Dagblad voor Schiedam en omstreken Fel requisitoir van Gromyko in Genève Moskou komt Westen iets tegemoet Si Nogal koude en drukke winderige, Pinksteren maar zeer Weer enorme aanloop uit nabuurlanden WOESTE BEER VERMINKT EIGENAAR DIERENPARK JUWELENDIEVEN BINNEN HET UUR GEGREPEN De strijd om haring weer de eerste ontbrand Vrouw gewurgd in binnenstad van Amsterdam 2 Wrijving tussen vorstenhuis en regering Stralende vlaggetjesdag in de vissershavens 't Koopt op tijd uw zekerheid Aanval op westelijke „pakket ontrust Amerikanen ver- In België Öulles' toestand slechter Veel bezoekers in de badplaatsen Abako-leiders terug in de Congo Eerst na tien minuten bevrijd Na diefstal ter waarde van minstens ƒ50.000,- in Dordrecht De dader is nog onbekend Het weer. NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK Tijdelijk akkoord voor Berlijn kleurling in Londen met mes gedood Verbod kernproeven o Met De Groene Draeck Buit in autoband in een sloot PRINSES BEATRIX IN VEERE Vader na ruzie met zoons overleden Veel bewolking Het weer in Europa DINSDAG 19 MEI 1959 op hieuw© sc amsche courant T'p zesde bijeenkomst van de minis- :firs van buitenlandse zaken op de con ferentie van Genève heeft gistermid dag drie uur geduurd en was daarmee Jjp langste van de tot op heden gehou den besprekingen. In feite heeft deze 'angdurige bijeenkomst slechts een be vestiging van de bekende standpunten f ep *wee Partijen opgeleverd, maar de felheid waarmee de Russische minister fan buitenlandse zaken, Andrei Gromy- de westelijke voorstellen aanviel "eeft daarbij het nodige opzien ge haagd. De officiële woordvoerder van 99 Franse delegatie noemde Gromy- ;°'s rede „een lang requisitoir, dat s°fns een felheid had die het Westen se(jert 1955 niet meer heeft meege maakt". De Amerikaanse onderminis- fer Berding achtte de uitlatingen van Russische diplomaat „veront- f'istend" en daarbij vooral de medede- ,'nS van Gromyko, dat er niet o>er hereniging van Duitsland kan worden «"sproken, 0p deze conferentie en P°« niet op andere. Men verwacht dat het Westen tijdens de bijeenkomst van fandaag, die volgens het programma om ?alf vier zou beginnen, op de rede van "ronryko zal antwoorden. Gromyko, die gisteren voorzitter was, verwierp de westelijke voorstellen omdat rf niet kunnen dienen ais basis voor Wederzijds aanvaardbare besprekingen, ^el zouden bepaalde denkbeelden die in plan zijn opgenomen afzonderlek funnen worden behandeld. Gromyko "acht daarbij aan: het beginsel van een non-agressieverklaring van de „Grote /"'er", bepaalde aspecten van het ont- vapeningsvraagstuk en instelling van tfn zone met beperkte bewapening in 'h'bropa. Na Gromyko voerde de Amerikaan flerter het woord, die op zijn beurt het f°or de Sovjet-Unie opgestelde ont- ferp voor een vredesverdrag met Duits land verwierp. Van praktisch standpunt ,ezien zou het Russische voorstel niet ,0t een regeling van het Duitse vraag- v Sommige Belgische kranten, zowel an rechts als van links, beweren dat m spanningen zijn ontstaan tussen de fysische koninklijke familie en de re- shriug, aldus meldt Reuter. k katholieke rechtse „Standaard" "rijft dat het misnoegen meer gericht I? legen het hof en de verwanten van "ning Boudcwijn dan tegen het staats- l'°°fd zelf. Dit misnoegen zou ook aan groeien zijn binnen de christelijke "Jkspartij, die altijd achter de monar- v ,e en ook achter koning Leopold eeft gestaan, aldus het blad. £*e aanleidingen tot de ontevredenheid z°uden zijn dat koning Leopold zich met ('e politiek ten aanzien van de Congo z°u hebben bemoeid, dat de rege- r'hg in het ongewisse zou zijn gelaten ^at betreft de regelingen voor het aan staande huwelijk van prins Albert en Prinses Paola Ruffo di Calabria en f'en weigering om vóór de kerkelijke huwelijksinzegening te Rome in Brussel de burgerlijke huwelijksplech tigheid te doen plaats vinden. li Net. te Brussel verschijnende socia listische blad „Le Peuple" schreef j?aandag dat, anders dan in 1950, dit- "aal )itje socialisten en de liberalen "et alleen zouden staan bij het wijzen P de gevaren van het negeren van de ifginseien welke in België de betrek- vfbgen tussen regering en dynastie be ursen". Het blad zegt verder dat m C grote centra van het land partijio- v® republikeinse clubs" worden ge- "rrnd, maar geeft geen nadere bij- t!a Verheden hierover. Ook de „Stan- rifard" schrijft dat de ontstane ontevre- jfhheid tof „republikeinse commenta- a Ne longontsteking, die de vroegere j./"erikaanse minister van buitenlandse da„?n huiles getroffen heeft, is, on- hpa5 pogingen van de artsen om met teiT P van antibiotica een ommekeer sic ueg brengen, de laatste dagen snel j»"hter geworden, aldus meldt U.P.I. i,. b heeft de bestrijding van de kanker stp t. onderlichaam waaraan de minis- tj.,r lijdt opgegeven. In plaats van mid- rnp 11 die het uitzaaiingsproces belem- hlat n heeft men de oud-minister de tof lijd alleen pijnstillende middelen aCSediend. De komende dagen worden Va critiek beschouwd. De gehele familie iqoud-minister Dulles is naar Wash ing0" ontboden. Eisenhower heeft Dul- 61 gisteren bezocht. is in Londen een kleurling fcrip n na ^oor een hende blanke Net i1 met: een mes *e zÜn gestoken, stif sl.achtoffer is vermoedelijk afkom- u't Antiqua, Brits West-Indië. Het Sip!5ent gebeurde in het North Ken- bfila district bij Nottinghill Gate, dat Wafngs het toneel van rassenrelletjes t e politie is onmiddellijk een "tocht naar degenen die bij het in- «L nt betrokken waren begonnen. Vol- K.s mensen in het betrokken gebied K!,f;r gevechten tussen kleurlingen en 'ken aan de moord voorafgegaan. sluk ieiden, doch een groot aantal nieu we problemen scheppen, aldus Herter. De Russische premier en partijlei der Khroesjtsjev heeft zaterdag, bij het in ontvangst: nemen van de Le- nin-vredesprijs tijdens een plechtig heid op het Kremlin, eveneens ern stige k-Ttiek geleverd op het pakket westelijke voorstellen en daarbij ook verklaard, dat het bepaalde kwesties bevat die een bespreking waard zijn, zij het een afzonderlijke. „Die kwes ties moeten niet worden samengebon den in een grote knoop, die onmoge lijk ontward kan worden", zo voegde Khroesjtsjev daar aan toe. De wes telijke voorstellen hadden hem een „bittere smaak gegeven, zo ver klaarde de Russische leider. De Amerikaanse en Britse vertegen woordigers op de conferentie van de „Grote Drie" in Genève over een ver bod van kernwapenproeven hebben hun vertrek uit Zwitserland uitgesteld in verband met onderhandelingen die gaande zijn over de mogelijkheid van nader technisch overleg. De eigenlijke conferentie is de vori ge week tot 8 juni verdaagd, zulks we gens de ministersconferentie, doch on middellijk na de verdaging kwam overleg op gang over een westelijk voorstel om technici verslag uit te ia- ten brengen over drie kwesties, n.l.: 1. De controle van kernwapenproeven op grote hoogte; 2. De nieuwe weten schappelijke gegevens over onder grondse kernontploffingen; 3. Het vast stellen van wetenschappelijke maatsta ven voor het interpreteren van gege vens die controleposten verstrekken. De Russische premier, Khroesj tsjev, heeft in een brief aan presi dent Eisenhower ingestemd met. een bijeenkomst van deskundigen tér be studering van bet eerste van deze drie punten. Doch Engeland en Ame rika zouden maandag hierop hebben geantwoord dat zo'n bijeenkomst weinig zin heeft als niet tevens het tweede punt wordt besproken. - b In de vissershavens is zaterdag weer vlaggetjesdag gevierd, op deze foto ziet men de jeestdrukte in IJmuiden, waar een kleurige optocht langs de gepavoiseerde schepen trok. Ofschoon het Pinksterweer na de schitterende lentedagen sinds Hemel vaartsdag bepaald koud en winderig was en het Pinksterbest van de da mes daardoor gedwongen was te ver dwijnen onder warme mantels, bleek De leiders van de Abako zijn na een verblijf van vier maanden in België weer in Leopoldstad teruggekeerd. V.l.n.r. Kasavoeboe, Kanza en Nzeza Landoe. Zij waren gearresteerd na de relletjes in Congo en na hun vrijlating vrijwillig op transport gesteld naar België. De vijftigjarige h,eer F. L. Put, eige naar van het vogels- en dierenpark aan de Zwolseweg te Apeldoorn, is Eerste Pinksterdag tijdens een hevig gevecht met een losgebroken zwarte Himalaya- beer ernstig aan benen en armen ver minkt. Men vreest voor het leven van de man, die is opgenomen in het ge meenteziekenhuis te Arnhem. s— Op het hulpgeroep van P. snelden achtereenvolgens de heren van der Beek en Oelen toe, die in de onmid dellijke nabijheid van her, kleine die renpark wonen. Gezamenlijk slaagden deze mannen er na tien minuten in de heer P. te bevrjjden en de woest geworden beer naar zijn kooi terug te ieiden. De beer werd bij het ge vecht niet ernstig gewond. Tegen tien uur merkte P. dat zijn zwarte berenpaar aan het vechten was. Zoals steeds begaf hij zich met stukken vlees naar de berenkooi. Toen P. bezig was door de deuropening de stukken vlees naar binnen te gooien, vloog de mannetjesbeer op hem af en wierp hem omver. Op het hulpgroep van P. snelde zijn buurman H. ran der Beek toe met een grote bijl. Door het dier hiermede op de kop te slaan trachtte de buurman P. ta Bevrijden. De beer bleef echter zijn prooi vasthouden. Tij dens het bewerken van de berekop brak de steel van de bijl. De vrouwtjesbeer die inmiddels ook uit de kooi was ge komen, maakte rechtsomkeert toen men haar zand in de qgen had ge strooid. Intussen was ook de tweede buurman G. Oelen op het toneel van de strijd verschenen gewapend met een ijzeren staaf. De beer werd hiermee zo lang bewerkt dat hij zijn slachtoffer los liet en terug ging naar zijn kooi. Ondanks zijn ernstige verwondingen gaf de heer P. aan zijn toegesnelde buren de nodige aanwijzingen. de animo er op llit te trekken allerminst bevroren. Tot de koude Pinksterdruk- te droegen allereerst de Nederlanders zelf bij. In groten getale ondernamen zij de traditionele Pinkstertochtjes terwijl z.eer velen de pensions en hotels aan dc zeekust, in Gelderland, Overijssel, Brabant en Limburg bevolkten. Enorm bleek opnieuw de aanloop uit de nabuurlanden. Ofschoon zater dagavond de Amsterdamse hotels reeds volgeboekt waren, werd toen van de grenzen een rustig verkeer ge meld. De grote stroom brak zondag morgen aan de oostelijke en zuidelijke grenzen los. Het werd een wedstrijd wie de nog openstaande bedden in het midden en westen des lands zou kunnen bezetten. De logies-informa- tiediensten van A.N.V.V. en V.V.V's draaiden op volle capaciteit, met het gevolg, dat Rotterdam, Utrecht en Arnhem moesten melden, dat geen capaciteit meer beschikbaar was, behalve de noodadressen, die ook nog duchtig moesten worden aan gesproken. Ook werden vele gasten doorgestuurd naai' hotels in het Sticht en 't Gooi. Den Haag, met zijn zeer grote aantal logeerbedden, kon de toeloop nog juist opvangen. Opnieuw bleek dat het grote Duitse bezoek zich niet alleen meer op het wes ten concentreert. Velen blijven in de mooiste delen der oostelijke provincies om zich daar te ontspannen. De zee trok, ondanks de koude, felle bries, zeer veel bezoekers in alle bad plaatsen. Het was er wel niet zo, 1at men der traditie getrouw „over de hoofden kon lopen", maar het bezoek is zeker niet teleurstellend geweest. Over het algemeen was het aan de kust en in de grensstreken op Eerste Pinksterdag drukker dan op Tweede Pinksterdag. Het aantal kampeerders is tijdens het Pinksterfeest zeer groot geweest. Het kampeerterrein Ockenburg herbergde in twee nachten 7600 openlucht-gasten, van wie een aantal Bibberend van kou bij V.V.V.-Kijkduin om beter onderdak kwamen vragen. Het aantal Duitse kampeerders was zeer groot. In Bloe- mendaal daarentegen kampeerden 2000 mensen, voor het overgrote deel Ne derlanders. De di^ukte in de „Hollanden" concen treerde zich thans niet meer op de bol lenvelden, die vrijwel geen bloem meer vertoonden. Keukenhof kreeg des ondanks nog ruim 25.000 bezoekers en sloot daarna tot voorjaar 1960 de poor ten met een record aantal van onge veer 660.000 entrees in het tiende jaar. Andere attracties kregen nu enorme aantallen gasten te verwerken. Het vo gelpark Avifauna te Alphen aan de Rijn meldt 27.000 bezoekers, de Efte- ling bij Kaatsheuvel 35.000 met ruim 5000 auto's. Het Haagse Madurodam kreeg 26.000 bewonderaars, voorname lijk uit eigen land, waarmee het aantal bezoekers sinds de opening van dit jaar al tot 164.320 is gestegen. Het nationale park Kennemerduin bij Bloemendaal werd door 27.000 bezoekers aangedaan, waarmee het totale aantal entrees de 100.000 overschreed. In Giethoorn, waar de watersportvereni ging „Holland-Venetië" zeilwedstrijden organiseerde, was de drukte enorm, zo wel uit eigen land als uit Duitsland, België en Frankrijk. Een groot vuur werk aan de meren overscheen deze be zoekersstroom. In Oisterwjjk, waar de hotels en pen sions goed bezet waren, kampeerden 3000 mensen op „De Reebok" en zelfs het natuurbad Staalduin zag nog 6000 liefhebbers aan het strand. In totaal zijn minstens 30.000 vreemdelingen in dit Brabantse toeristendorp geweest. Uit Arnhem wordt bericht] dat de „Hoge Veluwe" 27.000 belangstellenden trok. Bij de postbank werden meer dan 35.000 toeristen geteld en in Sonsbeek ongeveer 40.000. Het Ned. Openlucht museum ontving 5300 gasten. Bij de openluchtbaden werden meer dan 10.000 kaartjes verkocht. In Arnhem en ruime omgeving waren alle hotels en pen- pensions vól. Het percentage buiten landse, voornamelijk Duitse gasten, wordt op 70 geschat. De Noordhollandse kust tussen Zandvoort en Huisduinen meldt een groeiend vreemdelingenbczoek. Tij dens de Pinksterdagen bleef er vrij wel geen logeerbed onbesiapen. Ook Rotterdam verheugt zich in toene mende belangstelling. De Spidoboot- jes vervoerden 10.000 gegadigden en Diergaarde Blijdorp kreeg 29.000 be zoekers. Artis te Amsterdam moest zich met 15.000 aapjesliefhebbers te vreden stellen. Schiphol trok 26.000 kijkers. De rondvluchtdienst kreeg het met ruim 500 gegadigden zo druk, dat een extra Dakota van de KLM moest worden gecharterd. Ten aanzien van het buitenlandse be zoek kan nog worden gemeld, dat de belangstelling uit Duitsland het groots te was, maar dat ook het aantal Belgi sche, Franse en Engelse bezoekers aanzienlijk was. Daarnaast neemt het bezoek van Amerikaanse militairen uit Duitsland en van Scandinaviërs gelei delijk toe. Prinses Beatrix heeft tijdens de Pinksterdagen, samen met prinses Ire ne en Margriet en enkele vriendinnen, met haar jacht De Groene Draeck een vaartocht door de Zeeuwse wateren gemaakt. Tweede Pinksterdag heeft het gezelschap Veere bezocht en tij dens een wandeling van ongeveer een uur het stadje bezichtigd. Verenigde Staten De 74-jarige echtgenote van oud-president Harry Truman is maandag in Kansas geope reerd wegens een gezwel in de borst. Haar toestand was na de operatie „zeer goed". x Op klaarlichte dag hebben twee in brekers op eerste Pinksterdag kans ge zien de winkeldeur van de juweliers- zaak fa. M. A. de Mey, Voorstraat 300 te Dordrecht te forceren en voor min stens 50.000 aan waardevolle sieraden mee te nemen. Nog geen uur na het ple gen van de diefstal werden de twee mannen, een 37-jarige los-arbeider uit Rotterdam en een even oude timmer man uit 's-Hertogenbosch na een in tensieve speurtocht door de bemanning van een patrouillewagen van de Rijks politie, verkeersgroep Dordrecht op een zijweg van de oude straatweg van Zwijndrecht naar Rotterdam aangehou den. Ze lagen in het gras, zogenaamd te zonnen, en wisten van de prins geen kwaad. Er glinsterde echter iets in de sloot, wat een gouden voor werp bleek te zijn en even later vond men een dichtgebonden stuk autobin nenband, waarin naar schatting voor 50.000 aan sieraden waren verstopt. Deze „gummizak" lag ook in het wa ter en men neemt aan, dat de man nen juist bezig waren hun buit bij ge deelten te begraven, toen ze door de politie werden verrast. Deze snelle aanhouding is mogelijk geworden, omdat dit stoute stukje niet bepaald onopgemerkt is gebleven bij het Dordtse publiek. Enkele mensen hadden de mannen haastig zien lopen met de handen op hun zakken en een ander had twee mannen zich op ver dachte wijze zien ophouden bij een ge parkeerde auto, waarmee ze tenslotte wegreden. Een Dordtenaar noteerde het nummer en toen even later zijn zoontje thuis kwam met het verhaal, dat hij had staan kijken bjj een juwelierswin kel. waar was ingebroken, lag de con clusie voor de hand. Snel ging er een telefoontje naar de politie, die al was gealarmeerd door twee dames die aan de overkant van de juwelierszaak wonen en daar de alarmschel. hoorden gaan. De mannen, die tot dé zware jongens moeten worden gerekend, wilden bij hun verhoor niets loslaten over een eventuele handlanger in Dodrecht. De -noli tie in Dordrecht neemt echter aan, dat ze wel degelijk over een goed geïn formeerde contactman moeten hebben beschikt, omdat de inbraak juist is ge pleegd op een tijdstip, dat er niemand aanwezig was. Een inventarisatie van de winkelvoor raad, waaronder men nogal fepaans is tekeer gegaan ringenplateaus waren leeg, vitrines stonden open en dozen lagen over de grond verspreid zal moeten leren, of de gehele buit te recht is In totaal zijn 700 sieraden terugge vonden, maar of dit de volle buit is, kan nog niet worden gezegd. De mannen, die inmiddels van het politiebureau zijn overgebracht naar het huis van bewaring te Dordrecht, blijven ontkennen, maar enige getuigen hebben althans één van hen bij confrontatie herkend. Vorig jaar werd eveneens in een Dordtse juwelierswinkel ingebroken. Omdat, evenals zondag, een deur met behulp van een van een schroef voor ziene koevoet werd geforceerd, meent de politie, dat de mannen daar ook iets mee te maken hebben gehad. Verder verwacht men, dat als de in brekers eenmaal tot bekennen zijn ge komen, inbraken in andere plaatsen eveneens tot klaarheid kunnen worden gebracht. Zondagmorgen is er een vechtpartij ontstaan in de voorkamer van de wo ning Warmondstraat 47 II te Amster dam tussen de 53-jarige bewoner en zjjn beide zoons, een van 23 en een van 19 jaar. Na de ruzie ging de vader naar de keuken, waar hij plotseling in elkaar zakte en overleed. Het stoffelijk overschot is in beslag genomen. Er zal sectie op worden verricht. JDe beide zoons zijn aangehouden en in het bureau Overtoom te Amsterdam opgesloten. Ruzies tussen de vader en zijn zoons kwamen wel meer voor. De vader was hartpatiënt. Na de oorlog had hij er het varen aan moeten geven. Met zijn zoons kon hij niet aTtijd opschieten, hij vond ze „moederskindjes". De ruzie zondag morgen ging weer om een futiliteit. De zoons wilden geld van hun vader heb ben. De moeder was niet thuis. Op een gegeven moment vielen er klappen. Daardoor zal de vader zich ernstig onwel hebben gevoeld. Hij wilde in de keuken even bijkomen. Het resultaat van de sectia die later op de dag werd verricht, is schriftelijk aan de officier van justitie in Amster dam bekend gemaakt. Een van de daarin besproken punten vermeldt, dat de ruzie zonder steek- of slagwapens gevoerd is. (Van onze verslaggever) In alle stilte is vanmorgen weer de jacht ingezet op de jonge haring, een competitie waaraan een honderdtal Vlaardingse, Scheveningse, Ivatwijkse en IJmuidense treilers deelnemen. Woensdag arriveren de meeste ha ringracers op de plaats van bestem ming, dan blijft het enige tijd stil rond de indrukwekkende vloot van vissers en vermoedelijk zal men vrijdag in IJmui den met vlag en wimpel het schip kun nen zien binnenstomen dat de jacht op de Hollandse nieuwe heeft gewonnen. Begunstigd door stralend weer zjjn za terdag de Vlaggetjesdagen begonnen in de drie vissersplaatsen, waarvan het voornaamste accent ditmaal in Maar- dingen was gelegd. Scheveningen, dat reeds enige dagen in het haringafslaggebouw een tentoon stelling „Visser jj-Folklore-Schevenin- gen" had, georganiseerd door de Stich ting Oud-Scheveningen, beleefde zater dagmiddag een drumband-concours, ge volgd door een allegorische optocht In IJmuiden werd Vlaggetjesdag ge vierd met een 'optocht van jeugd- en sportverenigingen, die spreekwoorden en zegswijzen, verband houdend met scheepvaart en visserij uitbeelden. „Voor de mast varen", „de hondewacht", „achter het net vissen", „de beste stuurlui staan aan wal" en vele ande re werden met bijval herkend. Roeiwedstrijden op het Noordzeeka naal en 's avonds een afwisselend pro gramma van muziekkorpsen en een gymnastiekvereniging brachten hier, evenals de optocht, duizenden op de been. (Van onze verslaggever) In de nacht Aan zaterdag op zondag omstreeks middernacht of kort daar voor is een 45-jarige vrouw, die nog geen week geleden een kamer had ge huurd in een huis aan de Bergstraat te Amsterdam, vermoord. Een andere vrouw, die in een kamer achter haar woonde, vond haar gewurgd op de grond liggend. De dader is nog onbe kend. Beide vrouwen woonden in de Berg straat, een kleine, smalle straat tussen het Singel en de Herengracht bij de Torensluis. De vermoorde vrouw woon de in de beneden voorkamer van het perceel. De andere vrouw iu de achter kamer vond dat het zaterdagavond in de voorkamer zo lang stil bleef en ging daarom eens kijken. Toen ze de deur van de voorkamer, waarin het licht brandde, opendeed, zag ze de vrouw op de grond liggen. Ze waarschuwde de overburen, die op hun beurt terstond de politie opbelden. De chef van het bureau Warmoesstraat was vrij web direct daarna ter plaatse. De vrouw bleek met de handen te zjjn gewurgd. Sporen van braak of worste ling zijn niet gevonden. Ook was de kamer niet overhoop gehaaid en voor zover kon worden nagegaan was er niets gestolen. De politie heeft het handtasje van de vrouw met nog wat geld erin, in de kamer gevonden. De vrouw was gehuwd, maar haar man woonde elders in de stad. Het echtpaar was tot dusver onbekend bij de politie. Het stoffelijk overschot is in beslag genomen. Dr. Zeldenrust uit Den Haag heeft er sectie op verricht. Enige jus titiële autoriteiten hebben nog dezelf de nacht ter plaatse een onderzoek in gesteld. De moord verwekte in de buurt enige consternatie. Omtrent de dader bestaan enige va ge aanwijzingen, waarover de politie in het huidige stadium van het onderzoek zich niet wilde uitlaten. De politie ver moedt dat het hier een lustmoord be treft. Twee vorige moorden op dergelijke vrouwen („Magere Josje" en „Chinese Annie") in de Amsterdamse binnenstad, resp. gepleegd op Oudejaar 1956 en in augustus 1957, zjjn nog steeds niet op gelost. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vrij veel bewolking met hier en daar enige regen. Matige wind tus sen noord en noordoost. Weinig ver andering in temperatuur. Zon: 4.40-20.33. Maan: 17.53-3.38. Een hogedrukgebied op het oostelijke deel van de oceaan, dat een voortdu rend- blokkade vormt voor de oceaan depressies, wordt vandaag aan zijn noordzijde iets aangetast. Voor het weer in Nederland heeft dit evenwel geen onmiddellijke gevolgen. Belangrijke ver anderingen zijn er dan ook niet te ver wachten. De wind handhaaft zich in de noordhoek en de kans op regen van be tekenis is klein. temp. neersl. Station Weer heden max. afgel. 7 uur gist 24 uur Stockholm licht bew. 7 13 0 Oslo onbewolkt 9 13 0 Kopenhagen regen 9 15 0.1 Londen geheel bew. 8 16 0 Amsterdam zwaar bew. 11 15 0 Brussel geheel bew. 10 14 0 Luxemburg geheel bew. 11 21 4 Parijs geheel bew. 10 17 3 Nice regen 14 20 0.4 Berlijn regen 13 24 3 Frankfort zwaar bew. half bew. 32 24 3 München 12 22 2 ZÜrich regenbui 13 24 0.1 Genève zwaar bew. 12 24 0 Wenen onbewolkt 14 24 0 Rome zwaar bew. 16 23 0 Advertentie Zon Zon onder

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1