ALS JULLIE SKOPPEN, SKOP IK OOK" Oranje laat kans op zege Schotland slaat toe rauwe tiveede hel(1-2) Auld wegens trappen naar Notermans uit veld gezonden dat door duizenden geluk^ kige gebruikers - mannen zowel als vrouwen - als een weldaad werd ont vangen. I LFORD^^H Hof mans en Zilverberg in Winterswijk bejubeld Twentse schonen brengen Boon tot het uiterste Uit het veld gestuurde Auld bewerkt' kleedkamer-deur Nederlands elftal holt zichzelf voorbij HERWONNEN LEVENSKRACHT DONNER WINT TE ZURICH OLYMPIA'S TOER DOOR NEDERLAND kampi Ruiteréquipes voor de Europese ioen- schappen UITSLAGEN bij V.V.V. DONDERDAG 28 MEI 1959 PAGINA 7 Hk' Gouda definitief kampioen Protesten afgewezen Teeuwen wil weg Na vier vetiengingen Zwartemeer schakelt N.E.C. uit voor beker Advertentie De natuur biedt U: d»or het wonderbaarlijk bijenprneparaat APISEHl .tl Tal alleen bovenaan WINTERSPELEN 1960 ZONDER BOBSLEEËN Auto voor verlamde handballer Wouters v. d. Oudenweyer en Uytendaal naar Parijs Nederlandse jeugdploeg tweede etappe (Van onze speciale verslaggever) De deur van de kleedkamer der Schot ten heeft het va afloop van de wedstrijd moeten ontgelden. Een woedende Auld door de scheidsrechter uit het veld ge stuurd icegens een poging Jan Noter- mans tegen het lichaam te trappen, raakte het houtwerk zo energiek met zijn schoen, dat de splinters er af vlogen Overigens was het hele Schotse team niet best te spreken. Journalisten, die bijvoorbeeld wel eens wilden weten hoe die deur zo beschadigd kwam en of linkshalf Hewie werkelijk goed Neder lands sprak, omdat hij een Zuid-Afri kaan is, kregen geen kans het Schotse leeuwenhol binnen te komen. Wij heb ben Hewie nog wel gesproken. Hij zei uit de opmerkingen, die de Nederlan ders onder de wedstrijd maakten, te heb ben begrepen, dat zij de Schotten ruw en soms gemeen vonden voetballen. ..Maar jullie Hollanders spelen ook erg hard en wij begonnen er niet mee.'' Notermans dacht hier anders over. „Aan de overkaht (van Het Kanaal) willen ze graag een ander tacklen. maar als wij het doen. kunnen ze er niet tegen." De kleine Fortuna-soeler demonstreerde een paar maal hou hij met 'zijn elleboog zijn gezicht had beschermd, toen Aula h"m probeerde te trappen. Was de Schotse linksbuiten, die door zijn mede-sn«lers ah een prettige vriend •'■nrdt beschouwd, het slechtst gestemd bij de Britten, in de .kleedkamer cfbr Nederlanders stond het gezicht van volkomen kansloos is doelman Farm bij de boogbal waarmee Van der Gijp de score opent in de wedstrijd legen Schotland. Frans de Munck op onweer. „Het is onze (Van onze sportredacteur) Het Moment kwam tien minuten voor het einde. Met reuzenpassen snelde Oranje's linkshalf Klaassens haar de rand van het strafschopge bied. Precies op tijd kwam van Rij ers de korte pass. Gespannen volg den vijfenvijftigduizend paar ogen ^e balHoog over. Praktisch de 'aatste kans was voorbij. Voor Klaas sens geen doelpunt in zijn veertigste 'andenwedstrijd; voor het Nederlands elftal geen gelijk spel in de laatste ^edstrijd van het seizoen, die tegen Schotland. Het bleef 12, een ach terstand opgelopen in het begin van JJe tweede helft toen de Schotse voet balprofs snel en bekwaam hün ach terstand van 10 wegwerkten. Een nederlaag dus voor het Oranje team. Een verdiende, maar daarnaast e»k een volkomen onnodige neder- 'aag. Bijzonder groot namelijk zijn be mogelijkheden geweest om het bchotse team ver voor de rust reeds voor een voldongen feit in de vorm van een sprekende achterstand te "taatsen. Het Nederlands elftal is ®chtcr zichzelf voorbijgehold. In zijn baast om tegen het Schotse elftal tot ®en eervol resultaat te komen baast, die voortsproot uit vrees heeft het Oranjeteam te hoog gegre pen. Het gevolg was allereerst, dat de noodzakelijke rust om tot effi ciënte combinaties te komen uitbleef en vervolgens, dat gaandeweg een steeds geprikkelder stemming ont stond. Tegen de geïrriteerd en boven dien bikkelhard spelende Schotten kon een uitbarsting niet uitblijven. De climax kwam drie minuten voor het eindsignaal. Schotlands linksbui ten Auld werd door de Portugese scheidsrechter Campos uit het veld gezonden. Hij had, toen er geen ba) meer te bekennen was, in de richting- van het hoofd van de op de grond liggende Notermans geschopt. Eerst toen bedaarden de gemoederen, al hadden politie en suppoosten nog ge ruime tijd werk om de toeschouwers, die Notermans wilden wreken, ach ter de omheining te houden. Groot waren wjj vertelden het al Nederlands kansen in de eerste helft, ^hmiddellijk na het begin lanceerde i'ranje een onstuimig offensief. De gchotse verdediging wankelde meteen. ;~e rossige spil Evans, al tien jaar de onwrikbare steunpilaar van de Schotse •efensie, moest overal bijspringen om jio gaten te stoppen, die snelle Neder- '®hdse aanvallen opgebouwd met de JJ'mmer aflatende steun van de kant- •jklves Klaassens en Notermans, veelal gedirigeerd door Rijvers en meestal ge- langs Moulijn veroorzaakten, iflkte hem slechts gedeeltelijk, g ®nt de rushes van Moulijn, die zeer ~ttent werd bijgestaan door zijn club genoot, van der Gijp, de remplaqant oor de wegens een spierblessure uitge schakelde Van der Linden, veroorzaak- - o in de Schotse verdediging aanvan- bijzonder veel paniek. Van der Gijp opent score r. Oranje profiteerde er echter niet van. "ijels greep telkens mis op de voor- S Ren. Hü miste de souplesse om snel A reageren. En voor het overige wil- Jj" de Nederlandse aanvallers hun ac- i'es te vlug uitvoeren. Zij vreesden de jCfaamde en inderdaad bikkelharde pckle van de Schotten. Zij trachtten ze c ontlopen door het tempo op te chroevcn, maar werden daardoor on nauwkeurig; in al hun acties. Slechts fn keer hield men het hoofd koel. Dat jJ*s in de zestiende minuut, toen Wiers- s a met een verre pass de naar het ^"orste gelid opgerukte Van der Gijp vereikte. Oranje's invaller-linksbinnen, h|0°r de achtste keer in de nationale sprintte snel langs spil Evans en fcChtsback MacKay, lokte doelman iilrm naar voren eii lepelde de hal iard, maar beheerst tegen de touwen, ■"■-O. Toen was het moment gekomen om »re te slaan. Want, al gingen de Schot- h nog feller in de tackle, al bezondig- hhS z'j zich zelfs zo nu en dan aan het 'vielen van tikken tegen de enkels van Jib tegenstanders, hun paniekstem- jd'hg in de verdediging konden zij er mee verbergen. Maar al speelden 6ch voor het Schotse doel de nodige ^nerverende taferelen af, de doelpun- h bleven uit. En toen het signaal voor rustpauze klonk, kon men zelfs al g^ststellen, dat de Schotten de crisis j;?cddeels overwonnen hadden. Spil 'vans had vastgesteld, dat Canjels f, en gevaarlijke aanvalsleider was. Rechtsback Mackay had de methode jkyonden om Mouljjn het spelen moei te te maken geen centimeter ruim- v, geven en met de vereende hulp W f de binnenspélers Collins en Law 6rden Van der Gijp, Rijvers en Van der Kuil door de overige verdedigers redelijk in bedwang gehouden. Twee Schotse doelpunten De tweede helft begon en weer kreeg Nederland zowaar de beste kans. De Schotse verdediging bleek niet hele maal „waterdicht" te zijn. Linksachter Caldow raakte tenminste zodanig in verwarring toen Moulijn in de zevende minuut een duel met MacKay glansrijk gewonnen had, dat hij de bal precies voor de voeten van Van der Kuil kopte. Rakelings schoot Oranjes rechtsbuiten langs de verste paal. Daarna echter sloegen de Schotten terug. De voorhoe de vond eindelijk de juiste cadans. Rechtsbuiten Leggat, die in de voor Kuys spelende Kraay geen te moeilijke tegenstander gevonden had, was de eerste die dat aantoonde. Door ver uit te lopen kon De Munck het gevaar be zweren. De Munck kreeg echter geen schijn van kans na een fraaie solo van rechtsbinnen Collins, die door midden voor White de vrije ruimte ingestuurd was. Vijt minuten later, in de twintig ste minuut, werd De Munck weer ver slagen. Linksbinnen Law, de beste spe ler van de Schotten, speelde de Neder landse verdediging uit positie. Toen was het voor middenvoor White niet moeilijk om zijn naar binnen gezwenk te rechtsbuiten Leggat te bereiken, 1—2. Harde, onvriendelijke strijd Fanatiek, bikkelhard en onvriendelijk werd daarna de strijd. De Schotten ro ken, de overwinning en wensten die niet meer prijs te geven. Aanvankelijk be perkten ze zich tot een nog iets fellere tackle. Maar toen ook de Nederlanders antwoordden met steviger ingrijpen, kwamen van beide zijden, maar vooral van de Schotten, de overtredingen. In tussen moest de Schotse verdediging weer een periode van Nederlandse druk doorstaan en opnieuw kreeg Oran je kansen. De eerste toen Rijvers even huiten het strafschopgebied een over treding tegen Van der Kuilmocht „wreken' 'met een vrije schop. Over het muurtje van Schotse verdedigers heen en langs de verblufte doelman Farm ketste de bal echter tegen de paal. Nog meer vrije schoppen op het Schotse doel, afgewisseld door corners, volgden. Telkens weer veroorzaakten zij opwindende momenten in het straf schopgebied, maar tijd en ruimte voor het lossen van het beslissende schot kregen de Nederlandse aanvallers niet. Tenslotte zou dan Klaassens zjjn veer tigste interland afsluiten met zijn eerste doelpunt. Ook hij echter zwaaide te snel Fen incident heeft de interland NederlandSchotland ontsierd. Auld moest wegens het trappen naar Notermans uit het veld gezonden worden. De Schotse aanvoer der Evans (5) beklaagt zich bij de grensrechter op het moment dat scheidsrechter Campos duidelijk in de richting van de kleedkamer wijst. Klaassens (6) en Van der Hart (5) zien toe. met zijn linkervoet. Weer kon doelman Farm opgelucht ademhalen. Kort erna kwam het incident tussen Notermans en linksbuiten Auld, hele maal bij de rechter hoekvlag. Noter mans prikte de bal tussen Aulds benen door over de zijlijn. De Schot draaide zich om en trapte. Met zijn elleboog kon de Nederlander zijn gezicht nog juist beschermen. Scheidsrechter Campos kreeg toen van zijn landgenoot en grensrechter het advies Auld het veld uit te zenden en besliste prompt dien overeenkomstig. Daarna voorkwam hij een massale vechtpartij, liet de gemoe deren wat bedaren en floot vervolgens zo snel als maar mogelijk was voor het einde. De protesten van Gouda en De Spar taan naar aanleiding van de maan dag gespeelde tweede beslissingswed strijd tussen beide teams om het kam pioenschap van de Eerste klasse A (amateurs) zijn alle afgewezen. Door deze uitspraak van de protestcommis sie is Gouda, dat na de normale speel tijd van de bewuste wedstrijd een voor sprong van 21 had, kampioen. Teeuwen van VVV zal op zijn ver zoek op de transferlijst worden ge plaatst. Eindhoven heeft interesse voor hem. Karl Heinz Spikofski, die twee sei zoenen voor VVV is uitgekomen, zal liet volgend seizoen voor een Duitse club gaan spelen. eigen schuld," mopperde hij tegen ieder een die het horen wilde, „wij kunnen niet tegen ons verlies, we zijn zelf be gonnen met te hard te spelen." De Munck voelde zich ook niet zo happy over dat tweede doelpunt. „Ik had er misschien uit moeten komen, maar ja, als je naar voren komt voor die voorzet, zal je net zien, dan schiet de rechts buiten zelf." Elek Schwartz begint langzaam zijn trui uit te trekken, als wij van De Munck vranend naar hem kijken. ,,Ja, de eerste helft hè, we hadden met 3-0 vóór moe ten st""n. want we waren toen veel ruS( speelden de Schotten n'ott" eg snel en oevaarlijk. maar over klast. zün we niet." De jarige Rijvers hij is 33 mar geworden is niet onte vreden. Zijn 25ste interland is geen overwinning geworden, wat hij ook eiaenlijk niet had ver.'"-"-'-* Over het schot tegen de vaal b;: vrije trap vlak bij het strafschopgebied, raakte hij niet uitgepraat. „Ik gaf Leo Canjels en Cor van der Gijp een seintje om tussen de Schotten te gaan staan om de doel man het. zicht te belemmeren. Ik zag de hal er in gaan. de keeper had er geen kijk op door al die spelers voor het doel. Nou kwam di" nóg tenen de naai. On begrijpelijk." Rijvers klikt pijnlijk als zijn knie op de massagetafel onder handen wordt genomen. ..Dat heb ik nog te danken aan hun linkshalf. Hij zei nog wat in het Nederlands t"nen me. zoiets als- als jullie skovpen. skop ik dok." Het snelst van alle spelers is Leo Can jels omgekleed. Hij weet eigenlijk niet, waarom het zo beroerd is gegaan. ,,Ik kon er niet in komen, kreeg helemaal geen schietkansen. Bij de meeste ballen moest ik me omdraaien of een man passeren en dat lukte me niet. Neen. mijn optreden voor het Nederlands elftal is nog steeds geen succes geworden." merkt Canjels somber op. Maar even later glimlacht hij sneer als Rijvers hem am een beetje bri.llantinè vraagt. „Dat ijd.ele. gedoe van Kees." Wiersmn vond het erg moeilijk gaan in de achterhoede. „Voor de rust had den ine er aardig kijk op. Ze kregen geen kans om te schieten, maar in de tweede helft leek het wel alsof iedereen de zenuwen jiwd. De Schotten switchten p--ima, vooral Collins, ook hun goals wa ren echt mooi. Alleen de tweede had voorkomen moeten worden." Datzelfde meent ook Van der Hart, de nationale spil. die na vandaag om twee enkels windsels moet binden. ..Er zat geen ver band in de ploeg. De tegenpartij stond steeds vrij, de buitenspelers haalden ve~ op, waar ze alsmaar ballen kregen toegespeeld. En dan, het liep niet. mis schien doordat zij zo stevig on de bal zaten, al kunnen wij ook wel tegen een stootje." Klaassens, de man met de meeste interlands in het huidige elftal, is het roerend eens met de invaller op de linksbackplaats, Hans Kraay.. Kraay vond het een zware wedstrijd; vooral op de backplaats. Leggatt kwam steeds langs mijn verkeerde been en die jon gen was behoorlijk handig met de bal. Overigens had Kraay meer verwacht van de Schotten. „Hei duurde allés veel te lang, vooral in de eerste helft." Klaas sens heeft er nog spijt van, dat hij na de rust twee kansen ongeveer op de rand van het strafschopgebied 'onge bruikt liet. „Ik schoot ze met mijn lin kerbeen en dat was verkeerd. Vooral de tweede keer had ikhem mooi rechts kunnen inknallen. Ik had toch zo graag deze wedstrijd een doelpunt gemaakt. Woensdagavond is te Nijmegen de voetbalwedstrijd N.E.C.Zwartemeer vooh de vierde ronde van de beker competitie van de K.N.V.B. gespeeld. Na vier verlengingen won Zwartemeer de ontmoeting met 2-1. Na de reglemen taire speeltijd was de stand 1-1. De Belyéfer wenst Justus Fontaine, topscorer van de wereldkampioen schappen voetbal, geluk met zijn prestatie. TOEN DE FRANSE ONDERZOEKER, DE BELVEFER er na jarenlang, moei zaam researchwerk in slaagde de „Ko- ninginnegelei" van de Bijenkoningin dienstbaar te maken aan de mensheid, behaalde hij de grootste overwinning ooit op de natuur veroverd, Want deze „Koninginnegelei"- bevatte het geheim van de superioriteit van de Bijenko ningin over de andere bijen, het geheim van haar kracht en haar Stralend uiter lijk, van haar uniek lang leven in de bijenwereld, van haar verrassende po tentie. De Belvéfer ontleedde de gelei: Wacht daarom niet langer: Gun Uzelf herwonnen levenskracht door APISERCM Apiserum is geen geneesmiddel, doch een natuurlijke drank die nieu we vitaliteit en veerkracht, nieuwe durf en dynamiek op iedere leeftijd kan schenken. APISERUM is verkrijgbaar bij de phar- maceutische detailhandel in kuurver- pakkingen van 24 drinkbare ampullen a f 49.50. Imp. Bergerac N.V.. Hofwijck- plein 46-47. Den Haag. Het amateurvoetbalelftal van West- Duitsland heeft met 20 gewonnen van de Engelse amateurs. Donner heeft in de zevende ronde van het internationale schaaktoernooi te Zü- rich gewonnen van de Zwitser Walther. In deze konings-indische partij heeft Walther een foutieve paardzet gedaan waardoor zijn dame in de verdrukking kwam. Even tevoren was Donner er reeds in geslaagd de koningsvleugel van zijn tegenstander te ontwrichten. Na een dameoffer zette Donner hem na 41 zetten schaakmat. De uitslagen van de zevende ronde luiden: Duckstein-Fisher 0-1, Barcza- Blau afgebroken, Gligoric-Olafsson 1-0, Donner-Walther 1-0, Bhend-Keres Kupper-Nivergelt 1-0, Larsen-Unzicker afgebroken. Uit de zesde ronde werden nog enkele afgebroken partijen verder gespeeld. De ontmoeting WaltherGligoric eindigde in remise, terwijl FisherLarsen, Kei lerDonner en OlafssonBarcza op nieuw werden afgebroken. Na de zevende ronde luidt de stand: 1. Tal (Rusl.) 5% pnt.; 2. Fisher (V.S.) 5 pnt. en 1 afgebr. partij; 3/4. Kercs (Rusl.) en Gligoric (Joeg.) beiden 5 pnt,; 5. Barcza (Hong.) 4 pnt. en 2 af gebr. part. Donner bezet de achtste plaats met 3 pnt. en 1 afgebr. partij. Met 35 stemmen vóór en 21 tegen heeft het Internationaal Olympisch Co mité besloten in het programma voor de Olympische winterspelen in 1960 te Squaw Valley geen bobsleewedstrjjden op te nemen. Bovendien heeft het I.O, C. de suggestie van de hand gewezen om de wedstrijden in Lake Placid te houden. Als tegenzet heeft de interna tionale bobsleefederatie nu besloten, de wereldkampioenschappen in het tijdvak van de Olympische winterspelen te houden in Cortina d'Ampezzo. De handballers van de Hengelose kampioensploeg Olympia hebben zoveel geld bijeengebracht, dat zij voor de door kinderverlamming getroffen oud eersté-elftal speler Gerrit Sluyer een auto hebben kunnen bestellen. Sluyer werd drie jaar geleden tijdens een reis van Olympia naar Duitsland ziek. De Londense voetbalclub Tottenham Hotspur heeft woensdag in het Lenin- stadion te Moskou de Torpedo's met 10 verslagen. Advertentie de kleinbeeld-camèra voor' kleur en zwart-wit WINTERSWIJK, woensdagavond. (Van onze speciale verslaggever) De meisjes uit üet Twentse land had den woensdagavond slechts oog voor één mande wielrenner Bertus Boon uit Markelo. Hij was hun favoriet in Olympia's Vijfde Toer door Nederland en dat lieten zij hem met allerlei en thousiaste gebaren wel zeer duidelijk merken. Bertus Boon bleek voor zoveel speciale aandacht beslist niet ongevoe lig. „O die vrouwtjes", moet Bertus ge dacht hebben, toen hjj blozend van weelde naar de kop stoof van een klei ne groep renners, die ln de korte etap pe Stocnwijkerwolil - Winterswijk over 136 kilometer een geslaagde ontsnap pingspoging leed. Maar Bertus Boon overschatte zijn krachten. Nauwelijks schoven de laatste nieters van zijn ge boortestreek onder de snorrende wie len weg, of hij betaalde de tol voor zijn te grote inspanningen. Hijgend grjep hij naar zijn „bidon" voor een troost- dronk. De troef van ploegleider Jefke Jansen moest lossen. Zijn zes mede vluchtelingen, waaronder krachtpatsers als Niesten en Swaneveld, volgden dit voorbeeld spoedig. In gesloten gelede ren snelde het peleton in de richting van Winterswijk, waar kort voor de finish Frans Hofmans uit Etten zijn laatste energie besteedde aan een geweldige eindspurt. Hofmans was niet te stuiten. De ronde-Miss glimlachte vol bewon dering. Terwijl de 91 renners dinsdagnacht droomden van grootse wielersuccessen, vierde Heerenveen de aankomst van de eerste etappe met een flinke dosis Friese leut. Op de gladde planken van de schouwburg danste en walste men in de voor de nachtrust bestemde tijd en toonde „Omke" Oord, de hoogbejaarde Friese kastelein, zich onvermoeibaar in het verzinnen van al of niet leuke grappen en grollen. De deelnemers aan deze lustrum-Ronde waren woensdag morgen aan de start heel wat fitter dan verschillende Heerenveense poorters. Dit was ook wel nodig, gezien de zware ploe gentijdrit naar de legerplaats Steenwij- kerwold, die de renners wachtte. Om de beurt begonnen de ploegen, de Deense ondanks een verkeerde start als eerste, aan de 46 kilometer. Al gauw bleek, dat twee formaties bijzonder snel reden. Schulte's sterke militairen en de „zwa- te duivels" van de leidende Zwaluw- ploeg. In de legerplaats, waar vrijwel alle militairen vrij van diénst waren, be jubelden men aanvankelijk de mannen van Schulte als overwinnaars. Maar toen de „zwarthemden" van ploegleider Fan Dal over de eindstreep sulsden, konden de juryleden al heel gauw vertellen, dat zij de afstand als enigen binnen het uur hadden geredep. Hun leidersposi tie in het algemeen ploegenklassement was verstevigd. Militair „opkikkertje" Een beste militaire hap en een uurtje pitten op verende legerbritsen bleken voldoende om weer uitgerust aan de start te komen vooi het tweede ge deelte: een 136 kilometer, lange rit naar Winterswijk, door het Twentse land. De renners hielden het peleton lange tijd gesloten, kleine schermutselingen leidden tot niets. Eenmaal in vertrouwde omgeving rook Bertus Boon békende lucht. Zijn streekgenoten herkenden hem direct en zwaaiden enthousiast. Boon groet te terug, maar liet het hier niet bij. Aan de felle demarrage voorbij Vrie- zenveen nam hij deel. Met cracks als Wuurman, Enthoven, Niesten, Swane veld, Van Smirren en de Deen Ene- mark schoot de man uit Markelo van het peleton weg. Kilometers lang wist dit groepje een voorsprong van meer dan een minuut te behouden. Zelfs na het kortstondige oponthoud, dat een gesloten overweg veroorzaakte. Nieuwe krachtexplosie In het peleton dacht men ongetwij. feld aan de etappe van dinsdag. Men verhoogde de activiteit. De viuchtelin- gen moesten bijtijds worden ingelopen, 'e oersterke benen van de dienstplich tige Hugens en de drager van de oran je leiderstrui Zilverberg, de slanke ren ner van de Zwaluw-ploeg, die in de tijdrit de Amsterdammer Balvert als leider in het algemeen klassement ont troonde, voerden de snelheid op tot een maximum hoogte. En dit had succes. Voorbij Haaksbergen, op ruim 25 kilo meter van de finish, slokte het peleton de dappere vluchtelingen op en toen kwamen dan de momenten, die Frans Hofmans besteedde aan diep nadenken en 'scherp opletten. Een beschadigd fra me en een lekke band konden de ste vige Brabander niet breken. Hij was op tijd aan de kop en toen de kleine kans zich voordeed om te demarreren, greep Hofmans deze ogenblikkelijk. Malipaard, Van Houwelingen en Hu gens gingen mee, maar waren geen van allen in staat om de donkere renner uit Etten van de zege af te houden. Als eerste van het peleton duwde Haagse Harry Scholte zijn wiel over de „meet", waarna met verschillende tussenpozen de overige deelnemers zich tussen vele honderden toeschouwers in Winterswijk naar de eindstreep baan den. Hard klonk de brede lach van ploegleider Simons, die de winnaar Hofmans krachtig op de schouder sloeg, Op het Europees kampioenschap voor springruiters, van 13 tot en met 21 juni in Parijs, zal Veder land verte genwoordigen worden door Harry Wou ters van den Oudenweyer uit Eist met de achtjarige Hannoveraanse ruin Hu- bertus (eigendom van de heer D. T. Barlagen uit Reiderwolderpolder) en de nationale kampioen springen Bertie Uytendaal (Breda) met' Hanko, negen jarige Holsteiner vosruin. Aan de gewone springnummers van het Parijse Chfo, dat tijdens en na het kampioenschap gehouden wordt, ne men ook deel Irene Jansen (Ubbergen) met Icare F II en Abendfriede en M. M. Koster (Zartdvoort) met Cobbey en Harmonieuse. Het bestuur van de Nederlandse Hip pische Sportbond heeft vijf jeugdruiters geselecteerd, die in aanmerking komen om deel te nemen aan het Europees kampioenschap springen voor de jeugd (beneden de achttien jaar) dat van 20 tot en met 25 juli in Londen gehouden wordt. De uitverkorenen zijn: Elske Mouw (Naarden) met Shirley en Arjo, Marianne Eichholtz (Amsterdam) met Cape d'Or en Schwartzrossel, Rob Kouwenberg (Woensdrecht) met Quo- dian, Rob de Jong (Amsterdam) met Flugelmaus en Lance Huet (Den Haag) met Grote Pooka. Zij zullen onder leiding van de nieuwe trainer van de NHS, de Hongaarse luitenant-kolonel P. von Heszlinszky de komende weken gezamenlijk verder oefenen. lllllllllllllllllllllllllllllilllHllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Ploegentijdrit De uitslag van het eerste deel van de tweede etappe van de Toer door Nederland, een ploegentijdrit over 46 km van Heerenveen naar Steen- wijkerwold luidt: 1 De Zwaluwen (Vlijmen) 59 min. 55 sec. (met bo nificatie 58 min. 55 sec.), 2 militaire ploeg 1 uur 0 min. 17 sec. (met bo nificatie 59 min. 47 sec.), 3 Feijen- oord (Rotterdam) 1 uur 1 min., 4 Wilhelmina (Eindhoven) 1 uur 1 min. 2 sec., 5 De Kampioen (Haarlem) 1 uur 1 min. 15 sec. Tweede helft De uitslag van de tweede helft van de tweede etappe, van de legerplaats Steenwijkerwold naar Winterswijk over 136 km, luidt: 1 Hofmans (Spor tief) 3.14.07 (met bonificatie 3.13.07), 2. Maliepaard (Sportief) 3.14.08 (met bonificatie 3.13.38), 3 Van Houwelin gen (De Spartaan) 3.14.08 (met boni ficatie 3.13.53), 4 Hugens (mil. ploeg) 3.14.08, 5 Straver (De Kampioen) z.t.. 6 Enthoven (De Kampioen) z.t., 7 Scholten (De Spartaan) 3.14.21, 8 Van Straten (Rotterdamse Leeuw) z.t., 9 Snijder (De Kampioen) z.t., 10 Ra makers (Maastricht) z.t. Algemeen klassement 1 Zilverberg (Zwaluwen) 9.45.21, 2 Van der Lee (Zwaluwen) 9.46.04, 3 Van der Ven (Zwaluwen) 9.46.24, 4 De Jongh (Zwaluwen) z.t.. 5 Walra- vens (Zwaluwen) 9.46.58, 6 Balvert (Olympia) 9.47.02, 7 Hugens (militaire ploeg) 9.47.27, 8 Swanefeld (Feijen- oord) 9.47.29. 9 Snijder (De Kam pioen) z.t., 10 Verwijlen (Wilhel mina) 9.47.31. Puntenklassement 1 Van Straten 12 pnt, 2 Snijder 12 pnt., 3 Schol ten (De Spartaan) 13 pnt., 4 Swanefeld 19 pnt., 5 Rama kers 26 pnt. Ploegenklassement 1 De Zwaluwen 27.17.39, 2 Militaire ploegr7.2r.09, 3 Pedaalridders 27.21.19, 4 De Spartaan 27.21.21, 5 De Kam pioen 27.21.27. over de Spoorstraat. Hard klonk ook de lach van Theo van Dal, die met zijn „zwarte duivels": Zilverberg, van der Lee, van der Ven, de Jong en Walravens, de eerste vjjf plaatsen in het algemeen klassement en de leiders positie in het ploegenklassement bekle den. Hun vreugde stak erg af bil het leed van de jonge Deen Bps, voor wie deze ronde wel zeer gauw te zwaar is gebleken.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1959 | | pagina 7