Dagblad voor Schiedam en omstreken REGERINGS VERKLARING: Verlichting belastingdruk op bepaalde voorwaarden Liberalisatie van woningmarkt Geen formele binding tussen fractie en kabinet De hemel betrekt in Genève Levendige en felle debatten tussen Herter en Gromyko Alleen de grote wapendepots worden permanent bewaakt ■Hp! mm* qpPR MENZIES: Nieuw-Guinea een paraplu boven Australië Methyl-alcoholproces is in Antwerpen begonnen A Grieks koningspaar bij de Paus Koopt op tijd uw zekerheid V.S. verwerpen Sovjet-nota Amsterdamse bewaker lag tijdens recente inbraak ziek te béd Kosten levens onderhoud iets gedaald Australische autoriteiten bezoeken Nederlands deel van eiland Nieuw „rebellen- kabinet" in Atjeh Het weer. Adenauer heeft geen voorkeur voor kandidaat-opvolger MINISTER ANTWOORDT lllliil «Will K.V.P.-voorzitter spreekt over nieuw kabinet GERUCHTMAKENDE AFFAIRE 1 Vrij kond Het weer in Europa NATIONALE LEVENSVERZEKERING-BANK ff DINSDAG 26 MEI 1959 Mijnheer de voorzitter, De verklaring, welke ik hedenmid dag namens het nieuwe kabinet, het welk ik hiermee aan uw hoge verga dering voorstel, afleg, móge ik aan vangen met een woord" van grote er kentelijkheid aan dr. Beel. Hij heeft ons land in de afgelopen maanden opnieuw aan zich verplicht, zowel door zijn optreden als minister-pre sident van het sedert 23 december 1958 opgetreden kabinet, als door zijn werkzaamheid gedurende de ach ter ons liggende periode van de ka binetsformatie. Het is immers niet in de laatste plaats te danken aan zijn arbeid als informateur en als bemiddelaar, dat het mij thans mo gelijk is met het nieuwe kabinet voor de Kamer te verschijnen. Ik vraag allereerst de aandacht der Kamer voor hetgeen aan de totstandkoming van dit kabinet is voorafgegaan. De ze terugblik is nodig, daar slechts tegen de achtergrond der gebeurte nissen opzet.en karaktér van dit ka binet duidelijk naar voren kunnen treden en zijn totstandkoming kan Worden verantwoord. Op 12 decem ber 1958 verzochten de minister-pre sident, dr. W. Drees, en zijn geest verwanten in het toenmalige kabi net, na de aanneming van een amen dement van de vaste commissie voor financiën, aan Hare Majesteit de Koningin om ontslag. Deze gebeur tenis vormde, zoals de minister-pre sident, dr. Beel, in zijn op 23 decem ber 1958 in deze vergadering gehou den redevoering het stelde, slechts de aanleiding tot het ontstaan van de crisis. Achter deze voorvallen ging inderdaad schuil een situatie „vol bewogenheid, ernst en zorg". „De oorzaken van de crisis," aldus de toenmalige minister-president, „lig gen dieper. De verhouding tussen de staatkundige groeperingen, waarvan leden in het toen afgetreden kabinet zitting hadden, alsmede tussen de daarmee corresponderende Tweede- Kamerfracties, verslechterde in de loop der laatste jaren. De afstanden Werden groter, ernstige meningsver schillen traden aan het licht." Deze tnet enkele woorden duidelijk ge schetste ontwikkeling behoeft geen bevreemding te wekken. De vraag °f staatkundige groeperingen, wel ker beginselprogramma's in vele op zichten divergeren, op het terrein v'an het praktische regeringsbeleid tot een vruchtbaar samenspel kun- den komen, is in haar beantwoor ding afhankelijk van verschillende factoren. Zon onder nieuwe i leaamscne courant Vanmiddag heeft de minister-president, Prof. dr. J. E. de Quay, in de ver gadering van de Tweede Kamer der Staten Generaal de volgende regerings verklaring afgelegd: Hiervoor is niet allereerst bepalend °f de mogelijkheid aanwezig is om na Moeizame onderhandelingen ten aanzien van punten van regeringsbeleid en met hame van controversiële punten tot door oe betrokken groeperingen aanvaarde formuleringen te komen. Een vrucht- haar samengaan is siechts mogelijk in- ®cn ook nadat de verhoudingen in he loop der jaren ingrijpend zijn ge wijzigd er in feite naast de politieke bereidheid voldoende overeenstemming van inzicht is voor wat betreft de hoofd- hjnen van het te voeren beleid. Verschil van inzicht De verbreding van de in 1946 gelegde basis in de loop der daarop volgende Jaren bracht vanzelfsprekend mee, dat ook de inzichten der nieuwe partners zich deden gelden. Daarenboven ontwik kelde zich in de jaren na 1946 geleide lik een meer normale toestand, welke hiet langer noopte tot een ingrijpen der overheid in de mate, waarover tijdens de eerste na-oorlogse jaren geen, althans Boring, verschil van inzicht bestond, ge zien het uitzonderlijk karakter der Periode. De verschillen in zienswijze omtrent aard en omvang der overheids taak traden als gevolg hiervan meer en theer aan de dag. Ook dit facet is be langrijk; het houdt mede een aanwijzing ï'r voor wat betreft de vergroting der tegenstellingen en de verbreding van oe afstand, welke bij de achtereenvol gende kabinetsformaties was te over bruggen. Na het aftreden van dr. Drees en Jt'cns geestverwanten verkreeg dit alles 'og scherper contouren. De kloof ver- Wijdde zich, het klimaat werd nog on gunstiger. Hoewel deze klimaatverslech- wrlng weinig perspectieven bood voor een herstel van de oude verhoudingen, échtten zowel dr. Beel als ik het in het landsbelang noodzakelijk alsnog te on derzoeken of zulks ^nogelijk was. Bij a't onderzoek bleek er echter een diep gaand verschil van inzicht tussen de Voormalige partners aanwezig, ener- d'ids wat betreft de aard var de bin- ~'ne tussen de fracties der regerings partijen en het kabinet, alsook tussen neze fracties onderling, anderzijds ten nzien van onderscheidene essentiële ■aagstukken. dfcist bij de crisis van december j.l. is het vraagstuk der binding sterk op ze voorgrond getreden. Het behoeft dan ook niet te verwonderen, dat bij 'de formatie na de jongste verkiezingen dit punt bijzondere aandacht vroeg. Vooral van de zijde der fractie van de Partij van de Arbeid werd hieraan grote waarde gehecht. Nadat ik had kenbaar gemaakt, een kabinet zonder formele bindingen met de fracties te willen samenstellen, berichtte de voor zitter van de fractie der Partij van de Arbeid mij, dat overeenstemming van inzicht over aard en omvang dezer binding als preliminaire voorwaarde door hem werd gesteld en verdere be spreking van het ontwerp-richtlijnen voor het te voeren regeringsbeleid daar van afhankelijk werd gemaakt. Omtrent wezenlijke punten van rege ringsbeleid zijn voorts in de eerste met de fractievoorzitters gehouden bespre kingen duidelijk ernstige verschillen van inzcht naar voren getreden. Deels be trof het onderwerpen, waarvan reeds in eer vroeger stadium het uiteenlopen der zienswijzen evident was gebleken, deels gold het beleidsvragen, die eerst in de laatst, tijd actueel zijn geworden. Als zodanig mogen met name worden ge noemd het beleid ten aanzien van Ne- derlands-Nieuw-Guinea, de wijziging van de dienstplichtwet en het algemene loonbeleid. Bij deze stand van zaken, waarin tijdens het verdere verloop dei- kabinetsformatie geen kentering is in getreden, moest het antwoord op de vraag of een herst van de vroegere brede basis alsnog mogelijk was, beslist ontkennend luiden. Onder deze omstan digheden bleken evenmin de voorwaar den aanwezi" voor de samenstelling van een kabinet op smallere basis, waarin ook ministers van de Partij van de Ar beid opgenomen zouden zijn. Het hui dige klimaat alsmede de naar voren ge treden verschillen van formele en van materiële aard stonden hieraan in de weg. Het kabinet, dat thans is gevormd, telt mitsdien onder zijn leden geen geestverwanten van de fractie der Partij van de Arbeid. Het onderscheidt zich voorts van nagenoeg alle naoorlogse voorgangers doordat het niet tot stand is gekomen in overleg met de fracties. Er bestaat derhalve generlei formele binding tussen fracties en kabinet. Bij de opstelling van de hoofdlijnen van het regeringsbeleid hebben de voorzitters der fracties, waarvan geestverwanten in het kabinet zijn opgenomen, gelegenheid gehad hun opmerkingen terzake ken baar te maken. In een daarop gevolgde bespreking tussen de aangezochte mi nisters is mede van deze opmerkingen kennis genomen en werd overeenstem ming over deze hoofdlijnen verkregen. De ervaring heeft voldoende ge leerd, hoe moeizaam de procedure is om in overleg met fracties of fractie voorzitters te komen tot zodanige formuleringen van een regeringspro gram, dat daaruit formele bindingen kunnen voortvloeien. In een periode als de huidige, waarin complexe vraag stukken en niet gemakkelijk voor zienbare ontwikkelingen zowel in het binnenland als op het internationale niveau de aandacht vragen, zouden het overleg over en in een later stadium, met name bij zich wijzigende omstandigheden de interpretatie van een tevoren met fracties overeen gekomen program ongetwijfeld tot ernstige moeilijkheden, tot ongewenste tegenstellingen en spanningen leiden. De nu gekozen weg, waarbij zulk een formele binding niet aanwezig is, geeft een extra accent aan de in ons staats bestel geldende eigen verantwoordelijk heid van de regering voor het bepalen en het ten uitvoer leggen van het door haar te voeren beleid, alsmede aan de eigen verantwoordelijkheid van het parlement, die tot uitdrukking komt in zijn mede-wetgevende taak en in de democratische contftjle op het regerings beleid. Mijnheer de voorzitter, na deze terug blik op de totstandkoming van het kabi net stel ik het op prijs de Kamer in grote lijnen een inzicht te geven in de beginselei} wa_rdoor de regering zich bij het voeren van haar beleid zal laten 'leiden en van een aantal richtlijnen waarvan de regering op het stuk van het concrete beleid zal uitgaan. U zult het willen verstaan, dat de leden van het kabinet zich op tal van concrete beleidsterreinen nader wensen te oriën teren en te beraden alvorens tot een regeringsstandpunt terzake te komen. Bij de aanbieding van de ontwerp-begro- ting voor het dienstjaar 1960 zal in dit opzicht meer klaarheid gegeven kunnen worden. De regering rekent de handhaving en versterking van de democratische (Zie vervolg elders in dit blad) Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren de Rus sische nota van 23 mei, waarin op nieuw geprotesteerd werd tegen het Westelijke besluit om de NATO-landen. waaronder West-Duitsland, te voorzien van de modernste wapens, verworpen, aldus melden Reuter en A.F.P. De woordvoerder van het ministerie heeft verklaard dat dit besluit op geen enkele wijze Aan worden beschouwd als een bedreiging van de vrede zoals de Rus sische regering het doet voorkomen. Hij nodigde de Sovjet-Unie uit op te houden met het dreigen met eenzijdige maatregelen inzake Duitsland, welke bedreigingen, zoals minister Herter verklaard heeft, moeilijk kunnen bijdra gen tot een goed resultaat van de onder handelingen tussen Oost en West. Hij merkte op dat er niets niet stond in de Russische nota's aan de NATO-lan den en liet doorschemeren dat men zich niet druk zou maken om een antwoord te zenden. Voorts werd gezegd dat het besluit van de NATO-landen om voor hun verdedi ging niet te vertrouwen op wapens van voor het atoomtijdperk terwjjl de Rus sische strijdkrachten met de modernste wapens worden uitgerust, in geen en kel^ opzicht een bedreiging voor de vre de is. „Het is eerder de verkeerde voor stelling die de Sovjet-Unie blijft géven aan de Westelijke motieven die de internationale spanning doet toenemen." De sfeer in Genève, waar de ministers van buitenlandse zaken van de Grote Vier gisteren hun besprekingen hebben hervat, dreigt slechter te worden. Er werd gisteren, volgens Reuter, meer ge ïmproviseerd dan op voorgaande verga deringen en de discussies waren eerder polemisch dan constructief. De zitting begon mét een korte herdenking van de Amerikaanse oud-minister Dulles, waar bij de Rus Gromyko en zelfs Lothar Bolz van Oost-Duilslarul hebben gesproken. Vervolgens lanceerde Gromyko weereen felle aanval op het Westelijke totaal plan. Hij sprak ongeveer drie kwartier. De Rus ging nader in op de kritiek van het Westen, zoals geformuleerd op de voorgaande vergaderingen te Genève, op zijn ontwerp voor een vredesverdrag. Hij verklaarde dat slechts dit verdrag in staat is om Europa vrede en rust te brengen. De Russische minister legde er de nadruk op dat zijn regering veel belang hecht aan het vredesverdrag en daarom wenst dat besprekingen hier over cóncreet en vruchtdragend zullen zijn, ómdat, hoe eerder een dergelijk ver drag met Duitsland gesloten wordt, des te kleiner het gevaar voor nieuwe mili taire conflicten zal zijn. Hij verklaarde dat de pogingen van Rusland om het Duitse militarisme de voet dwars te zetten, sympathie ontmoet in Frankrijk, Engeland en de V.S. De Rus vroeg zich af wat men door verder uitstel kan winnen. De omvorming van West-Duitsland tot een startbaan voor atoombommenwerpers? De uitrusting De Westduitse bondskanselier, dr. Adenauer, heeft op een bijeenkomst van het bestuur van de christen-democrati sche fractie in de Bondsdag gezegd dat hij geen voorkeur heeft voor een kan didaat als zjjn oi volger als bondskanse lier, aldus meldt Reuter. In Bonn meen de men dat Adenauer de voorkeur geeft aan de minister van financiën, Franz Etzel, maar dat de meeste afgevaardigden van de christen-democratische partij in de Bondsdag liever de vice-bondskanse- lier en minister van economische zaken, Ludwig Erhard, als opvolger van Ade nauer zien. van het Westduitse leger met raket- en kernwapens? Niemand behoeft erop te rekenen in do Sovjet-Unie een bondge noot te zullen vinden, die een dergelijke toestand zal helpen handhaven, aldus Gromyko. De Russische minister lever de vervolgens weer kritiek op het Wes telijke planlfcn noemde dit een „bunde ling van verscheidene, duidelijk onder scheiden problemen." De Amerikaanse minister van bui tenlandse zaken, Herter, nam het daar na op voor West-Duitsland. Hij ver wierp met kracht de Russische be schuldiging over het Westduitse mili tarisme en verklaarde dat Oost-Duits- land militair veel krachtiger is ont wikkeld dan de bondsrepubliek. DeZe beschuldiging doet oude angsten en lang „gedoofde" haat herleven. Zij vormt een poging om ons overleg in verwarring te brengen door de bonds republiek motieven uit een andere pe riode toe te schrijven, aldus de Ame rikaanse minister. Hij verklaarde met nadruk dat de regering van West- Duitsland afgezien heeft van het ge bruik van geweld bij de regeling van internationale geschillen. De conferentie van gisteren werd ge kenmerkt door levendige debatten, die wel een scherpe tegenstelling vormden tot de van te voren geprepareerde rede voeringen van voorgaande vergaderin gen. Zo verklaarde Herter op een gege ven moment met nijdige stem dat Oost- Duitsland, de bevolking van beide Duits- landen in acht genomen, vier tot vijf maal zoveel man onder de wapens heeft dan de bondsrepubliek. Gromyko antwoord de dat Herter bij zijn berekening van de grootte der Oostduitse strijdkrachten de leden van sportorganisaties en jeugd verenigingen had meegeteld. Herter heeft echter niet gerept over de raket bases in West-Duitsland, aldus Gromyko. Koning Paul en Koningin FrdRèrika van Griekenland zijn in Rome door Paus Joannes in speciale audiëntie, ontvangen. Men ziet het Griekse koningspaar hier bij het verlaten van het apostolisch paleis na de historische audiëntie. Het landelijk prijsindexcijfer van ge zinnen 'van hand- en hoofdarbeiders, zoals dat maandelijks door het Centraal Bureau voor de Statistiek wordt samen gesteld, vertoonde van medio maart tot medio april 1959 een lichte daling. Het indexcijfer inclusief a.o.w. daalde van 121 in maart tot 120 in april. Het index cijfer exclusief a.o.w. bleef onveranderd staan op 116. Per 15 april 1958 stonden beide indexcijfers op resp. 123 en 119. (Het indexcijfer is gebaseerd op 1951 100). In de sector voeding trad een forse daling op van het indexcijfer jvoor groenten en een prijsdaling voor vis en eieren. Het indexcijfer voor aardappe len en fruit vertoonde een stijging, ter wijl voorts een kleine prijsstijging voor rundvlees werd waargenomen. (Van onze Haagse redactie) De inmiddels afgetreden minister van Oorlog, ir. Staf, heeft nog geantwoord op vragen van bet Tweede Kamerlid, de heer Koersen (KVP) over de wapen diefstallen in Amsterdam. De minister zegt daarbij o.a„ dat de diefstallen op 13 en 30, april niet werden gepleegd in een wapendepot. De wapens en de daar bij behorende munitie behoorden aan het militair personeel, dat in het gebouw werkzaam was. Daarom was de munitie ook niet gescheiden van de wapens op geslagen. Hoewel in het algemeen geen wijzi gingen in de organisatie van de bewa king worden genomen, meent de minis ter toch wel, dat ook bij geringe hoe veelheden wapens en munitie een ge scheiden opslag dient te worden over wogen. Hij deelt verder naar aanleiding van een vraag van de heer Koersen mee, dat de bewaking van de wapenkamer in de Oranje-Nassaukazerne niet was opgedragen aan een „70-jarige ziekelijke man" maar aan een 51-jarige valide bes waker. Deze nam zijn taak zeer nauwge zet op, maar lag op de dag van de dief stal ziek te bed. Over de bewaking iik het algemeen zegt ir. Staf, dat het een praktische on mogelijkheid is, alle diefstallen en in braken in miljtaire objecten te voor komen. Voor dë minder belangrijke ob jecten is reeds eriige tijd de sta tische bewaking opgeheven, omdat deze een geestdodende- invloed bleek te hebben op het bewakend personeel. Slechts de zeer belangrijke depots, waar grote hoeveelheden wapens en munitie zijn opgeslagen, zijn nog van een sta tische dag- en nachtbewaking voorzien. Voor het overige werd een meer dyna mische bewaking toegepast en het te verwaarlozen aantal diefstallen is sinds dien in geen enkel opzicht toegenomen. Premier Robert G. Me.izies van Aus tralië heeft gisteren te Washington in een toespraak over de gevaren van een opdringen van het Chinese communis me in Zuidoost-Azië ook de kwestie Nieuw-Guinea ter sprake gebracht, al dus bericht United Press 'nternational. Hij zei onder meer: Wij hebben steeds op het standpunt gestaan, dat westelijk Nieuw-Guinea Nederlands behoort te zijn, maar Indonesië neemt een geheel ander standpur.» n. Tijdens het bezoek va de Indonesische mink-er van bui tenlandse zaken, Subandrio, aan Austra lië, hebbe we veel over deze kwestie gesproken. Wij hebben veel moeite ge daan Subrandio ervan te overtuigen, da', er een zeer gevaarlijke toestand zal ontstaan, als Indonesië zjjr aanspraken op Nederlands Nieuw-Guinea met wa pengeweld zou bekrachtigen". „Ik kan mij haast niet voorstellen", aldus Men- zies, „hoe Amerika, Engeland en Aus tralië in zulk een geval afzijdig zouden kunnen blijven, maar jelukkig zijn we m« Subrandio tot een gezamenlijk ge schreven ikkoort1 gekomen, waarin staat dat Indonesië niet zijn toevlucht zal nemen tot geweld". Premier Men- zies noemde Nieuw-Guinea „de paraplu boven noord-Australië". De ustralische premier sprak voor de Amerikaanse perselub in W—Mngton. Momenceel zijn Australische autori teiten op bezoek in Nederlands Nieuw- Guinea. De secretaris-generaal van het „Department of territories" in Canberra, de heer C. R. Lambert, en een hoofd ambtenaar van zijn departement, de heer R. S. Swift, een deskundige op het gebied van speciale projecten, zijn dezer dagen uit Sydney te Biak voor eerl werkbezoek van twee weken gearri veerd. Op luchthaven Mokmer werden zij namens de gouverneur verwelkomd door de directeur van binnenlandse zaken, de heer J. C. Baarspul, die hen ook cp de verdere reis door Nieuw- Guinea vergezelt. Een .,Beaver"-vlieg- tuigje bracht het gezelschap de ochtend na de aankomst in Biak naar Seroei, waar onder meer scholen, opleidingen e.. het cacaoproject werden bezocht. Inmiddels hadden zich met het m.s. „Oranje" de resident Geelvinkbaai, de heer H. Veldkamp en de Australische „liaison officier", de heer P. Mollison, naar Seroei begeven, waar zij zich bij de drieautoriteiten voegden. Met het zelfde schip werd de reis naar Biak ge maakt, vanwaar vandaag met de lijn- Eakota naar Merauke wordt gevlogen. L gouverneur zal van het oponthoud tc Hollandia gebruik maken om te Sen- tani de Australische gasten te begroeten. Behalve Merauke, waar scholen, vak opleidingen en enkele missie-objecten wo.rdei. bezocht, is ook Koembe in het reisschema opgenomen, waar de heer r -.mbert het rijstproject en wellicht eei. in volle ganfc zijnde oogst van de rijst in ogenschouw zal nemen. Don derdag arriveert het gezelschap uit Merauke voor het officiële bezoek te Hollandia, waar de Australiërs de gas ten zullen zijn van de gouverneur en mevrouw Platteel. Na Hollandia staan Manokwiri, Sorong, Teminaboean, Aja- irrroe en Fakfak nog op het program- in. waarmee le gasten zich in vogel vlucht een tptaalbe .d van dit Neder-' landse deel van het eiland hebben kun nen vormen. Zij keren 9 juni weer uit Biak naar Sydney terug. In de rubriek Kaarten of tafel spreekt hedenavond r. V W. van Doorn, voor zitter van de K.V.P., voor de KRO- microfoon over het nieuwe kabinet. In Antwerpen is gisteren het proces begonnen tegen 36 personen die te ma ken hebben gehad met de verspreiding van de methyl-alcohol waaraan vorige herfst acht mensen overleden. Een per soon werd blind na het drinken van de methyl-alcohol, een aantal anderen werd er ziek van. Van de 36 beklaagden, die door 33 advocaten worden verdedigd, staan tien terecht wegens dood door on voorzichtigheid en wegens het toevoegen van gevaarlijke stoffen aan voedsel en drank. De anderen worden vervolgd wegens ontduiking van belastingen op alcoholische dranken, wegens exploitatie van illegale distilleerderijen en wegens bezit en vervoer van illegale alcohol. Als hoofdbeklaagde geldt de 41-ja- rige Gustave Corthout uit Antwerpen, die 4.600 liter methylalcohol kocht bij Roger Hoet, een apotheker in Lier. Cort hout zegt, dat hij de apotheker gevraagd had om aethyl-alcohol voor het opwar men van motoren. De apotheker zou hem methyl-alcohol geleverd hebben, toen zijn voorraad aethyl op was. Ge durende de zitting van gistermorgen werd in hoofdzaak aandacht besteed aan het technische verschil tussen aethyl en methyl. Aethyl heeft na distillering geen nadelige gevolgen als het gedronken wordt, methyl wel. Verder brachten een aantal slachtoffers verslag uit over de omstandigheden van hun vergiftiging. Een woordvoerder van het Indonesi sche leger heeft gisteren aan Reuter meegedeeld dat de Darul-Islam-leider in Atjeh, Daud Beureuh, een „nieuw ka binet", bestaande uit opstandelingen leiders, heeft samengesteld. Daud Beu reuh werd onlangs door zijn opperbe velhebber, Hasan Saleh, opzijgezet. Het proces zal waarschijnlijk verschei dene weken duren. Het eerste slachtoffer van de methyl alcoholvergiftiging was een 35-jarige moeder van twee kinderen die stierf na op 10 september een paar glaasjes ge dronken te hebben op een bruiloft in Herentals bij Antwerpen. Vier andere bruiloftsgasten werden ziek, maar her stelden. Op 11 september stierf een Noorse zeeman, de -dag erop drie Ant werpenaren en toen, terwijl het onder zoek al in volle gang was nog twee Noorse zeelui van de acht die na het drinken van de methyl-alcohol naar het ziekenhuis werden overgebracht. Enkele dagen later stierf nog een Antwerpse vrouw. Bij verscheidene anderen deden zich nog vergiftigingsverschijnselen voor na het drinken van alcohol of het eten van gevulde bonbons. Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Vrij koud weer met veel bewol king en hier en daar een bui. maar ook enkele verspreide opklaringen. Matige, in de kustprovincies tijde lijk krachtige wind tussen noordwest en noord. Zon: 04.32-20.43. Maan: 00.10-10.05. temp. Station Weer heden max 1 uur gist Stockholm half bew. 9 20 Oslo half bew. 14 23 !\upennagei zwaar bew. 12 14 Gonden geheel bew. 9 15 Amsterdam geheel bew. 10 17 Brussel geheel bew. 11 20 Ear ijs geheel bew. 10 21 Nice mist 17 21 Berlijn zwaar bew. 15 22 Erankiort onbewolkt 12 24 iVlünchen onbewolkt 9 20 Wenen onbewolkt 12 21 Rome regen 15 24 neersl. Advertentie Zon op

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 1