Eerste plechtige H. Mis van neomist C. de Leede Collectanten-jubilea in de Singelparochie Excelsior '20 afdelingskampioen in de derde klasse B Westlandia in spannend duel met 1-0 geklopt EXCELSIOR IER BRAAK Uw Excelsior-uitrusting Pauselijke onderscheiding voor voorzitter Th. Hengst Zes ton meer voor Floriacle Indrukwekkende intocht in de parochie Ook van Delft uit op hoog spoor Brederode besloot toneelseizoen De Snelvliegers NBVZ Prijsuitreiking spelregelwedstrijden Noren stalen fiets De Postduif K.F.A. presenteert „Porte des lilas" Burgerlijke stand Bij liét spelen gevallen Fietsen gestolen Jubilea bij „Lof en Stichting" NSC MAANDAG 25 MEI 1959 P.A.C' een bieren op ,„t Veilige nest spannende thriller RENAULT- nieuw* sckledamsclie courant Reeds in Delft feest en huldiging Grote drukte op het Koemarkt plein v. d. Ven schoot raak Koopt bij Sporthuis Tweka badkleding. GROTE MARKT 3 Ï7 f. 18 ll Het inhalen van een pasgcwijde pries terzoon uit de parochie behoort in de Gor zen nog steeds tot een vaste gewoonte. Na zijn H. Wijding op zaterdagmorgen in de kathedrale kerk te Rotterdam ontvan gen te hebben, is de weleerwaarde heer C. de Leede, die gisteren in de H, Hart kerk zijn eerste plechtige H. Mis heeft gelezen, op de vooravond hiervan een glo rieuze intocht in geboortestad en paro chie bereid. Voorafgegaan door het muziekgezelschap „St.-Ambrosius" en de porachiële jeugd beweging, trokken de auto's waarin de neomist en zijn familieleden waren geze ten, door het zuidelijke stadsdeel. Ook de r.-k. gymnastiekvereniging „Excelsior", droeg luister bij aan deze zo fleurige stoet, waarin de bonte schakering van de ver schillende uniformen met het grote aan tal meegevoerde vlaggen een bijzonder kleurrijk geheel vormde. Vanuit de hui zen waarlangs de feestelijke stoet pas seerde, wapperden vele driekleuren, voor zien van de pauselijke wimpel, terwijl gedurende de gehele tocht de kerkklokken feestelijk beierden. Dwars door het cen trum ging het zo via de Beijerlandsestraat en Nieuwe Maasstraat naar de Lekstraat waar aan de ingang van het kerkgebouw verkregen. Aan het slot van zijn toespraak verzocht de pastoor de neomist dc paro chianen zijn eerste priesterzegen te ge ven. Hieraan voldaan hebbende, celebreerde deze een plechtig danklof met. assistentie van de paters Everhardus van Adrichem Norbertijn en Thaddeus van Adrichem O.F.M. Conv.. resp. als diaken en sub diaken. Een kunstzinnige bloemversie- rmg op het hoogaltaar, bestaande uit aronskelken met rose en witte anjers, ver hoogde in bijzondere mate deze indruk wekkende plechtigheid. Het juist in alle soberheid zo rijke hoog altaar van de H. Hartkerk, prijkte met een schat van anjers en aronskelken in een fijnzinnig arrangement, toen zondag ochtend de neomist C. de Leede voor het eerst opging naar het Altaar des Heren. Het ruime kerkgebouw was tot in de uiter ste hoeken gevuld, toen de jonge pries ter. voorafgegaan door een lange stoet bruidjes, misdienaars, acolieten en gees telijken in een plechtige introïtus naar het heiligdom werd geleid. Verkenners en welpen vormden hierbij een erehaag In de nacht van zaterdag op zondag heeft het verleggen plaatsgevonden van de rails voor de lijn Delft-Schiedam-Rot- terdam. Men had ditmaal een kortere spe ling dön de vorige maal toen de rails voor de lijn Schiedam-Delft verlegd wer- déh. Maar men heeft de vorige keer een vruchtbare ervaring opgedaan en het karwei kon daardoor sneller geschieden. Eerst heeft men nog een trein over verkeerd spoor laten rijden, maa om 7.20 reed treinstel 1213 over het nieuwe spoor. Men wacht nu tot 6 september, om dan dé lijn naar Hoek van Holland te verleg gen waardoor ook deze op hoog niveau zal komen te liggen. diaken fungeerden twee familieleden, resp. de paters dr. L. Rood S.J. en A. de Leede O.P. Kapplaan Bijnsdorp was ceremonia- rius. De hoogeerwaarde heer kanunoik, deken R- Reijnen had in het priesterkoor plaatsgenomen. Pater dr. L. Rood S.J. hield de feestpredikatie. Het zangkoor zong onder leiding van de directeur-orga nist K. Vredenbregt op verdienstelijke wij ze de „Missa in honorem Sancti Ser vatiï" van Bartholomeus en na de mts het „Ave Maria" van F. Witt. Des namiddags was er een zeer druk be. zochte receptie waar o.a. de burgemees ter mr. J. W. Peek en mevrouw, de voor zitter der r.-k. raadsfractie, ir. W. H. tn v. d. Toorn, de pastoors van de stad, vele een zoon der parochie, als het middenpad. Een stralende lentezon geestelijken en honderC<n belangstellen- oversprankelde dit alles en zette het plech.j de feestdag besloten door een plechtig tig gebeuren een bijzondere luister bij. lof met „Te Deum" Dc neomist werd pastoor en kapelaans de neomist ter ver-i Tijdens het H. Misoffer werd de neomist I hierbij geassisteerd door paterS v Beur welkoming stonden op te wachten. Voor-geassisteerd door de pastoor der paro- den O.E.S.A. als diaken en door kanelaan afgegaan door de jeugd, betrad deze, gaan. chie, de zeereerwaarde heer G. P. Regeer F Meijer, ri„ tussen een haag van bruidjes, zijn oude als Dresbyter-assistens. Als diaken en sub- I subdiaken parochiekerk onder het zingen van een plechtig „Vend Creator" door het kerk koor In zijn welkomstwoord pastoor Regeer de diepe betekenis de Goddelijke zending die de neomist met de handoplegging van de bisschop heeft het kerk- omschreef van j Het ging er Spaans en tevens echt Anae- rikaans toe in de komische thriller waarmede „Brederode" zaterdagavond m Musis Sacrum" het toneelseizoen be sloot. Gangsters waren de gieren en het veilige nest was een klein hotel, gelegen op 'n eiland in een van de meren in de staat Mains in de 6tates. Er kwamen pistolen aan te pas die overigens niet blaften gehanteerd door zware tonigens die met een ploertendoder wisten om te gaan als was het een echte Hollandse vliegenmepper. Al is Karei Tubbing er nu niet geheel in geslaagd de toeschouwers te doen geloven, dat ze hier met echte Amerikanen te doen hadden, toch wist hij het spel na een vrij zwak begin naar' een climax te voeren. Werkelijk beklemmend was vooral het laatste bedrijf, toen er de bekende Brederode"-vaart. in het spel kwam. "Nic. v. Setens. kostelijk als Jack Gable en werkelijk angstwekkend als de Killer", levérde in deze dubbelrol voor treffelijk spel- ZU" adjudant in moordza ken was een mannetje, dat zowel wi Fa- rijs als in donker Amsterdam iemand kou de rillingen zou kunnen bezorgen. Als spotnaam zou de naam Linky bij hem ge past hebben, maar er ging in elk geval een dodelüke dreiging van zijn ver schijnen uit. De Tony Brice en van Gillis d Veth zowel Mien v. Noort in de rol van Mary Fleet waren levensechte creaties in tegenstelling met Gferda Visser wier snel vooral in het begin wat vlak was, ook ai zou dit bedoeld zijn als de z.g. Ameri- kaanse nuchterheid. De gifslangerige J€- nifer Lawford kreeg van Cor Gruyters- van Nooyen een uitstekende gestalte. Haar partner „de Doffer", als een zeer onfris individu, kwam niet altijd geheel tot zijn recht. In elk geval kan „Brederode" weer terugzien op een voorstelling, waarmede donateurs en genodigden zich zeer hebben geamuseerd. De Postduivenhoudersvereniging „De Snelvliegers" vloog zaterdag met 76 dui ven een wedvlucht, vanuit Libramont, af stand 233 km. Gelost om 12 uur met ster ke oostenwind, le duif 15.26.52. Laatste duif 15.51.43. 1, 8, 19 J. Tromp; 2, 5 H. J Tjaden 3, 11 12, 13 Chr. Zweistra. 4 P J. v. Eijk. 6, 18 P. F. Overdevest. 7.' 10, 14 P. Sprong. 9 -J. v. Rossen. 15 C. Beljaars. 16 A. v. d. Bie. 17 W. Eg- ging. De prijsuitreiking van de onlangs gehou den spelregelwedstrijden, uitgeschreven door de Schiedamse scheidsrechtersvereni- ging. zal plaats hebben op woensdagavond 27 mei in zaal „Tivoli" aan de Nieuwe Haven De juniorteams van Excelsior '20 werden in deze wedstrijden winnaars en zullen nu uit handen van de voorzitter van de KNVB afd. Rotterdam, de heeer Bijloo de prijs in ontvangst nemen. Zaterdaigavond zijn op het Rubensplein twee 19-jarige Noorse zeelieden aange houden, die daar reden op een fiets, die zij in de B. K. Laan bleken te hebben ge stolen. De zeelieden zijn ingesloten op het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuiwstraat. Ter gelegenhy,d van zijn 50-jarig jubileum als collectant van de Singelkerk werd de heer Th. Hengst onderscheiden met het Pro Ecclesia et Pontifice". Kanunnik deken R. J. Reijnen speldde hem de versierselen hiervan op de borst. Links de heer M. H. Ruigrok, hO jaar lid van dit college. Aan de ingang van de kerk verwelkomde zaterdagavond pastoor G. P. Regeer de neomist, de weleerw, heer C. de Leede, die gistermorgen in de H. Hartkerk zijn plechtige eerste H. Mis opdroeg. Een halve eeuw lang is de heer Th, Hengst verbonden aan het collectanten college „St.-Albertus Magnum" van de Singelkerk, waarvan de laatste jaren als voorzitter. De herdenking viel samen met het veertig-jarig jubileum van de heer M. H. Ruigrok. gisteren op bijzonder feestelijke wijze herdacht. Een plechtige H. Mig te hunner inten tie opgedragen, door pastoor L. Beekman o.p. met assistentie van de kapelaans A, van Dieren en G. Out o.p., was de inzet I van dit grote feest, voor de rest in res taurant „Europoort' 'gevierd. Tijdens het ontbijt heeft pastoor Beek- 1 man zijn jubilerende collectanten geluk gewenst en tevens dank gebracht voor de wijze, waarop zij zich nu al in oen reeks van jaren van hun taak hebben gekweten. Een bijzonder fraaie klok was het ge schenk dat de zeereerwaarde spreker aan beiden mocht overhandigen. Een halve eeuw dienstverband van de heer Th. Hengst, vraagt een dank. welke niet besloten kan blijven binnen de paro chie en stadsgrenzen en zelfs niet binnen de landsgrenzen. Het was pastoor Beek man dan ook een genoegen te kunnen me dedelen, dat Z.H. de Paus de heer Hengst de onderscheiding „Pro Ecclesia et Pon- dealer 11 Onafrfori «on» Srhimtom «F» amxt'rkr* 81ste Jaargang No. 23989 DAM It SCHIEDAM TELEFOON 19131 POSTREKENING SR 9 0 4 1 ADVERTENTIES t 0.15 per mm-hoogte. Bil contrast speciale tarieven. INGEZONDEN MEDEDELINGEN t 0.30 per mm-hoogte. BIJ contrast spsckale tarieven. KAMPIOENEN »ot 20 woorden 1 0.50 bij voorultbe- taUng Elk woord moor 1 ct, MaxL 60 woorden. Al te advertentie-orders warden n uitgevoerd overeenkom Regelen voor bet ABONNEMENTEN f 7.40 per kwartaal 1 LM te—ml en t 4.59 p< Meer dan zesduizend toeschouwers zijn gistermiddag op het D.H.C.-terrein in Delft, getuigen geweest van het spannen de duel tussen Excelsior '20 en Westlan dia met als inzet het afdelingskampioen schap. Twee tot het uiterste geladen ploe gen die bereid waren alles te geven om beslag op de zo begeerde titel te leggen, streden twee maal vijfenveertig minuten met veel elan. vaak hard zonder echter de sportiviteit uit het oog te verliezen. Hoewel Excelsior technisch de betere ploeg was en vaak het Naaldwijkse doel onder grote druk zette bleef de strijd tot twintig minuten in de tweede helft volko men open. Het stond toen tevens vast, dat het elttal welk een doelpunt wist te maken tevens beslag op de titel zou leg gen. Nog geen volle minuut later viel dan dit doelpunt en het waren de zwartwitten die een einde maakten aan de moordende spanning, welke zich opkropte binnen het door populieren omzoomde D.H.C.-terrein. Wederom was een der vele Schiedamse stormlopen vast gelopen op de solide Naaldwijkse verdediging zij het ook nu j weer ten koste van een hoekschop. Hier-i uit werd de bal door v. d. Ven ,jn de doel- mond geplaatst doch weggewerkt. Niet afdoende echter want via Gudde kwam het leder bij Vermaas, die Jamse wist te bereiken die onmiddellijk de bal wederom hoog voor doel plaatste waar v. d. Ven toestormend hard kon inkoppen. 10. Oorverdovend was het gejuich van de duizenden Schiedammers en verbroken de ban, want iedereen voelde dat met dit doelpunt Excelsior zo goed als zeker was van de overwinning. Westlandia gaf nog wel niet op, maar de vermoeidheid liet zich gelden en tevens steeg het spel van de verdediging, met de bergen werk ver zettende de Groot aan het. hoofd, tot een geruststellende hoogte. Slechte eenmaal zijn de Westlanders dicht aan de gelijkmaker toegeweest. toen Koos v. d. Kemp tien minuten voor tijd even aarzelde met, terugspelen. Nu was het van Veen echter die in uiterste nood op even spectaculaire als moedige wijze onheil wist te voorkomen. Verdiend was deze overwinning toen na het klinken van het laatste fluitsignaal de zwartwitte aanhang het terrei- op stormde om hun kampioenen op de schou- der« naar de kleedkamers te dragen. Gro te vreugde heerste hier en het waren de sportieve Naaldwijkers die met de bestuur, derg van de andere in deze afdeling spe lende verenigingen als eersten hun ge lukwensen kwamen aanbieden. Met bestuur en dames begaven de spe lers zich vanaf het D.H.C.-terrein naar het restaurant „Centraal" in Delft, waar de kampioenen de eerste hulde ten deel viel. Voorzitter Frans Bakker was de tolk van de gehele zwartwitte-gemeenschap, en betrok in zijn hulde ook de dames van de triomfators. In het bijzonder richtte de voorzitter zich tot de halfspeler Aad Bierhuizen die ziioh nu reeds twaalf en een half jaar in het eerste elftal heeft weten te handha ven. Namens de vereniging bood de heer Bakker hem een voetbaltas aan, terwijl aanvoerder De Groot namens trainer en medespelers hem een bon schonk voor een naar voetbalschoenen. Een intiem diner volgde op deze korte huldiging waarna de reis naar Schiedam werd aanvaard. Mede door de radio was men hier al op de hoogte van het behaalde kam pioenschap en voor „De Amstelbron" wachtte een groot aantal stadgenoten de komst van d« autobus. In de benedenzaal van genoemd ree. taurant werd inmiddels de zaal voor een feestelijke ontvangst in orde gemaakt, een zaal die later te klein zou blijken te zijn om alle vrienden en belangstel lenden een plaats te bicden. Tal van bloemstukken werden hier aan gedragen en eenmaal onder groot gejuich binnengetreden, kwamen bestuur, trainer Nic. Overdam en zijn jongens handen te kort om de vele handen te drukken. Als eerste kwam burgemeester mr. J. W. Peek, mede namens het gemeentebestuur zijn gelukwensen aanbieden. De naam Schiedam heeft °P sportgebied een bij zondere klank, zo merkte de heer Peek op. Het wordt ook tijd dat er hier een tweede klasser komt, destemeer daar m een stad waar door de overheid voor de sport zo veel wordt gedaan, iets gepresteerd moet worden. De sportvelden maken een be langrijk onderdeel uit van de groengordel rond de stad en Excelsior beschikt over een van de fraaiste complexen hiervan. Dat de zwartwitten er in mogen slagen in de hogere sportregionen door te dringen was de wens waarmee de burgemeester zijn toespraak besloot. Namens de afd, Rotterdam Van de KNVB alsmede als voorzitter van de SBLO en vice-voorzitter van de sportraad bood de heer Bijloo zijn gelukwensen aan. De heer L van Sijll dn zijn kwaliteit als voorzit ter van de actieve Schiedamse scheids- rechtersvereniging toonde zijn waardering voor de sfeer en de geest welke er steeds heerst op de Excelsiorvelden. Alleen een goed bestuur kan een vereniging tot grote bloei brengen en uitgaande van de ge dachte dat, wie de jeugd heeft, ook de toekomst bezit, is deze jeugd bij Excel sior wel in zéér goede handen, aldus de heer Van Sijll. Tal van sprekers hebben hierna nog het woord gevoerd, onder wie de heer Ch. van Dijk. namens de landelijke bond van amateurs en voorzitters van diverse plaat selijke sportverenigingen. Het verschijnen op deze receptie van een deputatie van G.D.A. uit Loosduinen werd algemeen als een bijzondere sportieve geste beschouwd. Anjers vers uit de Westlandse tuin voor voorzitter Bakker als een huldeblijk van een tegenstander die aan lachende derde Excelsior dit behaalde kampioenschap van harte gunt. Voorzitter Frans Bakker had voor alle sprekers een toepasselijk dankwoord klaar; waar dit nodig was werd even iets rechtgezet op puntige wijze, voor de be trokkene niet mis te verstaan. Natuurlijk was ook de geestelijk advi seur. kapelaan C. Hammann op dit feest tegenwoordig. De zeereerwaarde heren pastoors L. Beekman en c. Koning, resp. van de Singel- en Mathenesseparochie, toonden met hun aanwezigheid waarde ring voor het werk dat door Excelsior op het gebied van dc r.-k. jeugdsport wordt gedaan. Dat ook de eerw. broeders niet. ontbraken spreekt vo°r zich. Immers zij behoren in feite tot de hoekpijlers van dit jeugdwerk waarop de hoop van r.-k. Schiedam ds gericht. tifice" heeft willen toekennen en ver zocht aan de hoogeerwaarde heer.kanun oik, deken Reijnenbij deze huWiigiiog aanwezig de versierselen aan de-gou den jubilaris uit te reiken. Behalve de aan deze onderscheiding verbonden oor konde overhandigde pastoor Beekman aan de gedecoreerde een paar draagspeld. ,ies als een geschenk van hemzelf en de Paters van de parochie. Deken Reijnen wenste hierna de heer Hengst, geluk met zijn jubileum en de hem toebedachte onderscheiding en om schreef de belangrijke taak van de col lectant waarvan voor een parochie zoveel afhangt. Later in de middag werd een druk be zochte receptie gehouden, die velen een wandeling deed maken naar „Europoort", waar het college feestelijk bijeen bleef. Totale uitslag wedvlucht C'hinay van de S. C. V. de Postduif met in concours 515 duiven: 1 50 63 96 M. Mourik; 2 11 H. Grama; 3 6 8 10 16 57 A. Smits; 4 13 28 42 51 66 109 129 A. Heeren; 5 T. Hers- baoh; 7 12 35 36 39 41 55 69 86 88 92 C. Verlinde; 9 27 34 64 85 93 99 J. van Leeu wen en Co.; 14 31 40 45 47 48 73 111 128 J. Doejaaren, 15 20 58 65 79 100 120 J. de Waard; 17 23 91 116 A. Delmotte; 18 Poel man v. Ark; 19 G. Vermeer; 21 24 29 72 Gebr. Kiela; 22 62 J. v. d. Beeik en Co.; 25 L. Leims; 26 106 119 H Blondé; 30 W. van Beuren en Co.; 32 53 90 95 122 C. Ver boom; 33 84 H. v. d. Kant; 37 46 49 108 125 M. de Ruiter; 38 117 V/. van Deurzen; 43 A. van Go-gh; 44 75 A, Houtsma; 52 W. Jansen; 55 W. Verhaeren; 56 Th. Jansen; 59 81 105 123 124 J. Koo-gje; 60 94 A, v d- Tuyn; 61 76 83 87 A. Brokling; 67 112 Ï13 W. v. d. Kant; 68 104 J. Harmelen en Vol; 70 C. Koogje; 71 J. Lips; 77 78 97 W. Kerk hof; 80 Th. Weelie; 82 D. Kam; 89 J. Tweeboom; 98 O. Bolkenbaas; 101 J. Ver haal; 102 C, van Tricht; 103 du Cartenier; 107 N. dn 't Hol; 110 L. J. Vis; 114 A. Vis; 115 J. Wes'teiholt; 118 P. Hinsen; 121 I. v. d. Tuyn; 126 J. Opijnèn; 127 A Moog. Op donderdag 28 mei a.s. brengt de Katholieke Film Actie afdeling Schiedam tot besluit van haar seizoen het onvolpre zen meesterwerk van René Clair: Porte des Lilas. Het is een gelukkige greep ge weest hiermede het seizoen te beëindigen. Deze film werd in 1957 in produk- tie gebracht, waarvan het scenario be werkt is naar de roman: La grande cein- ture". Allerwegen heeft deze film een zeer goede recensie gekregen. Men mist in deze film dc bekende Vlair-humor, maar hij heeft veci gewonnen aan echte menselijkheid. Opnieuw heeft hij bewezen dat de groot heid van een kunstenaar ligt in het weer geven van het eenvoudige op een voor iedereen begrijpelijke wijze. Porte des Lilas is «en van die uitzonderlijke armoe dige wijken van Parijs, als schril contrast met het bij vele toeristen bekend gewor den begrip La Ville Lumière. Deze wij ken en verlummelt voor de rest zijn M ven en juist hier speelt zich Clairs film af. Juju, de hoofdpersoon, brengt zijn le ven door met luieren, niets-doen en drin ken en verlummelt voo rde rest zijn tijd samen met zijn vriend „de artiest" een muzikant. Deze vriend van hem is zeer op zijn eenzaamheid gesteld en het kost Juju dan ook veel moeite om hem ertoe over te halen aan een misdadiger, dié door de politie wordt gezocht en bij hem binnen komt vluchten, onderdak te ver schaffen. Zijp van nature goede inborst j komt boven in zijn grote zorg voor deze maatschappelijke verScho-poeMn-g Bar bièr genaamd. Plotseling achterhaalt hij dat Barhièr verliefd is geraakt op 't doch. tertje van de caréhouder, Maria, dit ech ter alleen om haar geld afhandig te ma ken. Juju probeert Barhièr alsnog van gedachtcp te doen veranderen, hetgeen hem niet lukt en zonder het eigenlijk te willen, doodt Juju hem. Hierdoor blijft Juju voor zijn omgeving een nietsnut en de luilak, die hij altijd geweest is. Het verhaal is bijzonder eenvoudig en juist daarin schuilt de kracht van deze film, die ondanks enkele zwakke mo menten met vele goedgekozen filmbeel den, eën juist dramatisch effect weet. te bewerkstelligen. Voor Clair is de mens 't belangrijkste en alles er om heen bij zaak. Dit te ervaren vormt alleen ï-eeds een dringende aanbeveling om, indien enigszins mogelijk, op 28 mei in het Pas sage-theater deze goedgekozen siiiitings- avond mee te maken. GEBOREN: Cornelia F. M^ d. v. J. A. B. M. van Es en C. M. F. Nooteboom. Franciscus M. J. z. v. E. Nieuwenburg en J. H. Schaap. Angelina M. d v.. A. F. J, Verspeek en E. G. Kerkhof. OVERLEDEN: W. de Jong. 49 jr. De 12-jarige Catharina v. d. K. is zater dagmiddag bij het spelen op de Haveri' dijk ongelukkig gevallen en heeft daarbh een wond aan haar been opgelopen. 711 is door de G. G. en G, D. naar het Ge meenteziekenhuis gebracht, waar zij 's behandeld. Zaterdag ie de fiets gestolen van M. B Het rijwiel stond voor de woning van <3f eigenaar in de Van Ostadelaan In Nieuwe Damlaan werd de fiets sestole' van de heer W. J. P. W. N.; in de Talrr,?*- laan die van de heer A. B. Op feestelijke wijze werd gisteren door het koorgezelschap „Lof en Stichting' van de Havenparochie een viervoudig ju' bileum herdacht De heer D. P. A. v. d- Meer was veertig jaar terwijl de heréfl B. P. H.'Janse, Th. van Dijk en P. A Jansson elk Vijfentwintig jaar aan dit koor verbonden ware.n Tijdens de hoogmis te hunner intents opgedragen gaven de collega-zangers ee" goede en plechtige vertolking van de ,,MlS' sa Solemnis" van Jan. Nieland. die door jubilarissen met hun dames, in de ker" gezeten, met aandacht werd beluisterd Een ...Jubilate" van Aeb.linger besloot dc ze luisterbijdrage terwijl door de organic' Anton Tersteeg ..vóór de mis de fantasie ir G. van J. S. Bach en tot besluit Marche Triomphale van J. Lemmens te gehore werd gebracht. In de pastorie heeft pastoor A. C. v. d Brekei o.p. de jubilarissen toegesproken en hun dank gebracht voor de aan de Pa' rochiekerk gewezen diensten. Een cadeaJ onder couvert voor ieder en een blo®' menhulde voor de dames gingen hiermede gepaard. Als vice-voorzitter bracht hiern3 de heer J. v. Alphen zijn mede-koorlede11 hulde en reikte hun de kortgeleden iv.Se' voerde onderscheiding uit bestaande u1 de St-Caecjlia-medailie in zilver. Tijdens de hierna in het repetitielokaal gehouden receptie kwamen velen de jubilarissen 2e' lukwensen. Hieronder waren bestuursla' den van de andere plaatselijke kerkkoren.' alsmede parochianen en vrienden, waarb'l behalve gelukwensen nog geschenken wér- de aangeboden. Pastoor A. C. van der Brekei complimenteerde als eerste zijn vier jubilerende koorzangers, v.l.n.r. de heren Th. van Dijk en P. A. Jansson, 25 jaar lid. Dc heer D. P. H. v, d. Meer, ^0 jaar en de heer B. P. H. Janse eveneens 25 jaar van het koorgezelschap „Lof en Stichting" van de Havenparochie. Excelsior '20 kampioen van de 3c klasse Spanning voor de Schiedamse veste in de wedstryd Excelsior '20Westlandia doch de bal gaat rakelings naast. lste klasse A: Siod—Puttershoek 14, B: ProgressVoorwaarts 45. 2de klasse B: SSAVR—Crooswijk 22. C: SVDPA SB 3—4. 3de klasse A: Delta—TSB 1—2, Smeetsland Boezemkwartier 32, OldiDESv 05, Postef OML, Postel n.o. Prom. Res. 3de klasse KNVB: CKC 3Trans- valia 2 21, Tediro 2Spartaan '20 3 32. Res. ID: Feijenoord,&FSV/Pretoria 2 31, Excelsior 8Saturn us 2 24, F: Rising Hope 3 —Coal 4 1—3. G: Hillesluis 3—DJS 2 1—1. Res. 2de kiasse A: Spartaan '20 4Excelsior 9 1—1, B: slikkerveer 3—SVV 8 3—1. I: SMV 4Hillesluis 4 1—4. Res. 3de klas A: DCL 4Xerxes 6 02, Feijenoord 14VFC 4 12 Excelsior 11VDL 3 53, B: VFC 5Xerxes 7 53, C: Musschen 7 —Xerxes 8 61, Excelsior '20 5DCV 5 51, Nieuwenihoorn 2Sparta 14 21, Neptunus 8 SVV 11 0—5, Spartaan '20 6HO—V 6 2—2, Coal 5Sparta 14 3—1, Coal 5 kamp., E: Spartaan '20 8DRL. 3 47, H: Neptunus 10Voorwaarts 2 11, St. Volharden 4ED's 5 151 J: Soag 2—Nestoro 3 2. K: SCR 2-OHW 2 1—1, Smeetsland 2— Blijdorp 2 01, Blijdorp 2 kamp. L: DZB 4Aeolus 4 10 TOGB 4Siod 4 73. Florissant/OBR 4Groen Witten 4 2<1, M: B*lijdorp 3DESV 4 13. DZB 5Aeolus 5 4-^-0, Res. 4de klasse B: Feijenoord 16Excelsior 13 2—1, C: CVV ODI 4 0—4L, Spartaan '20 9 —Excelsior 14 36, DCL 6—Transvalia 6 39, D: Excelsior '20/7Hermandad 3 61, Mus schen 10— Leonidas 6 32, Spartaan '20 10— Dindua 6 6—3 E: ODI 5—CKC 5 3—5. Poortu- gaal 3—Fortuna 8 2—2, Overmaas 8Bollan- diaan 6 2—1, Transvalia 8Coal 7 3—2. F; Musschen 11Nieuwenhoorn 3 l-r-4, Spartaan '20 11—WF 4 2—0 Nado/V. 4—HWD 4 7—3. G; CW 12DEH 4 03, Leonidas Overmaas 9 15. SVDPW 4Schiebroek 4 3—2, H: Hille sluis 5—VOC 9 7—1, DRL 5—Het Noorden 6 31, Nado/V. 5DDC 5 1—0, gest., I- Spar taan '20/13—Schiedam 6 1—1, Bolnes 4—EDS 7 16. J: Demos 3DBGC 2 15 Swift Boys 2 Boezemkwartler 2 140, St. Lodewijk 4 Steeds Hooger 4 8—3. KSoag 3—Hellevoet- sluis 4 1—4. SVDP 3—Bloemhof 4 1—1, Swift Boys 3—DOZ 3 4—2, L: Roga 3—Delta 2 1—4 M: Aeolus 6SMV 6 24, Spartaan '20/14St. Lodewijk 5 2—2, Wico 4—USC 4 0—4 AVS 5— Germinai 5 5—2; N: Aeolus 7—Nestoro 4 4—2, RET 4Groen Witten 5 6—1. Noorderkwar tier 4Blijdorp 4 01< EOGB 3—NRC 5 2—4, O: Delta 3—Pechvogels 3 1—0 Varkenoord 3— S C. Maas 3 33. Noorderkwartier 5SCR 4 ii, Schiedamse Boy» 3—DESV S 2—>1. De standen luiden nu: lste KLASSE A: Ursns 17 26 St.-Lodewijk Puttershoek 17 22 Demos Oud-Beyerland 18 22 Florissant/OBR DJS 17 20 DOK Belvedère 18 18 Siod lste KLASSE B: Progress 18 29 AVS Zuiderster 18 23 Eureka TOGB 18 23 Bloemhof SMV 13 22 Hurricanes Voorwaarts 18 22 Hellevoetsluis 2de KLASSE B: Radio 18 33 Varkenoord USC 18 28 SSAVR Wico 18 27 CVMD VOB 18 25 Abb'enbroek DPB 18 21 Crooswük 2de KLASSE C: Swift Boys 18 '29 DOZ DBGC 18 26 SVDP Soag 18 27 Pantserboys Noorderkwart. 18 17 Pechvogels ASB 17 16 TOGZ 18 11 17 18 15 2 18 3 18 1 18 1" Aclivitas DESV OHVV Smeetsland 3de KLASSE A: 19 38 OHL 20 33 Delta 19 25 Blijdorp 17 19* Postef TSB 19 17 Oldi 2 punten in mindering. =4 punten in miridering. Hoewel de gemeente Rotterdam liever had gezien, dat de gemeentelijke bijdr»*15 van Rotterdam aan de internationale tn111' bouwtenfoonstélling „Floriade" tot de X°e' gezegde 3 miljoen beperkt zou zijn êe' bleven blijkt uit een nieuwe begroting' dat deze alleen sluitend zou zijn, als de £e' meente er nog 600.000 aan toevoegde. B. en W. achten de ingediende financiéj: opzet aanvaardbaar en stellen voor. gevraagde verhoging toe te staan. Zi.i dr len tevefts mede dat wethouder R La" gerak is toegetreden tot het bestuur v» de Int. tuinbouw-téntoonstelimg.,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 2