag), Van Amsterdam (Bre da), Hoffmans (Etten), Silverberg (Goirle) en Lenteiink (Ambt Delden). Advertentie Rusland heeft het Internationaal Olympisch Comité verzocht op het eerstvolgende congres, dat 23 mei te München begint, een voorstel te behan delen om communistisch-China toe te staan aan de Olympische Spelen deel te nemen. De voorzitter van het I.O.C., de heer Brundage, deelde mede, dat communis tisch-China zelf geen aanvraag heeft in gediend om aan de spelen deel te ne men en dat het wel toestemming heeft gekregen een ploeg af te vaardigen naar de spelen van 1956 te Melbourne, maar dat het zich terugtrok toen de deelna me van nationalistisch-China werd ge accepteerd. Voor de Olympische Spelen van 1964 hebben zich vier steden kandidaat ge steld: Detroit, Brussel. Wenen en Tokio; voor de winterspelen Innsbruck. Calga ry (Canada) en Lahti (Finland). Dank zfl een bedrag van 7.200, be schikbaar gesteld door het Nederlands Olympisch Comité en de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond, kunnen de Nederlandse worstelaars en gewicht- heffers zich voorbereiden op de Olym pische Spelen in Rome. Het bestuur van de Koninklijke Nederlandse Kracht sportbond heeft uitgebreide trainings plannen opgesteld en zelfs voor het worstelen de bekende Belgische coach Cools kunnen aantrekken. Vooral zal aandacht besteed worden aan het z.g. vrfle worstelen, ook al om dat de Europese judo-kampioen Anton Geesink meer kans maakt in de cate gorie vrfl worstelen dan in het grieks romeins. Na augustus van dit jaar trainen de worstelaars om de veertien dagen met de Belgische selectieploeg. Bij toer beurt zullen België en Nederland de gastheren zijn. Men wil een zo volledig mogelijke ge- wichthefploeg naar de wereldkampioen schappen 1959, die te Warschau worden gehouden afvaardigen, terwijl de wor stelaars in een drieiandenwedstrijd Ne- derland-Zweden-België in Nederland en hoogstwaarschijnlijk een vierlandenwed- strijd tussen Zweden-Nederland-België en Denemarken in Zweden zullen uitko men. Het internationale motorsport-evene ment, dat traditioneel op tweede Pink sterdag op het circuit van Tubbergen wordt gehouden, krijgt dit jaar een sterk rennersveld aan de start. Het bestuur van de stichting heeft zich dit jaar ernstig beraden over de vraag of het doorgaan van dit evene ment, gezien de financiële konsekwen- ties die er aan verbonden zijn, nog wel verantwoord was. De heren, die al vele jaren tienduizenden motorenthousiasten aan zich verplichten, hebben na wijs beraad besloten de schouders weer on der het werk te zetten. De opzet was om in de organisatie tot een dusdanige besparing te komen, dat men het bes te wat er op de internationale renners- markt te krijgen is, voor Tubbergen zou kunnen contracteren. In nauw overleg met de K.N.M.V. Is men in die opzet geslaagd. Advertentie SPA DE ZONNETEMPEL by Uitgeverij Casterman Opneming in deze rubriek, ts niet noodzakelijk een bewijs van in stemming. De Nederlandse Equipe van de Inter nationale Unie van Jonge Christen De mocraten (U.I.J.D.C.), waarin samen werken de Jongerenorganisatie in de K.V.P. en de Nationale Organisatie van Anti-Revolutionaire Jongeren Stu dieclubs, 'cht de volgende waarschu wing tot de Nederlandse jeugd. Van 26 juli tot 5 augustus 1959 zal te Wenen het zogenaamde zevende we- reldjeugdfestival worden georganiseerd door de W.F.D.Y., de communistische internationale jeugdbeweging. Omdat wij weten, dat een groep Ne derlandse jongeren om velerlei redenen van plan is aan deze communistische demonstratie deel te nemen, willen wij met de meeste klem deelname aan dit festival in welke vorm dan ook, ontra den. Iedere deelname daaraan betekent in feite verraad aan de jeugd van Honga rije en de andere getyranniseerde vol ken, aan de Oostenrijkse jeugd, die te gen dit festival fel protesteert en aan de jeugd in de vrije wereld. ^a wel .r Wenen omdat de vrije Oostenrijkse jeugdbeweging in het ko> mité „Junges Leben" verenigd, daarom vraagt, maar neem niet deel aan het festival. Nodig de zich overtuigd houdende communisten en de jeugd uit de neutra le landen uit tot een eerlijk gesprek. Vergeet Hongarije en Tibet niet maak geen gemene zaak met de com munisten: toon wat de jeugd in de vrije wereld wil. De Nederlandse Equipe van de U.I.J.D.C. WOENSDAG HILVERSUM I, 402 m. - NCRV: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. b.15 Gewijde muz. 9.00 V. d. zieken. 9.30 Gram. 9.35 Waterst. ,.40 V. d. vrouw. 10.15 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.30 HoorspeL 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinb.medec'.. 12.33 Musette-ens. 12.53 Gram. of act. 13.00 ws 13.15 Met Pit op pad. 13.20 Gram. 13.50 Höhe Messe. (gr 17.20 Meisjeskoor. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.15 Spectrum v. h. Chr. organisatie- en verenigings leven. 18.30 Gram. 18.45 Boekbespr. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Meisjes koor. 19.30 Radiokrant. 19.55 Caus. 20.00 Zendingsappèl. 21.15 Gram. 21.30 P uzikale caus. 22.00 Lichte muz. 22.30 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. en SOS-ber. 23.15 Zaalsport- uitsl. 23.20-24.00 Platennieuws. HILVERSUM H, 298 m - VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijtclub. 9.05 Gym. v. d. vrouw. 9.15 Gram. VPRO; 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gevar. progr. 12.00 Politiekapei. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 V. h. platteland. 12.38 Lichte muz. 13.00 Nws. en tentoonstellingsagenda. 13.20 Orgel en zang. 13.50 Medische kron. 14.00 Gram. 17.00 Gram. 17.15 Dans- muz. 17.45 Regeringsuitz.: Rijksdelen Overzee: Jèugduitz. 17.55 Rep. v. d. interlandwedstr. Bulgarije-Nederland. (i 18.45 Nws.). VPRO: 19.50 V. d. jeugd. VARA: 20.20 Nws. 20.25 Comm. 20.35 Dansmuz. 21.15 Vragenbeantw 21.45 Strijkkwart. en soli. 22.15 Caus. 22.30 Klankb. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Hammondorgelsnel. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 12.00 Gram. 13.40 Pianospiel. 16.45 Pro v. oudere mensen. 18.40 Dansmuz. 19.00 Gr<un. 19.30 Quizpro- gr. 20.00 Ork.conc. 21.15 Ork.conc 22.10 Interviews 22.45 Pari. overz 23.06-23.36 -str trio. ENGELAND, BBC Licht progr. 1500 en 247 m: 11.30 Nws. en gevar Drogr. 13.30 Nws. >n lichte muz. 15.00 Cricketrep. 15.45 Lichte muz. 16.45 Uitslagen v races en lichte muz. 17.30 Nws en gevar. progr. 19 30 Nws. en gevar. progr 20.30 Nws. en verz. pro gr. 21.30 Nws. en gevar. progr. 22.00 Gevar. muz. 22.30 Nws. ,2.40 Gevar Drogr. NDR/WDR, 309 m: -2.00 Lichte muz. 13.15 Ork.conc. 16.00 Kamermuz. 17.35 Operaconc. 19.50 Jazzmuz. 22.10 Woensdag 13 mei 22.15 uur - Vatikaanse wetens waardigheden. Donderdag 14 mei 17.00 uur - Oude muziek op oude muziekinstrumenten, uitge voerd door de „Concentus Fides- que antiqui" o.l.v. C. Quaranta, m.m.v. Maria Luisa Carbone, sopr. Vrijdag 15 mei 22.15 uur - Wat denkt de H. Stoel over....7 (Programma-wijzigingen voorbe houden vanwege actualiteiten). Dansork. 22.30 Gitaarspel. 22.45 Lichte muz. 23.15 Gevar. muz. 0.10-1.00 Lich te muz. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m: 12.05 Gram. 14.20 Kamermuz. 15.10 Solis- tenconc. 16.55 Grar. 23.1c Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Gram. 12.34 Gram. 13.11 Gram. 16.02 Gram. 16.15 Omr.ork. 17.10 Pianorecital. 18.00 Gram. 18.10 Lekenmoraal en -filoso fie. 18.30 V. d. sold. 19.40 Volksliede ren. 21.15 Gram. 21.30 Ork.conc. 22.15 Caus. 22.25 Kamermuz. 23.00 V. d. zeelieden 484 m.: 12.00 Gran. 13.15 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.15 Koorzang. 15.30 Gram. 17.10 Gram. 17.20 "danorecittal 17.40 dram. 18.30 Jazz. 21.56 Gram VARA: 17.00 V. d. kind. NTS: 17.30 Jeugdjourn. 20.00 Journ. en weer- overz. VPRO: 20.20 Filmprogr. 20.40 Nederl. chansons. 21.15 Documentaii orogr. DUITSE TELFV13IEPROGR. L7.00 V d. kind. 17.25 V d. vrouw 17.45-18.00 Idem. 18.45-19.00 Hier und Heute. 20.00 Journ. 20.10 TV-rep 31.05 Ballet PRANS-BELG TELEV EPROGR 17.00-18.00 V. d kind. 19.00 Automo- bielkron. 19.30 (Jnbekenc 20.00 Nws 20.30 Onbekend. 22.15 Literair progr 23.05 Wereldn-vs. VLAAMS-BELG. TELEVUIIEPROGR 19.00 Lekenmoraal m -filosofie. 19.30 Nws. 20.00 Documentair progr. 2010 Idem. 21.00 Speelfilm. 22.25 Nws. pa*5 Copyright P p°* Copenhoqen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 4